251 Van Wely ongeschonden door 'mijnenveld' SFJ J Pantani domineert in Doiomietén Annie Buitelaar grossiert in limieten voor NK r\ NK schaken Zhao Qin Peng mist volop kansen tegen Tilburgse titelkandidaat ÏL Einde Fabrie op EK snooker Karl Malone MVP in NBA Partij Franse renners in verzekerde bewaring Heppner treedt in voetsporen De Rooy Schaling stapt op als voorzitter TVN Nationaal jeugd toernooi bij tennisclub Holy 'Ik moet het bij het zwemmen vooral van mijn kracht hebben' Hermes DVS staat op de rand van de derde klasse r\ r\ Rotterdams Dagblad Vrijdag 4 juni 1999 Enschede Raymon Fabrie, Ne derlands hoop tijdens het Euro pees kampioenschap snooker in Enschede, in de achtste finales uitgeschakeld. De Rotterdammer verloor met 4-5 van de Noord-Ier Dermott McGlinchey. Fabrie keek vlot tegen een 3-1 achter stand aan, maar kwam mede dankzij een fantastische 108- break terug tot 4-4. Naast Fabrie werden Reïnd Duurt, Johan Oe- nema, Mario Wehrmann en Roy Stolk uitgeschakeld. Rolf de Jong (Terheijden) en Karan Chand {Badhoevedorp) schaarden zich wel onder de beste acht. Karin van der Made haalde bij de vrouwen de halve finales. De Am sterdamse klopte Manon Melief uit Zoetermeer met 4-1. New York Karl The Mailman' Malone is tot beste basketballer iri de reguliere competitie van de NBA uitgeroepen. Het was de tweede keer na 1997 dat de 35-jari- ge power forward van de Utah Jazz de MVP werd. Malone tekende in de 50 competi tiewedstrijden gemiddeld voor 23,8 punten en 9,4 rebounds. Alonzo Mourning (Miami Heat) en Tim Duncan {San Antonio Spurs) werden tweede en derde. Malone werd met Jazz in de halve confe- rencefinales van de playoffs uit geschakeld door de Portland Trail Blazers. Amateurvoetbal Zaterdag Hoord/wrste klasse: SHO-Lelystad'67, ter rein WOG, Harderwijk. 5e klasse: Piershil-Perkouw, VCL-Quick Steps. Zondag 2e/3e klasse: UNIO-S partaan'20.VUC-Spar- ta;3e/4ekiass«:Coal-Cabauw,HennesDVS- SCDuyvestein, 5e klasse: Steeds Hooger-Jai Hind, SVDFW- WaddinxveenDirks'.an d-Blijdorp, Roekan- je-Maasstad. Vrijdag Honkbal: Tridents-Sparks, Abraham van Stolkweg (20,00 uur). Zaterdag HonkbakDOORTraining NeptunuB-Vïtron Tilburg, Abraham vanStolkweg(I9.30 uur). Wielrennen: ronde van Papendrecht, start en finish, Dr. Hoofllaan; 33.00uurcyclo/ve1; amateurs 100 km (15.15 uur). Zwemmen: Kringkampioenschappen ZRO, zwembad Aquapulca, Dordrecht (12.30 en 17.30 uur). Zondag Cricket: Excelsior'20-VOC,sportparkThur- lede(ll.OOuur). Honkbal: Behaenk Sparta/Feyenoord- RCH/Cementbouw,EdoBergsmaweg{14.00 uur). Tennis Finales Aeolus/Oledo, tennispark Blydorp; finales toemooi De Bevers, IJssel- monde (beide 10.00 uur). Zwemmen: Kringkampioenschappen ZRO, zwembad Aquapulca, Dordrecht (12.30 uur). Door Hans Reismann Rotterdam Loek van Wely is gisteren tegen de Chinese debutante Zhao Qin Peng door een mijnenveld gelopen, zoals hij het zelf Uitdrukte. De snip ver kouden Tilburger heeft het overleefd, hij kwam er zelfs zonder kleerscheuren vanaf, maar het heeft hem heel wat zweetdruppels gekost. „Het was geen par tij om trots op te zijn," aldus Van Wely, die door de winst in de vijfde ronde van het NK schaken op gelijke hoogte kwam met koploper Pedrag Nikolic. De Bos niër deelde het punt met Neerlands jongste grootmeester aller tijden Erik van den Doel, die 'ongemerkt' aan een goed toernooi bezig is. Het lijdt geen twijfel dat de ont- volgt: 18. Dhö Dxe4,18: Lc2 Lg4, 19. Dxg5 Db4. Wit heeft dan even- moeting tussen Van Wely en Peng de gemoederen het meest bezig heeft gehouden, meer zelfs nog dan de waarlijk schitterende over winning van Dimitri Reinderman op Paul van der Sterren, een partij die een serieuze gooi doet naar de schoonheidsprijs. Reinderman kwam het publiek in de grote hal van de gemeentebibliotheek hoogstpersoonlijk laten zien hoe mooi het allemaal was gegaan. Het was inderdaad genieten. Reinderman offerde dat het een lieve lust was, tot en met zijn da me toe, en Van der Sterren moest zich na 33 zetten, murw gebeukt, gewonnen geven. Opmerkelijk was ook het eerste succesje van voormalig jeugd kampioen Ruud Janssen, die erin slaagde Friso Nijboer een halfje afhandig te maken. Maar ook dat stond in de schaduw van de partij Peng-Van Wely. De kleine Chine se ging er deze dag eens goed voor zitten, ze gaf een pion voor aan- valskansen en op een gegeven moment leek het leven van de grootmeester zelfs aan een zijden draad te hangen. „Ik heb veel ge mist," erkende Van Wely laco niek, „maar gelukkig heeft zij nog meer gemist." De Tilburger stond na afloop voor al stil bij wits (Pengs) 17e zet Tc2, Van Wely; „Hier was Dxh6 beter geweest. Mijn verdediging was gebaseerd op 17.Lg7, maar dan wel 20. a3! Die zet was buiten mijn horizon gebleven. Als die variant op het bord was verschenen, zou ik het hebben kunnen schudden." Volgens Van Wely had de Chinese Rotterdamse ook op de 23e (Ld6 in plaats van Tdl) en 30e zet (geen Td2 maar e5) aanmerkelijk ster ker hebben kunnen voortzetten. „Ze zou dan minimaal gelijkspel hebben gehad. Gelukkig had zij lang niet alles in de gaten." Jeroen Piket bereikte - met zwart - weinig tegen zijn vriend Ivan Sokolov, voor wie de woensdagse rustdag op het juiste moment lijkt te zijn gekomen. Er was zelfs sprake van een klein 'plusje' in Sokolovs stelling, maar Piket bleef ondanks flinke tijdnood eenvoudig op de been. En risico's ging de Bosniër, die al zovele klappen heeft opgelopen, bewust uit de weg. „Ik ben al lang blij dat ik geen blunder heb gemaakt," merkte hij zuur glimlachend op. Piket staat een halfje achter de koplopers Nikolic en Van Wely en hij blijft een belangrijke kandi daat voor de titel, die hij al vier keer eerder ('90, '91, '92 en '94) in de wacht sleepte. Het neemt niet weg dat de Leiderdorper met de gedachte speelt om in navolging van Jan Timman het Nederlands kampioenschap volgend jaar te la ten schieten. Evenals Timman heeft Piket grote moeite met de gewijzigde fi nanciële opzet, waarbij het startgeld dras tisch is ver laagd en het prijzengeld is verhoogd. „Het houdt in dat de topspe- lers zo'n vijftig tot zestig pro cent hebben moeten inleve ren. Jan heeft meteen de knoop doorge hakt en be dankt, ik heb wel willen spe len omdat mijn kalender dit jaar al vast stond. Daarbij speelde een be langrijke rol dat ik eind juli voor de tweede keer vader word. Daar heb ik mijn agenda op afge stemd." Maar volgend jaar is de situatie anders, maakt hij duidelijk. Of om met zijn woorden te spreken; „Het is geen dreigement, maar het NK 2000 zal minder promi nent op mijn kalender staan dan tot dusver het geval was. De ver anderingen zijn wel erg rigou reus. Ik begrijp ook niets van het ultimatum dat Nikolic en Sokolov is gesteld. Juist dankzij die twee hebben we de laatste jaren zulke mooie NKs gehad. Zonder de Wit: Zhao Qin Peng Zwart: Loek van Wely 1. d4 PfB, 2. c4 g6,3. Pc3 d5,4. Lf4 Lg7,5. e3 c5,6. dxc5 Da5,7. Tel dxc4,8. Lxc4 0- 0,9. Pfl Dxc5,10. Lb3 Da5, II. 0-0 Pa6, 12. Pg5 b6,13. Pge4 Pxe4 14. Pxe4 g5, 15. Lg3 Lxb2,16. Dh5 Df5,17. Tc2 Lg7, 18, f3 Le6,19. h4 Ub3,20. axb3Tac8,21. Txe8 Txc8,22. hxg5 f6, 23. Tdl hxg5,24. U2 Pb8,25. Pg3 De2,26. Td5 Dbl+, 27. Kh2 Dh7,28. Dxh7+ Kxh7,29. e4 a6,30. Td2 Lffl, 31. Pf5 Kg6,32, La7 e6,33. Pe3 Pc6,34. Lb6 Pe5,35. Pc2 Tc3,36. Pd4 Kf7,37. La5 Td3,38. Txd3 Pxd3,39. g3 Ld6.40.Pc2Pc5.41.b4 Pd7,42, b5 axb5, 43. Kg2 Pe5,44. Ld2 Pd3,45. g4 b4,46, Pd4 Ui, 47. Lxf4 gxf4, 43. Kfl e5, 49. Pb3 b6, 50. Ke2 Pc5, 51. Pd2, b5. Wit geeft op. Loek van Wely bestudeert aandachtig het bord. FotoToussalntWul- tera/ANP Bosniërs, en zonder Jan natuur lek, verliest het toemooi alleen maar aan aantrekkingskracht. En wat zal de sponsor - Broekhuis, een góeie hoor - daar wel niet van zeggen? Het zijn mooie plannen allemaal, maar Kasparov heeft ook altijd prachtige ideeën gelan ceerd. En wat is er van terechtge komen?" Rotterdam. NK mannen. Vijfde ronde: Nikolic-Van den Doel l/2-!/2,Sokolov-Piket 1/2-1/2, Peng-Van Wely 0-1, Reinderman- Van der Sterren 1-0, Janssen-Nijboer 1/2*1/ 2, Van derWiel-Cifuentes 1/2-1/2. Stand: 1Nikolic, Van Wely 4,3. Pikst31/2, 4. Van den Doel, Reinderman 3,6. Van der Wiel, Cifuentes 2 1/2, 8. Van der Sterren, Nijboer 2,10. Peng, Sokolov 11/2,12. Jans sen 1/2. Alpe di PampeagoMarco Panta ni heeft geheel volgens verwach ting in de Dolomieten zijn voor sprong in de Giro dTtalia ver groot Eenzaam beklom de Itali aan in de negentiende etappede 1760 meter hoge Alpe di Pampea go. Het was de derde dagzege voor Pantani in deze 82ste Giro. De eindzege kan de 29-jarige renner door zoveel voorsprong nauwe lijks meer ontgaan. Zondag is de Marco Pantani koelt zijn hoofd op wegnaarzljn derde etappe zege in de Giro d'ltalla. Foto Aiex Trovatie/AP afsluitende rit in Milaan. Pantani's landgenoot Paolo Savol- delli probeerde gisteren zijn ach terstand-in het klassement (44 se conden) in te lopen. Hij kreeg maximaal vijftien seconden voor sprong, maar Enrico Zaina reed het gat voor zijn kopman dieht. Ook Richard Virenque sprong een keer vergeefs weg. Bij de beklimming van de 2040 meter hoge Passo Manghen vorm de zich een kopgroep van vijftien renners. Op de laatste col, de Alpe di Pampeago, ging Pantani er vandoor. De Spanjaard Robert Heras kon als enige aanhaken. Uiteindelijk eindigde hij als der de op anderhalve minuut. De Ita liaan Gilberto Simoni wist hem nog voorbij te komen. Hij werd tweede op een minuut van Panta ni. Jeroen Biy levens maakte het allemaal niet meer mee. De Ne derlandse sprinter, die twee etap pes won, had geen trek in nóg drie bergritten. De Duitser Jens Heppner won de Ronde van Duitsland, lodens de achtste en laatste etappe van Wiesbaden naar Bonn kwam zijn leidende positie niet meer in ge vaar. De 34-jarige Duitser trad in de voetsporen van Theo de Rooy, die in 1982 de laatste Ronde van Duitsland op zijn naam schreef. De etappekoers doorkruiste toen alleen West-Duitsland. De ronde verliep bepaald niet zon der incidenten. De slotrit werd op geschrikt door een bommelding. De bom zou in een hotel naby de finish in Bonn verstopt zyn. Om veiligheidsredenen besloot de or ganisatie de slotronde in Bonn te schrappen. De Fransman Casper sprintte naar zijn vierde etappeze ge. Zabel, ploeggenoot van Hepp ner, moest opnieuw genoegen ne men met een tweede plaats. Parijs—De dopingbrigade in Parijs heeft vijf renners en een medewerkster in verzekerde bewaring ge steld. Tot de vyf behoren de Franse wielrenners Jae- ky Durand, Franck Morelle, oud-coureur Menthéour en de Brit Max Sciandri. De medewerker is Brigitte Bollé, bij wielerploeg Polti belast met de belangenbe hartiging van Richard Virenque. Een zesde coureur werd verhoord. De zes zyn aangehouden in verband met het onder zoek naar Bernard Sainz en Bertrand Lavelot Dat duo wordt verdacht van handel in verboden midde len. Durand, Frans kampioen in 1993 en '94 en win naar van Parijs-Tours in '98, en Sciandri werden door Lavelot verdedigd na positieve controles. De vijf ren ners moesten urine, bloed en haar inleveren voor controle. Na een verhoor van negen uur werd Menthéour vrij gelaten. „De onderzoekers wilden meer aan de weet komen over Sainz en Lavelot," aldus de oud-prof. „Ze zijn ervan overtuigd dat de twee de spillen zijn in de handel van dop'mgproducten, maar dat is niet mijn mening." Volgens Menthéour zijn de onderzoekers zeer goed op de hoogte. „Zij werken zeer professioneel en be schikken na maanden van onderzoek en het afluiste ren van telefoons over een enorm dossier. Ze willen de zaak tot op de bodem uitspitten." De wielerploeg Cofidis handhaaft de schorsing van Frank Vandenbroucke, die bij dezelfde dopingaffaire is betrokken. De Belg, winnaar van de klassieker Luik-Bastenaken-Luik, wordt sinds een maand ver dacht van het gebruik van stimulerende middelen. Hij reageerde gelaten op de handhaving van zyn schorsing. „Misschien moet ik de komende maanden maar als een voorbereiding voor het nieuwe seizoen opvatten" BonnDe Duitser Jens Heppner heeft de Ronde van Duitsland gewonnen. Tijdens de achtste en laatste etappe van Wiesbaden naar Bonn kwam zijn leiders trui niet meer in gevaar. De Duitser treedt in de voet sporen van Theo de Rooy die in 1982 de laatste Ronde: van Duitsland op zijn naam schreef. De rit van gisteren werd opgeschrikt door een bom melding. Om veiligheidsredenen besloot de organi satie de slotronde in Bonn te schrappen. De Frans man Jimmy Casper sprintte naar zijn vierde etappe zege, Erik Zabel, ploeggenoot van Heppner, moest opnieuw genoegen nemen met een tweede plaats. Bunnlk Paul Schaling heeft besloten met onmid dellijke ingang op te stappen als voorzitter van de Stichting Top Volleybal Néderiand (TVN). Het con flict met NeVoBo-preses Herman van Zwieten heeft1 hem de lol van het besturen ontnomen. ,,Als ik als verliezer word gezien, het zij zo. Hier heb ik gewoon geen zin meer in. Ik ben toentertijd met Jos Smulders (directeur) met de stichting begonnen omdat we het leuk vonden. Dat is het allang niet, meer," aldus Schating. j Het klikt al lange tijd niet tussen Van Zwieten en Schating, maar deze slechte relatie is publiekelijk tot uitbarsting gekomen. Van Zwieten had vooral pro blemen met de persoon Schaling die in zyn ogen 'on handig' in het openbaar optrad. De Arnhemmer Schaling wilde dat de burgemeester van Woerden zou vertrekken uit het bestuur van TVN omdat hij te veel belangen behartigde. Van Zwieten reageerde verrast op het vertrek van Schaling. „Ik had al eerder gezegd dat dit de beste daad was die hij voor het volleybal zou kunnen doen. Ik kan dan ook niet anders zeggen dan dat ik ver heugd ben. Het is alleen jammer dat we eerst vech tend over straat hebben gerold." Vlaardlngen Tennisvereniging Holy heeft het K4-toemooi toege wezen gekregen. In dit open jeugdtoernooi zyn punten te ver dienen die meetellen voor de na tionale (jeugd)ranglijst. Aan het toemooi, dat van 7 tot en met 12 juni aan deWiüem de Zwijgerlaan wordt gehouden, nemen ongeveer 170 deelnemers deel uit heel Ne derland. Het voortoemooi vindt dit weekeinde al plaats bij de 25 jaar bestaande Vlaardingse ten nisvereniging. Met inbegrip van dit weekeinde zal op werkdagen volgende week tussen 16.00 uur en 21.30 uur het K4-toemooi worden gespeeld. Op de finaledag, zaterdag 12 juni, wordt vanaf 10.00 begonnen. Tips voor deze rubriek kunt u doorgeven aan de sportredactie van deze krant,post bns373,3100AJ Schiedam. De sportredac tie is overdag telefonisch bereikbaar on der 010-2732700 (fat 0104265227) en in de avonduren onder 0104004310. VRIJDAG 4 JUNI SOFTBAL: 19.30 Schiedam-Euro Stars (m). ZATERDAG 5 JUNI SOFTBAL: 17.00 en 18.40 Scbiedam-Ter- rasvogels2(v). ZWEMMEN: Kringkampioenschappen ZRO, zwembad Aquapulca, Dordrecht (12.30 en 17.30 uur). ZONDAG 6 JUNI CRICKET: 11.00 Excelsïor'20-VOC, 11.00 HCC-HemesDVS. GOLF. Halve finale Nederlands kampi oenschap 9.30 Holy-Noordwijk (v)(op golf terrein Grevelingenhout). HANDBAL: 12.10 Animo-DWS2 (v), 13.40 DIOS-Ventura (m), 13.30 Satumis-Hollan- diaan (vj, 13.15 Unnas-Oliveo lm). HONKBAL: 14.30 Hüly-Spikes. VOETBAL. N aco repetitie vierde klasse: 14.CO Hennes DVS-Duivesteyn. Vijfde klasse: 14.00 SVDPW-Waddinxveen. ZWEMMEN: Kringkampioenschappen ZRO, zwembad Aquapulca, Dordrecht <12.30uur). Door Bas van den Berg Vlaardlngen Zwemvereniging VZC heeft in de loop van de jaren vele nationaal bekende coryfeeën gehad. De zwemclub werd daar door in het verleden vaak gekwa lificeerd als ambassadeur van Vlaardingen. De talenten van wel eer staan in schril contrast tot wat de huidige lichting zwemmers en zwemsters te bieden heeft. In veel gevallen komen zij niet verder dan een kringtitel van de zwem band voor Rotterdam. Dat neemt niet weg dat van enke le zwemsters de verwachtingen hoog gespannen zyn. Een ervan is Annie Buitelaar (17) uit Maasland. De HAVO-scholiere heeft zich met zeven limieten rijkelijk ge kwalificeerd voor het Nationaal kampioenschap, dat op 18,19 en 20 juni in Amersfoort wordt ver- zwommen. De ty den die ze aflevert op de rug slagen, met name op de 200 meter, worden steeds scherper. Trainen doet Annie Buitelaar in zwembad De Kulk, vrywel iedere dag. De zwemster die vanaf haar acht stejaar traint by VZC, ziet Brenda Starink als haar grote voorbeeld. De nationale coryfee, die tot vorig jaar voor de Vlaardingse Zwem Club uitkwam -maar overschrij ving vroeg naar DWK in Barne- veld- is evenals Buitelaar rugslag- specialiste. „Ik heb altijd tegen haar op geke ken," zegt Buitelaar. „En ik heb van haar geteerd hoe ik de keer punten moet nemen en andere fij ne kneepjes. Maar om sneller te gaan, moet het toch van mezelf komen. Gelukkig zit er op de rug slagen nog progressie in en daar ben ik blij om. Op de 200 meter rugslag heb ik tot nu toe de mees te vooruitgang geboekt" „Ik zwem deze afstand in 2.22.5 minuten, al is die tijd wel geklokt in een 25-meterbad. Het stimu leert me als ik wat van mijn beste tijd kan afhalen. Ik hoop by de kringkampioenschappen dit weekeinde de persoonlijke re cords verder aan te scherpen." Enige tijd geleden gingen haar tij den ineens niet meer vooruit. An nie Buitelaar raakte niet in pa niek, want ze kende de oorzaak. „Het kwam door myn schoolon derzoeken. Die namen zoveel tijd in beslag, dat ik minder kon trai nen. Je merkt gelijk datje om snel te zwemmen elke dag moet trai nen. Maar ja, studeren vind ik minstens zo belangrijk. Er moet een goede balans zijn tussen stu die en trainen, anders gaat het met beide niet goed. Wat mijn stu die betreft, zijn het spannende weken) Ik hoop dat ik op het CL Delft slaag. Wat ik daarna ga doen, weet ik nog niet Rugslag „ïn Amersfoort kom ik op de 50, 100 en 200 meter rugslag, de 100 en 200 meter vlinderslag en de 200 meter wisselslag en de 200 meter vrije slag aan de start. Ik probeer op de kampioenschappen ook nog een achtste limiet te zwemmen." Zwemmen is haar lust en haar le ven. Hoewel Buitelaar elke dag erg vroeg op moet staan, traint ze liever 's morgens dan 's middags. „Ik heb de mogelijkheid om in de middag te trainen, maar 's-mor- gens is de ploeg veel groter. Ik schat dat de A-selectie van VZC uit 25 zwemmers en zwemsters bestaat Vorige week heb ik een keer verstek laten gaan en Zwemster Annie Buitelaar. 'Ik volg natuurlijk de tijden van de zwemsters uit de nationale ploeg met belangstelling. Daar zit ik echter nog ver vandaan. Voorlopig ben ik tevreden dat ik er In slaag mijn tijden te verbeteren Foto Peter MolKenboer prompt trainde Wilma van Hofwe gen bij VZC mee. Ze is vroeger lid geweest en op dit moment een van de sterkste vryeslagzwem- sters in Nederland." „Ik denk er weinig over na wat ik allemaal nog zal bereiken. Voorlo pig ben ik tevreden dat ik er in slaag mijn tijden te verbeteren. Ik volg natuurlijk de tijden van de zwemsters uit de nationale ploeg met belangstelling. Daar zit ik echter nog ver vandaan. Pas als je in de buurt van toptijden komt, ga je een ander doel nastreven. Zo ver ben ik nog lang niet," „De train nu gemiddeld acht urn- per week, dat zal in 2o'n situatie minstens het dubbele aantal moe ten zyn. Ik hoor verhalen van Brenda Starink en Wilma van Hofwegen dat zij soms wel twee keer per dag trainen. Los van het feit of ik nou talent heb of niet, mag mijn studie er niet onder lij den. Naast het zwemmen houd ik toch al zo weinig tijd over," Niet optimaal De voorbereiding op het jaarlijkse toemooi om de kringtitels en het NK is voor de VZC'ers niet opti maal. Sinds het Kolpabad is afge broken, is er in de regio nauwe lijks meer een 50-meterbad om in te trainen. Ook Annie Buitelaar ontkomt niet aan die situatie. „Om me toch optimaal voor te be reiden op het NK (dat in een 50- meter zwembad wordt gehouden, red.) heb ik de mogelijkheid de laatste tijd in het vijftigmeterbad van Rhoon te trainen. In zo'n zwembad heb je veel beter de techniek van de slagen onder con trole. Ik kan me zelf aanrekenen dat ik van nature weinig techniek heb. Ik moet het bij zwemmen meer van kracht hebben. Ik voel me sterk genoeg, alleen heb ik na een wedstrijd wel eens last van spier pijn." Schiedam Hermes DVS heeft zondag aan een ge-, lijkspel tegen SC Duivesteyn voldoende om naar de: derde klasse te promoveren. Duivesteyn won eergis teren met 1-0 van EDS. Vorig weekeinde wonnen de Schiedammers met 4-2 van EDS, waardoor het doel saldo van Hermes DVS beter is aan dat van Duives teyn. De buurman van Hermes DVS op Harga, SVDPW, moet zondag ruim winnen om nog een kans te maken op promotie naar de vierde klasse. Beide duels beginnen 's middags om twee uur. Kort Bondig HBSS heeft het eigen G-toemooi gewonnen Het is de tweede keer in twaalf jaar dat de Schiedammers deze stunt uithalen Wasiel Rutten stond voor het laatst onder de lat bij HBSS-G Na 11,5 jaar vindt hij het welletjes Excelsior-trainerAdrie Koster deelde aan de 18 teams de gesponsoide ballen uit SVDPW, WK, HBSS, Ursus, PPSC en een aantal bedrijven hadden de ballen gefinancierd Diverse oud-spelers van Excelsior'20 snappen er niets van dat ze niet wa ren uitgenodigd voor het team dat mee heeft gedaan aan het SWSMC-toemooi voor voormalig eerste elf tallen Overigens waren er meer clubs die de nodige veijonging in het team doorvoerden Robert van 't Zelfde staat nu al te trappelen van ongeduld om aan het nieuwe voetbalseizoen te beginnen Door de ve le treffers die hij in het tweede van Excelsior'20 scoorde, is hij. weer in de A-selectie opgenomen In de stortvloed aan medailles die VZC op de kringkam pioenschappen bij elkaar zwom, is voorbijgegaan aan Laura Korman Ten onrechte, want de 12-jarige zwemster haalde drie gouden en een zilveren plak WK er Roy Durenkamp overweegt weer te gaan voetballen De 'terriër' dacht wegens een blessure definitief te moeten stoppen, maar de kwetsuur blijkt mee te vallen Zijn clubgenoot Marco Klein zet er waarschijnlijk wel een punt achter De aanval ler kampt weer met knieproblemen Binnenkort on dergaat hij een kijkoperatie Dat zelfde lot hangt oud-trainer Jan Fels boven het hoofd De tandem boy moet onder het mes André Heine wordt kee perstrainer by SC Spaland Luuk van Troost voet balt komend seizoen weer bij Exce!sïcr'2Q Hij gaat bij zijn cricketmaatjes in het vijfde spelen De fami liedag van Unitas (22 augustus) gaat niet door Op het terrein van de handbalclub worden twee kunstg rasvelden aangelegd en dat karwei is niet geklaard voor 22 augustus Of zoals de dub zelf zegt: 'de vel den zijn dan nog in een afwerkfase' Afwerkfase? By zo'n term denkt K&B aan heel wat anders. -X

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1999 | | pagina 5