Ruim tachtig traptreden als alternatief voor file-rijden Nieuwe kazerne heeft de glij stang op de gevel Brinkman Brinkman Tippelaars aan de wandel Klassiek Uur Radboud Sporten voor twee gulden Open dag Vrije Academie Kinderen op het toneel Lezing Japanse Kimono's Chaos op NS-station Schiedam jaagt reiziger keihard auto in genda Wereldwinkel gaat van start in Maassluis Rotterdams Dagblad Donderdag 15 april 1999 Jan Brinkman vindt Vlaaidingen een kankerstad, maar hij dacht daarbij geen moment aan dokter Moerman, wiens activiteiten tegen kanker zwaar werden gefrustreerd door het Vlaardingse gemeente bestuur. Dat is een kwart eeuw geleden en Brinkman beeft daar geen weet van, want de hoogsv ambtenaren weten vaak het minst van hun stad. Gemeentesecretaris Brinkman doelt op kankeren in de zin van kla gen, protesteren, negatief doen - en daarmee haalt hij van alles door elkaar. Alsof protesteren hetzelfde is als negatief doen. Klagers zijn nuttig, omdat ze een belangrijk signaal afgeven. Dat weet de ombudsman, dat weet de meldkamer van de DCMR, dus Brinkman moet dat ook weten. Daarom kan hij maar één ding bedoe len en dat is dat Vlaardingers niet op de goede manier klagen en pro testeren. Ze kankeren vaak in zichzelf, of tegen de huren, maar niet oij hel gemeentebestuur. Dat is voor veel kankeraars te moeilijk Dus nu Brinkman ze opwekt om effectief in het stadskantoor te komen klagen, distantieert het college van burgemeester en wethouders zich ervan. Tering! Nee, dan Schiedam. Daar hoeven dc mensen niet meer te klagen, want het Schiedamse gemeentebestuur heeft in een zelfanalyse toe gegeven aan alle kanten te falen en te schutteren. Gemeentesecreta ris Arno Gorissen kijkt wel uit Schiedam een mopperdorp te noemen, want dan kaatst dat keihard terug naar het Stadserf. Het is me vooral van GroenLinks, D66 en de SP tegengevallen hoe lief ze voor het col lege waren, je kon wel merken dat Anneke Meijer graag wethouder wil worden. Ik had meer op '~tet Liesbeth Fluiter (Gemeentebelan gen). Die zei tenminste waar op stond, namelijk dat veel verant woordelijke polibci en ambtenaren het niet goed doen. Dat is precies wat er met Schiedam aan de hand is. Er is een hekel aan integratiebeleid, er is geen visie op wijk- en buurtbeheer, er is een tegenzin om bewonersondersteuning en jongerenwerk een stevi ger plek te geven, er is geen cultuurbeleid, er wordt ergerlijk lang ge talmd met de invoering van 30 km-zones, beeldbepalende gebouwen worden verprutst in een tempo waar burgemeester Roelfsema in 1970 jaloers op was geweest, en, voordat het op kankeren lijkt, zal ik maarophouden? Daar waar het wel goed gaat, in wijkcentrum De Erker, daar komt de gemeente de sfeer vergallen door te gebieden dat ze samen moeten met die stijf opgeklopte stichting Welzijn Schiedam, die met zo veel beroepskrachten erbarmelijk presteert zonder dat er democratische controle op is. De Erker nodigt.dus Brinkman uit Niet die Vlaardingse Brinkman, want het wijkcentrum van Schiedam-West heeft geen zin in kanke ren. Wel Elco Brinkman, die volgende week met een heuse visitatie commissie komt kijken of Schiedam het grotestedenbeleid wel een beetje aan kan. Als deze Brinkman De Erker visiteert, dan zal hij pluimen uitdelen, wis en waarachtig, want het is een centrum van grootstedelijk for maat Er gaan heus wel dingen goed in Schiedam, zei WD-raadslid Ton de Swart Jawel, jawel, ik hoop dat elke pluim voor De Erker ve nijnig prikt in de konten van pluchevaste ambtenaren en rechtlijnige gemeentebestuurders. KOR KEGEL Wandelsportvereniging De Schiedamse Tippelaars (DST) gaat zaterdag en zondag aan de wandel. Er worden zo'n zevenhonderd deelnemers aan de wan deltocht verwacht De 'kilometervreters' kunnen uit zes afstanden kie zen, variërend tussen de 5 en 45 kilometer. De routes gaan langs historische gebouwen en door de natuur. Vanaf 8.00 uur kan op de startplaats bij het clubge bouw aan de Warande 150 worden begonnen. Voor meer informatie: R. Timmers (0104267384). Muziekvereniging St Radboud houdt zondag een concert in de reeks 'Een Klassiek Uur Radboud'. In de totaal vijf zondagmiddagconcerten wordt een combinatie gemaakt tussen de leden van St. Rad boud en muzikanten van buiten de vereniging. Zondag speelt een koper-ensemble het Brassen-en- semble Matthew Locke. De muziekvereniging ver zorgt het kamermuziek-ensemble. De toegang be draagt tien gulden. Het concert is in de Dorpskerk aan het Noordeinde in Schiedam-Kethel en begint om 14.00 uur. Stichting De Blauwe Brug start in samenwerking met basisschool De Troubadour een nieuwe sportin- stuif. Vanaf maandag 19 april kunnen kinderen van 8 toten met 12 jaar elke maandag kernen sporter, ir.de gymzaal van De Troubadour aan het Bachplein. Voor twee gulden kunnen verschillende sporten worden gedaan, zoals voetbal, volleybal en hockey. Opgeven van te voren is niet nodig. Wie meer wil weten overde sportinstuif kan bellen met Stichting De Blauwe Brug, telefoon 2470464. Vlaa relingen De Vrije Academie houdt zaterdag de jaarlijkse open dag. Bezoekers kunnen deelnemen aan diverse open lessen tekenen en schilderen. Cursisten geven demonstraties van weven, etsen, zeefdrukken, edelsmeden en pottendraaien. De vi deoclub presenteert drie nieuwe films en de foto-af deling laat de resultaten zien van de jaarlijkse foto excursie naar Antwerpen. De open dag is van 10.00 tot 16.00 uur in het Cultureel Centrum Holiandia aan deOosthavenkade. Twee jeugdgroepen van Toneel op Vrijdag (TOV) spelen zaterdag in zaal de Harmonie van de Stadsge hoorzaal. Dejongsten spelen het 'De maan geeft een knipoogje'. Daarna volgt het stuk 'De EHBO is zo', gespeeld door de wat oudere jeugd. De aanvang is 14.00 uur. De kaarten kosten ƒ10 gulden. Kinderen betaken ƒ7,50. Ze zijn een half uur voor aanvang verkrijgbaar. De Japanse Junko Bencist-Yamanouchi is woensdag te gast b'y de afdeling Vlaardingen van de Nederland se Vereniging van Huisvrouwen. In zaai de Harmo nie, naast de Stadsgehoorzaal, showt zij verschillen de kimono's en vertelt daarbij over de traditionele Ja panse klederdracht. Ze demonstreert hoe een kimo no wordt aangetrokken en wat er onder zit. De lezing duurt van 10.00 tot 12.00 uur. De Harmonie is te vin den aan de Schiedamseweg 51. Redactie Waterweg: John Bunte, Edwin Cornel Isse, Ben van Haren, Danielle Hermans, Mariëtte Olsthoom, Eefje Oomen, Sander Sonnemans Overde Vesten 3, 3116 AD Schiedam Postbus 373, 3100 AJ Schiedam Telefoon 2732700 Telefax 4265227 Sportredac tie: Bart Boerop Telefoon 2732700 4004310 Door John Bunte Schiedam Het is een op merking, die wordt gemaakt pal voor de laatste 'beklim ming'. Nog ruim twintig, van de in totaal meer dan tachtig, treden te gaan voor de trein vanaf perron 2 naar Vlaardin gen. „Als Adri van der Poel nogeens wereldkampioen veldrijden wil worden moet je het komend jaar hier gaan trainen. Dan," hijgt de ver moeide treinreiziger op NS- s*«tion Schiedam Centrum, ^ïeeft-ie een voorbereiding achter de rug, daar kan nie mand tegenop." Het is misschien als grap be doeld, maar het heeft dezer dagen een serieuze onder toon. En niet alleen dezer da gen. Want het biijft nog een hele tijd geen pretje om van af het Schiedamse NS-sta- tion met de trein te reizen. Het is eerst (of vervolgens) lopen, lopen, lopen. En over heel veel trappen. Schiedamse gemeenteraadsleden deden eerder deze week in een commissievergadering al uitvoe rig hun beklag over de situatie op het station, dat is veranderd in een totale puinhoop en in feite volstrekt En weer een trap. Reizen met het openbaar vervoer is bij het Schiedamse NS-station momenteel geen pretje. Foto Roei Dijkstra toegankelijk is geworden. Natuurlijk was daar al een beetje reke ning mee ge houden. Wan neer je een groot openbaar vervoer knoop punt in huis gaat krijgen dan staat daar een prijs tegenover. Alvorens te kunnen oogsten moeter een beet je pijn worden geleden. Maar dat die ellende zo hevig zou zijn, daar hadden de meeste betrokkenen toch geen rekening mee gehou den. En 't is heel erg. Te gek voor woorden eigenlijk zelfs. De raads leden hebben, zo bhjkt ter plekke, niet overdreven. Over het alge meen tenminste dan. Want je kunt het ook overdrijven, zoals Yorick Haan van de SP deze week deed. Hij zei zijn route tot twee maal toe te hebben zien stranden. Dat gaat wat al te ver. Want je komt er wel. Als je de vele borden maar volgt. En er wat tijd voor uit trekt tenminste. In het noodhok Kom je aan op het Stationsplein dan is er eigenlijk nog niks mis. Je weet, normaliter dan. dat je voor een kaartje in het noodhok buiten moet zijn. Nog voorbij de plek waar de bussen staan. Dat is al een hele tijd zo. Sinds een aan tal weken is echter de reguliere ingang verdwenen. Je moet vijftig meter rechts daarvan zijn, waar een nieuwe entree is gemaakt. Die is duidelijk aangegeven en oogt best aardig. En het is op twee keer vallen van het informatie centrum Beneluxlijn. Zodat je, na eindelijk het station te hebben verlaten, ook weet waarvoor je al die ontberingen hebt doorstaan. Want straks zal het allemaal hard- stikke mooi zijn. Het is met niks dat er staat te gebeuren. Het sta tion, dat pas vorig jaar van de be naming Rotterdam-West af kwam, moet in 2002 zijn 'gemeta morfoseerd' tot het grote open baar vervoerknooppunt Schie dam. Daar komt dan alles samen in en rond een totaal nieuw complex: treinen, bussen, metro's, taxi's. De metro's zijn, als onderdeel van de aan te leggen Beneluxlijn, nieuw. Er komt een apart station voor, dat tegen het huidige NS- spoor wordt aangebouwd. Reizi gers kunnen van hieruit straks el ke gewenste richting ook daad werkelijk vinden. Natuurlijk verleende Schiedam daar alle medewerking aan. Wil je het mooier in je stad? Maar de overlast moest wel tot een mini mum beperkt blijven, werd er me teen door de gemeente bij gezegd. En daar wringt bet nu. Want wat is een minimum en wat valt in de praktijk aan de overlast te doen? Fietsmuseum We vervolgen onze route. Het kaartje is gekocht, we hebben het informatiepunt gepasseerd en zijn binnen. We volgen de borden en hebben die met 'excuses voor de overlast' vooralsnog voor ken nisgeving aangenomen. De stads wandeling start onder de Bran- dersbrug bij de fietsenstalling, die recent een nieuwe plek heeft betrokken. Laat de WV hier eens een kijkje nemen, want er staan heel mooie historische exempla ren uitgestald. Het lijkt wel een fietsmuseum. Twee studenten, op weg naar Lei den, houden halt. Ze hebben hun oude vouwfiets meegenomen, maar zien daar achter het hek nog veel mooiere exemplaren. 'Se benne mooi hee'.zegt de Brabant se bouwvakker, die nog met de af rastering bezig is. Het duo ver volgt de weg. Vijftig meter verder staan ze weer buiten en wacht hen een in twee delen opgebouwde ijzeren noodtrap. Dan blijkt de fiets toch zwaarder dan gedacht. En een lekkere gleuf naast de trappen om de wielen in te zetten ontbreekt Uiteindelijk gaan de tweewielers maar op de schou ders. Eenmaal boven blijken zij een stuk voor het beginpunt van spoor 1 (de lijn Hoek van Holland naar Rotterdam CS) te zijn beland: 2 gaat naar Maassluis en Hoek van Holland, 3 is de plek waar treinen vanuit Den Haag en Amsterdam richting Rotterdam en verder langskomen en spoor 5 biedt dat laatste vanuit de omgekeerde richting. Spoor 4 bestaat niet. Per uur houden tussen de twintig en dertig treinen halt in Schiedam. Een keuze Maar goed, de eerste trappen zijn beklommen. Misschien verkiezen mensen het openbaar vervoer ook wel om fit te blijven. En is het ge zonder om een paar extra trappen te beklauteren dan met de auto in een file te staan. Het is een keuze. Wil je mensen uit de auto krijgen dan moetje het aantrekkelijk ma ken om voor het openbaar vervoer te kiezen. En wordt die keuze ge maakt, en bijvoorbeeld tot de aan schaf van een tweede auto binnen het huishouden besloten, dan wordt het wel verrekte moeilijk mensen alsnog voor het openbaar vervoer te laten kiezen. Vertrektijden En dat dreigt nu te gebeuren. We vervolgen onze 'survival' door sta tion Schiedam. We zijn boven en bij spoor 1 en die kan meteen weer worden verlaten. Want we hoeven niet naar Rotterdam. Dan is het borden volgen tot je een maal op het echte perron bent en dan de trap weer af. Daar is de gang, die vroeger van meet af aan vanaf de oude ingang naar de per rons fungeerde. In die gang han gen ook de automaten, waar je een kaartje kunt kopen als je de verkooppost buiten hebt gemist Daar hangen ook de meeste bor den met de vertrektijden nog. Eerder kom je ze binnen het sta tion niet tegen. We zijn nog steeds niet op onze echte vertrekplek. Nog eenmaal fen trap op. En dan in de wacht voor een trein. Op een bankje. En dan kan het soms zelfs lekker zijn wanneer een train een beetje ver traging heeft, Kun je nog effe uit rusten. En desnoods maar even een trein voorbij laten gaan en zien wat er uitstapt. Kindenvagen Tussen de reguliere reizigers ver laat een jong gezinnetje de trein. Compleet met kinderwagen. De trap af gaat goed. Dan gaan ze de gang in en vervolgen een beetje verbaasd de borden. Nu weer een trap op? V/eer naar een perron? Het zal wel. De man pakt de hand vaten van het wagentje. 'Houd jij de achterkant even vast', zegt hij tegen de vrouw. Ze doet het en dan begint de baby met het hoofd je naar achteren uit het wagentje naar beneden te schuiven. De vrouw raakt totaal in paniek. „Dit kan niet. Dit uoen we niet. Laten we maar een andere weg zoeken." Dat ir momenteel een beetje moeilijk op het Schiedamse sta tion. Liften zijn al heel lang bui ten gebruik. Gehandicapten zijn gedwongen om via Rotterdam te reizen. En voor ouderen, die geen 81 treden kunnen beklimmen geldt hetzelfde. Voor aheenrei- zende moeders of vaders met een klein kind idem dito. Zonder een extra 'drager' red je het niet. Een aantal minuten later is het stel met de baby toch weer terug bij de trap naar spoor 1. Er blijken geen echte alternatieven. De ach teruitgang is weliswaar ontzet tend rolstoel- en kinderwagen- vriendelijk, maar ligt (na weer te zijn teruggewandeld) wel een kwartier uit de route. De bussen staan helemaal aan de andere kant. Dus gaat de baby maar on der de arm en sjouwt de ander de wagen maar mee. En wacht er na een volgende wandeling weer een nieuwe trap. Beneden staat een familie met vier jortge kinderen wanhopig te organiseren. We besluiten maar een handje te helpen. Want de mooie aansluiting op de bus is door die uitgebreide wandelroute toch ai lang verkeken. Maassluis Van de arbo-wetge- ving mag het niet meer: brand weermannen en -vrouwen die via een stang naar beneden glijden, naar de wagens die op uitrukken staan. De nieuwe Maassluise brandweerkazerne moet het om die reden zonder zo'n glijstang doen. Maar architect Ron van Leeuwen was niet voor één gat te vangen, en plaatste er toch eentje: op de hoek van de buitengevel, als een Knipoogje ruarhet verleden. De stang is niet het enige dat op valt aan de buitenkant van de ka zerne die aan de Elektraweg moet verschijnen. Op de westelijke hoek van het gebouw verschijnt een grote glazen kist met daarin een andere stukje historie, de ou de brandspuit uit 1923. Net of Te de kazerne uit komt rijden, op weg naar uitslaande vlammen. De uitbouw wordt aangemerkt als kunstzinnige uiting, wat als voor deel heeft dat het geld van de één procent-regeling ervoor gebruikt kan worden. Eén procent van de stichtingskosten moet volgens deze regeling gebruikt worden voor kunst. Het dak heeft verder eer ballus- trade, terwijl de kazerne w ..rit af gewerkt met rode neonverlich ting. Veel 'brandweerrood' in het lakwerk en dieprode gevelstenen moeten daarnaast nog eens extra duidelijk maken wat de functie van het gebouw is. Aan de voor kant van het gebouw niet zicht- Het ontwerp van de nieuwe brandweerkazerne, met de glijstang in de gevel verwerkt. Foto Roei Dijkstra baar is de grote gemeenschappe lijke ruimte die m de kazerne komt. Deze is vooral bedoeld voor trainingen aan de vrijwilligers van het brandweerkorps. Als mi- lieubesparende maatregel wordt er bij de bouw rekening gehouden met het opvangen van regenwa ter. Het zal gebruikt worden als bius- en waswater. Als alles meezit zal in september de eerste paal de grond in gaan, waarna zo'n acht maanden ge bouwd moet worden. Een obsta kel is nog de verontreiniging die m de grond zit. De sanering van het stuk grond schuin achter het poliirebureau komt ais het aan de gemeente ligt in z'n geheel ten laste van. de verkoper. Onderhan delingen daarover worden mo menteel gevoerd. Met de bouw van de kazerne is een dikke drie miljoen gulden ge moeid. Ruim een jaar geleden be sloot de Maassluise gemeente raad tot de bouw van het nieuwe brandweeronderkomen. Belang rijkste reden voor nieuwbouw is dat de huidige kazerne aan de Jo- han Everselaan volgens onder zoek niet centraal genoeg ligt. Donderdag 15 april SCHIEDAM FilmhuIs.The mighty,21.0ÖU. Podium Café. Sessie Rob Boer, 21 OOu. VLAARDINGEN Dc de CabberspoMef. Bingo. 10.00- 11.30u. Grote Keric Lunchconcert Aad Zou tendijk, 12.45-13.15u. Muziekcentrum Op- Maat. Voorspeelavond, 19 OOu. Stadsge hoorzaal, VMGmet Halloween, 20 OOu The ater- en eetcafé De Planken op. Regen de Ruiter Kwartet (salsa), 21.30u. ROTTERDAM Ahoy't/m 22.00 Industrial Maintenance. Stu- dioTh eater DRD 20,30 StudioTheater DRD. de Doelen gr zaal 20,15 Beroemde Symfo n eoikesten. Jumaanse zaal 20.15 Lustrum concert 35 jaar NESKÖ. Cluh Vibes 23 00 Happy Station no.l. De Vlerk 21.30 Vers «ut de Maas Festival 'S3, Luxor20.15Ant.teAa, Nighttown 23.00 Transmitter. "Nighttown Theatercafé 21.00 Local scene report Schellinks 19.00 Zzep. Rotterdamse Schouwburg kl zaal 20.30 Hitchcock's 5ne sprong. Theater Zuidplein kl zaal 20.30 Job Schunng O.T. Theatera/dMullerpler20.00 DeWoudduivel. Cafe De Bak22.00Dolly Bel lefleur. Casino 21.00-01.00 Tropics Disco theek. Erasmus Universiteit zaal Al 16.00- 17.30 De oogst van een Eeuw. Vrijdag 16 april SCHIEDAM Theater de Teerstoef. Kikto Hessels met Blonden Blauw, 20.15u.Theater a.d. Schle. Paul van Vlet met Waar waren wij gebleven. 20.15u. Filmhuis. The Mighty, 21_00u Podi um Café. Heavy Metai Punk Night. 21 OOu. VLAARDINGEN Muziekcentrum CpMaat Voorspeelavond, 19.00u. Filmtheater Het Zeepasrd. Deman met de hond, 21.00u. Stadsgehoorzaal, VMG met Halloween, 20.00U. ROTTERDAM Ahoy' 12.00-17.00 tndustnal Maintenance. Cruise Terminal 10.00-22.00 Marathon Sport Expo 1999. Rotterdam se Schouwburg gr zaal 20.15 Scaptno Ballet Rotterdam, 20.30 Missaliance. Jeugdtheater Hofplein 19.00 Het Stenekind. de Doelen gr zaal 20.15 Groot Koor Zuid-Holland. Blauwe Vb 23.00-05.00 Blauwe Vis Clubavond. Casino 21,00-02.00 Tno Crossroads, Club Vlbes 23,00 Big Hop 'n' Trip Beats. Da Vier* 00.30 New Tricks. 21.30 Karate Recager. Grote- of St Laurenskerk 15.00-22.00 Laurens- kerk 550jaar. 12.45 Orgelconcert. The Little Cave 20.00 Jam Avond. Earoeg Blow Your Speakers-metalcafe. Luxor20.15Anatevka. Nighttown 23.00-05.00 The Future. Night town Theatercafé 21.00 JazzmPopular. The- aterWest 20.30 Greetje Bijma. Schelling# 19 00 Moeders mooiste. Lantaren/Venster 20.00 Todje. van Harm van Geel en Co, O.T. Theater a/d Mullerpier 20.00 De Wouddui- velCe ntrum voor Theater 20.30 Les Boys. Prinses Theater 19.00 De Prinses Revue t Kape!krtja20.30Dedoodenhetmeisje,The- ater Zuldpleln gr zaal 20.15 Lebbis en Jan sen. kl zaal 20.30 Job Schuring. SKVR Ca- landstraat 10,00-12.00 Beeldende Kunst Lezing Van do.l5apr. t/m wo.21epr. ROTTERDAM Cinerama l.'*S hates peare In lobe' (al) dag. 12.30-15.30-l8,30-21.30.Cln.2: 'La Vitaè Bella' (al) dag. 13-15.45-18,30-21.15, Cln.3: 'Message in a botüe' (12) dag. 12.15- 16.15-21.15, do. Vm ma.ook 15.15. Cln.4: 'Another day In paradise' (16) dag. 15.30- 18.45-21.30, do.vr.ma.dr. ook 12.40. Cln.5: Tou've got mail' (al) dag. 13.15-18.45- 21.30. 'Studio 54' (16) dag. 16. /max Theater "Whales' (al) dag. 14-16-18- 20.za.zo. ook 12. 'Everest1 (al)dsg. 15. 'Ama zone' (al) dag. 19, zo. ook 11. Thrrll nde' (a!) dag 13-17. 'Saving private Ryan' (16) dag 21. Venster 1: 'Centra! to BrasH' (al) dag, 19.30, vr.zo.wo. 15. 'Festen' (16) dag. (belt ma.) 21.45, zo. ook 12.30. Sneak preview ma 22. Ven.?i Albanese filmdagen (16) do. t/m 19.30-21.30, zo. ook 13-15. Cinema theek; Ba rry Lyndon' (16) ma.di.wo. 19.30. Moviezo- ne: 'Lagnmas negras1 (16) vr. 15.30. VenJ: 'La vie rêvée des anges' (16) dag. 19.30-22. vr.wo. ook 15. Ven.4:1 El viento se llevo io que' (12) dag. 20-22.15, vr.wo. ook 15. Lumlère 1: 'Rush hour' (16) dag. 13.30-16- 18 45-21.30. Lum. 2: 'Bride ofChucky' (16) dag 13,15-18.30-21, do,vr.ma.di. ook 16. Lum.3: 'Payback' (16) dag. 13.15-18,45- 21.30, do.vr.ma.di, ook 16. Lum. 4r 'Arlington road1 (16) dag 12.30-15.15-18,30-21.15. Rexane: Tien verschillende adult films (18) dag 12 t/m 01. Pathé 1: 'Arlington road' (16) dag. 11.55- 15.30-1815-21. Pst.2: '8mm' (16) dag 15.40-18,35-21.20, do.vr.ma.di.ook 11.50. Pat3: Patch Adams' (a!) dag. 1116.10- 18.50-21.30(dt. nietom 21,30), do.vr.ma.di. ook 13,35. Sneak preview: 'Georgeindeasfelt jungle' (16) di. 21.30. Pat.4: 'AsterixenObe- irx' (at) dag. 19-21.40. Fat5; 'Message ma bottle' 112) dag 11.40-15.20-18.25-21.20. Pat.6: "The faculty' (16) dag 16.30-19- 21.40, do. tfm ma. ook 11.40-14.10. Pat7: Titanic' (12) di.wo. 14.55. 'Holyman' (al) dag 11-18.50-21,30, do, Vm ma. 13.35-16.10. Naditvoorstellingen: Lum.1: 'I still know what you did last summer' (16) vr.za. 00.30, Lum.2: 'Bnde ofChucky1 (16) vr.za. 00.15. Lum.3: Thefaculty (16) vr^ra.00.30. Lum.4: 'Enemy cfthe state' (16) vr.za. 00.15. KJndermatlnees: Cln.3: "Babe in de grote stad' (al) dt.wo, 15,40. Cln.4: 'Mulan' (al) za- .zo 'wo. 12,45. Van.3; 'Karisson van het dak' (al) zo. 13. 'G.V.R.* (al) zo.wo. 15. Lum.2: 'As- tenxen Obelix' (al)zajra.wo. lö. Lum.3: 'Een luizenleven' (al) za.zo.wo. 16. Pat 2: 'Een kii- zenleven' (al) za.zo.wo. 11-13,25.Pat3: 'Abely' (al) za.zo wo. 13 35. pat4: 'Astenx en Obelix" (al) dag 11.10-13.50-16.30 Pat6: 'Babe m de grote stad' (al) c&.vro. 1140-14.10. Maassluis Ook in Maassluis komt een Wereldwinkel. In de voormalige slagenj aan de «lok- weg 3 opent burgemeester Ster- kenburg-Versluis zaterdagoch tend de Wereldwinkel Maassluis. De opening wordt later op de dag opgeluisterd met een feestelijk programma. Zo treedt aan het be gin van de middag de Afrikaanse muziekgroep Ngoma op. Zij lopen van de Nieuwstraat naar de «lok- weg. De Wereldwinkel is geopend van dinsdag tot en met zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur en op koop avond van 19.00 tot 21.00 uur.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1999 | | pagina 3