Over twee jaar al zo'n veertig Hooglanders in Broekpolder Bij nieuwbouw Thurlede vloeien vijf decennia samen in een gebouw rm- ■x.: genda 11. Ziekenhuis Jagermeester Blom vindt commotie rond giftige grond 'verschrikkelijk overtrokken' Stankoverlast in Botlek door Esso Hemelvaart in hogere sferen Voorlichting door patiënten Milieudefensie wil vrijwilligers -sa» Rotterdams Dagblad Ik heb te doen met de bewoners van Bijdorp. Het oogt rustig daar in die smalle straatjes waar 's zomers de buurtjes als één grote familie bij elkaar op de stoep zitten. Maar zo vredig is het daar helemaal niet. Telkens weer moeten ze informatie-avonden beleggen, protest-acties voorbereiden en ambtelijke stukken doorworstelen in de strijd voor ^hetbehoud van hun woongenot, -Jaren geleden was de wijk in rep en roer toen wethouder Hafkamp op -i-JieHdee was gekomen het stadion van SW, dat de eredivisie in zou te verkassen naar Bijdorp. Het voormalige voetbalterrein van WK en Olympus lag immers braak en de hooligans zouden zó van het perron in het stadionnetje gepropt kunnen worden. Het buurt huis was afgeladen toen John van Dijk, destijds de voorzitter van SW, effetjes zijn ideetje er door kwam douwen. Met succes klom men de bewoners van Bijdorp op de barricaden. Ze moesten diep gaan maar het stadion is er nooit gekomen. In Bijdorp, en niet alleen daar, beraden ze zich nu over de geplande kpmst van het nieuwe ziekenhuis- Wie is er eigenlijk niet tegen de gekozen locatie, zou je bijna zeggen. De omwonenden vrezen par keeroverlast' en groeiende verkeersstromen waardoor de veiligheid erin de wijk niet beter op wordt. Eén ding wordt in alle hectiekechter "'Velgeten. De patiënt. Het zal hem of haar een zorg zijn waar het be zoek de auto moet parkeren en of ze een kwartier nodig hebben om "van de rijksweg bij het hospitaal te geraken. Nee, die beeft wel even wat anders aan zijn of haar hoofd. Wat een patiënt nodig heeft, is een riant uitzicht. Want het grootse deel van de dag lig je toch naar buiten te koekeloeren. In het 'Schie- land' is het panorama, kan ik u uit ervaring melden, niet verkeerd Tenminste als je op de achtste ligt. Het nieuwe ziekenhuis wordt vijf hoog, En dan moet je nog mazzel hebben als je 'bovenin' komt te liggen- Want vanaf de tweede verdie ping valt weinig te zien. Ja, de achterkant van het politiebureau, de flat aan de andere kant van het spoor of het groen van de Poldervaart Ik kan u vertellen dat in scheepvaartverkeer op de Nieuwe Maas, om maar een voorbeeld te noemen, meer beweging zit dan in het fluite- kruid, de witte dovenetei, het herderstasje, hondsdraf en smeerwor- tel aan de boorden van de Poldervaart Daar ben je als bedlegerige pa- tïent snel op uitgekeken. Of je moet al manisch depressief rijn. Is er wel aan de patiënt gedacht? Ik heb zo mijn twijfels. Maar die had ik'langer. Het gebied daar achter het politiebureau is als een grote jKitzel waarvan het laatste stukje niet past en er toch in wordt ge- mropt. Mocht het nieuwe ziekenhuis er uiteindelijk toch komen, dan "hóóp ik dat de afsprakenbalie van de poli voorzien wordt van een by- permodeme telefooncentrale. Want van acht minuten wachten en "Jiten en weer geslinger van toestel naar toestel knap je niet op. Ster ker nog, daar kan je doodriek van worden. En dat in een ziekenhuis! SANDERSONNEMANS -«ad Dinsdag 11 mei SCHIEDAM Dc Oost Patchwork, 13.30-15,30u. Podium Café, Lan ge Haven 28. Jamsessie, 21.30u. VLAARDINGEN Dc West. Begeleiding cyberhoek, 13.30-16.Ö0u. en creatieve contactmiddag, 14.00-16.00u. Kinderboer derij Holywood. Excursie natuurpark Holy. Buurt huis de Pijpelaar. Bingo, 20.00u. MAASSLUIS CoppeUlockzaal stadhuis Koningshoek. Openbare vergadering cliëntenplatform sociale zaken en werk gelegenheid, 14.00u. Sport- en recreatiebad Dol- Fijn, Sportlaan 8. Engels ontbijt, 7,00u. en darten in het recreatiebad, 20.Q0u. Woensdag 12 meiJ' MAASSLUIS Dc de Vloot. Spreekuur wethouder sociale zaken A. Keijzer, 13.3ÖU. ROTTERDAM Ahoy* 20.00 Lord of the dance. Bad West 13.00 Aqua- House-Party. Blijdorp Huid en Haar. Galerie Ron Mandos 10.30 peuters, 14.30 4 tot 7 jaar Vanuit de SprookjesstoeL Prinses Theaterl5.00 Kindermid- dag. de Doelen gr zaal 12,45-13.15 Lunchconcert. Casino 20.00-01.00 Bob Russell, tijden casino Ameri can Fantasy, 20.00-01.00 Ladies Day. De Stoep 20.15 The Deep River Quartet. Lantaren/Venster 20.30 Pianoparade. 20.30 Adel Blank. Odeon 20.30 Live Jazz in Odeon. Nighttown 23.00-05.00 Gay Surprise Party. Prinses Theater Wipneus en Pim. Rotown 22.00 Hey DJ! 't Kapelletje 14.30 Tussen de Muzen, deünie 20,30 NCRV Volgspot-Live. Coolsingel 13.00 Startfestijn Roparun. het voormalige V.O.C. gebouw 10:30 Biotex of zogezegd en alles II. Bonheur 21.00 "DMrt. Schellinks 19,00 Zzep. Luxor 20,15 Herman Tinkers. O.T. Theater a/d Mullerpier 20.00 De Woud- dttiVel. Rotterdamse Schouwburg gr zaal 20.15 A nii$th in the country, kl zaal 20.30 The Fever. Ro the- hiér 19.30 Anna Karenina. Theater Zuidplein gr zaal 10130 en 14.00 Nandri II. Bioscopen Van do.6mei. tlm wo.I2mei. Cinerama 1: 'Message in a bottle' (12) dag. 12.20- 15.20-18.20-21.20. Cin.2: 'Just the ticket' (16) dag. 12.50-15.40-18.50-21.30. Cin.3: 'La Vita Bella' (al) dag. 15.10-18.30-21.20. Cin.4: 'Asterix Obelix tegen Caesar' (al) dag. 13-18.40-21.30. Cin.5: 'Holy Man' (al) dag. 12,40-15.40-18.40-21.20. Imax Theater: 'Extreme' (al) dag. (beh.ma.) 14-16-20 (20 u. Eng.vers.), ma. 14-16. Africa's Elephant King- dom(ai)dag. (beh.ma.) 15-19,ma. 15. Whales'(al) dag. Redactie 13. 'Saving private Ryan' (16) dag, (beh.ma.) 21. Waterweg: Venster 1: 'Following' (16) dag. 19.30. 'My name is John Joe' (16) dag. (beh.ma.) 22, do.vr. ook 15, zo. ook 12.30. Bunte, Sneak preview ma. 22. Ven.2: 'El viento se llevo ló Edwin que' (16)do.t/m.za.l9.3fl. 'Festen' (16)do.t/m.zo.22, do. Comelisse, ook 15. Moviezone: 'L'appartement' (16) vr.15,30. Ben van 'Eaust' (16) zo.15. Wereld Cinema Tour: 'Kleines tro- Haren, picana' (16) zo. 19.30. Cinema 2000: 'Ludwig' (16) ma- Danielle .dr.wo. 19.30. Ven.3: 'Journey to the sun' (16) dag. Hermans, 19,45-22, zo, ook 13. Ven.4: 'Het vijfde seizoen' (16) Mariëtte dag. 20. 'La vie rèvée des anges' (16) dag. 22. Olsthoorn, Luralère 1: 'I still know what you did last summer' Eefje (16) dag. 13-15.45-18.30-21.15. Lum. 2: 'Bride of Oomen, Chucky' (16) dag. 13.45-16.30-19-21.30, zo. niet 13,45. Sander 'Dance with me' (16) zo. 13.15. Lum J: 'Babe: pig in Sonnemans the city' (ai) dag. 13.30-16-18.30. 'Payback' (16)dag. 21. Lum.4: The faculty' (16) dag. 16.30-18-21.30. Over de Pathé 1: 'Arlington road' (16) dag. (beh. zo.) 11.55- Vesten 3, 15.10-18.15-21, zo. 13-15.35-18.15-21. Pat.2: 'Rush 3116 AD hour' (16) dag. 11.40-16.40-19-21.40, di, niet om 21.40. Schiedam Sneak Preview: 'Edward vs Edward' (16) di. 21.40. Postbus 373, Pat.3: '8mm' (16) dag. 15.40-18.20-21.20. Pat.4: 'Blast 3100 AJ from the past' (al) dag. 11.20-14.10-16.40-19.10-21.50. Schiedam Pat.5: True crime'(16) dag. 11.50-15.20-18.20-21.20. Pat.6: 'Shakespeare in love' (al) dag. 15.50-18.30- Telefoon 21.10. Pat.7: 'A civil action' (al) dag. 16,10-18.55-21.30. 27 3 2 7 00 Kmdcnnatinccs: Cin.3: 'Abelfje' (al) dag. 12.40. Telefax Cin.4: 'Babe in de grote stad' (al) dag. 16. Imax Thea- 4265227 ter: 'Babe in de grote stad' (al) dag. 11-17. Ven.3; 'Black Beauty' (al) do.vr.zo. 15. Ven.4: 'Pipi Lang- Sportredac kous' (al) do.vr.zo. 13. 'Rasmus en de landloper' (al) tie: do.vr.zo. 15. Lum.4: 'Een luizenleven' (al) dag.14. Bart Pai.2: 'Missing link' (al) dag. 14.20. Pat.3: 'Een luizen- Boerop leven' (al) dag. 11.10-13.25. Pat.6: 'Babe in de grote Telefoon stad' (al) dag. 11.10-13.25. Pat.7: 'Asterix en Obelix' 2732700 (al) dag. 11-13.30. 4004310 Door Edwin Comelisse Schiedam De opdracht voor de nieuwbouw van het Schiedamse verzorgingstehuis Thurlede was bepaald met eenvoudig. Maak een ontwerp dat een jaren zestig ge bouw koppelt aan een jaren ne gentig flat en zorg dat het van bin nen een jaren dertig tot vijftig sfeer uitademt. Dat laatste is zeer belangrijk want die tijdsperiode is de belangrijkste fase geweest in het leven van de toekomstige be woners. Ga er maar aan staan. Vijf decennia samen laten komen in één gebouw. En dan ook nog eens op een manier dat het geheel met oogt als een ratjetoe van bouwstij len. Met het ontwerp dat Benno Schildwacht van het Zoeterwoud- se architectenbureau Bosman Partners heeft ingediend voor de nieuwbouw van Thurlede wordt volgens de directie ruimschoots voldaan aan de eisen. Het ont werp oogt modem, maar weer met zo modem dat het niet past by de huidige Thurledeflat uit 1968. Bo vendien is de nieuwbouw groot en ruim maar oogt het niet als een Dinsdag 11 mei 1999 kolos die alle andere gebouwen in de omgeving verstikt. „Het wordt een mooi gebouw voor een belangrijke piek. Het komt immers aan de Nieuwe Damlaan en dat is toch de entree naar het centrum," zegt algemeen direc teur Ernst Verbeek van Thurlede. „Daar moet j e n iet zo maar de eer ste de beste flat neerzetten. Niet zo maar een of andere lompe aan bouw dus. Op zo'n plek moet een gebouw komen dat door vorm en materiaal een aanwinst is voor de omgeving. Een gebouw dat op zichzelf mooi is, maar dat wel goed aansluiting heeft by de om geving." Die aansluiting is door architect Schildwacht bewerkstelligd met de vorm en de aankleding van de nieuwbouw. Zo zal de uitbreiding aan de zijde van singel, net ais de huidige Thurledeflat, op pilaren in het water komen te staan. Ver der heeft hy voor de plek waar oud- en nieuwbouw elkaar raken en enorme glazen pui in gedach ten. Deze glazen gevel, die loopt van de begane grond tot pal onder de dakrand, moet ervoor zorgen dat de twee samengevoegde ge bouwen niet enorm massaal over komen. De glaspui heeft als bijko mend voordeel dat voor de toe komstige bewoners en bezoekers een prachtig uitzichtpunt ont staat. In de ruimte zullen volgens directeur Verbeek dan ook zitjes worden ingericht. Op Nieuwland Met de nieuwbouw springt Thur lede in op de grote vraag naar be taalbare ouderenwoningen dicht by het centrum van Schiedam. Met het meuwbouwcomplex richt het verzorgingstehuis zich in eer ste instantie op de wijk Nieuw- land. In deze wijk is volgens Ver beek grote waag naar ruimere drie kamer-appartementen voor ouderen die zelfstandig willen wo nen. maar die de zorg binnen handbereik willen hebben. Deze zorg is voor hen een garantie dat ze óók zelfstandig kunnen wonen als ze in meer of mindere mate hulpbehoevend worden. De zorg die Thurlede straks gaat bieden varieert van hulp m de huishou ding tot terminale zorg. Binnen het huidige gebouw van Thurlede is zo'n woonwens met te verwezenlijken. „Thurlede is toch een echt verzorgingstehuis met veel tweekamer-appartementen en dat is toch met wat je wilt als vitale 65-plusser," zegt Verbeek. De oplossing moest dus worden gezocht buiten het bestaande flat gebouw, ernaast om precies te zijn. Daar zal een woontoren ver rijzen met daarin 48 driekamer appartementen met een vloerop pervlakte van 74 of 90 vierkante meter. De huurprijzen komen tus sen de 800 en de 990 gulden te lig gen. „Het prijskaartje dat aan de nieuwbouw hangt mag niet te hoog uitvallen," zegt directeur Verbeek. „In Nieuwland wonen veel minima en daar moetje reke ning mee houden." Horeca Een ander belangrijk onderdeel van de nieuwbouw is de begane grondverdieping die volgens de leiding van Thurlede moet uit groeien tot dé ontmoetingsplek voor senioren in de wijk Nieuw land. En met een grand café, een restaurant en een groot en mak kelijk te vergroten of te verklei nen zalencomplex moet dat vol gens Verbeek ook lukken. „Het moet een spilfunctie krijgen in de wijk. In het zalencomplex gaan we veel activiteiten organiseren. Dat kunnen de bingo's zijn die we nu al op het programma hebben staan, maar ook de klassieke en populaire concerten op zondag. Verder zullen het restaurant en het café zijn geopend van 's och tends tot 's avonds. Ouderen kun nen hier dus niet alleen voor goedkoop eten en drinken te recht, maar ook op allerlei tijd stippen leeftijdgenoten ontmoe ten." Bij de aankleding van restaurant, café en zalen zullen sfeer en ge zelligheid voorkeur genieten bo ven de functionaliteit. Hoe de in richting exact wordt is nog onder werp van gesprek tussen directie en architect. Wél staat vast dat met de inrichting de sfeer moet worden opgeroepen van de jaren dertig tot vijftig. U-armaturen, systeemplafonds en makkelijk schoon te maken zeil zullen dus uit den boze zijn by de inrichting. Verbeek: „Het moet een gezellige plek zyn, dé ontmoetingsplek voor ouderen in Nieuwland." w ...- ?- K C; - Av - Door Eefle Oomen Vlaardingen - Over twee jaar zal de kudde Schotse Hooglan ders, die dit najaar in de Vlaardingse Broekpolder wordt uit gezet, al uit zo'n veertig dieren bestaan. Dit voorspelt Boel Blom, de jagermeester, die zich in de toekomst over het wel en het wee van de runderen ontfermt. De tien Hooglanders, die de afgelopen tijd onderwerp waren van een heftig debat, zullen zich volgens hem snel vermenigvuldigen. „De kudde bestaat waarschijnlijk uit één stier en negen koeien. De vrouwtjes werpen gemiddeld per jaar één kalf. Die kalven zijn binnen twee jaar geslachtsrijp. Zo groeit de groep vlug aan." Omdat een veertigtal dieren ook echt het maximum is voor dit stuk Broekpolder, wordt het surplus aan dieren doorverkocht. Aange zien de oerrunderen per stuk wel zo'n 3500 gulden opbrengen, zou zo'n doorverkoop op den duur een flinke steen bij kunnen dragen aan de financiering van het pro ject, Los van de drie ton, die het kost om het project te starten en de runderen aan te kopen, gaat er ieder jaar ook zo'n 45.000 gulden aan toezicht, onderhoud en bege leiding inzitten. Sponsors betalen een deel van die kosten. Voorlopig echter zal de gemeente er nog niet veel aan verdienen, omdat bekend is dat de dieren op verontreinigde grond grazen. Dat maakt ze voor de Veterinaire In spectie van de Volksgezondheid ongeschikt voor menselijke con sumptie. Verkoop van de Vlaar dingse runderen aan andere be- grazingsprojecten in binnen- of buitenland behoort wel tot de mo gelijkheden. Daarnaast benadrukt Blom dat het vlees van deze kudde over drie jaar best wel eens 'vrijgege ven' zou kunnen worden. „Uit voorzorg hebben we gesteld dat het vlees de aankomende jaren niet mag worden gegeten. Maar als over driejaar blijkt, dat er echt niets met de runderen aan de hand is. wordt zo'n verbod voor menselijke consumptie ingetrok ken." 'Proefdieren' Het is de eerste keer, dat Blom aan het woord komt, sinds de con sternatie rond de plaatsing van de runderen op het terrein, dat in de jaren zestig en zeventig werd op gespoten met vervuild bag gerslib uit de Rotterdamse petroleumha vens. Recent keerde de Lan delijke Dieren bescherming zich fel tegen het project, omdat de runderen als een 'soort proefdieren' zouden worden inge zet. Hun gezondheid was immers, zo oordeelde de dierenbescher ming, niet voor de volle honderd procent gegarandeerd. Het protest van de dierenbescher ming leidde ertoe dat uen leden van de gemeenteraad alsnog te gen het project stemde, hoewel het besluit eerder in de desbetref fende raadscommissie unaniem was genomen. Omdat de tegen stemmen geen meerderheid vormden, kwam het plar.er vorige maand toch door. Dat leek het ein de van de affaire. Tot het Vlaar dingse Tweede Kamerlid Remi Poppe van de SP minister Apothe ker van Landbouw er vorige week vragen over stelde. Blom heeft het hele debat in de media en de politiek naar eigen zeggen 'hoofdschuddend' ge volgd. Hij noemt de commotie 'verschrikkelijk overtrokken'. De toekomstige habitat van de dieren is volgens hem goed genoeg on derzocht. De jagermeester verwyst daarbij naar het onderzoek van de contro leurs van de Veterinaire Inspec tie. „Ik heb die inspecteurs ver schillende malen op sleeptouw genomen door de Broekpolder. Tijdens die tochten zijn er door hen allerlei gewassen mee geno men. Die hebben zy op hun beurt weer doorgestuurd naar het RIVM." Omdat zowel het RIVM (voluit het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu) en de Inspectie het groene licht gaven, kan er volgens hem mets meer misgaan. Onderwater eelt toe dat er tussen het .oppervlak percelen zitten, cue ernstig verontreinigd zijn, maar benadrukt dat er ook stuk ken land zijn zonder gif. „De die ren krijgen in vooijaar, zomer en najaar ook toegang tot de Aalkeet- buitenpolder. Daar ligt gewone, goeie boerengrond." In de koud ste maanden kan de kudde daar niet terecht, omdat de polder on der water wordt gezet. Het onder gedompelde land dient dan als overwinteringsplek voor ovér- trekkende ganzen. Mocht het in deze wintermaanden nodig zijn, dan worden de Hoog landers bijgevoed. „Omdat de die ren zowel gras, als twijgjes, als brandnetels eten, ga ik ervan uit dat er altijd genoeg eten voor ze is. Maar als er een heel strenge winter aanbreekt, dan zorg ik na tuurlijk voor balen stro en hooi." 'Toestanden' als rond de Heek- runderen bij de Oostvaarders Plassen in Flevoland zullen in Vlaardingen dan ook niet voorko men, verzekert Blom. Rond die plassen stierf recent een aantal runderen van de honger. Omdat er volgens Staatsbosbeheer spra ke was van een 'natuurlijke' selec tie, werd daar niet ingegrepen. Dat kwam Staatsbosbeheer op fel le protesten van de Dieren bescherming te staan. Op dit moment loopt er ook een pro ces tegen de boswachters. Het lakse op treden bij de Oostvaarders Plassen valt niet goed te praten, vindt Blom. „Hoe je het ook wendt of keert, deze dieren bevin den zich niet in een natuurlijke si tuatie. Vroeger hadden ze immers een veel groter terrein tot hun be schikking. Nu ze een veel kleiner territorium hebben, moet je in grijpen, als ze niet genoeg voedsel hebben." In de Broekpolder zullen de Hooglanders nauwlettend in de gaten worden gehouden. Zo komt er een kraal, waarin de dieren ze ker één keer per jaar door een vee arts worden onderzocht. Blom Jagermeester Roel Blom: 'Ik kan niet wachten, tot Het moment dat die dieren hier ook echt rondlopen.' Foto Fred UbocfwnVRoel Dijkstra hoopt daarnaast dat de deskundi gen. die verbonden zijn aan de kinderboerderij in de wijk Holy, het project intensief wllen bege leiden. 'Niet aaien' Omdat de runderen los rondlo pen, wordt op borden aan bezoe kers uitgelegd, hoe de dieren te benaderen. 'Niet aaien' is één van de geboden. „De Hooglanders zijn rustige beesten, maar dat bete kent niet dat je ze zomaar kunt aanhalen. Als één van de koeien net een jong heeft, zou ze best wel eens wat agressief kunnen reage ren." 'Niet voeren' is een ander devies. „De dieren hebben hier in het al gemeen genoeg voedsel voor han den. Extra eten zal ze geen goed doen." Of die laatste oproep be klijft, waagt de jagermeester zich nu echter al af. „Zo kan je ook honderd keer zeggen, dat de een den niet gevoerd mogen worden, maar ja, dat is nu eenmaal een volksgebruik. Wandelaars kun nen het gewoon niet laten." Ondanks alle negatieve berich ten, heeft de jagermeester nog steeds 'heel, heel veel zin' in het project. „Ik kan niet wachten, tot het moment dat die dieren hier ook echt rondlopen." De populari teit van het recreatiegebied zal er volgens hem flink door stijgen. „Door die Hooglanders wordt het vast een stuk aantrekkelijker om een dagje Broekpolder te doen." Konijnen grutto's fazanten en vossen hebben tot zijn trots al een 'kraamkamer' in het gebied ge vonden. Met die oerrunderen er bij, wordt het stukje grond vol gens hem almaar mooier en mooi er. Zo wonderschoon, dat bezoe kers het bijsmaakje, dat er aan het verontreinigde stukje grond kleeft, met één stap op het groene gras al zijn vergeten. Rotterdam Een technische sto ring bij een Esso-raffinaderij in de Botlek heeft maandagmiddag voor flinke stankoverlast gezorgd. Bij de DCMR Milieudienst Rijn mond regende het vooral uit Vlaardingen en Schiedam klach ten over een zeer sterke lucht van rotte eieren. Het euvel was rond een uur ver holpen, maar volgens een woord voerster van de DCMR zou de lucht nog zeker enige tijd blijven hangen. De stank wordt veroorzaakt door een kapotte zogenoemde incine rator. Daardoor komt zwavelwa terstof vrij. Afgelopen zaterdag vond bij dezelfde installatie een soortgelijk incident plaats. Schiedam—Tijdens Kemelsvaart dag kan men terecht in het proef lokaal van het Nederlands Gedis tilleerd Museum voor een hemels in eigen huis gestookt drankje. Er kan worden gekozen voor een je nevertje, bittertje of een kop kof fie terwijl men de tijd doorbrengt in het mekka van het Nederlands gedistilleerd. In de loop van de eeuwen heeft de borrel ook bijnamen gekregen die verwijzen naar kerkelijke zaken. Zo tekende Ewoud Sanders in zyn borrel woorden boek uit 1997 een aantal namen op zoals: dron- kenaardspatemoster, gerefor meerde, vicaris, wijwater en zie- lentroostertje. Het museum aan de Lange Haven 74-76 is op Hemelvaart geopend van 12.30 tot 17.00 uur. In de maand mei hebben weereen aantal spreekuren plaats door en voor paticr.en in het voorlich tingscentrum van het Sehieland Ziekenhuis. Mensen kunnen hier vrijblijvend terecht voor informa tie en contact met lotgenoten. Een afspraak maken is niet nodig. Maandag 17 mei is de Asbest slachtoffers Vereniging Neder land aanwezig en 's middags zit ten er medewerksters van het Landelijk Contactorgaan Begelei ding Borstkankerpatiënten, Een dag later is 's ochtends de Diabe tes Vereniging Nederland aanwe zig en 's middags de Alzheimer Vereniging Rotterdam. Vlaardingen Regeren is vooruit zien. Om zich ook in de toekomst in te kunnen blijven zetten voor een 'duurzaam Vlaardingen' houdt de Vlaardingse afdeling van Milieudefensie een leden werfactie. Geïnteresseerden kun nen gratis deelnemen aan twee traininsgavonden waarvan de eer ste vanavond wordt gehouden. Al meer dan tien jaar is de Vlaar dingse Milieudefensie-tak actief. De inbreng van vrijwilligers bij het leefbaar, open en groen hou den van Vlaardingen is onont beerlijk. Daarom ook zoekt Mi lieudefensie mensen die weten hoe ze actie moeten voeren. Zij die interesse hebben, kunnen vanavond en volgende week dins dag (20.00 uur) terecht in het ge bouw van Platform Ander Vlaar dingen aan de Oosthavenkade 8. Daar geeft Brenda Vink, trainster van plaatselijke werkgroepen voor Milieudefensie, een cursus om vrijwilligers klaar te stomen voor het Milieudefensie-werk.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1999 | | pagina 5