11 Huurders Holy-Zuid roepen hulp Woonbond in Woonkeuzetekst uderen oA de pedalen Rotterdams Dagblad 1 Leo van Ierland Koning der Verlovingsringen Lijnbaan 50 Keuze uit 10 merkenDesïree MARTINSHOF GD 'Woningen in twaalf flats voldoen niet meer aan huidige kwaliteitseisen' Groenoord met bezems de straat op Gondeivaart geschrapt uit v program ma ^Branders- feesten Man met mes bedreigd en beroofd Oprit A 4 tijdelijk afgesloten Woning anders toegewezen msssaamm Nieuwe werkplaats voor I verstandelijk gehandicapten j Ook Vlaardingse partij wil andere plek streekziekenhuis weken voor Of bel gratis 0800-06 42 Rotterdams Dagblad Waterweg Woensdag 12 mei 1999 Schiedam De Brandersfeesten zullen het dit jaar zonder het wa- tersportweekeinde en de verlich te gondelvaart moeten doen. Het bestuur van de Stichting Bran dersfeesten heeft besloten deze onderdelen te schrappen, omdat er niet genoeg mensen beschik baar zijn om de activiteiten te or ganiseren en te coördineren. Alle dertien jaren dat het water- sportweekeinde werd gehouden, waren het de ONS en de Stichting Brandersfeesten die het evene ment met financiën, publiciteit en menskracht steunden. Begin dit jaar was er echter een overleg tus sen de directie van de ONS en het bestuur van de stichting waarbij deÓNS de wens op tafel legde dat dej watersportverenigingen zich m|er moesten bemoeien met de organisatie van het weekeinde. Vervolgens werden alle water clubs benaderd met deze wens. Geen van de verenigingen heeft echter de menskracht in huis om gehoor te geven aan de wens van de ONS. De organisatie van de Brandersfeesten heeft toen ge concludeerd dat het onmogelijk is om het weekeinde op poten te zet ten. Vrijwilligers Het bestuur van de Stichting Brandersfeesten kan het werk dat hoort bij het watersportweekein- de onmogelijk overnemen, zo geeft ze aan. Zelfs niet als er geld beschikbaar zou worden gesteld om de organisatie uit te besteden. „Het watersportweekeinde was bij uitstek het weekeinde van de vrijwilligers. Die bepaalden de unieke sfeer," zegt voorzitter Ruud PiUard van de Stichting Brandersfeesten. Met het schrappen van het water sportweekeinde komt een einde aan een Schiedamse jaarlijkse traditie. Dat geldt met name voor de gofftfêlVaaTfflëyörig jaar goed was voor zo'n 45.000 toeschou wers. Het bestuur van de Bran dersfeesten realiseert zich dat het niet zal lukken om al dit jaar een vervangend evenement te organi seren. Wel zal bij het zoeken van een nieuwe publiekstrekker wor den gezocht naar een evenement waarbij de Schiedamse grachten en havens een belangrijke rol spe len. SchiedamVijf jongeren hebben gisteravond in Groenoord op jtrabt een man beroofd. De groep, jongens en een meisje, be- "jgde een 26-jarige inwoner van teen op het Albert van Raal- i met een mes. Hij werd ge il 2ijn portemonnee en rfoonaftegeven. e gealarmeerde Schiedamse po- 1 litie begon meteen met een onder zoek in de buurt en op aanwijzing van het slachtoffer kon op de Edu- ard van Beinumlaan een 17-jarige verdachte worden aangehouden. Schiedam De oprit naar de A 4 en het gedeelte van de Vlaardin- gerdijk, tussen de Karei Door- manweg en de Schiedamsedijk, is vanaf maandag twee weken afge sloten voor het verkeer. De afsluiting gaat op maandag 17 mei om 07.00 uur in en duurt tot, en met maandag 31 mei tot ver moedelijk 18.00 uur. Voor bussen, hulpdiensten en bestemmings verkeer met ontheffing blijft de oprit toegankelijk. Ook de door gaande route voor (bromlfietsers en voetgangers is bereikbaar. Au toverkeer met bestemming A 4/ Ring Rotterdam wordt zowel van uit Vlaardingen als vanuit Schie dam via een omleidingsroute naar de rijksweg geleid. De afsluiting is nodig voor de aan leg van de Beneluxhjn. De werk zaamheden bestaan onder meer uit het afgraven van grond, het leggen van riolering, het aanbren gen van asfalt en het plaatsen van kolomliggers voor het metrovia duct. Door Eefje Oomen Vlaardingen De huurders van twaalf flats in de Vlaardingse wijk Holy-Zuid gaan de Woonbond inschakelen, om onder zoek te doen naar de kwaliteit van hun woningen. Volgens de flatbewoners voldoen hun appartementen bij lange na niet meer aan de huidige eisen. Hoewel ze daar de afgelopen jaren al herhaaldelijk over hebben geklaagd, wil verhuurder Water weg Wonen tot 2004 niet in actie komen. Het woningbedrijf heeft op dit moment nog de handen vol aan de sloop en de renovaties in de West- wijk en Babberspolder, zo werd de bewoners medegedeeld. De be treffende flats aan de Sperwer- laan, de Torenvalklaan en de Spechtiaan zouden daarom pas over vijfjaar aan de beurt komen. Omdat de huurders niet langer willen wachten, heeft de voorzit ter van de bewonersorganisatie Dick van der Werf de hulp inge roepen van de in Amsterdam ge vestigde bond, die adviezen uit brengt over de bouwkundige kwa liteit van woningen. De Vlaar dingse huurdersraad heeft toege zegd tenminste een deel van de onderzoekskosten op zich te wil len nemen. De flats voldoen volgens de bewo ners ondermeer niet meer, omdat ze slecht geïsoleerd zijn. Zo be staan de ramen nog steeds uit en kel glas. Daardoor zou het bin nenshuis vaak erg tochtig zijn. Huurders van een ruimte op de bovenste verdieping hebben daar bij ook last van lekkages door re genwater. Bewoners, die een eta ge op de begane grond hebben kampen daarentegen weer met de kilte, die vanuit de kelder optrekt. Isolatie van de kelderplafonds is volgens voorzitter Van der Werf dan ook hoognodig. Een unanieme bron van ergernis is dat er nog steeds met gaska chels moet worden gestookt. Ook de ouderwetse wc's zijn de huur ders een doom in het oog. Van der Werf: „In plaats van de duoblok- ken waarmee moderne flats zijn uitgerust hebben we hier nog steeds een toilet met een touw tje." Daarbij houdt ook de stroom voorziening niet over, „Als we hier tegelijkertijd een friteuse en een waterkoker aan hebben, knal len de stoppen eruit." Een stan daard aardlekschakelaar voor alle woningen staat dan ook op het verlanglijstje. Alarmerend Als de woningen niet snel gerief lijker worden gemaakt, zal het verloop in de wijk volgens Van der Werf alarmerend toenemen. Nu al zijn er uitzonderlijk veel mutaties. Vorig jaar vertrokken er meer dan honderd huurders, meer dan een zesde op een totaal van 575. Minstens tachtig daarvan gingen volgens de voorzitter weg, omdat ze elders meer waar voor hun geld konden krijgen. „Dan betaal je in een andere wjjk mis schien honderd gulden per maand extra, maar daar heb je dan wel cv voor en een goed geïso leerde woning." Volgens hem is het leeuwendeel van de huurders bereid dieper in de buidel te tasten als het woning bedrijf de kwaliteit van de appar tementen op zou schroeven. Van der Werf praat namens tweederde van de bewoners. Bij zijn organi satie 'De Toekomst' zijn vierhon derd huurders aangesloten. Sinds de flats 35 jaar geleden wer den opgetrokken heeft het exteri eur van de flats wel een opknap beurt ondergaan. Zo kregen de grauw geworden woningcom plexen acht jaar terug een nieuw kleurtje. Ook werd een jaar gele den aan vier van de twaalf flats een lift toegevoegd. Douchebak Bewoners kunnen tegenwoordig bovendien aanspraak maken op een nieuwe keuken. Een moderne MET HEMELVAART NAAR ATTRACTIEPARK DUINRELL! Dulnrtll In W*j»tnur bltdt pleiiw voor Ittt hele gezin, Beleef de dag van je leven mei de ipennende ittractlei.onbegrijpelljke lllutiM.de nieuwe Music User Ught Show en n»cuurti]k het over dekte tropischeTlklfaeA Dus kom nur Dulnrell in Wisseneir en mak er een spetterende Dulnnell-vaiuiitfe v*n. Dulnrell. Dulnrell I *242 )P Wutenur Tel. (070) SI SS ISS Klkkemec www.dulnrell.nl DUINRELL» DAAR KIKKER JE VAN OP! 'v &c*c jawruuQuiK^ foe&eK (kikuM de tcUe Bent u op zoek naar een huurwoning in Maassluis, Vlaardingen, Schiedam en Hoek I van Holland? Reageer dan met Woonkeuzetekst, de gemakkelijke aanvulling op de Woonkeuzekrant. kies Kabelkrant RD-TV kies teletekstpag. 606 bel 010 - 890 09 09 volg de instucties op de TV. Je bent zo oud als je fietst Bij de honderd deelnemers die gisteren fn Vlaardingen bij dienstencentrum de Bijenkorf op de fiets klommen, leek dat wel snor te zitten. 23J voel den zich in ieder geval nog jong genoeg om bij een fikse bries dertig kilometer door de Schiedamse en Vlaardingse regio te fietsen. En dat allemaal in het kader van het Jaar van de Ouderen. Onderweg kon ook nog op een andere manier aan de gezondheid werden gewerkt Zo was er bij dienstencentrum Bab berspolder een fietscontroie, orentest, ogen test en wat verkeersles en was er In het Beatrlxpark een rijvaardigheid- en een be hendigheidstest. Foto Roel Dijkstra Schiedam Zwerfvuil Dat is de meeste bewoners van de wijk Groenoord-Zuid een doorn in het oog. Vanmiddag slaan ze de han den ineen en gaan ze 'gewapend' met hogedrukspuit, bezems en prikstokken de straat op om hun woongebied een 'lentefris' aan zicht te geven. De grote schoonmaakactie is een initiatief van de nieuwe bewo nersvereniging en wordt financi eel ondersteund door de Woning bouwvereniging Schiedam (WBS) Niet alleen de wijkbewoners gaan de strijd aan tegen het vuil en het onkruid. Ook hun kinde ren, de politie en medewerkers van de WBS steken de handen uit de mouwen. De ONS geeft even eens acte de présence en stelt de papierprikkers, bezems en ander schoonmaakmateriaal ter be schikbaar. Hester Verbeek, coördinator van de afdeling leefbaarheid van de woningbouwvereniging, is zeer te spreken over de medewerking. „Zelfs de politie hebben we zover kunnen krijgen dat ze een handje helpen," zegt ze. „De meeste klachten vanuit de wijk betreffen zwerfvuil. Hondenpoep is een stuk minder. Maar dat heeft mis schien te maken met het feit dat we zelf, net buiten de wijk, een hondentoilet hebben aangelegd. Op de grasveldjes tussen de stra ten komen borden te staan die daar naar verwijzen" Als je het Hester Verbeek vraagt, zit er weer muziek in het stukje Groenoord dat omzoomd wordt door de Laan van Bol'es, Valerius- straat en Willem Pijperstraat. De vergadering voor bewoners die in februari van dit jaar werd gehou den, leverde spontaan zes belang stellenden op die zitting willen nemen in de nog op te richten be wonersvereniging. „Inmiddels is er ook een avond geweest voor de allochtone bewo ners uit de wijk, inclusief tolken," vervolgt Verbeek, „Die avond meldden zich gelijk twee Turkse vrouwen aan voor de bewoners vereniging en een Turks echtpaar heeft aangeboden met de com plexbeheerder nieuwe bewoners te gaan bezoeken. Vanzelfspre kend zijn we daar heel blij mee, want het is belangrijk dat wat er leeft in de wijk, wordt g door alle culturen die er wonen." De WBS is in Groenoord-Zuid ei genaar van ruim vierhonderd wo ningen, die er iets meer dan der tig jaar staan. De winkels aan de Laan van Bol'es, de woningen er boven en de ouderenwoningen er achter gaan op termijn tegen de vlakte om plaats te maken voor nieuwbouwwoningen. De wijk on dergaat in de nabije toekomst dus een behoorlijke gedaantewisse ling. Mede daarom is Verbeek blij om te ervaren dat de bewoners el kaar steeds beter weten te vinden en elkaar over bepaalde zaken aanspreken. „Om dat nog verder te ontwikke len steekt de WB S twee ton in een opknapbeurt van een van de oude ketelhuizen. Dat wordt verbouwd tot een onderkomen voor de be- wonersvereriging, maar kan ook dienst gaan doen voor kinderop vang. We willen er een soort buurthuis van maken. Het aller leukste om te zien is hoe de bewo ners hier alsmaar enthousiaster worden. De wijk gaat er steeds be ter uitzien. En dat is nou precies ook de bedoeling." douchebak behoort ook tot de mo gelijkheden. Voor die laatste faci liteit moet wel extra huur worden betaald. Als een nieuwe huurder een nog niet opgeknapte woning betrekt worden de laatste jaren keuken en douche sowieso ver vangen. Nieuwkomers betalen daarom ook meer huur. Waarschijnlijk start de Woonbond na de zomervakantie met het on derzoek in Holy-Zuid. Dan zal bij wijze van steekproef een aantal woningen nauwkeurig worden ge ïnspecteerd. Het advies, dat uit dat onderzoek rolt, wordt vervol gens aan Waterweg Wonen gepre senteerd. Het woningbedrijf hoeft zich overigens niets van dat on derzoek aan te trekken. Bewoners gaan er echter vanuit dat het be drijf een onafhankelijk rapport niet zo maar naast zich neer kan leggen. Maassluis—De toewijzing van be jaardenwoningen in de Maassliii- se complexen De Vlieten De Vloot is onlangs veranderd. Beide com plexen zijn nu eigendom van Üe Woning Stichting Maassluis. Alle beschikbare huurwoningen wór den voortaan aangeboden via de wekelijks verschijnende Woon keuzekrant. Belangstellenden kunnen een bon insturen of met dewoonkeuzelijn bellen. Op basis van enkele voorwaarden wordt dan een selectie gemaakt. Voorheen werden bejaardenwo- ningen door de gemeente toege wezen aan mensen die een indica tie hadden gekregen voor een der gelijke behuizing. De selectie ge beurde door de Indicatiecommis sie Ouderenvoorzieningen. Door de regionalisering van de indica- tiecommissie is deze werkwijze nu gewijzigd. Alle mensen die al voor een bejaardenwoning zijn geïndiceerd, hebben inmiddels van de gemeente bericht ontvan gen. Vlaardingen Op het Vlaardingse industrieterrein Vettenoordse Polder wordt vandaag de nieuwe werkplaats 'De Boei' voor verstan delijk gehandicapten geopend. Het centrum dat door Stichting Ipse is opgezet, geeft de veertig deelnemers de gelegenheid om in een echt professioneel atelier aan de slag te gaan. De Zuid-Hollandse stichting voor gehandicaptenzorg was al langer op zoek naar een ruimte, die zou voldoen aan alle huidige eisen voor arbeidsomstandigheden. De pas gerenoveerde loods op het be drijventerrein komt tegemoet aan deze wens. Het gebouw is de afge lopen maanden bovendien zo aan gepast dat ook rolstoelgebruikers er gemakkelijk terecht kunnen. Zo werden de toegangen en deu ren- -verbouwd en- kwam er een aangepaste" In het atel we. atelier zullen de deelne mers, die afkomstig zijn uit de he le Waterwegregio, houten produc ten maken, zoals vogelkasten, meubelen en kinderspelletjes. Ook worden er cadeau-artikelen vervaardigd; fotolijstjes bijvoor beeld, sierglas, wenskaarten en schilderijtjes. De producten wor den ondermeer verkocht op de Hoogstraat, in de winkel De Pe- perhoek, die onder beheer van Ip se valt. Kopers kunnen ook 'aan de deur' van De Boei terecht. De organisatoren benadrukken dat het centrum, ondanks het pro fessionele karakter, geen winst oogmerk heeft. Al het geld dat met de verkoop van de artikelen wordt verdiend, pompt de stich ting terug in het centrum. Er wor den bijvoorbeeld weer nieuwe materialen van gekocht Stichting Ipse beheertzo'ivnegentig-mstel- lingen voor verstandelijk g dacaptenin Zuid-Holland. Vlaardingen - Nadat erin de Schie damse politiek onlangs kritiek werd gespuid op de besluitvor ming rond de locatie van het nieu we fusieziekenhuis, begint het in buurgemeente Vlaardingen nu ook te rommelen. Stads- en Bur gerbelangen Vlaardingen (SBV), de eenmansfractie van Albert Brouwer, vindt dat zijn gemeente in samenwerking met Schiedam op zoek moet gaan naar een bete re plek voor het nieuwe hospitaal. Als het aan Brouwer ligt, worden er ook plekken in Vlaardingen be keken. Omdat de haringstad betrokken was bij de besluitvorming, moet het Vlaardings college" van Brou wer verantwoording afleggen over de huidige keuze voor de plek bij het NS station Schiedam- Nieuwland. Brouwer heeft het col lege ook schriftelijke vragen ge steld over het afwijzen van de vijf tien andere plekken, die de revue zouden zijn gepasseerd. Hij wil van het bestuur weten waarom juist Nieuwland uit de bus is ge rold. Vorige week stelde de Schiedam se partij Gemeentebelangen over hetzelfde onderwerp schriftelijke vragen aan hfiér college. Volgens een eigen onderzoek van deze fractie is het besluit voor een streekziekenhuis in de buurt van het NS-station nooit voorgelegd aan de Schiedamse gemeente raad. Omdat de keuze voor Nieuwland op flinke weerstand stuit bij de omwonenden, moeten er volgens Gemeentebelangen ook andere plaatsen bekeken worden. De par tij noemt ondermeer het sport park Harga in Schiedam als otiïfè, maar ook Vlaardingse loeatiewils het Shell Sportpark en de huidige plek van het Holy Ziekenhuis. j Omwonenden hebben zich tegen de plannen gekeerd, omdat ze een enorme parkeeroverlast vrezen. Op de gekozen plek zou onvol doende ruimte zijn voor de auto's van èn bewoners, èn patiënten, rvr-t Adres:. ■Postcode Telefoon: T Stuur deze^bor» ihbeVenyëlcp^Onde'f^^^el^ae^- Rotterdams Dagblad, Afti Aliunnuo borvlc c. f Antwoordnummer 3.573,3

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1999 | | pagina 1