A Corporaties door als Woonplus Schiedam Stadsgehoorzaal haalt meer bezoekers binnen Brugklassers inspecteren afvalbergen tijdens fietstocht r|Sè|ï Een hoed vol pruimen genda Weg polder! Na ondertekening contract nu één woningstichting met 15.000 huizen in bezit Bestuur D66 'parkeert' motie over A4 Onderzoek naar extra opvang "I asielzoekers Rotterdams Dag <nia w*" Woensdag 2 juni 1999 Vlaardingen wil dolgraag een grote stad zijn. Maar tot nu toe lukte het niet daarvoor m Den Haag de handen op elkaar te krijgen. De subsidiepot 'grote-stedenbeleid' bleef potdicht, omdat onze proble men niet ernstig genoeg zijn. Zo is.de criminaliteit te laag. Maar daar in komt verandering. Als ik de politie mag geloven, is het niet pluis ophetVeerpIein. Wat is er aan de hand? Vanwege die malle grote-stadsfratsen haalde Vlaardingen een vestiging van McDonald's binnen de gemeente grenzen. Was in vroeger jaren het Liesveld het trefpunt van de zoge heten 'Liesveldjeugd'; nu oefent deze Amerikaanse hamburgergi gant een grote aantrekkingskracht uit op jongeren, die last hebben van jeugdpuistjes. Ze eten er een Big Mac, drinken een Coke en han gen er voor de deuj. Een citaat: „De overlast die ze veroorzaken, bestaat uit luidruchtig aanwezig zijn en mensen de doorgang belemmeren. In het verleden zijn ook wel eens mensen verbaal lastig gevallen. Eén keertje is er ie mand mishandeld, maar dat is al weer geruime tijd geleden De spreker beschouwt dit gedrag als 'provocerend' en 'uitdagend'. Wie is deze spreker? Een oude verzuurde man, die vergeten is dat hij als jonkie met een knetterende brommer op de hoek van de straat stond om meiden te imponeren? Een 'goog', die opmerkingen over een lekker kontje 'verbaal lastig vallen' noemt en met elkaar dollen 'provocerend'? Nee, dat zegt een wijkagent, die met zijn 29 jaar am per de leeftijd van natte dromen is ontgroeid. Omdat deze 'overlast' niet getolereerd kan worden, komt er Een Pro ject 'Peergroup-benadering' geheten (spreek uit: piergroep), waarin vijf instanties samenwerken. Ze gaan 'praten' met de desbetreffende jongeren. Zes bijeenkomsten komen er en als die achter de rug zijn, zegt onze moderne Liesveldjeugd moeiteloos 'De Pruimeboom' van Mr. Hieronymus van Alphen uit haar hoofd op (Proeve van Kleine Gedigten voor Kinderen, 1778), Voor degenen die het stichtelijke gedicht niet (meer) paraat hebben, volgt hier een korte samenvatting. Jantjekomt in de verleiding een pruimenboom te plunderen 'schoon zijn vader 't hem verbood'. Maar hij is braaf en doet hei niet. Dat is slim bekeken, want vader schudt als beloning aan de boom. 'Jantje raapte schielijk op; Jantje kreeg zijn hoed vol pruimen, en liep heen op een galop.' DICK VAN DER LUGT Er bestaan plannen om 250 woningen te bouwen rond de Polderweg in Schiedam, Oorspronkelijk is dit ge bied bestemd voor weide- en tuinbouwgrond. In rap tempo is de laatste jaren een aangrenzende wijk uit de grond gestampt, Spaland-Oost. En binnenkort komt daar de nieuwbouw van de wijk Sveaparken nogeens bij; volgens bet grote pr-bord wordt dit een wijk vol rust, harmonie en ruimte... (In totaal duizend wonin gen opeen gebied tergroottevaneen flinke postzegel). Langs de huidige Polderweg kunnen wandelaars en fietsers nu nog steeds terecht voor een lieflijk tochtje, als de nieuwste plannen doorgaan zal dat echter niet lang meer duren. Het argument van wethouder Hafkamp (ruimtelijke ordening)voorwoningbouwlangsde Polderweg is dat er nu een wildgroei aan bedrijven ontstaan is. Die wildgroei zou alleen m te dammen zijn door de grond te bestemmen voor woningbouw. Begrijpt U het, be grijpen wij het? Het is ongehoord en het getuigt van slecht bestuur dat de gemeente Schiedam het zover heeft laten komen. Maar datis nog geen reden om dat slechte bestuur voort te zetten en geen enkele ruggen graat te tonen. Volgens Halkamp is de grond 'niets' meer waard als die een natuurbestemming krijgt. Een dergelijk korte termijn denken past een wethouder niet en kan alleen maar betekenen dat het een geld kwestie is. Of belangenverstrengeling? Laat de directe omgeving van de Polderweg groen ge bied blijven, dan zullen ook de toekomstige bewoners van de nieuwe wijken waarderen; die zitten echt niet te springen om een volgebouwd 'milieu'. Verontruste bewoners Polderweg Woensdag 2 juni SCHIEDAM Dc de Woudhoek. Koersbal, 19.30-21.30u. VLAARDINGEN Stadsgehoorzaal. Theatergroep Roth met Van de brug af gezien, 20.00u. Donderdag 2 juni SCHIEDAM Wc De Erker. Werklunch RADAR-Schiedam 'Voor lichting aan migranten'. Filmhuis, Nieuwstraat 12. A Simple Plan, 21.0ÖU VLAARDINGEN Grote Kerk. Lunchconcert, 12.45-13.15u. Dc de Bij enkorf. Klaveijassen, 13.30- 16.30u. Stadsgehoorzaal. Theatergroep Roth met Van de brug af gezien, 20.00u. Bioscopen. tjmwo.2juni. Cinerama 1: 'Entrapment' (16) dag. 13.20-16-18.40- 21.30. Cin.2: 'Message in a bottle' (12) dag. 12.40- 15.30-18.20-21.20. Cio.3: 'A civil action' (16) dag. 12.40- 15.30-18.20-21.20. Cin.4: 'Lolita'(16) dag. 15.20-16.15- 21.10. Cin.5; 'La vita bella' (al) dag.21.20. 'Astérix Obélixcontre César' (al) dag. 16-18.40-21.30. Imax Theater: 'Extreme' (al) dag. (beh.vr.za.) 14-15- 19.30, vr.za. 14-16-20 (nb: 19.30-20 u. Eng.vers.). Afri ca's Elephant Kingdom (al) dag. 15. 'Whales' (al) dag. 13, vr.za. ook 19. 'Saving private Ryan' (16) vr.za. 21. The Horse Wisperer' (12) dag. (beh.vr.za.) 20,30. Venster 1: 'Journey to the suri (16) dag. (beh.wo.) 19.30. 'Vaarwel Pavel' (16) wo. 19.30. 'My name is Joe' (16) dag. (beh.ma.) 22, vr. ook 15. Sneak preview (16) ma. 22. Ven.2: 'De boekverfilming' (16) do. t/m zo. 20. 'Festen' (16) dag. 22. Moviezone: 'Basquiat' (16) vr.15.30. Cinema 2000: 'Cria euervos' (16) ma.wo. 19.30. Ven.3: 'Leaf on a pillow' (16) dag. 20. 'Sitcom' (16) dag. 22. Ven.4: 'La vie rêvée des anges' (16) dag. 19.30. 'Following' (16) dag. 22. Lumière 1: 'Arlington road' (16) dag. 13.15-16-18.45- 21.30. Lum. 2: 'I still know what you did last summer' (16) dag. 13-15.30-18.15-21, Lum.3: 'True enme' (16) dag. 12.30-18.15-21.15. 'Holy man' (al) dag. 15.15. Lum. 4: 'Rush hour' (16) dag. 13-21.30. 'Bride of Chucky'(16)dag. 15.45-19. Pathé 1: 'Entrapment' (12) dag. 11.50-15.30-18.15- 21.10. Pat.2; 'Letters from a killer' (16) dag. 11-13.35- 16.10-18.50-21.30. Pat.3: 'At first sight' (12) dag. 11,50- 18.20-21.10, do.vr.ma.di. ook 15.30. Pat.4: 'Forces of nature' (al) dag. 11.30-14-16.30-19-21.40. Pat.5: TVho am I?' (12) dag. 11-13.35-16.10-18.50-21.30. Sneak Pre view; 'Yes man, it's true' (16) di. 21.20. Pat.6: 'Shake speare in love' (a!) dag. 11.40-18.40-21.20, di. niet om 21,20, vr.do.ma.di.ook 15.20. Pat.7: 'American history X (16) dag. 16-18.45-21.20, do.vr.ma.di. ook 11-13.30. Redactie Waterweg: John Bunte, Edwin Comelisse, Ben van Haren, Danielle Hermans, Mariëtte Olsthoom, Eetje Oomen, Sander Sonnemans Overde Vesten 3, 3116 AD Schiedam Postbus 373, 3100 AJ Schiedam Telefoon 2732700 Telefax 4265227 Sportredac tie: Bart Boerop Telefoon 2732700 4004310 Door Edwin Comelisse Schiedam Woonplus Schiedam. Dat is de nieuwe naam voor de Schiedamse Woningstichting Noordvest en Woningbouw vereniging Schiedam. De directeuren van de Schiedamse cor poraties zetten gistermiddag hun handtekening onder het contract waarmee de fusie van de twee verhuurders een feit is. Met de fusie ontstaat een verhuurder met een bezit van zo'n 15.000 woningen. De nieuwe organisatie hoopt door deze bundeling van de krachten 'een positieve bijdrage te leveren aan het wonen in Schiedam'. De voorbereidingen en werk zaamheden voor de fusie waren al een tijd aan de gang en zullen ook na morgen nog wel een tijdje doorgaan. Het is de bedoeling dat de nieuwe organisatie met ingang van de eeuwwisseling op volle sterkte is. Tot die tijd zal nog wor den geschoven met functies en personeel. De komende maanden worden gesprekken gevoerd met de werknemers van de gefuseer de instelling over hun plek bin nen de organisatie. Voor een aan tal mensen zal het hierbij gaan om een nieuwe functie binnen de Woonplus Schiedam. Het meren deel van de werknemers zal ech ter op dezelfde plek blijven zitten, zo verwacht men bij de gefuseer de Schiedamse verhuurder. De nieuwe organisatie zit ook al vol met plannen voor de toe komst. Daarbij gaat het om verbe teringen en aanpassingen van ou de maatregelen maar ook om to taal nieuwe initiatieven. Het Ad viesforum is een voorbeeld van dit laatste. Woonplus Schiedam wil een panel samenstellen met vertegenwoordigers uit alle gele dingen van de Schiedamse maat schappij. Daarbij denkt Woonplus niet alleen aan de eigen huurders maar ook aan mensen die geen woning huren bij de gefuseerde instelling. Het forum moet een klankbord worden voor alle plan nen en beleidvoornemens van Woonplus. De afgelopen weken zijn al voorzichtig mensen gepolst met het verzoek zitting te nemen in het forum. Binnenkort wordt nog een oproep geplaatst waarin Schiedammers worden gevraagd zich aan te melden. Het is de be doeling dat het adviesforum be gin volgend aan de slag gaat Ook de service van de gefuseerde organisatie zal onder de loep gaan en. worden uitgebreid. Zo krijgen de huurders meer keuze bij de in richting van hun woning. De WBS kent al een tijdje een systeem waarbij huurders zo'n beetje hun eigen keuken kunnen uitkiezen. Woonplus wil dit overnemen en uitbreiden zodat straks bijvoor beeld ook de douche en de toilet uitgezocht kan worden door de huurder. Hiernaast overweegt de Schie damse verhuurder het invoeren van een serviceabonnement Dit geeft de deelnemende huurders recht op het laten uitvoeren van klussen als het verhelpen van een lekkende kraan, het bijvullen of repareren van de verwarming en allerlei andere reparaties en on derhoudswerkzaamheden. Hier naast overweegt Woonplus het in voeren van een serviceplusabon- nement waarmee huurders na be taling van extra abonnementskos ten een beroep kunnen doen op de klussendienst van Woonplus voor werkzaamheden als behan gen en schilderen van de woning. De nieuwe naam voor de fusieor ganisatie is gekozen uit verschil lende inzendingen vanuit de WBS en WSN. Lares, (Griekse huisgo den), Livingstone (letterlijk ver taald: 'levend steen' en ook de naam van een bekend ontdek kingsreiziger) zijn afgevallen. De nieuwe naam verwijst volgens de verhuurder naar 'extra kwaliteit en professionaliteit in het denken en doen van de nieuwe organisa tie'. Gistermiddag werd ook de nieuwe huisstijl, huiskleuren en het logo gepresenteerd van de fu sieorganisatie. De kleuren zijn zil ver en kobaltblauw en het logo is de naam verticaal geschreven met halverwege daaromheen een vlakje met een 3 ernaast. Het vlakje is de verbeelding van de woonzorg en kwaliteit die volgens Woonzorg verder gaat dan alleen het aanbieden van vierkante me ters woonruimte. Vandaar ook het gestyleerde cijfer '3' naast het vlakje. Het toeval wil dat dit ook het huisnummer is van de hoofd- locatie van Woonplus aan de Vale- riusstraat. De verhuurder wit alle zogenoemde 'front office' dien sten verzamelen in dit voormalige pand van de Nationale Woning raad- Alle andere activiteiten waarmee huurders niet direct te maken hebben zouden dan in de huidige WBS-ruimte aan de Kerk- laan moeten komen. m De brugklassers brachten bij hun rondje langs diverse Vlaardlng^u bedrijven ook een bezoek aan het ziekenhuis en keken er van op hoeveel afval daar dagelijks moet worden gescheiden. Foto Fred Uboctisrrt/Roel Dijkstra Vlaardingen Tijdens de eerste Vlaardingse Mi lieu fietstocht brachten brugklassers van de af deling Groen van Prinsterer van scholengemeenschap Aquama rijn gisteren ondermeer een be zoek aan de afdeling afvalschei ding van het Holy Ziekenhuis. Medewerker Michel Knoop ver telde ze daar dat het hospitaal el ke dag wel honderden vuilniszak ken 'uitspuwt'. Drie mensen zijn dagelijks fulltime bezig met het scheiden van het ziekenhuisafval in wel twaalf verschillende soor ten. De grootste berg vuilnis in het Holv bestaat uit het ®ewone aft'sl etensresten bijvoorbeeld, maar ook cadeaublikjes chocola van de patiënten. In de categorie 'che misch afval' vallen niet aUeen de bekende batterijen, maar ook de zuren, die in het laboratorium ge bruikt worden om bloed te onder zoeken, Ook is er een vat voor de stapels kinder- en incontinen tieluiers, die van de verpleegafde- lingen afkomen. Het 'griezelaf- va)\ dat bij de middelbare scholie ren het meest tot de verbeelding sprak, komt in een aparte contai ner. Verbanden met bloed gaan daarin, injectienaalden cn dc drains, die bij operaties worden gebruikt. Tweehonderd leerlingen Aan de fietstocht, die georgani seerd werd door Natuur- en Mi lieueducatie, deden bij elkaar zo'n tweehonderd Aquamarijn-leerlin gen mee. In groepjes van twaalf bezochten ze allen drie van de veertien deelnemende Vlaarding- se bedrijven. Zo konden de leer lingen de afvalscheiding bekijken in commerciële bedrijven als su permarkten, een hamburgerke ten cn ccn autogarage. Ook kre gen ze een kijkje in de keuken van een gemeentelijke instelling als de reinigingsdienst. Al deze kleine excursies moeten de scholieren volgens organisatri ce Joke Smeenk vooral bewust maken van de grote afvalberg. „Als ze eenmaal begrijpen hoe veel vuilnis er al geproduceerd wordt, dan gaan ze zichzelf mis schien ook anders opstellen." De fietstocht past binnen een reeks biologielessen, die over het hoofd stuk afval gaan. Smeenk hoopt van de fietsroute een jaarlijks terugkerend evene ment te maken. „Dit keer is het ei genlijk nog een try-out. Volgend jaar zou ik ook graag andere mid delbare scholen erbij betrekken." Het Holy Ziekenhuis, belooft Mi chel Knoop, doet volgende keer in ieder geval weer mee. „Heel leuk om te laten zien waar we hier iede re dag achter de schermen mee bezig zijn. Voor veel van de jonge ren was het volgens mij ook een openbaring, dat er in een zieken huis zoveel soorten afval moeten worden gescheiden." Door Mariëtte Olsthoorn Vlaardingen—Hoewel Séndor Gó- ra altijd heeft geroepen dat het nergens voor nodig was, waren 2e in de Stadsgehoorzaal best een beetje zenuwachtig voor de komst van het Schiedamse Theater a.d. Schie. Geheel onterecht, blijkt nu na een jaar. Met een gemiddelde zaalbezetting van 46,6 procent heeft het Vlaardingse theater het lang niet slecht gedaan. Vooral dankzij het aantrekken van een pubhekswerver in de per soon van Maurice de Jong is dat percentage van 33 procent in twee jaar tiid met bijna 14 procent ge stegen. Het afgelopen seizoen kreeg de Stadsgehoorzaal in to taal 35.000 betalende bezoekers over de vloer. Qua voorstellingen speelt het Vlaardingse theater bij na quitte (tekort van zesduizend gulden). De 2,5 ton die de gemeen te op haar jaarrekening tekort kwam, komt voornamelijk van an dere posten zoals de exploitatie van het gebouw aan de Schiedam- seweg. Terug naar het programmaboekje met de kleine lettertjes, dat giste ren met enige vertraging werd ge presenteerd. Volgens publiciteits medewerker Maurice de Jong heeft die late presentatie te ma ken met langdurige onderhande lingen met impressariaten en het afstemmen van het programma op de voorstellingen van Theater Schuurkerk in Maassluis, waar mee de Vlaardingse schouwburg gaat samenwerken. Ook liep de presentatie van het nieuwe boek je door technische problemen ver traging op bij de drukker. Gó ra ze<d met ban1* te z"n daar door bezoekers te verhezen aan andere theaters in de regio, zoals het Theater a.d. Schie, dat vorige maand al een nieuw programma aanbood. „Ik snap niet goed waar om iedereen dat denkt. Het lijkt wel of mensen denken dat ze daarom achteraan komen te zit ten. Wij beginnen met de verkoop ook gewoon op rij één hoor." Bo vendien kan de Stadsgehoorzaal rekenen op een schare trouwe be zoekers en zo laat zijn ze in Vlaar dingen nu ook weer niet, zegt Gó- ra. Theater Schuurkerk presen teerde maandag het nieuwe pro gramma en dagelijks vallen er bij de Stadsgehoorzaal boekjes op de mat van theaters uit andere delen van het land. Theater Schuurkerk Een divers programma, dat is wat de Stadsgehoorzaal het komende seizoen te bieden heeft. Een pro gramma ook dat is uitgebreid met zes voorstellingen in Theater Schuurkerk in Maassluis. Vol- Oqj.». 21JJ1 döt dC ixlcl- nere voorstellingen die 'prachtig tot hun recht komen in Maas sluis'. En andersom zijn er weer een aantal grotere voorstellingen in de Stadsgehoorzaal die zijn op genomen in het programma van het intieme Maassluise theater. Het Vlaardingse aanbod is er één met heel veel cabaret en klein kunst: onder andere Rob Kamp- hues, Kommil Foo, de Berini's, Sanne Wallis de Vnes.Hans Teeu- wen, Eric van Sauers, Lebbis solo en Jos Brink die samen met Lucy de Lange terugkeert naar zijn ou de liefde, het cabaret. Maar ook de wat nieuwere Najib Amhali en Nilgün Yerli, voorheen van het ca baretduo Turkish Delight. Veel muziek, vooral veel van het zelfde: Frank Boeijen, Benny Neyman, Flairck, Het Groot Niet Te Vermijden en Hany Sacksiom. Aardig wat toneel, zoals de ope ningsvoorstelling De Verlossing van Hugo Claus met topactrices als Anne-Wii Blankers, Wil van Kralingen en Annet Nieuwenhui- zen. En Op bezuek uij meueei Green van de oude John Kraaij- kamp en Dirk Zeelenberg. Verder een enkel uitstapje met Conny Janssen danst. Niet te vergeten een enkele pri meur voor de Stadsgehoorzaal in de vorm van de Comedytrain, de top van de Nederlandse stand-up comedians. En een nieuwe caba retformule, de zogenoemde Sneak Preview, waarin klein kunstenaar en regisseur Martin van den Ham en schrijfster en ac trice Hetty Heyting steeds wisse lende gasten ontvangen. Wie die gasten zijn, blijft geheim. Jeugdvoorstellingen z\jn er eens per maand op de zondagmiddag. Een tijdstip dat ook gereserveerd is voor de meezingmiddagen van Dick Borst, die dan allerlei beken de Hollandse liedjes op het pro gramma heeft staan. Ook Thea tergroep Roth gaat op zondag door met haar theatermiddagen achter de schermen. Veel plek ook is gereserveerd voor Vlaardingse amateurverenigin gen. Hei Vlaardmgs Musicaige- zelschap, Varia, Schmieren, De Fakkel, het kindermusicalkoor van Opmaat, het Vlaardings Taal genotschap, allemaal staan ze het komende seizoen in de Stadsge hoorzaal. Het nieuwe programmaboekje van de Stadsgehoorzaal kan vanaf volgende week worden afgehaald bij de Stadsgehoorzaal. Schiedam Het bestuur van de Schiedamse afdeling van D66 heeft de motie over rijksweg A4 Noord teruggehaald. De motie was gisteravond voorgelegd aan de afdelingsvergadering maar die kwam er niet uit. Aan het eind van een uitvoerige discussie besloot het bestuur vervolgens om de mo tie terug te nemen. Hij is hiermee niet geheel verdwenen maar zal 'op de agenda van het bestuur blij ven staan'. „We komen er later op terug," zo meldde D66-voorzitter Willie Motin. Het bestuur van D66 had eerder aangekondigd dat ze graag zou willen zien dat de gemeenterads fractie van de partij zich gematig der gaat opstellen over de moge lijke aanleg van rijksweg A4 Noord. Tot nu toe is de partij steeds faliekant tegen de aanleg van het stukje snelweg tussen het Kethelplein en Delft Zuid ge-; weest. Maar de recente ontwikkel lingen rond het zes kilometer lan ge stukje snelweg maken het vol gens het bestuur noodzakelijk dat de bakens worden verzet. Particu liere organisaties verenigd in twee consortia hebben aangege ven dat ze interesse hebben in de financiering en aanleg van de weg, De minister heeft positief ge reageerd op dit voornemen. Het bestuur van D66 Schiedam voor ziet nu dat de Brandersstad zich zelf buiten de discussie plaatst ais ze de absoluut afwijzende positie blijft innemen. Tijd dus voor-een" kleine koerscorrectie. Het 'néé' tenzij,..' moet een 'ja mits...' wor den, zo vindt het bestuur. De vergadering kwam er gister^ avond niet uit. Het bestuur waar-;' schuwde dan wel dat het gevaar bestaat dat Schiedam zichzelf buL ten de discussie plaats; er is ook nog een andere interpretatie mo gelijk, Want de standpuntwijzi ging kan door de voorstanders van de aanleg van de rijksweg worden opgevat als een knieval. En als die deur eenmaal opengaat, krijg je hem nooit meer dicht. Er werd gisteravond echter ook nog een andere, en zeker niet on belangrijke kant, van de zaak aan gestipt. Stel dat de vergadering irrr meerderheid de motie zou steu3 nenhoe moetje dan verder als co-1 ah'tiepartner? Hoe vertel je aan je' coalitiegenoten, waarmee jé steeds een front hebt gevormd te-' gen de A4 Noord, dat je een ander standpunt gaat innemen over de rijksweg? Dat kan een behoorlij ke crisis veroorzaken binnen de coalitie. Of in ieder geval binnen D66. Want wethouder Adri Reijn- hout liet gisteravond duidelijk blijken dat hij absoluut geen zin heeft om het in de motie ver woordde standpunt uitte dragen)' Het bestuur koos voor de veilige' weg om de motie maar van tafel te" halen. Hij blijft echter wel op dé agenda staan bij het partijbe-' stuur. Wordt dus een keer veis volgd. Maassluis De gemeente^. Maassluis gaat onderzoeken o£.r> het mogelijk is in de gemeenteV meer asielzoekers op te van-,* gen. Het onderzoek volgt op het verzoek dat het Centraal Orgaan opvang Asielzoekers./. (COA) enkele maanden gele den aan onder meer Maassluis, deed. i COA richt zich intensief op de gemeenten omdat zij zich ge-/ noodzaakt ziet voor het eind - van het jaar zo'n 35.000 op-/ vangplaatsen te realiseren. Met meer dan honderd ge-1 meenten is de landelijke orga-^ nisatie momenteel in gesprek,. t Contacten die nog eens extra nodig zijn in verband met de,! recente instroom van Kosova- ren, maakt een woordvoerster van het COA duidelijk. - Bij de opvangmogelijkheden behoren de asielzoekerscentra, leegstaande scholen of kan to- ren voor dertig tot tweehon derd mensen, maar ook woon- huizen. Het Maassluise onder- zoek zal zich, vertelt een ge- meentewoordvoerster, vooral! op dat laatste richten. Voor een tentenkamp of een andere vorm van grootschalige centra- le opvang is in Maassluis geen plaat5, vindt het gemsenisbe- stuur. De eventueel aan te wijzen wo- r ningen rijn in Maassluis niet de eerste plekken waar asiel- zoekers wonen. De gemeente telt al drie COA-woningen en bovendien zijn er nog bijna dertig asielzoekers die onder de gemeentelijke opvang val- len.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1999 | | pagina 5