117 Fulco van Gulik haalt eindelijk zijn gram mi i René Verhagen hoofdtrainer van VDL Beschuldigde Gisbers: 'Dit is de omgekeerde wereld' Rotterdammer maakt met fraaie sprintzege in Strijen aan twijfels een einde Rob Sehalke door spelers aan de kant gezet: 'ik ben er kapot van' Eerste triomf Jaiabert in Giro Martinez slaat meteen zijn slag Neptunus terug waar het hoort na winst op ADO Greg van Hest favoriet in Zevenlieuvelenloop Deïtasport via strafschoppen naar halve finale WNJTMBSTER Wssiüis CION naar finale van Vlaardingse titelstrijd Rotterdams Dagblad Woensdag 19 mei 1999 Terme Luigiane—Voor Laurent Ja iabert ging gisteren een lang ge koesterde wens in vervulling. De Franse wielrenner boekte zijn eerste ritzege in de Ronde van Ita lië. In Terme Luigiane schreef hij de vierde etappe op zijn naam. Je roen Blylevens behield na de massale aankomst de leiderstrui. Jaiabert (30) kwam in de korte klim naar de finish vijftig meter voor de eindstreep op kop van het sprintende peloton. De laatste aanvalspogingen van de Italiaan Matteo Fagnini (tweede) en diens landgenoot Davide Rebellin (der de) kon hij weerstaan. Met zijn tiende seizoenszege trad Jaiabert toe tot het selecte gezel schap van renners die zegevier den m de drie grote wiellerron- den. „Dit was mijn grote doel by de start van deze Giro," sprak de Franse kampioen voldaan. Hij neemt pas voor de tweede keer deel aan de Ronde van Italië. Jaia bert debuteerde zonder succes in 1992 in de Giro. Sprintkanonnen Sprintkanonnen als Blijlevens en Cipollmi lieten zich m het steile emdtrajeet niet voorin zien. De Italiaan, al 26 keer winnaar van een etappe in de Giro, ondervond nog te veel last van zijn valpartij van maandag op Sicilië. Blyle- vens consolideerde rustig zijn lei derstrui. Zijn voorsprong op zijn nieuwe belager Jaiabert liep terug van 28 naar 18 seconden. De Italiaan Mauro Radelli bepaal de voor een groot deel het beeld van de vierde etappe, van Wibo Va- lentia naar Terme Luigiane over 186 kilometer. Als eenzame vluch ter dwong hij een voorsprong van bijna vijf minuten af. Hij reed 111 kilometer alleen. Twintig kilome ter voor de finish werd hu echter ingehaald door het jagende pelo ton. Saint-Affrique De Spaanse wiel renner Alberto Martinez heeft op de openingsdag van de Midi Libre meteen toegeslagen. De 23-jarige coureur van de Euskaltel-forma- tie reed in Frankrijk 103 kilome ter solo. Bij de finish in Saint-Af frique hield hy een voorsprong van bijna twee minuten (1.48) over op de eerste achtervolgers Streels (Bel) en Debiens (Fra). Martinez plaatste zijn beslissende demarrage tijdens de eerste klim van de 169 kilometer lange etap pe. Zijn maximale voorsprong op het lankmoedige peloton bedroeg zeven minuten. Dat was ongeveer halverwege zijn geslaagde vlucht. In de slotfase kreeg de tweede jaars prof uit Baskenland last van verzuurde benen. Door het dalen de parkoers in de laatste twintig kilometer kon Martinez de finish toch nog als eerste bereiken. Door Hans van Houdt StrijenFulco van Gulik maakte gisteravond in de wielerron de van Strijen aan heel wat twijfels een eind. De 19 jaar jonge Rotterdammer, vorig jaar gekozen tot het sporttalent van zijn woonplaats boekte op fraaie wijze zijn eerste overwinning bij de elite-renners door de eindsprint te winnen van een kop groep van zeven renners. Met geringe voorsprong versloeg hij Brabander Ene Westerbeek, terwijl Perry Bothof, die als derde eindigde, voor de vijfde maal dit seizoen bij de huldiging werd be trokken. Alleen op het hoogste treetje mocht de renner uit Zwijn- drecht nog niet plaats nemen. „Het werd tijd", was de eerste ver zuchting van winnaar Fulco van Gulik na afloop. Zo goed was het inderdaad met de Rotterdammer nog niet gegaan. Met een soort se- mi-profcontract op zak bij de AXA-wielerpIoeg, had hij zich van het seizoen meeT voorgesteld. Be ter op zijn minst dan het vorig jaar, 1 vaar in het m de klassiekers niet onverdienstelijk ging. Maar het ging dit seizoen niet zo best met Van Gulik. De enige klassering die hij reed was een achtste plaats in Rijsoord. Niet ai- leen bij hem zelf en bij de supor- ters, maar ook bij de AXA-ploeg- leiding sloeg de twijfel toe. Deuk in pakje boter „Ik kampte met een virus", was de verklaring van Van Gulik voor het mindere optreden, „De eerste twee maanden van dit jaar liep ik ziekenhuis m en uit. Het was ech ter de dokter van de ploeg, die achter myn kwaal kwam en mij de goede geneesmiddelen voor schreef. Alleen dan ben je er nog met. In plaats van te kunnen pro fiteren van je trainingsarbeid in de winter, begin je met een ach terstand. Dan hoor je inderdaad de achterklap van: „Hij is nu wel prof maar kan geen deuk in een pakje boter ryden." „Erger is dat je ploegleiding aan je gaat twijfelen. Je wordt niet meer opgesteld in klassiekers, terwijl ik het daar van moet heb ben om in vorm te komen. Je kan het ze niet kwalijk nemen, maar Afgelopen week mocht ik mee naar Denemarken. De eerste dag was klote, werd ik er zo afgereden. De tweede dag reed ik twee keer lek, lieten ze mij zo staan. De der de dag ging het al beter, werd ik echter op een slecht moment ge lost. Nu mag ik niet meedoen aan Olympia's ronde, die vrijdag van start gaat. Begrijpelijk, maar het was wel een mooie ervaring voor mij geweest. Daarom had ik, on danks de aanwezigheid van een aantal ploegmakkers, besloten om hier in Strijen helemaal voor mij zelf te rijden," Van Gulik liet het grootste gedeel te van het koersverloop dan ook aan zich voorbij gaan. Hy had daarby het geluk dat door het ho ge tempo de ontsnappingspogin gen snel teniet werden gedaan. Waardoor het er m de afscheids- koers van de 'twee Pieten' - Kruithof en Van Dyk, sinds jaar en dag de organisatie in Strten - lang naar uitzag dat een massa sprint de wedstrijd zou beslissen. Totdat luttele ronden voor het slot, na de door Eric Westerbeek gewonnen super-premie, er toch een paar coureurs in slaagden weg te komen. Peep Mikli sloot di rect aan, Perry Bothof en Jan Goe- dendorp na een korte achtervol ging. Vlak voor de slotronde slaagde ook nog het trio Wester beek, Patrick de Grave en Van Gulik aan te sluiten. Van hen was de Rotterdammer de laatst la chende. Bij de eyclo's won Eric Nieuwerth door in de finale uit een kopgroep van vier vluchters te ontsnappen. Fulco van Gu lik raast door destratenvan Strijen op weg naar zijn eer ste zege bij de elite-renners. De Rotter inde sprint de sneltste. Foto Cor Vos Den Haag In de grote afreke ning van Willy Voet met de wieier- wereld ontkomen ook oud-ploeg leider Jan Gisbers en een aantal Nederlandse oud-renners niet aan diens beschuldigingen. Daags na de presentatie van zijn boek Dwars door de hel heeft Voet gezegd dat Gisbers al 'voorzien' was van EPO toen de Franse clan van de Fesiina-ploeg nog niet eens wist van het bestaan van het preparaat dat in hoog tempo rode bloedlichaampjes aanmaakt. Gisbers reageert als door een ad der gebeten op de beschuldigin gen van Voet. „Ik kan het me niet voorstellen dat hij dat heeft ge zegd. Wie is er nu met een lading EPO door de douane aangehou den? Hij toch zeker? En dan moet ik me tegen zyn beschuldigingen gaan verdedigingen. Dit is de om gekeerde wereld." Gisbers kwam op 1 januari 1993 samen met de vorig jaar in op spraak geraakte dokter Rijckaert in dienst van Festina. Ze namen vijf Nederlandse renners mee: Jean-Paul van Poppel, Steven Rooks, Jos van Aert, Gert Jakobs en Jans Koers. Vier maanden na zijn aanstelling kwam het tot een breuk tussen Gisbers en Festina- directeur Rodriquez. Gisbers: „Van die vier maanden heb ik precies één week met Voet gewerkt. Dat was tijdens een sta ge op Sicilië. Voet hield zich al leen bezig met het Franse deel van de ploeg en dan met name VI- renque. Bij week geen moment van zijn zijde. Denk niet dat VI- renque met mij mee mocht voor een koers, evenmin als Pascal Li no. Dat zijn wel twee renners die later in opspraak zijn geraakt we gens gebruik van doping. Van de Hollanders die daar reden is er in die periode niet één gepakt Wij voeren onze eigen koers," Volgens Gisbers was hij door Ro driguez naar Festina gehaald om 'lijn in de organisatie te brengen'. PDM, de ploeg waarmee de Eind hoven aar grote successen had be haald, was toen juist gestopt als sponsor. Dai had alles te maken met de intrahpid-affaire van 1992. Het via een infuus toegediende bedorven voedingssuplement dwong PDM de Tour te verlaten. Enkele maanden later stopte PDM. Gisbers: „Die beschuldigingen van Voet slaan nergens op. Als de renners EPO gebruikten in die periode, waarom reden ze dan zo slecht? Rooks heeft het seizoen niet eens afgemaakt. Die stapte ai na een paar etappes af in de Tour. Allen Van Poppel heeft goed ge presteerd, hy won nog een etappe in de Tour." Rooks is tegenwoor dig ploegleider van TVM. Van Poppel is bondscoach van de Ne derlandse vrouwen." Festina was het jaar dat Gisbers er actief was verdeeld in drie ploe gen: een Spaanse onder leiding van Miquel Moreno, een Franse waar Bruno Roussel het voor het zeggen had en een Nederlands team waarvoor Gisbers verant woordelijk was. Gisbers: „Het was een chaos Ik werd geacht daar lijn in aan te brengen, maar dat was onmoge lijk. Die Rodgriquez was een op lichter. In vier maanden tijd had ik al tachtigduizend gulden eigen geld in de ploeg gestoken en nog nooit een stuiver salaris ontvan gen. En Roussel heb ik leren ken nen als een achterbaks mannetje. Hij moest met my samenwerken, maar het was al snel duidelijk dat dat niet ging." Volgens Gisbers hadden Ro driquez en Roussel grote belang stelling voor de verrichtingen van de Italiaanse renners, die m die tijd bijna alles wonnen. „Chiap- pucci die na jaren knecht te zijn geweest ineens grote wedstrijden won, Franco Choccioli die als knecht opeens de Giro won. Daar zaten professor Conconi en zijn leerling Ferrari achter. Rodriquez had het steeds over die twee. Hy zal zich later wel met die mensen hebben ingelaten. Niet lang na mijn vertrek zijn ze successen gaan boeken en inmiddels weet iedereen hoe ze dat hebben ge daan," „Doping," zegt Gisbers, „is van al le tijden. In 1920 werd het al ge bruikt. Door alle ploegen en dat is altijd zo gebleven^Q£jj$t£$oners van PDM ook gebruikten? "Waar om niet? Wat we geb»titeb dat zeg ik niet. We deden hetzelfde als Panasonic, RMO en Camera. Maar EPO, nee, daar heb ik pas in 1991 voor het eerst van gehoord" Gisbers, die zich uit de wielrenne rij heeft teruggetrokken, is van mening dat wielrennen uiteinde lijk een 'schone sport' zal worden. „Er wordt zo ongelooflik inten sief gecontroleerd. Dat moet zijn vruchten gaan afwerpen. Maar dan moeten er wel dingen veran deren. Hein Verbruggen bijvoor beeld (voorzitter van de UCI) is best een kundige man, maar hij kan er nu ook geen lijn meer in aanbrengen. Is er echt niemand die dat beter kan?" van Nick van der Sluis RotterdamDOOR Training Neptunus is weer terug op de positie waarop de Rotterdamse honkbalforma- tie meent de meeste aanspraak te mogen maken. De eerste plaats danken de Rotterdammers aan de rui me overwinning op ADO (12-4) en de verrassende thuisnederlaag van HCAW (4-5 tegen het Amster damse Expos). In de beginfase van de wedstryd zag het er helemaal niet naar uit dat voor ADO een zo duidelijke neder laag m het verschiet zou liggen. In de vijfde inning, toen de Hagenaars zowaar tot 3-3 konden terugko men, dreigde er voor Neptunus serieus gevaar. De gasten hadden op dat moment namelijk nog het eer ste en derde honk bezet en provoceerden bovendien op de honken. Maar een fraai dubbelspel maakte aan die dreiging een einde. Neptunus bepaalde vervolgens het karakter van de wedstrijd, want al in de gelijkmakende slagbeurt lie pen de Rotterdammers weg naar 7-3. Die voorsprong kon met succes worden verdedigd. De aanvallende kracht van Neptunus lag vooral by het opvallend goede slagwerk van Marcel Kruyt - twee dubbels, een homerun (+2) en vijf lopers binnengeslagen - en van Johnny Balentina (een single, een homomn (so lo) en een dubbel). Dei de nederlaag Sparta/Feyenoord Minder gelukkig was Behaenk Sparta/Feyenoord, dat in een tijdsbestek van vier dagen de derde n< ,<.r- laag op rij moest incasseren. Na het dubbele verhes tegen Neptunus in het voorbije weekeinde, moest de ploeg van coach Rob Hendriks gisteravond de winst (1-9) aan het Hoofddorpse Pioniers laten. Behaenk Sparta/Feyenoord had onder het licht aan de Edo Bergsmaweg eigenlijk geen antwoord op het degelijke slaggeweld van Minolta Koniers. De Hoofddorpse aanval joeg niet minder dan 16 honk- slagen het veld in. Coach Rob Hendriks verloste star tende (en verliezende) pitcher Leo Voogd in de zesde inning uit zijn lijden toen Pioniers (met 11 man in het slagperk) al naar 0-9 kon weggelopen. Reliefpitcher Leslie Gerkema zou vervolgens de wedstrijd uitgooi en en de schade beperken. Pioniers kon verdedigend weer een volledig beroep doen op de routinier Peter Callenbach, die zich mot Moes de volledige wed strijd op de plaat kon handh*. ">n. ado200 oio 010= 4-10-3 .201 041 14x=12-14-2 ADO: Blair Fowler (4 inn +3) 2-2-7-0, Brandon Aller ji.) 5-2-7-3 Neptunus: Geoffry Kohl (4 inn +3) 5-2-5-2, Michfl-njk (3mn 2-1-2-0, Enk Remmerswa2l (1 tnn 1Ö-0-3-0, John Hrusovsky (1 inn.) 2-0-0-0 Home runs: Johnny Balentina (3e inning solo), Marcel Kruyt (8e inning +2). Winnaar Micha Ktooswyk. Verliezer. Blair Fowler _101 016 0 00=9-160 ^000 001 000= 1-63 Pioniers: Peter Callenbach (9) 8-2-9-0. Sparta/Feyenoord: Leo Voogd (5 1/3 inru+3) 2-1-11-2, Leslie Gerkema (3 2/3 inn.) 3-1-5-1 Winnaar. Peter Callenbach Verliezer. Leo Voogd. NijmegenGreg van Hest is de voornaamste Neder landse kandidaat voor de zege in de Zevenheuvelen- loop over 15 km, die maandag, tweede pinksterdag, in Nijmegen wordt gehouden. De Tilburger voelt zich voldoende hersteld van de zware inspanningen tij dens de marathon van Rotterdam half april. Daar plaatste hy zich met een tijd van 2.10.07 voor de Olympische Spelen van Sydney volgend jaar. De Brabander krijgt in Nijmegen de grootste concur rentie van de Keniaan Josphat Machuka, winnaar in 1995 en '96, en de Ethiopiër Worku Bekila, die de voorgaande twee edities won. Ook de Belg Moham med Mourhit, die voor het eerst in Nederland loopt, is kandidaat voor de zege. Kamiel Maase, die oorspron kelijk eveneens zou deelnemen, komt niet omdat hy zijn hoogtestage in Zuid-Frankrijk heeft verlengd. I Vlaardingen—Met de hakken over dp sloot heeft Deïtasport zich ge plaatst voor de halve finale van het toenooi om de districtsbeker. Op eigen veld moesten straf schoppen gisteren de beslissing brengen nadat derdeklasser LMO de Vlaardingers in 90 minuten op 3-3 wisten te houden. Deltasport-doelman Marco La- rooy stopte de eerste strafschop. De Vlaardingers maakten van elf meter geen fout. Na raketrappen van Dennis van der Meulen, Om Loehenapessey, John van Leeu wen, Frans Ruys en Mario Trpu- tae weet de eersteklasser dat het dinsdag op bezoek moet bij Capel- le om een plaats af te dwingen in de finale die op 29 mei bij Excelsi or Maassluis wordt gespeeld. Deïtasport moet trouwens wan neer het zaterdag de halve finale van het Vlaardings voetbalkampi oenschap wint, op 29 mei ook de finale van dat toernooi spelen. In de reguliere speeltijd kwam 'Delta' op 1-0 door Richard Zee- bregts, Dick van Eisen maakte vervolgens gelijk en zette de Vlaardingers door een eigen doel punt op 2-1. Dennis van der Meu len maakte 3-2, maar kort voor tijd kwam LMO op 3-3. Loehenapessey was ontstemd over de prestatie van 'Delta'. „Sommige medespelers begon nen zo slap dat ik me flink erger de. De strijd om het Vlaardings kampioenschap, daar zijn ze gek genoeg wel mee berig. terwijl het winnen van de distnetsbeker veel meer aanzien oplevert." Toch is de Vlaarchngse titelstrijd de enige waarin Loehenapessey zich nog kan laten zien dit sei zoen. Door een gele kaart afgelo pen zaterdag tegen Strijen en gis teren tegen LMO is hy weer een aantal duels geschorst. Ook Den- nis van der Leer kreeg geel. Door Bart Boerop Maassluis 'Als de spelers met verder met mij willen, dan moe ten ze het zeggen en stap ik op', zei VDL-trainer Rob Sehalke en kele weken geleden na weer een nederlaag. De voetballers van de zondag-derdeklasser hebben ge sproken en Sehalke kan zijn spul len pakken. 'Trainer en bestuur zijn in goed overleg uit elkaar ge gaan' heet het officieel, maar feit is dat Sehalke niet anders kon. Een deel van de selectie dreigde op te stappen als de trainer aan bleef. Dat gevaar is nu groten deels bezworen. René Verhagen (33), assistent-trainer en aanvoer der van de Maassiuizers is de nieuwe hoofdtrainer van VDL. „De selectiespelers gaven er de voorkeur aan niet met Sehalke verder te gaan," legt voorzitter Bas Bouter uit. „In het belang van VDL zijn we met de trainer rond de tafel gaan zitten en hebben we gezamenlijk besloten het contract te verbreken." Instelling Amper vijf maanden geleden werd het contract met Sehalke een jaar verlengd. VDL stond op dat moment als eerstejaars derde klasser op een keurige derde plaats op de ranglijst. Na de win terstop kwam de klad erin. VDL verloor zeven keer op rij en kon degradatie slechts ternauwer nood afwenden. Sehalke hekelde de instelling van zijn spelers. „Na zyn uitlatingen in de pers is het balletje gaan rollen," vertelt Verhagen, „fit heb Sehalke ook verteld dat het niet verstandig was met die kritiek naar buiten te treden. Toen we ons eenmaal in veiligheid hadden gespeeld, heb ben de spelers te kennen gegeven van de trainer af te willen." Het waren niet de makkelijkste weken voor Verhagen die als aan voerder aan de kant van de spe lers stond, maar als assistent-trai ner de zijde van Sehalke opzocht. „Ik heb een jaar fantastisch met Rob samengewerkt en veel van hem geleerd De laatste maanden waren de prestaties onder de maat. Dat neem ik mijzelf kwa lijk, want ook ik maak onderdeel uit van de techmsche leiding." Als de overschrijvingsperiode er op zit (31 mei), roept Verhagen zijn selectie voor de eerste keer by een „Er komen m ieder geval drie jonge jongens bij en eentje keert terug op het oude nest. Wie? Dat hou ik liever nog even voor mij. Verder hoop ik de jongens die weg wilden of lager wilden voet ballen erbij te kunnen houden." Noodgevallen Verhagen raakte na de winterstop zwaar geblesseerd. Hij vreesde dat hij niet meer kon voetballen, maar maakte voor het einde van de competitie al zyn rentree. „Nu ik trainer ben, stop ik in principe als speler rk denk met dat ik het traineischap en spelen kan com bineren. Alleen in noodgevallen wil ik meevoetballen." Onder het bewind van Verhagen zal er het een en ander gaan ver anderen bij VDL. „VDL moet weer worden wat het altijd was. Een club met spelers die er altyd staan en die voor elkaar willen werken. Er moet meer beleving ReneVerha gen (links) was een jaar assistent van Scha keen volgt hem nu op ais trainer. Archieffoto s Peter Molkenboer en bezieling komen. Ik zal de dis cipline aantrekken door het in stellen van simpele huishoudelij ke regeltjes. Ik verlang van mijn spelers dat ze open en eerlijk zyn tegen mij en dat zij altijd komen trainen. Een matige opkomst tole reer ik met." Voor Sehalke kwam de mededeling van het bestuur als een donderslag by heldere he- Rob Sehalke: 'ik heb geen zin om met modder te gooien, maar ik ben teleurgesteld in VDL'. mei. „Ik was compleet verrast. Spelers hebben mij niet laten merken dat ze me niet meer wil den. Alles wat ik gedaan heb, was in het belang van de club, met in het belang van mij. Daarom ben ik na die zevende nederlaag zo te keer gegaan in de pers. En je kunt niet zeggen dat het geen positieve invloed heeft gehad, want we wonnen vervolgens wel. Ik heb geen zin om met modder te gooi en, maar ik ben teleurgesteld in de club." „Ik heb me altijd voor tweehon derd procent ingezet voor VDL. In mijn vijftienjarige trainersearriè- re ben ik nog nooit ontslagen. Ik ben er e:.it kapot van." VlaardingenCION heeft zich geplaatst voor de fina le van het Vlaardings Voetbalkampioenschap. De derdeklasser versloeg vierdeklasser RKWIK na ver lenging met 3-2. Zaterdag 29 mei neemt CION het in de finale op tegen de winnaar van HVO-Deltasport Die wedstrijd wordt zaterdag gespeeld. CION kreeg helemaal niets cadeau van RK.W1K De thuisclub had lange tijd het beste van het spel, maar hep kort voor rast tegen een 0-1 achterstand aan. Dennis Heneweer kopte een mooie voorzet van San- der Spanjersberg achter doelman Ene Trooster. De gelijkmaker viel diep in de tweede helft. RKWIK mocht een vrijeschop nemen op twintig meter van het doel. De eerste poging van Patrick Wijzenbroek leverde geen treffer op maar hij mocht het nog eens proberen omdat scheidsrechter de Wolf nog niet hau gefloten. In de CïÖN-muur wond John Sprayt zich over die beslissing enorm op. Hy nep de scheidsrech ter wat toe die hem meteen de rode kaart toonde. De tweede poging van Wyzenbroek sloeg als een granaat achter CION-keeper Ene Faasen. In de verlenging kwamen de bezoekers met tien man via Pieter Broere op 2-1. Ramon de Rond kopte de ploegen op gelijke hoogte waarna CION-aanvoerder John van Spronsen de winnende liet aantekenen. Als het ergens om gaat dan willen mijn spelers wel," glunderde CION-trainer Arwin Verburgh. Hy doelde op het slot van de competitie waarin zijn ploeg op mi raculeuze wyze aan degradatie ontkwam en dertig kratten bier won. 'WiK'-oefenmeester Wïleo Wape naar keek sip naar de feestende CION-spelers. .Als er gerechtigheid bestond, zouden we gelyk hebben gemaakt en was het op penalty's beslist, maar ge rechtigheid bestaat dus niet." Het bereiken van de fi nale zou nog enige glans gegeven hebben aan het grauwe seizoen van RKWIK De ploeg speelde ano niem in de vierde klasse. De halve fmale van het Vlaardings voetbalkampioen schap was de laatste wedstrijd voor WIKer-Raymond Kolsteren. Na vijftien jaar in het eerste gespeeld te hebben, verkast bij naar Hermandad. Wapenaar: „Ik had hem graag gehouden, maar hij heeft daar een af spraak gemaakt en wil die nakomen." HVO of Deïtasport, het maakt Verburgh niet uit „Het gaat een groot feest worden. Ik hoor geluiden over het transport van onze spelers naar het veld van VFC (daar wordt de finale gehouden, red.). Er wordt gesproken over olifanten of huifkarren. Ik sta ner gens meer van te kijken bij CION." Scheidsrechter de Wolf gaf naast rood aan Spruijt ook nog geel aan zijn ploeggenoten Zee Baltaa, Ruud Vuijk en Dermis Heneweer. Bij RKWIK ging Kolsteren op de bon.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1999 | | pagina 1