13 F Optimisme Loek van Wely ongebroken Braziliaanse samba Kuerten én Meligeni MW'27 wil af van 'Dagobert Duck-imago' Tilburger lijdt 'bijzonder pijnlijke' nederlaag tegen medekoploper Nikolic Van Hoeven: 'De club is inventief in het binnenhalen van spelers' Jalabert blijft op leiderstrui jagen Partij Zondag vijfde klasse Joke Ritman wint halve triathlon van Kruiningen Rotterdams Dagblad Dinsdag 1 juni 1999 Lumezzane Laurent Jalabert heeft de hoop op de eindzege in de 82e Gjjo d'Itaha nog met opgege ven. De fei bevochten winst in de zestiende rit van gisteren, met een banddikte op de Italiaanse koploper Marco Pantani, beteken de een geduchte versterking van zijn zelfvertrouwen. Het was de derde ritoverwinning voor Jalabert in deze Ronde van Italië, maar tevens de zwaarste en de mooiste. In de sprint berg-op hield hij met een ultieme krachts inspanning Pantani achter zich. Pas na bestudering van de finish- foto werd de Fransman tot vin- naar uitgeroepen. Jalabert laat zich door zijn achter stand van 2 minuten en 6 secon den op Pantani, waarmee hij der de is op een seconde achter de Ita liaan Savoldelli, volstrekt niet uit het veld slaan. „Ik benervan over tuigd dat ik de roze trui terug kan pakken," bazuinde Jalabert vol bravoure rond in finishplaats Lu mezzane, na een lange rit over 232 kilometer. Hij heeft zijn hoop vooral geves tigd op de tijdrit over 42 kilome ter, die morgen op het programma staat m Treviso. „Dan kan ik weer de leiding nemen. Of dat genoeg is voor de eindoverwinning is na tuurlijk met zeker, omdat Pantani in de bergen sterker is dan ik. Maar ook als ik in Milaan als twee de van de Giro binnenkom, zal ik tevreden zijn. Dat betekent een morele overwinning voor me." Pantani keek ook al vooruit naar de tijdrit. „De Giro was niet al te zwaar tot nu toe. Ik mag morgen dne seconden per kilometer ver liezen. Daar heb ik geen proble men mee. Als ik slechte benen heb worden het vier seconden." In dat geval neemt Jalabert het felbegeerde roze over. Pantani heeft echter nog drie dagen in de Dolomieten als wapen om de Fransman weer te onttronen, Voor de Zwitser Alex ZiÜIe was de Giro gisteren voorbij. Hij trok zich voor de start van de etappe terug om zich te sparen voor de Ronde van Frankrijk. Zulle keerde pas begin mei terug in de koers na een schorsing van zeven maan den wegens een dopingaffaire in de Tour de France van vorig jaar. In de Ronde van Duitsland boekte ook de Fransman Jimmy Casper zin derde zege. Hij deed dat gisteren in de vierde rit, die in Dortmund opnieuw in een massa sprint eindigde. Telkens verwees Casper m zijn overwinningen- reeks de Duitse topsprinter Erik Zabel naar de tweede plek. De Belg Axel Merckx kwam als leider in de rangschikking in de etappe over 176,9 km niet in de proble men. De nieuwe Ronde van Duits land eindigt donderdag in Bonn. De Duitse wielrenner Rolf Al- dag, zondag als leider in de Ronde van Duitsland zwaar ten val geko men, heeft een geslaagde operatie ondergaan aan de rechterelle- boog, die de Duitser bij zijn val had gebroken. Door Hans Reismann Rotterdam Loek van Wely heeft meer dan ooit zijn zinnen gezet op de nationale schaaktitel, die nog altijd op zijn erelijst ontbreekt. Volgens zijn zeggen is hij er 'klaar' voor om de hoofdprijs van 16.000 gulden op het NK '99 in de wacht te sle pen, maar hij maakt onmiddellijk een kanttekening. „Vorig jaar was ik er ook klaar voor." En toen eindigde hij als vierde, achter kampioen Sokolov, Timman en Nikolic. De eerzuchtige Tilburger zegt kwam hij tot de korte rochade, maar toen had hij de wellicht be slissende fout al gemaakt. „Ik had 18. h6 moeten doen in plaats van g6," jammerde de verliezer naderhand. „Dan was de situatie onduidelijk geweest. Zoals het nu ging bleef het een linke boel." In de zeer scherpe stelling kreeg Nikolic fraaie aanvaiskansen en hij schudde de ene dreiging na de andere uit zijn mouw. „Hij is goed in dat soort stellingen," weet ook Van Wely. „En hij is natuurlijk niet dc eerste de beste. Ik heb niet voor niets een slechte score tegen hem. Hoe slecht? Heel slecht." De Tilburger moest 'handenvol' ma teriaal geven in een poging het hoofd bOven water te houden, maar er was geen redden meer aan. Na 36 zetten was de Bosniër zeker van zijn derde achtereen volgende overwinning. 'goed in z'n vel' te zitten. „Psy chisch, mentaal dus heb ik een uitstekende conditie en ook fy siek sta ik er prima voor. Ik heb de laatste tijd dan ook hard ge werkt." En voor een goed begrip: „Ik ben hier niet gekomen om al leen maar een mooie score te be halen. Als ik dit NK niet win, be schouw ik het als een nederlaag. Met minder dan de eerste plaats neem ik geen genoegen." Van Wely ('Hoe langer de titel uit blijft, hoe groter het verlangen') startte in de Rotterdamse ge meentebibliotheek overeenkom stig zijn ambities: met twee over winningen. Maar gisteren liep de 26-jarige Brabander de eerste ave rij op. Hij werd opgebracht door medekoploper Pedrag Nikolic, sa men met Van Wely qua rating de hoogst genoteerde grootmeester van het gezelschap. „Bijzonder pijnlijk," noemde Loek van Wely de uitglijder. Hij was even aange slagen, maar kreeg al snel weer plaatjes. „Beschouw het maar als een incident." Van Wely raakte tegen Nikolic in de knoop met zijn ontwikkeling. Na de Slavische opening met het gedurfde en ongebruikelijke 4. b5 kostte het de Nederlander de grootste moeite zijn zwarte stuk ken op de koningsvleugel in het spel en zijn koning in veiligheid te brengen. Pas op de 24e zet Loek van Wely (rechts) liep gisteren de eerste averij op. Hij werd verslagen door mede koploper Pe drag Nikolic (I), samen met Van Wely qua rating de hoogst geno teerde groot meester van het gezel schap. Foto TcussalntKIufters/ Kwaliteitsoffer Jeroen Piket volgt de kampioen van twee jaar geleden op de voet. De Leiderdorper verraste debu tant Ruud Janssen al op de tiende zet met een geraffineerd kwali teitsoffer - op a8 nog wel - en dat bleek de zwartspeler (Piket) uit stekend te hebben getaxeerd, Hij kreeg voldoende compensatie, vooral dankzij een ijzersterk lo- perpaar, en Janssen kwam met de rug tegen de muur te staan. De voormalige jeugdkampioen cre- eerde nog tegenspel met twee to rens op de a-lijn, maar de over macht aan zwarte pionnen op de damevleugel bleek dodelijk. Piket: „Twee jaar geleden speelde ik tegen Sosonko ook de Catalaan Genna is daar een expert in. Het werd toen remise. Maar Janssen is net 20 geworden, hij is in strate gisch opzicht natuurlijk nog lang niet zo ver als Sosonko en hij mist nog de nodige ervaring. Maar ver gis je niet in Janssen. Hij speelt beter dan zijn score (nul uit drie) doet vermoeden." Vandaag kan Piket (met wit) pro beren zijn achterstand van een halfje op Nikolic in te lopen, want de nummers één en twee van het klassement staan tegenover el kaar. Piket zegt zich goed te voe len. „Ik draai volop mee en over mijn spel ben ik tevreden. Ik heb alleen zondag tegen Erik van den Doel een kansje laten liggen, waardoor het remise werd." Het is logisch dat hij zich als een serieu ze kanshebber op de titel be schouwt. „Het zal wel weer tussen ons vieren gaan," merkte Piket op, doelend op Nikolic, Sokolov, Van Wely en zichzelf. Met Ivan Sokolov blijft het overi gens behelpen. Gisteren kwam de regerend kampioen tegen Rober to Cifuentes niet verder dan remi se. Met de score van 1 uit 3 weet hij alleen Ruud Janssen onder zich. Zhao Qin Peng leed haar tweede nederlaag met wit. De ge volgen van een deels mislukte opening kwam zij niet meer te bo ven tegen Paul van der Sterren. Rotterdam. NK. Derde ronde: Van den Doel-Nijboer 1-0, Janssen-Piket 0-1, Nikolic-Van Wely 1-0, Sokolov-Cifuentes 1/ 2-1/2, Peng-Van der Sterren 0-1, Van der Wiel-Beindeman 1/2-1/2 Stand: 1. Nikolic3 pnt,2 Piket2 i/2,3. Van Wely 2,4. Cifuentes, Van den Doel, Rein- derman, Van der Sterren, Van der Wtel 11/ 2,9. Nijboer, Peng, Sokolov 1,12 Janssen D. Wit: Pedrag Nikolic Zwart: Loek van Wely 1. d5 d5,2, c4 c6,3. Pc3 dxe4,4. e4 b5,5. a4 b4,6, Pce2 e6,7. PI3 c5,8. Pg3 cxd4, 9. Lxc4 La6, 10. Dd3 Dc8, 11. Lb5+ Lxb5,12. DxbóP Pd7,13. Pxd4 a6,14. De2 Pc5,15. 0-0 Db7,16. Tel Pf6,17. Lg5 Pfd7,18. Tadl g6,19. e5 Lg7, 20. Pf3 h6, 21. Lf4 a5, 22. h4 h5, 23, De3 Pxa4,24, Pe4 O-O, 25. Lh6 Pxb2.26. Td4 Pa4, 27. Txd7 Dxd7,28. PfBp Lxfó, 29. exf6 Da7,30. Dg5 Dc5,31. Te5 Tfc8,32. Txc5 Txc5,33. Fe5 Txe5,34. Dxe5 b3, 35. Lel Tc8,36, Df4, Zwart geeft op. Uitslagen^ Parijs Dat Gustavo Kuerten kon tennissen wisten ze al in Parijs. Het Franse publiek maakte gisteren ken nis met nóg een talentrijke Brazili aan: Fernando Meligeni. Nog zo'n graveltijger, die eeuwig de ballen te rugbrengt, waar je ze ook plaatst Maar ook een kleurrijke speler, die net als Kuerten samba op het orarye gruis brengt. Meligeni (28) is zes jaar ouder dan Kuerten, maar verkeert dit Grand Slam-toemooi in bloedvorm. Een ron de eerder klopte hij de als derde ge plaatste Australiër Pat Rafter. In de achtste finale was het de beurt aan de Spanjaard Felix Mantilla (6-15-7 7-5 7- 6). De ongeplaatste Meligeni had in zes eerdere ontmoetingen nooit ge wonnen van Mantilla. Dit maal toon de hij zich fitter dan de als veertiende gerangschikte Spanjaard, Vorig jaar haalde Mantilla nog de halve eind strijd. Meligeni bereikte voor het eerst de kwartfinale tijdens een Grand Slam, Zijn beste prestatie dateert van Parijs 1993 (vierde ronde). De in Buenos Ai res geboren linkshander bungelde sinds dat jaar tussen de zestigste en honderdste plaats van de wereldrang lijst Roland Garros 1999 zou voor 'Fi- no' (bijnaam die 'dunne' betekent) een doorbraak kunnen betekenen. Echt grote tennisdaden liet Meligeni tot nu toe weinig zien. Hij won wel drie ATP-toernooien, alle op gravel. Strafexpeditie Meligeni treft in de kwartfinale de laatst overgebleven Spanjaard, Alex Corretja. De als derde geplaatste Cor retja, vorig jaar in de finale de minde re van landgenoot Carlos Moya, ver- Femando Meligeni verkeert In Pa rijs in bloedvorm. De Braziliaan uit zijn vreugde na zijn overwinning op de Spanjaard Felix Mantilla. Foto AP sloeg eenvoudig de Oostenrijker Ste fan Koubek in drie sets (6-2 6-3 7-5). Gustavo Kuerten vervolgde zijn straf expeditie, zoals hij die een ronde eer der tegen Sjeng Schalken liet zien. 'Guga', winnaar in 1997, had geen kind aan de Tsjech Bohdan Ulihrach (64 64 6*2). Kuerten heeft als num-' mer acht van de wereld nog als enige speler in Parijs de kans om de Rus Je- vgeni Kafelnikov te onttronen als 's werelds beste tennisser. Ook kan hij het 'Red Slam' halen, het winnen van de toernooien van Monte Carlo, Rome en Parijs. Dat lukte alleen de Oosten rijker Thomas Muster (1995) en de Roemeen Ilie Nastase(1973). Voor 11.000 toeschouwers op het Court Suzanne Lenglen was alleen de start van Kuerten wat minder. Bij een 1-3 achterstand kwam hij echter op gang. Met Ulihrach, de mondiale nummer veertig, was het vervolgens gedaan. Na 98 minuten benutte Kuer ten zijn eerste matchpoint. De 'Coupe de Mousquetaires' heeft hij nog niet binnen. Eerst moet Kuer ten afrekenen met de herboren Oe kraïner Andrei Medvedev, die na vijf jaar weer de laatste acht in Parijs haalde. De kale Medvedev hoorde ooit bij de toptien, maar zakte de voorbije jaren ver weg. Zijn relatie met de Duitse tennisster Anke Huber liep spaak, de motivatie ebde weg en hij daalde naar de kelder van het tennis, Medvedev heeft weer hét Üeht in de donkere tunnel gevonden. Hij is te rug in de armen van Huber, terug in de tophonderd en terug in Parijs. Medvedev rekende gedecideerd af met de Fransman Amaud di Pasquale (7-6 7-6 6-1) en kan een lastige kluif worden voor Kuerten. Basketbal Indiara polis. NBA, play-offs. Western Conference, fi nale: Indiana Pacers - New York Kracks 90- 93 {Stand in best-of-seven sene: 0-1). Biljarten Enschede. EK snooker. Mannen, voorronden: Stolk (Ned/ - Wiberg (Zwe) 4-1, Wehrmann (Ned) - Diemer (Dui)4-3, Dikstra (Ned) - ValdimarssonflJsl) 4 -0, Duut (Ned) - Sedo (Spa! 44, Hetnsmann (Ned) - Hcthmayer (Oos) 44, HarsUnan(N"ed)-G]eeson(Ier)4-2,BijdeLei]{Ned}-Einprin(Fra)4-0, Jansen (Ned) - Sinitsin (Let)4-1,Fabrie (Ned) - Olsen (Noo) 4-0, De Jong(Ned)-KeUy(Ier)4«3,Wehmann(Ned)*Zirnmermann(Zwi)4-2, Sawicki (Pol) - De Haas (Ned) 4-3, Bennie (Seh) - Moes (Ned) 4-2, ChandfNed) - Hamalainen (Fin) 4-0, Van Rysbergen (Ned) - Lepaul (Fra)4-1. Vrouwen, voorronden: Egeberts (Ned) - Murphy (Ier) 3-1, Van der Made (Ned) - Reimann (Dm) 3-2, Mergies (Pol) - Smits (Ned) 3-1De- haene (Bel) - Van Hiele (Ned) 3-1Fisher (Eng) - Melief (Ned) 3-0 Golf Wentworth. Volvo PGACharnpionship,EuropeseTourmanneii,33 miljoen gulden. Eindstand: 1. Montgomene (GBr) 270 slagen (69 70 6764),2. James (GBr)275,3. Eales(GBr)276,4. EIs(ZAf), Leaney (Aus) Goosen (ZAf) 277,7 Caiter(GBr),Grönberg (Zwe), Langer (Dui)278, 38 Muntz 284 (7172 73 68) Prijsvragen Lot lo 2 L: Eerste pnjs: geen winnaar; tweede prijs: 1 winnaar, bruto f KH).(K)0,-:derdeprijs'1000,-;werdepn]s:2G7wmn aars,elk f250, de pnjs 2487 winnaars, elk f25,-: zesde pnjs:4782winnaars, elk f 10,-; zevende pnjs' 44 355 winnaars, elk f 5,-1 Cijferspel: Zes cijfers goed: geen winnaar; vyf cijfers goed' 4 win- naars, eLkf 10.000,-; vierrijfersgoed:36 winnaars,elkf 1000,-; driecij- fersgoed 290 win naars, elk f 1002 cijfers goed. 2931 winnaars, elk f 10,-. Tennis Parijs. Roland Garros, 22 miljoen gulden. Mannen, vierde ronde: Corretja (Spa/3) - Koubek (Oos) 6-2 6-3 7-5, Kuerten (Era/8) - Ulihrach (Tsj) 6-4 64 6-2, Meligeni (Bra) - Mantilla (Spa/14) 6-15-7 7-57-6, Medvedev (Oek) - Di Pasquale (Fra) 7-67-86*1. Indeling kwartfinales; Hrbaty (Slw) - Rios (Chl/9), Agassi (VSt/13) - Fdippim (Uro), Corretja (Spa/3) - Meligeni (Bra), Kuerten (Bra/8) - Medvedev (Oek). Dubbel, kwartfinales: Albano/Carboneil (Axg/Spa)- Kafelnïkov/Mir- nyi (RusWRu) 6-3 3-6 6*2, Ivamsevic/T<>rango(Kro/VSt) - Prinosil/Va-* cek(DuiZTsj) 6-26-3. Jongens, tweede ronde: Nsenunen (Fin/12) - Hemmes (Ned)6-2647** Volleybal World League, mannen. -•** Groep C: Argentinië - Cuba Q-3(26-2B 22-25 28-30), Frankrijk - Portin*»* gal 3-1 (28-26 22-25 25-17 25-18). jtrm Wielrennen Ronde van Italië. Zestiende etappe Biella - Lmneizane: 1Laurent Jalabert (Fra) 243.** km in 5.51.36 (41,468 km/u), 2. Pantani (Ita), 3. Simom (Ita), 4. Heras - (Spa) 0 03,5.Velo(ItaX6. Eebellin (Ita), 7.Camenzmd(Zwi), 8. Savol— delli (Ita),9. Di Grande (Ita), 10. Mi rek (Ita) 0 06. Klassement: 1. Pan- - tnni 72 52.47,2. Savoldelli 105,3. Laurent Jalabert 2.06,4. Gotti (Ita) 2.33,5.Clavero(lta)2.43,6.Simoni 5.48,7.Gontsjar(Oek)5.57,8.Ax- elsson (Zwe) 6 25,9 Camenzind 6.38,10. De Paoli (Ita) 8.18. Ronde van Duitsland. Vierde etappe Bielefeld Dortmund: 1. Casper (Fra) 176,9 km in 4.15.21,2 Zabel (Dui), 3. Magnien (Fra), 4. Kappes (Dui), 5. Pollack (DuiJ.ig.Voskamp^.DeJongh.Zfl.Koerts^g.Lotz, 63,Knaven,B5. Den Bakker,88.Meijs,94. Van Dartel, 114. Hoffmann 5.47,115, Groe- nendaal, 116. Vierhouten, 125. Van der Wolf 11.27,127. Dubbeldam. Klassement: I Merckx (Bel) 18.53.08 2. Wesemann (Dui) 0.03,3. Grabsch (Dui) 0 06,4. Heppner (Dui) 0.09,5. Tonkov (Rus) 0.09,16. Voskamp 2 01,35. Lotz» 39. Meijs, 70. Den Bakker, 81. Van Dartel 11.07,83.De Jongh 12.4B,89.Knaven 12.52,94. Hoffmann 18.39,100. Koerts 21.44,108. Groenen daal 24.08,124. Vierhouten 34.49,12G. Van der Wolf40 28,127. Dubbeldam 40.29. Montreal. We reldbeker, vrouwen. 1Gaudry (Aus)91,3 kmin2.43.07.2. Bessette (Can), 3 Wilson (Aus),4. Pryde (NZe), 5. Marsal (Fra). Stand WB: 1. Kupfemage) (Dui) ^pun ten,2. Wilson 140,3. Gaudry 119. Frisco (VSt). Wereldbeker, baan. Mannen. Sprint: 1. Gane(Fra),2. Nothstein{VSt), 3. Van Eyden (Dui). Kilometer tijdrit: 1. Lausberg (Dui), 2. Kelly (Aus), 3. Krejner (Pol). Keirin; 1. Gane, 2. Chïappa (Ita), 3. Van Eijden. Achtervolging' 1Va ndevelde (VSt), 2. Trentiru (Ita), 3. Roberts (Aus), Achtervolging ploegen: 1. Australië, 2. Frankrijk, 3. Verenigde Sta ten. Puntenkoers: 1. Walton (Can), 2. Sepulveda (Chl), 3. Stocher(Oos). Vrouwen. Sprint' I. Ballanger (Fra), 2. Dubnicoff (Can), 3. Yang Wang (Chn). 500 m: 1. Ballanger, 2. Dubnicoff, 3. Cuihua Hiang (Chn). Achtervolging: 1, Veenstra (VSt), 2. Ulmer (NZe). 3. KarimovatRus} Puntenkoers: I. Slioessamva (Rus), 2. Bums (Aus), 3. Wichmann a>d). IJshockey D alias. NHL, play-offs. Western Conference, finale: Dallas Stars - Colorado Avalanche 5-7 (stand in best-of-seven sene: 2-3). Overschrijvingen DEMOS Komen: Sven de Groot (Schicd. Boys), Louis Ramos (Duivesteyn), Danny Bos (Hermes DVS), Gaan: Raymond Oudyk (Slikker veer). Trainer: Henk van Loenen (vier de seizoen). HSC Komen: Niemand. Gaan: Sander de Groov, André Vink, Cervik Uzuner (allen Fortu- na). Trainer: Kees Dijksman (eerste seizoen). SCHIEDAMSE BOYS Komen: Quint Schenk, Robert de Bruin, Kevin Verhoeff, Gerard Wigmans (allen SWSMC). Gaan: Karl Snoek, Sebastiaan de Jong, Edgar Steijn (allen HBSS), Sven de Groot (Demos), Marco van der Marei (Spaland). Trainer: Jan van Elswijk (DOS'32). SPALAND (Ursus/ODC) Komen: Marco van der Marei (SchiedamseBoys). Gaan: Edwin Boogaart(SWSMC) Trainer: John Marrevee (eerste seizoen). SVDPW Komen: Roberto Dijkstra (Excel- sior'20), Anton Dijkshoorn (ODC), Saad Mejhed (WK), Ronald Bos- hart (HBSS), Jean Paul Meijer (DRGS-za.). Gaan: Martin Vermeulen fWK) Trainer: Rob van Vliet (vijfde sei zoen). WOENSDAG2JUNI VOETBAL. Nacompetitie vijfde klasse (zondag) J9 00 Jai Hmd-SVDFW. Door Fred Louter Maasland Met een 3-1 thuisne derlaag tegen tweedeklasser Spi rit kwam zaterdag een einde aan een lang en slopend seizoen voor MW27. Een nederlaag die bete kende dat ook dit seizoen de zo fel begeerde promotie naar de twee de klasse van het zaterdagama- teurvoetbal niet gerealiseerd kon worden. Werd de ploeg vorig jaar in de nr .ipetitie nog tweemaal weggespeeld, dit jaar deed de ploeg van oefenmeester Cor van Hoeven tot het laatste moment mee om de hoofdprijs. „Ik vind dan ook dat we een heel goed seizoen hebben gedraaid," zegt Van Hoeven. „We hebben continu bovenin meegedraaid en hebben in de nacompetitie een rol van betekenis kunnen spelen. De doelstelling was uiteraard promo tie, In die zin hebben we niet be reikt wat we widen. We misten op het juiste moment het geluk dat een ploeg kampioen kan maken. De titel zijn we misgelopen in de laatste competitiewedstrijd van het seizoen, toen we een 3-1 voor sprong In de slotfase nog wegga ven. Ik was daarna eigenlijk aan genaam verrast door de mentale veerkracht die de groep nog op kon brengen in de twee naeompe- tities die we vervolgens moesten spelen. De klap na het missen van het kampioenschap kwam kei hard aan. Ais je het dan toch nog zo weet op te pikken, kun je als trainer alleen maar trots zijn." Bij aanvoerder Yuri Pauwels heerst zowel teleurstelling om trent het mislopen van promotie als blijdschap over een mooi en lang seizoen. Pauwels: „Het mis sen van die titel zit mü nog ontzet tend dwars. We waren er zo ont zettend dichtbij. Dat zorgt ervoor dat ik ook nog niet echt kan nage nieten van dit seizoen. Misschien dat ik daar over een maand an ders over denk. Wat mij wel veel deugd heeft gedaan, is het feit dat veel supporters mij en de ploeg bedankt hebben voor zo'n mooi seizoen. We hebben natuurlijk ook tot op het laatste moment meegedaan. Dat moet voor de supporters perfect geweest zijn. Toch kon je merken dat de tweede nacompetitie voor ons te veel was. Toen was de pijp echt leeg. Dit sei zoen duurde voor ons dan ook twee wedstrijden te lang. We gaan bet volgend seizoen echter ge woon weer opnieuw proberen." De Maaslandse club zal dat vol gend jaar wel moeten gaan doen zonder doelman Dennis van Eek, de verdedigers Meivin Illidge (WM) en Martin Fastenau (VDL), en de aanvallers Rachid el Khalifi (Dordrecht'90), Martijn van der Sar (Excelsior M) en Leo van Ree (Deltasport). Met name het ver trek van Van Eek en Hlïdge mag opvallend genoemd worden. Reiskosten Van Eek heeft zelfs nog geen nieuwe club gevonden: „Dat klopt. Ik ga hier ook niet weg om dat ik het niet naar mijn zin heb. MW is echter niet langer bereid om mij tegemoet te komen in mijn reiskosten. Dan heeft het voor mij weinig zin om te blijven. Ik vind het zelf heel jammer, want ik kan nog jaren mee op niveau," aldus Van Eek. Voor Illidge geldt min of meer hetzelfde verhaal. Verklaarde de enige maanden geleden door een hersenbloeding getroffen verde diger eerst te zullen blijven, nu is alles anders: „Ik ben benaderd door trainer Arnold Lobman van WM met de vraag of ik daar wilde gaan spelen. Ik ken daar een aan tal mensen. Het hele verhaal sprak mij aan. Komt bij dat ik van een medespeler bij MVV hoorde dat men hier in Maasland de reis kostenvergoeding min of meer wilde gaan afschaffen. Toen was de beslissing snel gemaakt." Ondanks het vertrek van deze zes spelers, is trainer Van Hoeven niet bang om helemaal opnieuw te moeten gaan bouwen aan een nieuwe ploeg. „Ik ga de ploeg ver der uitbouwen. Dót is de juiste formulering. Het vertrek van de spelers hebben we goed kunnen ondervangen met het 'aantrek ken' van Ruud den Engelsman en John de Roo (VDL, red.), Chiel van der Wal (Vitesse Delft, red.) en keeper Maarten van der Weert (Excelsior Maassluis)." „Natuurlijk betreur ik het vertrek van Van Eek en Illidge, maar we willen geen uitzonderingsposities meer in de groep. Als zij daar niet mee kunnen leven, is het hun goed recht om te verkassen. MVV27 is nu eenmaal geen club waar de bomen tot aan de hemel groeien. Dat beeld is de laatsteja- ren ontstaan, maar is volledig be zijden de waarheid. Waar je ook komt in bestuurskamers, overal spreekt men over het betalen van MW aan spelers. Het blijkt heel moeilijk om dat imago kwijt te ra ken." „Het enige dat men hier betaalt aan de spelers is puntengeld. Daarnaast kan hier iets op het ge bied van een paar voetbalschoe nen of keepershandschoenen. 1- aoEhi,:. MW'27-trainer Cor van Hoeven: 'MW27 Is geen cltib waar de borden tot aan de hemel groeien. Dat beeld is de laatste jaren ontstaan, maar is volledig bezijden de waarheid.' Foto Peter Moiken- Verder heeft MW een fantasti sche organisatie die volgend jaar wordt uitgebreid met een kee perstrainer (John van der Mey, red.) en een trainer voor het derde elftal (Arie Wiedmann, red.). Je zou kunnen zeggen dat MW ge woon inventief is in het binnenha len van nieuwe spelers. Niets meer en niets minder." KruiningenJoke Ritman is afdelingskampioene ge worden op de halve triathlon van Kruiningen. De Schiedamse voltooide zaterdag in de stralende zon de 2,5 kilometer zwemmen, Jachtig kilometer fietsen en twintig kilometer lopen in 4,37.17 uur. Zij eindig de in het vrouwenklassement als derde, maar was wel de snelste in haar afdeling. Bij de mannen werd Rob van Zanten eerste in de leeftijdscategorie 404- en derde in het algemeen klas sement. Zijn tijd: 3.51.23 uur. Schiedammer Richard de Groot werd zesde in 3.56,41 uur. Die tijd was goed voor de bronzen plek in zijn afdeling. Overschrijvingen Zaterdag vierde klasse DVO'32 Komen: Pedro Hofstee (Deltasport), Pieter Broere, Hatim Autoufkiv (beiden CION), Dennis de Ruiter (Rozenburg). Gaan: Yuksel Telli (HBSS), Raymond Spronk (CION), Arnold Visser (RKWIK), Ron van de BergfWGZ). Trainer; Kené Oomen (tweede seizoen). GTB Komen: Patrick Hoek (Neptunus), Michael Schoenmaker CDRGS 2a.), Paul van Katwijk (DOTO), Andy Speelmeijer (Excelsior'20). Gaan: Niemand. Trainer: Hans Hogendoom (tweede seizoen) HOEKSEBOYS Komen: Roelof Kok. Pieter Jan Epema, Marcel van Wie ren (allen 's-Gravenzandse sv). Gaan: Joël Borgia (Sparta), Mujaj Bekim (CION). Trainer: Louis Knipscheer (derde seizoen). TSB Komen: Geoffrey van den Berg (WK), Jeroen van der Heiden, Jerry Visser (beiden HVO), Berry Langedoen, Guy Bravenbeer, Sascha van Duin (allen Deltasport). Gaan: Martin Vader, Ilco Claus (beiden Fortuna). Trainer: Jan van Vugt(RHS). Zaterdag vijfde klasse DRGS Komen: Dave Röring (NOC), Robcit VeihueiT(NOCj, Se bastian van de Berg (WK), Martin van der Lely (SVDPW), Bart Burgmans (BZC'95). Gaan: Michael Schoenmaker (GTB), Steven Schoenma ker (SWSMC), Jean-Paul Meijer (SVDPW). Trainer: Mano Krabbedam (vierde seizoen). HSC Komen: Niemand. Gaan: Johan de Zwart, Tam ar Gönen, Hans Voets, Walter vanNierop (allen CION), Olaf Anno (HVO). Trainer: Karei Buur on (tweede seizoen).

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1999 | | pagina 7