12 Rotterdam Regiobestuurders vegen de vloer aan met plannen RET Iglozaak: tien jaar cel voor invoer van duizend kilo coke Kinderparadijs biedt vele vierkante meters pret Rotterdampas helpt al tien jaar sociaal isolement voorkomen 'Zoneverkleining jaagt mensen het openbaar vervoer uit' Gemeenten krijgen 4,7 miljoen Woonstadpanel in Rotterdam Duizend kilometer weg op video gezet Blair en Kok in Rotterdam Leidingbreuk zet plein blank 'Herdenking van bombardement is zaak van de gemeente' Rotterdams Dagblad Donderdag 3 juni 1999 Der» Haag Voor de invoer van duizend kilo cocaïne is gisteren hoofdverdachte H. G. (48) uit Krimpen aan den IJssel door het gerechtshof in Den Haag veroor deeld tot tien jaar cel. Van de over gebleven acht verdachten in de zogeheten Iglozaak kregen er drie gevangenisstraffen opgelegd, ter wijl de rest vrijuit ging in verband met de smokkel. De uitspraak van het hof is op merkelijk te noemen. In het geval mensen werden veroordeeld, volgde een hogere straf dan de rechtbank in Rotterdam had op gelegd. Drie anderen die bij het Rotterdamse proces nog schuldig werden bevonden aan de drugs smokkel, werden gisteren echter vrij gesproken. Hun wetenschap van de komst van de cocaïne zou te weinig zijn geweest om hen dit strafrechtelijk te verwijten. De cocaïne werd in oktober 1995 ontdekt in een loods aan de Schaardijk. De drugs, met een straatwaarde van honderd mil joen gulden, zaten verstopt in twee containers met diepgevroren garnalen. De containers waren af komstig uit Ecuador. Het Openbaar Ministerie ging in deze zaak in februari gedeeltelijk onderuit Het hof sprak in een tus- senarrest drie verdachten vrij om dat de politie tijdens het onder zoek onrechtmatig een advocaat had afgeluisterd Justitie werd ten aanzien van alle verdachten niet-ontvankelijk verklaard wat betreft het witwassen van drugs geld en deelname aan een crimi nele organisatie. Eén van de verdachten die werd vrijgesproken, was een afgeluis terde advocaat uit Schoonhoven. Tegen hem loopt nog wel een tuchtzaak. De raadslieden van de acht over gebleven verdachten stelden dat de niet-ontvankelijkheid van het OM zich ook moest uitstrekken tot de invoer van de duizend kilo cocaïne. Volgens het hof hebben het afluisteren en het onder scheppen van- een voor de Schoonhovende advocaat bestem de fax echter geen gevolgen voor dit onderdeel van de aanklachten tegen de verdachten. De eerder voor drugsdelicten ver- oordeelde G. wordt gezien als de grote drugsbaas die vanuit zijn woning op Curacao de smokkel regelde. Zijn straf is door het ge rechtshof verhoogd van acht naar tien jaar. Medeverdachten P. V. Rotterdam Rotterdam krijgt waarschijnlijk nog dit jaar een speciaal 'woonstadpanel'. Dit pa nel, bestaande uit ongeveer tien stadsbewoners die betrokken zijn bij het wel en wee in hun wijken, zal van gedachten wisselen over de veranderende opvattingen in de volkshuisvesting. Wethouder Herman Meijer {stedelijke ver nieuwing) maakte dat gistermid dag bekend tijdens de afsluiting van de Dag van het Wonen in De Doelen. „Het woonstadpanel kan vanuit allerlei relevante invalshoeken nadenken over de stad als woon stad," zei Meijer in een toelich ting. „Er vinden op dit moment zoveel veranderingen plaats in de woonstad Rotterdam. Het panel zal zich vooral op die veranderin gen moeten richten." Meijer wil haast maken met de instelling van het panel. denk dat het dit jaar nog wel moet iukken." Het panel zal fungeren als een klankbordgroep, waarin de kwali teit van het wonen en de verschil lende leefmilieus in een stad ais Rotterdam worden geanalyseerd en besproken. Leefstijlen en leef milieus stonden gisteren de gehe le dag centraal tijdens de Dag van het Wonen. Na 25 jaar stadsver nieuwing is de blik van de volks- huisvesters verbreed tot alle woonconsumenten en hun wen sen en verlangens. De ongeveer 160 deelnemers aan het congres trokken 's middags elf Rotter damse wijken in om zelf de grote verscheidenheid aan leefstijlen te onderzoeken. „Grosso modo is men in Rotterdam redelijk tevre den over het wonen," concludeer de Meijer. „Maar we moeten oppassen voor de weerstand van tevredenen," waarschuwde hij onmiddellijk. Daarmee bedoelde de wethouder het m dikwijls als 'dorps' aange duide wijken van Rotterdam aan getroffen verschijnsel dat tevre denheid uitmondt in behoud zucht en weerstand tegen veran dering. Veel eenzijdig samenge stelde wijken zullen in de toe komst ook voor andere, vaak duurdere inkomensgroepen of al lochtonen, aantrekkelijk gemaakt moeten worden. (42) en R. R. (44) zagen hun door de rechtbank in Rotterdam opge legde straf van drie jaar verhoogd tot respectievelijk vijf en vier jaar. Vier verdachten werden woens dag door het hof vrijgesproken wegens gebrek aan bewijs voor hun betrokkenheid. Een andere verdachte gaat vrijuit omdat de politie tijdens de inval in de loods waar de containers stonden niet over een juist huiszoekingsbevel beschikte. De vrijspraak van de twee ver dachten H. S. (32) en H. van der S, (37) kan gevolgen hebben voor het kaalplukken. In Rotterdam kre gen ze voor een andere, hoewel niet bewezen geachte, cocaïne smokkel ontnemingen van een half tot 1,2 miljoen gulden opge legd. Aan het terugvorderen van uit criminele activiteiten verkre gen winsten moet echter in princi pe een bewezen delict ten grond slag liggen. Nu beiden zyn vrijge sproken van de invoer van de par tij drugs, lijkt ook de ontnemings vordering van de baan. Gouda - De provincie Zuid-Hol land heeft haar gehele provinciale wegennet vanuit twee richtingen op video gezet. In totaal komt dat neer op zo'n duizend kilometer asfalt. Mei de video krijgen de ambtenaren een beeld van elke wegsituatie op het provinciale we gennet. De provincie wil op deze manier het nemen van beslissin gen over verkeersmaatregelen en verkeersveiligheid vergemakke lijken en goedkoper maken.,.De tailkennis van het provinciale we gennet is bij het nemen van deze beslissingen vaak vereist," aldus een woordvoerder van de provin cie. „Als die kennis ontbreekt, is ter plekke gaan kijken een oplos sing. Dat is een tijdrovende en du re manier. Zeker wanneer meer dere personen meerdere malen moeten gaan kijken. Met behulp van de video kan dat nu vanuit het provinciehuis." De opnames zijn eind 1997 en begin 1998 ge maakt door een extern bureau. Per wegnummer is een aparte vi deoband vervaardigd, wat het sys teem ook toegankelijk maakt. De kosten voor de opnamen ver wacht de provincie binnen enkele jaren terug te verdienen. Door Kor Kegel Rotterdam De RET hoeft met te rekenen op veel begrip bij de Stadsregio Rotterdam voor een zöneverkleining in het openbaar vervoer. Regiobestuurders in de verkeerseommissie reageerden gistermiddag vernietigend. „Buitengewoon onlo gisch," zei de Vlaardingse CDA'er Cees Bot. „Om tranen van in de ogen te krijgen," zei de Capelse D66'er Peter-Paul Dood- korte. „U jaagt de mensen het openbaar vervoer uit," sprak Ria de Sutter, burgemeester van Rozenburg. Het hardst was de Schiedamse De RET had om de kritiek ge vraagd. „Ik wil door u gecorri geerd worden," zo had de RET- woordvoerder zijn uitleg over het waarom van de herzonering afge rond. De leden van de regionale verkeerseommissie hadden die uitnodiging niet echt nodig. Doodkorte: „U zegt dat er uitval van een aantal passagiers zal zijn, als de zones verkleind worden en de passagiers dus duurder uit zijn. Minder passagiers betekent minder opbrengst. Hoe is dat te PvdA-wethouder Aad Wiegman in zijn oordeel. „Als je de files wilt verkleinen, moet je vooral zo doorgaan," spotte hij. „De neiging om de auto te pakken neemt hier door toe, terwijl het beleid op het tegenovergestelde gericht moet Zijn." Wiegman sprak van een af braak van het openbaar vervoer. Frequentieverlaging, verminde ring van avonddiensten, inkor ting van buslijnen: het gaat op de ze manier verkeerd, zei hij. rijmen met uw verhaal dat het openbaar vervoer meer moet op brengen?" De RET wil onder meer jn Rotter dam-Oost een zone splitsen. De spoorlijn Rotterdam-Gouda en de Capelseweg zouden dan de zone- grens worden. Ook zou er tussen Hoogvliet en Schiedam een wijzi ging komen met als gevolg dat reizigc lussen Vlaardingen en Hoog\ een strip duurder uit zijn dar. Je Schiedammers. „Niet rechtvaardig en buitengewoon onlogisch," zei het Vlaardingse raadslid Bot. Wiegman adviseerde de RET om niet overhaast te werk te gaan. „Wacht nou eerst eens tot de Be- neluxlijn in gebruik genomen is en kijk dan of de metro voldoende opbrengsten heeft. Dan kunnen we altijd nog deze discussie voe ren. Maar doe het niet nu," zei hij. Ook uit de Rotterdamse politiek heeft de RET negatieve reacties In het 'paradijs' kunnen kinderen zich onder andere uitieven tijdens het schilderen onder leiding van een clown. Fot»cor vos Rotterdam „Nog even wachten, het is nog geen half twee," ver zucht een moeder tegen haar twee ongedurig dralende zoontjes. Mo gen we afgaan op de drom jonge lingen die gistermiddag stond te wachten totdat Rikki's Pret Para dijs zy n deuren voor het eerst zou openen, dan moet de reusachtige overdekte speeltuin in winkelcen trum De Grote Lyn aan het Bin nenwegplein een doorslaand suc ces worden. Op de verdieping waar tot decem ber vorig jaar het restaurant van de Hema was gevestigd, staan nu overeen oppervlak van vele vier kante meters speeltoestellen op gesteld die bij veel kinderen in de smaak zullen vallen. Eigenaar en bedenker Rocco Lentze, druk bezig met de aller laatste voorbereidingen, had nog even tijd voor een rondleiding. Kinderen, al dan niet in het gezel schap van hun ouders, melden zich bij een soort incheckbalie, waarna ze een stapelbak krijgen toegewezen voor hun schoenen en persoonlijke eigendommen. Daarna kan het feest beginnen. AUerkleintjes Voor de allerkleinsten, Rikki's Pret Paradijs is toegankelijk voor kinderen vanaf 2 jaar, staan diver se klauterobjectjes en piepkleine glijbanen te wachten. Ook is er voor hen een knuffelhoek, met poppen en beren om mee té spe len. Bouwen en afbreken kunnen de kleine mannen en vrouwen in de duplo-hoek. En waar mag je nou nog op tafels en op muren krijten? In Rikki's Crea Hoek zijn de tafelbladen en muren er speci aal voor gemaakt. Maar ook kun nen kinderen hun talent op ge woon papier botvieren met vilt stift, potlood of verf. Lopen we een stukje verder, dan kruisen we een mini-skelterbaan, waar de jeugd alvast wat ver keersregels onder knie kan krij gen. Voor de 'verkeersdeelne mers' is opletten geblazen voor de mini-golfers, wier par cours zich kris-kras door het ver keerspark slingert. Even verderop kan worden gere- laxt in opblaasstoelen die staan opgesteld voor een reuzenscherm waarop de nieuwste Disney-films worden vertoond. Ook kan men zich in deze hoek werpen op een van de PlayStations, met de al- lerhipste spellen. De linkerkant van de etage is nog niet helemaal voltooid, al staan er tot aan de definitieve oplevering later deze week, springkussens in verschillende soorten en maten opgesteld- In de nabije toekomst komen hier klautertoestellen, bal- lenbaden en kruip- en sluipobjec- ten met lianen en doolhoven. Omdat je van al die bezigheden honger en dorst krijgt, is in Rik ki's Pret Paradijs ook een kinder restaurant gevestigd met tafels en stoelen in alle kleuren van de re genboog, De jeugd kan hier kost als pizra (zelf beleggen), patat, pannenkoeken en poffertjes nut tigen. Ook de snoepbar, met witte muizen, gifgroene kikkertjes, zoethout, suikerhartjes, trekdrop pen en snoepkettingen, zal het water uit de mond doen lopen. Kroost Ouders kunnen hun kroost met een gerust hart achter laten, ga randeert Rocco Lentze. Ze krijgen een buzzer mee voor het geval er iets aan de hand is, en de begelei ders van het Pret Paradijs hebben allemaal een pedagogische oplei ding achter de rug. Bovendien worden alle in- en uitgangen be waakt, zodat het kroost niet onge zien de benen kan nemen. Zal Rikki's, na het jammerlijke mislukken van initiatieven als Kidspark in de Koopgoot en Kin dercafé Pippi in de Hartmans straat, wél een succes worden? „Kidspark was qua oppervlakte vrij klein," verklaart Lentze, „en Pippi was echt een kindercafé. Rikki's biedt meer diversiteit, heeft voor elk wat wils." In Rikki's Pret Paradijs kunnen kinderen worden ondergebracht terwijl hun ouders winkelen. Maar uiteraard zijn pa en ma wel kom als ze erbij willen blijven. Voor de ouwelui is een speciale hoek ingericht waar ze iets kun nen eten en drinken. Ook kunnen er kinderfeestjes of schoolreisjes worden gevierd. Rikki's is zeven dagen per week, gedurende de winkeltijden geopend, en er gel den verschillende entreeprijzen. gekregen op het plan om het zó nestelsel te 'verkruimelen'. De Stadspartij wil juist het tegendeel en van heel Rotterdam één zóne maken, zodat iedereen even duur uit is. De PvdA en de SP zijn even eens tegen zóneverkleining. De RET zegt echter genoodzaakt te zijn tot maatregelen, omdat de rijksbezuinigingen almaar door gaan. Gisteren sprak de RET-me- dewerker van de 'Haagse tombo la' die de Rijnmond geJd kost, om dat het zónesysteem hier minder fijnmazig is dan bijvoorbeeld in Amsterdam. Maatgevend voor de rijksbijdrage is namelijk de opbrengst van de kaartverkoop. „En daarmee doen wij onszelf tekort. Het rijk han teert een keihard plafond," zei hij. De RET is er niet gelukkig mee dat steeds weer aan lijnen en fre quenties moet worden geknab beld. Dan liever kleinere zones en dus meer strippen. De verkeerseommissie drong er bij monde van Wiegman op aan om eerst eens creatief na te den ken over het wegwerken van fi nanciële tekorten, alvorens de passagiers op kosten worden ge jaagd. De voorzitter van de ver keerseommissie -bij ziekte van de Rotterdamse wethouder Her man van den Muijsenberg was dat diens Schiedamse ambtsgenoot Luub Hafkamp- heeft voorge steld om met de RET alternatie ven te ontwikkelen in plaats van almaar lijnen in te korten. Hafkamp noemde met nadruk buslijn 54, waardoor in Schiedam één wijk 's avonds helemaal niet meer bereikbaar is met openbaar vervoer en andere wijken even eens gedupeerd zijn. „Dat leidt niet tot waardering bij de gebrui kers. Zo lopen de mensen weg uit het openbaar vervoer, terwijl wij ze erin willen krijgen." aldus Haf kamp. Debat Op 5 juli wordt een groot regio naal debat over openbaar vervoer gehouden. De RET gaf gisteren aan vurig te hopen dat hier een geweldige oplossing uit de hoge hoed wordt getoverd. De Capelse wethouder Kroos zei wei iets te voelen voor het betalen naar afgelegde afstand, maar dat betekent een enorme ombouw van het arsenaal stempelautoma ten. Passagiers zouden dan bij be gin en eind van hun reis een chip card moeten invoeren, waardoor het aantal reiskilometers wordt verrekend. Rotterdam Het dagelijks be stuur van de stadsregio Rotter dam heeft aan de gemeenten Ca- pelle aan den IJssel, Ridderkerk en Rotterdam in totaal 4,7 miljoen gulden toegekend voor verschil lende infrastructurele projecten. De gemeente Capelle aan den IJs sel krygt ruim 4,1 miljoen gulden als bijdrage in de kosten voor de tweede fase van de herinrichting van de kruising Hoofdweg-Capei- seweg. Aan de gemeente Ridderkerk is een subsidie van f 433,000,- toege kend voor de aanleg van snei- heidsremmende voorzieningen in de Willemstraat, die ingericht wordt als dertig kilometer ver- keersveilig-gebied. De gemeente Rotterdam krijgt f 161.000,- als bijdrage in de kosten voor het opnemen van de Molière- weg en omgeving (deelgemeente IJsselmonde) in een dertig kilo meter-gebied. Met een groot feest op de ra derboot De Majesteit viert de Rotterdampas morgen haar 10-jarig bestaan. Uitnodigin gen zijn verstuurd naar alle betrokkenen bij de Rotter dampas. Ook burgemeester Opstetten heeft toegezegd een voet aan boord te zetten. Door Sigrid Stamkot De Rotterdampas heeft in haar 10- jarig bestaan voornamelijk goede tijden gekend. Jprine Reuhman, plaatsvervangend coördinator, ziet de kaartverkoop vooral de laatste driejaar van een leien dak je gaan. „Jaarlijks bezoeken zo'n één miljoen pashouders verschil lende activiteiten, van de kapper tot de Euromast en van het zwem bad tot Blijdorp." Korting Met de Rotterdampas krijgen pas houders korting op recreatieve, culturele, educatieve en sportieve activiteiten. Er wordt reductie ge geven op de toegang tot onder meer diergaarde Blijdorp, de Eu romast en diverse zwembaden met een goedkoper bezoekje ver eerd worden, maar de houder krijgt ook korting op strippen kaarten en cursussen in club- en buurthuizen. De Rotterdampas is in 1989 in het leven geroepen door de gemeente Rotterdam, als onderdeel van het armoedebeleid. Inmiddels heb ben verschillende gemeenten zich bij het initiatief aangesloten, zoals Barendrecht, Hellevoet- sluis, Spijkenisse, Ridderkerk en Vlaardingen. Reuhman: „De Rot terdampas is ingesteld op initia tief van de gemeente en maakt onderdeel uit van SoZaWe om mensen met een minimum-inko men de deur uit te krijgen. Het is voor mensen met weinig geld moeilijk om uitjes te onderne men, omdat het vaak te veel geld kost. De pas is er voor om te voor komen dat mensen met een mini mum inkomen in een sociaal iso lement komen." De kaart geeft echter niet alleen korting aan mensen met een mi nimum inkomen of uitkering, die de kaart voor tien gulden kunnen ophalen. Iedereen die geïnteres seerd is in kortingen op verschil lende evenementen, zowel bin nen als buiten Rotterdam, kan een pas aanschaffen. De Rotterdampas is in Rotterdam inmiddels een begrip geworden. Werden er in het begin in 1989 'slechts' 10.000 kaarten verkocht, in 1998 waren dat er 85.000 en ook voor dit jaar liggen de vooruitzich ten op de 85.000. Ook het aantal instellingen dat zijn medewer king heeft verleend door de pas houder met korting toegang te ge ven is door de jaren heen fors ge stegen; van 60 bedrijven in 1989 tot ruim 300 bedrijven anno 1999. Een bedrijf geeft de pashouders korting in ruil voor pubïiriteitiDe reden van de populariteit van de Rotterdampas is volgens Reuh man logisch: „Je hebt de prijs van de kaart er snel uit, omdat je zo veel korting krijgt. Of je nu een pas van een tientje of van hon derdtwintig gulden hebt ge kocht." Stabiel In de jaren '94 en '95 bleef de kaartverkoop van de Rotterdam- pas stabiel. De Rotterdam besloot de strategie enigszins aan te pas sen, want 'stilstaan ïs achteruit gang', volgens de coördinator. En dus werd er een mobiel verkoop punt ingeschakeld in de vorm van een omgebouwde zeencontainer, die de deelgemeenten in trekt om zo de Rotterdampas te promoten. Daarnaast kreeg de Rotterdam pas een eigen winkel waar naast de pas zelf ook andere producten te koop zyn. Ook de oprichting van de zogenaamde pasraad hoor de bij het nieuwe beleid. De Pas- raad bestaat uit enkeie pashou ders die hun meningen over de aanbiedingen of andere belangrij ke zaken kunnen uiten. „Op deze manier, en ook door hei Rotter- dampas Magazine hebben we meer contact met de pashouders en kunnen we de aanbiedingen ook meer op de klanten afstellen. We proberen een zo gevarieerd aanbod van kortingen te geven." RotterdamPremier Wim Kok en zijn Britse collega Tony Blair ko men morgen naar Rotterdam om terug te blikken op de Europese top in Keulen. Journalist Joop van Zijl zal beide heren ondervragen over de resultaten van de top. De bewindslieden zullen vooral in gaan op de ontwikkelingen in Kosovo en het Europees werkge legenheidsbeleid. Voorafgaand aan deze discussie gaat voorzitter Marijke van Hees van de PvdA in op de politieke ac tualiteit. Zij zal hoogst waar schijnlijk ingaan op de ontwikke lingen m de Bijlmerenquête en de kabinetscrisis. De bijeenkomst vindt plaats van 15.30 tot 16.30 uur in de Cruise Terminal Rotterdam aan de Wil- heiminakade699. RotterdamDelen van het Kruis plein en de West-Kruiskade zijn vanmorgen vroeg blank komen te staan nadat bij graafwerk een hoofdwaterleiding kapot was ge trokken. Enkele honderdduizen den liters water overstroomden de omgeving en zorgden voor grote overlast. Het Kruisplein werd ge deeltelijk afgesloten voor het ver-, keer. Verschillende panden, waar onder restaurant De Chinese Muur, liepen waterschade op. On geveer vijfhonderd woningen aan de West-Kruiskade en in de omge ving kwamen zonder drinkwater te zitten. De problemen ontston den toen een waterleiding met een diameter van 25 centimeter sneuvelde bij het graven van sleu ven voor telefoonkabels. Rotterdam De deelgemeente Noord wil niet langer de verant woordelijkheid dragen voor de jaarlijkse herdenking van het bombardement op Rotterdam. De herdenking betreft de hele stad en behoort daarom te worden overgenomen door de gemeente Rotterdam, meent het bestuur in Noord. Met burgemeester I. Opstelten is overleg gaande hoe de herden king in het plantsoen aan de Sta- tenweg een meer stedelijk karak ter kan krijgen. De huidige plech tigheid op de plaats waar op 14 mei 1940 de capitulatie werd gete kend kort nadat Rotterdam door Duitse bommen was verwoest, is uitermate sober en wordt gewoon lijk slechts door een handjevol toeschouwers bijgewoond, Er wor den korte toespraken gehouden en enkele kransen gelegd. De deelgemeente is al jaren ver-, antwoordelijk voor de regie van deze bijeenkomst, maar volgens de woordvoer van Noord berust die bemoeienis op louter toeval. „Het monument staat toevallig binnen de grenzen van de deelgc^ meente," Concrete ideeën overae" gewenste formulewijziging zijn er nog niet. Gezegd wordt enkel, dat de herdenking 'een duidelijke uit straling voor de hele stad' moet krijgen. Wapenbroeders De woordvoerder ontkent dat de deelgemeente van de herdenking afwil wegens het incident dat zich dit jaar voordeed met enkele oud strijders, aangesloten bij de Bond van Wapenbroeders. Zy voelden zich geschoffeerd en liepen boos weg omdat zij geen erehaag mochten vormen bij het monu ment. Deelgemeente en oudstrijders hebben de kwestie inmiddels uit gepraat. Het incident zou te wij ten zijn geweest aan slechte inter ne communicatie binnen de Bond, die reeds enkele dagen voor de plechtigheid te horen had gekregen dat een erehaag van mi litairen by een monument voor burgerslachtoffers geen pas gaf. Het bondsbestuur was er echter niet in geslaagd deze boodschap tijdig aan de leden over te bren gen. Om herhalingen van zulke problemen te voorkomen, zullen de organisatoren voortaan ruim voor de herdenking het scenario met de Bond van Wapenbroeders doornemen. De veteranen zyn zeer welkom, maar ze mogen geen erehaag vor men want daardoor zou die her denking te veel een militair ka rakter krijgen. De Bond van Wa penbroeders kan zich vinden in deze argumentatie. De veteranen zullen wel als aparte groep wor den uitgenodigd en bloemen leg gen by het monument aan de Sta- tenweg. Bond en deelgemeente betreuren de ophef die het inci dent heeft veroorzaakt.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1999 | | pagina 2