De snelle weg naar de landstitel in vogelvlucht (1) Feyenoord kampioen 14 Kornejev blinkt uit in Sittard Invallers zorgen voor ommekeer Gedreven Van Vossen zet toon Tininho scoort eerste doelpunt Dudek houdt ploeg overeind Wennen aan nieuwe status 'JP' raakt ze weer lekker Puntenverlies in Enschede Sterke defensie blijft overeind NAC woedend op arbiter Jol Van Gastel weer de uitblinker Van Hanegem geniet in Kuip Paauwe scoort tegen Fortuna S Cruz schittert ondanks de kou Gouden wissel beslist derby Rotterdams Dagblad De weer in genade aangenomen Igor Kornejev was in hoge mate verantwoordelijk voor Feye- noords eerste zege van het sei zoen. Niet alleen opende de Rus na vjjf minuten in de tweede helft de score, hij maakte vlak voor tijd ook de weg vrij voor invaller Henk Vos die met zijn late doelpunt For- tuna S op de knieën kreeg. Na een vroege goal van Henk Vos worstelde Feyenoord in het eerste duel voor eigen publiek een uur lang met MW. Op het moment dat de Limburgers gelijk maak ten, stuurde Leo Beenhakker Pe ter van Vossen en Igor Kornejev linea recta naar het front. Na twee minuten scoorde Kornejev, tien minuten later zette Van Vossen de Maastrichtse verdediging met een lange rush voor schut, 3-1. 3W» Fcyrnoord-MW3-l (IA). 10. Vos IA 50. Landzaat 1-1,60. Kornejev 2-1,72. Van Vossen 3-1. Scheidsrechter: Van Eg- raond. Toeschouwers: 23.600. Gele kaast* Plum (MW). Feyenoords optreden tegen De Graafschap was af en toe vloeiend en dynamisch. En dat zonder de in Stuttgart spionerende Leo Beenhakker. Grote man bij de thuisploeg was de gedreven Peter van Vossen. Dat de Zeeuw het openingsdoelpunt op rijn naam schreef, was geen toeval maar een beloning voor zijn niet aflatende ijver. Ook de laatste wedstrijd, waarin Feyenoord het zondei de ge schorste Cruz moest stellen, werd in winst omgezet Tminho maakte na ruim een uur spelen het enige doelpunt van de wedstrijd tegen Heerenveen - zijn eerste op de Nederlandse velden en nota bene geschoten met zijn 'zwakke' rech terbeen. De Braziliaan werd daar bij geholpen door doelman Hans Vonk, die de ogenschijnlijk sim pele bal door zijn benen liet glij den. Feyenoord kwam in de uitwed strijd tegen PSV voor het eerst dit seizoen op achterstand en dat was even schrikken. De Rotterdam mers hadden veelvuldig balbezit en loerden met enge lengeduld op de ruim te die de Eindhoven- se defensie vroeg of laat zou prijsgeven. Jurek Dudek hield zijn ploeg overeind. Peter van Vossen en Julio Cruz maakten het karwei voorin af. In een goedgevulde en sfeervolle Kuip kroop het elftal van Leo Beenhakker tegen Wilem H door het oog van de naald. De Tilbur- gers domineerden de wedstrijd en legden het Rotterdamse legioen bö vlagen het zwijgen op. Na de rode kaart voor Prommayon (twee keer geel) trok Feyenoord ten strijde. In de laatste minuten bra ken Julio Cruz en Igor Kornejev uiteindelijk de ban. 26-09-*98: Feyenoord-Wfflem II 3-2(1-1). 11. Cruz 14,37.Ramn 1-1,89. Cruz 2-1,90. Kor nejev 'strafschop) 3-1, 90, Loeflen 3-2. Scheidsrechter: Luinge. Toeschouwers: 32.000, Gele kaartere Van Fessem (Willem II). Rode kaarten: 48. Prommayon (2x geel, Moment uit de derby Sparta-Feyenaerd (1-2) op het Kasteel, eind novëmher van het vorige Jaar. tininho (13)i ziet toe hoe heö*. luchtduafloopt tussen Jecheni van der Hoeven (I), -<* 1 m Juifo Cruz (verscholen achterde Spartaanse Braziliaan). In bet; „midden; op de achtergrond, Dennis Krijgsman. Mmèmtmmtfkr- Jean-Paul van Gastel, na een schorsing van vier wedstrijden te rug bij Feyenoord, groeide uit tot de man van de wedstrijd met twee rake vrije trappen vanaf meer dan twintig meter. Het was vooral dankzij de inbreng van de aan voerder dat de ploeg in de kolken de Galgenwaard van de agressie ve Utrechters won. In Enschede ondervond Feye noord de grootste te genstand'tot dan toe, met het eerste punten verlies als gevolg. Pa: trick Paauwe verliet vlak voor rust groggy het veld en Peter van Vossen kreeg kort na de 1-0 de rode kaart. Ondanks die tegenval lers knokte Feye noord zich naar de gelijkmaker. Uit een - hoekschop van Tininho werd deze gescoord door Twente-speler Erik ten Hag, die de bal net voldoende raakte om z|jn eigen doelman Sander Boschker te verslaan. Na een vroege rode kaart voor Kees van Wonderen kon Feye noord de wedstrijd tegen Roda JC niet meer naar zijn hand zetten.- Dankzij de ijzersterke verdedi ging bleef de ploeg overeind in bet saaie en nimmer, spannende duel tegen de Limburgse subtop per. Na 66 minuten maakte scheids rechter Dick Jol een einde aan het water- en modderbailet dat NAC- Feyenoord heette. Terwijl de spe lers van Feyenoord al onder de douche stonden, discussieerden die van NAC nog lange tijd op het ondergelopen speelveld met het arbitrale trio over zijn beslissing. OAll-W: NAC-Feyenoord 1-i (1-1), ge- staakt na 66 min. 12. Tomassas 0-1,42, Ste wart 1-1. Scheidsrechter: Jol. Toeschou wers: 13.110. Gele kaart: Van der Looi (NAC). Aanvoerder Jean-Paul van Gastel was in de uitwedstrijd tegen MVV wederom de grote uitblinker aan Rotterdamse kant In de slotfase van het ongelijke duel krulde hij zijn vrije trap vanuit een bijna 'onmogelijke' positie aan de zij kant van het veld achter doelman Rein van Duynhoven. Met die vol treffer was de wedstrijd definitief beslist. Tegen AZ leed Feyenoord zijn eerste nederlaag van het seizoen. In aanvallend opzicht kon de Sta- dionploeg geen potten breken te gen de sterke Alkmaarders. AZ- trainer Willem van Hanegem, na zjjn ontslag bij Feyenoord voor het eerst terug in de Kuip, werd luidkeels toegezongen door het le gioen. In de thuiswedstrijd tegen Fortu na Sittard kwam Feyenoord al vroeg tegenover tien man te staan. De Limburgse doelman Ar no van Zwam haalde in de tweede minuut de doorgebroken Paul Bosvelt onderuit en kon meteen vertrekkenPas in de tweede helft konden de Rotterdammers hier van profiteren, Patrick Paauwe zette Feyenoord tegen 2ijn oude ploeg met een raak afstandsschot op het goede spoor. Het duurde nog lang voordat Fey enoord de genadeklap uitdeelde aan het kansloze Cambuur, dat in negentig minuten slechts twee keer in de buurt van Jurek Dudek kwam. Marinus Dijkhuizen brak met een eigen doelpunt de ban. Julio Cruz was met twee treffers degrote uitblinker op deze ijskou de novemberavond. Vooral met zijn tweede treffer kreeg hij het legioen op de banken. ïl-ll-'88: Fc. lOord-Cambwr Lesuwta- den 4A (2A). 40. Dijkhuizen (eigen doel) 1- 0,43, Cruz 2A, 85. Cruz 3A, 90. Van Vossen 4-0. Scheidsrechter Luinge. Toeschou wers; 24.000. Gele kaarten: Ekinga, Hen- driksen, de Roo (Cambuur). Dankzij een gouden wissel werd de derby op Spangen door 'Zuid' gewonnen. Bonaventure Kalou stond koud in het veld toen hij vlak voor 'tijd een weergaloze solo inzette die hem langs drie Sparta nen bracht De beslissend actie die Cruz in staat stelde de 1-2 te scoren, was één van de schaarse hoogtepunten van het meer span nende dan attractieve dueL 29-U-D8; Sparta-Feyeaoord 1-2 (Al). 16. Tomasson Al, 73. Tammer 1-1.88. Cru;-, 1-2. Scheidsrechter: Van der Side. Toeschou wers: 7.500 Gele kaarten: Van der Hoeven, Jaiiens (Sparta), Van Vossen (Feyenoord). Feyenoord; Dudek; Van Gobbel, Van Won de- e, Konterman, Tininho; Bosvelt. Van Gastel, .Tomasson, Paauwe (82, Kalou); Cruz, Van Vossen. ZIAATIÜ: Fortuna Sittard-Feyenoord ï-2 (0-0). 50. Komej ev 0-1,64. Hamming 1-1» 90. Vos 1-2. Scheidsrechten Uilenberg. Toe schouwers: 7.500. Gele kaarten: Jeffrey (Fortuna Sittard), De Haan (Feyenoord). Feyenoord: Dudek; Van Gobbel, Van Won deren, De Haan, Trninho; Bosvelt, Van Gastel, Tomasson (80. Paauwe); Kalou, Kor nejev, Van Vossen (65. Vos). Feyenoord: Dudek; Van Gobbel, Van Won deren, Kontórmsr., Trninho; Bosvelt (57. Kornejev), Van Gastel, Tomasson, Paauwe; Kalou, Vos (57. Van Vossen). OÜ-OATHÏ: Feyenoord-Ife Graafschap 53). 27. Van Vossen IA 66. Kzasa (eigen doel) 2- 0, 78. Paauwe 3*0, 82. Van Gastel (straf schop) 4 A, 90, Nelisse 5-0. Scheidsrechter; Temmink. Toeschouwers: 18.000. Gele kaart Kalou, Tininho (Feyenoord), Wilnis, Silooy, Godee, Olyslager (De Graafschap), Feyenoord; Dudek; Bosvelt, Van Wonde ren, Konterman, Timnho; Van Gastel, To masson, Paauwe; Kalou, Kornejev (19. Ne lisse), Van Vossen. ll-OATMl: SC Heerenveeu-FeyenoorS 0-1 ((H)). 63. Tininho 0-1. Scheidsrechter, Jol. Toeschouwers; 1.3.800. Gele kaarten: Bos velt, Kalou, Tininho (Feyenoord), Klompe (SC Heerenveen). Feyenoord: Dudek; Van Gobbel, Van Won deren, Konterman, Tminho; Bosvelt, Van Gastel, Tomasson, Paauwe; Kalou, Van Vossen. 2»% PSV-Feye- noord 1-2 (1-1). 14. Ooij- er 1-0, 42. Van Vossen 1-1. 47. Cruz 1-2. Scheidsrechter; Van der Ende. Toeschou wer» 28.000. Gele kaarten: Valekx, Marcos, Oojjer, Lucius, Nikiforov (PSV), Van Vos sen, Paauwe (Feyenoord). feyenoord: Dudek; Yaa Gobbel, Van'Won deren, Konterman, Tininho; Bosvelt, Van Gastel, Tomasson- (78. Kalou), Paauwe; n-lO-Tfê; Feyemoord-Rgda JC A0. Scheids- rechter. Wegereef. Toeschouwers: 29.500. (We kaarten: Tchoutang, Van der Luer, Peeters (Roda JC). Rode kaart 25. Van Wonderen (Feyenoord). Feyenoord: Dudek; Van Gobbel (80. Gyan), Konterman, De Haan, Tininho; Bosvelt, Van Wonderen, Tomasson, Pinas (68. Allo- tey); Kalou (58. Kornejev), Cruz. 25-lA*9B; FC «trecht-Feyeaoori A3 (2-1). 24, Van Gastel 0-1,31. Van der Gaag 1-1,42. J. de Jong 2-1,6(1, Kalou 2-2,85. Van Gastel 2-3, Scheidsrechten Van Egmond. Toe schouwers: 12.800. Gde kaarten: Van Ei; keren, J. de Jong, Van de Ree (FC Utrecht), Van Gobbel (Feyenoord). Rode kaart: 71. Van der Gaag (FC Utrecht, 2x geel). Feyenoord: Dudek; Van Gobbel. Van Won deren, Konterman, Timnho; Bosveit, To masson, Van Gastel; Kalou, Cruz. Van Vos sen. Willem U), 77- Co Adriaans» (trainer Willem II). Feyenosrd: Dudek; Van Gobbel (86. De Haan), Van Wonderen, Kontermaa, Timn ho; Besvelt, Tomasson, Paauwe; Kalou (69. Kornejev), Cruz, Van Vossen (83. Gyan). OAIAW: FC Twente-Feyenootd 1-1 (0A). 63. Ycnnegooi- «f Hcsseltek IA, 70. Ten Hag (eigen doei) 1-1. Scheidsrechter: Tem mink. Toesebouwetsrl3,5(M). Gele kaarten: Hulshof (FC Twente), Van Wonderen, üchuiteman (Feyenoord). Rode kaart 65. Van Vossen (Feyssoord). Feyenoord: Dudek; Van Gobbel Konter man, De Haan, Tininho; Bosvelt, Van Won deren, Tomasson, Paauwe (40. Schuite- man); Cruz, Van Vossen. Feyenoord: Dudek; Van Gobbel, Van Won deren, Konterman, Tininho; Bosvelt, Van Gastel, Tomasson, Phauwe; Kalou, Cruz, ll-ll-'98: MW-Feyenoord 14 (0-2). 30. Konterman 0-1,35. Cruz 0-2,80. Perez 1-2, 83. Van Gastel 1-3. Scheidsrechten Van Huiten. Toeschouwers: 7.500. Gele kaarten: Joordens, Vaessen (MW), Konterman (Feyenoord). Feyenoord: Dudek; Van Gobbel, Van Won deren, Konterman, Tininho; Bosvelt, Van Gastei, Tomasson (84. Kalou), Paauwe; Cruz, Van Vossen. 31-10-D8: Peyenwrd-AZ 1-2 (Ai). 43. Bus- kermolen Al, 68, Den Turk 0-2, 75. Van Gaste) 1-2. ScheidsrediteK Van Dijk. Toe- «ttaöww: 27.590. Gele kaarten; Cruz, Van Gobbel, Gyan, Van Wonderen (Feyenoord), Hicksen, Bousatta, Van Galen. Langerak, WykerCAZ). Feyenoord: Dudek; Van Gobbel, Konter man, Van Wonderen, Cyan; Bosvelt, Van Gastel, Tomasson, Tininho <46. Kalou); 15-1 l-YB: Feycnoord-FortiSiia Sittard 4-1 ïl-1). 19. Bosvelt IA, 38. Simons 1-1, 60. Paauwe 2-1,67. Tomasson 3-1,75. Van Vos man (strafschop) 4-1. Scheidsrechter: Sterk. Toeschouwers; 26.200. Gele kaarten: Tinin ho (Feyenoord), Roest (MW). Rode kaart: 2. Van Zwam (Fortuna) F«yeso..r4: Dudek; Van Gobbel, Van Won deren, Kontennan, Tininho; Bosvelt (81. Pinas), Van Gastel, Tomasson, Paauwe; Cruz, Van Vossen (76. Kalou). feyenoord: Dudek; Van Gobbel, Van Won deren, Konterman, Tminho; Bosvelt, Van Gastel (46. Kalou), Tomasson, Paauwe; Cruz, Van Vossen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1999 | | pagina 15