Deltasport op koers voor hoofdklasse Lot PPSC ligt in handen van 's-Gravenzande Gebroeders Khalifï houden hoop MW'27 levend 1 - f> 'Geblesseerde' Luuk van Troost over de honderd Hamelink pakt schaaktitel bij meisjes Drost in staf van Rotterdam Verloren zoon Jarno van der Wilde viert terugkeer met een doelpunt f ,1^5 7 *rv Westerdijk gehuldigd V* Century Luuk van Troost brengt Excelsior'20 zege HSC krijgt veertien goals tegen binnen achttien uur O DC hoopt op misstap koploper Waddinxveen Van der Nol krijgt jeugd KB SS onder zijn hoede Rotterdams Dagt Vrijdag 14 mei 1999 Schiedam Cricketer Luuk van Troost scoorde gisteren 101 runs voor Excelsior'20 in het duel te gen HCC dat door de Schiedam mers werd gewonnen. Een opval lende prestatie voor een speler die 2ieh enkele dagen terug wegens een hamstrmgblessure afgemeld heeft voor de wedstrijd die Oranje woensdag in Liverpool tegen Lan cashire Cricket Association speelt, „Dat hebben meer mensen tegen me gezegd vandaag. Ik ben hele maal niet geblesseerd", meldt Van Troost. „Afgelopen week bel de ik de bonsdcoach en zei hem dat ik niet kwam trainen, omdat ik een klein beetje last had van een spier. Ik meldde me toen me teen af voor die wedstrijd in Liver pool, omdat ik die dag gewoon voor de klas sta. Een dag later lees ik dat ik een zware hamstring blessure heb en me daarom heb afgemeld. Dat klopt dus niet. Ik moet gewoon werken." Leiden Désiree Hamelink van SV Spijkenisse is de nieuwe Ne derlandse kampioene schaken bij de meisjes tot en met 20 jaar. De 17-jarige Spijkenisser, die met een half punt voorsprong de laat ste ronde inging, hield haar zenu wen in de finale in bedwang en slaagde erin met zeven punten uit negen partijen alle andere schaaksters achter zich te hou den. Hamelink zette vijf keer een opponente opzij en kwam vier keer een remise overeen. De jeugdtitel geeft haar het recht van 3 tot en met 13 september deel te nemen aan het Europees kampioenschap in Griekenland, „Ik ben met de bedoeling naar Leiden gegaan om bij de eerste drie te eindigen," het een dolblije Hamelink weten. „Maar dat ik zou winnen had ik echt niet ver wacht. Het is schitterend. Vorig jaar ben ik tweede geworden. Ik was dit jaar ook als tweede ge plaatst. Mariska de Mie was eerste geplaatst en tegen haar heb ik re mise gespeeld." De nationale titel is voor Hame link ook een revanche op de KNSB. Onlangs liet ze namelijk de KNSB-training schieten omdat ze vond dat ze in een te lage groep Was ingedeeld. „Ik werd vervol gens wel in een hogere groep in gedeeld, maar dat beviel ook niet," besloot ze, „Nu lach ik in m'n vuistje. Ik denk dat ik met de ze titel mijn gelijk heb bewezen." Rotterdam Hockeyclub Rotter dam heeft Donald Drost toege voegd aan de technische leiding van het mannenelftal. De trainer van Amsterdam en daarvoor HCKZ gaat met Ronald Hugers de training vercorgen, Ronald Hugers blijft verantwoordelijk voor de trainirg en de coaching. De overgangsklasser heeft zich voor het nieuwe seizoen versterkt met de spelers Bart Looye van Amsterdam en Floris Holïestelle van Victoria. Strafcornerspecialist Stijn Bak keren, die vorig seizoen door stu die afhaakte, is teruggekeerd. Niels van der Kaay, die eveens was gestopt, heeft verklaard zijn studie medicijnen te kunnen combineren met Rotterdam en speelt volgend seizoen weer aan de Beekweg. Rotterdam besluit zondag de competitie tegen Leonidas aan de Kralinger Esch. Het duel moet worden overgespeeld omdat Leo nidas in Brian van der Bruggen een speler had die geschorst was. Kort Bondig Het clubblad van Excelsior'20 lijkt zo onderhand een concurrent van De Particulier te worden De vraag naar vrijwilligers erin is el ke week aanzienlijk De dit sei zoen succesvolle Thurledeclub zoekt mensen om op zaterdag- en zondagmiddag te draaien Ook worden er onderhoudsmedewer kers gezocht en tevens zit men verlegen om een computer voor de ledenadministrateur By DVO'32 waart de geest van oud voorzitter Harry Meijer nog steeds rond Hoewel het nieuwe bestuur onder leiding van Jan Yerheui ai weer enige maanden de touwtjes in handen heeft, staat voorin het Vlaardingse clubblad nog steeds Harry Meijer als voor zitter genoteerd De naam van Verheul staat op de voorlaatste pagina De vereniging kampt trouwens met een contributie- achterstand van 8.500 gulden en dreigt een deurwaarder in de arm te nemen K&B zal snel betalen. Door Bas van den Berg Vlaardingen Jarno van der Wilde vierde zijn terugkeer bij Deltasport met de gelijkmaker. Bartho Westerdijk werd ge huldigd vanwege zijn 25Ge wedstrijd en 'Delta' heeft na de 1-1 in de nacompetitie van 1B tegen 's-Gravenzandse SV promo tie naar de hoofdklasse in eigen hand als het morgen van Strijen wint. En toch was trainer Ton Pattina- ma niet helemaal tevreden met het 1-1 gelijkspel tegen 'De Sport'. „De ploeg was nerveus, zat niet in de wedstrijd en nam weinig initia tief," merkte de gepokt en gema zelde trainer op. „Als debutant in de eerste klasse is het seizoen ge slaagd. We zijn als vijfde geëin digd, zitten in de kwartfinale van de districtsbeker en hebben de halve finale van het-Vlaardings kampioenschap bereikt. Maar ik had de ploeg ook graag zien win nen van de Westlanders. De ren tree van Jarno van der Wilde werkte stimulerend op de spelers, alleen kwam het er niet uit. Te veel spelers bleven onder hun ni veau. Ik hoop dat het tegen Strij en anders uitpakt." Zenuwen In het eerste kwartier stond Del tasport stijf van de zenuwen en initiatiefloos met de rug tegen de muur. Er was geen organisatie, maar niemand van De Sport die profiteerde. De enige die zich aan de taak hield, was Frons Ruys, Hij schakelde de gevaarlijke cen trumspits John Kraan zo goed uit dat de Westlander zich steeds meer liet zakken. Met de uitscha keling van Kraan was ook de ge vaarlijke Reza de Haan vaak het spoor bijster. Ondanks het initiatief van Del tasport bleef het een duel zonder uitgespeelde kansen. Terwijl de spelers in alle gezapigheid naar de rust verlangden, was daar in eens de aanval waarop De Sport had gehoopt. Kees van der Kruk werd op links weggestuurd. Zijn voorzet was scherp, maar de bal beroerde het hoofd van Ruys in- plaats van centrumspits John Kraan. De bal kwam vervolgens in 'niemandsland' terecht, waar verdediger Fred Vermeer de bal oppikte. Uit zijn voorzet kon Reza de Haan de bal ongehinderd in koppen: 0-1. Veel plezier beleefde 's-Graven zandse Sport niet van de treffer. De eerste de beste bal die Jarno van der Wilde na rust op z'n schoen kreeg, werd een doelpunt. Uit een vrijetrap van Dennis van der Meulen joeg hij de bal hard achter doelman Patrick van Eek: 1-1. Even later kreeg hij weer de bal op een presenteerblaadje. De cen trumspits was niet zelfzuchtig en schoof de bal in de voeten van Jouad Fertoute. Zijn schot raakte de paal. „Ik ben blij dat ik weer scoorde," reageerde Van der Wil de opgelucht „Ik heb vier weken niet gespeeld als gevolg van een intern conflict met Deltasport. Hoewel dat is opgelost, merkte ik dat ik wedstrijdritme miste." 's-Gravenzandse SV maakte door de gelijkmaker lange tijd een aan geslagen indruk, maar kreeg in de laatste twintig minuten ineens weer kansen. Een keer vergat grensrechter Martin van de Herik zijn vlag omhoog te steken toen Reza de Haan in buitenspelposi tie kon doorgaan. De vlam sloeg in de pan toen Pattinama zich daarover met de grensrechter ver stond. Onder grote spanning verstreken de laatste minuten. Na het laatste fluitsignaal van scheidsrechter van Ast had Deltasport toch zijn doel bereikt. Terwijl de Vlaardin- gers een klein feestje vierden, za ten de spelers van 's-Gravenzand se versuft en verslagen bij in de kleedkamer. Jamo van der Wilde (links) In duel met Gerard van Emmerik. Van der Wilde keerde na een conflict met Ton Pattinama weer terug bij Deltasport en scoordetegen 's-Gravenzandse SV. FotoPeter Moi- Trainer Wim van Laar was nog het meest in zyn wiek geschoten over de onnozele goal die De Sport om de oren kreeg. We moesten op passen niet de concentratie te ver liezen. Dat is dan toch een keer gebeurd waaruit ook de gelijkma ker kwam." 's-Gravenzandse verloor met 1-0 van Strijen dat aan een gelijkspel tegen Deltasport genoeg heeft om een duel af te dwingen tegen de winnaar van de nacompetitie van ID (OWIOS, ESC of Apeldoorn) voor een plaats in de hoofdklasse. Wil 'Delta' daar voor in aanmer king komen, dan moeten de Vlaardingers morgen winnen. Deltasport-'s-Gravenzandse SV 1-1 (0-1). 44 Reza de Haan 0-1,47. Jamo van der Wil de l-l Bijzonderheden: Scheidsrechter Van Ast gaf gele kaarten aan Dennis van Oosterom van Deltasporten aan Mark van Antwerpen van 's-Gravenzandse SV Bij Deltasport ontbraken door blessures Ma nuel Teixeira, Achmed en Hamid Bouchrit door uiteenlopende blessures Deltasport: Larooy, Hulspas, Luhenapes- sy, Ruys, Trputac, Van Oosterom, Zce- brechts, Westerdijk, Van der Meulen, Van der Wilde, Fertoute 's-Gravenzandse SV: Van Eek, Vermeer, IJspelder. Van Emmenk, Van Antwerpen, Van der Kruk (75 Kok). Scholtcns, Barend- se. Van Wieren, Kraan, De Haan Voorafgaande aan de wedstrijd tegen 's-Gravenzandse SV hul digde Deltasport zijn speler Bartho Westerdijk. De 35-jari- ge middenvelder speelde z'n 250e wedstrijd en kreeg uit handen van penningmeester John de Lange een bos bloe men en een horloge aangebo den. Westerdijk begon rijn voetbalcarrière bij DVO'32 en speelde voor TSB, RWH en DSS'26. Edwin Ibris tmovlc sla lomt langs Stephan Kleijn, De PP er nam de vierde treffer voor zijn reke ning. FotoPeter Door Bart Boerop Schiedam PPSC heeft zich gerevan cheerd voor de smadelijke 2-1 nederlaag afgelopen zaterdag tegen BMT. De ploeg van trainer Ron de Bruijnwon zijn laatste wedstrijd van de nacompetitie in 3B met 4-1 van 's-Gravenzande W. Het lot van 'PP' ligt nu in handen van de ploeg die het gisteren heeft afgedroogd. "s-Gravenzande moet zaterdag winnen van BMT, alleen dan gaan de Schiedam mers door naar de volgende ronde van de nacompetitie. Het vierde doelpunt van PPSC, twee mi nuten voor tijd, had misschien beter niet gescoord kunnen worden. Nu moet 's- Gravenzande W met vijf doelpunten verschil winnen van BMT om zelf verder te gaan. Daar gelooft natuurlijk nie mand meer in. Dat zou al een hele moei lijke klus zyn voor een ploeg in vorm, maar voor een elftal dat met 4-1 verliest is het een onmogelijke opgave. Daarom had Edwin Ibrisimovic de bal misschien maar over de achterlijn moe ten trappen toen hij hem via Miseha Keemink en Ahmed Bouaouzan op een presenteerblaadje kreeg. „Dat doe je niet. Zo'n bal maak je altijd," vond trai ner Ron de Bruijn. „Maar ik moet zeggen dat het wel door mijn hoofd speelde op de bank. We heb ben het er ook van tevoren over gehad. Dat het niet slim is om de tegenstander alle motivatie voor de volgende wed strijd te ontnemen. We kunnen alleen maar hopen dat 's-Gravenzande zijn sportieve plicht doet. Het speelt thuis te gen BMT en wil waarschijnlijk niet af gaan voor eigen publiek." „Bovendien heeft 's-Gravenzande het in de twee ontmoetingen eerder dit seizoen stevig aan de stok gehad met BMT. Ik hoop maar dat ze sportieve wraak willen nemen en om ze nog een beetje op te peppen hebbben we ze een aantal krat ten bier in het vooruitzicht gesteld als ze BMT verslaan, maar dan mogen ze er natuurlijk geen vijf maken. We gaan er zaterdag allemaal heen om te zien hoe het afloopt." De Bruijn heeft in de vijf dagen tussen de zeperd tegen BMT en het duel van gisteren flink op zijn jongens ingepraat. Het viel niet mee de mannen op te pep pen en het eerste halfuur was ook niet te zien dat er een ploeg voor zijn laatste kansen voetbalde. 'PP' trok voorzichtig naar voren en probeerde vooral met een lange haal de spitsten te breiken. Na twaalf minuten trok 's-Gravenzande voor het eerst over de middenlijn en kreeg het prompt een vrijetrap ter hoog te van de achterlijn. Emiel Grootschol- ten gaf de bal laag voor en bij de tweede paal schoot Aijan de Koning de 1-0 bin nen, De Bruijn: „Ik was bang dat de ploeg die achterstand slecht zou verwer ken, dat er iets zou knakken. Gelukkig kwamen we voor rust op 1-1 De gelijkmaker kwam uit de eerste mooie aanval van de thuisploeg Eric van Harmeien speelde op het midden veld Ibrisimovic in de loop aan. Hij pas- ste diep op Marcel Bosselaar die doel man Roland van Hulst met een droge schuiver in de hoek kansloos liet. Na rust was 's-Gravenzande alleen met schoten uit de tweede lijn enigszins ge vaarlijk. PPSC liep zonder briljant te spelen makkelijk uit naar 4-1. Eric van Harmeien nam het doel onder vuur. Doelman Van Hulst kon de bal niet klemmen waarna Bouaouzan de re bound simpel in het doel schoot. Van Hulst moest later passen op een knal van Van Harmeien. De 35-jarige middenvelder was met een goal en twee assists de absolute uitblin ker bij 'PP', Op het middenveld was hij immer aanspeelbaar. Met zijn kap- en draaihewegingen zorgde hij voor rust in het spel en zijn voortzettingen waren uitstekend. Met 4-1 in de laatste minu ten draaide 'PP' de nek van 's-Graven zande om. BMT heeft aan een gelijkspel genoeg om zich te plaatsen voor de volgende ronde van de nacompetitie. De Bruijn schat de kansen voor PPSC fifty-fifty. „Met deze zege hebben we in ieder geval laten zien dat we terecht een periode hebben gewonnen. Vanmorgen schoot door me heen dat dit mijn laatste wed strijd zou kunnen zyn (De Bruijn stopt na dit seizoen, omdat hij het trainer schap niet met zijn werk kan combine ren, red.), zaterdag zien we of er nog een wedstrijd bijkomt, anders was dit een aardige afscheidswedstrijd. Mochten we het niet halen dan verlaten we de na competitie met opgeheven hoofd." PPSC-'s-Gravenzande W4-1 (1-1). 12 Arjan de Ko- Bouaouzan 3-1.66 Ene van Harmeien 3-188 Ed win Ibnsii7iDvie4-l Bijzonderheden: Scheidsrech ter Prook gaf geel aan Cm van Lelieveld en Marcel Bosselaar (beiden PPSC) en aan Emiel Grootsehol- ten. en Sander Blok van 's-Gravenzande W PPSC: Van Ijtnburg, Hagestem, Van Lelieveld. Vermeulen, Boogaard, Van de Berg (46 Zwaan), Van Harmeien. Bosselaar, Bouaouzan, Keemink, Ibrisimovic 's-Gravenzande W: Van Hulst, Blok, Schrijvers, Van Holstein, De Koning 158 Kleijn), De Voogd (70 Roeland Groolscholten), Van de Bos, Knjger, Van Zanten, Van Schijndel (62 Van Dijk), Emiel Groot schollen. Door Fred Louter Maasland En weer zat het ve nijn in de staart bij MW27. Ging de voetbalploeg van Corvan Hoe ven twee weken geleden in de slotfase nog ten onder, gisteren lachte het geluk MW in het laat ste gedeelte van het overigens zeer matige duel tegen Sport- lust'46 breed toe. Via Khalid en Rachid el Khalifi bogen de Maas- landers in de laatste tien minuten van de wedstrijd een tien minu ten eerder opgelopen 1-0 achter stand nog om in een 2-1 voor sprong. En passant miste Rachid, dc jongste van de twee broers, ogï; nog een strafschop, Een overwinning die betekent dat MW morgen in de nu al beladen uitwedstrijd tegen BVCB aan een gelijkspel genoeg heeft om zich algeheel periodekampioen van de derde klasse D te mogen noemen, MW27 lijkt inmiddels voer voor psychologen. De ploeg presteert dit seizoen uiterst wisselvallig. Gisteren bakte de zeer gehandi capte ploeg er weer eens weinig tot niets van, maar won het -in te genstelling tot twee weken gele den- nu wel. En als je wint, is er achteraf niemand die zeurt. Om verschillende redenen ont braken in de basis ondermeer Yuri Pauwels, Arno van Nierop, Edwin Marijs, Meivin Illidge, Les ley Wigmore en Martin Fastenau. Opvallendste afwezige op sport park De Commandeur was giste ren echter oefenmeester Cor van Hoeven zelf. Hij deed in Dor drecht examen voor 'Oefenmees ter 1', en had de taken overgedra gen aan zijn assistent Martin Ver meer. Ook Vermeer was de mening toe gedaan dat zijn ploeg voor de zo veelste maal niet goed had ge speeld: „Dat is ook niet iets van de laatste weken. We spelen al een hele tijd minder dan normaal. Ik weet niet hoe dat komt. Misschien is het de druk die er op de ploeg rust. Of misschien zijn een aantal jongens uit vorm, dat kan ook. Het is in ieder geval moeilijk cm er aanwijsbare redenen voor aan te geven." Vuurwerk Het publiek moest lang wachten voor enig vuurwerk. Althans, als we de mjjjoenklapper die voor de wedstrijd werd afgestoken niet meerekenen. Tot de 70e minuut van de wedstrijd leek dat het hoogtepunt van de middag te gaan worden. Maar na de treffer van Sportlust'46-middenvelder Maurice Lesimanuqja sloeg de langverwachte vlam alsnog in de pan in Maasland. MW begon duels te winnen, en werd na het inbrengen van David van Aalst, Martijn van der Sar en John Meul- dijk zowaar nog gevaarlijk. Assistent Vermeer had een geluk kige hand in zyn wissels, want het was uitgerekend dit trio dat in de slotfase het verschil maakte. Met name Van Aalst mocht achteraf terugkijken op een heerlijke in valbeurt: „Ik ben heel tevreden met mijn prestatie. Twintig minu ten voor tijd kwan) ik enn en ik had in beide treffers toch een aan deel. Dan doe je het als invaller niet slecht. Ik hoop er tegen BV CB dan ook vanaf het beginsig- naal bij te mogen zijn." De gelijkmaker ontstond na een verre uittrap van doelman Dennis van Eek. De controle was er by Van Aalst die de bal goed meegaf aan invaller Meuldijk. De bonkige middenvelder zag vanuit zijn oog hoek Rachid el Khalifi er vandoor gaan die het geheel prachtig af rondde: 1-1 met nog zeven minu ten op de klok. Alles wat 'Maas land was schrok wakker. Het plotseling aanwezige enthou siasme bij de thuisploeg leek. rij kelijk beloond te gaan worden toen de aalvlugge Rachid el Khali fi binnen de zestien onderuit werd getrokken. Khalifi, volgend jaar misschien spelend voor Dor- drecht'90 voelde zich als enige ge roepen om de toegekende straf schop binnen te schieten. Zijn in zet was echter een gemakkelijke prooi voor doelman Gerben Don selaar. Nog geen minuut later was ieder een de gemiste kans op de zege al weer vergeten, toen alsnog broer Khalid -na een prima actie van wederom Van Aalst- de 2-lbinnen kon tikken. MW27-Sportlust'46 2-1 (0-0). 70 Maurice Lesimanuaja 1-0,83 Rachid el Khalifi 1-1, 92 Khalid el Khahfi 2-1. Bijzonderheden: Scheidsrechter Saarloos gaf geel aan Bert Bakkei en Eóifcaid uuisDergen van MW27, en aan Frank Versteegt van Sport- lust'46 MW27 speelt morgen zyn tweede duel van deze nacompetitie uit bij BVCB. Bij een gelukspel is de ploeg van Van Hoe ven algeheel periodekampioen MW27: Van Eek, Van 't Wout, Bert Bak ker, Lansbergen. Ra sens (80 Meuldyk), Bell (82 Van der Sar), Rachid el Khahfi. Van der End. Gouka, Khalid el Khalifi, Nico Bakker (71 David van Aalst) Sportlusl'46: Donselaar, Versteegt, Dijk- hof, Groenendijk, Reyngoudt, Versluis, Bouwman. LeMmanuaja, Knol, Immerzeel, Pot (70 Sunah) Schiedam/AmsterdamExcelsior'20 beleeft sinds ja ren weer een goede sei2oenstart. De Schiedammers wonnen verleden week makkelijk in Deventer van Koninklijke U.D. en versloegen gisteren op eigen veld HCC uit Den Haag. De bezoekers kwamen er nauwelij ks aan te pas. Excelsior'20 kwam tot209 voor 7 en won metl03 runs. De 105 runs van HCC kwamen niet eens in de buurt Dat was met name te danken aan het partnership Luuk van Troost en Mark Atkinson. Samen waren ze goed voor 62 runs. Toen trainer Atkinson caught be hind werd door Jeroen Smits op bowlen van Sillevis kwam Emile Smits aan de zijde van de boomlange in ternational. Ook Smits deed het sterk. Hij kwam tot 18 runs (run out). Grote man was Luuk van Troost Gisteren kwam hij op een schitterende centuiy (101) voordat hij werd gebowied door Chris Pringle. Excelsior'20 lijkt zich op te werpen als een serieuze kampioenskandidaat. Twee zeges op rij zullen het- zelfvertrouwen op Thuriede versterkt hebben. Erik Gouka (9), Carl Sehewe (5), Arjan Ruts (16), Marcel Schewe (1) hielpen bescheiden mee aan de zege. Het batten van HCC was op zijn zachtst gezegd wat te genvallend. Chris Pringle kwam tot 13 runs voordat Tariq hem ving op bowlen van Jacob Jan Esmeijer. Coach Dowt kwam tot 32 runs maar verspeelde de winstkansen van HCC met zwak bowlen. Hij kreeg in tien overs 59 runs tegen, maar nam geen enkel wicket. Bij de Schiedammers waren Jorg Hen- nicke (drie wickets voor 24 runs in elf overs), Sulei man Tariq (2 wickets voor 1 run in eif overs) en aan voerder Erik Dulfer (twee wickets voor 15 runs in elf overs waaronder maar liefst zeven maidens). Hermes DVS Stadgenoot Hermes DVS lijkt weer te langzaam op gang te komen. Na de nederlaag van verleden week tegen VOC was nu Ghandi te sterk. Ghandi won met 8 wickets, 105 voor 2. Hermes DVS had 103 all out. Ook vorig seizoen werden de eerste vier wedstrijden verloren, maar dat werd later ruimschoots goed ge maakt in het eompetitieslot. Tegen Ghandi was het heel matig wat de Schiedammers lieten zien. Jasper Beijer (22), Lou Borani (24) en Erik Hartong (17) waren de topscorers. Bij het bowlen werd er alles of niets gespeeld met het laatste als resultaat. Grave- zande (42) was de beste man. Zulfigar had het bowlen al fantastisch gedaan met 3 wickets voor 20 runs in elf overs. Zondag komt Quick Haag naar Harga. Noorden In een tijdsbestek van achttien uur heeft de zaterdag-selectie van HSC veertien doelpunten te verwerken gekregen. Woensdagavond was SFV81 met 7-4 te sterk voor de Vlaardingse vijfdeklasser en gistermiddag ging de ploeg van Karei Buuron met 7- 1 onderuit tegen Sportief. „We hebben 26 duels gespeeld, ik vind het genoeg, We eindigen derde van onderen, maar het was een heel gezellig seizoen en daar gaat het bij ons om," vertelde trainer Buuron. Woensdag moest hij door het gebrek aan spelers zelf de voetbalschoenen aan trekken. Hij gaf het goede voorbeeld door twee keer te scoren. Joop Sprenger en John Stuyfzand waren ook trefzeker. Yuel Sarac redde een dag later de eer. SchiedamZondag-yijfdeklasser ODC heeft de pech dat het in de serie B2 is ingedeeld met Waddinxveen. Het verloor twee keer van de ploeg die bovenaan staat en lijkt niet verder te komen dan de tweede plaats. Alleen de kampioen in B2 mag met ploegen uit de serie A strijden om promotie. ODC won woensdag met 2-0 van Pretoria (doelpun ten Arwin Voogt en Danny Soares) en staat twee pun ten achter op de koploper. De Schiedammers moeten nog één duel spelen. Waddinxveen komt nog twee keer in actie en heeft twee punten nodig voor de titeL Schiedam Jaap van der Nol traint volgend seizoen de A- en B-junioren van voetbalclub HBSS. Van der Nol werd enkele maanden geleden ontslagen als trai ner van Ursus dat onlangs zijn plaats in de vierde klasse verspeelde. HBSS stelde afgelopen zaterdag het verblijf in de derde klasse veilig. Ten Donck-Harga 13-10 (4-5). De motivatie ontbrak bij Harga, omdat Sperwers, zondag tegenstander van de Schi edammers, de titel afgelopen weekend al pak te, Een tweede"plek in de derde klasse is nu het hoogst haalbare. Ten Donck knokte tegen degrada tie. Harga gaf een 7-9 voorsprong uit handen. OranjeNassau-CKC Maasluis 9-13, Voor het restant van 17 minuten stonden de korfballers van CKC Maassluis en Oranje Nassau woensdag op het veld. Bij een 6-10 stand werd de wedstrijd eerder dit sei zoen gestaakt vanwege de regen. In het restant scoorden beide ploegen drie keer. Maassluis hoopt op puntverlies van Merwede, dan kan CKC in een direc te confrontatie Merwede achterhalen op de ranglijst. Sportagenda Tips voor deie rubriek kunt u doorgeven aan de sportredactie van deze krant, post bus 373,3100 AJ Schiedam. De sportredactie is overdag telefonisch bereikbaar onder 010-2732700 (fax: 010- 4265227) en in de avonduren onder 0104004310. VRIJDAG 14 MEI SOFTRAL: 19 OOBraves-Schiedam(m). ZATERDAG 15 M£I KORFBAL: 15 30 ODO-Vitesse, 15.30 Ventura Sport-Oranje Nas- sau. 15 30 CKC Maasslms-Merwede VOETBAL Vijfde klasse E: 14 30 Sportief-HSC, 14.30 DRGS-Rijn- streek Nacompetitie eerste klasse B: 14-30 Stnen-Deltasport. Derdeklasse D: H_30BVCB-MVV27. Vtwuwcüiucuwl. 15 uu ruutlinge-Zwaluwen. ZONDAG 16 MEI CRICKET: 1100 VRA-Excelsior'20,1100 Hermes DVS-Quiek HG HANDBAL 13 40 Wings-HoUandiaan (v), 12.30 ASC-WIK (v), 12.30 WIK-HVOS (v), 13.45 DWS-Treffers(v), 13.45 Walburg-Ventura (m). HONKBAL 14.30 Femx Twins-Holy (op veld te Made). KORFBAL 14 30 LDODK-KV Vlaardingen, 14.30 Harga-Sperwers SOFTBAL 14 00 en 1540Robur'58-Schiedam(v) VOETBAL Nacompetitie Eerste klasse B: 14 00 SWSMC-Papen- drecht. Vierde klasse G: 14.00 Hennes DVS-Fortuna Competitie vijfde klasse Al: 14 30 Swift Boys-SVDPW. Bi: 14.30 Schiedamse Boys-Steeds Hooger B2:14 00 Vierpolders-ODC. B3: 14.00 Dirks- land-Demos VrouwenvoelbaU 12 00 Hermes DVS-CKC.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1999 | | pagina 3