26 MW27 verspeelt titel op dramatische wijze Reuzendoder CION doet wat het moet doen Schiedam snelt twee keer langs Hoofddorp Excelsior M houdt FC Lisse onder de duim Goed seizoen Deitasport krijgt nog vervolg Zwaluwen uit als een nachtkaars PPSC klaar voor de nacompetitie CION haalt MW-kratten zelf op Kampioenschap glipt Maaslanders in tien minuten door vingers Juventus vecht tegen bierkaai HBSS is nog niet veilig Kampioen HVO heeft weinig moeite met verlies TSB grijpt naast periode DRGS met 'hele voetjes' te sterk voor kampioen ZW Rotterdams Dagblad Maandag 3 mei 1999 Maassluis Excelsior Maassluis kan na de krappe 1-0 thuiszege op FC Lisse van afgelopen zaterdag de derde periodetitel vrijwel niet meer ontgaan. De hoofdklasser heeft zaterdag aan een gelijkspel genoeg om het 'competitietoetje' binnen te halen. Dat moet dan ge beuren in en tegen het al gedegra deerde Rozenburg. Desalniettemin houdt oefenmees- ter Eric Gudde nog een slag om de arm: „Rozenburg is een ploeg die ons niet echt ligt. Het is natuurlijk ook een soort derby en dat zorgt altijd voor een wat andere wed strijd. Maar normaal gesproken is de buit natuurlijk binnen." De periodetitel zou betekenen dat de Maassluizers zich plaatsen voor deelname aan de voorronde yan het toernooi om de KNVB-be- ker, Mocht Excelsior verliezen van hekkensluiter Rozenburg dan bestaat de kans dat het de tweede periode van kampioen Noordwjjk overneemt. Het is daarbij dan afhankelijk van de re sultaten van Katwijk en Ryns- burgse Boys. Afgelopen zaterdag werd topsco rer Dave Vermaas matchwinnaar. De in Maasland woonachtige aan valler tekende voor alweer zijn zestiende treffer van het seizoen. Excelsior Maassluis speelde vol gens Gudde een goede eerste helft, gevolgd door een mindere tweede: „Lisse ging na rust een op een spelen. Normaal is dat voor ons 'kaassie'. Nu kwam dat er ech ter niet uit, en bleef het tot het laatste moment spannend." Vlaardingen Een plaatsje bij de eerst vijf. Dat was de doelstelling die trainer Ton Pattinama zich had gesteld voorafgaand aan het debuutseizoen van de Vlaardin- gers in de eerste klasse. Na de 4-1 thuiszege van afgelopen zaterdag op KRV is de conclusie dat Dei tasport zijn aspiraties volledig heeft waargemaakt Door de vierde plaats in de eind rangschikking heeft Deitasport zelfs deelname aan de nacompeti tie af kunnen dwingem, „We ne men de periode vankampioénTer Leede over. Dan doe je het als club in het eerste jaar op c' ni veau natuurlijk niet slecht" ^udUS Pattinama na afloop van het duel tegen de Katwijkers. Delta kwam afgelopen zaterdag op een 1-0 achterstand door een bal die via de kluts achter doel man Manuel Teixeira belandde. Vlak voor het rustsignaal maakte Mario Trputac gelijk voor de Vlaardingers. In het tweede ge deelte ging de Pattinama-brigade goed door en kon die via treffers van Edwin van der Wildenberg, Dennis van der Meulen en Jouad Fertoute uitlopen naar een ruime 4-1-zege. Deitasport gaat samen met Strij- en en 's-Gravenzande s.v. uitma ken wie zich algeheel periode kampioen mag noemen van de eerste klasse B. „Ik schat ons ze ker niet kansloos in. Beide ploe gen liggen ons wel. Daarnaast is voor ons het seizoen al meer dan geslaagd, dus we kunnen lekker vrijuit gaan voetballen. Wie weet wat er nog meer inzit," aldus een tevreden Pattinama. Ridderkerk Zwaluwen heeft het seizoen 98/99 in stijl afgesloten: met een nederlaag. Tegen mid denmoter RWH ging de degra dant uit de eerste ldasse B met 3-1 tenonder. De ploeg van scheidend trainer Ron van den Berg kwam vlak voor rust via Ron de Jager nog wel op 1-0, maar zag die voor sprong na rust alsnog teniet wor den gedaan. De Vïaardingse club verwacht binnen een week de opvolger voor Ron van den Berg te presenteren. Den Haag De nacompetitie kan beginnen voor PPSC. De ploeg is nagenoeg fit, alleen Ahmed Bouaouzan is een vraagteken en Martijn van der Lee is vier duels geschorst. Zaterdag begint het avontuur met een uitwedstrijd te gen BMT dat in de competitie al twee keer aan de zegekar werd ge bonden. In het laatste competitie duel tegen Die Haghe afgelopen zaterdag kwam het elftal van Ron de Brujjn niet verder dan 2-2. Ar jan van der Lee en Bouaouzan wa ren de doelpuntenmakers. Edwin Ibrisimovic miste een strafschop. De kalktrap werd gegeven na een overtreding op Bouaouzan die zich bij die actie blesseerde. Door Bart Boerop Vlaardingen Er moest een won der gebeuren, wilde CION zich zonder beslissingsduels handha ven in de derde klasse D. De Vlaardingers moesten in de laat ste twee competitieduels nog aan treden tegen de kampioenskandi daten SSS en Sportlust'46. Na meerdere wanvertoningen dit seizoen (kortgeleden nog tegen Be Fair), geloofden weinigen nog in de kansen van CION, Maar het wonder geschiede. Eerst werd SSS op 4-4 gehouden en zaterdag moest Sportlust er met 3-1 aan ge loven. Het elftal van Arwin Ver- burgh was door de winst in een klap in veilige haven. Was het de alcohol die de ploeg kon winnen of het besef dat hand having aan een zijden draadje hing? Hoe dan ook; CION vocht als een leeuw. „Eigenlijk moet ik boos zijn op de jongens. Dat het zover moet komen voordat ze echt gaan vechten," vond Verburgh. „We hebben een team dat bij de eerste vijf mee moet kunnen draaien. Tegen de sterke ploegen in deze klasse bewijzen we dat keer op keer, maar het gaat steeds mis tegen de mindere clubs en daarom gaan we er nog bijna uit ook." Het duel tegen Sportlust had alle ingrediënten van een echte thril ler in zich. Een gemiste straf schop aan CION-kant m de ope ningsminuten (Sander Spanjers- berg werd gevloerd en tartte een voetbalwet door de kalktrap zelf te nemen). De voorsprong voor de titelkandi daat uit Woerden na een kwartier spelen. Het uitvallen van CION- doelman Eric Faasen na een half uur (Faasen werd geraakt door een Woerdenaar toen hij ver bui ten het strafschopgebied de bal weg wilde schoppen. Terwijl Jan Buis. keeper van het tweede zich warm liep verrichtte Faasen ge blesseerd en wel nog een schitte rende redding door een schot van Maurice Lesimanuaja uit een hoekte boksen). Een invaller-doelman die uit groeide tot uitblinker. Elke hoge bal was een prooi voor de lange Buis. 'Geef 'm nou niet hoog, die vent is drie meter,' schreeuwde de Sportlust-trainer op een gegeven moment wanhopig het veld in. 'Hou 'm laag, die gozer is zeven meter,' deed Sportlust-doelman Gerben Donselaar er nog een Tien kratten bier had MW27 de Vlaardingers in het vooruitzicht gesteld wanneer CION punten zou pakken van Sportlust'46. CION deed waar de Maaslan- ders om hadden gewaagd, maar toen na de wedstrijd werd ge beld waar de kratten bleven, meldde de club die net het kam pioenschap had gemist dat CION naar de kratten kon flui ten. CION-speler Johan van Toom en vier kornuiten spron gen daarop in een busje en zijn de kratten in Maasland gaan op eisen, Hun missie slaagde en met het bier keerden ze terug naar Vlaardingen. De tien krat ten van MW kwamen bovenop de tien van CION-preses Jac ques Spanjersberg en de tien van trainer Arwin Veiburgh. schepje bovenop. Maar ook langs de gJönd was Buis niet te passe ren. Dat merkten Leon Immer zeel voor rust en Martijn Knol di rect erna. Knol ging alleen op Buis af en kon het duel beslissen. Buis bleef echter naar de bal kij ken en plukte het leer van de doe- ten van de spits. Na de 1-1 van Spanjersberg op aangeven van Van Spronsen en de 2-1 door John Spruijt gaf Sport lust zich gewonnen. Het drong nog wel aan, maar de meeste kracht was uit de benen gevloeid. Trainer Verburgh was nog aller minst zeker van de zaak. Eén te gentreffer en CION moest een be slissingswedstrijd spelen. Ver burgh stond helgrootste gedeelte van de tweede helft binnen de lij nen en moedigde zijn vermoeide spelers aan. Spanjersberg hep op zijn tand vlees. Waar de wisselvallige spe ler zich vaak dit seizoen verloor in het ageren tegen scheidsrechter lijke beslissingen of het ingaan op provocaties van een tegenstan der, daar bleef de aanvaller nu werken. Hij werd kort voor tijd vervangen door Hatim Atoufkir die ook nog een doelpuntje meepikte. Achteraf gezien een leuk slot van de competitie. Je kan als grijze middenmoter eindigen, maar dan is er na de laatste wedstrijd geen reden tot groot feest. Dat was er wel by CION. Toch hoopt en ver wacht Verburgh deze situatie niet meer mee te maken. „Ik denk dat CION zijn lesje heeft geleerd. De ploeg weet wat het kan wanneer er met de inzet van vandaag wordt gespeeld. Als we dat volgend jaar kunnen laten zien, komen we echt niet in de problemen. Dan kunnen we met de beste mee." CION-Sportlust'46 5-110-2). 14 Branco Pot 0-1,59 1-1 Sander Spanjersberg, 6(1 John Spruijt 2-189 Hatim Autoufkir 3-1 Bijzon derheden: Ruud Vuyk werd voor aanvang van het duel gehuldigd, omdat hij zyn 400ste wedstrijd voor CION speelde Scheidsrechter Roijer gaf gele kaarten aan Gerben Donsetaar (Sportlust'46) en David Bel (CION) Bij CION stond Marcel Vuijk m de basis Kij verving Denms Hoogwerf (ge schorst) De Vlaardingers moesten het ver der doen zonder Zek Ballaei, Denms Sterk (beiden gblesseerd) en Johan van Toom (geschorst) CION: Faasen (32 Buis), Philip, Verschoor, Marcel Vuyk, Ruud Vuijk, Bel, Spruijt. Broere, Zeebregts, Van Spronsen (89 Van Deventer), Spanjersberg (84 Autoufkir) Sportlust'46: Donselaar, Groenendijk (67 Suma), Dijkhof, Den Heeten, Reyngoudt, Versluis, besimanuaja, Barry, Knol, (ro merzee! (55. Brange), Pot Door Fred Louter Maasland MW127 heeft afgelopen zaterdag door met 3-3 ge lijk te spelen tegen Be Fair een unieke kans laten liggen om kampioen te worden in de derde klasse D. Na vijf minuten in de tweede helft kwamen de Maaslanders via Khalid el Khalifi op een 3-1-voorsprong en leek de buit binnen. Toen men in Maasland ook nog hoorde dat CION met 2-1 leidde tegen titelconcurrent Sport lust'46, leek niets een kampioen schap en het bijbehorende feest meer in de weg te staan. Toch gaf MW in het laatste kwartier de voor het kampioenschap noodza kelijke voorsprong nog uit han den. SSS werd zodoende de la chende derde. De ploeg uit de Hoeksche Waard verpletterde met maar liefst 8-1 degradant Siveo'60, en kon zich op gaan maken voor een feest waar waarschijnlijk zelfs de groot ste optimist na vorige week (44 tegen CION) niet meer in had ge loofd. Drama Trainer Cor van Hoeven was na afloop begrijpelijkerwijs ontzet tend teleurgesteld: „Wat valt er nog te zeggen. Dit is eigenlijk on gelooflijk. We mogen die voor sprong natuurlijk nooit meer uit handen geven. Door persoonlijke fouten overkomt ons dit drama. We zijn een half uur lang kampi oen geweest. Yuri Pauwels miste de uitgelezen kans op de 4-1. Ma ken we die, dan is de wedstrijd ge- speeld. Nu bleef Be Fair in de wedstrijd en zeker na de 3-2 zag je de onrust bij ons in de ploeg slui pen." Voor MW27 rest er nu 'slechts' de derde periodetitel. Menig ploeg zegt na het behalen van een dergelijke prijs dat het seizoen daarmee geslaagd is. In de kanti ne van de Maaslandse club werd nauwelijks gepraat over het toet- je. „Dat lijkt me op dit moment lo gisch. Deze klap komt echt kei hard aan," stond aanvoerder Pau wels een uur na afloop nog na te beven van het door het krankzin nige scoreverloop zinderende duel. „Ik moet nog even niet den ken aan de nacompetitie. Het moest vandaag gebeuren, maar we geven het in tien minuten weg. Er staan ons nu ook nog de nodige schorsingen te wachten, dus echt de grote favoriet kunnen we ons niet noemen voor de nacompeti tie." Voor de mensen met een zwak hart was het slecht toeven afgelo pen zaterdag op het sportpark De Commandeur. Tot het laatste mo ment bleef onduidelijk wie van de twee clubs er met de titel aan de haal zou gaan, SSS of toch nog MW27. In de slotfase bij een 3-3- stand scoorde MW nog twee keer. -1 Beide keren vond de treffer ech ter geen genade bij scheidsrech ter Zuijderwijk. Bij de eerste tref fer had de leidsman een handsbal van Mikos Gouka geconstateerd. De tweede afgekeurde goal kwam op naam van Rachid el Khalifi. Op de doellijn zou broer Khalid zich hinderlijk buitenspel hebben be vonden. De oudste van de twee broers was het na afloop daar met mee eens: „Ik stond weliswaar op de doellijn, maar was zeker niet de enige. Er stonden ook spelers van Be Fair naast hun keeper, buitenspel kan het nooit geweest zijn." Smaakmaker Aan de andere kant mochten de rood-witten niet klagen dat de ploeg in de slotfase niet de gena deklap kreeg uitgedeeld. Be Fair- spits René Minnée miste in de laatste minuut een enorme kans op 4-3. De redding van doelman Dennis van Eek hield de Maaslan ders in de race voor het kampi- oenschap. De laatste kans van de wedstrijd was voor MWs smaak maker Rachid el Khalifi. De kopbal van de frêle Marok kaan verdween echter langs de verkeerde kant van de paal. Na tien minuten blessuretijd vond scheidsrechter Zuijderwijk het welletjes en wist MW dat het eventuele promotie maar moet zien te bereiken via de nacompeti tie. Een nacompetitie waarin MW het zal moeten opnemen te gen Sportlust'46 en BVCB, Vooral het duel tegen BVCB is iets waar men in Maasland en Bergschen- hoek -gezien het tumult van het duel van vorige week- niet echt blij mee is. M W27-Be Fair 3-3 (2-1). 2. Edwin Marijs I- 0,35. Rachid el Khalifi 2-0,38. Wun van der Starre 2-1,51. Khaüd el Khalifi 3-J.78 Wil- 3-3 Bijzonderheden: Scheidsrechter Zuy- derwyk uit Maasdijk gaf achtmaal geel, ge lijkelijk verdeeld over beide ploegen. Voor MW'27 Is de thuisploeg zagen Yun Pauwcis, lan Bell, rfnn- Mikos Gouka en Rachid el Khalifi een gele K°ör'Kampi" kaart, By Be Fair werden René Minnée, oen gewor- Imad Saouny, Ron van Tol en Edwin Toet den. Khalid el bekeurd meteen geel kartonnetje. Khalifi, maker MW27: Van Eek, Meuldyk, Bert Bakker "l "'A (48. Lansbergen), Fastenau, Pauwels, Bell, van oe o-l, Marys (78. Nico Bakker), Van der End (85 verwerkt de Gouka), Van der Sar, Khalid el Khalifi, Ra- teleurstelling BeFalr^f Erk, De Bruin, Toet, Noord- i" 2ijn eendje. h>vk Mfi Benquoddal, NnnrJander. Vemjl, Fow Peter Molken- Ron van Tol. Saouny{75 Martin van Tol), boer Van der Starre, Hoogeveen, Minnée. Urk De prestatiereeks van Ju ventus krijgt langzamerhand een troosteloos aanzien. De 'die hards' van de Schiedamse basket- balploeg verdienen beter, maar de formatie van coach Peter van der Waal moet steeds nadrukkelijker vechten tegen een bierkaai die niet meer te beklimmen valt. Op Urk, tegen Orca's, speelde Ju ventus nog maar met zes spelers, verloor mede daardoor met 87-79, ook al omdat de kar week in, week uit getrokken moet worden door dezelfde spelers die de grens van de moedeloosheid steeds steviger om zich heen voelen aansnoeren. Daarom was het des te verwon derlijk dat de Schiedamse ploeg lange tijd het betere van het spel had, opgezweept door het fanatis me van Atiila Giiltana en Willem Doornik en de regelmaat van Ro nald van Ooijen. Daarmee zijn dan meteen de drie spelers ge noemd waarop de coach van Ju ventus kan rekenen, voor het ove rige moet hij maar al te vaak excu ses voor afwezigheid aanhoren. Tegen Orca's miste Van der Waal daardoor twee centers (vakantie) en een speler die door huiselijke beslommeringen de reis naar Urk niet mee kon maken. „Een mentale leemte, waar ik het gehele seizoen al tegenaan hik," moest de Schiedamse coach dan ook weer triest vaststellen. Gülta- na (19), Van Ooyen (17) en Willem Doornik (13) zorgden voor de meeste punten van Juventus. Door Nick van der Sluis Schiedam De ambities zijn bo ven elke twijfel verheven, de hoofdklassse lonkt en de softbal- sters van Schiedam willen niets liever dan kampioen worden. En wel zo snel en overtuigend moge lijk. Zaterdagmiddag moest Hoofddorp Pioniers dat aan den lijve ondervinden, In de 'double' won Schiedam de eerste wedstrijd met 3-0, het tweede duel leverde een 5-1 overwinningop. Geen wonder, dat coach Leo Bui teman na afloop van de dubbele zege niets dan lovende woorden had voor zijn speelsters. „We heb ben dit seizoen een heel even wichtig team dat bereid is voor el kaar te knokken en met elkaar ka rakter te tonen," In de eerste wedstrijd had Buite man het volste vertrouwen in het gooien van Jennifer Weber, die ze ven innings lang de Hoofddorpse slagploeg in bedwang kon hou den. Aanvallend kon Schiedam weer rekenen op de routine van Vanessa van Duuren, Martine Zoetmulder en Gyselle Korpel. Derde honkvrouw Van Duuren scoorde in de eerste wedstrijd op een tweehonkslag van Gyselle Jennifer Weber debuteerde alsstartende pitcher bij Schie dam en WOn. Foto Peter Molkenboer Korpel, in de vierde Schiedamse slagbeurt konde* >mchrunner Stepahme ten Hoope en Martine Zoetmulder al de eindstand op 3-0 bepalen. In de tweede wedstrijd had Schie dam al aan drie innings genoeg om de winst veilig te stellen. Gy selle Korpel en Martine Zoetmul der konden in de tweede inning op een fraaie aanvallende actie van Marieke Hassink voor 2-0 zor gen. Een inning later snelden we derom Korpel, Zoetmulderen, nu ook, Ellen Venker (met vier wijd op de honken gekomen) na sterk slagwerk var Flske en Stephanie ten Hoope o' plaat. „Twee wedstujuon van verschil lend karakter, waarin de winst kansen geen moment in gevaar zijn geweest," kon de Schiedamse coach zaterdagavond tevreden vast laten leggen. Waarbij Schie dam zich geholpen wist door een zwak spelend Pioniersveld, dat niet minder dan zes veldfouten maakte. Eerste weds tnjd SCHIEDAM Werpcijfers Schiedam: Jennifer Weber 7- 0-3-2 Hoofddorp Pioniers: Nina Huybers 3-1-6-0 Tweede wedstnjd SCHIEDAM0 2 3 0 0 0 x=5 HOOFDDORP100 00 0 0=1 Werpcijfers Schiedam: Elske ten Hoope 3- 1-4-2. Hoofddorp: Mirjam Pot (21/3 inn.) 0- 1-5-6, M Lokhorst (3 2/3 uin)2-M-0. Door Richard van 't Zelfde Schiedam„Zijn we nou eindelijk wakker?" bulder de de verwijtende stem van HBSS-trainer Piet Jonas na de vroege 0-1 richting zyn mannen op het veld. De oefenmeester was gedurende het duel tegen SEV. dat door de Schiedammers na een 1-1 ruststand met 2-1 gewonnen werd, nadrukkelijk aanwezig. Er stond voor HBSS veel op het spel en dat was te merken aan zowel de leiding als de spelers. Winst was noodzake lijk om de deur naar lijfsbehoud inde derde klasse op een kier te houden. Die boodschap probeerde Jonas zijn mannen herhaaldelijk over te brengen. De boodschap kwam over, want HBSS toonde zich te gen SEV een ploeg die in de middenmoot van de der de klasse moet kunnen voetballen. Er werd door alle spelers, nu de ploeg met de rug tegen de muur stond, het maximum gegeven. Er werd gestreden, vechtlust was het kernwoorden het strijdende collectief eiste vooral verdedigende middenvelder Rob van Vliet een beslissende rol op. Hy liep het vuur uit zijn slof fen. Overal waar de bal was, was deze 'aanvoerder zonder band' te vinden. HBSS trok na de 0-1 strydend naar voren, zette druk op de ketel, haalde werkelijk alles uit de kast om langszij te komen en vervolgens te winnen. In de der tigste minuut kreeg HBSS het eerste deel van de be loning voor het harde werken. Aanvoerder Jaco van Tiiborg wist na een fraaie actie over het middenveld zijn mandekker opzij te zetten en de bal loeihard te gen het garen te jagen. Vroeg in de tweede helft kwam het tweede deei van de beloning toen Van Tilborg met zijn tweede treffer de winst voor zijn ploeg veilig stelde. Dat SEV niet meer tot scoren wist te komen, was vooral te danken aan Wout Griep en Van Vliet die achterin de pot goed dicht wisten te houden. Ondanks de winst zijn de Schiedammers nog niet veilig, want daarvoor had degradatieconcurrent DZB/Zevenkamp in het duel tegen TAC'90 punten moeten laten liggen. DZB/Zevenkamp won echter met 11-1. HBSS zal daardoor volgende week tegen DZB bij het Ridderkerkse RWH, een beslissings wedstrijd spelen. De winnaar van dat duel zal zich dan alsnog beloond zien met handhaving in de derde klasse, terwijl de verliezer wederom een herkansing tegen het Haagse Duinoord. HBSS zal volgende week dus even bezield en strijd lustig als tegen SEV het duel met DZB moeten aan gaan, maar mocht zij desondanks volgende week ver liezen dan zal het tegen Duinoord de laatste stro halm, moeten pakken om volgend jaar wederom in de derde klasse uit te komen. HBSS-SEV 2-1 (1-1). 6 Donath 0-1,30 en 54 Jaco van Tilborg l-l en 2-1 HBSS: Van Veen, Snijders, Van Dalen, Van Zijl, Gyze, Sander van Tilborg, Rob van Vliet, Jaco van Tilborg, Van dcLugt (65 De Bruyn) Rademaker(43,Van der Sluis), Gnep SEV: Swart, Lohuts, Rensen, Groen, Schreuder, Van den Bos, Oos- terbaan, Van Haastrecht, Donath, I^ssche, Van der Heijden, Voetbal tweede klasse HVO-PEC Haag 1-2 (0-0), De Vïaardingse kampioe nen waren voor de wedstrijd tegen de nummer zes niet te motiveren. „Echt een 'day after wedstrijd'" legde HVO-oefenme?ster Dick Suiker na afloop in zijn beste Engels uit, „er was totaal geen concentratie bij de jongens te bespeuren, maar ja, je zal begrijpen dat we weinig problemen met deze nederlaag heb ben." In de zeventigste minuut bracht Vlaardinger Ruben Korsten zijn ploeg nog wel op voorsprong, maar daarna wisten de bezoekers de Vïaardingse lus teloosheid goed af te straffen. Floreant-WK 4-1 (1-0). WK kon in het duel tegen degradatiekandidaat Floreant niet beschikken over zes basisspelers, maar dat was waarschyniijk niet de reden voor het verhes. „We zijn zelf net veilig en dan is na Koninginnedag een beetje het vuur bij de spelers eruit. Daar komt bij dat Floreant van ons moest winnen om zelf aan de gradatie te ontkomen, dus zij waren veel scherper dan wij," resumeerde WK-trainer Gerard Heijdra na afloop. Nadat Floreant een 2-0 voorsprong had geno men, scoorde Robin Noordzij tegen. Vierde klasse DUNO-Hoekse Boys 3-2 (2-0). De kampioensformatïc van trainer Louis Knipscheer verloor de wedstrijd te gen de nummer vy f, „Er stond voor ons niets meer op het spel en daar komt bij dat we gisteren met Konin ginnedag tegen Hoek van Holland een duel hebben gespeeld," lag Knipscheer niet wakker van de neder laag. Martijn Hoekman en Albert Labigar scoorden de laatste Hoekse doelpunten van het seizoen. DVO'32-Bergambacht 3-3 (3-2). „We hadden deze wedstrijd zoveel kansen, het is werkelijk ongelooflijk dat we vandaag slechts drie keer scoorden," was DVO'32-trainer René Oomen ontevreden. DVO leek op winst af te steven door treffers van Hilco Sprank (1-0), Michel Sas (2-0) en Youksel Telli (3-1), maar zij moesten toch genoegen nemen met één punt. TSB-CVC Reeuwijk 2-2 (2-2). De Vlaardingers gre pen door het gelijkspel naast de titel in de derde pe riode. Leo de Jonge bracht zijn ploeg in de dertigste minuut langszij (1 -1) en TSB kwam nog voor ook. Het mocht echter niet baten. Egelantier Boys-GTB 1-1 (0-1). De mannen van oe fenmeester Hans Hoogendoorn sloten hun seizoen af met een gelijkspel. Ondanks een zee van kansen kwam GTB niet tot winst. Bud Loomans bracht in de eerste helft zijn ploeg met een kopbal nog op voor sprong na een voorzet van Paul Weber, maar een door Patrick Rijsdijk veroorzaakte strafschop werd feilloos benut door Egelantier Boys. Vijfde klasse DRGS-ZW 5-2 (3-1). ZW speelde als een ploeg die al kampioen is en niet zonodig meer hoeft. „Zij gingen er met halve voetjes in en wij met hele," typeerde DRGS-oefenmeester Mario Krabbendam het duel. Niels Bakker (3) en Remon Heijdra (2) namen de Schiedamse treffers voor hun rekening. DRGS maakt nog alle kans op de titel in de derde periode. Hetkan volgende week al een goede stap zetten wan neer de Schiedammers de lastige uitwedstrijd tegen Perkou w (tweede in 5E) weten te winnen. Aarlanderveen-HSC 6-2 (1-1). De twee doelpunten van Mario Donkersloot konden niet voorkomen dat HSC een ruime nederlaag leed. Olaf Anno kreeg na het laatste fluitsignaal zijn tweede gele kaart wegens aanmerkingen op de leiding. Geel was er ook voor de HSC'ers Donkersloot, Gönnen en Rabeling.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1999 | | pagina 5