Vluchtelingen krijgen via Ylaardings Rode Kruis weer contact met familie 'Je moet vechten anders vis je achter het net' S~ 'Met foto's en zwemdiploma's laten ze weten hoe het met hen gaat' Schiedam huurt professionele hulp,bij het lospraten van de centen in Den Haag genda Rotterdams Dagblad Zaterdag 8 mei 1999 Door Daphne Groenendijk Viaardingen Oorlog, ram pen en hongersnood. Men sen vluchten in paniek. Fa milieleden of vrienden wor den uit het oog verloren. Ze raken over de hele wereld verspreid, De onzekerheid over het welzijn van de ande ren is groot. Het Rode Kruis probeert hen te helpen. Met een speciaal 'Tracing-team' sporen ze vermisten op. In Viaardingen is ook een team actief. De belangstelling is groot. Ken kamertje van drie bij drie me ter. Twee ramen zorgen voor ver bondenheid met de rest van het gebouw. In het midden staat een bureau. Achter het bureau zit An nette Brussaard. Smds de oprich ting in januari vorig jaar is zij de coördinator van het teair.. Op het spreekuur, elke dinsdag, vertel len de vluchtelingen hun verhaal. Een verhaal dat nog vers in haar geheugen ligt is over een man uit Azie. „De man was alleen naar Ne derland gevlucht en moest zijn vrouw en kinderen achterlaten. Na toestemming van de Neder landse staat wilde hij zijn gezin over laten komen. De familie vluchtte naar de Nederlandse am bassade in het land." vertelt Brus- saard. „Maar tijdens de vlucht raakten ze elkaar kwijt. Dne jonge kinde ren kwamen in de gevangenis te recht. De vrouwen de overige kin deren konden uiteindelijk naar Nederland komen en zijn nu in veiligheid. Maar de overige kinde ren zijn nog altijd spoorloos." „We doen wat we kunnen, maar soms kunnen we niets meer doen." Per client wordt de situatie bekeken. „Ook al kunnen we door de politieke of gevaarlijke situatie in het land geen contact met de fa milie leggen, we zijn in ieder ge val een luisterend oor Bij het ge sprek zijn we altijd eerlyk. Als we zien dat de opsporing geen zin heeft, zeggen we dat. We geven nooit valse hoop", vervolgt de co ördinatrice. Vrijwilligers Het Vlaardingse tracing-team van het Nederlandse Rode Kruis is vo- 'Annette Brussaard: De mensen hebben een heleboel meegemaakt. Ze vinden het moeilijk om iemand die ze niet kennen te vertrou wen.' Foto Roel Dijkstra ng jaar opgericht. Het districts kantoor biedt hulp aan mensen in de regio Waterweg. Daar vallen de plaatsen Schiedam, Viaardingen, Maassluis, Maasland, Hoek van Holland en Overschie onder. Het opspoor-team bestaat uit acht per sonen, allemaal vrijwilligers. De teamleden krijgen als voorberei ding een introductiecursus. Daar leren ze onder meer om te gaan met de tolktelefoon. Op deze ma nier kunnen ze ook mensen hel pen die geen Nederlands of En gels spreken. Maar de meeste mensen die op het spreekuur af komen, wonen al wat langer in Nederland. Ze spre ken Nederlands of gebrekkig Ne derlands. „Als de eerste pro blemen met de opvang en de slatusaan- vraag achter de rug zyn, willen ze we ten hoe het met hun familie gaat." zegt Brus saard. Er komen vooral mensen die familie zoeken in Irak. Afgha nistan en Somalië. „In de afgelo pen weken en nog steeds is er gro te belangstelling voor familie in en om Kosovo. Maar helaas kun- nen we voor niet veel voor ze doen, omdat niemand in of uit Kosovo mag Het team houdt zich bezig met drie taken. De eerste is 'Red Cross Message' (RCM). Dit is bedoeld voor mensen die uit een land zijn gevlucht en willen corres ponderen met hun familie of vrienden die daar nog zijn. „Het kan bij voorbeeld voorkomen dat er geen goede post- en telefoon verbindingen zijn. De clienten kunnen met de RCM een bood schap doorgeven," legt de vrijwil ligster uit. „Het Internationale Rode Kruis zorgt ervoor dat de boodschap bij de geadresseerde persoonlijk wordt gebracht. Om een dergelijk bericht te versturen moeten zoveel mogelijk gegevens worden ingevuld. Op het formu lier is een blanco g-deelte waarop alleen een neutrale boodschap mag worden gezet. Dit in verband met de veiligheid van zowel de af zender als de geadresseerde. Brussaard: „Er komen veelal mensen op het spreekuur die moesten vluchten en hun bejaar de ouders niet mee konden ne men. Het contact is vaak verloren gegaan. Met de brieven sturen ze dan bijvoorbeeld foto's mee of be haalde zwemdiploma's van de kinderen," zegt de vrijwilligster. Vluchtelingenkamp Het Rode Kruis verzorgt ook het 'Tracing Request'. Door oorlog, hongersnoden en andere omstan digheden raken mensen elkaar kwijt. De ene helft van de familie komt in het ene vluchtelingen kamp terecht en de andere helft in het andere. Adressen gaan ver loren. In samenwerking met het Internationale Rode Kruis in Ge- nève wordt geprobeerd om zoek geraakte personen te vinden. Sa men met de cliënt vult de vrijwilli ger een speciaal formulier in. Er moeten zoveel mogelijk gegevens worden ingevuld. Informatie over de te zoeken persoon, over diens vader en moeder. Vooral het laat ste contact is belangrijk. Het laat ste nieuws, het laatste adres en de omstandigheden waarin het con tact verloren is gegaan, kunnen het Rode Kruis helpen bij het zoe ken. Het formulier woidt doorge stuurd naar het Internationale Rode Kruis in Genève. Vanuit daar wordt het overgebracht naar het betreffende land. Een speciaal team ter plaatse probeert dan de gezochte persoon op te sporen. Als de vermiste is opgespoord kan diegene via het RCM een bericht terugsturen. Op deze manier wordt het contact weer hersteld. Naast de opsporing en het eon- taetherstel is er de sociale opspo ring. Hiermee worden mensen ge zocht die bijvoorbeeld als gevolg van adoptie, echtscheiding of emigratie uit het oog zijn verlo ren. Deze taak bestaat al sinds de Tweede Wereldoorlog. Veel men sen wilde weten waar bun familie en vrienden waren gebleven. Wa ren ze überhaupt nog in leven? Al snel werd er documentatie aange legd. Inmiddels heeft het Rode Kruis een eigen archief met meer dan drie miljoen persoonsgege vens en ruim 300.000 persoons dossiers met betrekking tot de Tweede Wereldoorlog. „Het voordeel van het Rode Kruis 'Tracing-team' is hun neutraliteit en onpartijdigheid," merkt Brus saard op. „Op deze manier kan het team makkelijker zoeken, ook op plaatsen die voor andere in stanties verboden terrein zijn. Zo hebben we bijvoorbeeld toegang tot gevangenkampen." Vertrouwen Tijdens het spreekuur is het moeilijk om vertrouwen te win nen van de vluchteling. „De men sen hebben een heleboel meege maakt 2e vinden het moeilijk om iemand die ze niet kennen te ver trouwen. Af en toe merkje dat de persoon overeen onderwerp praat waar hij niet voor komt. Pas na een paar gesprekken komt naar voren waar de cliënt werkelijk voorkomt." Ondanks het lange zoeken naar personen en de onbereikbaarheid van gebieden wordt er al regelma tig door cliënten gecorrespon deerd. Maar er zijn nog vee! onbe antwoorde 'tracing'-verzoeken. Toch zijn er al echte successen ge boekt. En dat zij voor vrijwillig ster Annette Brussaard de belo ningen voor het werk. „Een paar maanden geleden kwam er een man op het spreekuur die zijn vrouw en kind zocht. Na een ver zoek werden ze gevonden en be gon de correspondentie. Ze zat op dat moment nog in een vluchte lingenkamp met haar kind. Naar enige tijd mochten ze naar Neder land overkomen. Het gezin is nu weer herenigd en woont hier ge lukkig en wel." Het Vlaardingse 'Tracing-team' houdt iedere dinsdag spreekuur van 9.30-11.00 uur in de Emma- straat 38. Informatie: 4356445. Schiedam haalt de laatste tijd veelvuldig de publiciteit met berichten over de inspanningen die de gemeente pleegt om geld los te peuteren bij het Rijk. Met succes weet de Brandersstad in landelijk bestuurlij ke kringen een luisterend oor te vinden voor de problemen als werk loosheid, lage inkomens en verpaupering van woonbuurten. Bij die in spanningen duikt steeds de naam op van lobbyist Harrie Exman. Een paar jaar geleden is hij ingehuurd door de gemeente Schiedam om het pad naar de landelijke en Europese subsidiepotjes le effenen. Daar mee sloeg Schiedam overigens als een van de eerste middelgrote ge- meenteu de weg in van deze geprofessionaliseerde manier van belan genbehartiging. Rotterdam deed dat een paar jaar geleden al en scha kelde daar de voormalige Schiedamse PvdA-wet hou der Herman Post hoorn voor in. Exman: „Gemeenten ondekken meer en meer dat ze moeten vechten voor hun belangen. Als ze dit niet doen vissen ze ach ter het net." Door Edwin Comelisse Schiedam De gemeente Schie dam ontdekte het een paar jfc?i geleden: als je centen wilt zien van het Rijk moet je praten als Brugman. Pleiten tot de blaren op je tong springen, de ernst van je problemen by de politiek in Den Haag onder de aandacht brengen, keer op keer. Kortom: lobbyen. Deze geprofessionaliseerde vorm van belangenbehartiging maakt de laatste jaren een enorme op gang in de politiek. Dit hangt sterk samen met de ontwikkeling dat het Rijk niet meer zo gemak kelijk over de brug komt met sub sidies. De tijd dat de bomen tot in de hemel groeiden is lang voorbij en dat is zeker te merken in de subsidieverstrekking. Een aan vraag word niet meerautomatisch gehonoreerd; de betreffende ge meente moet eerst maar eens aan tonen dat het geld ook daadwer kelijk goed besteed gaat worden. En pas dan wordt by het Rijk overwogen of de aanvraag in be handeling wordt genomen. De gemeente Schiedam sprong een paar jaar geleden in op deze ontwikkeling. De stad zat in grote problemen omdat de vooroorlogse woningvoorraad er zeer slecht aan toe was. Vooral bij het particuliere eigendom was er vaak meer spra ke van krotten dan pareltjes. Zo'n 44 procent van de vooroorlogse woningen in Schiedam verkeerde in deplorabele toestand; landelijk was dit 14 procent. Een van de re denen waarom de ciifers zo on gunstig uitvielen in Schiedam was dat de stad veel kleine wo ningbezitters kende voor wie het groot onderhoud hooguit een sluitpost op de begroting vormde. Een andere oorzaak komt voort uit het feit dat het Rijk verschil lende manieren van financiering hanteert. „Aan grote broer Rotter dam wordt gevraagd: wat heb je nodig? Hoeveel subsidie wil je hpVihpn' Rij Schiedam wordt dc njksbijdrage bepaald door het aantal inwoners," zegt lobbyist Harrie Exman. „Een eenvoudige rekensom waarbij het inwonertal de hoogte van de subsidie bepaalt. Maar zoiets zegt niets over je wij ken, over de ernst van de proble men. Het is eigenlijk een absurde situatie. Aan de Schiedamse kant van de Hogenbanweg, de grens tussen de twee steden, krygl men de helft van wat men aan de Rot terdamse kant ontvangt. Schie dam heeft nu tot 2005 zo'n 54 mil joen gulden toebedeeld gekregen. Als de stad een Rotterdamse deel gemeente zou zijn, was dat bedrag zo'n 140 miljoen gulden hoger uit gevallen." Dringende boodschap Er is dus alle reden om dc proble men wat extra onder de politieke aandacht te brengen. Schiedam heeft dan ook al een paar keer flink aan de bel getrokken. By- voorbeeld op het moment dat werd voorzien dat de stad vernieu wing in de nabije toekomst dreig de te stokken omdat er niet ge noeg geld beschikbaar werd ge steld door het Rijk. De Branders- stad zag echter snel in dat een dringende boodschap alléén niet genoeg was om de subsidiekraan verder open te krijgen in Den Haag. Deze moest ook 'verkocht' worden, op het goede moment op de juiste plaats onder de aandacht worden gphrgcM Vervolgens werd Huisstede Communicatie medewerker Harrie Exman inge huurd om als lobbyist aan de slag te gaan voor Schiedam. „Gemeen ten weten niet hoe ze moeten lob byen," constateert Exman. „Ze kennen de officiële circuits, maar niet de wegen, zeg maar de wan delgangen, om extra zaken voor Harrie Exman zoekt de juis te politieke en departemen tale wandel gangen om de problemen van Schiedam onder de aan dacht te bren gen. In Viaar dingen snap pen ze ervol- genshem wei nig van. Foto Roel Dijkstra elkaar to krijgen. Dat is ook bijna een onmogelijke opgave voor een gemeente. Er zitten bezoeken aan het ministerie aan vast, gesprek ken met amb- tenaren, met kamerleden, noem het maar op. Dat kost zeeën van tyd. Ais een ambte naar of wet houder zich daar mee bezig zou houden, kwam hij aan niets anders meer toe." Exman is be- groentje als het gaat om hel lobbywerk. Hij is er in af gestudeerd, heeft het voor de gemeente Den Haag en een aantal grote bedrij ven gedaan en heeft er over gepu bliceerd. Door zijn ervaring weet hij datje als gemeente eerst goed je huiswerk moet doen eer je aan de slag gaat. „Waar liggen je pro blemen en hoe wil je die aanpak- ken? Dat is de eerste mag die je jezelf moet stellen," zegt Exman. Alleen maar roepen dat je meer geld no dig hebt, zal geen effect sorteren. Want met jou zyn er nog een paar honderd Ne derlandse ge meenten die dat doen. Je moet je dus on derscheiden van de ande ren. Het tijd stip waarop je actie onderneemt is daarbij cruciaal. Als een onder werp niet op de politieke agenda staat, heeft het geen zin on een af spraak te maken. Je kunt bij een Kamerfractie of een departement gaan praten over je problemen met je woningvoorraad, maar als de Kamer of het betreffende de partement over iets geheel anders praat, ben je écht voor niets bezig. Ze horen je aan en daar blijft het bij. Als je dus op het goede mo ment wilt 'toeslaan' moet je dus de agenda's kannen van de minis teries, weten wanneer iets op de agenda staat ter behandeling en dan gaan praten," Geldbedrag De winst die Schiedam tot nu toe heeft behaald door het lobbywerk van Exman is nog met te meten in een geldbedrag. Politieke en de partementale molens malen nu eenmaal langzaam en hierdoor moot de vooruitgang eerder ge meten worden in jaren dan in maanden. En met dit in het ach terhoofd mag er wel gesproken worden van een succes. Zo zijn de problemen van Schiedam inmid dels erkend door de Tweede Ka mer en het kabinet. Dat lijkt niet veel maar hiermee heeft Schie dam wel een van de moeilijkste hindernissen genomen op de weg naar de subsidieverstrekking. Er zyn dan ook veel gemeenten in Nederland die stinkend jaloers zyn op Schiedam. Buurgemeente Viaardingen bijvoorbeeld. Deze gemeente heeft een paar maanden terug geprobeerd om aan te schuiven bij de ruif van het grote stedenbeleid. Zonder suc ces. Harrie Exman staat er niet van te kijken dat Viaardingen bot heeft gevangen bij het rijk. „De concurrentie tussen de steden die mee willpn doen met het grote ste denbeleid wordt steeds groter," zegt hij. „Er wordt dan ook stevig gelobbyd. Dordrecht, Eindhoven, Hengelo, Den Haag laten zich be paald niet onbetuigd. Het is op zijn zachtst gezegd naïef van Viaardingen als ze denken dat ze op het laatste moment nog even kunnen aanschuiven zonder al het voorwerk te doen. Hoe kan je nou zoiets doen als je de criteria kent? Zijn ze daar bezig met zelf destructie, ofzo?" Volgens Exman had Viaardingen vee! eerder m actie moeten ko men. Toen Schiedam zich een paar jaar geleden ging roeren en erkenning kreeg had Viaardingen wakker moeten worden en moe ten proberen mee te liften op deze ontwikkeling. „Je moet de rails naar je gemeente niet gaan neer leggen als de trein al rijdt. Dat spoor moet er al liggen vóór dat de trein gaat rijden," zegt Exman. „Misschien dachten ze in Viaar dingen destijds: er is nu geen nood en dus ook geen noodzaak om inspanningen te plegen om aan te haken bij het grote steden beleid. Daarmee heeft Viaardin gen veel kansen laten lopen. Zelfs recent nog toen ze nul op rekest kregen vanuit Den Haag. Dat had den ze nooit klakkeloos moeten accepteren. Ze hadden het in ie der geval moeten gebruiken als politiek wisselgeld, om een ande re moeilijke zaak te regelen." Zaterdag 8 mei SCHIEDAM Wc 't Nieuwelant. Rommelmarkt. 1O$0- 15.00u. Filmhuis, Nleuwstraat 12. CÖjire Dolan, 21.0Qu. Podium Café, Lange HWen 28. Zo, de band met karakter, 22.00u. j VIAARDINGEN Grote Markt. Lentemarkt, 9.00-17.00U. Oosterkerk, Tweedehands boekenmarkt. 9.30-12-OOu. Stadsgehoorzaal. De Hoofd stad Operette 'Das land des Lachetns', 20.0Qu. Filmtheater Het Zeepaard, ScWe- damseweg 51. Lola Rennt. 21.00a. ROTTERDAM Aboy' t/m 18-00 A/beidmarkt 2000. Lanta ren/Venster 20.30 Extra Oty. 21.00 Gofllla meets Bambi. Rotterdamse Schouwburg gr zaal 2015 Nederlands Dans Theater l.klzöa! 20.30 £*- Ro theater 18.00 Anna Karemrta. Blljdorp Huid en Haar. Jeugdtheater Hof plein 19,00HetSterrekind. Maritiem Muse um t/m 16.00 Maak je eigen 'klomp met den zeiltje'. BlöuweVis23.00-05.00 Blauwe Vis Clubavond. L'Esprtt 20.00-02.00 l'Esfrrt Bluesconcours 1999. Casino 21.00-01.00 Show Gun. American Fantasy. C5 Jazz 21J90 Pnncetown Jazzband. De Vlerk 22.00 Pujnp up Rotterdam. The Little Cave 20.0010jèar Cave. Baroeg21.00 80's More. De Buur man 21.00 jamsessie. Nlghttown Theater- cafe 21,00 Jazz in Popular. 21.00 Mogwai. Oude- of Pelgrfmvadetskerk 20.15 Con certo Rotterdam. Rotown 22.00 Johnny Dowd. het voormal Ige V.O.C. getrouw 19.30 Bioten of zogezegd en alles II. Bibliotheekthe ater 20.30 Vincent Sijlo, 8onheur21,00 De- seit. ScheDinjfs 19.00Z2ep. Galerie Kralin- gen 21.00 Mensen die verdwijnen. Luxor 20.15 Hst Groot Niet Te Vermijtien.O.T. Thea ter a/d Mullerpler 20.00 De Wouüduivel. Prinses Theater 19.00 De Prinses Revue. Centrum tow Theater 20.30 Heeft Spangen Cat verdiend?'t Kapelletje 20,30Rotte.'d3ms Peil. Theater Zuidplein gr zaal 19.00 Nandrr II. Arboretum Trompenburg 09.00-17.00 Rododendron-Tuindagen. Peppetweg Schiebfoek t/m 17.00 Bradene. Prinse splein t/m 16.00 Moederdagbradene. spido afvaart Leuvehoofd vertrek 19.30 Muac-Oin- ner cruise. WljkgebouwR«neynshof20.15 Country-avond- ZondagS mei SCHIEDAM Dc de 4 Molens. Contactmiddag, 13-30- 16.00u. Podium Café, lange Hoven 28. Op zondag Kan het anders (diverse Korte optre- dens), 21.30a VIAARDINGEN Stadsgehoorzaal. Peace through art uit Tibet inleiding, 14.15a ROTTERDAM Maritiem Museum 12.00-16.00 Maak Je ei gen 'klomp met een zeiltje', Blljdorp Huid en Haa rJeugdtheaterHofpleln 14 .OOHetSter- rekmd. de Doelen Jumaansezaal 14.30 Ka mermuziek op zondagmiddag. Jumaansdzaal 20.15 Kamermuziek uit de twintigste eeuw. Casino 19.00-24.00 Kwartet Line Up. Ame rican Fantasy. De Stoep 15.00 jazz m Cafe Merz. Dodorsma 15.00 LesTrois Jours Festi val. Maastheater Bimbo Complex. De Buur man 20.00-23.00 Jamsessie. Nlghttown 18 OOCaboToprMoederdagconcert. Prinses Theater 14.00 Rondje Rotterdam Rotown 15.00 Battle of the new deejays. Feyenowd Stadion 14.30 Feyenoocd - FC Twente. Schelling"* 19.00 De Stichting Onon, 0.1. Theater a/d Muttwrpier 16.00 matinee De Woudduwe). Ro theater 18.00 Anna Karem- na. Theater 1 Kapelletje 14.30 Rotterdams Peil. Theater Zufdplelrj grote zaal 1B.00 Nandn II. Arboretum Trompenburg09DO- 17.00 Rododendron-Tuindagen. Binnenrot te 12.00-17.00 Zondagsmarkt De Torpe do! oods 12.00 Modeshow. Galerie Buytew- ech 14.30 Kunstenaars praten over Eigen Werk. Galerie (o podium v/d Kunsten 16,00 De aantrekkingskracht van meditatie op een denker. Hist. Museum 'Schielandshuis' 13.00 en 14.30 Lezing Brons, wordt het ge bakken? Sehfedamaedljk 10.00-16.00 Zondagsmarkt Maandag 10 roei SCHIEDAM De Blauwe Brug Sportmiddag4ttri9-j3f(gen, 14.00-16.00u. Bovenzaal Le Pécheux, Nieuwe Haven. Maandelijkse bijeenkomst ZakenknngSchiedam rond thema kurtótèn an tiek. VIAARDINGEN Dc de Bijenkorf, Relgeriaan 4. Start fiets tocht ouderen, lO.OOu. MAASSLUIS BoonervUet, tussen de Jongkind«traat en de Van Ostadestraat Viswedstrijd, 14.00u. Van do.6mel. t/m wn.l2mei. Cinerama i: 'Message in a bottle' (12) dag. 12.20-15.20-18.20-21.20, Cln .2; 'Just the ticket' (16) dag. 12.50-15.40-18.50-21.30. ClnJ3-. La Vita Bella' (al) dag. 15.10-18.30- 21.20. Cln.4; 'Asten* Obelu tegen Caesar' (al) dag. 13-18.40-2130. Ctn.S: 'Holy Man' (ai) dag. 12.40-15.40-18.40-21.20. Imax Theater Extreme' (al) dag. (beh.ma.) 14-16-20 (20 u. Engvers.), ma. 14-16. Afri ca's Elephant Kingdom (al)dag. (beh.ma.) 15- 19, ma. 15, "Whales' (al) dag. 13, 'Saving pri vate Ryan* (16) dag (beh.ma.) 21. Venster 1: 'Following) (16) dag 19,30. 'My nameis Joe' (16) dag (beh.ma.)22.do.vr.ook 15. zo. ook 12.30. Sneak preview ma. 22. Von.2: 'El viento se llevo tó que' (16) do.V msa. 19.30. 'Festen' (16) do.1/m.zo.22, do. ook 15. Mowezone: 'L'appartemem' (16) vr.15.30, 'Faust' (16) zo.15. Wereld Cinema Tour. 'Kleines tropicana' (16) zo. 19.30. Cine ma 2000: 'Ludwg" (1$) ma.di.wo. 19.30. Ven.3:Journey to the sun' (16) dag 19.45- 22, zo. ook 13. Ven.4:'Het vijfde seizoen'(16) dag 20. 'La vie révée des anges' (16) dag 22. Uimkwe 1: Tstil! know what you dd last sum mer' (16) dag. 13-15.45-18 30-21.15.Lum, 2: 'Bnde of Chucky' (16) dag 13.45-16.30- 19-21.30. zo. met 13.45. 'Dance with me' (16) zo. 13.15. Lum.3: Babe: piginthecrtv' (ai) dag 13.30-16-18.30. 'Payback'(16)dag 21. Lum. 4: "The faculty1 (16) dag 16.30-19- 21.30 Rexane: Erotische films 118) dag 12 Vm 01. Pathè 1: 'Arlington road' (16) dag. (beh. zo.) 11,55-15,10-1815-21, zo. 13-15.35- 18.15-21. Pat2: 'Rush hour1 (16) dag 11.40-16.40-19-21.40, dl. niet om 21.40. Sneak Preview: 'Edward vs Edward' (16) du 21.40. Pat.3: '8mm'(16)dag 15.40-18.20- 21.20. Pat.4: 'Blast from the pést' (al) dag 1120-14.10-16.40-19.10-21.50. Pat-5: True cnme' (16) dag. 11.50-15.20-18.20- 21.20. Pat.6: Shakespeare in love' (al) dag 15.50-18.30-21.10.Pat-7:"Acivil action'(al) dag. 16.10-18.55-21.30. Nachtvoofstellingen: Ujm.l: T still know what you did last summer" (16) vr.za. 00.30. 'Cr.dc v' Cimwvy (iö> vrja. DO. lb. Lum.3: 'Pay Back' (16). vrjs. 00.30. tum.4: The faculty' (16) vr.za. 00.15. Kindermatineea: Cin.3: 'Abeltje* (al) dag. 12.40. Cln.4; 'Babe m de grote stad' (at) dag. 16. iroaxTheater: Babe in de grote stad' (al) dag. 11-17. Ven.3: 'Black Beauty" (al) do.vr- .zo. 15. Ven.4: 'Pipi Langkous' (al) do.vrzo- 13. 'Rasmus en de landlope f (al) do.vr.zo. 15. Lum.4: 'Een luizenleven' (al) dagl4. Pat2: 'Missing fmk' (al) dag 14.20. Pat.3: 'Een lui zenteven' (al) dag 11.10-13.25. Pat.6: 'Babe in de grote stad' (al) dag 11.10-13.25. Pat7: Astern enObeiix' (ai) dag 11-13.30.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1999 | | pagina 3