21F Driemaal is scheepsrecht voor CW Ontsnapping voor SC Feyenoord lijkt nabij HION tegen De Musschen doet veel stof opwaaien Poortugaal nog zeven dagen in wachtkamer Troost brengt Charloise voetballers na driejaar terug naar derde klasse Spartaan '20 moet nog aan de bak Rotterdams Dagblad Maandag 3 mei 1999 Door Rob Weeda Rotterdam Wie met bezieling voetbalt, maar zich - zoals in de eerste helft - geen raad weet met een veldoverwicht en drie opge legde kansen roept het onheil meestal over zichzelf af. Omdat tegenstander DHC na rust óók twee levensgrote mogelijkheden verprutse, hees Feyenoord zich diep in de tweede helft alsnog naar de goede kant van de score: 2-0. Voor de Rotterdammers is rechtstreekse degradatie daar mee afgewend. Voor DHC bete kende de nederlaag de trieste gang naar de eerste klasse. Na de winst op de Delftenaren biedt het resterende programma Feyenoord plots zelfs nog alle ge legenheid om ook aan de nacom- petitie te ontsnappen. Zelf twee keer winnen (Sportclub Flevoland thuis, UVS uit) en een misstap van Nijenrodes (ADO'20 thuis, Hollandia uit) is in dat kader vol doende. Die niet ongunstige vooruitzich ten dankte het elftal van interim trainer André Slafleu gisteren vooral aan Dennis Blom en Ri chard Staakman. Beide spelers, vorig seizoen nog uitkomend voor DHC, deden hun oude club nu de das om. Een kwartier voor het laatste fluitsignaal van de niet consequent leidende arbiter Aan de Wiel deponeerde Blom de bal uit een vrije trap voor de voeten van invaller Anouar Hamdi, die verwoestend uithaalde (1-0) en in de laatste minuut bekroonde Staakman op aangeven van Ham di (na een fraaie pass van Danny Buijs) met een prachtige passeer beweging Feyenoords absolute wil om te winnen voor de tweede keer (2-0). Geklungel Dat de thuisclub bij de treffer van Hamdi nog in de wedstrijd zat, dankte het vooral aan Barry Vonk. Tot twee keer toe was de Delftse aanvalsleider akelig dicht bij een treffer, beide keren ging de aanval op de twaalfde positie die Feyenoord op de ranglijst in neemt, niet door. Eerst vergat de spits zijn club na geklungel in de Rotterdamse defensie naar de lei ding te schieten en later in de tweede helft lagen achtereenvol gens Cem Tuncel en Johan Stur- rus op de doellijn de gelijkmaker in de weg. „Dit is degradatie voetbal," grin nikte Sturrus na afloop. „Ballen van de lijn halen. Ik ben inge werkt," keek hij met een vette knipoog naar het volgende sei zoen als hij de kleuren van ASWH verdedigt. Stafleu kon er wel om lachen. „Degradatievoetbal of niet, een aantal trainers staat na deze overwinning niet te jui chen," veronderstelde de trainer. „Zij voelen plotseling weer de he te adem in de nek." Toch had Stafleu het na rust nog knap benauwd gehad. „In de tweede helft kon je een op en neer golvend spel verwachten. Voor DHC telde alleen winst. Het was een zaak van wie is de gelukkig ste. En net als dinsdag (AFC'34) waren wij dat. Vaak ging het dit seizoen op ongelukkige wijze ver keerd. Nu lijkt het geluk plotse ling met ons." Wieger Schreuders kende dat ge luk met zijn vereniging in het af gelopen seizoen op geen enkel moment. „Wij hebben het thuis la ten liggen," wist de voorzitter. „Vooral op eigen veld miste ik bij een aantal spelers de bezieling. In twaalf thuiswedstrijden pakten we vier punten. Acht keer verlo ren we een partij in de laatste tien minuten. Met degradatie hadden we absoluut geen rekening ge hóuden. We zullen ernaar streven dit verlies weer zo snel mogelijk goed te maken. Vorig jaar eindig de DHC nog als vijfde. Tja, het vertrek van Blom en Staakman heeft ons acht plaatsen op de ranglijst gekostlachte hij zuur. SC Fejenoord-DHC 2-0 (0-0). 16. Anouar Hamdi 1-0. SO. Richard Staakman 2-0. Bij zonderheden: Ceel voor Mounir L'Fabti (SC Feyenoord) en Sjimmie Jansen en Mi chael Stel (beiden DHC). SC Feyenoord: Doesburg: Buijs, Sturrus. Tuncel. Rijsdijk; Ketting, Blom, Staak man; Van Luyk(73. Van der Linden), Roh- de (90. AHena),L'Fathi (73. Kamdi). DHC. Potuijt; Pools (85.Vmoga), Wulff, Stet, Van Dam (85. Mulder); Jansen. Tre- ling (69. Patrick de Poorter), Aems; Van Krieken, Barry de Poorter, Vonk. Door Ed Voortmeijer Rotterdam Het stadionnetje van CW aan de Groene Kruis weg barstte gistermiddag bijna uit z'n voegen. Na negentig minuten adembenemend voetbal had de rood-blauwe trots concurrent Meeuwenplaat met een 2-1 zege op de knieën ge kregen. Op techniek, inzet en karakter. Vijfendertig jaar na dat het roemruchte CW-team met onder anderen Sjaak Rog geveen de landstitel bij de amateurs veroverde, was het kam pioenschap van de vierde klasse H een feit. De ontlading in het Charloisse zich uit en nam geëmotioneerd de Dolle vreugde bil de CW'ers nadat Remko Blansjaar, die der Leonvan Elzakker wordt om helsd, zijn ploeg op een 2-0 voor sprong heeft gezet. Foto: Cor kamp was enorm. Het is immers een gek seizoen geweest. Lang niet alles liep volgens het draai boek van de kampioen. En bij een gek CW-jaar hoorde een knots gekke ontknoping. Gisteren in Rotterdam-Zuid, de tijd 89 minu ten en 45 seconden. In een ultie me poging om te redden wat er nog te redden viel bracht Meeu wenplaat-spits Frank van der Laan de bal hoog in de doelmond. Het speeltuig schampte het hoofd van CW-verdediger Carlos Monteiro Rodrigues en doelman Paolo da Cru2 was kansloos: 2-1. Uren Zeven minuten extra speeltijd zou arbiter Gijs de Groot nog bij tellen. Het leken wel uren voor CW-preses Thobi van Driel, die zijn zenuwen nauwelijks in be dwang kon houden. Dc voorzitter begon zich zelfs te ergeren aan de jeugdige CWertjes, die keurig voor de omheining stonden opge steld om de aanstaande kampioe nen een bloemenhulde te bren gen, Zij leken hun enthousiasme niet langer te kunnen bedwingen. Bovendien zouden die bloemen op de tegenstander weieens de zelfde uitwerking kunnen hebben als de rode lap op de stier. Van Driel had het tijdens die 'knotsgekke' slotfase van die fan tastische kampioenswedstrijd even niet meer. Niets lukte meer bij zijn spelers. En dus gebeurde er van alles. Fouten en blunders van CWers en schitterende ac ties van de tegenpartij, maar er vielen geen doelpunten meer. En toen het slotakkoord eindelijk klonk, staarde Van Driel met een ongelovige blik in de ogen voor vele felicitaties in ontvangst. Op het veld gingen spelers en supporters helemaal uit hun bol. Temidden van een hossende schare rood-blauw uitgedoste 'fi guren' genoot trainer Cor Troost van het succes. In de drie seizoe nen dat hij de Charloise voetbal lers onder zijn hoede had, gooide de ploeg steeds hoge ogen. In het eerste jaar eindigde CVV als der de en vorig seizoen bracht men het zelfs tot de nacompetitie. „Toen ik in april 1996 werd aange steld als trainer degradeerde het elftal uit de derde klasse. Ik ben blij dat ik CW in elk geval weer op dat niveau heb kunnen terug brengen, Wy verdienen het kam pioenschap omdat we alle sterke tegenstanders hebben verslagen. Het was een gek seizoen, waarin het na een goede start even wat minder ging. Op het juiste mo ment hervonden we gelukkig het ritme. Of we het in de derde klas se kunnen bolwerken? Dat zien we straks wei. Voorlopig ga ik eerst feestvieren." En gelijk had de dolgelukkige oe fen meester, die over de prachtpot tegen Meeuwenplaat nog kwijt wilde dat CW in de eerste helft de zaak had moeten afmaken. „Na de rust sloeg de spanning toe en kregen we het nog knap be nauwd." De eerste helft verliep echter vol gens het scenario, dat Troost in z'n stoutste dromen had uitgete-. kend. Naar voren gejaagd door het temperamentvolle publiek schoot CW vol wilde plannen uit de startblokken. Het overrompel de Meeuwenplaat slaagde er aan vankelijk niet in de Charloise fu rie tot bedaren te brengen. Nadat Leon van Elzakker en Richard Feenstra wat plaagstootjes had den uitgedeeld, nam de thuisclub in de veertiende minuut een voor sprong door' Marcel Warning. De manier waarop Waming, duide lijk een injectie voor de stoot kracht van de CW-aanval, een door Fouad el Harraoui verlengde voorzet van Remko Blansjaar in de touwen knalde, is voor slechts weinig spelers weggelegd: 1-0. Toen Remko Blansjaar zeven mi nuten later een vrije trap van El Harraoui in de rebound benutte, lag CW duidelijk op kampioens- koers. Het blééf leuk, maar de mooiste kansen waren in het ver volg voor de oppermachtige gast heren niet goed genoeg. Zelfs niet voor topscorer Van Elzakker, met zijn 22 treffers misschien wel sy noniem voor het succes van zijn club. Na de thee viel CW wat te rug, maar het aandringende Meeuwenplaat, voor wie de com petitie is gespeeld, was voorals nog niet in staat de bakens te ver zetten. Pas in de blessuretijd werd het nog even spannend. CW-Meeuwenp!aal 2-2 (2-0). 14. Marcel Warning 1-0,21. Remko Blansjaar 2-0.90. Carlos Monteiro Rodrigues 2-1 (e.d.). Bij zonderheden: Scheidsrechter Gijs de Groot bekeurde het Meeuwenplaat-trio Fred Bruin*ma. Mike Borghouu en Bob van Hal met geel. CW: Da Cruz; Monteiro Rodrigues, Feen stra, Karrat, Duarte; Gomes (BO. Elfarh), Kinnegin, El Harraoui, Van Elzakker; War ning, Blansjaar. Meeuwenplaat: Zwaneveld; Kiksen, Mole naar, Borghouts, Hoogstad (46. Oranje'; Belief, Schefferiie, Jaluik (46. Van Hal); Bruinsma, Van Gils, Van der Laan. Door Roland van Wageningen Het degradatieduel tussen HION en De Musschen (3- 0) deed gistermiddag in Zeven kamp nogal wat stof opwaaien. Letterlijk, omdat het veld kaai en kurkdroog was. Figuurlijk, omdat scheidsrechter Verbeek halverwe ge de eerste helft één van de be zoekers een omstreden rode kaart voorhield. Met tien man ging De Musschen, hekkensluiter in 3C, strijdend ten onder, Gf ook HION degradeert, wordt volgende week beslist, HION-De Musschen was 21 minu ten bezig (stand 1-0), toen Carlos Josias van De Musschen op rechts werd weggestuurd. Zijn voorzet op ploeggenoot Dennis Bot zeilde over het doei, waarop Josias tegen zichzelf tekeer ging, Scheidsrech ter Leo Verbeek riep de speler vervolgens bij zich en toonde hem de rode kaart. „Ik zei tegen mezelf 'kankerzooi' omdat ik van die voorzet baalde," verklaarde Josias later. Scheids rechter Verbeek: „Zulke taal tole reer ik niet op het voetbalveld. Daar ben ik heel duidelijk in. Of ik nou eerste of vierde klasse fluit, dat doet er niet toe. Over dit soort zaken hebben scheidsrechters af spraken gemaakt en daar houd ik me aan. Of het te maken heeft met ervaringen in mijn privéle* ven? Ik denk dat iedereen wel een paar gevallen kent." Doodschop Verbeek had beide ploegen op voorhand nog wel gewaarschuwd, maar die waarschuwing was bij De Musschen niet goed overgeko men. Josias: „Wij wisten van niets. Het is bovendien de eerste keer dat ik eruit ben gestuurd. En als het nou voor een doodschop was..." Op het moment dat De Musschen met tien man verder moest, stond de ploeg al op achterstand. De 1-0 van HION was het resultaat van een perfecte counter, die na ruim een kwartier spelen werd ingezet door uitblinker Nelson Francisco Dias. Furiën Bouma lekende voor de assist, Stanley Nooitmeervoor het doelpunt. Het vervolg liet lang op zich wachten. Ondanks dc nummerieke verhoudingen domi neerden de bezoekers zelfs lange tijd. Het meeste gevaar kwam van de vrije trappen van libero Martin Boersma, maar hy stuitte op HION-doelman Rogier Schoma- kerendepaal. In de tweede helft trok de thuis club de wedstrijd naar zich toe. De Zevenkampers speelden net als De Musschen met opvallend veel inzet, maar hielden ook oog voor de combinatie. De aanvallen strandden telkens in het zicht van het doel, totdat Bouma in de slot fase twee keer het net vond. HION, sinds januari 'getraind' door voorzitter Henk Kuipers ('de opstelling maken we in overleg'), is het slotweekeinde allesbeslis- send. Doek gevallen Voor Dc Musschen is het doek gis termiddag al gevallen. „Het zat er al een tijd aan te komen," erkende trainer John van Herwijnen, die aanblijft. „De laatste jaren heeft de club telkens onderin gebivak keerd. Volgend jaar in de vierde klasse zal dat anders zijn. De ploeg is best hecht, ik hoop dat die intact blijft. Dit seizoen hadden we een smalle selectie. Het heeft ons niet meegezeten. Veel wed strijden waarin we wel goed speel den, maar geen punten pakten. Weinig geluk gehad, net als van daag. We hebben best redelijk ge speeld, ondanks het veld. Je laat een paar kansen liggen, krijgt een ongelukkige rode kaart. Ik res pecteer dat deze scheidsrechter paal en perk wil stellen aan het verbale geweld op de velden. Ma:»r onze spits zei iets tegen zichzelf, hij heeft niemand iets akeligs toegewenst..." HION-De Musschen 3-0 (1-0). 17. Stanley Nooitmeer 1-0, 86. en 90. Furiën Bouma 2-0 en 3-0. 8Ijionderheden: Scheidsrech ter Leo Verbeek (Rotterdam) gaf geel aan Ron Hagenaars (HION) en rood aan Carlos Josias (De Musschen). HION: SchomaJcer: Mendonca, Francisco Dias, Hagenaars, Blom; Venema (54. Micie) Van Bilsen, Tavlan <54. Leerdam), Hajja- jou; Bouma, Nooitmeer (77. Da Rosario). De Musschen: Hoornweg; Meyer. Boers ma, Vrijdag, Snoei (77. Kriek): Van Gastel. Van Opijnen, Et taouil; Hol, Josias. Door Jacob van Schaik Rhoon Fans van vierdeklasser Poortugaal zullen komende week voor het slapen gaan de nachtjes die hun favoriete voetballers scheiden van de derde klasse fluisterend aftellen. Coal, de ach tervolger met een snikhete adem, heeft zijn zinnen ook op de titel in 4E gezet. Volgende week valt in een onderlinge confrontatie de beslissing. Poortugaal verspeelde dit weekeinde haar voorsprong van twee punten op de Rotter dammers door het M gelijkspel bij rivaai Willibrordus Club Rhoon. Voor Poortugaal-trainer Wim Schouten is de uitgangspositie van zijn club niet veranderd. Hij was ook bij behoud van dat ver schil niet van plan de voorsprong in de directe confrontatie met Co- al te consolideren. „Verdedigen kunnen we niet, dus het zegt me niets dat we op een gelijkspel had den kunnen mikken tegen Coal als we nu tegen WCR drie punten hadden gepakt" De inzet van de Albrandswaardse derby was vantevoren duidelijk. De thuisploeg moest winnen om uitzicht op de derde periode te houden en Poortugaal kon bij een zege kampioen worden als Coal tegelijkertijd tegen DCL zou mor sen. WCR-verdedl- Cariihoudt balbezit on danks de ver woede pogin gen van de jonge Poortu gaal-aanval- er Dino Nas- cimento. Foto Aad van der Voorn/ cor Vos De 0-0 ruststand in Rhoon en de 2- 1 voorsprong van Coal maakte dat laatste scenario al knap moeilijk en toen Martijn Henkelman acht minuten na de thee voor 1-0 zorg de, was het vooral zaak gelijk te maken anders zou de uitgangspo sitie voor de kraker van de laatste speelronde compleet anders zijn. Twee doelpunten zijn zo ge- maakt', grapte de Poortugaalse bank na de openingsgoal van de WCR-aanvoerder en inderdaad waren de bezoekers al sr.el halver wege. Twee minuten na de aftrap trok Daniël den Hoed zijn shirt half uit bij het vieren van de ge lijkmaker. Een hoekschop van Sander Serier werd door de zwaarlijvige ex-spits van WCR netverschroeiend binnengekopt. Onbegrijpelijk Voor WCR-trainer Jan Verhoeven was die tegentreffer onbegrijpe lijk. „Deze competitie hebben we al zoveel doelpunten geïncas seerd by hoekschoppen. We trai nen er op, praten er over en toch klopt de organisatie weer niet, ter wijl er toch een overmacht aan verdedigers in het strafschopge bied stond." Enkele snelle uitvallen van de gasten later, was er nadat Dennis Barendregt de lat raakte, een af gekeurd buitcnspeldoelpunt van opnieuw 'Hoedje'. De bierbuik werd al weer getoond aan het tal rijke publiek toen de 1-2 werd af geblazen wegens buitenspel. De gelijke stand bleef op het bord en WCR zette Poortugaal zelfs enige minuten onder druk. WCR-aan voerder Henkelvelds traptech- niek bracht echter niet het ver wachte succes bij enkele spelher vattingen op gevaarlijke plaatsen. „Dit seizoen heb ik al een stuk of tien vrije schoppen binnen ge kruld, maar vandaag ging het niet zo lekker," gaf de Rhoonse doel puntenmaker toe. Ook de vecht lust die een ploeg knokkend voor de laatse kans op de nacompetitie via de derde periodetitel zou moe ten tonen ontbrak volgens de ver trekkende kapitein. „Een hoop jongens zijn al met weggaan naar een andere club bezig. Zelfben ik verhuisd naar Gouda en wil daar in de buurt gaan spelen." Wim Schouten is vastberaden op weg naar de titel in zijn eerste jaar bij Poortugaal. „Het wordt een moeilijke partij, maar volgende week gaan we de platte wagen op. Coal kan na hun zege op ons in ei gen huis wel roepen dat ze weten hoe we spelen, maar toen speel den wc op laatste krachten onze vierde partij in acht dagen. Door het punt van vandaag hebben we in ieder geval de na-competitie bereikt. Het doem-scenario van lege handen is nu uitgesloten." WCR- Poortugaal 1-1UH» 53. Marlijn Hen ketman 1-0,60. Daniël den Hoed 1-1. Bijzon der heilcn; Arbiter Bruijniks gaf geel aan James Carli (WCR) en Marcel Toe poel (Poortugaal). WCR: Heyser: Carli. De Waard. De Heer. Lierop: Hekelaar. Volk. Henkelman: Van der Giessen, De Munnik. Van Burg (73. Van Bodegum). Poortugaal: Stehouwer; Tuepoel. Richard Lodder. Jeroen Barendregt. Alex Lodder. Serier. Erik Barendregt. Verboom (80. Van Baarle); Dennis Barendregt, Den Hoed. Na- scimento (55. Aaraar). Zondag eerste klasse Leonidas is het spoor bijster Leonidas, tot voor kort titelkandidaat IB, moet na de 2-0 nederlaag bij Quick oppassem dat het niet overal naast grijpt. Stadgenoot Neptunus speelt al langer voor spek en boven. Op eigen veld verloren de Rotterdammers met 1-5 van ADO Den Haag. B: Neptunus-ADO Den Haag 1-5 (1-2). Wesley da Silva 1-0, John Polak 1-1. Henk Nelissen 1-2 en 1-3, John Polak 1-4. Peter Gerritsen 1-5. Pure verdedigt ngsfouten leidden de ondergang in. De bezoekers toonden meer inzet dan de gastheren, die met tien man eindigden, nadat Ray mond Urbanus wegens natrappen rood kreeg. Quick-Lconidas 2-0 Edmund Vriesde 1-0, Mark van Haaften 2-0. Door het vroege openingsdoelpunt liepen de bezoekers meteen achter de feiten aan, Richard Schou wenburg, Delano SummerviUe en André Tombroek zaten dicht bij een tegentreffer. Quick deed goede zaken voor de derde periode. Spartaan '20 is na de 1-4 nederlaag tegen Westlandia ver oordeeld tot het spelen van nacompetitie. D: Spartaan'20-Westlandia 14 (0-1). Leo Schelvis 0-1 en 0-2. Hakan Metin 1-2, Leon Solognier 1-3, Vincent van der Meer 14. Na de 1-2 was het pompen of verzuipen voor de thuisploeg. Xerxes-DCV 0-5(0-1). Denny Trouwborst 0-1 en 0-2, Peter Heiszwolf 0-3 en 0-4, Denny Trouwborst 0-5. Xerxes cre- eerde vele kansen, maar verzuimde het om deze te benut ten. DCV liep vlak voor tijd uit naar 0-5. Puttershoek-DRL 3-0 (1-0). Wim Los 1-0, Lennart Rovers 2-0 en 3-0. Puttershoek ging na de openingstreffer mak kelijker en beter voetballen, Zondag derde klasse Biekman schiet LMO naar winst De naai* FC Utrecht vertrekkende Brayton Biekman schoot LMO (3C) naar winst in de uitwedstrijd bij PFC; 1- 2. In 3B is Sparta na de 1-3 zege op DHL nog steeds in de race om de nacompetitie. B; TOGB-Concordia 1-1 (0-0). Klaas de Jongh 0-1, Marcel Boonekamp 1-1. Tegen de verhoudingen in kwamen de gastheren op voorsprong. Boonekamp bracht zijn elftal met een afstandsschot weer op gelijke hoogte. Vincent Switzar kopte vlak voor tijd over, DHL-Sparta 1-3 (1-2), Valentijn Dukken (eigen doelpunt) 0-1, Festus Okougha 0-2, Ben Hoefnagel 1-2, Marvin Sati- min 1-3. De Spartanen kwamen bij 1-2 goed weg, nadat een doelpunt van DHL wegens buitenspel werd afge keurd. Kort daarop kreeg Valentijn Dukken rood en he pen de bezoekers uit. C: OHW-DHZ 3-0 (1-0). Eef van Splunder 1-0,2-0 en 3-0. De Rotterdammers kwamen tegen de kampioenskandi daat OHVV te kort. PFC-LMO 1-2(1-0). Robert Mulder 1-0, Ronald Nossent 1-1, Brayton Biekman 1-2. In de tweede helft mocht LMÖ'er Marcel de Kramer, nadat hij Martin Monster had onderuitgeschoffeld met rood ver trekken. Met tien tegen elf bogen de Rotterdammers de achterstand om in. een 1-2 zege. D: GLZ-EDS 0-2 (0-2), Ralph Kraaivanger 0-1, Gregory Dasburg 0-2. De wedstrijd werd tijdelijk onderbroken, nadat de gemoederen hoog waren opgelopen vanwege de rode kaart voor GLZ-speler Sami Cetin. EDS deed met deze overwinning goede zaken en kan zichzelf volgende week tegen CW Zwervers veiligstellen. Zondag vierde klasse Schiebroek '94 p-akt strohalm Door met 3-0 te winnen van CKC pakte Sehiebroek '94 de laatste strohalm in de vierde klasse H. De ploeg deelt de laatste plaats met DJSCR, dat met 1*3 verloor van SVS. A: Soccer Boys-Kickers'69 2-3 (0-1). Rinus Fransen 0-1, Krishen Nandoe 0-2, Frank Schmitz 1-2, Krishen Nandoe 1-3, Raymond Zwarteveld 2-3. Bij 2-3 zag Dico Jansen twee inzetten miraculeus gepareerd worden. Kickers'69 is nu officieel de kampioen van 4A geworden. E: SCO'63-Tediro 4-0 (2-0). Hans Verhoeven 1-0, Michel van der Vinden 2-0, Miiton Amelo 3-0, Andres Jongejan 4-0. SCO'63, dat beter met de kansen omsprong, verloste Tediro definitief uit haar lijden. Flakkee-TransvaJia 1-1 (l-O). Eelco van der Linde. l-O, Ro nald Mulder I-l. Beide ploegen waren niet vooruit te branden en de wedstrijd eindigde daarom terecht in een gelijkspel. Coai-DCL 3-1 (1-1). Tamar Okay 1-0. Bulent Kulekci 1-1 (strafschop), Samir Merdanovie 2-1Tamar Okay 3-1Kee per André Heinen keerde in eerste instantie de straf schop. maar vanuit de rebound werd er toch gescoord. DEH-Abben broek 2-2 (1-1). Tanzui Erdogan 1-0, Richard Koopman (strafschop) 1-1, Michel van Diën 1-2, Alfred Beens 2-2, Beide ploegen waren aan elkaar gewaagd. Belvedere-BIankenburg 0-2 (0-1). Tim van de Boom 0-1, Richard Hoogendooro D-2. Het laks opererende Belvede re miste vele kansen. Blankenburg was gemotiveerder. F: SV Ommoord-Goud a 1-2 (1-0). Jermain George 1-0, Walter van der Rijn (eigen doel) 1-1, Romeo Bouzati 1-2. Tijdens deze belangrijke wedstrijd was SV Ommoord lan ge tijd heer een meester, maar wist het veldoverwicht niet in doelpunten om te zetten, Gouda scoorde het over winnende doelpunt pas in blessure-tijd. Alexandria'6&-Cabauw 1-i (1-8), Joep Goverde 1-0, Ton Roskam 1-1. In de eerste helft was AJexandria'66 duide lijk de sterkere partij. Na de rust stond er een heel ander Cabauw op het veld en de jongens uit Lopïk sleepten uit eindelijk een verdiende remise uit het vuur. G: Germinal-VOC 5-2 (1-1). John-Paul Fiiius 1-0, Elvin Pest 1-1John-Paul Filius 2-1,3-1 en 4*1Edwin Buter 5-1. Elvtn Post 5-2. Voor de thee was het een vrij duffe bedoe ning. Door een hoop strijdlust wist Germinal de wedstrijd in de tweede helft; naar zich toe te trekken. Aeolus-HWD 1-2(1-1). Mare Oomen (eigen doe)) 1-0, Pio Fernandez 1-1 en 1-2. De derby eindigde in een terechte zege voor HWD. Aeolus liet in de slotfase veel kansen on benut en vertoonde ondanks de degradatiekansen onge motiveerd voetbal. DJSCR-SVS1-3 (0-0). Ron Marquart 0-1Peter van Assen delft 0-2, Raymond den Kouter 1-2, Andries Hansen 1-3. Na vier minuten stuurde arbiter Klos, na overleg met de grensrechter van SVS, DJSCR-speler Mustafa Iquachora uit het veld 'omdat er een speler van SVS kermend op de grond lag', SMV Hillegersberg-Overmaas 04 (0-3). Marco Been 0-1, Erwin de Pee 0-2, Marco van den Burg 0-3, Marco Been 04. Hoewel er voor beide ploegen niet veel meer op het spel stond, begonnen ze gretig aan de wedstrijd. Toen de gasten al na tien minuten op een 2-0 voorsprong stond, liet de Feiten-equipe de moed zakken. NOC-SC Duivesteyn 3-2 (2-0), Gerard Vermeulen 1-0 en 2-0, Steven Iiqui-Lung 3-0, Robert Wolff 3-1Peter de Groot 3-2. Het was een open wedstrijd met veel kansen voor beide partijen. Na twintig minuten moest NOC-spits Gerard Vermeulen afgevoerd worden wegens een kuit blessure. Steven Lïqui-Lung viel in en maakte vrijwel gelijk een prachtig doelpunt. Schiebroek'94-CKC 3-0 (2-0). Albert Hubrechtse 1-0, Ro nald Hubrechtse 2-0, Ron de Bruin 3-0. Na 20 minuten miste Albert Hubrechtse een penalty door op de paal te schieten. Kort daarna maakte hij dit 'foutje' goed door de openingstreffer. CKC was reeds vrij van degradatiezor- gen. Het gevolg was een combinatie van 'ongemotiveerde spelers" en 'slecht voetbal'. Excelsior-Antibarbari 2-8 (1-3). Dennis Duijkers 0-i, Hendrik Blok 0-2, Dimitri Laverim 1-2. Dennis Duijkers 1-3. Juriaan Maccow 14, Sander Hoube (eigen doel) 1-5. Michel Verwater 2-5, Hendrik Blok 2-6, Bart van de Steeg 2-7. Bartjan Metz 2-8. Excelsior leverde een wanprestatie en vertoonde 'campingvoeibaF. De studenten vochten als leeuwen voor hun laatste kans en gingen met een terech te overwinning naar huis. Zondag vijfde klasse BZC '95 en DZB promoveren BZC '95 en DZE/Zevenkamp zijn naar dè vierde klasse gepromoveerd. Beide Rotterdamse vereningingen kun nen in de serie A2 niet meer worden bijgehaald door de nummer drie (Blijdorp). BZC "95, waar trainer Frans van Helden zijn contract verlengde, won met 0-6 van Blijdorp. DZB/Zevenkamp stelde de promotie veilig door met 2-5 te wannen bij VOB.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1999 | | pagina 2