li» Omwonenden massaal in verzet Bouwplan vult gat in Boterstraat ftettsrdatiïs BagbSad Overlast bij station duurt nog paar jaar Vlaardingen krijgt er een bewonersvereniging bij Voorlichtingsbijeenkomst over bouwplan fusieziekenhuis roept alleen maar meer vragen op Gele kaart foutparkeerders Verdachte van overval gepakt Politie maakt beller wakker 'Laat jonge vosjes met rust' Vlaardingen maakt haast met nieuwbouw duurdere Westwijzer Of bel gratis 0800-0642 Rotterdams Dagblad Waterweg Donderdag 15 april 1999 m SchiedamEr zijn niet of nauwelijks mogelijkheden om de overlast van de verbouwing van het NS-station Schiedam Centrum te beper ken. Tot aan de oplevering van het nieuwe openbaar vervoerknoop- punt in 2002 zullen er ingewikkelde routes noodzakelijk blijven om de gewenste perrons te bereiken. Reizigers die met het openbaar vervoer op het Stationsplein aanko men moeten een lange weg over diverse trappen richting perrons be wandelen. Gemeenteraadsleden deden daar deze weck in een com missievergadering al uitvoerig hun beklag over. Bij het informatiecentrum Beneluxlijn worden de problemen er kend. „We hebben deze week nog een brief laten uitgaan naar allerlei belangenorganisaties. Daarin staat dat het beste gebruik kan worden gemaakt van de achter-ingang. Dan ben je meteen in de gang naar de perrons, Het probleem is alleen dat de bussen aan de voorkant stop pen." In de brief wcrdt ook gewezen op een speciale regeling, waar mensen die slecht ter been zijn gebruik van kunnen maken. Die maakt het mogelijk om vanaf het Stationsplein gratis naar het Centraal Station in Rotterdam te worden vervoerd. Gehandicapten maken daar al on geveer een jaar gebruik van omdat sinds die tijd de liften op het Schiedamse station al niet meer functioneren. Pagina 13: Ruim tachtig traptreden als alternatief voor fde-rijden Vlaardingen - Waar zo'n beetje alle Vlaaidingse wijken inmiddels een bewonersvereniging hebben, was er in de buurt rond de Ge dempte Biersloot (bij het Vlaar- dingse politiebureau) nog steeds geen van de grond gekomen. Dat moest veranderen, vond Anne van Marion, die aan de Rem brandstraat woont. Wijkverem- ging 'Rembrandt' is inmiddels jn oprichting; het eerste bestuur aangetreden, 'Raar' vond Van Marion 't dal de bewoners elkaar nog niet hadden opgezocht, toen ze zeven jaar ge leden naar haar huidige woning verhuisde. „Volgens rmj heeft dat met de historie van deze wijk te maken. Vroeger stonden hier vooral huuiwoningen, De meeste huurders verhuizen snel en heb ben daarom minder belangstel ling voor de omgeving. Sinds er veel koopwoningen zijn. bijgeko men, is de mentaliteit van ae be woners veranderd," Ergernis om het sjofele speelveld je bij de Rembrandtstraat vormde de directe aanleiding om eens met haar buren te gaan praten. „D<jt terrein is zo smerig, dat ik mijn dochtertje van vijf er niet kan laten spelen. Dan zou ze on der de hondenpoep thuiskomen." Toen bleek dat anderen zich ook aan het armoedige plaatsje erger den, besloot ze een vereniging op te richten, „Wil je subsidie aan vragen, dan gaat dat stukken makkelijker, als je namens een stichting spreekt." Vijftigduizend gulden gaat de re novatie van het veldje kosten. Op het verlangslijstje van 'Rem brandt' staan onder meer nieuwe bankjes, een nieuw klimrek, een zandbak en goede verlichting. Straatlantaarns moeten er vol gens Van Marion ook komen bij het pad tussen de Rembrandt straat en de Groen van Prinstcrer- straat. „Daar is het 's avonds pik kedonker. Heel onveilig." De wijkvereniging is er echter niet alleen om subsidie bij elkaar te sprokkelen, vindt Van Marion, De stichting moet bewoners ook aanmoedigen zelf de handen uit de mouwen te steken. Komende zaterdag voegt ze de woord bij de daad en gaat samen met de buurt het speelterrein schoonmaken. Om de 'opfleuractie', die om ne gen uur 's ochtends begint, wat aantrekkelijker te maken, laat ze een springkussen en een suiker- spinapparaat aanrukken voor de buurtkinderen. Voor de volwas sen deelnemers zijn er hapjes, die de Turkse gemeenschap in de wijk verzorgt Schiedam Automobilisten die binnenkort hun auto parkeren in het Broersveld kunnen bij terug komst bij hun voertuig een geïe kaart onder de ruitenwisser ver wachten. De parkeerwachters gaan namelijk gele kaarten uitde len om mensen erop attent te ma ken dat er in het Broersveld een einde is gekomen aan de gedoog- status van de heilige koe. Alhoewei er een parkeerverbod geldt in de straat, die onlangs van nieuwe klinkers is voorzien, werd het parkeren oogluikend toege staan door de gemeente, Een straat verder was de gemeente tot voor kort nog bezig met het her straten van de Grofbaan en de be woners van deze straat moesten hun auto toch ergens kwijt. De laatste stenen zijn echter bijna ge legd in de Grofbaan en dus zullen de auto's moeten verdwijnen uit het Broersveld. De gemeente erkent echter dat er door het tijdelijk gedogen een vals beeld is ontstaan dat parke ren is toegestaan in het Broers veld. Daarom worden er twee we ken lang gele kaarten uitgedeeld, waarmee automobilisten worden gewezen op het parkeerverbod. Na die twee weken is het echter voorbij met de coulante houding. Dan wordt elke geparkeerde auto in het Broersveld voorzien van een bekeuring. Schiedam In de Boterstraat, dicht bij het Hemaplein, wordt eind van dit jaar begonnen met een bouwplan dat het gat in de be- bouwingswand opvult lussen de Schie en de straat. Het gaat om een appartementengebouw van zes lagen dat is ontworpen door architectenbureau Heuvelhorst in samenwerking met Jan des Bou- vrie. In het gebouw worden zogenoem de 'lofts' gebouwd waarvan de ruimte grotendeels door de toe komstige eigenaar kan worden in gedeeld. De appartementen heb ben een oppervlakte die varieert van 140 tot 300 vierkante meter en kosten tussen de vier en zes ton. Voor het parkeren is een wij unie ke oplossing gevonden. De eige naren van de lofts zetten hun auto in de parkeerkelder onder het ge bouw. Een autolift brengt de voer tuigen van de begane grond naar de kelder. Hierdoor wordt veel ruimte bespaard, Bovendien zijn de lofteigenaren altijd verzekerd van een parkeerplekje in het cen trum van de stad. De gevel van het gebouw aan de zijde van de Boterstraat is ontwor pen met een knipoog naar het ver leden. Wit stucwerk, boogramen, donker gevelsteen op de begane grond en een met hout beklede garagedeur zorgen er volgens de architect voor dat het gebouw niet op een negatieve manier opvalt in de omgeving. Aan de achterzijde van het gebouw, de Schiekant, is het ontwerp wat uitbundiger om dat elke woning een balkonnetje met een zwart stalen hekwerk krijgt. Hierdoor oogt het aLemaal wat drukker dan de voorkant maar volgens de architect zijn de balkons noodzakelijk omdat de bewoners ook nog een beetje bui ten ruimte moeten hebben Het is de verwachting dat de bouw een jaar in beslag neemt en dat de lofts eind van het volgend jaar kunnen worden opgeleverd. Terwijl ambtenaar Miedema (foto onder) probeert uit te leggen dat het allemaal wel mee zal vallen met de overiastzlt de overgro te meerderheid van de zaal al weer klaar om hem van het tegen deel te overtuigen. Foto's Roel Dijkstra Door Sander Sonnemans Schiedam De toekomstige omwonenden van het geplande nieuwe fusieziekenhuis bij NS- station Schiedam Nieuwland zijn massaal in verzet gekomen tegen het bouwplan, Tijdens een druk bezochte informatiebijeenkomst kondigden vertegenwoordigers van de Vereniging van Huiseigenaren Wijk Spieringshoek, Beheergroep Van Hogendorpstraat en omgeving en de Be wonersvereniging Bijdorp aan met stapels bezwaarschriften op de proppen te komen. De informatie-avond over het nieuwe ziekenhuis in Schiedam heeft gisteravond bij de belang stellenden meer vragen opgeroe pen dan dat helderheid weid ver schaft over het voorontwerp voor het bestemmingsplan. De belang hebbenden leken beter voorbe reid naar De Vier Molens te zijn gekomen dan ambtenaar Miede ma van de afdeling ruimtelijke or dening, verkeer en vervoer. Hij moest op de vele wagen het ant woord schuldig blijven en jaagde de ruim honderd aanwezigen daarmee alleen maar tegen zich in het harnas. Kortom, de voorlich tingsbijeenkomst miste elk doel en het was nog een wonder dat de toehoorders niet massaal opstap ten. Geen moment konden de bewo ners van de wijken nabij de loca tie waar het streekziekenhuis - achter het politiebureau aan het Bijdorpplein- moet verrijzen, het gevoel krijgen serieus geno men te worden. Het sterkte hen alleen maar in hun voornemen be zwaarschriften in te dienen tegen de bouw van het fusieziekenhuis van Holy en Schieland. Miedema haalde zich eigenlijk al direct de woede van de aanwezi gen op zijn hals door een verou derde tekening van het bestem mingsplan te projecteren. Daarop stonden bijvoorbeeld de parkeer plaatsen nog ingetekend op de sportvelden van korfbalvereni ging Harga. Dat plan is door de gemeente van de kaart geveegd en nu is de parkeergelegenheid gepland langs de Poldervaart. De hoeveelheid parkeerplekken (750) vormt echter een heet hangijzer voor de omwonenden. Ze zijn overtuigd dat dat aantal ontoerei kend is en de aan de andere kant van het spoor gelegen woonwijk geplaagd gaa't worden door par keeroverlast. Vooral als gevolg van het feit dat onder het spoor een voetgangerstunnel wordt aangelegd. Ook Bijdorp verwacht een toenemende parkeerdruk in de smalle straatjes. „Er worden zesduizend bezoekers per dag in' het ziekenhuis ver wacht," hield een spreker Miede ma voor, „Om te beginnen is de parkeerplaats te klein en omdat daar straks betaald parkeren geldt, zullen veel mensen hun au to bij ons in de straat komen zet ten. Ze lopen immers zó door de tunnel naar het ziekenhuis. Bo vendien telt onze wijk twee scho len, dus voor de leerlingen wordt de verkeersveiligheid er er niet beter op. Onacceptabel dus dat hele plan. Waar dacht u trouwens dat het ziekenhuispersoneel de auto's hele dag parkeert als er be taald moet worden?" Miedema: We zuilen trachten het personeel te bewegen'zo veel mogelijk met het openbaar vervoer te komen. We gaan er sowieso vanuit dat door de uitstekende openbaar ver- voer-verbindingen het autoge bruik terug zal lopen." Bulderend gelach was* de reactie vanuit de zaal. 'Gammel plan' „We worden hier en nu geacht te praten over een voorontwerp voor een bestemmingsplan dat inmid dels alweer is gewijzigd," mopper de een inspreker. „Het bestem mingsplan dat ik hier bij me heb, ziet er anders uit dan dat u toont. Die tekening is achterhaald." „U levert een warrig verhaal, een gammel plan dat rammelt aan alle kanten," voegde een medestan der er aan toe. „We kunnen beter terugkomen als u een andere plek voor het ziekenhuis heeft gevon den, want dit slaat werkelijk al les." Tegen het eind van de bijeen komst werd Miedema verzocht op korte termijn een nieuwe verga dering uit te schrijven waarbij dan wél verantwoordelijk wethou der Luub Hafkamp aanwezig diende te zijn. Dat bleek onmoge lijk. Harm Ruiter van de Vereni ging van Huiseigenaren Wijk Spieringshoek toog verbijsterd huiswaarts. „Dit kan absoluut niet," schoot hij uit zijn slof. „Dit is geen democratie. Het is toch ook een lachertje dat de presen tielijst pas rond ging toen de helft van de bezoekers het al voor ge zien had gehouden? De overheid probeert ons het hele plan gewoon door onze strot te duwen. Het is weer een een duidelijke Schie damse aanpak: slikken of stik ken." Zijn voorzitter Fokkema kondig de gisteravond al direct acties aan waarbij niet geschuwd zal worden het pad richting de rechter in te slaan. Alle bewoners zijn door de vereniging inmiddels verzocht een bezwaarschrift in te dienen. Want voor Fokkema en zijn be stuur is het onacceptabel dat straks de huiseigenaren tegen een 24 meter hoog ziekenhuis aan moeten kijken. Ook wordt ge vreesd voor overlast van het tegen hetgebouwweerkaatsende geluid van passerende treinen, de toena me van verkeersdrukte en het op offeren van groen voor de realisa tie van extra parkeerplaatsen. Naast de massa's bezwaarschrif ten kan de gemeente ook nog an dere protestacties verwachten. Hoe die eruit gaan zien, zegt de vereniging nog geheim te willen houden. Schiedam Een speciaal politie team heeft eerder deze week in Amsterdam een 25-jarige Schie dammer aangehouden. Hij zou vorigjaar juni een overval hebben gepleegd op een cd-winkel in de Nfouwe Passage in Schiedam. De man drong die dag samen met een compagnon voor openingstijd de winkel binnen. Hij bedreigde het winkelpersoneel met een mes en een vuurwapen. Het tweetal ging er vandoor met de inhoud van de kluis. De medeverdachte, een 21-jarige Rotterdammer, werd in januari dit jaar opgepakt. Deze man heeft de overval be kend. De politie onderzoekt of de Schie dammer ook betrokken is ge weest bij een serie overvallen die vanaf eind 1997 in onder meer Schiedam, Vlaardingen en Rotter dam is gepleegd. Tot nu toe hield de politie negen verdachten in de leeftijd van 17 tot 25 jaar uit Rot terdam en Schiedam aan. De 25- jarige Schiedammer wordt mor gen voorgeleid aan de officier van justitie. Hellevoetsluis/Maassluis In de overtuiging dat een bekende van hem iets was overkomen, belde een 41-jarige Maassluizer afgelo pen nacht de politie, De man had even daarvoor een telefoonge sprek gevoerd met een 49-jarige Hellevoeter aan de Koedijk. Tij dens dat gesprek werd de verbin ding plots verbroken door de Hel levoeter, die op dat moment zwaar ademde en hevig zuchtte. De Maassluizer probeerde vervol gens verschillende keren de Hel levoeter te bereiken, maar kreeg steeds de ingesprektoon. Hij alar meerde toen de politie. Die stelde een onderzoek in, forceerde de deur van de woning van de Helle voeter en vond hem in diepe rust in zijn slaapkamer. De man was al telefonerend in slaap gevallen en met geen mogelijkheid wakker te krijgen."- - rv,; Eenmaal ontwaakt, bedankte hij de agenten voor hun komst. Vlaardingen - Wie in de natuur jon ge vossen tegenkomt, moet die vooral laten liggen. Die oproep doet de Vlaardingse jagermeester Roel Blom naar aanleiding van de vondst van twee jonge vossen in de Broekpolder dit weekeinde. De twee recreanten, die de beesten op hun pad aantroffen, brachten ze naar het asiel. De jagermeester ontraadt voorbij gangers ten sterkste de beesten op deze manier 'te redden'. Als de roofdiertjes waren blijven liggen, dan had de moedervos ze nog op kunnen halen. Nu zal ze tever geefs hebben gezocht. In het voorjaar komt het nog al eens voor dat de mcedervcs haar jongeren in haar bek naar een nieuw hol sleept Tijdens deze verhuizing laat ze er wel eens een of twee per ongeluk vallen. Niet verwonderlijk, omdat een nest soms wel uit zeven dieren bestaat. VlaardingenDe gemeente Vlaar dingen wil haast maken met de nieuwbouw van de openbare ba sisschool De Westwijzer. Ondanks dat de uitgewerkte plannen nu een stuk duurder uitvallen dan aanvankelijk verondersteld, kan volgens burgemeester en wethou ders geen sprake zijn van verder uitstel. De facelift van de West- wijk krijgt spoedig gestalte en daarbij is voortgang van dit pro ject essentieel Het plan voorziet niet alleen in een nieuwe huisvesting voor de basisschool (met daarin vijftien groepslokalen en twee speelruim ten). Het betreft hieraan het Eras- musplein een zogeheten 'uniioca- tie', waarin ook een kinderop vangcentrum en een woontoren zijn opgenomen In totaal is met het bouwplan voor de gemeente een bedrag van 4,2 miljoen gulden gemoeid. De Vlaardingse gemeenteraad wordt later deze maand geraagd in te stemmen met dat krediet, dat on geveer een mihoen gulden hoger ligt dan aanvankelijk was beoogd. Dat verschil wordt veroorzaakt door de veel lagere opbrengst voor de af te stoten gebouwen en gronden. Door gebruik te maken van de lagere markt rente en een zogeheten projectfinanciering toe te passen, is dat verlies op te van gen, aldus burgemeester en wet houders. De raadscommissie fi nanciën en grondzaken kan daar mee instemmen. De gemeente Vlaardingen is de komende jaren druk in de weer met de zogeheten revitalisering van de Westwïjk. Een aantal oude re flatgebouwen wordt gesloopt en er moet een gedifferentieerder woningaanbod voor in de plaats komen. De verwachting is dat het unilocatie-plan voor De Westwij zer in de loop van het volgend jaar zal worden uitgevoerd. b|J oen vast abonnement op h«t Rotterdams Dagblad Neem nu een voordelig abonnement met automatische betaling op het Rotterdam Dagblad en ontvang twee kaartjes voor de Feyenoord - FC Twente cadeau. I Ja, noteer mij voor zo'n voordelig abonnement. De eerste twee I 1 weken zijn gratis daarna betaal Ik automatisch 31,98 per maand I Plaats: Naam: Voorl: m/v j 1 Adres: Nr: I I l (i.v.m. controle bezorging) Bank/gironr.: Handtekening: j l Stuur deze bon in een envelop zonder postzegel naar: Rotterdams Dagblad, Afd. Abonnee Service pj l Antwoordnummer 1.579, 3000 VB Rotterdam B Postcode: Telefoon: -jpda Mode t/m maat 60 Eindeloze mode in eindeloze maten DAMESMODE - LINGERIE - BADKLEDING - Ocstdijk 56 - Oud-Beijerland - Tel. 0186 - 640823

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1999 | | pagina 1