Hockeysters dwingen beslissingsduel af Rotterdam boekt via strafballen nog een reis Amsterdam Michel de Roer lonkt naar Oranje Honkballers Neptunus 'vegen' Kinheim Tridents aan kop KNHB straft Leonidas hard Softbalsters winnen dubbel Raymon Fabrie nadert de profs Schaakster Peng heerst Biharie wint 'open Brabant' Golfer Derksen weinig gelukkig Pech: Coronel mist podium Natte Dromen snelst op Rotte Victoria duwt Z'67 verder richting tweede klasse Personele problemen troef bij handbalsters Korfballers WION leveren topprestatie Rotterdams Dagblad Maandag 3 mei 1999 Rotterdam De hockeyers van Leonidas zijn drie punten kwijt geraakt. Daarnaast moet de Kra- iingse formatie een boete aan de KNHB betalen en de derby tegen Rotterdam. Leonidas kreeg de straf opgelegd wegens het opstel len van Brian van der Bruggen. De maker van de 2-1 was naar aan leiding van drie gele kaarten ge schorst die confrontatie. De hoc keyers van Rotterdam haalden gisteren in tegen Schaerweijde en sloegen met 9-1 toe. Amand van Deventer en Niels Heek namen ieder drie doelpunten voor hun rekening. Bart deroen Petri scoor de twee keer en Mark van Lam- baart eenmaal. Rotterdam De softbalsters van Sparta/Feyenoord hebben uit de 'dubbel1 tegen SC Haarlem de vol le winst gehaald. De eerste wed strijd wonnen de Rotterdamse vrouwen met 6-1. het tweede duel leverde een 5-1 overwinning op. In de landelijke hoofdklasse deel de Zwijndrecht de punten met TYBB. De Haarlemse ploeg won de eerste wedstrijd met 54. in de return won Zwijndrecht met 2-1. Enschede - Snookerspeler Ray mon Fabrie uit Rotterdam heeft gisteren een belangrijke stap ge zet richting de top 128 van de prof- ranking, die wordt aangevoerd door John Higgins, Stephen Hendry, Mark Williams en Ron nie O'Suilivan. Fabrie eindigde in Enschede tweede achter de Britse Belg Pat Home in de play-offs van de Eurotour en verdiende daar mee startrecht voor een kwalifica tietoernooi in Antwerpen. Daar is een profticket te verdienen voor de top 128 bij de profs. Rotterdam— Zhao Qin Peng gaat in het open schaakkampioen schap van Rotterdam met zeven punten uit acht partijen alleen kop. De ex-kampioene van China (1987.1990 en 1993), klopte in de achtste ronde haar jonge concur rent Rick Lahaye, voor wie de muur te hoog bleek. Michiel van Wissen klom na winst op Martin Roobol met 6,5 punt naar de twee de plaats. Tom Middelburg en Piet Pluymert staan na hun over winningen op Nathanaël Spaan en Michiel Besseling, evenals La haye, op zes punten. Er zijn nog drie ronden te spelen. Roosendaal Amit Biharie uit Rotterdam heeft gisteren tijdens de Open West-Brabantse kampi oenschappen karate in Roosen daal de eerste plaats behaald in ue categorie 14-15 jaar. Hij deed dit in de lengteklasse van 1,70 meter en hoger. Turijn Golfer Robert-Jan Derk sen eindigde na een slotror.de van 71 slagen in het Italiaans Open op een totaal van 285 (-3). Met die sco re pakte hij in Turijn op de ge deelde 59e plaats. FujiMateriaalpech verhinderde gisteren dat autocoureur Tom Co ronel een podiumplaats pakte in de tweede race om het Japanse GT-kampioenschap, Samen met zijn Japanse teamgenoot Koji Ya- manishi strandde Coronel negen ronden voor de finish. Rotterdam -- De ploeg met de veelzeggende naam Natte Dro men van SkolJ uit Amsterdam is gisteren op de Rotte winnaar ge worden de Heineken Rottebo- kaal, de grootste competitie-roei- wedstrijd van Nederland. De ploeg uit de hoofdstad was het snelste op het vier kilometer lan ge traject tussen de Willem Phi- üpsbrug en de Irenebrug. De Phecdabokaal, de prijs voor de snelste damespioeg, ging naar Club 8 van Sköll. De strijd om de Rottebokaal werd gisteren voor de zestiende keer gehouden. Door Bas van den Berg Rotterdam De hockeysters van Rotterdam hebben in de halve finale van de play-offs van de hoofdklasse voor een geweldige surprise gezorgd. Zaterdag verloren de Rotterdamsen op eigen veld van Amsterdam (0-1), om een dag later via strafballen (1-1) alsnog een derde en beslissende wedstrijd af te dwingen. Om een finaleplaats tegen Laren of Den Bosch - ook hier volgt een barrage - af te dwingen moet woensdag opnieuw in het hol van de leeuw worden toegeslagen. Trainster Caroline Van Nieuwen- huyze-Leenders had voorafgaand niets aan het toeval overgelaten. Om succes te hebben was team building het toverwoord. De selec tie ging in trainingskamp in het Parkhotel, dat midden in het cen trum van Rotterdam ligt. Daar werd gediscussieerd, geslapen en de voorbereiding op de confronta tie tegen Amsterdam gedaan. De vele honderden supporters van de hockeyclub Rotterdam waanden zich zaterdag bijna kam pioen. De gezichten waren in de groenwitte kleuren geschilderd, de clubsjaals gingen grif van de hand en het 'hand in hand' en 'we gaan naar de Coolsingel' waren niet van de lucht. Alleen met de bockeyvrouwen van Rotterdam wilde het niet erg vlotten. De thuisclub kreeg aan de Beekweg weinig uitgespeelde kansen. Am sterdam hanteerde een hoog tem po, zodat de thuisclub alle zeilen moest bijzetten om een achter stand te voorkomen. Een geluk voor de Rotterdamse formatie was dat de gasten de strafcomers erg slecht namen. Amsterdam aanvoerder Alexandra van derTutn wordt omsingeld door(v.l.n.r) Karlijn Petri, Flonen Corne lls en Marilyn AgllOtt! Joep van derPal/cor Zenuwen Dat kon ook van de thuisclub wor den gezegd. Boukje Vermeulen sloeg de bal in. Janneke Schop- man ving de bal op en Karlijn Pe tri schoot naast of over. De zenu wen gierden door de keel van de onervaren Rotterdammers. Hal verwege legde aanvaller Saray La- go de Los Arcos de bal terug op In ge van den Broek, maar de ex-in- temational schoot over. Hoewel verdedigster Simone Martens op links Alexandra van der Tuin aardig in bedwang hield, had Amsterdam ook nog andere pijlers op z'n boog. Een was inter national Carole Thate. Halverwe ge de tweede helft verzilverde zij met een klimmend schot een strafcorner: 0-1. Rotterdam kwam in het laatste kwartier toch dicht bij de gelijkmaker. Florien Corne- lis, Saray Lago de Los Arcos en Karlijn Petri manoeuvreerden zich in kansrijke positie, maar keepster Clarinda Sinnige gaf geen krimp. Vrijuit Voor het tweede duel hield Caroli ne van Nieuwenhuyze-Leenders de speelsters nogmaals voor dat Rotterdam niets te verliezen had en vrijuit moest spelen. Waarop de trainster gehoopt had, gebeur de. De return in het Wagener-sta- dion was van een heel ander kali ber, waarin Rotterdam volledig domineerde. Alsof er een last van de speelsters was afgevallen," aldus de trainster, „De ploeg speelde vastberaden, knokte voor elke meter, alleen kwamen we weer op achterstand." Uit een van de weinig counters van Amsterdam passeerde Alexandra van der Tuin keepster Eveline de Haan: 1-0. De thuis club raakte al in een feeststem ming, maar juichte te vroeg. Tien minuten voor het einde kreeg Rotterdam een strafcorner toege wezen. In de rebound maakte In ge van den Broek 1-1. In de verlenging van 2x 7,5 mi nuut viel geen beslissing, Straf ballen moesten daarna de uitsluit sel geven. Saray Lago de Los Ar cos, Elsbeth Versterre en Boukje Vermeulen bleven koelbloedig, terwijl keepster Eveline de Haan twee Amsterdam inzetten stop ten. Ook Laren en Den Bosch hielden elkaar in evenwicht. Laren zege vierde zaterdag met 2-1 en verloor een dag later met 3-1 van Den Bosch. Ook deze beslissingswed strijd is op 5 mei vastgesteld. Door Simon van Zuilen Rotterdam Bondscoach Peter Engel heeft zich nog niet gemeld, maar Michel de Boer solliciteert naar een rentree in Oranje. De kopman van tafeltennisvereni ging FVT/Visser is bezig aan een formidabel seizoen. In de play offs sleepte hij zijn team er niet ai- leen tegen Scylla (6-1) door, maar werd zaterdag in de eerste finale wedstrijd om de vooijaarstitel An kerstars met een 4-1 nederlaag te rug naar Middelstum gestuurd. De Boer heeft in de voorjaarscom petitie en de play-offs tot dusver slechts slechts één verliespartij (tegen Kalun Yu van 't Zand) op zijn naam staan. De geboren Rot terdammer en tegenwoordig in Den Haag wonende De Boer wordt morgen 29 jaar, maar hij lijkt aan een tweede jeugd te zijn begonnen. Ook de in de nationale competitie schier onverslaanbare Chinees Wu Bin van najaarskam pioen Ankerstars weet inmiddels wat het is om tegen een De Boer in topvorm te spelenDe Boer her- haaide zaterdag zijn kunststukje uit de reguliere competitie. Hij ontluisterde Bin en de Groningse aanhang opnieuw in twee games. Het optreden van De Boer zal bondscoach Engel niet zijn ont gaan. In deze vorm is De Boer, naast Trinko Keen, Danny Hei ster en oud-clubmakker Jörg de Cock, een regelrechte kandidaat Michel de Boer, FVT/Vis ser s kop man, gecon centreerd n actie. Foto Joep der Pal/Cor Vos vóór een rentree in Oranje. In zijn selectie voor het in augustus in Eindhoven te houden WK, in de plaats van het in oorlog verkeren de Joegoslavië, heeft Engel nog enkele van de negen beschikbare plaatsen te vergeven. De partij tussen De Boer en Bin was er in het matige nationale niveau ein delijk weer eens één van uitzon derlijke klasse. De Boer: „Het ging echt lekker. Bin is een lastige tegenstander, want zijn service blijft moeilijk. Maar hij had ditmaal geen ant woord op mijn service. Met dat serveren werd het geen mooie wedstrijd, maar het gaat nou een- maai om de punten." Waarbij het team van coach Al fred de Jong vlak voor de wed strijd een fikse meevaller incas seerde, toen Ankerstars' tweede speler Jan Tammenga zich bjj de warming-up afmeldde bij zijn coach Anne Vlieg. Hij had teveel last van een dag eerder tijdens de training opgelopen rugblessure. Tammenga werd vervangen door de heel wat minder sterke Peter Verwey, met wie Nermin Smajie in de derde partij geen enkel pro bleem had. Tegen Tammenga had Smajie daarentegen nog niet één keer gewonnen. In de openingspartij had De Boer al simpel gewonnen van Dennis Post, waarna Barry Wijers zijn stunt van vorig jaar - winnen van Bin - bij lange na niet kon herha len, De bijna 17-jarige havo-scho lier kwam er ditmaal totaal niet aan te pas. Tegen het verzwakte Groningse duo (Bin ditmaal met Post) brachten Wijers en De Boer de stand op 3-1, waarna de ver wachting was dat Ankerstars di rect na de pauze met winst van Bin op De Boer tot 3-2 terug zou komen. Zoals gezegd dacht De Boer er anders over, waarmee de wedstrijd meteen was beslist: 4-1. Alfred de Jong was met de winst uiteraard meer dan tevreden, maar meende dat zijn team nog beter had gekund. „Het was niet eens 0112e beste wedstrijd, dat had een klein beetje te maken met het afhaken van Tammenga, Dat be ïnvloedde de concentratie. Met Tammenga er straks weer bij wordt het een heel andere wed strijd, maar voorlopig beginnen wij met een voorsprong". De return wordt pas op 22 mei in Middelstum gespeeld. Bij winst van Ankerstars volgt een beslis sende derde wedstrijd, opnieuw in Rotterdam,. Bij winst van FVT zijn de Rotterdammers voorjaars kampioen, om het in de finale om het landskampioenschap op 29 mei op neutraal terrein ander maal tegen Ankerstars op te ne men. Seoreverloop: FVTVisser-Ankerstars 4-1; DcBoer-Post 21-9 21-U: Wijers-Bin 8-2117- 21; Sm^jic-Verwey 21-12 21-16; Do Boer/ Wijers-Bin/Post 23-21 21-15; De Boer-Bin 21-1921-16. Door Nick van der Sluis Rotterdam Om te benadrukken dat DOOR Training Neptunus ook dit seizoen weer tot de sterk ste ploegen in de honkbalhoofd klasse behoort, hebben de Rotter dammers drie keer binnen drie dagen fors uitgehaald tegen Kin heim, Na de winst op Koninginne dag haalde Neptunus een dag la ter in Haarlem fors uit en won aan het Badmintonpad met 15-7, gis termiddag completeerde de Rot terdamse formatie het drieluik met een 9-2 overwinning in eigen huis. Een echte sweep derhalve, een Amerikaanse honkbalterm die staat voor een reeks overwinnin gen tegen dezelfde tegenstander. Een knappe prestatie derhalve van de Rotterdammers die zes punten en een tweede plaats op de ranglijst opleverde, achter lands kampioen HCAW (waar ex-Neptu- niaan Ronald Jaarsma gastvrij OHtnaai heeft gcVOndcn). In Haarlem speelde Neptunus, met Ken Brauckmiller als starten de pitcher, verdedigend weer een foutloze, wedstrijd. Aanvallend imponeerden de Rotterdammers met niet minder dan zes home runs. Ze toonden nauwelijks ont zag voor de Haarlemse pitcher Jeff Calderone, die eind vorig sei zoen nog kandidaat was voor een plaats op de Rotterdamse heuvel. Het (te) kleine veld aan het Bad mintonpad was in die produktie een welkome bondgenoot. In Rotterdam werd. voorafgaand aan het derde duel, Kinheimer Marcel Joost gefêteerd. De inmid dels bijna 39-jarige Amsterdam mer speelde zijn 700ste wedstrijd in de hoofdklasse en vestigde daarmee een record dat de ko mendejaren niet gemakkelijk zal worden overtroffen. Bovendien kon Joost dit weekeinde ook nog de magische grens van lOOOhonk- slagen overschrijden (zou even eens een absoluut record zijn), maar daarvoor diende hij aan de Abraham van Stolkweg dan wel zeven hits te slaan. Maar Joost - binnen het honkbalwereldje nu al een legende, hij bezit bijna alle geregistreerde records (meeste interlands, meeste honkslagen, meeste homeruns, meeste bin- nengeslagen punten, enz. enz.) - was in Rotterdam niet in goeden doen en kwam in het slagperk niet verder dan 0 uit vier. Neptunus begon voortvarend, met een 'kale' maar verschrikke lijk verre homerun van Robert Eenhoorn, maar verzuimde ver volgens de wedstrijd snel te be slissen. Tegenstand hadden de Rotterdammers nauwelijks te duchten van de onmachtige Haar lemse slagploeg, die veel te veel mensen op de honken achterliet. Sparta/Feyenoord Behaenk Sparta/Feyenoord pakte uit de drie wedstrijden tegen Fi nish Profiles Expos twee kostbare punten. Na de nederlaag van vrij dag in Amsterdam speelde de ploeg van coach Rob Hendriks za terdagmiddag in de Beverwaard een kwalitatief heel goede wed strijd met een ijzersterke Orlando Stewart op de heuvel. Bovendien was het spannend en kende het duel na de reguliere negen in nings nog geen winnaar, 7-7. Pas in de verlenging kon de thuis ploeg toeslaan, Nadat Stewarts opvolger Leo Voogd de tiende nmsteidamse slagbeuit zonder kleerscheuren was doorgekomen, opende Sherton Saturnino met een tweehonkslag. Erwin van den Berg kreeg van de Amsterdamse pitcher Jeroen Deken opzettelijk vier wijd (alle honken bezet, gok kend op een dubbelspel), maar Marlon Fluonia deponeerde ver volgens een degelijke honkslag in het linksveld. Waarop Saturnino het winnende punt binnenliep. In Amsterdam moest Hendriks noodgedwongen (Gregory Gusti- na had waterpokken) een beroep doen opzijn talentvolle, maar on ervaren pitchers. Mikel Gijselaar {amper terug uit Amerika na zijn stage op kosten van het Leo van der Karfonds) opende, de twee ling Leslie en David Gerkema gooiden de wedstrijd uit Het jeugdige drietal deed het meer dan behoorlijk, maar kon een tweede Amsterdamse zege niet voorkomen. Sparta/Fevenoord miste ook nog Erik de Bruin en Saternino (beiden geblessseerd), zodat de Rotterdamse ploeg dui delijk aan slagkracht moest in boeten aan de Jan van Galen straat. Zaterdag NEPTUNUS020 233 05B-1S-14-C KINHEIM002 100 040= 7-12-1 Werpcijfers DOOR Training Neptunus: Ken Brauckmiller (7 innings 4 man) 7-2- 10-0, John Hrusovsky t2) 1 >0-2-0. Baseball Express Kinheim: Jeff Calderone (6) 0-3-9- 1. Robin van Doomspeek (3) 2-2-5-0, Home runs Neptunus: Marcel Kruyt. Robert Een hoorn <+l), Johnny Balentina, Eddy Dix 2). Percy Isema 1). Harvey Monte, Kin heim: Giel ten Bosch F1), Raymond Hofer (+3i Winnaar: Brauckmüier. Verliezer: Calderone. Zondag KINHELM.001 010 0 0 0=2- 7-1 NEPTUNUS120 3 03 00x=3-16-0 Kinheim: Eelco Jansen (5 2 man) 6-2-10- 1, Mike Hofer (3) 0-0-6-0. Neptunus: Roy van de Peppel (5) 1-1-5-0, Micha Klooswijk (2) 1-0-1-0, John Hrusovsky (2) 4-2-1-0. Homerun Neptunus: Robert Eenhoorn, le inning (solo). Winnaar: Van de Peppel. Ver liezer: Jansen. Zaterdag EXPOS020 023 0 00 0=7-11-2 SPARTA/F002 300 020 1-8-15-1 Werpcijfers Finish Profiles Expos: Bas van Wissen (3 2/3 1) 0-0-8-1, Raban Schalm (3 2/3 2) 2-3-3-1, Jeroen Deken (2 2/3 3) 2-3-4-0. Behaenk Sparta/Feye noord: Orlando Stewart (9) 5-3-10-1, Leo Voogd (1) 1-1-1-0. Winnaar: Voogd. Verlie zer: Deken. Zondag SPARTA/F230 1 0 0 00 0=8-10-1 EXPOS310 010 20x= 7-14-2 Sparta/F: Mikel Gijselaar (4 2), Leslie Gerkema (31/3 2) 3-3-4-0, David Gerkema (12/3} 0-040. Expos: Jerry Breek (4 1)6- 1-8-2, Bas van Wissen (5) 3-1-2-0. Winnaar. Van Wissen. Verliezer: Leslie Gerkema. Ti—De honkballers van Tridents hebben zich in de eerste klasse aan de kop van de ranglijst gemeld na de dubbele zege op Robur '58. In Rot terdam won het schaduwteam van Neptunus met 15-8, in Apeldoorn bevestigde Tridents de goede vorm door met 11-1 te winnen. In beide wedstrij den was de formatie van coach Koos van der Mark vooral aanvallend heel sterk. Thuis werden niet minder dan achttien honkslagen geslagen, in Apeldoorn stokte de machine bij veertien hits. In druk in de uitwedstrijd maakte de linkshandige pitcher Angelo Stoik, Hij handhaafde zich moeite loos acht innings op de heuvel. Door Hans Schelling Rotterdam Het kan verkeren. De tennissers van Z'67 misten vorig jaar op een haar na de promotie naar de hoofdklasse. Dit seizoen wil het met het gro tendeels ongewijzigde team uit Rotterdam maar niet lukken. Na vier van de zeven speeldagen lijkt degra datie naar de tweede klasse bijna niet meer te ontlo pen voorde formatie van de Zuiderparkweg. Ook in de derby tegen Victoria was Z'67 nagenoeg kansloos: 1-7. Wendy Koutstaal ontbrak wegens studieverplichtin gen opnieuw bij de thuisclub. Ingrid de Vries debu teerde voor Z'67 met een 0-6,2-6 nederlaag tegen Ma- non Savelkouls. Zjena Ablovatskaia (6-3,3-6, 64 te gen Sigrid Ravensbergen), Elmar Gerth (7-6, 6-3 te gen Jurriën van Vliet) en Jasper Hunting (6-4,64 te gen Martin Kalkhoven) zorgden na de enkelspelen voor een 04 tussenstand. Uiteindelijk redde het mannendubbel Van Vliet/Kalkhoven de eer voor Z'67. Victoria klom door de zege naar de tweede plaats achter SLTC, dat volgende week in Sittard de volgende tegenstander is. Een treetje hoger deelden de reserves van Halfweg de punten (4-4) met het Haagse Leimonias, dat vorige zomer nog in de eredivisie acteerde. Vanessa Elmen- dorp liet bij de Spijkenisser formatie een uitstekende indruk achter. De bijna 18-jarige Capelse versloeg in drie sets Barbara Jaspers, die in het verleden enkele keren de Bl-titel tijdens de Masters van het Rotter dams Dagblad Tenniscircuit won, Mariëlle Hoogland behield haar ongeslagen status in het enkelspel. De Nederlands jeugdkampioene tot en met 18 jaar klop te Mireille Bink. Stefan Weeda zorgde zelfs voor het derde punt, waarna routinier Roger Warmenhoven als enige in de single verloor. Het dubbel Elmendorp/ Hoogland greep na een lange driesetter net naast de overwinning. Steven Bijl en Stefan Weeda versloe gen in twee sets het koppel Wimpe Thomas/Erik Re uijl. De beide gemengddubbels gingen voor Halfweg verloren, waardoor de 44 eindstand werd bereikt. .Het gaat boveri verwachting," constateerde Half- weg-coach Rob Mentink tevreden. „Handhaving bij. ons debuut in de hoofdklasse was de doelstelling! Met een derde plaats kunnen we nu voorzichting naar boven kijken. En dat met een team met vier jon ge talenten. Zondag wacht de uitwedstrijd tegen kop loper Amstelpark 2." De mannenteams van Halfweg boekten in de hoofd^ klasse goede resultaten richting het kruisingsweek-" einde. De hoofdmacht revancheerde zich tegen Heemstede met 1*5 zege voor de puntendeling op de eerste speeldag, In de andere poule kende Halfweg 2 weinig problemen met hekkensluiter Polanen: 4-2. In dezelfde afdeling leed TOEG op sportpark De Vliert in Den Bosch een 5-1 nederlaag bij nationaal kampioen Bastion Baselaar. Leslie Eïsinga redde de Rotterdamse eer. Door Paul Hoes Rotterdam De handbalsters van Ancora en Snel- wiek kampten voor hun onderlinge duel met hetzelf de probleem: de personele bezetting was beperkt door blessures. Snelwiek was er minder erg aan toe dan Ancora, zodat de club van de Oldegaarde de der-, de winst behaalde in de vierde onderlinge confronta tie (veld en zaal) van het seizoen: 21-16. Volgens verliezend coach Nol Verhoeff viel er voor de handballiefhebber weinig te genieten. „Het was een 'gezellige', maar matige wedstrijd. Na veertig minu ten nam Snelwiek een beetje afstand en hield dat tot het eind vol." Door het goede keeperswerk van Desi- ree van Aken, die zich dit seizoen op tweede divisie niveau sterk heeft ontwikkeld, kwam Snelwiek niet meer in gevaar, stelde Verhoeff. „Zij maakte inder daad het grote verschil. Onze personele problemen zijn daarnaast nog eens groter dan die van onze bu ren. Wij moeten het doen met een aantal kwalitatief, te matige speelsters," verzuchtte de coach. „Het is duidelijk dat iedereen naar het einde van het seizoen snakt. Ik in elk geval," zei Verhoeff, die be-' gin juni zijn luisterrijke handbalcarrière afsluit. 1tAls we maar niet net als in de zaal degraderen. Dat zou ik toch wei een beetje een smet vinden." Door André Kouwenhoven Rotterdam—Het warme weer van dit weekeinde isde Rotterdamse overgangsklassen WION en OZC goed bevallen. Beide korfbalploegen boekten klinkende overwinningen. WION ontving DOS/WK uit Enschede, één van de sterkste teams dat onder meer de aanstaande kampi oen Sporting Trigon de enige nederlaag toebracht. In een sprankelende partij korfbal ging het na lange tijd. gelïjkop en was het na een half uur 5-5. Toen explo deerde WION en doorboorden Ronald Vermeij en Jim van Nijnatten binnen drie minuten de Gelderse korf: 9-5 bij rust. De gasten legden zich niet by die achterstand neer en haalden op tot 13-13. Vooral de Twentse vrouwen schoten vaak raak. Bij WION wa ren de mannen goed op schot. Frank van der Meer (2x) en Mark Spierenburg beslisten het duel (16*13), waarna Anja Tissingh en Monique Kemner 18-14 maakten, Coach Bram Rog blonk van trots na de 'top prestatie': „Wij blijven toch nog meedraaien in de top," wist hij. Topscorers waren Ronald Vermeij en Mark Spieren burg met vijf treffers. Frank van dert Meer (4x), Jim van Nijnatten (2x), Anja Tissingh en Monique Kem ner scoorden. Stand op kop: Sporting Trigon 11-20; Fortuna 12-18; DOS/WK 12-16; WION 12-14. Het geplaagde OZC vijzelde het moreel op door een klinkende 22-18 zege tegen het Friese SCO. Keihard werken bracht OZC halverwege op 12-11, waarna de Tuindorpers het heft volledig in handen namen en uitliepen naar de 22-18 eindstand. Alexander Geurts, Peter Tamminga en Gert Jan Winkelhuyzen schoten elk vijf maal raak. Natascha van der Rest en Marieke van Dijk (elk 2x), Chrisje van der Meer, Stephanie La- geiw ddiiien Sander Ven neuini scoorden. Met nog vier wedstrijden te gaan heeft OZC een voor sprong van vier punten en heeft een kleine kans op lijfsbehoud. In de eerste klasse F degradeert Fiks. Vi tesse maakt een kans om ook een stapje terug te moeten doen. In 1G heeft KOAG met 14uit 11 de bes te kansen vóór Tempo (15 uit 12) en IJsselvogels (13 uit 12). In de 2e klasse E degradeert RKC. Trekvogels (16-17 tegen Hespa) heeft 11 punten uit de 12 duels, maar is nog niet veilig. De Danaïden is hier kampi oen. In 2 G degradeert Oranje Nassau (V) en is Sagit- ta wellicht de tweede kandidaat.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1999 | | pagina 4