28 HVO kampioen in de tweede klasse Vlaardingers in één seizoen van tobbende club naar topclub WK bedwingt kampioen Zevenhoven: toch dubbel fees' Ron Huijsman: 250 wedstrijden Rijnmond boekt waardeloze zege Excelsior M nipt langs Marken Zwaluwen helpt DOTO Deltasport verslaat TOGR Nacompetitie lonkt voor TSB MW27 ondanks remise nog in race voor de titel CION knap gelijk tegen SSS DVO'32 verliest van de kampioen DRGS maakt opnieuw de acht vol Rotterdams Dagblad Maandag 26 april 1999 Marken Excelsior Maassluis heeft de uitwedstrijd tegen degra- dadtiekandidaat Marken met 2-3 gewonnen. De Maassluise hoofd klasser maakte het zichzelf in de tweede helft onnodig moeilik. Bij een 2-3 voorsprong en tegen tien man, een speler van de thuisploeg moest er met twee keer geel af, verzuimden Harald Loeve, Manu el Monteiro, Dave Vermaas en Ro bert Visser de bezoekers naar een grotere voorsprong te schieten. Excelsior kwam voor rust op een 0-2 voorsprong. Vermaas rondde eerst een voorzet van Tom Visser af] en kon vervolgens makkelijk zijn-tweede maken nadat Montei- ro alleen voor de doelman de bal afschoof. Kort voor de thee kwam jteflcen middels een benutte pe nalty terug in de wedstrijd. „Een speler zou over het been van Richard Rasens gegaan zijn," ver klaarde Robert Visser, maar dat was echt een Schwalbe, dat gaf die jongen later ook toe." Visser zelf zette Maassluis op 1-3 in de tweede helft. Hy nam een hoge voorzet van Loeve bij de tweede paal in een keer op zijn schoen. Door opnieuw een curieus doel punt kwam Marken op 2-3. Een corner werd ingekopt en au. Raymond Frehé op de doellijn te gen de lat gekopt. De bal stuiterde op de grond waarna hij werd weg gewerkt. Volgens de assistent- scheidsrechter had de bal echter de döeliijn al gepasseerd: 2-3. Ro- Visser, Yalmad Kusten en ÏVené kregen een gele kaart. Voor deiaatste betekent dat opnieuw eeri-schorsing. SUÜ. r GaardingenZwaluwen speelt de resterende voetbalwedstrijden in dB in de wetenschap dat de club volgend seizoen een niveautje la ger actief zal zijn. „Toch ontbrak het niet aan motivatie," vond trai ner Ron van den Berg na de 0-1 nederlaag tegen DOTO. Zijn team speelde vijftig minuten met tien man, want Francisco dos Santos kreeg twee keer geel. In de eerste helft gmg'een sthot van Ricardo Pinto net over bet doek Na rust svareirer kleine mo gelijkheden voorde Vlaardingers, maar DOTO ging er met de pun ten vandoor. De Rotterdammers weten zich door de overwinning yerzekerd van lijfsbehoud. Ook Hans van Bommel kreeg geel Rotterdam De voetballers van Deltasport boekten een prima herwinning (1-2) in hun uitbeurt tegen TOGR. Vooral in de eerste helft verzuimden de pupillen van Tpn,Pattinama het bij vlagen aan trekkelijke treffen vroegtijdig te beslissen. De Vlaardingse hoog- Wfeger in 1B speelde fris van de tèyer en kreeg de ene na de ande- fflfcgelijkheid. Aahmed Bouchrit en Jouad Fer- totrte gelukte het niet om de ploeg van voormalig PPSC-trainer John Diggele op achterstand te zet ten. Ook Edwin van de Wilden berg, koud in het veld voor de met eenhamstringblessure uitgeval len Hamid Bouchrit, zag geen kans de score te openen. Debu tant Stevie Sordan moest er aan te pas komen om de ban te breken. De 18-jarige aanvaller tikte attent een voorzet van Achmed Bouchrit finnen (1-0). Kort na rust kreeg TOGR een strafschop. Frans Ruijs beging volgens de arbiter een overtre- dingwaarna de kalktrap de 1-1 be kende. In de zeventigste mi nuut mocht Ruys vanaf elf meter T-& scoren nadat een TOGR-ver- jfëjiiger de bal had weggeslagen. Hen minuten voor tijd kroonde Marco Larooy, de tweede doelman gpater de geschorste Manuel jjeaxeira, zich tot held door een tweede strafschop van TOGR uit zijn doel te ranselen. Ruijs, Sor dan en Van de Wildenberg kregen 'een gele bekeuring. (Schiedam TSB heeft een goede stap gezet richting nacompetitie. -Door de 0-2 zege bij GTB heeft de voetbalploeg met nog één duel te spelen de kansen op het winnen van de derde periode in 4D in ei- 'gen hand. ;Merlijn Berkhout scoorde beide .treffers en gezien het spelbeeld 'was de zege voor de Vlaardingers 'terecht GTB-doelman Jerko Wy- hia keepte ceii sterke wedstrijd, /Schoten van Ton Glimmerveen jen Martin Vader maakte hy on schadelijk en ook op een kopbal - van dichtbij (Gerard Maas) had hij -feen antwoord. Na de 0-2 richtte ■iftynia zijn frustraties verbaal op scheidsrechter Royer die de doel man daarvoor de rode kaart gaf. Door Bas van den Berg Monster—De meegereisde supporters en de in het oranje uit gedoste jeugd van HVO hadden zich al met een troosteloze 0-0 tegen Monster verzoend. Totdat HVO uit een van de weinig acties alsnog kampioen werd (0-1) en naar de eerste klasse promoveerde Jorden Westerhout lanceerde drie minuten voor het einde eerst Ruben Korsten, maar het was uiteindelijk Fred Langhorst die de gouden treffer scoorde, De gepokt en gemazelde voetbal ler was zo bbj met zijn allesbeslis- sende treffer dat hij vervolgens een perfecte salto maakte en zich uitgebreid het huldigen. De lin kermiddenvelder ontpopte zich tegen Monster tot een van de be tere spelers. Doorslaggevend wa ren zijn goede passes om het spel te verplaatsen wanneer HVO in de problemen kwam. Voordat de HVO'ers m feeststem ming raakten, moest eerst op de uitslag van Honselersdijk-JAC (1- 1) worden gewacht. Daarna vulde het veld van Monster zich met oranjeklanten. Er waren bloemen en champagne, maar ook bleek dat HVO geen echte feestvereni- ging is. Hier en daar klonk zelfs ongeloof door, want een jaar gele den dreigde zelfs oog degradatie. In één seizoen werd HVO van tob bende club een topclub. De komst van onder anderen doelman Toi- ne Strijbos, Robert Boxem, Den nis Hoogerboord, Ed van der Lugt en Fred Langhorst, heeft er in be langrijke mate toe bijgedragen dat HVO vanaf het begin van de competitie kaïnpioenskandidaat was. De rol van trainer Dick Suiker W2s daardoor dit seroen sterk veranderd. Hij fungeerde meer als 'technisch manageidan als trainer die de spelers nog voetbal len moet leren. „Omdat de spelers elkaar in kwaliteit niet veel ontlo pen, was het meer de kunst om het sterkste elftal op te stellen. Ik realiseer me dat ik dit seizoen mei een luxe-probleem ben gecon fronteerd. De meeste wisselspe lers waren een meerwaarde voor het elftal, Bij amateurclubs is het ongewoon dat de bank spelers heeft die van gelijke klasse zijn of meer kwaliteit hebben." Om bij Monster kampioen te wor den, had Dick Suiker een elftal nodig dat zich rustig gedroeg. Geen elftal dat zich zou laten op zwepen door de fysieke kracht van de Westlanders. „Als oud-trai ner van Monster weet ik precies waardoor bij de Westlanders de vlam in de pan kan slaan. Ik had de spelers op het hart gedrukt zich niette laten meeslepen. Geen discussies uit te lokken en de scheidsrechter in zijn waarde te laten. Dat HVO juist op sportpark Polanen kampioen werd, was ook mijn grootste wens. Ik ben negen jaar trainer van Monster geweest en wilde laten zien dat HVO zich onder mijn leiding heeft ontwik keld tot een sterke club in de subtop van het zaterdagvoetbal." Wens Een dag voor zijn 53-ste verjaar dag ging zyn wens ook daadwer kelijk in vervulling. Dat het be slissende doelpunt uit een van de spaarzame momenten van opwin ding tot stand kwam, is een ander i' verhaal. Voor rust waren de Vlaar dingers nauwelijks opgewassen tegen Monster, dat power en bru te kracht centraal stelde. De vaak individuele actie van Jorden Wes terhout en Erik Sneek vonden weinig genade in de ogen van de fors gebouwde Westlanders. John Sam-Sin en Langhorst wa ren de enige spelers die het doel van Maurits Voskamp bestook ten. Monster was typisch een ploeg die het spel niet kon maken, maar ook in eigen huis op de counter loerde. Daarin slaagden de Westlanders nauwelijks, om dat HVO over een ijzersterke ver dediging beschikt. Daarin stak Robert Boxem als laatste man met kop en schouders boven het viertal uit. Pas in deel twee kreeg HVO de mogelijkheid zijn indivi duele klasse te etaleren. De thuisclub moest winnen om de vierde plaats veilig te stellen en nam daardoor veel risico. Er vie len zoveel gaten in de verdediging dat een beslissing er alsnog zat aan te komen. Toch duurde het voor de spelers van HVO allemaal te lang. Maar drie minuten voor het einde was alle leed geleden. In de tweede klasse C was de sterk ste club eindelijk kampioen ge worden. Monster-HVO 0-1 (0-0). 87. Fred Langhorst 0-1. Bijzonderheden: Scheidsrechter Van Aarden uit Bodegraven gaf gele kaarten aan Fred Langhorst en Ruben Korsten Ed van ier Lugt werd geplaagd door een rug blessure en Patrick den Hartogh was ge sehorst HVO: StnjboS, Van Troost, Boxem, Dennis Sala, Berry Sala, Latupeinssa, Hooger boord, Sneek, Sam-Sin, Langhorst, Maat- sen, Westerhout, Korsten, Door Mon ster te ver slaan en puntverlies van concur rent JAC is HVO kampi oen in de tweede klas se. Na het eindsignaal konden de oranjehem den feestvie ren. Foto West- lands Fotobureau Door Ton de Leede Schiedam Zowel WK als Zevenhoven,', vierde feest na afloop van het in 1-1 geëin digde duel. De uitgelaten sp '?rs van Ze venhoven gingen direct met hun meege reisde aanhang uit de bol om het behaalde kampioenschap te vieren. In het Schiedam- se kamp moesten eerst diverse rekensom metjes gemaakt worden alvorens duidelijk werd dat WK ook volgend seizoen in de tweede klasse uitkomt. Terwijl geheel Zevenhoven zich hossend en zingend op het hoofdveld bewoog, stond WK-trainer Gerard Heijdra ietwat bedrukt voor het kleedlokaal. „Ik baal als een stier," klonk oer-clubuian Heijdra sombertjes, „want gezien de uitslagen zijn we nog steeds niet veilig." Aan alle neerslachtigheid kwam abrupt een einde toen 'rekenmeester' en lijnentrekker Willem van Ravens uitriep: 'we zijn veilig'. Met eer- orede grijns op zijn gelaat liet Heij dra zich vervolgens uitleggen dat WK elk doemscenario veilig en diep in het vries- vakje kan stoppen. „Al dat gereken." be kende Heijdra, „maakt je toch zenuwach tig. Al hoor je bijna elke week dat je in het linkerrijtje thuishoort, zolang je punten te kort komt, blijft het gevaarlijk." De voorbereiding in café De Unie en de hul diging van Ron Huijsman vlak voor aan vang van het beladen duel had de Schie dammers duidelijk geen goed gedaan, Bin nen de minuut moest WK-doelman Eric 'Nooteboom gestrekt naar de benedenhoek om een kopbal van Marcel Schaap onscha delijk te maken. Met Schaap is meteen de man genoemd om wie het draait bij Zeven hoven, Zo gauw hij diepging moest de WK- defensïe alle zeilen bijzetten. Toch kon Pa trick van Witzenberg niet voorkomen dat Schaap, prachtig gelanceerd van achteruit door libero GerWan Pellegrom, de score opende (0-1). Net nadat een kopbal van Robin Smalle- gange op de lat was geketst, werd een inzet van opnieuw Schaap met de benen door „Nooteboom uit het doel geweerd. Tien mi nuten na de thee zorgde, wie anders dan, Smallegange voor'de gelijkmaker. De dia gonale inzet van de clubtopscorer werd door Zevenhoven-doelman Robin Doze be reidwillig over de eigen doellijn geduwd 1- 1). Enkele minuten later voorkwam de grensrechter van Zevenhoven dat Robin Voets zijn ploeg op voorsprong bracht. De assist was van Smallegange en de uiterst subtiele voetbeweging van Voets. Met een heerlijke curve verdween de bal over een versteende Doze in het doel. "-abeel onte recht honoreerde scheidsrechter Van Ast het vlagsignaal voor buitenspel. „Het winnende doelpunt," sprak Heijdra, „had ik Robin zo gegund. Hij kan er zoveel van maar heeft zo weinig geluk, Dan maakt hy zo'n prachtig doelpunt en wordt het nog onterecht afgekeurd ook." Waar Zevenho ven snakte naar het slot van de ontmoeting deed WK nog een stapje extra. Zo ver dween een kopbal van Smallegange via de vingertoppen van Doze over het doel en zag de mee opgekomen invaller Willem van Baarle zijn inzet op het laatst gesmoord door een verdediger. „In de tweede helft," aldus Heijdra, „heb ben we alle schroom van ons afgegooid en gingen we voor de overwinning. De komen de week ga ik inventariseren en hoop ik de boel voor het komende seizoen bij elkaar te houden." WK-Zevenhoven 1-1 <0-1). 28 Marcel Schaap 0-1,55 Robin Smallegange 1-1 Bijionderheden;Scheidsrech te* R. van Ast gaf gele kaarten aan de WK-spelers Ron Huijsman, Patrick Witzenburg en Theo Smit Ook Mar cel Schaap van Zevenhoven hep tegen geel op By WK ontbraken Sander van Brugghen, Stefan van Hagen, Pim van der Helm en Bart Raaymakers WK; Nooteboom, Huysman, Van Witzenberg, Scholte (68 Noordzy), Ritfeld, Smit (66 Van Baarle), Smalle gange, Voets, Kreischer, Van Oudheusden, Weerden burg Zevenhoven: Doze, Groenewegen, Pellegrom, Van Vliet, Van der Laan, Schaap, Boon, Den Horder, Ver leun, Bos Verdediger Ron Huijsman Is zaterdag gehuldigd omdat de WK'er tegen Ze venhoven zijn 250ste competitiewedstrijd speelde. De mandekker kreeg van voorzitter Rien Ham een horloge met Inscriptie overhandigd. Voor het duel sprak ook trainer Gerant Heijdra hem toe. Huijsman speelde een puike partij, maar liep In zjir jubileumwedstrijd tegen een gele kaart aan. FotopmukKtaa*», AmeJagervanRijnmondprobeertdebalfangshetblokvanPonttasteslaan. Opde achtergrond kijkt Leroy Oversluizen (7) toe. Foto Peter Moikenboer Door Wim Broere Schiedam Uiteindelijk bleek voor de volleyballers van Rijnmnd zaterdag avond rond negen uur het doek dan toch nog gevallen te rijn. Ondanks de knappe 3-1 overwinning op het Gro ningse Donitas 2 degra deert de ploeg na tien jaar uit de eerste divisie, om er vervolgens via de titel van het derde team komend sei zoen weer in uit te kunnen komen. „Wij wilden deze wedstrijd heel erg graag winnen reageerde een nuchtere aanvoerder Ame Jager d'e de promotie van 1989 nog heeft meegemaakt. „Wat de gevolgen van deze winst zyn, is minder belangrijk, wij moesten winnen." Op dat moment was hij nog niet op de hoogte van het resultaat van concurrent DKJO, maar toen dat be kend werd, kon eindelijk de balans opgemaakt wor den opgemaakt van het zeer boeiende gevecht tus sen de thuisploeg en de gasten: Rijnmond zakt met het eerste team af naar de tweede divisie, de Gronin gers zijn veroordeeld tot het spelen van promotie- degradatieduels met twee nummers twee uit de twee de divisies en DKJO blijft in de eerste divisie. In een opmerkelijk volle Groenoordhal met ook zeer luidruchtige Groningse aanhang startte de thuis ploeg noodgedwongen in een opmerkelijke opstel ling. Libero-aanvaller Ray mond van Boven verving de geblesseerde miden- blokkeerder Peter Hoemig. Rijnmond nam vooral door een goede passing en bui- tenaanval via 15-9 een 1-0 voorsprong. Die werd ech ter met 13-15 in de tweede set teniet gedaan. In het vervolg van het duel namen de Schiedammers telkens een lichte voor sprong, maar lieten zij de gasten ook even gemakke lijk weer langszij komen. Een beeld dat het hele sei zoen te zien is geweest. De ploeg kan in fases met alle opponenten mee, maar valt ver terug als het iets min der gaat. Goed voorbeeld daarvan was zaterdag Leroy Over sluizen. De 18-jarige libero aanvaller die gezegend is met een snoeiharde aanval en een goede sprongkracht wisselde prima acties af met kinderlijke blunders. Gelet op zijn leeftijd is dat niet vreemd, maar voor een constante prestatie zal het wisselvallige uit zijn spel moeten. Hard werken deed de thuis ploeg in elk geval wei en dat leverde na tweeënhalf uur via 15-11 en 15-12 de verdiende, maar waardelo ze zege op. De grootste vol leybalvereniging uit de re gio kan zich gaan bezighou den met de toekomst. Niet alleen op het sportieve, maar ook op het bestuurlij ke vlak moet het een en an der op de rails worden ge zet. Voorzitter Louis van Til heeft met nog drie be stuursleden zijn aftreden bekendgemaakt Er is al een opvolger voor Monique Buys die jarenlang de tech nische commissie heeft ge leid. Michel Kuypers volgt haar op en hij kan direct aan de slag om aan de te rugkeer van de vrouwen- ploeg -zaterdag met 0-3 in hun laatste laatste duel in de eerste divisie te zwak voor Orion- te gaan werken. Verder zal er snel een trai ner gevonden moeten wor den voor het mannenteam dat volgend jaar in de eer ste divisie speelt. Volgens vrouwencoach Hans van Setten, die zich nauw be trokken voelt bij het techni sche beleid, kan de naam van de nieuwe mannetrai- ner binnen twee weken be kend zijn. Voordeel voor de nieuwe TC-vooratter is dat Van Setten ondanks aan biedingen van andere ver enigingen bij de vrouwen van Fijnmond blijft. Door Fred Louter Berkel en RodenrijsMW27 leeft nog. Dat is decon- clusie na het 0-0 gelijkspel van afgelopen zaterdag te gen BVCB. De Maaslanders moeten de koppositie in 3D nu echter delen met Sportlust'46, dat tegen Jodan Boys wel de volle buit binnenhaalde. Derde titelkan didaat SSS hjkt na het 4-4-gelijkspel tegen CION te zijn afgehaakt. Volgende week spelen beide overge bleven titelpretendenten hun laatste competitiewed strijd. MW27 treedt thuis aan tegen Be Fair, terwijl Sportlust op bezoek gaat bij CION. „Ik denk dat wij nog steeds over de beste papieren beschikken voor wat betreft het kampioenschap. Zelf zie ik ons thuis wel winnen van Be Fair. Daar naast hebben wij CION al tien kratten bier in het vooruitzicht gesteld, als ze punten weten te pakken, tegen Sportlust," aldus MW-speler Mikos Gouka na afloop van het meer spannende dan goede duel m Berkel en Rodenrijs. De Maaslanders mochten niet klagen dat ze in de slotfase niet helemaal puntloos huiswaarts vertrok ken. De ploeg van trainer Cor van Hoeven bleef zelfs met negen man tot het laatste fluitsignaal gaan voor de overwinning, en gaf daardoor in de laatste tien mi nuten te veel ruimte en goede kansen weg aan BV CB. De thuisploeg profiteerde echter niet. Gezien het spelbeeld had een overwinning voor de ploeg van Ger Hoogerwerf iets te veel van het goede geweest. Van Hoeven: „Het voetbal is niet goed de laatste weken. De opbouw van achteruit laat te wen.- 1 sen over, en ook voorin kunnen we weinig uitrichten Dat heeft ongetwijfeldjte maken met de spanning die er momenteel op de groepzit."' Spanning die ervoor zorgt dat de Maaslanders mo menteel uiterst geforceerd opereren. Dat was ook af gelopen zaterdag het geval. Er werd enorm veel te gen elkaar gepraat en niet altijd met de intentie om elkaar een hart onder de riem te steken. „Te veel mensen voelen zich geroepen als het slecht gaat, de boel te gaan sturen. Op een gegeven moment werM dat tegen je," aldus Van Hoeven die na afloop we) aangaf tevreden te zijn met het behaalde punt. Bestaan de meeste voetbalwedstrijden uit twee he® ten, afgelopen zaterdag werd er voor het gemak in de bestuurskamer maar een derde aan vastgeplakt. Bei de trainers en besturen hadden zich tijd0-: het duel mateloos aan eikaars ploegen geïrriteerd. Bestuurs leden van de thuisploeg lieten werkelijk geen spaan heel van 'de miljoenenploeg' uit Maasland: „Een schande zoals dit team in het veld tekeergaat. Het is niet de eerste keer, want overal waar wij komen met BVCB wordt er over MW geklaagd. De heren wor den dik betaald en moeten kampioen worden. Dat mag en eigenlijk-hopen wij dat ook, dan zijn wij ten minste van ze af," aldus een BVCB-bestuurlid. Cor van Hoeven voelde zich terecht aangevallen: „Deze mensen vergeten wat de eigen ploeg allemaal uitvreet De spelers van EVCB liepen enorm te zui gen. Dat komt mede omdat trainer Hoogerwerf deze wedstrijd al wekenlang loopt op te kloppen bij zijn--, selectie. Wat mij betreft trekt de KNVB die maïi zijn trainerslicentie in." - - Gezegd moet worden datMW27 op het randje speek de. Logisch, de ploeg -gaat-voor de, titel. Aan de scheidsrechter de taak de overtredingen die niet kunnen, te bestraffen. Dat gebeurde. Het leverde Ar no van Nierop en Martin Fastenau degrade kaart op. Op de uitsluiting van Fastenau viel niets af te din gen. Op die van Van Nierop wel. De eerste gele kaart kreeg de als middenvelder opgestelde aanvaller voor een overtreding die n.' t hij, maar medespeler Gouka beging. Zijn tweede volgde na een te laat ingezette sliding. Het kost Van Nierop een schorsing. Hij zal dan ook volgende week moeten toezien wie er met de- titel aan de haal gaat: MW27 of toch Sportlust'46. BVCB-MVY27 0-0. Bijzonderheden; Scheidsrechter Hunsche gaf geel aan BVCB-speler Roland Nederstigt, en aan Yun Pauwels en Kbalidel Khalifi van MW27 Verderwas er rood na tweemaal geel voor Amo van Nierop en direct rood voor Marür Fastenau BVCB: Dekkers, Lamens, Noorman, B reedijk, Benschop, Van Dijk. Schewe (75 In't Veen), Nederstigt, Wolff, Van derPad,Meijndert MVY27: Van Eek, Meuldyk (65- Nico Bakker), Bert Bakker, Faster nau, Pauwels, Bell, Marys (46 Rachid el Khalifi), Van der End, (46. Gouka), Van der Sar, Van Nierop, Khahdel Khalifi J Voetbal derde klasse SSS-CION 44 (2-1). De mannen van trainer Arwm Yejr burgh zetten een knappe prestatie neer in het uitduelte- gen nummer twee in 3D SSS. Na een snelle 1-0 bra dit Marcel Zeebregts zijn ploeg langszij. Nadat Pieter Broere voor open doel de bal naast schoot, zette John van Spron- sen met een beheerste lob de 2-2 op het scorebord. By een 4-2 stand leek het gedaan maar met zeven minuten op de klok wist CION tot tweemaal toe het doel te vinden. Ver dediger Michel Verschoor kopte de 4-3 tegen bet garen, waarna John van Spronsen nog een strafschop benutte. BMT-HBSS 2-2 (1-0). Degradatiekandidaat HBSS heeft in zyn uitduel tegen BMT, derde in 3B, verzuimd alle •punten mee naar huis te nemen. Door een eigen doelpunt van een BMT-speler kwam HBSS na rust goedkoop op gelijke hoogte. Michel Rademaker poetste uiteindelijk de 2-1 weg door een voorzet van ploeggenoot Sander van Til- borg langs de Rotterdamse sluitpost te knallen. HBSS moet volgende week winnen en is dan afhankelijk van de concurrenten voor rechtstreekse handhaving. AÜ*1 PFSC-DZB/Zevenkamp 3-2 (2-0). PPSC wist slechts met kleine cijfers van degradatiekandidaat DZB te winnen. Martijs Monster zette voor de Schiedammers met eén fraai doelpunt de 1-0 op het scorebord. Kort daarop bracht Edwin Ibrisimovic ploeggenoot Arjan van der Lee in sco- ringspositie. Van der Lee verzaakte niet en joeg de bal bard tegen het garen. Nadat de bezoekers op 2-1 kwamen door een strafschop, was het Mark van den Berg die'PP' met een schitterend doelpunt op 3-1 zette. Vierde klasse Oudewater-DVO'32 6-2 (1-2). Tegen de kampioen van 4D leek het gedegradeerde DVO '32 te gaan stunten In "de eerste helft kwamen de Vlaardingers tot tweemaal toe op voorsprong. Ron van den Berg schoot vanaf dertig meter de 0-1 tegen het garen, waarna Cor Hoogendijk de 1-2 in tikte. Na de rust zette de kampioen orde op zaken. Man van de wedstrijd bij DVO was Bl-keeper Jan Paul Vink. Hoekse Boys-Vredenburcb 5-2 (3-0). De kampioensfor matie van trainer Louis Kmpscheer behaalde tegen Vre- denburch een simpele overwinning. Arthur van Wieren, John van den Bos en Van Wieren zorgden ervoor dat de 'Hoekers' comfortabel konden rusten. Na de thee voer den Mai I' 1'. man en Paul Klop de score op DRGS-Aarlanderveen 8-0 (5-0). Vonge week kreeg DRGS vier doelpunten tegen. Het scoorde zelf wel acht keer, maar het zat Mano Krabbendam met lekker. „Dat moest anders,'" zei de trainer die de trainingen afgelopen week wegens een rugblessure overliet aan Jan van Kem- pema en Alex Oosterveen. De acht treffers kwamen op naam van Niels Bakker (2), Remon Heijdra, Jean Paul Meijer, Roelof Grand, Sander Tims, Michael Schoenma kers en Michel van Gerven. Heijdra kreeg een gele kaart. Schoonhoven-HSC 3-1 (1-0). HSC-tramer Karei Buuron had door een tekort aan spelers zichzelf opgesteld, Hij kreeg twee dotten van kansen, maar schoot en kopte over. Luca Tarosi deed het beter, hij scoorde 2-1, By de Vlaardingers kreeg Tamer Gönen ee n gele kaart.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1999 | | pagina 36