8 7 Hrbraty, man van elastiek les Van Wely is weer 'back in town' Blunder doet Sokolov de das om. Salon remise in topper Piket- «Nikolic Van Veldhooven wil trilogie voltooien op de Nenijto NKscfiaken Atleet hoopt op meer tegenstand bij derde MaasstaD baancircuit Partij Rotterdam Slowaak duikt verrassend op in halve finales Roland Garros Blijlevens laat zich weer eens inpakken Fabrie ongeslagen naar laatste zestien Nederlandse berijdster verongelukt op Man d) bftr 4ei öfrfoSa SVDPW speelt cruciaal duel Schiedamse Boys in zee met Van Elswijk "gnrai; imifi UMJJJ! Karbaat vrijwel zeker terug naar Korenbeurs Medailleoogst voor VZC op kringkampioenschap Rotterdams Dagblad Woensdag 2 juni 1999 Door Hans Reismann Rotterdam 'Een beetje 4 had-ie zich gevoeld na de neder laag tegen Pedrag Nikolic in de vorige ronde, maar Loek van Wely heeft zich wonderbaarlijk snel hervonden in de strijd om de Ne derlandse schaaktitel in Rotter dam. Nu had de Tilburger al aan gekondigd dat men zich over hem geen zorgen hoefde te maken. De uitglijder van maandag deed hjj af als een 'incident'. Van Wely is inderdaad helemaal 'back in town'. Hij dankte dat aan een geslaagde krachtsexplosie te gen de hopeloos uit vorm zijnde Ivan Sokolov, die zich door een le lijke bok al na 24 zetten gewonnen moest geven. Met een gezicht dat op onweer stond verliet de Bos niër gehaast de gemeentebiblio theek in hartje stad. Zelfs de ge bruikelijke na-analyse met zijn te genstander liet hij aan zich voor bij gaan. Hoe zijn gemoedstoe stand het best omschreven zou kunnen worden? Ontredderd? Van Wely: „Nee, furieus." Kenners kunnen zich daar wel iets bij voorstellen, want dat Soko lov op de 16e zet met de toren op c6 sloeg was een regelrechte black-out, „Ik weet niet wat hem bezielde. Ik kon mijn ogen niet geloven," aldus Van Wely, wiens 17e zet (Lb5) de partij in één klap opblies. „Maar," aldus de win naar, „zonder die fout zou ik hem ook in de tang hebben gehad. Ik zou dan een bijzonder goed eind spel hebben gekregen." De vorm van de kampioen van vo rig jaar is een raadsel. „Sokolovs spel is dit NK onherkenbaar," al dus Van Wely, die wel een verkla ring had. „Het heeft ongetwijfeld te maken met zijn slechte score in Sarajevo. Als je flink op je kloten krijgt, dreunt dat door. Ik zit daar entegen in een opwaartse spiraal. Alleen maandag liep ik een deuk je op. Daardoor kwam ik vandaag in een 'must-win-situatie.' En ik kan niet ontkennen: het is voor mij ideaal verlopen." Teleurstelling Koploper Pedrag Nikolic werd, tot 'teleurstelling van het publiek, geen moment aan de tand gevoeld dooT Jeroen Piket Een zege zou de Leiderdorper alleen aan de lei ding hebben gebracht maar hij koos voor een salonremise, de eer ste dit toernooi, dat tot dusver in het teken staat van het vecht- schaak. Elf zetjes duurde de partij, die todi nog byna ander half uur in beslag nam. „Ik sta ook niet te springen van plezier," zei Piket na afloop van het Engelse niemendalletje laconiek. „Maar de stelling beviel me domweg niet." Piket opende anders dan anders (1. Pf3), hetgeen nietloste denken was van zijn persoonlijke relatie met Nikolic, zijn bijna-buur uit Oegstgeest Piket: „We kennen el kaar door en door. Dan is het lo- gisch dat je in de opening eens iets anders probeert. Maar het pakte niet uit zoals ik het me had voorgesteld. Ik zag er geen brood in" Nikolic aarzelde geen moment om het remisevoorstel aan te nemen. „Waarom zou ik?" aldus de Bos niër. J did my jóbyesterday. Ik was er nu alleen maar op uit om safe te spelen. Maar daarnaast heb ik toch ook mijn bedoelingen duidelijk gemaakt. Het was een psychologische strijd: ik heb Je roen met mijn spel te verstaan ge geven dat hij geen gekke dingen zou moeten doen. Elke kans die me zou worden geboden zou ik hebben aangegrepen. Jeroen was zodoende min of meer gedwon gen snel met remise akkoord te gaan. Of hij had moeten vechten, met alle risico's van dien." Pedrag Nikolic blijft derhalve al leen koploper, met zijn Hollandse rivalen Van Wely en Piket geza menlijk in de achtervolging, op een half puntje. Nikolic is onge twijfeld de grootste favoriet voor de Nederlandse titel, die hij ook twee jaar geleden in de wacht sleepte. Loek van Wely moet om Wit: Loek van Wely Zwart: Ivan Sokolov 1. Pf3 c5,2. e4 Pre, 3. Pc3 d5, 4. cxd3 Pxdö, 5. e4 Pxc3,6. dxc3 Dxdl 7. Kxdl Pc6,8. Kc2 Ld7,9. a4 e6,10. Lf4 Le7,11. Le2 hfi, 12. h4 Tc8,13. Thdl a6,14. h5 Pa5,15.Pe5 Le6,16, Pxc6 Txc6,17. Lb5 axb5,18. axb5 Tc8,19. Txa5 c4,20. Ta7 Lc5,21Txb7 Lxf2,22. Ld6 Lh4,23. Tfl Td8,24. e5. Zwart geeft op. meer dan één reden aan een her haling niet denken. „Nikolic is in mijn ogen niet iemand die de titel uit kan dragen, die het kampioen schap uit kan buiten, ook com mercieel gezien. Bij Sokolov ligt dat anders. Hij is een heel ander type, veel kleurrijker, een heel an dere verschijning. Ivan is ook veel meer Nederlander dan Nikolic, hoewel die beter Nederlands spreekt. Maar Sokolov is iemand die zich veel meer als Nederlands kampioen profileert. Hij gaat waarschijnlijk binnenkort met een Nederlandse trouwen en ik verwacht dat hij straks ook zal be sluiten om zich beschikbaar te stellen voor het Nederlands team. Het is jammer dat hij het zo laat afweten." Onplezierig Nikolic blijft CVoorlopig, want zeg nooit nooit') bij zijn standpunt om de Bosnische kleuren te verdedi gen. Dat hij daardoor geen NK meer mag spelen neemt hij op de koop toe. „Ik neem niemand iets kwalijk," aldus de gentleman- grootmeester. „Wat ik alleen on plezierig vind, is dat niemand zich kennelijk realiseert dat ik me nooit heb aangemeld voor het Ne derlands kampioenschap. Ik ben destijds door de bond gevraagd, Dat verzoek heb ik in het belang van het Nederlandse schaak geac cepteerd." Jeroen Piket steunt de Bosniër in dat opzicht volledig. „Er worden de laatste jaren prachtige NKs gespeeld en dat is niet in de laat ste plaats te danken aan de deel name van Sokolov en Nikolic. In heel Europa zijn ze jaloers op zo'n sterk bezet nationaal kampioen schap, Ik begrijp niets van de op stelling van de bond. Maar ze doen maar. Mij zul je er niet over horen." Rest over de vierde ronde te mel den dat Zhao Qin Peng een halfje rijker werd door een (ook al) vlotte remise tegen haar 'stadgenoot' en gelegenheidscoach Roberto Ci- fiientes en dat Erik van den Doel door een zege op de arme Ruud Janssen opklom naar de vierde plaats. Rotterdam. NK Vierde ronde: Nijboer- Rein derman I/2-I/2, Van Wely-Sokolov 1-0, Van den Doel-Janssen 1-0, Piket-Nikolic V 2-1/2» Ciiiientes-Feng 1/2-1/2, Van der Ster ren-Van der Wiel 1/2-1/2. Stand: l.Nikohe31/2,2.Piket,VanWely3, 4. Van den Doel21/2,5. Cifuentes, Bemder- man, Van der Sterren, Van der Wiel 2, 9. Peng, Nijboer 11/2,11. Sokolov 1,12. Jans sen 0, Door Edwin Alblas Parijs Van Gustavo Kuer ten wordt gezegd dat-ie van elastiek is. Het zou niemand verbazen als dat ook voor Do- minik Hrbaty geldt. De slun gelige Slowaak stuntte giste ren bij de Open Franse ten niskampioenschappen op Roland Garros in de kwartfi nales met een triomf op de Chileen Marcelo Rios (7-6, 6- 2,6-7, 6-3). Eerder had de 21- jarige bonestaak uit Brati slava de Rus Yevgeni Kafel nikov al naar huis gestuurd. Hrbaty zou best eens de hele wereld aankunnen. Of dat hem deze week nog lukt, is een vraag die ook Parijs en zijn volgende tegenstander, André Agassi, na gisteren be zighoudt. Wie Hrbaty ziet vermoedt in hem geen speler die meedogenloos zijn opponenten de nek omdraait, maar Kafelnikov en Rios weten inmiddels beter. De Slowaak gun de de nummer één van de wereld in de tweede ronde negen games in één uur en drie kwartier. Rios kreeg als dank voor de moeite nog een setje mee. De andere slachtof fers van 's mans dadendrang in Parijs waren de Fransman Bout ter (eerste ronde), de Australiër Hie (derde) en de Rus Marat Safin (vierde) Hrbaty heeft in de Franse hoofd stad al historie geschreven. Hij is de eerste Slowaakse speler die op Roland Garros de halve finales heeft gehaald. In zijn eerste optre den op een Grand Slam-toemooi dreef hij Pete Sampras tot wan hoop. In Melbourne was Hrbaty twee jaar terug al heel dicht bij een verrassing. Hij stond in de vijfde set met 24 en 1540 voor, toen de Amerikaan plots het mid del tegen de Slowaakse tiener vond en het toernooi later ook won, Rios kon zich gisteren niet aan de ijzeren greep van de tengere op ponent ontworstelen. Met machti ge fore- en backhands joeg Hrbaty de Chileen over de baan, Rios, die de eerste twee maanden van het jaar miste door een rugblessure en in Monte Carlo in de finale te gen Kyerten opgaf met een dij- blessure, Rios' beste dagen moe ten dit jaar nog komen. Het zijn Hrbaty's zorgen niet. De 1 meter 83 lange speler is inmid dels in zijn derde seizoen als prof opgeklommen naar plaats 30 op de wereldranglijst. Tot de Open Franse tenniskampioenschappen waren zijn grootste prestaties het winnen van een graveltoernooi in San Marino (vorig jaar) en in Praag, dit jaar. Daar won hij in de finale van de Tsjech Dosedel. Voordat Hrbaty de baan betrad, viel zijn oog in de catacomben op een foto van zijn coach Marian Va- dja, die ooit in Praag een finale te gen Thomas Smid won. „Toen heb ik hem op de baan maar nage daan." Nieuw mikpunt De oud-prof Vadja speelt een gro te rol in Hrbaty's leven. Op het moment dat de twee tot samen werking besloten nam Hrbaty zich voor beter te worden dan zijn coach. Toen hij in oktober 1997 op de drempel van de top 30 stond, mocht hij dat project als beëin digd beschouwen. Inmiddels heeft Hrbaty een nieuw mikpunt: landgenoot Karol Kucera. Die staat nu nog achttien plaatsen ho ger, maar na Roland Garros zal dat verschil niet meer zo groot zijn. Uiterlijk heeft de 21-jarige Hrbaty nog wel iets weg van een tiener. Voor elke wedstrijd trekt hij een iets te grote broek aan en zijn krullen gaan immer schuil onder een petje. Bij zijn service gooit hij de bal hoger op dan wie ook. De topsnelheid van zijn opslag lag gisteren rond de 200 kilometer per uur, Rios werd er gek van. De ontwapenende glimlach op zijn gelaat verraadt Hrbaty's on bevangenheid op de baan. „Voor mij maakt het geen verschil of ik Roland Garros speel of een chal lenger- toernooi. Je moet gewoon elke wedstrijd winnen," is zijn fi losofie. De volgende partij is die tegen Agassi, die gisteren slechts 72 mi nuten nodig had om af te rekenen met de Uruguayaanse qualifier Marcelo Filippini (6-2, 6-2, 6*0). Hrbaty rekent een beetje op de steun van de collega's die tegen hem sneuvelden. „Als ik van ie mand verlies, hoop ik ook dat die speler zo ver mogelijk komt in het toernooi. Dan is het voor mij min der erg." Kafelnikov mag hem zelfs dank baar zyn. Kuerten, die enige kwartfinalist die nog uitzicht had op de nummer één-positie, had Rios in de finale 'nodig' gehad om de leidende positie over te nemen. Nu is de Rus ook na zondag nog 's werelds beste. Méér is in Parijs niet zeker. Wie Hrbaty in hem geen speler die meedogen loos zijn op ponenten de nek omdraait. Kafelnikov en Rios weten n middels be ter. De slun gelige Slo waakzou best eens de hele wereld aan kunnen. Foto Patrick KovariK/EPA Castelfranco Veneto Met speels gemak. Mooie Ma rio pakte gisteren op imponerende wijze de zege m de zeventiende etappe van de Ronde van ItaliëMa rio Cipoilini reed bij de aankomst in Castelfranco Ve neto gewoon weg van het peloton. Jeroen Blijlevens, al winnaar van twee etappes, maakte zijn klassieke fout; de Brabander liet zich insluiten. Mede daarom bad 'Cipo' van niemand iets te duch ten. In de laatste bocht voor de finish zat hij in prima positie, terwijl Blijlevens in de remmen moest om voor hem rijdende renners niet te raken. De Neder lander, die zichzelf na zijn tweede etappezege nog tot sprintkoning van de eerste week had benoemd, was prompt gezien. De echte sprintkoning kwam triomfantelijk omkij kend over de streep. Cipoilini boekte deze Giro al vier zeges. Evenveel als Blijlevens en de Italiaan Quaranta bij elkaar. Na zijn derde dagzege had de Saeco-coureur nog ge zegd dat dat waarschijnlijk zijn laatste kans op een etappewinst was geweest. Na de huldiging liet de spurter weten dat het wat hem betreft genoeg was. „Liever dan nog eens drie dagen door de bergen te rijden, houd ik ermee op. Ik kan de tijd beter gebrui ken om te herstellen en vervolgens de Ronde van Ca- talonië te rijden als voorbereiding op de Tour." De zeventiende rit, van Lumezzane naar Castelfran co Veneto, verliep in een niet al te hoog tempo. De renners hielden al rekening met de individuele tijd rit van vandaag over 45 kilometer. Daarin zal leider Marco Pantani de aanval van zijn Franse tegenstre ver Laurent Jalabert moeten afslaan. De voorsprong van de kale Italiaan lijkt behoorlijk: 2.06 min. Boven dien komen er nog hoge bergtoppen aan endaar weet Pantani doorgaans wel raad mee. „Ik denk niet dat de strijd in de tijdrit wordt beslist," aldus Pantani. In de Ronde van Duitsland was gisteren eveneens een sprint te zien, maar niet van het complete pelo ton. Andreas Kappes won, voor landgenoot Weg- mann en de Fransman Magnien. Beste Nederlander was in Koblenz Maarten den Bakker (veertiende). Kappes' 34-jarige landgenoot Jens Heppner nam de leiding in het klassement over van de Belg Axel Merckx. Heppner maakte deel uit van de kopgroep die bijna 4,5 min. voorsprong had op de grote groep. Enschede Raymon Fabrie heeft gisteren in En schede in de voorronden van het EK snooker zonder een partij te verhezen zijn groep gewonnen, De Rot terdammer was met 4-1 veel te sterk voor de Zwitser Thomas Fischer. Daarmee plaatste de Nederlandse favoriet zich voor de laatste zestien. Ook Rolf de Jong, Reind Duut, Johan Oenema, Karan Chand, Roy Stolk en Hagenaar Mario Wehrmann overleef den de voorronden. Dat gold niet voor de Capellenaar Edwin Heinsmann. Hij knokte gisteravond tegen de Fin Vllle Pasanen van 1-3 achter knap terug tot 3-3, maar moest in de slotfase toch buigen. Nederlands kampioen Roy Stolk profiteerde en bereikte de achtste finales. Isle Of Man Tijdens trainingen voor de Isle of Man TT-races in Groot-Brittannië is een Nederlandse bij- rijdster van een zijspancombinatie bij een ongeval om het leven gekomen. De40-jarige Bemadette Bos man vloog uit de bak en overleed ter plekke. Het stra- tencircuit van Isle of Man is al jaren omstreden. Re gelmatig doen er zich dodelijke ongelukken voor. Maandag overleed de 19-jarige Ierse autocoureur Neil Shanahan aan de gevolgen van een ongeval tij dens een FormuIe-Ford-race op het circuit van Oul- ton Park. Met zijn Van Diemen-bolide vloog de Ierse kampioen van de baan. Onderweg naar een zieken huis overleed hij aan zijn verwondingen. ■jjss A - Schiedam SVDPW gaat van avond op bezoek bij Jai Hind. Na de benauwde 2-1 zege op Steeds Hooger afgelopen zondag moet de voetbalploeg van Rob van Vliet het nu opnemen tegen de koplo per in de nacompetitie. Jai Hind won zondag met 3-1 van Waddinxveen. Aanstaande zon dag spelen de Schiedammers thuis tegen Waddinxveen en wordt bekend wie er na de vierde klasse promoveert. In een van de laatste duels van de reguliere competitie stonden SVDPW en Jai Hind ook al tegen over elkaar. De Schiedammers speelden een groot deel van de westryd met negen man, maar wonnen toch met 2-1. SchiedamJan van Elswijk is de opvolger van de onlangs bij Schie damse Boys ontslagen trainer Cock de Jong. Van Elsvrijk (60) is afkomstig van DOS'32 en tekende voor twee jaar bij de Schiedamse vijfdeklasser. „Hij heeft ook nog een optie voor een derdejaar," zegt Schiedamse Boys-voorzitter Koos Klein. „Dat past allemaal binnen het meerja renplan van onze club. We willen hogerop, bovenin meedraaien in de vyfde klasse en misschien over een iaar al naar de vierde klasse Sportagenda Tips voor öne rubriek kunt u doorgeven aan de sportredactie van deie krant De sportredactie is telefonisch bereikbaar onder 010-2732700 (far 010-4265227) WOENSDAG 2 JUNI VOETBAL. Nacompetitie vijfde klasse (zondag) 19.00 Jaj Hmd-SVDPW. Door Jan van den Bos Rotterdam De gebaren zijn er nog steeds. Zoals van een voetbal ler, die zojuist heeft gescoord. On langs nog in Delft stoof Maurice van Veldhooven met een molen wiekende arm door de finish. Een atleet die iets heeft te vieren steekt meestal beide armen in de lucht. Niet Maurice. Toen de vroegere linkshalf van Westlandia vorig jaar - tijdens de tweede jaargang van het Maas staD 5 km-baancircuit - met een versnelling afstand nam van zijn volgers, wuifde hij naar hen. Het leek op een afscheidsgroet, dat zwaaiende handje boven zijn hoofd. In de atletiek kijkt men wat vreemd tegen zijn optreden aan. Maar toch ook weer met een zeker respect. Vanavond, tijdens de ouverture van de derde cyclus van vijf baan- wedstrijdenvan 5000 meter op het kunststof van de Nenijto aan de Bentincklaan in Rotterdam, treedt de 22-jarige Van Veldhoo ven opnieuw in het strijdperk. „Natuurlijk wil ik ook de derde se rie winnen," blikt de Naaldwijkse student fysiotherapie strijdlustig vooruit. „Maar ik hoop op wat meer tegenstand dan tijdens de vorige twee jaren. Misschien wel van Jan-Willem Schaar, de win naar van de ZuiderSter loopserie. Deze zomer is het MaasstaD-cir- cuit echter met mijn hoofddoel. Dat is de 5000 meter op het NK, op 27 juni in Apeldoorn. Daar ook ga ik jagen op het clubrecord van Olympus'70, dat met 14 minuut 34 op naam van Jacques Valentin staat. Vorig jaar liep ik mijn per soonlijk record, 14.35. Het moet dus dit seizoen lukken." Tweevoudig winnaar Van Veld hooven is een moeilijk te teramen atleet, die tijdens wedstrijden de gaskraan graag en gretig open draait. Hij heeft lak aan gerepu teerde namen in het deelnemers veld en steekt in zijn onervaren heid vaak zijn nek uit door roeke loos de kop te nemen. Steeds meer echter krijgt Peter Korte- kaas vat op hem. Volgens de trai ner/coach, die hem voorzichtig bijstuurt, zou zijn pupil tegen woordig zelfs op tijd naar bed gaan. „Keilen is er tegenwoordig niet meer bij," beweerde Van Veldhooven vorig jaar nog wat la cherig. Daarbij refererend aan zijn vroegere sportcarrière. Sinds Pinksteren mag de Naald weker zich met 14,39 minuten Zuid-Hollands kampioen op de 5000 meter noemen. „Een titel die nauwelijks wat voorstelt," vindt hij. „Die open kampioenschappen in Barendrecht waren een lacher tje. Er startten op de 5000 meter maar vijf man. Onbegrijpelijk waar al die kanjers dan uithan gen. Zoiets is triest voor de orga nisatie." Favoriet voor de zege bij de vrou wen is Wilma van Onna (PAC Rot terdam). die in 1997 de serie won. Ook Anne van Schuppen heeft in geschreven. Barbara Kamp, die vorig jaar zegevierde, zal zich bij dit gezelschap mengen. Hoewel Kamp toen met een totaalscore van 1 uur, 7 minuten en 19,81 se conden over vier wedstrijden sneller was dan Van Onna in 1997 (1.09.44,45) denkt de Dordtse dat Van Onna dit jaar uit een ander vaatje gaat tappen. „Wilma liep indertijd soms heel rustig. De wedstrijden waren toen nog op vrijdag, waarna ze op zaterdag vaak ergens anders moest star ten." Het circuit van vijf wedstrijden over 5000 m is een initiatief van de Stichting Rotterdam Mara thon, Het even ement wordt op vijf verschillende locaties in de regio van Rotterdam gehouden. De ach terliggende gedachte is om de ba sissnelheid van de regionale ma rathonloper gedurende de zomer maanden aan te scherpen. De wedstrijden zijn uitsluitend open gesteld voor licentiehouders. De som van vier behaalde eindtijden bepaalt de plaats in het eindklas sement dat per leeftijdscategorie wordt opgemaakt. Wanneer vijf maal wordt gefinisht, vervalt het slechtste resultaat. Nieuw dit seizoen is dat tijdens de wedstrijd de serie-indeling per leeftijdsklasse is vervallen. Vrou wen en mannen, zowel in de seni oren- als in de veteranenklassen, worden gemengd. Rappe vrou wen en veteranen kunnen zich nu direct meten met snelle deelne mers. De door de atleet opgege ven lichttijd is bij de eerste race bepalend voor de serie-indeling. Het dan behaalde resultaat kan een indicatie zijn voor herinde ling bij de volgende race. De dag prijzen blijven evenwel gebonden aan de leeftijdsklasse. Voor de gehele reeks hebben in middels 10 vrouwen en 58 man nen ingeschreven. Een aanzienlij ke stijging ten opzichte van vorig jaar (9 vrouwen, 40 mannen). De inschrijving voor het evenement staat vanavond op de Nenijto nog open. Ook is intekening nog mo gelijk bij de tweede race, op 16 ju ni bij Spark, Spijkenisse. De ove rige wedstrijden zijn vastgesteld op 30 juni (Parthenon, Dordrecht), 1 september (PAC, Rotterdam) en op 15 september bij Energie, Ba rendrecht. Alle wedstrijden beginnen om 19.30 uur. Maurice van Veldhooven rekt en strekt. 'Natuurlijk wil ik ook de derde serie winnen, maar ik hoop op wat meer tegenstand dan tijdens de vorige twee jaren.' Foto Jaap Rozema/Rotterdams Dagfilad Rotterdam Arjan Karbaat, de vierde speler bij de Rotterdamse tafeltennis-eredivisionist FVT, stapt weer op. Hij kwam het afgelopen seizoen bijna niet aan spelen toe. Hij keert vrijwel zeker terug naar zijn oude vereniging De Korenbeurs in Schiedam, Verder blijft FVT buiten schot waar het vertrekkende spelers betreft. De Boer, Smajic en Wijers vormen ook het komende seizoen het eerste team. In de coa ching van FVT vindt er wel een wijziging plaats. Tweede trainer Dennis Huisman neemt de coaching over van Alfred de Jong, die zich uitsluitend met de training gaat bezig houden. Het FVT-trio Michel de Boer, Nermin Smajic (net als Karbaat afkomstig van De Korenbeurs) en Barry Wij ers neemt op de nationale ranglijst een hoge klasse ring in. De drie Rotterdamse tafeltennissers hebben 2ich allen geplaatst bij de top 15. De Boer steeg van de zevende naar de zesde plaats, Smajic klom van dertien naar twaalf, terwijl Bany Wijers eveneens op weg lijkt naar de top 10. De jeugdinternational Mom van de zestiende naar de veertiende plaats. Het ver schil op de ranglijst tussen Smajic en Wijers is verte kend, Door de teamopstefling treft Wijers veelal een sterkere tegenstander dan zijn teamgenoot Amsterdam United heeft Merijn de Bruin aangetrok ken, die afkomstig is van de tweede Duitse Bundesli- gaclub Werder Bremen. DordrechtDe Vlaardingse zwemvereniging VZC is de kringkampioenschappen van de zwembond voor Rotterdam en omstreken (ZRO) in Dordrecht goed begonnen. De pupillen van trainer Martijn van den. Maagdenberg veroverden drieëntwintig medailles, waarvan zeven gouden. Twee keer goud was ervoor zowel Renee Snoek als Annie Buitelaar. Finn van der Bas vierde zijn terugkeer na een blessure met een gouden plak. Raoul Pieterz realiseerde de snelste tijd op de tweehonderd meter wisselslag, Chantal Achter berg bleef niet achter. Zij toonde zich de sterkste op de honderd meter schoolslag. De meisjes estafetteploeg bestaande uit Wendy Me- der, Chantal Achterberg, Annemarie Spruyt en Wie- teke van den Boogert pakte de kringtitel op de vier maal honderd meter wisselslag. Zilver was er voor Chantal Achterberg (2), Raoul Pieterz (2), Sjoerd Pij per, Paul Brinkman en Jaap Buitelaar, Annie Buite laar, Annemarie Spruyt en Raoul Pieterz haalden ook nog een bronzen plak.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1999 | | pagina 2