14 1 Rotterdam assasss Openbare scholen rakelen saSSsS discussie hoofddoekjes op Wakker met reuzenpak Van Nelle-kofïle Kamerlid vindt asbest in partij sloopafval Ontslagen dreigen bij Bornkamp na kwijtraken Vervoer op Maat Rectificatie crematie mctiHandeisbTadartikel m Islamitische organisaties: 'Wie begint hier nu weer over?' Klachten over behandeling neergeschoten supporter Wartena op bezoek Vrouw springt van balkon Millennium kaarsjes Vijfjaar voor moordaanslag op schoonzus in ziekenhuis uw mv rz Rotterdam* Dagblad i Kg®. Bi» S3 Rotterdam Het dragen van -m IV V V ling van een leerkracht in het p openbaar onderwijs. Dat zegt O H blad Binnenlands Bestuur in RotterdamAdvocaat mr. C. Nop pen heeft bij twee ministeries, korpschef B. Lutken en het Aca demisch Ziekenhuis Dijkzigt ge klaagd over de behandeling van een IS-jarige cliënt van hem. De jongeman werd op 25 april, na de huldiging van Feyenoord, op de Coolsingel door een agent in de nek geschoten. Volgens de raadsman is de Rotter dammer vervolgens medische verzorging onthouden. Hij is nog wel naar het Dijkzigt gebracht maar werd -zonder dat de kogel was verwijderd - door de politie mensen meegenomen. Dit terwijl naar de mening van mr. Noppen een behandeling van het slachtoffer wel noodzakelijk was. Hij wijst erop dat de jongen zijn milt mist. „Naai hem maar weer dicht, we nemen hem mee," zouden de poli- tiemensen in het ziekenhuis heb ben geroepen. De raadsman: „Hij verrekt van de pijn, heeft nachtmerries. Voor hetzelfde geld hadden die agen ten een kind van drie jaar geraakt En ik zie het verband niet tussen het gooien van een bierblikje en iemand neerschieten." Hij stelt dat zijn cliënt samen met zyn moeder naar de huldiging van Feyenoord op de Coolsingel was gegaan. De jongen werd door de massa naar voren gedrongen, en kwam zo oog in oog met de be dreigde agenten te staan. Volgens de lezing van de advocaat werd er,vervolgens geschoten en gooide de jongeman in paniek een bierblikje naar de politie. Direct daarop werd hij door een kogel ge raakt. 'Gesol' Aan Dijkzigt schrijft mr. Noppen dat volgens hem 'op grove wijze de regels van de medische ethiek zijn overschreden'. Hij stelt het ziekenhuis aansprakelijk voor de schade die zijn cliënt hierdoor lijdt. In de brief aan het ministerie van Binnenlandse Zaken, het mi nisterie van Justitie en dekoips- chef verwijt hij de politie 'apert ontoelaatbaar gesol met de be trokkene'. Ook hier rept hij over materiële en immateriële schade, die de jon gen oploopt „Dat laatste is al ma nifest," voegt hij eraan toe. Afge lopen donderdag veroordeelde de politierechter de jongen tot acht weken celstraf, waarvan viervoor- waardelijk. Een woordvoerder van de politie stelt dat er geen patiënten uit een ziekenhuis worden meegenomen, als dat medisch onverantwoord zou zijn. „We hebben daar name lijk niets over te zeggen," meent hij. „Als het ziekenhuis vindt dat we iemand niet mogen meene men, dan komen we er ook niet aan. Dan zetten we maar een poli tieman bij de deur." f Dijkzigtonderschrijft deze lezing. Als de medische tröstand van ie mand dat niet toestaat, dan blijft een verdachte in het ziekenhuis, is de lezing daar. Rotterdam Het Zweedse oplei dingsschip Wartena brengt mor gen, overmorgen en vrijdag een bezoek aan Rotterdam. De Warte na, een klassieke kustvaarder, is het opleidingsschip van de zee vaartschool Chapmanskolan in Karlskrona. Acht kadetten en hun docenten varen het schip vanuit het Duitse Rostock naar Rotter dam. De Wartena komt naar Rotterdam op uitnodiging van de Rotterdam se afdeling van de World Ship So ciety, een Engelse maritieme ver eniging. Het vijftig meter lange schip, in 1958 gebouwd in Fries land, is één van de weinige die nog in vrijwel de oorspronkelijke staat én onder zijn eerste naam vaart. In het schip is op Hemel vaartsdag (tussen 13.00 en 16.30 uur) een tentoonstelling van on der meer de stad Karlskrona en het plaatselijke mariniersmuse um te zien. De Wartena meert morgen af aan de Westerkade, op de hoek met de Veerhaven. RotterdamDe vrouw die vrijdag van een balkon op de vierde ver dieping van een flat aan de Tosca- laan in Hoogvliet viel, is daar zelf vanaf gesprongen. De verwarde vrouw heeft dat tegenover de poli tie verklaard. Een getuige heeft haar verhaal bevestigd. De politie pakte in eerste instantie de 18-ja- rige vriend van de vrouw op om dat hy haar mogelijk zou hebben geduwd. In het artikel lieten twee Rotter damse openbare basisscholen - De Kameleon in Charlois en De Globe in de Taiwewijk - weten dat leraressen met hoofddoekjes voor hen taboe zijn. Binnenlands Be stuur is een magazine voor be stuurders en beleidsambtenaren van gemeenten en provincies. „Het gaat niet om een hoofddoek je, maar om de attitude," aldus se cretaris F. Pompen van het BOOR. De zaak komt medio deze maand aan de orde in het dage lijks bestuur en zal eind mei in Door Tom Tibboel Rotterdam Bij ziekenvervoer- der Bomkamp staan zeventig ba nen op de tocht, omdat de RET voor Vervoer op Maat op het punt staat een nieuw contract af te slui ten met de Rotterdamse Taxi Cen trale (RTC). Informeel heeft Bom kamp al te horen gekregen dat het daarvoor niet meer in aanmer king komt Die mededeling werd op 4 mei op gezag van RET-direc- teur R. Clayden teruggedraaid. Een definitieve beslissing wordt nu vóór Hemelvaartsdag (donder dag) genomen. Het nieuwe contract gaat per juli in en heeft een looptijd van drie jaar met een optie voor nog eens twee jaar. Voor de nieuwe con tractperiode heeft naast Bom kamp en de RTC ook ZWN Euro- tax een offerte ingediend op de Europese aanbesteding van de RET. Volgens het gemeentelijk ver voersbedrijf is met de aanbeste ding een bedrag van 'een kleine' tien miljoen gulden gemoeid. Bomkamp beweert dat het om hooguit vijf miljoen gaat. In totaal spendeert de gemeente Rotter- het algemeen bestuur behandeld worden. In Nederland is het al dan niet mogen dragen van hoofddoekjes niet in de onderwijswetgeving ge regeld. Wel bestaan er allerlei richtlijnen, variërend van discri minatieverboden tot internatio nale verdragen. De jurisprudentie die zich in de loop der jaren rond het onderwerp gevormd heeft, is omvangrijk. De materie is echter complexen kent talloze nuances. Hoogleraar onderwysrecht D. Mentmk, verbonden aan de Eras- dam jaarlijks dertig miljoen aan Vervoer op Maat (VoM). Een woordvoerster van wethou der S. Korthuis (verantwoordelijk voor Vervoer op Maat) zegt met nadruk dat het automatisme waarbij de goedkoopste aanbieder in aanmerking komt, geen opgeld doet. „Bezuinigen op Vervoer op Maat is niet de invalshoek. De be slissing is aan de RET." RET-woordvoerder T. Miehielse bevestigt dat het besluit aan wie het zogeheten kamer-tot-kamer- vervoer voor VoM wordt gegund nog deze week wordt genomen. Hij bezweert dat verlaging van de kwaliteit van het vervoer, dat de gemeente Rotterdam vijf jaar ge leden in samenspraak met zorg verzekeraars mogeliik maakte om mensen die slecht ter been zijn meer gelegenheid te geven bui tenshuis te komen, 'niet aan de orde' is. „Zeker niet. De kwaliteit van Vervoer op Maat heeft al eens in de schijnwerpers gestaan. Dat willen we niet nog eens." Eind april deelde de VoM-mana- ger aan Bornkamp informeel mee dat de zorgvervoerder het con tract niet zou krijgen. Althans, niet voor wat betreft het enkeibe- mus Universiteit Rotterdam, wil die complexiteit overigens niet te veel gewicht toekennen: „De openbare school moet zo toegan kelijk zijn, dat ook kenmerken van bepaalde stromingen zicht baar zijn in de school," zegt hy in Binnenlands Bestuur. „Bij de pa cificatie van 1917 (de beslechting van de schoolstrijd) is afgespro ken dat het openbaar onderwijs de vluchtheuvel is voor minder heden die zich niet gelukkig voe len op scholen van een bepaalde richting. Sindsdien is er heel wat mande vervoer van kamer tot ka mer. Als specialist zou Bomkamp wel het dubbelbemande vervoer, dat in VoM een veel kleiner aan deel heeft, mogen blijven doen. Gevolg is dat zeventig banen bij Bomkamp op de tocht staan. „Dat zijn niet alleen chauffeurs, maar ook mensen in het onderhoud, bij de facilitaire dienst, de admini stratie en planning vallen banen weg ais we geen compensatie vin den," licht P. de Jong, manager zorgvervoer bij Bomkamp, toe. Bij Bomkamp, dat verder actiefis in zieken-, ambulance- en perso nenvervoer, werken 220 mensen. Brief Directeur T. van der Burg nam contact op met de RET toen de aangekondigde brief, waarmee het besluit formeel zou worden, maar niet kwam.Aanvankelijk kreeg ik te horen dat de RTC we gens het prijsverschil het kamer- tot-kamervervoer had gekregen," zegt ze. „In een persoonlijk ge sprek met de RET-directie kreeg ik te horen dat er toch nog geen beslissing was genomen." Bomkamp heeft nog goede hoop dat het contract alsnog in de dichtgespijkerd rond artikel 23 van de Grondwet, waarin de on derwijsvrijheid is geregeld. Maar voorop staat nog steeds dat het openbaar onderwijs voor alle stro mingen toegankelijk is. Net zoals een katholieke juf benoembaar is op een protestantse school geldt hetzelfde voor een lerares met een hoofddoeiye" De schooldirecteuren die hun nood klaagden tegenover NRC Handelsblad zeiden moeite te hebben met het feit dat leerkrach ten via hoofddoekjes hun eigen wacht gesleept wordt De Jong: Anders zou dat voor ons bijzon der bitter zijn. Bomkamp bestaat honderd jaar, is financieel kern gezond en heeft als zorgvervoer der een uitstekende naam. We hebben mede aan de wieg gestaan van Vervoer op Maat Wellicht dat we iets duurder zijn dan de con currentie, maar we hebben naar ons idee een uitstekende offerte uitgebracht. We hebben daarbij aangeboden onze CAO marktcon form aan te passen en ook het en- kelbemande Vervoer op Maat te combineren met ons ziekenver- voer." Intussen zijn de chauffeurs van Bomkamp een handtekeningen actie begonnen onder hun cliën ten. De lijst wordt binnenkort overhandigd aan de RET. Chauf feur J. Kleinendorst:,De respons is enorm. Het kan toch niet zo zyn dat de gemeente toestaat dat de RET voor wat ik noem Zorgver voer op Maat van ouderen, invali den en revaliderenden deskundig opgeleid personeel in de kou laat staan voor een goedkoop con tract?" R'go (de Vereniging van Gehandi capten Organisaties Rotterdam) opvattingen zouden uitdragen. Ook zouden liberale Turkse ou ders daar bezwaar tegen maken. In Turkije is het dragen van hoofddoekjes door leraressen op openbare scholen verboden. Mentink vindt dat, aangezien op Nederlandse openbare scholen di verse opvattingen worden geres pecteerd, een hoofddoekje 'geen enkel probleem mag vormen': „Ook van minderheden wordt verwacht dat men zich verdraag zaam opstelt. Dat speelt niet alleen in dit geval vraagt zich bezorgd af of de kwali teit van Vervoer op Maat onder druk komt wanneer de contracten worden veranderd. Beleidsmede werker J. van Rosmalen: „Wij hebben geen vooringenomenheid over wie het vervoer gaat doen, maar het mag niet worden gere duceerd tot deur-tot-deurvervoer. De uitvoerder moet uitgerust zijn om mensen met verschillende handicaps van hun kamer thuis op te halen en in de kamer van be stemming af te leveren. Dat stelt eisen aan de chauffeurs en het materieel. Het hoge serviceni veau van kamer tot kamer moet gehandhaafd blijven." Van Rosmalen merkt op dat er volgens een besluit van de ge meenteraad binnenkort de Wet Voorzieningen Gehandicapten, waaronder VoM valt, geëvalueerd wordt „In het licht van het nu te vergeven contract zou dat mos terd na de maaltijd zijn." Ook vraagt hij zich af of de bestekvoor- waarden in het nieuwe contract wel bij de gemeenteraad bekend zijn. Een van de voorwaarden is, dat in dien een ander bedrijf dan Bom kamp een deel van Vervoer op van de schooldirecties. Als ouders met een bepaalde opvatting bin nen de openbare school de boel gaan opstoken, dan kan dat ook niet" Yassin Hartog van Stichting Plat form Islamitische Organisaties Rotterdam (SPIOR) kan zich alle commotie onder de directeuren niet goed voorstellen. „Wie begint hier nu weer over? En wie zyn die ouders dan? rk kan me slecht voorstellen dat geseculariseerde ouders moeilijk gaan doen over hoofddoekjes. Ik kan niet begrijpen waarom ze op die manier de discussie weer op rakelen. Wat zijn hun drijfveren? De islam kent geen aansporing tot 'missiegedrag'. Wie een hoofd doekje draagt, doet dat puur om een persoonlijke relatie met het geloof uit te dragen. Ik heb sterk het idee dat die discussie over wel of geen hoofddoekjes door som migen alleen wordt gevoerd om het rumoer rond de islam gaande te houden." Maat gaai uitvoeren, dit bedrijf het 'voorkeursrecht' krijgt om personeel van Bomkamp over te nemen. Dat is volop reden voor FNV Bondgenoten om de ontwik kelingen met argusogen te vol gen. Districtsbestuurster J. Linssen: „Personeel overnemen zie ik de RTC niet doen." De RTC werkt met een lagere CAO dan Bom kamp en zijn taxichauffeurs ope reren vrij zelfstandig. Rotterdam Door een betreu renswaardig misverstand is giste ren in deze krant gemeld dat de bekende Hoogvlïeter Adrie van der Leer na zijn plotselinge over lijden inmiddels is gecremeerd. Dit is echter onjuist Het werkelij ke tijdstip van de crematieplech tigheid is vanmiddag om 15.00 uur in het uitvaartcentrum 'Rot terdam-Zuid'aan de Maeterlinck- weg. Het ergste dat op 1 januari 2000 kan gebeuren, is dat de stroom uitvalt. Dan steekje een kaarsje aan in plaats van vuuiwerk. Heel geruststellend, de boodschap van Hans Alders dat er geen bijzonder millenniumprobleem zal zijn. Het risico van kerstboombranden en burenruzies is groter dan het risi co van de 'millenniumbug', zegt hij. Oud-minister Alders was voorzit ter van een commissie die de bug onderzocht. Veel computers zijn al lang miUentiittmproof, maar het is onmogelijk om alle oude com puters te vervangen, zodat er op oudejaarsavond nog duizenden van 99 op 00 springen - een sprong terug in de tijd, want hoe intelligent het er op een harde schijf ook aan toegaat, geen stroompje kan aan 00 zien dat het om 2QÖ0 moet gaan en niet om 1900. Kunnen hierdoor rampen gebeuren? Installaties kunnen uitvallen. Dan doet de diepvries het niet. Heb je vanwege de mil lenniumkoorts maandenlang ge hamsterd en dan bederft alle op geslagen voedsel meteen op nieuwjaarsdag. Kunnen installaties ook ontplof fen? Gemeenteraadsleden op de Coolsingel keken meewarig, toen Manuel Kneepkens vorig jaar het visioen van een Apocalyps kreeg. In de haven- en industriestad met alle petrochemische concerns is het gevaar van een ramp groter dan op de Drentse hei, zei Kneep kens, maar het ging bij andere stadsbestuurders het ene oor in en het andere uit. De techneuten zullen het varkentje immers wel wassen, dat kunnen techneuten beter dan politici. Dat is zo, maar het verhult dat veel gemeenten vrij laat begonnen zyn om politie ke sturing te geven aan het voor komen van computersloomissen. Een jaar geledén 'was er nog geen garantie dat de bruggen in Rotter dam op 1 januari open en dicht kunnen. Wel maakte het Gemeen tetijk Havenbedrijf Rotterdam be kend dat de haven op 31 decem ber dicht gaat voor zeeschepen die niet millenniumproof zyn. De regering stelde zekerheidshal ve de commissie-Alders in. Deze heeft nu gemerkt dat er aan over- heidszijde afdoende maatregelen zijn getroffen, althans, wat de pro blemen rond de automatisering aangaat Desondanks heeft de commissie een tuorsl case-scena rio gemaakt. Want als de stroom uitvalt, kunnen alarmnummers en de rest van het telefoonnet overbezet raken. Er breken meer branden uit, omdat er meer kaar sen worden opgestoken. Opstraal kunnen zich relletjes en plunde ringen voordoen. En dan zal nie mand cp de zaterdagochtend, yur, 1 januari 2000 met veel enthousi asme het nieuwe opzoomerlied Goeie Morgen zingen. Dus moet er een noodplan worden gemaakt en dat gebeurt door een platform onder leiding van de Rotterdamse burgemeester Ivo Opstelten. Andere burgemeesters in de Rijnmond hebben er ook zit ting in, alsmede de leiding van po litie, brandweer, GGD, de meldka mer van de DCMR Milieudienst Rijnmond en de ziekenhuizen. Het plan moet alle 'kritieke objec ten' in de Rotterdamse regio in beeld brengen. De chemische in dustrie, de ziekenhuizen, de hulp diensten, het waterbeheer - alle risico's moeten bekend zyn. Het is niet gemakkelijk geweest om een goed inzicht te krygen in de problemen en oplossingen bij par ticuliere bedrijven, want ze waren niet altijd scheutig met het ver strekken van informatie. Soms moest de gemeente Rotterdam met de wet Milieubeheer en de Brandweerwet in de hand de bruikbare gegevens afdwingen; De overheid móet wel stringent optreden. Stel dat er met de jaar wisseling toch van alles mis gaat, dan moeten de gemeenten bij eventuele schadeclaims kunnen aantonen dat ze er tijdig bij ge weest zijn en er alles aan gedaan hebben om problemen te voorko men. Hoe beter het calamiteiten plan. hoe sterker de juridische po sitie van de gemeente indien ge dupeerden naar de rechter stap pen. Zo zie je maar datje bij die Kneepkens van de Stadspartij al tijd goed moet opletten. Tussen al zijn gekkigheid en creatieve drift door zegt hij geregeld iets dat zeer de aandacht verdient Zijn visioen van een Rotterdam in mei 1940 verplaatst naar januari 2000 heeft toch meer verantwoordelijken de ernst van de situatie doen inzien. RMMdam Met het grootste pak koffie ooit heeft koffie- brander Van Ndle varanoigeri vroeg op de Nieuwe Maas in Rotterdam de nieuwe verpak king voor de koffie geïntrodu ceerd. Het pak heeft de grootte van een fiatgebouw van negen verdiepingen en is aangekleed met het nieuwe 'jasje' van Van Nelle, in de kleuren geel, rood en blauw. Het 25.000 küo we gende pak hing vanmorgen in ae grootste en oudste stoom- bok van Nederland, de Sim- son, van het Maritiem Muse- utn Botterdam. yfgdmgmödHfdenfahrprant Sara LeefDE, de eigenaar van Van Neile, Iaat Botterdam de komende weken als eerste kennismaken met twee nieu we koffiesmakea In de nieuwe verpakking. Promotieteams, rullen in de stad gratis kopjes koffie schenken. Met een tankt koÊEeophuniugengekteedi» jasten sullen aa| door de- trekken/Bij. <fe Jsgétg":^ voMb(jgan^ölisl(aweJiK>i";; duid onder het motto' 'Rotter- dam wordt wakker met Van Nelle'. De bok met het reuzenpak kof- Oe werd vanochtend door een duw- en een sleepboot afge meerd bij Café Botterdam tan de Wilhehninakade, waar de promotiecampagne officieel van start ging. Het pak koffie voer daarna bmt de voormali ge locatie ran de Van Nelle-fa- briek aan de Leuvehaven, waar in 1782 de basis van het merk werd gelegd.' Nieuw op de verpakking is de aanduiding 'koffiekracht', uit gedrukt iit een koffiefcradtteij- fer. De hoogte van de cijfer hangt af van de samenstelling van de koffie en de manier van branden. „Hoe hoger het cijfer, hoe krachtiger en voller de smaak van tte koffie," is de toe lichting van Van Nelle Het ontwerp van het nieuwe pak ia gebaseerd op de recte- maampsgtie van Van Nelle in de jaren twintig en dertig van Jacques Jongetd. Het pak koffie van Van Nelle-een flatgebouwvan negen verdiepingen hoog en 25.000kilo zwaar -hing vanmorgen In de takels van de grootste en oudste stoomtwk van Nederland, mcv RotterdamDe rechtbank in Rot terdam heeft maandag de 33-jari- ge I. C. veroordeeld tot vyf jaar cel, omdat hij zijn schoonzus pro beerde te vermoorden. De vrouw lag op dat moment al zwaarge wond in het Sint Franciscus Gast huis, omdat ze enkele uren eerder met een mes was toegetakeld door haar man, de 37-jarige S. C„ Deze kreeg twee jaar celstraf opgelegd. S. C. was al geruime tijd verwik keld in een moeizame relatie met zijn vrouw. Toen het slachtoffer hem op die bewuste 23 januari vertelde dat zij vreemdging met zijn broer, ontplofte de man. Hij pakte een mes en stak haar acht maal in borst, benen en boven arm, De vrouw werd in allerijl naar het ziekenhuis gebracht Daar, op de intensive care-afdeling, werd het slachtoffer voor de tweede maal belaagd. Dit keer stak I.C. haar met een mes in de hartstreek. De man was op ziekenbezoek ge komen en had zijn schoonzus ge vraagd waarom zij leugens vertel de over hun onderlinge relatie. Toen daar voor I. geen bevredi gend antwoord op kwam, stak hij de vrouw in de hartstreek. Alleen door adequaat ingrijpen van het ziekenhuispersoneel kon het slachtoffer deze tweede aanval overleven, aldus de rechtbank. De rechtbank achtte bewezen dat I. met voorbedachte rade een mes bij zich had gestoken en van plan was zijn schoonzus te vermoor den. S. had zijn vrouw volgens de rechtbank in een woedeaanval ge stoken, waardoor van voorbe dachte rade geen sprake was. De rechtbank hield bij de strafmaat rekening met de moeizame relatie tussen het slachtoffer, haar man en zijn familie. Rotterdam—Het puinverwerkend bedrijf Gebr. De Jongh aan de Ou de Maasweg moet op last van de DCMR Milieudienst Rynmond een grote partij asbesthoudend puingranuiaat terugsturen naar de leverancier, Van Vliet Con- trans BV in Wateringen. Het transport moet onder begeleiding staan van asbestdeskundigen en nog deze week plaatsvinden. Het asbesthoudende materiaal, waarschijnlijk afkomstig uit een gesloopt gebouw, werd ontdekt door Tweede Kamerlid R. Poppe (SP) tydens een werkbezoek aan de Rijnmond. Poppe liep toen on aangekondigd verschillende be drijfsterreinen in de regio op. Bij Gebr. De Jongh stuitte hy op een berg puin van circa 450 ton die as best bleek te bevatten. Het mate riaal was bestemd voor ophoging of wegverharding. Volgens Poppe staat de zaak bij de Gebr. de Jongh niet op zich. Het komt volgens hem geregeld voor dat puin van gesloopte gebouwen asbest bevat. Oorzaak is dat het toezicht op de bij sloop wettelijk verplichte asbestinventarisatie tekort schiet. Bij renovatie en ver bouwingen is zelfs geen enkele vorm van inventarisatie verplicht Dat betekent volgens het Kamer lid dat er vee) asbest in het milieu komt, wat grote gevolgen kan hebben voor de volksgezondheid. Asbest veroorzaakt kanker. De SP dringt in het parlement al langer aan op een inventarisatie- plicht voor asbest in alle gebou wen, zodat bij sloop op renovatie bekend is of het pand asbest be vat. Op die manier zou het gevaar lij ke materiaal op een verantwoor de wijze kunnen worden afge voerd naar een speciale stort plaats. De DCMR zegt dat Gebr. de Jongh geen slechte reputatie heeft met de verwerking van puin. Dat er as best in het materiaal zit, is de ver antwoordelijkheid van de leve rancier. De milieudienst, die dit soort gevallen wel vaker mee maakt, zegt dat het scheiden van asbest bij de sloop van een ge bouw 'niet altijd even nauwlet tend' gebeurt. Om die reden zou ook de milieudienst blij zijn met scherpere regelgeving. Poppe is van plan een afschrift van het DCMR-rapport over de zaak Gebr. de Jongh aan minister Pronk (milieu) te sturen, om an dermaal duidelijk te maken hoe noodzakelijk verdergaande maat regelen zijn.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1999 | | pagina 4