Honkbalweekeinde met hoog rendement Sparta/Feyenoord haalt volle winst uit 'dubbel' tegen opgebloeid ADO Voor korfballers OZC nadert het einde Succes boksers van Schildkamp Schakers zetten kroon op werk Reind Dimt nieuwe leider .Snelwandelaar Leijenaar rapste Derde plek voor Alcazar Weerverlies voor Trojans NK Sumo-worstelen in Rotterdam valt in de smaak Flinke knokpartij ontsiert handbalduel Atomium-Gemini Zwijndrecht verliest van landskampioen Neptunus twee maatjes te groot voor Pioniers Tridents deelt de punten Nóg 'n succes voor Feijenoord op 'Zuid' Pak slaag vooi Z'67 Hockeysters Rotterdam kansloos tegen Den Bosch Rotterdams Dagblad Maandag 26 april 1899 Breda Boksers van school Schildkamp uit Hoogvliet hebben bij de finales van de Nederlandse kampioenschappen voor nieuwe lingen in Breda drie titels ver overd. Juniorvedergewicht Aldi Souripet en halfzwaar Ferry Schop boek ten goede overwinningen, zwaar gewicht Jan Steenhorst had een 'walk over'. Zijn tegenstander meldde zich geblesseerd af. Ook Mamix Hoek (BV Poortugaal) be machtigde de titel. Belofte Ferry Schop, die lange tijd voorrang gaf aan zijn studie, trainde in de voorbereiding op het NK slechts zes weken. Het bleek voldoende voor drie overwinnin gen; één door knock out, twee op punten. Zijn laatste 'slachtoffer' heette Voetman uit Appingedam. Aldi Souripet moest tweemaal winnen voor de titel. Zaterdag klopte hij de Hagenaar Ahmadi op punten. Jan Steenhorst tenslotte won vori ge week maandag de stijlprijs, maar kon zijn kwaliteiten zater dag niet tonen. Zijn tegenstander bleef weg. De zwaargewicht heeft, anders dan zjjn 'maatje' Schop, wel ingeschreven voor de NK voor C-kJassers, die op 17 mei begin nen. „Rotterdam— Met een 7,5-2,5 over- •—winning op Delft in de laatste ron- "rde van de nationale competitie (eerste klasse) zetten de schakers van Rotterdam, die al na de acht ste ronde in de meesterklasse te rugkeerden, de kroon op het werk. Alle wedstrijden werden ge wonnen. De Delftenaren bleven zaterdag vier uur lang overeind, maar in de slotfase stortten zij vol ledig in. Luc Winants (topscorer met 7,5 uit 8), Zhao Qin Peng, Jaap de Jager, Tom Middelburg en Rogier van Arkel moesten alles uit de kast halen om de zege bin nen te slepen. Marcel Piket, Hans Böhm, Fred van der Vliet, Michel Jadoul en Fred Jonker legden zich neer bij halve puntjes. De eindstand aan de kop van I-B-1. Rotter dam 18 (85,5), 2. Het Witte Paard/Sas van Gent 13 (50). 3. Het Witte Paard/Zaanstad 13 (42,5). 4. Ei nd hoven 12(59,5). In het Open kampioenschap van Rotter dam gaan na 7 van de 11 ronaen Zhao Qin Peng en het jeugdtalent Rick Lahaye met 6 uit 7 aan de leiding. Peng versloeg haar concurrent Martin Roobol en Lahaye klop te Michiel Besseling. Zaandam/Amsterdam - Reind Duut is de nieuwe leider in de Top 16 Snookercompetitie. Na toernooi winst zaterdag in het House Of Billiards in Zaandam, versloeg de Groninger gisteren in Snooker Centrum Rokin in Amsterdam zijn grootste concurrent Rolf de trrrJöng in een rechtstreeks duel in ■y jjjcfe finale met 3-1. Schoonhoven - De Rotterdamse snelwandelaar Richard Leijenaar (Rotterdamse Wandelsport Ver eniging) heeft gisteren de tradi tionele dertig kilometer van Schoonhoven gewonnen in een tijd van 2.45,58. Hij verbeterde daarmee zijn persoonlijk record met één minuut. Veteraan Theo Koenis (Hoorn) bleef goed in zijn spoor en werd de beste veteraan. Pedro Huntjes (Unitas) eindigde als derde. Rotterdam bt ulleybalsters van Alcazar/Erasmus hebben de competitie afgesloten met een 1-3 zege op Set Üp uit Prinsenbeek. De setstanden waren 15-10, 9-15, 7-15 en 7-15. Het was een strijd tussen de vechtlust van de thuis ploeg en de grotere aanvallende en blokkerende kwaliteiten. Pas vanaf de tweede set konden de Rotterdamse studentes hun stem pel op de wedstrijd drukken. Door deze zege eindigt Alcazar op een derde plaats in de derde divisie H. Toumai - De Rotterdam Trojans hebben gisteren voor de tweede maal verloren van medekoploper Toumai Cardinals, 18-6. Deson danks was coach Rick Koulen van de Trojans na afloop tevreden over de inzet van zijn spelers. „Jammer genoeg was dit niet vol doende om de wedstrijd te win nen. Daarbij zijn er twee door ons gemaakte touchdowns afge keurd." Door Loet van Schellebeek Rotterdam Drie hits, drie runs, twee pun ten, Voor een hoger rendement dan de honk ballers van Behaenk Sparta/Feyenoord zater dag in de thuiswedstrijd tegen NTNT ADO scoorden, is geen bank te porren. De honksla- gen vielen ook nog zó verspreid over de wed strijd, dat het bijna niet :s voor te stellen dat ADO-pitcher Derrick Isenia desondanks zijn Rotterdamse collega Orlando Stewart met de 3-2 overwinning moest feliciteren. Toch moest nieuwkomer Isenia - een regelrechte aanwinst "oor de hoofdklasse - de oorzaak van de nederlaag toch eerst en vooral bij zichzelf zoeken. De zeer gecon centreerd spelende Antilliaan zet te vijf tegenstanders met vier wijd op de honken en drie van die vijf (Maikel Benner, Melfried Comen- encia en Marco Meuwese, de pin- chrunner voor Eric de Bruin) haalden uiteindelijk ook de thuis- Voor het winnende punt van de thuisploeg was Isenia maar deels verantwoordelijk. In de gelijkma kende negende slagbeurt van Sparta/Feyenoord - ADO had in dezelfde inning de 2-1 achter stand ongedaan gemaakt dankzij een fortuinlijke tik van pinchhit- ter Aijan Krosse, waarop Eugene Henson binnenliep - werd hem door openingsslagman Eric de Bruin een vrije loop ontfutseld. Bij zijn allereerste 'trip' naar dt heuvel besloot de Haagse hoofd coach Arthur Man meteen een werperswissel toe te passen. He vig teleurgesteld moest Isenia het veld ruimen voor Edward Beert- huizen. Geen gelukkige greep, zo bleek, want bij een poging De Bruin te verrassen, gooide Beerthuizen de bal snoeihard langs eerste honk- man Pete Yarasevich. Die fout noopte Mari te gaan pokeren. Hij liet Beerthuizen de gevaarlijke Marlon Fluonia opzettelijk vier wijd geven om zo, met het eerste en tweede honk bezet, een ge dwongen loop-situatie te creëren. Erwin van den Berg ging vervol gens uit op het eerste honk, waar na ook Maikel Benner met opzet een vrije loop werd geoffreerd. Met de honken vol, één man uit en Randall Chrispina (nul uit drie totdan) aan slag moest Beerthui zen in elk geval zien te voorko men dat de bal ver weg werd ge slagen. Ook een vangbal zou in dat geval immers, met pinchrun- Melfried Co- memencia (links) wacht op de aangooi van catcher Mar on Fluo nia, zal Pete Yarasevich ook uittikken, maar de ADO honkloper wordt 'in' ge geven Foto Peter de Jong/ Corvos ner Meuwese op 'drie', zo goed als zeker de beslissing hebben bete kend. Op drie wijd en één slag gebeurde waar ADO op hoopte en waar het hele tactische spel op was afge stemd; Chrispina sloeg de bal laag richting tweede honk. Daar sneu velde Benner en het dubbelspel leek een kwestie van seconden. Maar een fractie voordat de aan gooi van korte stop Ruily Legito de handschoen van eerste honk- man Yarasevich bereikte, plantte Chrispina zijn voet op het kussen. Althans, zo zag veldscheidsrech- ter Van Heijningen het. Een cruci ale beslissing, want met het dub belspel in volle gang* was Marco Meuwese namens Sparta/Feye noord over de thuisplaat geko men. De betekenis daarvan hing volledig af van Van Heijningens call. Diens 'safe' deed de emoties, begrijpelijk, hoog oplaaien, het geen het gebrek aan amusement in de voorafgaande tweeënhalf uur goeddeels compenseerde. De uitslag in Den Haag (2-8) deed vermoeden dat Sparta/Feyenoord daar heel wat gemakkelijker aan de punten kwam. Niets is minder waar. Tot de achtste inning was het een close game, waarin de wer pers Blair Fowler (de Amerikaan van ADO) en Sparta's Antilliaan Grego na overheersten. De Rotte. rs leidden vanaf de derde ir. g met 0-2 (twee- honkslag Fluonia), maar in de ze vende inning kwamen de dit sei zoen opgebloeide Hagenaars langszij,2-2. Een fout van korte stop Legito, waardoor Sherton Satumino de honken bereikte, vormde in de achtste innning de inleiding van het vertrek van Fowler, een hit van Eric de Bruin deed de rest. Roger Kops stond voor de on dankbare taak, met het eerste en derde honk bezet, de schade te be perken. Dat was te veel gevraagd. Drie honkslagen op rij van Fluo nia, Van den Berg en Benner en een 'doable' van pinehhitter Ruud van Rooyen leverden Sparta/Fey enoord zes punten en de overwin ning op. Zaterdag ADO.000 010 001=2-9-2 SPARTA/F.010.0 01 001=3-3-0 Werpcijfers Behaenk Sparta/Feyenoord: Orlando Stewart (9 innings) 7-1-9-0. NTNT ADO; Derrick Isenia (8 1 man) 7-5-3-1, Edward Beerthuizen (2/3)0-2-0-1. Winnaar; Stewart. Verliezer: Isenia. Zondag SPARTA/F.0 02 0 00 0 6 0=8-10-2 ADO.00 0 00 0 200=2- 8-2 ADO: Blair Fowler {7 2 man) 3-2-5-2, Ro ger Kops {2<3 1)1 -0-4-0, Arjan Keijzer (11/ 3) 1-0-1-0. Sparta/Feyenoord: Gregory Gustina (61/3) 2-1-6-2, Leo Voogd (2 2/3) 4-0- 2-0. Winnaar Voogd. Verliezer: Fowler. In Japan zijn het monsters om te zien, superzwaargewichten die elkaar met blubberfaillen en rollen vet te lijf gaan. Bij de Nederlandse kampioen schappen Sumo-worstelen, dat dit weekeinde in Rotter dam werd gehouden, was het vetgehalte aanmerkelijk la ger dan bij het vergelijkbare kampioenschap in het verre oosten. Maar het enthousias me en de sfeer was er niet minder om in activiteitencen trum Zjaak. In een oosterse sfeer streden mannen, vrou wen en jeugdige worstelaars in diverse categoriën tegen elkaar. Bij de mannen onder 85 kilo won Stephen Gadd uit Spijkenisse. Onder de 115 ki lo was Bas Claesener uit Zaandijk de beste. In de klas se boven 115 kilo en de open klasse was Peter Baron uit Spijkenisse veruit de sterk ste. Bij de vrouwen zegevier de Annemarie Overtoom uit Rotterdam en bij de jongens Dennis Geeratz uit Prinsen land. Foto Peter de Jong/cor Vos Door André Kouwenhoven Rotterdam De korfballers van OZC. blijft dit seizoen niets be spaard. Zonder de geschorste Mark Potter (zeven duels) en Gert Jan Winkelhuyzen (een wedstrijd) waren de volgelingen van coach Aad van Herk in Friesland bij Stanfries een makkelijke prooi. De Friezen buitten het lengte voordeel zo doeltreffend uit, dat zij halverwege al met 11-4 leidden. Daarna herstelde OZC zich en be perkte het de nederlaag tot 19-11. Chrisje van der Meer was met 3 treffers nog in goede doen. Inval ler Richard de Geus 2x, Alexander Geurts 2x, Sander Vermeulen 2x, Natascha van der Rest en Peter Tamminga (ieder lx) scoorden de overige punten. Met een achter stand van zeven punten op num mer voorlaatst SCO is OZC's de gradatie een kwestie van tijd. WION slaagde er niet in bij het Delftse Fortuna revanche te ne men, De Rotterdammers verloren met 14-10. Vla 8-5 (rust) haalden Frank van de Meer en Jim van Nij natten op tot 9-7, maar Fortuna drukte daarna stevig door. Irene van Velzen verving de geblesseer de Andrea Ravenschot goed. Mo nique Kemner, Eline Potter, Ro nald erweij en Mark Spieren burg scoorden 2x, Frank van der Meer en Jim van Nijnatten elk lx Woensdag worden de inhaalwed strijden OZC-SCO (19.00 uur) en WION-Sporting Trigon (20-15 uur) gespeeld. Rotterdam Atomiura heeft een deuk opgelopen door het thuisduel tegen Geminimethet kleinst mogelijke verschil te verliezen: 22-23. Een domme duwpartij van Atomium-schut- ter Moshen Daghrir leidde tot een massale knokpartij. Tegen stander Gemini, dat bekend haalde verhaal door Daghrir te schoppen en te slaan, waarna het volledig uit de hand liep door bemoeienissen van het pu bliek. Toe' i de rookwolken wa ren opgetrokken, bleek Gemini voor het onacceptabele gedrag, dat dit seizoen herhaaldelijk is voorgekomen nog beloond te zyn ook: 22-23. Zwijndrecht Het is de softbal- sters van Zwijndrecht niet gelukt zaterdagmiddag voor een verras sing te zorgen, al balanceerde de regerend landskampioen Terras vogels in de eerste wedstrijd in de 'double' wel op de rand van de ne- Uiteindelijk wonnen de Haarlem sen pas in de tweede verlenging (2-2 na de zeven reguliere in nings), nadat Zwijndrecht in de 8* slagbeurt onterecht van scoren was afgehouden, toen de scheids rechter een actie van ïema Finies, bij het stelen vjn het derde honk, verkeerd beoordeelde en 'uit' gaf. In de negende inning scoorde Penny LeNoble het winnende Haarlemse punt in een wedstrijd, die eigenlijk geen verliezer ver diende, In het tweede duel liep Terrasvogels in de 4e inning, op gooien van Marion van Dijk, naar 0-2 weg en in de 7e inning (op het pitchen van Daniëllp Zwitzer) ze'1'- naar 0-6. Debbj Snek redde cr door op een honkslag van hcidi van de Munnik tegen te sco ren. Eerste wedstrijd Zwycdrccht 9 2 0 00 0 0 0=2-6-2 Terrasvogels92 0 0 00 0 01=3-7-2 Werpcijfers, Zwijndrecht: Kann Mes 0-2- 7-2. Terrasvogels: Laura van de Berg 10-1- 6-2. Tweede wedstrijd Zwijndrecht .0 00 0 00 1—1 5-1 Terrasvogels„—G90 2 004=6 11-1 Werpcijfers, Zwijndrecht: Maijon van Dijk (3 2/3 irui.) 1-4-5-0, Danielle Zwitzer (3 1/3) 3-1-6-1. Terrasvogels: Laura van de Berg 6-1-5-1. Sparta De competitieleider van de softbalfaond had voor Sparta/Feyenoord dit weekeinde een onaangename verrassing in petto. Vooraf aan de vastgestelde competitiedub- bel tegen Run '71, gistermiddag, werd de Rotterdamse ploeg min of meer gedwon gen zaterdagmiddag ook nog de venegen- de dubbel tegen Robur uit Apeldoorn m te halen. „Vier wedstrijden dus in twee da gen een bijna onmogelijke opgave voor ac ceptabel softbal," verweet coach Bas van Rooijen de bond, nadat 'Santpoort' nega tiefhad beschikt op het verzoek van Soar- ta/Feyenoord om die m te halen dubbel tij dens de piksterstop te mogen spelen. De ploeg van Vas van Rooyen won zaterdag de beide wedstrijden tegen Robur (3-2 en 6-5) op eigen veld, maar verloor gistermiddag in Oldenzaal beide wedstrijden tegen Run '71,6-5 en 10-3. Lovende woorden van de Sparta/Feyenoord-coach voor zijn pitchers staf „die in vier wedstrijden degelijk over eind wist te blijven en pas in de vierde wed strijd vermoeid moest afhaken." Door Nick van der Sluis Hoofddorp/Rotterdam De honkballers van DOOR Training Neptunus hebben in de voorbije dagen een knappe prestatie geleverd door vier kostbare punten in twee degelijk gespeelde wedstrijden tegen Hoofd-1 dorp Pioniers te pakken. Zaterdag was de Rotter damse formatie in de Haarlemmermeerpolder met 12-1 (in zeven innings) meer dan een maatje te groot voor de Hoofddorpers, gistermiddag won Neptunus aan de Abraham van Stolkweg wat minder overtui gend met 5-4. In Hoofddorp speelde Neptunus de 750e wedstrijd in de hoofdklasse en bleef tevens voor de 500e keer aan de winnende hand. „En voorts," vulde statisticus Jan van der Sande trots aan, „ontbrak deze ploeg, sinds de invoering van de play ofïs, nog nooit in de eind ronde." Pioniers, nog ongeslagen in de hoofdklasse, was een serieuze tegenstander voor Neptunus dat na de re cente nederlagen tegen het Amsterdamse Expos wel wat te bewijzen had. In Hoofddorp werd de verdedi ging geleid door Rob Cordemans, die na vijf innings het minimale aantal slagmensen tegenover zich had gezien, maar in de zesde toch drie honkslagen langs zag komen. In de zevende en laatste inning sloot Mi- cha Klooswijk de wedstrijd winnend voor Neptunus af. Kwalitatief was d* return in Rotterdam van een aa i- zienlijk hoger genalte. De tegenstand van Pionie *s blokkeerde het verdedigend concept van Neptunus heel lang, waardoor de Hoofddorpers een onverwach te 0-3 voorsprong konden opbouwen. Startende pit cher Ken Brauckmiller van de thuisploeg moest al in de tweede inning capituleren voor een honkslag van Griffith Cathalina, waarop De Flanegin scoorde (0-1). In de derde Hoofddorpse slagbeurt brachten de oud- Spartanen Berti Richardson {na een tweehonkslag) en Elton "Wilson (een solo-homerun) Pioniers riant aan de leiding. Al in de gelijkmakende slagbeurt sloeg Neptunus voorzichtig terug en uaucut, na een homerun van aangewezen slagman Marcel Kruyt (die speler-coach Robert Eenhoorn meenam op zijn ronde over de honken), de achterstand tot 2-3 terug. In de rierde inning kwamen de Rotterdammers naast Pioniers (Harvey Monte). De winst werd uitein delijk verzilverd door alweer Har Monte en John ny Balentina. De catcher van Neptunus maakte gis termiddag, na een schorsing van drie wedstrijden, zijn rentree in de ploeg. Inmiddels was Brauckmiller wel van de heuvel" gehaald. In de vijfde Hoofddorpse slagbeurt kreeg de Rotterdammer een aantal honk slagen e.i vier wijd op zijn conto, reden voor de coa ching staf van Neptunus om hem in de zesde inning te vervangen door Micha Klooswijk. Diens arbeid was niet tot volle tevredenheid, na I 2/3 inning (en twee opeenvolgende honkslagen) greep Jan Collins veiligheidshalve in om John Hrusovsky de wedstrijd te laten afmaken. In de negende inning bevestigde Eenhoorn nog eens zijn onbetwiste kwaliteiten met een formidabele aangooi op het eerste honk. Zaterdag NEPTUNUS101 232 3=12-144) PIONIERS300 001 0= 1- 5-2 Werpcijfers DOOR Training Nep hums: Rob Cordemans (6 in nings) 8-0-5-0. Micha Klooswijk <i) 04WW. Minolta Pioniers: Peter Callenbach (7) 6-5-14-2. Homerun Neptunus: Percy Isenia, 5e in ning 1). Winnaar: Cordemans. Verliezer Callenbach. Zondag PIONIERS... NEPTUNUS ...012 010 0 03=4-13-1 ...002 100 20x=5- 9*2 Werpcijfers Pioniers: Tommy van Limburg (6 2/3) 3-4-6-1, Mare Steenhof (11/3) 1-0-3-0. Neptunus: KenBrauckmiller (5)2-1-9-0, Mi cha Klooswyk (12/3 2) 2-0-2-1, John Hrusovsky (2 1/3) 3-0-2-1. Homerun Pioniers: De Flanegin, 3e im (solo). Neptunus: Marcel Kruyt, 3e inn. 1) Winnaar: Hrusovsky. Verliezer. Van Limburg. RotterdamTridents en Flying Petrels hebben in de dubbel van dit weekeinde de punten verdeeld. De Rotterdammers verloren zaterdag op eigen terrein van de Purmerendse honkbalformatie met 8-9, na aan het begin van de negende inning nog een 8-3 voorsprong gekoesterd te hebben. In Purmerend nam Tridens revanche, maar Flying Petrels gaf zich pas na drie uur en 50 minuten, bij 15-17, gewonnen. Rotterdam In het kielzog van het 'grote' Feijen oord, boekte ook het 'kleine' Feijenoord een opval lend resultaat. Niet ver van de Kuip plaatsten de ta feltennissers van FVT/Visser zich aan de Persoons- dam dankzij een verrassende 6-1 overwinning op Scylla voor de finale om het vooijaarskampioen- schap. Daarin moeten de Rotterdammers het in een 'best of three' opnemen tegen de Groningse najaars kampioen Ankerstars. FVT moest tegen Scylla heel diep gaan om die eind strijd te bereiken. Vorige week in Leiden ging de eer ste wedstrijd immers nog met 4-3 verloren. Vooral dankzij een formidabel spelende Michel de Boer, met Barry Wijers in zijn kielzog, plaatste het team van coach Alfred de Jong zich alsnog voor de eigenlijk niet meer verwachte finale. Het enige veriiespunt voor FVT kwam op naam van Nermin Smajic, die lipt van Gerard Bakker verloor. Niettemin speelde Smajic een voor zijn doen prima wedstrijd, resulte rend in winst op Peter Paul de Vrind in de slotpartij. De eerste partij tussen FVT en Ankerstars wordt za terdagavond in Rotterdam-Zuid gespeeld (aanvang 18.00 uur). Wint FVT twee keer, dan ontmoeten beide teams elkaar in de finale om de nationale titelstrijd opnieuw. Winnen FVT en Ankerstars elk één keer, dan volgt een beslissende derde wedstrijd in Rotter dam. Met twee keer winst op FVT is Ankerstars niet alleen vooijaarskampioen, maai nemen de Gronin gers, omdat zij al najaarskampioen zijn, meteen het landskampioenschap van FVT over. Heel anders dan de 6-1 eindstand doet vermoeden, kwam de winst van FVT heel moeizaam tot stand FVT en Scylla deden eigenlijk niets voor elkaar on der. FVT had daarbij wel hetvoordeel dat de wedstrij den tegen de op dit niveau te zwakke Bader Lfadmi op voorhand goed zijn voor twee winstpunten, het geen Michel de Boer (21-15,21-9)en Barry Wijers (21- 12, 21-13) ook bewezen. In Gerard Bakker en Peter Paul de Vrind heeft Scylla echter een duo, dat Het ie dere tegenstander moeilijk kan maken. FVT had dat niet alleen vorige week ervaren met de 4-3 nedeHaag, maar ook al in de najaarscompetitie. L. Sleutelpartijen in de spannende wedstrijd waren de enkelspelen tussen De Boer en Bakker, Wijers en De Vrind en het dubbelspel tussen ditzelfde viertal: Wij ers klaarde het tegen De Vrind (21-12,20-22 en 21-16) en het dubbelspel eveneens in drie games (11-21,21- 14 en 21-11). De mooiste partij was echter die tussen de kopmannen De Boer en Bakker. Na 20-22 en 21-6, stond De Boer in de derde game steeds op lichte ach terstand. Hij haalde op tot 19-19, waarna Bakker bij 19-20 een matchpoint verspeelde: 20-20. De Boer be nutte op 21-20 wel meteen zijn eerste matchpoint, waarmee FVT de wedstrijd had beslist: 4-1. In theorie kon Scylla toen nog op 4-3 komen, hetgeen door een beter gamegemiddelde zelfs voldoende voor de eindstrijd zou zijn. Zover kwam het bij lange na niet, want Wijers had geen enkel probleem met Lfad mi (5-1), waarna Smajic de eindstand op 6-1 bepaalde. Rotterdam Z'67 leed in de eerste klasse van de ge mengde competitie een duidelijke 8-0 nederlaag bij het Sittardse SLTC. „Een groot dramaoordeelde captain Jurriën van Wet. „Een aantal spannende partner, ging verloren, maar dit is natuurlijk een be schamende nederlaag." Sigrid Ravensbergen was met tweemaal 6-0 kansloos tegen de Belgische Cindy Schuurmans, die op de we reldranglijst de 360ste plaats inneemt, Wendy Koui- staal moest buigen voor Alexandra Vuijk. Z'67 kan zich volgende week aan de Zuiderparkweg tegen stadgenoot Victoria revancheren. De Rotter dammers kenden ondanks het ontbreken van Manon Savelkouls (studieredenen) en Zjena Ablovatskaïa (Fed Cup-veiplichtingen voor Moldavië) weinig pro blemen met het Haagse Thor RW: 5-3 zege. Nancy Kloet was met drie overwinningen goed op dreef. In Ede boekten de reservers van Halfweg een fraaie 2-6 zege bij ETC. Het eenmalige optreden van Petra Kamstra pakte goed uit De inwoonster van Rhoon klopte in het enkelspel Amber de Vries. Ook Mariëlie Hoogland zegevierde in haar single. Roger Warinen- hoven had winstkansen tegen Daniël de Jonge,+naar bleef met lege handen. Steven Bijl vierde zijn rentree in het enkelspel met een overwinning. Het mannenteam van TOEG boekte op het hoogste niveau de eerste competitiezege. Op Laag.Zestienho- ven werd hekkensluiter Polanen met een ö-O neder laag naar Klundert teruggestuurd. In dezelfde afde ling versloeg de hoofdmacht van Halfweg in Spijke nisse Oranje Nassau met 4-2. Anatoli Stoyanov ver ving met succes de geblesseerde Robert-Jan Bierens. De Bulgaar boekte twee overwinningen. De andere punten kwamen op naam van Lennart Kaptein en RenévanderMee. Halfweg 2 deelde de punten met Nederlands kampi oen Bastion Baselaar. 3-3. Alleen Raymond Schot was succesvol in het enkelspel. Maar na de 1-3 ach terstand brachten de dubbels Schot/Meindert en Co- genbach/Sandanger de stand in evenwicht. Rotterdam Een gehavend vrouwenhockeyelftal van Rotterdam had weinig in te brengen tegen koplo per Den Bosch. Door ziekte van Inge van den Broek en Florien Cornells was er nauwelijks een midden veld van betekenis. Ook in aanvallend opzicht had Rotterdam weinig in te brengen. Door deze neder laag speelt Rotterdam zaterdag de eerstejwedstrijd van de nacompetitie in de hoofdklasse tegen Amster dam aan de Beekweg. Hurley en MOP degradeerden naar de overgangsklasse. De mannen van Rotterdam hoefden niets te vrezen van Amstelveen en zegevierden met grote cijfers: 8- 1. Amstelveen, dat nog steeds op de eerste overwin ning wacht in de overgangsklasse, kwam nauwelijks aan een aanval van betekenis toe. Voor de Rotter dammers scoorden: Amand van Deventer 3x, Bart Jan Petri 2x, Niels van Heck, Yasna van Kinderen (een speler uit de B-jeugd van Rotterdam en van Ne derland B)( en Mark van Lambaart. Rotterdam speelt deze competitie nog tegen Schaenveijde en Pinoke. Ook Victoria haalde fors uit: 8-5 - Nijmegen. Bij rust leidden de Kralingers al - Persoonlijke fouten gaven de stand na rus: neel ander aan zien. Voor Victoria scoorden: Renzo Hoefnagels. Mi chel van den Ouden, Martijn Schakel (allen drie keert, Juha van 't Zelfde en Mark Langemneijer. Nij megen moest winnen om voor de overgangsklasse behouden te blijven. Omdat ook Groningen verloor, moeten beide clubs uitmaken wie volgend jaar eer steklasser Leonida. olij zijn als de competitie afgelopen is. De ploeg tuunde weinig Inzet en verloor verdiend met 3-0 van DSHC.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1999 | | pagina 35