9 Appelmarkt moet opnieuw worden bestraat KI UT ING! Rotterdams iagiilad i Hoogstad wil naar Markt «1099 VSS Protesterende bewoners Bijdorp: 'Kop van Hafkamp moet vallen' Interim-directeur Stedelijk Museum 125,- GOUDEN NAAMCOLLIER SATIVAR JUWELIERS 125,- Gemeente Schiedam gaat extra controle houden; renovatie binnenstad paar ton duurder m PTT'er steelt poststukken Veel vraag theaterkaarten Benzine uit auto gestolen Borrel met dure afloop Z\tvF"1 ZIEKENr "ft KOOP Waste Wood houtrecvclinq Verwerkingstarieven vanaf 62,50 per ton!!! weken voer SI Ja, noteer mij voor zo'n voordelig proefabonnement 0800 0042 t Rotterdams Dagblad Waterweg Vrijdag 21 mei 1999 Door Edwin Comelisse Schiedam De Appelmarkt in Schiedam moet opnieuw wor den bestraat. Amper een paar weken nadat de stratenmakers de laatste klinkers in de straat tussen de Lange Haven en Hoogstraat hebben gelegd, moet de straatstenen er weer uit De bestrating rammelt op het moment omdat er te veel ruimte zit tussen de afzonderlijke straatstenen. Hier en daar is het plaveisel ook licht verzakt. Mede door de nieuwe bestratings ronde voor de Appelmarkt zullen de kosten voor de grote re novatie van de Hoogstraat en omgeving een paar ton duurder uitvallen en uitkomen op 1,9 miljoen gulden. Het besluit om de stenen er weer uit te halen, is genomen nadat de gemeente een controle hield van de nieuwe bestrating van de Ap pelmarkt. Eerder waren bij de ge meente al een paar telefoontjes binnengekomen dat het niet hele maal snor zit met de nieuwe rode klinkers van de Appelmarkt, De inspectie toonde aan dat er inder daad nogal wat mis is met de be strating en dat de stenen zo niet kunnen blijven liggen. Vervol gens is dan ook besloten dat de stratenmakers de klus opnieuw moeten uitvoeren. „De Appelmarkt ligt er inderdaad niet zo bij zoals het zou moeten," zegt Luub Hafkamp die onder meer de binnenstad in zijn wet houdersportefeuille heeft. „Dit kan zo niet. We willen een hoge kwaliteit afleveren en de Appel markt kan daar op het moment niet aan voldoen," Na Pinksteren gaat de herstra- tin gskaravaan aan de slag in de Hoogstraat en het is de bedoeling dat de Appelmarkt aansluitend onderhanden wordt genomen. „We zullen vanaf nu nog maar eens extra toezicht houden om herhaling te voorkomen," zegt Hafkamp. „We willen kwaliteit. Die straat moet gewoon goed wor den gelegd. En daar gaan we nu dan ook voor." Gebroken puin De matige kwaliteit van het straatwerk op de Appelmarkt heeft twee hoofdoorzaken. De eer ste is dat de bodem bij de Appel markt en Hoogstraat slechter is dan zich in eerste instantie liet aanzien. Doorgaans worden de klinkers in het zand gelegd. Maar bij sommige plekken in Schiedam blijkt dat niet genoeg. Daarom zullen in ieder geval de Hoog straat en de Appelmarkt een extra dik fundament krijgen van gebro ken puin. Samen met het zand moet dit meer dan afdoende zijn De klinkers op de Appel markt liggen er op het oog netjes bij maar schijn bedriegt. De stenen liggen los, ramme len en de straat Is op sommige plaatsen al weer verzakt Foto Roel Dijkstra om een stabiele ondergrond te ga randeren. De tweede hoofdoorzaak van de matige kwaliteit van de opknap pen van de Appelmarkt is het slechte weer ten tijde van het her straten, De regen kwam in die pe riode met bakken uit de hemel en dit zorgde voor uiterst moeilijke omstandigheden voor de straten makers, Het zand spoelde weg en de bodem was bovendien verza digd met water. Ook het feit dat er bij de licht hellende Appelmarkt van boven naar beneden is ge- straat, is debet aan de huidige pro blemen. Doorgaans is het goed mogelijk om op deze manier te straten; maar niet in combinatie met het barre weer en de slechte ondergrond. De renovatie van de Hoogstraat zal volgens de gemeente geen ver traging oplopen. Binnen de plan ning is enige speling om zulke on voorziene ontwikkelingen op te vangen. Hierdoor blijft, volgens de gemeente de belofte staan dat de renovatie van de binnenstad dit najaar wordt afgerond. Door het opnieuw op de schop nemen van de Appelmarkt en het inbou wen van extra controle bij de re novatie van de Schiedamse bin nenstad zullen de totale kosten van de renovatie van de Schie damse binnenstad een paar ton oplopen. Dit komt ook door de extra maate- gelen die de gemeente gaat ne men om een kwaliteit van de nieuwe bestrating van de Hoog straat te waarborgen. Met de aan nemer van het karwei op de Ap pelmarkt zal nog worden gepraat over de kosten die zijn gemoeid met het opnieuw bestraten van de Appelmarkt. Vlaardingen Museum Hoog stad is tegen verhuizing naar de Westhavenkade. Dat zegt Jeroen ter Brugge, voorzitter vs de stichting die het Vlaardingu Ar- cheologisch-Historisch Museum exploiteert. Hij reageert daar mee op het voorstel van de direc teur van het Visserijmuseum Frits Loomeijer om Hoogstad naar de Oude Haven te halen. Ter Brugge, die zijn instelling best naar de binnenstad wil ver plaatsen, vindt de Markt echter een veel 'toepasselijker' locatie dan de Westhavenkade. Loomeijer schreef in een pam flet, dat hij in het kader van het Stadsdebat rondstuurde, dat al le Vlaardingse musea zouden moeten worden verplaatst naar de locatie, waar zün museum al gehuisvest is. Die concentratie van culturele instellingen zou den dan het hart moeten vor men van een gebied dat hele maal in het teken staat van de Vlaardingse haringindustrie. Vlaardingen moet, vindt Loo meijer, haar imago van haring- stad veel meer uitbuiten. Ter Brugge vindt de plannen van Loomeijer om alle stadspro motie in het teken van de Hol landse Nieuwe te zetten veel te ver gaan. „Deze stad heeft meer te bieden dan alleen het visserij- verleden." Ter Brugge wijst daarbij ondermeer op de vond sten van de zogeheten ftflaardin- gen-cultuurt, die zo'n vijfdui zend jaar geleden bestond. De restanten, die in de jaren zestig werden opgegraven, waren zo uniek dat archeologen ze de naam van hun vindplaa ts gaven. Om alle museale activiteiten rond de Oude Haven te groepe ren, lijkt de voorzitter die voor heen stadsarcheoloog was, geen goed idee. De Markt lijkt hem voor zijn museum een veel meer voor de hand liggende locatie, omdat dat daar de bakermat van het huidige Vlaardingen ligt. Hij staat ook afwijzend tegenczer het idee om zijn hele museum te wijden aan 'het maatje'. „Een deeltentoonsteiling over de vis serij is geen probleem. Maar er moet ook ruimte blijven voor al die andere interessante aspec ten van de Vlaardingse histo rie." Ter Brugge kan zich 'niet aan de indruk ontrekken' dat het pleidooi voor Vlaardingen Haringstad* ook een manier van het Visserijmuseum is om extra subsidie binnen te halen. Overigens heeft Loomeijer dat. deze week in een interview met deze krant ook bevestigd. Wei benadrukte de directeur van het Visserijmuseum dat er naast de financiële redenen ook genoeg inhoudelijke gronden zijn, om juist Vlaardings visserijverle- den in pr-campagnes uit te lich ten. Ter Brugge benadrukt, dat als zijn museum naar. het centrum zou verhuizen, er ook nog de mogelijkheid moeten blijven voor een 'filiaal' buiten de stads kern. In zo'n bijgebouw zou Hoogstad dan een openluchtten toonstelling willen inrichten, vergelijkbaar met de attracties in het oudheidkundige pretpark Archeon in Alphen aan de Rijn. Net als Loomeijer is Jeroen ter Brugge vóór vergaande samen werking tussen zijn museum, het Visserijmuseum en streek museum Jan Anderson. Absolu te voorwaarde voor zo'n gehele of gedeeltelijke fusie is web dat alle instellingen een even be langrijke stem hebben in een nieuw te vormen bestuur. Schiedam Een medewerker van de PTT in Schiedam is met on- middeüjke ingang ontslagen om dat hij diverse poststukken heefl- gestolen. De zaak kwam aan het licht nadat vuilnismannen drie vuilniszak ken met post op straat hadden aangetroffen, In de zakken zat post van een drietal dagen in de periode december 1998 tot en met februari van dit jaar, die bestemd waren voor bewoners in Schie- dam-Zuid. Enkele poststukken waren geopend of beschadigd. Onderzoek heeft uitgewezen dat de poststukken opzettelijk door de medewerker zijn achtergehou den. Schiedam VSB Theater aan de Sehie ontvangt dagelijks meer dan 200 bestelformulieren voor het nieuwe theaterseizoen. In middels zijn er meer dan 1000 be stelformulieren binnen. Het Schiedamse theater heeft dit seizoen ongeveer 130 voorstellin gen. Recent zijn er nog twee concerten bij geboekt: Ruth Jacott en band op 29 september en Boudewijn de Groot op 26 oktober. Maassluis Een 81-jarige Maas- si uizer heeft gistermiddag aangif te gedaan van een opmerkelijke diefstal. Hij meldde bij de politie dat er benzine uit zijn auto was gestolen. De man had zijn auto geparkeerd bij dienstencentrum De Vloot. De benzinetank van zijn voertuig was toen nog half vol, maar toen hij gisteren weer wilde gaan rij den, bleek de tank nagenoeg leeg. Maassluis Een gezellige borrel heeft voor een 46-jarige Maasslui- zer afgelopen nacht wel een erg dure afloop gekregen. De man werd door politiepersoneel van het district Waterweg aangehou den in de Kapelpolder en moest een blaastest afleggen. De auto mobilist bleek veel te diep in het je te hebben gekeken en een bekeuring van negen- d gulden. nJT0/BAG '"i* puttc EVEN JND VOO* mos Doprotestmars vanglsteravondwaseen eerste uftlng van de onvr edeonder debewonersvanBljdorp.Daarzalhetnletblj blijven,werd roods aangekondigd. Foto Rooi Dijkstra Door Sander Sonnemans Schiedam De belangstelling vanuit de wijk voor de protest mars viel mischien wat tegen, over de boodschap bestond in elk geval geen misverstand. De bewo ners van de Schiedamse wijk Bij dorp willen geen streekzieken huis aan de andere kant van de Nieuwe Dsmlaan en verwijten wethouder Luub Hafkamp het voeren van wanbeleid, 'Hafkamp wil zijn zin, we gaan er tegenin. We vinden allen; zijn kop moet vallen', liet één van de vele bor den gisteravond aan duidelijk heid niets te wensen over. „Zelfs het ziekenhuis vindt dat het parkeren op het korfbalcom plex van Harga moet gebeuren," legt één van de wijkbewoners zijn aanwezigheid uit. „Daarmee zou het parkeerprobleem grotendeels zijn opgelost. Maar nee hoor, me neer Hafkamp vindt dat niets en duwt het parkeren door naar het ziekenhuisterrein. Zo wordt weer de ecologische zone aangetast. En was het niet Hafkamp die enkele jaren geleden ineens het behoud van het groen zo belangrijk vond? Wanbeleid is het. Niets anders." Bespaar direct kosten op uw (atval-)houtlü Lever direct aan bij de verwerker!! HEEFT U: •Afvalhout Sloophout Pallethout Bel voor meer info: Waste Wood BV 010 - 426 44 44 Nwe Waterwegstraat 21 3115 HE Schiedam De Bijdorp-bewoners markeer den de route van de protestmars met zelfgemaakte verkeersbor den die parkeren in de wijk ver bieden. Ook melkboer Lou Vuyk en zijn vrouw Carolien liepen mee en plantten voor hun woning op het stukje Schïedamseweg aan de kant van het poilitiebureau een groot bord met opschrift in de tuin. 'Familie Vuyk woont hier puik. Dus ziekenhuis, nee!' De woning van het echtpaar moet verdwijnen voor het fusiezieken huis, maar Vuyk weigert zich daar zomaar bij neer te leggen. „We hebben laatst van de ge meente een brief gekregen waar in wordt aangekondigd dat make laar Anke Bodewes binnenkort met ons contact opneemt over de aankoop van ons onroerend goed en dat de onteigeningsprocedure al is begonnen," zegt Lou Vuyk (51). „We hebben niet gereageerd, want we verkopen niet. De melk handel zit hier sinds 1934 en die blijft hier zitten tot minstens 2034Niet alle bewoners van Bij dorp zijn tegen de komst van het ziekenhuis, maar het is telkens weer het parkeerplan dat hen zor gen baart. „Dat ziekenhuis," zegt een bewoner van de Spoorbaan- straat, „mag er van mij komen. Het is het parkeren waar ik me druk om maak. Als in de Mar griethal grote sportevenementen zijn of er is een rommelmarkt, man dan staat het hier al propvol. Dat wordt straks alleen maar er ger." De protesterende 'Bijdor pers' ontmoetten gisteravond ove rigens nog een oude bekende: voormalig buurtbewoonster Ue- ke Blaauw-Rieu, wiens man voor zitter van de wijkvereniging is ge weest. Na verhuisd te zijn naar Goes, woon, ze nu in Vlaardingen. En toch liep ze mee in de protest mars. „Logisch," vindt ze zelf. „Want ik vind het onredelijk dat zo'n leuk, landelijk wijkje straks wordt overspoeld door auto's. Waar nu het schoolgebouw staat, liepen vroeger nog de koeien. Er is hier dus al genoeg ingeleverd." Bij alleen de actie van gister avond blijft het niet. Chris Wij nen, voorzitter van de Commissie Wijkbelangen, kondigde nog wat stille protesten aan. Hij had graag wat meer wijkbewoners gezien tij dens de demonstratie. „Ja, ik had een grotere opkomst verwacht. Om het parkeerprobleem dat het nieuwe ziekenhuis met zich mee brengt nog meer onder de aan dacht te brengen, gaan we de ko mende dagen nog meer verkeers borden neerzetten. Want echt, dat parkeerplan is rampzalig. Hoe kunnen ze het verzinnen!" Schiedam Directeur Diana Wind. zal wegens ziekte haar werk een paar maanden neerleggen bij het Stedelijk Museum Schiedam. De directeur van het Schiedamse museum in de Hoogstraat kampt al een tijd met een slechte ge zondheid. Al die tyd werden haar taken overgenomen door de overi ge personeel. Mede door de krap pe bezetting dreigt die extra be lasting nu te zwaar te worden en wordt een interim-directeur aan gesteld bij het museum. De werkzaamheden van Wind zul len gedeeltelijk worden overgeno men door Abe van der Werft, die als interim aan de slag gaat om de 'schoorsteen van het stedelijk ro kende te houden'. Hiernaast zul len ook andere personeelsleden van het stedelijk extra taken kry- gen toebedeeld. Van der Werft vervulde tal van be stuurlijke- en beleidsfuncties in de kunstwereld. Zo werkte hij on der meer bjj het ministerie van onderwijs, cultuur en weten schappen met als aandachtsge bied internationale betrekkingen en beeldende kunst. Diezelfde functie vervulde hij bij de PTT op vormgevingsgebied. Verder is hij voorzitter geweest- voor beeldende kunst van de Rot terdamse Kunststichting en di recteur van de Culturele Raad Zuid-Holland. De laatste vijfjaar runt hij een ad viesbureau en heeft hij zitting in besturen en stichtingen die zich bezighouden met beeldende kunst Ingewerkt Van der Werft kent het Stedelijk Museum Schiedam al jaren van zijn vele bezoekjes. De afgelopen twee weken heeft hij zich ook al ingewerkt in het museum. Die vliegende start zal hij hard nodig hebben want zijn komst is op een uiterst cruciaal moment. De eer ste aanzet voor renovatie en nieuwbouw van het St. Jacobs Gasthuis, de huisvesting van het museum, is onlangs gegeven met de presentatie van de bouwplan nen voor dit markante monument in de Hoogstraat. Daaruit is volgens de museumlei- ding duidelijk geworden dat het Stedelijk Museum Schiedam het beste op de huidige plaats kan blijven. Nieuwbouw op een ande re plek zal namelijk vele miljoe nen extra kosten. Maar met reno vatie en verbouwing van het ste delijk is ook altijd nog een inves tering gemoeid van zo'n twintig miljoen. Dit bedrag heeft de Schiedamse politiek, die dit jaar een beslissing moeten nemen over de toekomst van het museum in de Hoog straat, al flink in beroering ge bracht. Tegen de investering van twintig miljoen gulden wordt flink aange- hikt Vooral omdat Schiedam het op het moment niet erg breed heeft. Het bestuur van D66 heeft al het plan geopperd om de inwo ners van de stad met een referen dum te raadplegen of er miljoe nen uitgegeven moeten worden aan de instandhouding en voort bestaan van het museum. Deze zware lading heeft interim Abe Van der Werft niet tegenge houden om het aanbod van de ge meente te accepteren. Hij betitelt5 het verzoek van de gemeente of hij tijdelijk de scepter wil zwaaien in het museum als een „eervolle opdracht om in Schiedam een pe- node beroepsmatig te kunnen be springen." De gemeente is verheugd met de ze snelle oplossing maar bena drukt wel dat het om een tijdelijk situatie gaat In eerste instantie wordt er vanuit gegaan dat Diana Wind tot september uit de roulatie MET PINKSTEREN NAAR ATTRACTIEPARK DUINRELL! Dulnrwll In Wuiinur en biedt plezier voor het hele gezin. Beleef de dag van Je leven met de ipeoerende ettmtfle»,onbegrijpelijke llluilej.de nieuwe Music User Light Show en natuurlijk het over- dekte tropische Tlklbad. Dui kom uur Duinrell In Wassenaar an maak er een spetterende Duinreli-vikantle vin. Duinrell, Duinrell I 2242 JP Wassenaar Tei.(070) SI 55ISS Klkkamtc www.dulnr«ILnl DU IN R E4.L, DAAR KIKKER JE VAN OP! Neem nu «an proefabonnement ©p net Rotterdam» Dagblad en ontvang de krant 6 weken lang In de bus voor slechts ƒ29,-: Dat la ®en korting van 'm&ar liefst SA.SC Vul snel de bon In I (6 weken voor slechts /29c) Naam: Voort:m/v Adres: Nn Postcode: Plaats: Telefoon: controle bezorging) Bank/gironr.: Handtekening: Stuur deze bon in een envelop zonder postaegel naar: Rotterdams Dagblad, Afd. Abonnee Service H Antwoordnummer 1579,3000 VB Rotterdam i mosfflEEsaeEsa

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1999 | | pagina 1