VFC bedrukt na winnen periodetitel Cricketers Hermes DVS laten 't lelijk afweten SVDPW moet promotiefeest uitstellen Doelman Ralf Groen raakt tanden kwijt in harde derby tegen Fortuna SWSMC hoopt op driemaal scheepsrecht Juventus sluit competitie af met nederlaag VDL met de schrik vrij DRGS bl(jft vierdeklasser Schiedamse Boys pakt een punt Spirit in laatste duel ten onder Rotterdams Dagblad Maandag 10 mei 1999 Leiden SWSMC kan alsnog de hoofdklasse bereiken. De forma tie van Guus Haak greep op de laatste speeldag alsnog de derde plek op de ranglijst en dus een pe- riodetitel. De Schiedammers kun nen zich op gaan maken voor de nacompetitie. In Leiden werd het reeds gedegradeerde Lugdunum met maar liefst 0-7 verslagen. Dat was ruimschoots voldoende om op doelsaldo de periodetitel van kampioen Nieuwenhoom over te nemen. SWSMC stond immers samen met Leonidas, HMSH en Quick op de derde plek op de ranglijst, HMSH komt vier treffers tekort om SWSMC te achterhalen. Quick blijft maar liefst zestien treffers verwijderd van het toetje, maar greep wel de derde periodetitel. Terwijl Leoni das op dc slotdag verloor en dus drie punten achterbleef. De Schiedammers hebben een rij ke ervaring in het spelen van de nacompetitie. Sinds drie seizoe nen acteert de ploeg van Guus Haak in de eerste klasse. Telkens werd er ook een periodetitel ge grepen. Hel eerste seizoen reikte de formatie van de toenmalige oe- fenmeester Paul de Roos tot een beslissingsduel legen Argon dat met 0-3 verloren ging. Vorig sei zoen bleek Hilversum te sterk. Driemaal scheepsrecht roepen ze in Schiedam en dus moet het nu gaan gebeuren. Tegen Lugdunum werd heel over tuigend gespeeld. Zonder de ge blesseerde Lionel Eersteling en de geschorste Edwin Berveling werd er scherp gestart Het was Amilcar dos Santos, de topscorer van de fusieclub, die de score opende. Via Demis Xanthopoulus werd het binnen tien minuten 2-0. Vervolgens werd de score tot de rust gehandhaafd, Na de thee ga ven de Schiedammers extra gas. De jeugdige Edwin van Bueren was de man die de definitieve be slissing bracht. Hij produceerde zowel de derde als de vierde tref fer. Via aanvoerder Jan Brokling werd het 5-0. Het slotakkoord was voor een an dere jeugdspeler. Michel Hart man bewees een groot talent te zijn en hij nam de laatste twee treffers voor zijn rekening. De Schiedammers openen aan staande zondag de nacompetitie thuis tegen Papendrecht. Zwart- Wit'28 keeper Jan Flokstra wordt niet de vervanger van John Bos. Bos, die zijn loopbaan waarschijn lijk ergens anders voortzet, gaat weg maar Flokstra heeft het te druk om zijn ro! over te nemen. Schiedam Het was niet de slechtste wedstrijd waarmee Ju ventus de competitie in de promo tiedivisie afsloot. Weliswaar won nen de reserves van Gunco in de Margriethal met 69-81, maar tot de laatste minuten was er sprake van een echt duel en kon de uit slag lange tijd alle kanten op. Halverwege was er zelfs nog spra ke van evenwicht, 36-36, „maar," zou Juventus-coaeh Peter van der Waal maar weer eens fijntjes vast stellen, „we missen breedte op de bank. Vooral tegen tegenstanders die wel volop wisselmogelijkhe den hebben, speelden we bijna al tijd kansloze wedstrijden." Zo ook gistermiddag, waar Juven tus wederom afhankelijk was van de inbreng van Willem Doornik (22 punten en topscorer) en Atilla Gültana 16). Twee spelers ook die tegen Gunco 2 afscheid namen van de ploeg, omdat zij gaan stop pen. Er was in de Margriethal sprake van nog een afscheid. Juventus eindigde als laatste in de promotiedivisie en degradeer de derhalve. Officieel naar de (landelijke) eerste klasse, maar de voorkeur van het bestuur gaat uit naar de (regionale) rayoncompeti tie. Overleg met het rayonbestuur moet uitsluitsel geven in welke klasse Juventus ingedeeld wordt. Hollandiaan-Oase (v) 12-13 (5-7). Oase toonde zich bedrevener in het benutten van kansen dan Ho- landiaan. Bij de Vlaardingsen seoorde Tamara Stams vijf keer. Ventura-Ancora (v) 24-9 (15-7). De vrouwen van An co ra boekten een mooie zege op de koploper in de eerste regioklasse. Martine Men sen had met acht doelpunten een groot aandeel in de score. Venlura-Oliveo (m) 28-14 (14-5), Ventura had geen kind aan Oli- veo. Heel snel werd duidelijk dat slechts een ploeg de winst ver diende, Bernard Dries toonde zich een voortreffelijke doelman. DIOS-WIK (m) 32-30 (18-16). In een sportief en aantrekkelijk duel werden de mannen van WIK maar net geklopt door thuisploeg DI- OS. Door Bart Boerop Fortunees Er ic van der lin den schudt Thomas Ray makers van zich af en ziet zich vervol gens gecon- fonteerd met Pascal Bos. Foto Peter Molken Vlaardingen Het was een raar gezicht op het veld van VFC. Fortuna had zojuist de derby in 4G met 3-0 verloren en toch gingen de armen van de Fortunezen de lucht in. De blijdschap bij de bezoekende Vlaardingers was zelfs gro ter dan de vreugde van de thuisspelende stadgenoten die toch net de derde periodeti tel op hun naam hadden geschreven. Een flauw glimlachje, meer niet. De VFC'er spoedden zich naar de zijkant om te informeren hoe het met hun keeper, Ralf Groen, was. Na een half uur spelen botste John van de Belt van Fortuna te gen de doelman op, Groen krab belde op, leek door te willen spe len, maar realiseerde zich ineens wat er gebeurd was. Hel bloed spoot uit zijn mond. De pechvogel greep naar zijn mond en keek ver dwaasd naar het gutsende bloed dat richting grond sijpelde. Ondersteund door de verzorger verliet hij huilend het veld. Groen had een scheur in boven- en on derlip en minstens twee tanden waren afgebroken. Natuurlijk was het niet de bedoeling van Van de Belt om de keeper zo zwaar te blesseren, maar hij ging er wel veel te hard in. Bovendien bevond Groen zich in zijn doelgebied, daar waar contact met de doelman niet is toegestaan. Dieptepunt Het was het trieste dieptepunt van een afschuwelijke eerste helft. Van de Belt kwam er zonder kaart vanaf en ging lekker door met schoppen en zuigen. Fortuna speelde toen al met tien man, want Jordi Noordhoek kreeg al snel een rode kaart nadat hij die andere Groen (Menno) een harde schop had gegeven. Het. schijnt zo te moeten in een derby, want de onvriendelijkhe den kwamen niet van één kant. Ook de VFC'ers lieten, zich niet onbetuigd. Thomas Raymakers liep hard in op doelman Jacques den Herder en moest dat bekopen met een gele kaart In de tweede helft had VFC aan vijf minuten genoeg om Fortuna op 2-0 te zetten. De jarige John van Mil (35) legde de bal klaar voor Job Raymakers die Den Her der kansloos liet. Even later ont snapte Menno Groen aan de lin kerkant. Hij spurtte het straf schopgebied binnen en werd ver volgens getorpedeerd door Den Herder die met slechts geel heel goed weg kwam. De penalty werd benut door Rob Robbemond. Paradox Toen ontspon er zich een heel raar schouwspel dat achteraf werd toe gelicht door Fortuna-trainer Hans Schop. „Wij wilden niet winnen, want door te winnen zouden we nacompetïevoetbal kunnen ver gelen." Het lijkt een paradox- door te verliezen nacompetitie veilig stellen. Maar het was echt waar. HWD stond achter tegen DRGS. Zou HWD gelijkspelen en Fortuna ook gelijkspelen. Dan zou de derde periode naar HWD gaan en zou VFC de tweede perio detitel krijgen. In dat geval viel Fortuna buiten de boot. Als HWD gelijk zou spelen en For tuna zou verliezen. Dan zou de derde periode naar VFC gaan en zou ook Fortuna aan het toetje mogen beginnen, omdat zij de hoogstgenoteerde ploeg in de eindrangschikking zijn zonder periodetitel. Daarom gingen de armen na de 3- 0 nederlaag (derde doelpunt kort voor tijd van Maurice Dumont) de lucht in. Fortuna mag met Her mes DVS en VFC gaan uitmaken wie de algeheel kampioen wordt van de nacompetitie. VFC bekroonde de sterke serie van de laatste weken met een ech te periodetitel. .Maar je ziet dat de stemming bedrukt is," wees VFC-trainer Eric Teunisse op de gezichten van zijn spelers. Ook hij had zich verbaasd over het jui chen van de Fortunezen na het laatste fluitsignaal. „Toch ben ik blij dat zij de nacompetitie in gaan. Beter zij dan HWD." De oe- fenmeester hoopt dat hij in het 'naspel' van de competitie weer kan beschikken over de vorige -week geblesseerd geraakte Ton Koevermans. „We hebben hem nodig om ach terin de rust te bewaren. Dan gaat de hele ploeg beter spelen." Voor in miste Teunisse Berry van Rij. Hij is met vakantie op Terschel ling en wilde alleen terugkomen als hij in de basis zou staan. „Maar ik garandeer niemand een basis plaats," was Teunisse streng. Hij tipt Hermes DVS als winnaar van de nacompetitie. „Die ploeg heeft meer kwaliteiten dan wij." Zijn collega van Fortuna ziet kan sen voor zijn eigen team. „Van daag ontbraken Sjaak Weber, Ar jan van de Slot, Cor Hermans, Dennis de Vette en mijn aanvoer der Martij n van Minnen. Geluk kig was Jan de Klerk die normaal in het vierde speelt, bereid met ons mee te doen. Ik hoop dat hij in de nacompetitie ook onze verde diging wil assisteren dan kunnen we goed voor de dag komen." VFC-Fortuna 3-0 (0-0), 49 Job Raymakers 1-0, 52. Rob Robbemond 2-0, 88, Maunce Dumont 3-0. Bijzonderheden: Scheids rechter Van *t Hof gaf rood aan Jordi Noordhoek {Fortuna) en geel aan zijn ploeggenoten Jacques den Herder, Peter Boshuizen en Remy Snel By VFC gingen Hermes DVS- batsman Erik Hartong is het slachtoffer geworden van VOC-bowler Peter Mclnty- re. De Schie dammer moest met een duck het veld weer uit Foto Pet ar Molken- boor Door Sander Sonnemans Schiedam Hoofdklasser Her mes DVS heeft het de eerste wed strijd van het nieuwe cricketsei- zoen lelijk laten afweten, De Schiedammers leken tegen het bezoekende VOC een makkelijke middag te krijgen, want met een totaal van 136 runs hadden alle Rotterdammers hun beurt al ge had. Maar Hermes DVS beging de ene na de andere misstap en ver loor met 33 runs verschil. Waar de VOC'ers fieldend voch ten als leeuwen, liet ze 2ich met het bat wel erg makkelijk naar de slachtbank leiden. Alleen opener Maarten Bakker (21), Christiaan de Rooy (17), Eldert Frank (15), Peter Mclntyre (29) en Tobias de Rooy (11) kwamen in de magere dubbele cijfers en dat bood thuis ploeg Hermes DVS natuurlijk perspectieven. Spinner Dirk Klokgieters toverde weliswaar weer ouderwets met dc bal cn nam zodoende in elf overs drie wickets (ten koste van 25 runs), maar kwam met het slaghout niet verder dan het uitstellen van exe cutie. 'Klok' was de laatste batsman en kreeg met het totaal van 103 runs op het elektronische scorebord geen enkel vat op de bowlerij van met name Peter Mclntyre en de I9-jarige Ben Goedegebuur. Ver der dan het stoppen van de projec tielen kwamen hij en Phil Keuke- laar niet, laat staan dat ze met 'grote mannen-slagen' de winst in huis konden halen. Tenslotte werd Klokgieters, toen hij dan eindelijk wel zijn bat liet zwaaien, op het bowlen van Ben Goedege buur (3/23/5) achter het wicket ge vangen door keeper Tobias de Rooy die daar de plek van 'vete raan' René Schoonheim heeft overgenomen. De xneeste productieve batsman op Harga was Jasper Beijer, die in de eerste innings al tweemaal een caught behind en een stumping op zijn naam had gebracht. Hermes' opener kwam tot 42 runs voordat hij op een bal van Goedegebuur achter de palen werd gevangen. Beijer protesteerde nog wel enigs zins, omdat hij een andere me ning was toegedaan, maar ook in het cricket zijn arbitrale beslissin gen niet herroepbaar: uit is uit. Tweede leven Beijer had Gavin Mcrae (12, even eens ingerekend door VOC-wie- ketkeeper Tobias de Rooy, dit keer op het bowlen van Steven van Dijk), captain Nick Statham en John Verweij al zien verdwij nen voordat hij aan zijn stutten moest trekken. McRae had overi gens al een tweede leven gekre gen toen Toni Barca een kinder lijk eenvoudige vangkans uit zijn knuisten had laten vallen en Ver weij moest met slechts 3 runs ge noegen nemen. Ook hij ging caught behind. Statham was voortvarend begon nen en streepte de eerste bal van balgoochelaar Peter Mclntyre ge lijk voor vier en rammelde hem in de zelfde over zelfs ook nog een keer voor zes de turn uit. Eén slechte bal op het bowlinggeweid van Steven van Dijk (2/31/9) en de grijpgrage handen van Assam Al- taf betekenden het vroegtijdige einde van Statham. Vervolgens was het louter kom mer en kwel dat de toeschouwers kregen voorgeschoteld. Ook Lou Borrani (8) werd het slachtoffer van Ben Goedegebuur, die het hekwerk tot kreupelhout degra deerde, waarna Frank Nijman en Erik Hartong - laatstgenoemde op de eerste bal - zelfs met een duck (0 runs) genoegen moesten ne men. Robin ter Plegt (7) had het geluk ook al niet aan zijn zijde. Zijn eerste, echte uithaal op het bowlen van Peter Mclntyre ver dween linea recta in de handen van Christiaan de Rooy. Ook Ernst van Giezen (1, run out) en Phil Keukelaar (3 not out) ble ven onder de maat. Dat Dirk Klok gieters ook op nul runs bleef ste ken, zal niemand in het Hermes- kamp hem kwalijk nemen. Hij verdient zijn plek in de hoofd macht immers voor zijn bowling- capaciteiten en wat dat betreft had hij zijn werk al zeer verdien stelijk gedaan. Excelsior'20 De cricketers van Excelsior'20 de den in Deventer goede zaken te gen de Koninklijke U.D. De Schiedammers sloten de boeken met een totaal van 206 voor 7 en de promovendus zetten de thuis ploeg vervolgens eenvoudig aan de kant: 132 all out. Opvallend in de Schiedam se ploeg was de jonge Arjan Ruts. Hij kwam tot een score van maar liefst 58 runs en ook Carl Schewe liet zijn slaghout spreken: 23 rans. Beste bowler in het Deven ter kamp was Steven Bos met 3/ 53/11. Die prestatie werd later overtroffen door Jacob-Jan Es- meijer. De bowler van Excelsi or'20 was nauwelijks bespeelbaar en nam in elf overs vijf scalps ten koste van 45 runs. De meest pro ductieve UD-batsman was Paul Pasleymet39runs. Gerard Bakker. Thomas Raymakers en Re né Brouwer op de bon. VFC: Ralf Groen (32. Remco Bosveld), Rob bemond, Job Raymakers, Bos, Dumont, Ouwerkerk, Menno Groen (60 Ronald van Md), René Brouwer, John van Mi! (73. Wal ter van Perms), Bakker, Thomas Rayma kers Fortuna: Den Herder, De Brom (60 Van der Linden), Tol, Van Vugt, Snel, Neie- mans. Van de Belt (70. Schreuder), Boshui zen. De Klerk, Noordhoek, Verhoef. Door Km van der Helm Schiedam Ze hadden er maar liefst 95 minuten voor nodig. In het quintet aan minuten na de re guliere speeltijd velde Nieuweikerk-spite Chris de Krom het oordeel over SVDPW.dat zijn kansen op promotie naar de vierde klasse ziet slinken. Een zege had de Schiedammers in een keer de be geerde promotie gebracht, maar Nieuwerkerk stak er een stokje voor. 'DPW-coach Rob van Vliet kon het maar moeilijk bevatten. „In het laatste halfuur schieten we bal len naar voren waar we normaal altijd proberen op te bouwen. Op een gegeven moment zag je dat we uit onze positie gingen lopen. Als dat gebeurt, roep je het onheil over jezelf af," jammerde Van Vliet De eerste rondgang was voor de thuisploeg. Kan sen voor Patrick Wohler, Dave van der Hurk en nog eens Wöhler die verzuimde terug te leggen op de inkomende aanvoerder Jaco Verhoev, bleven onbenut, „De eerste helft," zo luidde het commentaar van Nieuwerkerk-oefenmeester Ed Graper, „was het aanzien nauwelijks waard Het lukte ons niet goed te voetballen terwijl SVDPW veelvuldig de lange bal hanteerde. Conditioneel kregen we in de tweede helft een overwicht waardoor we terecht met de drie punten aan de haal gaan." Nieuwerkerk nam het initiatief over in deel twee zonder tot echt veel uitgespeelde mogelijkheden te komen. „Hoewel ik van mening ben," vervolg de Graper zijn relaas, „dat de overwinning ons toekomt op grond van beter veldspel, moet ik toe geven dat we in de tweede helft evenmin oogstre lend voetbal konden laten zien. Maar we waren beter en dus vind ik dat we verdiend hebben ge wonnen." Van Vliet drukte zijn manschappen tijdens de thee op het hart dat ze de lijn van de eerste helft moesten door trekken, „Het wachten was op een doelpunt. Een uur lang hielden we het eounterge- vaar van Nieuwerkerk aardig onder controle. Naarmate het eindsignaal dichterbij kwam, leek het alsof de balans uit het elftal weg was. We raak ten het spoor bijster waardoor je de tegentreffer aanvoelde komen." Luchtledige Het doelpunt kwam van de voet van Nieuwer- kerks 'nummer tien.' SVDPW-doelman Raymond Tettero wist zich geen raad met een scherp afge meten hoekschop en stompte in het luchtledige waardoor Chri s de Krom plots de bal voor zijn voe ten zag belanden. Het leer tegen het net werken, was een koud kunstje voor De Krom, 'DPW heeft het behalen van rechtstreekse pro motie nu niet meer in eigen hand. „Dat is inder daad erg jammer," verzuchtte Van Vliet nog maals. „Volgende week moeten we winnen. Van daag gingen we te veel mee in het spel van de te genstander. Ik geloof uiteraard nog wel in de pro motie." „Wij moeten gewoon promoveren," sloot Graper zijn verhaal af./Diverse jongens die ooit bij ons gespeeld hebben, willen we terug halen omdat ik vind dat we recht op hen hebben. Met die verster kingen hopen we de vierde klasse eveneens zo snel mogelijk te ontstijgen." Eerst moet zijn ploeg de laatste wedstrijd zien te winnen, want wanneer het gelijkspeelt en SVDPW wint, gaan de Schie dammers de Nieuwerkerkers weer voorhii on de ranglijst in Al. SVDPW-Nieawerkerk 0-1 (CM)) 90. Chris de Krom 0-1. Bijzon derheden: Scheidsrechter Lieshout gaf geel aan Dermis van Oers van SVDPW cn Rob Donken en Raymond Boer van Nieu werkerk. SVDPW: Tettero, Van Oers, Rigters, De Jong(85. Berk),Van De venter, Verhoev, Van Gelderen, Knoops, Van den Hurk (73. Chatelain), Wöhler, Van Dien Nieuwerkerk: De Zwart, Heijster. Richard Boer, lianen, Ram- man. Snijder, Raymond Boer, Donken, Voogd, De Krom, Van Loo. DoorMikosGouka Maassluis Lang gewacht, toch gekomen. Op de slotdag behaalden de voetballers van VDL dan toch de broodnodige overwinning. Nieuwkoop, de num mer drie van de ranglijst in 3D werd met 4-2 naar huis gestuurd. Achteraf bleek dat concurrent Slik kerveer een nederlaag leed zodat VDL ook bij een verliesbeurt veilig was geweest. Ook volgend seizoen acteren de blauw-witten in de derde klasse. VDL belandde in een vrij val en leed zeven nederla gen op rij. Zo kwam het dat er gespannen gezichten aan de Sportlaan het veld opwandelden. De Maas- sluizers kregen direct een tegenslag te verwerken. Al na vijf minuten was het 0-1. Even leek het binnen de minuut gelijk te worden. René Verhagen tikte een voorzet van John Suisse achter Marco van de Berge maar er was reeds een achterbal geconstateerd. Toch was het diezelfde Suisse die een slippertje van de Nieuwkoop-sluitpost omzette in een treffer (1-1). Wederom werd de situatie in een kort tijdsbestek veranderd. Nieuwkoop kwam weer heel goedkoop aan een voorsprong (1-2). Even daarna moest rechter- verdediger Colin van Kessel zelfs het leer van de lijn trappen toen keeper Peter Ringelberg al geklopt was. Pas vlak voor de thee werd de voorhoede van de Maassluizers aan het werk gezet. Leen Muis raakte de onderkant lat. Vervolgens kwamen Ruud den En gelsman en René Verhagen bij een scrimmage niet tot scoren en een schitterende aanval werd wederom door aanvoerder Verhagen tegen de onderkant van de dwarsligger gekopt. Na de thee maakte Meivin Muller al snel met het hoofd gelijk uit een gave voorzet van Sander Bou- man. Nadat ook Nieuwkoop weer de lat boven Ringelberg had geraakt maakten de Maassluizers aan alle onzekerheid een einde, René Verhagen sprong hoger dan zijn cipier, maar zijn kopbal kwam op de lat. De rebound was echter een prooi voor mid denvelder Leen Muis (3-2). In de slotminuut kwam de mooiste treffer van de dag tot stand. Muis soleerde de zestienmeter van Nieuwkoop in, wachtte even op de mee opgekomen Ruud den Engelsman en de lang harige middenvelder mocht het leer tegen de touwen schieten (4-2). Na afloop heerste er opluchting in het VDL-kamp. Rob Schalke moest er om lachen. „De instelling was heel lang niet goed. Dat reken ik mezelf aan. Als jon gens moeite hebben om het op te brengen er honderd procent voor te gaan is ook de trainer schuldig. Ge lukkig was het er vandaag wel. Ja, ik ben opgelucht. Het had vandaag ook anders kunnen lopen. Stel dat we een beslissingswedstrijd hadden moeten spelen. Ik zou dan mijn keeper missen. John van der Meij, mijn keeperstrainer had dan aan de bak gemoeten. Maar we zijn veilig. Volgend seizoen moet het echter wel beter, dat realiseren we ons wel," aldus Scbaike. Voetbal vierde klasse RKSVM-Hoek van Holland 1-3 (1-1). De kustbewoners, die verleden week pas aan het degradatiespook wisten te ontkomen, zagen kans in hun laatste duel van het sei zoen tegen de nummer drie in 4D de punten te pakken. KKSVM kwam op voorsprong via een door Patrick Groe ten dorst veroorzaakte strafschop. De Hoekers kwamen na een eigen doelpunt langszij, waarna André Sterren- berg van afstand de winnende teeen het garen schoot. Excelsior '20-RKWIK 5-3 (3-D). „Een leuk zondagmiddag potje," vond Excelsior '20-topscorer Danny koevermans van het gewonnen duel. Johan Hammerstein (2), Koever mans, Steven Dijkstra en Mare Meeder maakten de Schiedamse doelpunten. De drie van RKWIK werden ge maakt door Ramon de Rond, Gregory Meijer en Ray mond Kolsteren. Excelsior '2G-keeper Patrick Marrevee kreeg twee minuten voor het eindsignaal een publieks- wissel. Marrevee speelde, evenals Marc van der Roer, zijn laatste duel voor de Schiedamse club. Ursus-Aeolus 1-6 (1-1), De gedegradeerde Schiedamse club sloot met een pijnlijke nederlaag een pijnlijk sei zoen af. Sander Vellinga bracht zijn ploeg in de eerste helft nog langszij, maar na de thee moesten de Schiedam mers hun meerdere erkennen in Aeolus. HWD-DRGS 1-3 (1-0). Er stond in dit duel voor beide teams nog veel op het spel, want de Schiedammers moes ten aan degradatie zien te ontkomen, terwijl HWD een periode kon pakken. DRGS trok in de tweede helft aan het langste eind en is daardoor 'vei'ig.' John Jansen 1-1, Richard Lecker 1-2 en Raymond V jrspuy 1-3 zorgden er voor dat hun club in de vierde k' j>se blijft. VOC-MSV Tl 7-1 (2-0). Nadat L:SV '71 verleden week neg. van Excelsior '20 met 8-1 op de broek had gekregen, lie pen de Maasluizers in Rotterdam tegen een zevenklap-" per aan. Vijf minuten voor tijd redde Mike Wamaar uit een strafschop nog de eer. M Hermes-Germinal 1-2 (0-0). Om te voorkomen dat basis-/* spelers tegen gele kaarten op zouden lopen, trad Hermes DVS aan met maar liefst zeven invallers. Germinal kwam in de tweede helft met 2-0 voor. Paul Wamaar doelpuntte namens de thuisploeg Vijfde Klasse DOZ-Schiedamse Boys 1-1 (1-1). Zonder trainer Cock de Jong pakten de Schiedamse Boys een punt. Sven de Groot tekende de Schiedamse treffer aan, Ferrie van Heusden en John Wessels zetten de lijnen uit en maak ten de opstelling. Lex van Heusden en Ron de Jonge kre gen geel. Marco van de Marei zag twee gele prenten en moest vroegtijdig de douches opzoeken. Activitas-ODC 0-0 (0-1). „Elke week," legde ODC-coach Ronald Scbolie naafloop van de overwinning uit, „creë ren we legio kansen waar we onzorgvuldig mee omsprin gen." Gelukkig voor Scholte was René de Wit trefzeker. ODC kan in theone nog eerste worden in B2. „Maar datis nog erg ver weg," aldus Scholte. Gouda-Spirit (m) 4-1 (2-1). Al na vijf minuten opende Gouda, dit seizoen goed voor 95 doelpunten, de score, maar nog in dezelfde minuut trok Jeffrey van de Heuvel de stand gelijk. Daarna had Gouda het veldoverwicht, maar bleef Spint uit counters gevaarlijk. Gouda trof nog een keer doel, maar verzuimde uit te lopen. Een fenome naal schot in de kruising liet keeper Peter van Winters wijk en Spirit in de tweede helft kansloos. In de slotfase bracht Gouda het kapot gespeelde Spirit de genadeslag toe. Spirit eindigt de competitie als derde. Forcïal-Spirit (v) 0-4 (0-1). De vrouwen van Spirit beslo ten het seizoen op passende wijze. Manon Smits, Barbara Ooms, Florence Smits en Nina Figee waren trefzeker. Aeolus-Evergreen (m) 5-1 (3-1). Evergreen schoot goed uit de startblokken en kwam door een treffer van Erik Al- blas op voorsprong. Daarna pakte Aeolus de draad echter op en maakten de Rotterdammers in een rap tempo een einde aan de Maassluise hoop. Breda-Evergreen (v) 5-0 (1-0). Het vorige week gedegra deerde Evergreen kon ook in Breda met vlammen. De wedstrijd stond vooral in het teken van twee vaste Ever greenkrachten: trainer Remko Ouwerkerk stopt met zijn functie bij de Maassluise dub en Laura Dossm speelde na zeven jaar trouwe dienst haar laaste wedstrijd. Pollux (m)-De Ussel (j-2 (3-2), Gys Simons (2), Barry van der Berg (2) en Mark Strik scoorden, net als trainer Ro nald Jacobs, die bij gebrek aan spelers zelf ook de schoe nen maar weer uit het vet had gehaald. Pollux (v)-Alp hen 2-1 (0-€). Pollux deed het rustig aan te gen Alphen, maar dat was meer dan genoeg om de pun ten ook op de laatste speeldag in Vlaardingen te houden. Hanneke Louwe scoorde beide Vtaardingse doelpunten. Asvion (v)-Reeuwijk4-0 (l-O).Asvion-coach RuudMu'. Jer zag zijn kroost schitteren tegen Reeuwijk. Femke Mulder scoorde één keer, waarna zus Mariska met drie treffers het saldo van de familie op vier bracht

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1999 | | pagina 9