Stadsgehoorzaal en Schuurkerk gaan samenwerken 'Uit de Doeken'smaakt naar meer 'Kijk, De Walvisch draait weer9 Veel muziekwarm weer en steeds weer zicht op de draaiende molens Versierde fietsen fleuren speeltuin Rembrandtstraat op Motorrijders in hef ziekenhuis Brand na spelen met aansteker Bromfietster klapt op auto Dronkaards van de weg gehaald Kind gewond bii aanrijding; Maasslu is/Vla ardingen Het Maassluise Theater Schuurkerk en de Viaardingse Stadsgehoor zaal nemen een aantal van eikaars voorstellingen op in hun brochu re. Manager Corinne van Lelie veld van het Maassluise theater maakte dit gistermiddag bekend tijdens de presentatie van het pro gramma voor het seizoen 1999/ 2000. Het Viaardingse programma wordt morgenmiddag gepresen teerd. Met deze eerste zichtbare vorm van samenwerking kunnen abon nementhouders van de Schuur kerk Viaardingse voorstellingen opnemen in hun abonnement. Voor de vaste klanten van de Stadsgehoorzaal geldt het zelfde maar dan voor enkele voorstellin gen in Maassluis. „Eigenlijk is het gewoon een ser vice-verhoging," vertelt Van Le lieveld. „De grote producties pas sen niet bij ons. En bij veel klein schalige voorstellingen moet je gewoon dichtbij, en dus in een klein theater zitten. Anders werkt het met" Van Lelieveld noemt als voorbeeld Bert Klunder die afge lopen seizoen in Maassluis op- trad. „Die man snuift en spettert en spattert. In een grote zaal valt dat weg, is het niks meer." Theatermanager Van Lelieveld geeft toe dat een aantal populaire voorstellingen expres met in de Stadsgehoorzaal-brochure meelif ten. „Maar," haast ze erbij te zeg gen, „het is zeker met zo dat we met de slechtlopende producties naar Vlaardmgen gaan." Om de extra belangstelling op te vangen, zitten er bij de voorstellingen die open staan voor Stadsgehoorzaal- klanten eventueel ook nog een aantal extra voorstellingen in de pen. Dat er juist samenwerking is ont staan tussen de theaters in beide Waterweggemeenten, vindt Van Lelieveld niet zo vreemd. „Vlaar- dingen was voor ons het meest voor de hand liggend; je profiteert van dezelfde media en het is het dichtste by." De theatermanager is benieuwd of het publiek ge bruik gaat maken van de extra service. „We moeten kijken of het werkt, of er behoefte aan is." Een al langer bestaand idee voor een regionale theaterladder is nog niet van de grond gekomen. Pro bleem met zo'n brochure met daarin de voorstellingen in de re gio, is vooral de vraag hoe groot die regio moet zijn. De eerste brochure voor het sei zoen 1999/2000 was gisteren voor Pieter Hoogenraad, de cultuur wethouder die zich hardop af vroeg waarom grote theaterpro ducties met aan Maassluis zijn be steed. „Het zou leuk zijn om die gewoon in Maassluis te doen, in de grote zaal van ontmoetingscen trum Koningshof." Hoogenraad zou graag van het stichtingsbe stuur van het theater willen horen wat ze daar van vindt, zeker nu de toekomst van dat centrum hoog op dc gemeentelijke agenda staat. Corinne van Lelieveld wilde er gistermiddag nog met op reage ren. Zij wil vooral aandacht voor het theaterprogramma van aanstaand seizoen. Een programmering die buiten de Stadsgehoorzaal-voor stellingen van onder meer de In ternational Donau Opera, Hans Liberg en de Berini's, niet echt verrassend is. Theater Schuurkerk is er net als voorgaande jaren voor aanko mend cabarettalent, kindervoor stellingen op de woensdagmiddag en voor popmusici die een uitstap je naar het theater maken. In die laatste categorie vallen onder meer Mathilde Santing, Jan Rot, Thé Lau van The Scene en Ernst Jansz. Cabaretiers komen er naar Maassluis in overvloed. Lebbis en Jansen, Seth Gaaikema, Jeroen van Merwijk en Bavo Galema, Thomas van Luyn en Marcel Ver- reck zijn de bekendste. Op zater dag 1 april verzorgen drie jonge cabaretiers daarnaast een caba retnacht. Vlaardingen De tweede fase van de opfleuractiviteiten in de Viaar dingse Rembrandtstraat is aange broken en dat moest gevierd wor den. Kinderen uit de buurt togen zaterdagochtend met een versier de fiets naar de speeltuin. En de eigenaars van de mooist versierde rijwielen mochten meteen prijsje weer naar huis. Ook konden de kinderen meedoen met allerlei spelletjes. Het armoedige speelveldje in de Rembrandtstraat was de aanlei ding voor de opfieuractie in de Rembrandtstraat in het centrum van Vlaardingen. Die was volgens een begane buurtbewoonster te smerig om aan te zien cn 's avonds in het donker onveilig bo vendien. Dat was voor Anne van Marion de reden om eens met haar buren te gaan praten en zie nu: een wijkvereniging is in op richting. Het groen is al gesnoeid en er zijn nieuwe afscheidingen aange bracht. Maar het belangrijkste re sultaat van de opfleuractiviteiten is volgens Ron Haanstra van Het Bureau Welzijnsprojecten dat mensen betrokkenheid tonen voor wat er in hun wijk gebeurt. Initiatieven „Wijkbewoners, jong en oud, zijn met elkaar aan de slag gegaan en willen er met z'n allen wat van maken. De speeltuin knapt op, er worden initiatieven genomen voor bijvoorbeeld een voetbaltoer nooi met teams uit andere wyken, mensen komen met elkaar in con tact, prima toch. Beter dan dat mensen klagen over overlast In de tweede fase van de opfieur actie wordt de speeltuin verhard, worden basketbalnetten en voet- balpalen aangebracht en staat een muurschildering van kinderen uit de buurt onder leiding van een Viaardingse kunstenaar op het programma. Een derde fase volgt nog. Door John Bunte Schiedam Eigenlijk ging alles mis, dat er maar mis kan gaan. Niets bleef de organisatie van 'Schiedam Uit de Doeken' be spaard. Maar toch was er zater dagavond vooral heel veel enthou siasme en waardering voor het bijzondere initiatief omhistori- sche filmbeelden op de zeildoe ken van vier in de Lange Haven afgemeerde schepen te vertonen. Er komt in elk geval een vervolg en misschien zelfs al heel binnen kort, tydens de Branders feesten. „Dit kan een trekker werden," constateerde wethouder Aad Wiegman, die meteen maar wat afspraken met de organisatie pro beerde te maken. „De verlichte gondelvaart gaat dit jaar niet door. Misschien dat we dit er nog als heel goed alternatief voor in de plaats kunnen brengen." Veel van de kinderziekten, die af gelopen zaterdag aan het licht kwamen kunnen dan achterwege blijven. Zo zal er moeten worden gezorgd voor zitplaatsen, dienen erop meerdere plekken versnape ringen te koop worden aangebo den en zou het goed zijn wanneer sommige beelden van geluid wor den voorzien. Zoals gezegd: alles ging mis. Dat begon al in de aanloop. De Schie damse organisatie had by het Filmmuseum in Amsterdam een aantal beelden besteld. Het ging daarbij om het bezoek van Wilhel- mina aan Schiedam, de grootste walvisvaarder alhier in de haven en de film Van Lobith naar hier'. Toen vorige week die films zou den worden opgehaald, en het be nodigde sponsorgeld van twee duizend gulden binnen was, bleek er in Amsterdam helemaal niets geregeld. De persoon waarmee af spraken waren gemaakt bleek vertrokken en de aanvraagproce dure startte opnieuw. Dat nam te veel tijd in beslag. Naarstig werd naar alternatieve beelden gezocht. Wilhelmina liana en ter compensatie van de walvisvaartbeelden werd de film Moby Dick gehuurd. Bij verto ning-bleek zaterdagavond dat die was voorzien van een Arabische ondertiteling... Nu- was hel op die plek toch al slebht toeven, want de via café Het Paard toegezegde biertap bleek kapot. Voor een versnape- Een kreet van herkenning by weer een herkenbaar beeld uit het oude Schie dam. Foto RMiogksjr» ring was het publiek aangewezen op de tap van 't Spul, die bij het Gedistilleerd Museum was opge steld. Daar bleek het veruit het drukst en hadden zich zaterdag avond omstreeks half elf, toen de duisternis was ingevallen, zo'n tweehonderd bezoekers verza meld. Op die plek waren ook alle oude Schiedamse beelden te zien. En die zorgden bij de bezoekers voor heel veel blikken van her kenning en het ophalen van her inneringen. Een te ruim genomen bocht was zaterdagmiddag rond vjjf uur op de Broekpolderweg In Vlaardingen de oorzaak van een frontale botsing. Een 19-jarige motorrijder uit Maas- shils knalde op een auto die werd bestuurd door een 55-Ja- rbte Maaslander. De Motorrijder werd per ambulance naar het Holy Ziekenhuis vervoerd. Daar bleek dat hij een gebro ken been had opgelopen. Enkele uren later werd In Vlaardingen wederom een motor- rifder - een 29-jarige Schiedammer - naar het ziekenhuis gebracht. Op de Burgemeester Heusdensiaan (zie foto) reed de man boven op een auto en werd hij een stuk door de lucht geslingerd. De motorrijder moest ter piekka aan zijn verwondingen worden geholpen en werd vervolgens naar het 'Hoty' overgebracht Foto Roei Dijkstra Door Mariette Olsthoom Schiedam Walvisgeluiden stij gen op vanaf het water uit de Nieuwe Haven. De menigte, die zaterdag op de officiële ingebruik name van De Walvisch is afgeko men, kijkt toe hoe een groot hou ten gevaarte met zwarte en gele strepen aan de molen op de West- vest naar boven wordt gehesen. Wat zou't zijn? Een aarzelend applausje klinkt als het 'ding' helemaal hangt. Maar dan volgt de onthulling: met een ruk aan het touw klappen de houten panelen één voor één om en wordt het publiek duidelijk dat het hier niet gaat om een of ander vaag kunstwerk, maar doodge woon om een afbeelding van een immens grote walvis. Een creatie van de Schiedamse kunstenares Yvon Koopman, die de openings ceremonie voor De Walvisch be dacht. Schiedam juicht. Er klinkt ap plaus, filmcamera's zoemen, foto toestellen klikken. De muzikan ten van de Rijnmondband zetten 'Lang zal ze leven' in. Kinderen van basisschool De Singel delen kleine Walvischmagneetjes uit Voor op de ijskast' met de tekst 'Schiedammers bedankt' en de meest fanatieke Walvisch-fans staan al in de rij voor een num mertje. Terwijl de eerste vijftig liefhebbers via de steile houten trappetjes naar boven klimmen, wordt buiten opgemerkt: 'Kijk, hij draait weer.' En hoe. Er stond een aardig wind je zaterdag en de wieken van De Walvisch draaide, dankzij de kleurig beschilderde molenzei len, als een tierelier. Vooraf aan de officiële ingebruikname van de herstelde molen, die plaatsvond tijdens het jaarlijkse Muziek- en MolenfesUvai, hadden de voorzit ter van De Hollandse Molen,—de landelijke vereniging tot behoud van molens in Nederland— en burgemeester Seheeres een toe spraak gehouden. Daarin werd aangestipt hoe vereniging De Hol landse Molen De Walvisch voor 3500 gulden redde van de sloop en in 1982 weer verkocht aan de ge meente Schiedam. En natuurlijk werd ook de fatale nacht van 14 fe bruari 1996 in herinnering ge bracht, waarin de ruim tweehon derd jaar oude molen volledig uit brandde. Een emotionele nacht voor veel Schiedammers. „De volgende dag was de stad in rouw gedompeld," herinnert burgemeester Seheeres zich. „De brand was het gesprek van de dag, maar bracht ook een golf van saamhorigheid teweeg: de molen moest herbouwd wor den." En zo geschiedde. Het be drag van 2 miljoen gulden, nodig voor de herbouw, werd bijeenge sprokkeld met de meest uiteenlo pende inzamelingsacties. Van 'honderd piek voor een wiek', een galafeest en molenmunlen tot kinderen die hun spaarpot kwa men legen. Het Schiedamse ge meentebestuur en allerlei fond sen maakten het bedrag com pleet. Het moment dat De Walvisch weer gaat malen zal volgens mole naar Rens Franken nog wel een jaartje op zich laten wachten. Van binnen is de molen nog nagenoeg kaal. Het mechanisme dat de maalstenen in gang zet, meet nog worden gebouwd en de konings- spil hang nog nutteloos in het midden. Maar het belangrijkste voor veel Schiedammers is: De Walvisch draait weer. Terwijl de Ready Maids, theepot op het hoofd, vrolijk verder gaan met theeschenken op hun eigen omslachtige manier, wordt de schildering van de walvis weer snel naar beneden gehaald omdat het te hard waait. De Bomba Bro thers, kale koppen in het zwart, die de meest acrobatische toeren uithaalden met het publiek, zyn dan al weggescheurd op hun mi ni-motoren. Binnenin de molen neuzen wat mensen rond in het winkeltje met molenprodukten en verantwoor de voedingsmiddelen. Martin Groeneveld bespeeit zijn muzika le molen. De meeste mensen klimmen regelrecht naar boven. Op wat zakken meel zit J. Giezen uit Haarlem uit te puffen, profes sionele fotocamera om de nek. Zijn zoon is boven, zegt hij, en he lemaal gek van molens. „En aan gezien mijn zoon niet alleen kan reizen, hij is verstandelijk gehan dicapt, ben ik in de gelukkige om standigheid dat ik mee mag." Toen De Walvisch net was afge brand zijn 2e ook wezen kijken, nog een keertje tussendoor, en nu dus weer. Eigenlijk spaart hij treinkaartjes, maar Giezen geeft toe dat hij is aangestoken door de molentik van zijn zoon. „Eigenlijk zyn we geboeid door alles wat draait, openluchtmusea enzo. Schilderijenmusea vinden we niets aan." Maar ook voor degenen die nog een uurtje moesten wachten voor dat ze molen opkonden, was er ge noeg te beleven rondom De Wal visch. Vlak na de openingscere monie ging het benefiet concert van Big Band Schiedam van start en natuurlijk was er van alles te zien, proeven en doen op het Mu ziek- en Molenfestivaü en de Kunstmanifestatie 1999. Tegen half rijf waagde nummer 353 zich aan het beklimmen van De Wal visch. Door Mariette Olsthoom Schiedam 'Gheselscap goet ende fijn' maakt de sfeer aan de Lange Haven met hun vrolijke muziek en Middeleeuwse kledy. Met riool, accordeon, fluit en een soort doedelzak lopen ze langs de oud-Hollandse ambach ten. Rieten manden, kanten kleedjes en bewerkt leer liggen uitgestald in de kramen langs de haven, waar historische schepen het nostalgische plaatje com pleet maken. De meneer van het Rode Kruis perst nog een vers bekertje si naasappelsap voor Kosovo, op het rondvaartbootje van het zee- kadettehkorps Schiedam stapt 'een dame met haar filmcamera in de aanslag. Vlak daarna vaart een oud schip voorbij met de zwaaiende en zingende 'viswij ven' van het koor Zootje Vis. Even wordt de rust dan weer verstoord door de luidruchtige mini-motoren van De Bomba Brothers, die vervolgens op de Vismarkt weer de meest acroba tische toeren uithalen met het publiek. Verderop genieten hor den mensen op de hoek bij café de Unie van de zon en de optre dens van bands van de Schie damse Popschooi Dat is eigenlijk wat het Muziek- en Molenfestival is: een gemoe delijk feest, niet te druk en ge woon gezellig. Met veel muziek, warm weer en steeds weer dat uitzicht op die draaiende mo lens, de vijf van Schiedam, met dit jaar De Walvisch als middel punt Maar naast de gebruikelij ke festivalgangers bracht het Muziek- en Molenfestival dit jaar ook een hoop kunstliefheb bers op de been. De Kunstmani festatie 1999 zorgt ook de ko mende week nog voor een ware explosie van kunst in de binnen stad van Schiedam. In Make laardij Anke Bodewes, De Ha- venbogen en het voormalige ge bouw van Woningstichting Noordvest zyn groepstentoon stellingen ingericht met werk van de leden van Kunstwerk! Sommigen daarvan hebben el ders weer een eigen expositie zaal of doen ook mee met De Dubbelkaraer, een project waar in tentoonstellingsmaker Koos van Duinen heeft getracht het werk van kunstenaars uit de Utrechtse groep suB-K in con frontatie te brengen met veer tien leden van Kunstwerk! Zoals in het voormalige Ge meentearchief aan de Korte Ha ven, waar de bezoeker op de be gane grond al wordt verrast door de installatie Zwart Nazareth van SjefHendericloc, verscholen tussen oude archiefkasten. De Schiedamse kunstenaar heeft een zwartgeblakerde schoor steen met daaronder een lamp op houten poten boven een berg van schelpen gezet £)p het pla teau eromheen varen bootjes tussen ijsschotsen die uitlopen Bijna alle kamers, groot en klein, van het oude archief zijn ingericht met werk van één of meerdere kunstenaars. Naar de dialoog die de samensteller in gedachten had, blijft het gissen, maar dat maakt de tentoonstel ling er niet minder op. Zo heeft Peter Fengler in een kamertje op de tweede verdieping een in stallatie ingericht dat bestaat uit palen waaraan allerlei sjaaltjes, kettingen, vaantjes, medailles en noem maar op zijn bevestigd, staande voor een tropische ach- tergrond. 'Kut eiland' staat erop geschreven, 'Geef mij maar Oos tenrijk'. En als toegift heeft de kunstenaar op de muur daarte genover een rij foto's van ver sierde mannelijke geslachtsde len opgehangen. Voor het kabinet van Ienke Kas telein ernaast kan wel een kwar tiertje worden uitgetrokken. Het lijkt wel een torenkamertje en door de ramen, en dat zyn er veel, waarop de kunstenares fragmenten uit een preek van Francois Haverschmidt alias Piet Paaltjens heeft geplakt, z'yn maar liefst vier molens te zien. Alleen De Walvisch is uit het zicht onttrokken. Aan een wand heeft Kastelein een kast ingericht met daarin al lerlei ingelijste foto's, va» haar zelf, van Piet Paaltjens, zyn huis, vergeet-mij-nietjes. Er hangen kopieën van pagina's uit de Sehiedamsche Courant waar in Francois Haverschmidt wordt herdacht. Op een wit doek wordt door een lantaarn een schaduw spel geprojecteerd met het pro fiel van een molen. En op de ach tergrond klinken afwisselend bandopnames van geluiden uit de bossen van Twickel bij Del den en een openingsspeech van een tentoonstelling die de kun stenares in Delden had. Over heersend is het getik van een wekker. Maandag 31 mei SCHIEDAM Dc de Woodhoek. Klaverjassen, 1930- 22-QOu. VLAARDINGEN Aanlooptwis De Groene Luiken, informatie avond In Perspectief.20.00u. Dinsdag 1 Juni SCHIEDAM Dc de Wondhoek. Gymnastek,lL15,12.15 en 13.15u. VLAARDINGEN Dc Soenda. Introductiecursus coyntiy dan sen, 14.00u. enzomerbingo, 14.00u. en kla verjas en darts (rookvrij), 19.00-2!30u. Dc West. Creatieve contactmiddag, 14.00- 16.00U. Holy Ziekenhuis. Reammatrecursus Nederlandse Hartstichting, 20.00u. MAAS SLUIS Wippersmolen, Wipperskade. A/vaart boot tocht historische vereniging. 14.00U. VmwoJJunl. Cinerama 1'Entrapment' (16) dag. 13.20- 16-18.40-2130. OiU: 'Messaga m a boteê' (12) dag. 12.40-15.30-18.20-21.20.Cru3: "Acrvtl action' (16) dag. 12.4O-15.30-18.2Q- 21 20. Cin.4:'Lolita' (16) dag. 12.20-15.20- 16.15-21.10. Clru5: 'La vita beda' (al) dag, 13-21,20. 'Astérrx Obéiix centre César" (al) dag. 16-18.40-2130. ImaxTheater 'Extreme' (al)dag. <beh.vr.ta.) 14-15-19.30, vrjs, 14-16-20 (nb: 19.30-20 u.-Eng.vers.). Africa's Elephant Kingdom (al) dag. 15. "Whales' (a!) dag. 13, vrua- ook 19. 'SavingpnvateRyan'(16)vrja. 21. The Horse Wisperer" (12) dag. (beh.vr.za.) 20.30. Venster 1: 'Journey tij the Sun' (16) dag. (beh.wo.) 19.30. Vaarwel Pavel' (16) wo.1930. 'My name e Joe' (16) dag. (befl- ,ma.) 22, vr. ook 15. Sneak preview (16) ma. 22.Ven.2: 'Deboekverfilming'(16)do.t/mzo. 20. 'Festen (16) dag 22Moviezone: 'Basqul- at' (16) vr.15.30. Cinema2000: 'Cna cuervos' (16) ma.wo, 1930. Ven.3: 'Leaf on a pillow' 16) dag. 20. '5rtcom' 16) dag. 22. Ven.4: la vie rêvée des anges' (16) dag. 19.30. 'Follo wing'(16) dag. 22. Lumlère 1: 'Arlington road' (16) dag, 13.15- 16-18,45-21-30. Lum. 2: '1 still know what you did last summer" (16) dag 13-15.30- 18,15-21. Uim.3: True crime' (16) dag 12.30-18.15-21.15, 'Holy man' (al) dag. 15.15. Lum. 4: 'Rush Hour" (16) dag 13- 21.30. 'Bnde of Chuck/ (16) dag 15.45-19. Pathé 1: 'Entrapment' (12) dag 11.50- 15-30-18.15-21.10. Pat2: 'Letters from a killed (16) dag. 11-13.35-16.10-18.50- 21.30. Pat3: 'Atfirst sight1 (12) dag 11.50- 18.20-21.10, do.vr.ma.di. ook 1530. Pat4: 'Forces of nature' (al) dag 11.30-14-1630- 19-21.40. Pat.5: Vftio am I?' (12) dag 11- 13,35-16.10-18.50-21.30. Sneak Preview: "Yes man, it'strue' (16) dl. 21.20. Pat6: 'Sha kespeare in love' (al) dag 11.40-18.40- 21.20, di. met om 2120, vr.do.majdi. ook 15.20. P«t7: 'American history X' £16) dag 16-18,45-21.20,do.vr.ma.di.ookll-13.30. Sctiledam/VlaardingenKinderen hebben zaterdagochtend rond acht uur in een woning aan het Schiedamse Bart Verhallenplein brand veroorzaakt. Terwijl hun moeder onder de douche stond en hun vader nog lag te slapen, zaten ze te spelen met een aansteker en vatte het bankstel daarbij vlam. De geschrokken ouders probeer den de fik nog wel te blussen, maar uiteindelijk moest de brand weer er aan te pas komen. Er vie len geen gewonden. Ook aan de Kuiperstraat in Vlaar dingen woedde zaterdagochtend een brand. Door brandend afval vloog het dak van een bedrijfs pand in de fik. Omdat het een uit slaande brand betrof werden dè bewoners van de vier nabij gele gen woningen uit hun huizen ge haald. Vier panden liepen brand- of rookschade op. Rondom De Walvisch was zaterdag van alles te beleven. Tot aan het nuttigen van een kopje thee toe. Maar dat werd dan wel op een bijzondere manier ingeschonken. Fato r«h Dijkstra Hoek van Holland Een 15-jarig meisje uit Den Haag is zaterdag als gevolg van een verkeersonge val in Hoek van Holland in het ziekenhuis terecht gekomen. Ze zat bij een meisje achterop de brommer die op een auto klapte. De aanrijding gebeurde bij de uit rit van een parkeerplaats aan de Harwichweg. De Haagse liep knieletsel op en moest in het zie kenhuis worden behandeld. Vlaardingen Omdat ze voorbij gangers lastig vielen, heeft de Viaardingse politie gistermiddag twee dronkaards van de straat ge haald. Eén van hen, een 48-jarige Rotterdammer, werd ter ontnuch tering in de cel gezet. De twee werden na klachten over hun ge drag in de buurt van station Vlaar- dingen-Oost slapend aangetrof fen in de bosjes. De Rotterdam mer bleek niet meer op zijn benen te kunnen staan. V -"""ft Schiedam Bij een aanrijding gistermiddag legen vier uur op het Boerhaveplein in Schiedam is een 10-jarig meisje gewond ge raakt. Ze rat naast de bestuurster van oen auto die tegen een ander voertuig was opgereden. Daarbij vloeg het meisje met haar hoofd tegen de voorruit in het zieken huis werden enkele flinke kneu singen geconstateerd.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1999 | | pagina 3