Si 29 Reuzen VFC kloppen Maassluise dwergen Hockeysters Evergreen zo goed als gedegradeerd Schalkahekelt instelling VDL Vlaardingers schudden MSV'71 en Fortuna af in strijd om derde plek fy p Dubbele zege van Schiedamse softbalsters Honkballers pas na twee verlengingen langs Hawks Ursus wint, maar baalt van 7 kampioen Excelsior'20 Twee keer rood voor HSC Asvion sluit seizoen af in stijl Doek valt voor De Korenbeurs Rotterdams Dagblad Maandag 26 april 1999 Haarlem De softbalsters van Schiedam hebben hun weg naar een mogelijk en felbegeerd kam pioenschap geplaveid met weder om een dubbele zege, In de Noord-Hollandse hoofdstad werd SC Haarlem met 2-8 en 0-9 ge klopt, „op een manier die," vol gens coach Leo Buiteman, „res pect en bewondering afdwong.1' Vooral aanvallend speelde Schie dam bijzonder sterk en verdedi gend werd de Haarlemse aanval volkomen de pas afgesneden. Toch moest Schiedam in de eerste wedstrijd een teleurstelling ver werken. De eerste pitcher, Elske ten Hoope, bleek niet fit (armbles- sure) en moest al na twee innings, 5 honkslagen en twee Haarlemse tegenpunten (2-3) van de plaat Jennifer Weber nam haar taak over „en zij speelde een taktisch sterke wedstrijd. Langzamerhand begint Schiedam ervan doordron gen te raken dat we met Weber een kanjer in de ploeg hebben ge kregen," analyseerde Buiteman na afloop bewonderend. Jennifer Weber gooide in de eer ste wedstrijd 11 keer drie slag en hield de Haarlemsen van verder scoren af. In de tweede wedstrijd startte Schiedam toch weer met Elske ten Hoope op de plaat om haar toch in het ritme te houden, In haar drie innings kon zij SC Haarlem van scoren afhouden, ook haar vervangster (in de vierde én resterende innings) Moniek Vervloet kweet zich degelijk van baar taak. In het slagperk domineerde Schiedam weer, verdedigend kreeg de Haarlemse tegenstander nauwelijks kans op enig verweer. ODO-Fiks 22-15 (9-7). Na drie op eenvolgende nederlagen smaakte ODO eindelijk weer eens het zoet der overwinning. „We hebben het kampioenschap," bekende ODO- trainer Wim van Renesse van Duyvenbode, „uit ons hoofd ge zet TOP zal de titel wel pakken en wy moeten in het restant van de competitie gewoon laten zien dat we lekker kunnen ballen." De ten koste van Lennard van der Vaart in de basis teruggekeerde Erik .Passehier scoorde, evenals Maiy Pellikaan vijf keer. Oranje Nassau-Sagitta 15-11 (6-7) Het reeds gedegradeerde Oranje Nassau greep zijn tweede over winning op rij. De tweede helft gaf een beweeglijk 'Nassau' te zien dat vooral door het 'setje' Mo nique Doomink-H'enk Poot aan doelpunten kwam. Ook het in brengen van Ivette van der Kboy en Robbert Boomstra had een po sitieve uitwerking. Ventura Sport-CKC Maassluis 8- 10 (4-3), Na de zege in Strijen telt Maassluis met een tweede plaats op de ranglijst plots weer mee in de tweede klasse. Bij de stand van 7-5 sloeg de vlam in de pan en sommeerde de scheidsrechter dat avereen van Maassluis, en zeker miner Frits Broers, 'zijn muil moest dichthouden'. Het gewaar schuwde Maassluis telde voor twee en liep uit naar de zege. SCO-KV Vlaardingen 20-16 (13- 10). KV Vlaardingen heeft de tocht naar Friesland niet kunnen bekronen nv1 een zege. „Qua ni veau waren we gelijk, maar per soonlijk fouten gaven de door slag," vond IJsbrand den Breems. Hij legde de schuld ook bij zich zelf, want Den Breems miste twee strafworpen. Hij kwam toch nog tot vier treffers, een minder dan Peter Hoemig. De Hollandiaan-Cosmos (v) 10-5 (4-2). Door snel aanvallend spel wisten de vrouwen van De Hollan- diaan een 4-2 voorsprong op te bouwen bij rust. In de tweede helft kwam Cosmos nog op 4-4, maar mede doordat de opponent vier strafballen miste, konden de Vlaardingse vrouwen uitlopen naar een ruime overwinnening. Wings-DWS (v) 15-22 (7-11). In een gelijkopgaand duel bleef DWS aan de goede kant van de score. Monique Bakker speelde een hele sterke wedstrijd voer DWS. Snelwiek-Ventura 11-14(7-8). De vrouwen van Ventura boekten een verrassende zege. De ploeg speelde zonder wissels, maar hield het conditioneel vol. Gemini-DWS (m) 17-21. Na bijna de hele wedstrijd achter gestaan te hebben sloegen de mannen van DWS in de slotfase toe. De Schie damse voorsprong werd niet meer uit handen gegeven. De Hollandiaan-Indus (m) 22-12 (8-9). De Holiandiaan ging met een achterstand rusten, maar draaide in de tweede helft de rol len om. Goed aanvallend spel van Willem Klopmeijer zorgde voor veel doelpunten na rust Unitas-WIK(m) 36-27 (18-14).Met Oscar Benne als uitblinker won nen de mannen van Unitas het de gradatieduel simpel van WIK Door Bart Boerop VlaardingenVFC heeft een goede stap gezet richting nacom- petitievoetbal. Concurrent MSV7I werd met 3-0 verslagen en door de nederlaag van Fortuna heeft de ploeg van Eric Teu- nisse de derde plaats in 4G alleen in handen. Die positie geeft recht op deelname aan de nacompetitie als Hermes DVS (al in het bezit van een periodetitel) tweede blijft. Het spel van VFC ligt MSV71 niet. Enkele maanden geleden gingen de Maassluizers op eigen veld al onderuit tegen de Vlaar dingers. Dat was de eerste thuisnederlaag sinds jaren voor MSV, Op het veld van VFC kwa men de bezoekers tot niet één uit gespeelde aanval. Opvallend was het verschil in lengte. De Vlaardingse reuzen na men het op tegen de Maassluise dwergen. Alleen aanvoerder Bob Jansen kon zich qua lengte meten met bomen als Berry van Rij, John van Mil en Ton Koevennans. Tegenover die luchtmacht zette MSV-trainer Theo van Dijk zijn beweeglijke spelers. Exponent daarvan was Chris Kolmus. In de eerste helft zwierf hij over het he le veld en maakte hij het Koever mans meer dan lastig. Overigens niet tot tevredenheid van zijn ei gen trainer, Van Dijk: „Chris speelt niet slim. Aan de linker kant is hij dreigend. Daar moet hij blijven staan. In zijn jeugdige en thousiasme probeert hij overal te helpen. Dat is aardig van hem, maar efficiënt is het niet, want in de tweede helft is hij op." De verdedigende linie van MSV kon voor rust alle steun gebrui ken, want VFC had de gasten in de tang. Doelman Dick Bos redde uitstekend op kopballen van Pas cal Bos en Van Mil. Ook een listig schot van dichtbij van de voet van Van Rij was een prooi voor de ge routineerde sluitpost. Kort voor rust moest hij passen op een enor me knal van Andre Ouwerkerk. Uit een corner legde Van Rij de bal panklaar voor de VFC'er the verwoestend uithaalde: 1-0. Het goed georganiseerde VFC- spel kreeg na rust geen vervolg. De thuisploeg liet MSV71 komen en loerde op de counter. Menno Groen werd weggestuurd door uitblinker Pascal Bos. Groen was veel sneller dan Jeremy Kolmus, maar schoot naast. Telefoontje Bij aanvang van de tweede helft belde Eric Teunisse mobiel met Bert van Saus die aan de overkant van het veld stond. Groen was on derwerp van het gesprek. Teunis se over dat telefoontje: „Menno heeft iemand in zijn huurt nodig die hem scherp houdt. Voor rust speelde hij voor de dugout en kon ik dat doen, maar in deel twee speelde hyver van me af. Ik dacht er eerst over aan de kant van Groen te gaan staan, maar toen zag ik Van Saus lopen en kon ik het mooi aan hem overlaten." Van Saus kon niet meespelen, omdat hij kortgeleden opnieuw gebles seerd is geraakt aan zijn knie. De 2-0 viel pas tien minuten voor tijd. Van Mil ging door op rechts probeerde voor te geven, maar schoot tegen Erik de Gier aan. De verdediger verstapte zich vervol gens en viel krimpend van de pijn op de grond. Van ME had ineens vrij spel, kon rustig voorgeven op Gerard Bakker die makkelijk scoorde. De Gier verliet met een hamstringblessure het veld. Op aangeven van Pascal Bos maakte Van Rij er nog 3-0 van. „Pascal heeft het heel goed ge daan," strooide Teunisse met complimenten. „Misschien heb- el* ben we hem goed weten te prikke len voor deze pot, want hij ver deelde het spel uitstekend." Bos was lang geblesseerd en gepas seerd en speelde voor het eerst weer mee in het eerste. MSV71-trainer Theo van Dijk lik te zijn wonden, en die waren er genoeg. Vroeg in de wedstrijd moest Marco de Jong met een knieblessure het veld uit. Daar kwam de blessure van De Gier bo venop. „We begonnen te slap en dat kan nieftegen VFC. Onze am bities met betrekking tot de derde periode of de derde plaats kunnen in de koelkast" VFC heeft nog genoeg troeven in handen. Met twee derby's voor de boeg (RKWIK en Fortuna) moeten de Vlaardingers in de laatste wed strijden vol aan de bak. VFC-MSV71 3-0 (1-0). 42 Andre Ouwer kerk 1-0,81. Gerard Bakker 2-0,90 Berry van Ry 3-0 Bijzonderheden: Scheidsrech ter De Wolf gaf geel aan John van Mil (VFC) en Tim Kolmus (MSV71) VFC: Ralph Groen, Koevennans, Raymae- kers, Dumont, Ouwerkerk, Menno Groen (84. Van Perms), Bos, Van Mil, Van Rij, Robbemond, Bakker MSV71: Bos, Enk de Gier, Virgill Kolmus, Heeren, Brown, Wijnbarst, Jeremy Kol mus, Gemtsen (46 Tim Kolmus), Jansen, Chns Kolmus, De Jong(15. Wamaar). MSV'er Jere my Kolmus (8) is Gerard Bak ker te snel af. De VFC'er zou later wel de 2- O scoren. Foto Peter Molkenboer Karin van Voorthulzen (donker shirt) probeert een wegte vinden tussen drie verdedigsters van Fo- rescate. De linksbuiten van Evergreen scoorde 2-1, maar Evergreen verloor toch. FotoPeterMoikenboer DoorMikosGouka Maassluis—Slechts één jaar heeft het avontuur in de eerste klasse van het Maassluise Evergreen ge duurd. De hockeyvrouwen verlo ren gisteren van Forescate uit Voorschoten met 2-3. De achter stand op mede-degradatiekandi daat Hudito liep daardoor op tot vier punten met nog twee duels te spelen. Dat was triest voor de ploeg van oefenmeester Remco Ouwerkerk. Zijn formatie knokte voor wat het waard was, maar moest lijdzaam toezien hoe Fores cate tot tweemaal toe een achter stand wegwerkte en uiteindelijk met de volle winst wegging. Remco Ouwerkerk had zijn ploeg weer redelijk op de rails. De vrou wen hebben een slechte fase ach ter de rug, maar het survival weekend van verleden week, af gesloten met een 0-1 winst by Tempo, heeft de speelsters goed gedaan. Ouwerkerk had ook wat aan zijn formatie gesleuteld. Zo was Liane van Hassel niet meer beschikbaar, zij is begonnen aan het tennisseizoen. Ook keepster Daphne Uyterlinden was niet van de partij. Zij heeft vocht in de knie en is dit seizoen uitgescha keld. De oefenmeester moest dus gaan zoeken en deed dat naar behoren. Rechterspits Desiree Korpel moest zich opofferen en werd keepster. Dit deed ze verbazend goed. Daarnaast koos Ouwerkerk voor een nieuw centraal duo. Es ther Mitterireiner werd libero en Linda van de Oever voorstopster. Al de veranderingen hadden een heilzame werking op de formatie. Binnen een minuut spelen was er al resultaat. Karin van der Vlist knalde de eerste treffer tegen de plank (1-0). Geschrokken Forescate was zichtbaar ge schrokken, maar zette direct de zaak vast. De nummer twee van de ranglijst kreeg kans cp kans, maar telkens was gelegi nheids- keepster Korpel attent. Op slag van rust werd het dan toch gelijk. Eet was Dominiek Lingeman die van dichtbij de scherprechter was. Toch was Evergreen niet uit het veld geslagen. Een goede actie van Larissa de Hoogd werd door Karin van der Vlist tot bij Karin van Voorthuizen verlengd. Van Voorthuizen bleef koelen sloeg de 2-1 op het bord. Ouwerkerk probeerde in de korte pauze de puntjes op de i te zetten, Zyn formatie deed na rust ook al les wat in het vermogen lag maar dat bleek niet voldoende. Stepha nie Swart was namens de be zoeksters tweemaal trefzeker en zorgde daarmee voor een feest stemming bij Forescate. De speel sters van de thuisploeg bleven te leurgesteld achter. Remco Ouwerkerk zat niet bij de pakken neer. „We hebben goed gespeeld en hadden best een punt verdiend. Helaas zat het er niet in. Forescate is echter een goede ploeg die we zeker voor de pauze goed bij konden houden. We heb ben een aantal weken geleden een hele slechte periode gehad. We verloren veel wedstrijden en vaak met hoge cijfers, We hebben wat gerommeld met de opstelling en het loopt weer. We staan echter nog steeds achter op Hudito en dus wordt het moeilijk." Niet lang daarna kwam rechts back Marlies Blokland met een vervelende mededeling. Hudito had gewonnen en dus is het ver schil opgelopen tot vier punten. Met nog twee wedstrijden te gaan, waaronder een thuisontmoetmg met kampioen Forward, is de kans op lijfsbehoud echt mini maal. Ouwerkerk stopt als trainer by Evergreen. „Ik woon in Delft en kan het allemaal moeilijk combi neren. Er is nog geen nieuwe trai ner vastgelegd. Als we degrade ren is dat misschien niet eens een ramp. Er gaan wat speelsters weg (Liane van Hassel en Laura Dos- sin naar Leonidas; rea.) en dat moeten we opvangen met jeugd. Men kan geen ijzer met handen breken," aldus de oefenmeester. Het bestuur van Evergreen heeft inmiddels Arthur Vlendré bena derd om Ouwerkerk op te volgen. Vlendré doet al de dinsdagtrai* ning en heeft het aanbod in be raad. Door Sander Sonritrns-D^v. Maassluis Het vorig seizoen gepromove-*de VDL moet de komende twer ""Jen alle zeilen bijzetten om het verblijf in de derde klasse voorlopig met een seizoen te verlengen. De Maas sluise voetballers gingen giste ren op eigen terrein in de ont moeting met VEP volkomen on nodig onderuit (2-3) en zijn nog altijd niet veilig. De blauw-witten, een enkeling daargelaten, leken niet door drongen van de ernst van de zaak en acteerden alsof het een potje zomeravondvoetbal betrof. René Verhagen, terug in de ba sis na een blessure die hem we ken aan de kant hield, was één. van de uitzonderingen en toon de weer eens van onschatbare waarde te zyn. Hij scoorde niet alleen na de openingstreffer van Bert Kfuiter (0-1) de gelijkma ker, maar nam zyn ploeg telkens weer op verbale wijze op sleep touwen zorgde vooral in de com binatie met balgoochelaar Ruud den Engelsman regelmatig voor gevaar aan het front Twee keer drie kwartier galmde zyn schorre stemgeluid over het veld en. onder zijn bezielende leiding leek VDL zowaar na vyf nederlagen op rij een (2-2)gelijk spel (1-2 Peter van Breukelen, 2 Sander Bouman) bij te kunnen schrijven. Leek, want vijf minu ten voor het scheiden van de markt kopte Van Breukelen met een snoekduik voor VEP de win nende treffer achter de niet ge- heel betrouwbare doelman Peter Ringelberg. Als gevolg van de nederlaag kwam VDL op de ranglijst dich ter in de buurt van de gevaren zone waarin GLZ (20-13) en Moordrecht (20-19) de twee on derste plaatsen be/ctten. Daar boven staan Slib. ..er (20-20), EDS (20-21) en VEP, Donk en VDL, allen met 25 punten. Trainer Rob Schalke gruwt bij de gedachte dat hij met zyn ploeg als derde van onderen zal eindigen en degradatie-voetbal moet spelen. Contract „Dan kunnen we het wel schud den, tenminste als we spelen zo als we nu deden. Schandalig was het," spuwde Schalke, die eer der al vijf seizoenen bij VDL werkzaam was, zijn gal. „Als de spelers niet verder met mij wil len, dan moeten ze het zeggen en stap ik op. In december van het vorig jaar drong de spelers groep by het bestuur aan myn contract te verlengen, maar daarna is er amper nog iets ge presteerd, We misten bezieling ea de wil om te winner," Opvallend was dat de voor de kleedkamer rokende spelers kort na het duet vrolyk praatten over koetjes en kalfjes en de ma tige wedstrijd, inclusief de ne derlaag, al waren vergeten. Geen gevloek, geen enkel ge zicht op onweer, geen enkele' blijk van het besef dat VDL zich in een penibele situatie bevindt Die aanblik stemde Schalke niet vrolijker. „Het lijkt wel," duurde Schalkes klaagzang voort, alsof ze er geen zin meer in hebben. Zo kan ik toch niet werken? De spelers zouden moeten beseffen dat ze voor de club bezig zijn. Je kan wel weer een praatsessie hou den, maar het moet toch binnen de lijnen gebeuren. Dan komt het aan op vechtlust en die heb ik vandaag niet gezien. Ditis het slechtste seizoen dat ik bij VDL meemaak. Of ik er spijt van heb dat ik mijn contract heb ver lengd? Dat zou je eigenlijk niet moeten vragen. Maar dit is niet leuk meer." Hoe Schalke de komende twee weken, tr< *o wedstrijden te gen de r iier vier Stolwijk en de r or drie Nieuwkoop voo. ooeg, te werk gaat, weet hij nog niet „Eerst maar eens zien wie er dinsdag op de trai ning komen," sprak hij cynisch. Verdediger Arie Herlaar zal waarschijnlijk het competitie- slot aan zich voorbij moeten la ten gaan. Hy werd één minuut voor tijd met een rode kaart van het veld gestuurd wegens het Onderuit trekken van VEP-in- valler Appy Sluis die zodoende een vrije doorgang werd belet VDL-VEP 2-3 (2-2). 24. Bert Kiuiter 0-1, 33. René Verhagen 1-1, 30. Peter van Breukelen 2-2; 38. Sander Bouman 2-2, 85 Peter van Breukelen 2-3. Bijzonder heden: Scheidsrechter M. Terol (Den Haag) gaf geel aan Appy Sluis (VEP). Ane Herlaar (VDL) moest met rood van het veld af. Zyn ploeggenoot Leen muis viel met een enkelblessure tut VDL: Ringelberg, Brinkman, Bouman, Heriaar, Suisse, Muller. Den Engelsman, Van Kessel (82. Topcu), Visser, Muis (45. Tomaeilo), Verhagen. VEP: Janmaat, Alkemade. Jeffrey van. Leeuwen, Van Eijk (80. Sluis), Van der Bul, Marco van Breukelen, Kool, André van leeuwen, Kruster, Alkemade, Peter van Breukelen. Door Nick van der Sluis Dordrecht De prestaties van Vlaardingen Holy be antwoorden nog altijd aan het verwachtingspatroon van coach Danny Rossom en daarom was de tweede, achtereenvolgende overwinning -nu in Dordrecht; tegen The Hawks (5-7)- geen verrassing voor de Zeeuw. Toch heeft de Vlaardingse honkbalformatie twee verlengingen nodig gehad om deze zege te kun nen verzilveren. Na de reglementaire negen innings' was de stand nog in evenwicht, 5-5, pas in de elfde in ning konden achtereenvolgens Danny Rossoni eri Rob Meijer, op een beslissende honkslag van Steve' Naarden, de beslissende punten scoren. 1 \4 Opvallend was de inbreng van pitcher Stefan Droog' die elf innings op de plaat stand hield (4-2-11-5) eri van Michael Janson, die tot twee keer toe met'eeif aangooi vanuit het buitenveld een speler op de thuis plaat uitgooide. De twee Dordtse pitchers kregeiï!lü Vlaardingse honkslagen te verwerken. T Voetbal vierde klasse Excels! orTO-Ge rrainal 2-3 (0-1). De kersverse kampioen in 4G verloor tegen degradatiekandidaat Germinal de on geslagen status. Zonder Danny Koevermans (gebles seerd) en Emde Smits bleek het een ongemotiveerde ploeg. Germinal kwam op 0-1 en schoot vervolgens de l-l zelf achter de sluitpost. Toen Germinal uitliep tot 1-3 deed Johan Hammers tem vanaf elfmeter nog wat terug^ Ursus-RKW1K2-1 (1-0), Ursus greep de laatste strohalm; maar zag tot ontsteltenis van voorzitter Berry Antonisse concurrent Germinal by Excelsior'20 winnen. „Denedefl laag van Excelsior'20 geeft mij een vieze smaak in mijn mond-Ze hebben hun sportieve plicht niet gedaan en ditt is heel erg triest," aldus de preses. Raymond van Rijswijk en 'good old' Fred Meerhof waren de bedieners van fifft kanon namens de thuisploeg. Ramon de Rond wist tus sendoor RKWIK op gelijke hoogte te brengen. 'Qwag HWD-Fortuna 1-0 (0-0). Een dure nederlaag voor RorfuS na. Het gehavende HWD voetbalde vrijuit en greep tjp volle winst Fortuna moet nu de laatste twee duels-tegen Ursus en VFC de volle winst gnjpen om deelname aafrqk nacompetitie te bewerkstelligen, 90911 VOC-Hermes DVS 2-1 (2-0). VOC knokte voor een pfate in de nacompetitie en dat droop er van af. Elvin FppttiO Gilles van der Hoeven waren de doelpuntenmakers voor VOC. Na de thee was Paul Wamaar trefzeker nameUS Hermes DVS, dat al een periodetitel op zak heeft DRGS-Aeolus 0-i (Ml). Na een slaapverwekkende eerste helft werd de formatie van Randell Mauricio te laat walg de thuisploeg, die met vier invallers aantrad, door eigeif handig door de Schiedamse defensie heen te breken en uit de rebound van zijn schot te scoren, GSC ESDO-Hoek van Holland 1-1. Hoek van Holland kon eindelijk weer eens met een puntrichtmg huis. Keh- neth Amzan was de doelpuntenmaker voor de formatie van trainer Johan Voskamp. Vijfde klasse DEMOS-HSC 2-0 (1-0). DEMOS deed goede zaken. HSC had de pech dat er vlak voor rust twee spelers met róód konden vertrekken. André Dijksman en André yink,wa ren de boosdoeners. Op dat mopeift stqnfl.d^ 1 Van oefenmeester Henk van Ldenen al met t-0 voor door een wonderschone treffer vairDeberé Bdng.'HSC koritó de thee met negen man' wèifj g'uitrichtieh'. Hét'wW 'ddü ook Saad die de bevrijdende 2-0 op de borderischoot Oraf dat ook Dirksland onderuit ging doen de Schiedammer? weer helemaal mee om de bovenste plaatsen in B3. RDM-Sckiedamse Boys 2-2 (0-2). De 'Boys' moesten hét ook deze week doe' ""et een mengelmoes van spelers uit diverse.elftallen. D jman Gerard Vos moest zelfs in de spits spelen en deed dat niet onverdienstelijk. Tweemaal scoorde Vos. In deel twee kwam de thuisploeg toch nog langszij middels een paar fraaie treffers. ODC-Waddinxveen 0-2 (0-0). „ODC heeft niet gegokt en verloren," zo oordeelde ODC-trainer Ronald Scholte ha afloop, „maar geknokt en verloren." Voor de thee was het rood-geel wat de klok sloeg, daarna werd het voetballend wat minder en moesten de gastheren capituleren. p Hudito-Asvion (m) 1-1 (0-1). Asvion slaagde er niet in de laatste wedstrijd van hun seizoen te winnen en 'Stöot daarmee de tweede seizoenshelft in stijl af. Na een uüstd- kenil start, zakte Asvion terug. Ook zondag lukte^t weer net nï t. Jan-Willem Vermeulen opende wel dristx»- re, maar kort voor tijd maakte Hudito toch weer gelijk, Door het gelijke spel eindigt Asvion in de middenmoot?1 Alphen-Asvion (v) O-O. In een zomeravondpotje slaagtfim beide teams er met in fatsoenlijk te hockeyen. De 0-frwaS dan ook de enige juiste score. Pjjnacker-Pollux <m) 2-2 (1-1). Kampioen Pollux morst'? een punt tegen Pynacker in een wedstrijd waarin niets meer op het spel stond. Robert-Jan Baars en Bexmo Hoft- yzer leidden Pollux naar de voorsprong, maar Pijn acker maakte een paar tellen voor het einde gelijk. Evergreen-Catwijk (m) 1-7 (1-5). Catwijk haalde vorige week de titel al binnen, maar dat weerhield de kersverse kampioen er niet van tegen Evergreen nog maar even fors uit te halen. Evergreen redde door middel van een een doelpunt van junior Jeroen Knol de eer. Spirit (mi-Nieuwkoop 3-3 (1-2). Spint maakte een peper dure uitglijder. De Sclv edammers waanden zichzelf al kansloos voor promotie. Gouda speelde echter gelijk, maar omdat Spirit zelf ook met venier dan 3-3 kwam, is de ploeg echt uitgeschakeld. De doelpunten kwamen van de stick van Tjeerd poot (2) en Jeffrey van de Heuvel Spirit (v)-Dopie 0-3 (0-2). Dopie domineerde de gehel? competitie en dat was dit keer tegen Spirit niet anders. Toch bood Spint waardig verzet en bleef een al zo vaak dit seizoen door Dopie neergezette monsterscore uit Dé 3-0 was terecht, maar voor bade teams aanvaardbaars ft HDS-Pollux v) 0-3 (0-2). Jutta Voerman zette de Vlaardin gers op voorsprong. Kort voor rust verdubbelde Hannékë Louwe de marge. Voor het eindsignaal mocht Linda'viüi de Velde uit een strafbal de 3-0 binnentikken. 1 Ho tak-De Korenbeurs (m) 7-3. Het team van De Koren beurs is er met in geslaagd zich in de eerste divisie,te handhaven. In plaats van de benodigde 64 zege om veilig te zijn, werd het m Hoogerheide een teleurstellende 7-3 nederlaag Die nederlaag steekt schril af tegen het begin van de wed strij dwant door allen hun eerste partij te win nen, namen Paul van de Leur, Jeroen Bastiaansen en kopman Frank Rengenhart een verrassende 0-3 voor sprong. Die goede start kreeg echter geen vervolg. De nog drie benodigde punten zaten er wel in, maar in de beslissende derde games trok De Korenbeurs steeds aan het kortste eind. Vooral Van de Leur en Rengenhart wa ren beei dichtbij winst, maar misten in de slotfase {te koelbloedigheid omhun partij uitte maken. Ook het dub belspel ging voor De Korenbeurs verloren. Door deze degradatie begint De Korenbeurs zijn optre den in de tydebjke accommodatie aan de Thomas aKem- pisstraat met een plaats in de tweede divisie. Over de teamsamenstelling is nog niets bekend, maar de kans lijkt groot dat Frank Rengenhart gaat vertrekken. Hy heeft steeds aangekondigd dat zijn ambities hoger liggen dan een optreden in de tweede di vi sie. Pecos-Be Korenbeurs (v) 5-5. By de vrouwen verging het De Korenbeurs heel wat beter. Het eerste team, Kim van der Poort, Mandy Toenders en Jolanda Waterreus, hand haafde zich dankzij het gelyke spel heel knap in de eerste divisie. Omdat het uit Sylvia Waterreus, Daniëlle Maas en Lineke Snéller bestaande reserveteam promoveerde, wordt het tijdens de najaarscompetitie in de eerste divi sie tot twee keer toe een uniek verenigingsonderonsje. In Oegstgeest scoorden Kim van der Poort en Jolanda Wa- terreus tegen Pecos ieder twee keer, waaraan Mandy Toenders het resterende pu nt toevoegde. V n

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1999 | | pagina 37