21 0 Jongste raadslid ouderenpartijen doet gooi naar zetel Europees Parlement Wethouder pareert kritiek op bouwplan ziekenhuis Vrijspraak voor verdachte overval Hotel Campanile $kt£iSÈ 'Mijn voorkeur gaat uit naar parkeren op korfbalveld. De commissie heeft daar echter een andere mening over' genda Wegen Schiedam Noord afgesloten Rotterdams Dagblad ■<SS?FA ^3® ES w tl Zaterdag 5 juni 1999 Door Danielle Hermans Schiedam Het Schiedamse gemeenteraadslid Catelijne Raaphorst-de Groot (36) verwacht niet dat ze in het Europese Parlement komt. Al noemt het jongste raadslid van de oude renpartijen AOV/Unie 55+ zichzelf aardig populair in de regio. Dus een voorkeurszetel zit er misschien best in. Maar dat houdt niet de garantie in dat ze in dat geval door haar partij wordt afgevaardigd. Ze ziet het komende verkiezingsavon- tuur meer als een generale repetitie. Voor haarzelf en voor het nieuw opgerichte Europees Verkiezers Platform Nederland. Raaphorst neemt voor deze partij de vierde positie in op de lijst. Daarmee is ze de enige kandidaat uit het "Waterweggebied die hoog genoteerd staat op één van de elf Uisten van de deelnemende poli tieke partijen. Plaatsgenoot Edith Kuitert neemt de tiende positie in op de lijst van de SP. „Onverkies baar dus," reageert Raaphorst, die voor haar eigen partij op mini maal twee zetels rekent. Het plat form wordt aangevoerd door 'ou de rot' Jim Janssen van Raay. Hij heeft inmiddels dertig jaar in het parlement gezeten voor het CDA en sloot zich onlangs aan bij de ouderenpartijen. Op de tweede plaats staat fiscaal specialist René Hameiers van Nederland-Mobiel. Naast deze partij en het AOV en Unie 55+ hebben ook de Suri naamse en Nederlands-Indische gemeenschap en enkele onafhan- kelijken zich aan het platform verbonden. In dit'Ritje heeft zich volgens Raaphorst ook de achterban van de inmiddels opgeheven partij Se nioren 2000 geschaard. Een bonte mengeling van Nederlandse groe peringen en politieke partijen gaat dus schuil achter het Euro pees Verkiezers Platform Neder land. „Niet alleen ouderen zitten in een verdomhoekje, dat geldt ook voor onze multiculturele sa menleving", aldus de Schiedam se. „Vele kleintjes kunnen geza menlijk een grote vuist maken. We willen meer aandacht voor in tegriteit, eerlijkheid en openbaar heid in het Europees Parlement. Er gebeurt nu nog veel te veel achter de schermen. Daarom ha ken de kiezers ook af, zijn ze niet langer geïnteresseerd in hetgeen in Brussel gebeurt. Je moet zicht baarzijn voor de mensen." Om de lijn naar de burger zo kort moge lijk te maken, komt er binnenkort een aanspreekpunt voor de ach terban van het platform. Mensen kunnen dan rechtstreeks een ver tegenwoordiger uit hun eigen doelgroep aanspreken op zijn of haar verantwoordelijkheden. „Hierdoor kunnen we veel meer bereiken dan de traditionele par tijen. Die parlementariërs hebben zich hier de afgelopen jaren nooit laten zien," aldus een verontwaar digde Raaphorst. Mobiliteit Het belangrijkste speerpunt van het platform is het behoud van de mobiliteit voor iedereen. De partij is tegen rekeningrijden zolang er geen alternatieven worden gebo den. Volgens Raaphorst kunnen veel ouderen van hun kale aow niet op reis terwijl ze dat wel graag willen. Hoewel het voor se nioren die slecht ter been zijn en voor mensen in een rolstoel geen pretje is om vakantie te vieren in het buitenland. „In Spanje of Por tugal bijvoorbeeld zjjn nauwelijks faciliteiten voor gehandicapten. Dat is werkelijk schandalig. Daar om moet in Europa een gezamen lijk gehandicaptenbeleid worden gevoerd." Deze eis is echter niet op het lijstje met actiepunten te rug te vinden. Op de tweede plaats staat wel dat de party zich sterk wil maken voor afschaffing van alle vormen van discrimina tie, waaronder leeftijds-discrimi- natie. En het behoud van zorg en sociale zekerheden voor ouderen en behoud van de waardevastheid van de pensioenen voor ouderen. Fraude Verder is het platform voorstan der van een strenger drugsbeleid en het behoud van de Nederland se identiteit. De fraudebestrijding van EU-gelden staat ook op de wensenlijst. Volgens Raaphorst moet er eerherstel komen voor de ambtenaar die de fraude in de Eu ropese Commissie in de open baarheid bracht. Het platform is voorstander van externe onder zoeken naar alle uitgaven door de Europese Unie.Als je kijkt naar wat er allemaal over de balk wordt gesmeten. Die Italiaanse leden krjjgen een gigantisch salaris ter- wijl de Ieren het moeten doen met een schamele onkostenvergoe ding. Gemeenschapsgelden moe ten niet voor leuke uitjes of eigen geneugten worden gebruikt." De recent aan het licht gekomen fraude met werkgelegenheids subsidies in de regio Rijnmond De Schiedamse kandidaat voor het Europese Parlement Catelij ne Raaphorst-de Groot voert dezer dagen volop campagne voor haarparty. Zo wasze te gast In de studio van RadioSchiedam (zie foto) en ging ze op gisteren op pad met Net 5. Foto RoeiDijkstra hekelt ze echter niet. „Europa moet de hand ook in eigen boe zem steken. Als je subsidie ver leent aan een project, moet je de uitvoering daarvan ook evalue ren. Stimuleren betekent ook con troleren. Maar ze hebben projec ten jarenlang laten doorsudderen zonder het tijdig te checken." De partij, die zich heeft aangeslo ten bij de Unie voor Europa, ver wacht met haar 'verfrissende' for mule best veel invloed uit te kun nen oefenen in het Europese Par lement. Niet zozeer door te schop pen tegen de gevestigde orde, maar meer door goed lobbyen, sa menwerken met andere leden en door alternatieven aan te bieden. Het Schiedamse raadslid is ervan overtuigd dat je op deze manier respect afdwingt en het meeste bereikt voor Nederland, Onder het motto: 'Niet wikken, niet we gen, ga stemmen op Lijst 9', voert ze de komende dagen campagne in de regio voor de Europese ver kiezingen op 10 juni. Door Sander Sonnemans Schiedam In de wijken Bijdorp en Nieuwland kunnen ze zijn bloed wel drinken. Wethouder Luub Hafkamp wordt daar als dé kade genius achter de nieuw- bouwplannen voor het streekzie kenhuis gezien. Het regende ruim 500 bezwaarschriften, er werd een protestmars gelopen op de locatie waar het nieuwe ziekenhuis is ge pland, en de publieke tribune van de raadszaal zat afgelopen dins dag tijdens de hoorzitting propvol betogende omwonenden. Maar ook vanuit de politiek klinkt kri tiek. Veelal onterecht, meent Haf kamp, De 'zondebok' pareert ech ter elke aanval en zegt niet veel van alle ophef en onrust te begrij pen. Met het rapport van het loca tie-onderzoek van het Bureau Zandvoort in handen, is het voor de wethouder klip en klaar: Bij dorp is de beste plek voor het zie kenhuis. Zelfs als voor de realisa tie ervan de nodige offers (huizen slopen, inbreuk op groenzone) ge bracht moeten worden, en de no dige verkeerstechnische wijzigin gen doorgevoerd moeten worden. Na alle protesten vanuit de be trokken wijken is het nu de beurt aan de wethouder, vindt hij ook zelf. „Want er bestaat behoorlijk wat onduidelijkheid, er wordt door de bewoners veel vanuit emoties gediscussieerd en niet al les wat de mensen zeggen is waar. Ik wil daar best wel eens op reage ren, ja. Al is het maar om een hoop onbegrip weg te nerrien." De gekozen locatie voor het nieu we ziekenhuis ligt zwaar onder vuur, vooral bij omwonenden. Had u dat verwacht, zoveel tegen stand? „Dat verbaast me. Omdat vanaf het begin duidelijk was dat op de ze locatie het ziekenhuis zou ko- men.Toen de discussie startte over het füsieziekenhuis is men gaan zoeken naar een locatie. Dan praat ik over het begin van de ja ren negentig. Op basis van de on derzoeken is destijds aangegeven dat dit de beste locatie was. Er is ook over gecommuniceerd, het heeft in de krant gestaan. Er is van alles en nog wat aan gekop peld geweest. Onder andere de discussie over de herziening van het be stemmings plan. Ook toen al is het in ver schillende commissies geweest en in direct in de r„ad aan de orde geko men. We moesten krediet hebben voor het realiseren van het be stemmingsplan. Dat desondanks de weerstand zo massaal is gewor den, ja, dat vind ik wel opval lend." Gemeentebelangen zegt nergens een raadsl Juit over de zieken huislocatie te hebbengeuonden. „Er is geen raadsbesluit voor no dig. Wanneer nemen we een raadsbesluit? Als de plannen ze ker zijn. Dan zeggen we 'we gaan het bestemmingsplan wijzigen en in het kader van dat bestem mingsplan leggen we de bestem ming vast'. Op dat moment gaan we discussiëren met elkaar en dat is dus nu. Ik moet precies weten wat we op die plek moeten realise ren, in welke vorm, met welke ma ten, ga zo maar door. En zo zijn er nog een aantal aspecten. Pas daar na kan je het bestemmingsplan vastleggen. Dat doe je dus niet er gens in 1992." Omwonenden verwijten de ge meente nu pas te mogen meepra ten. 'Nu de plannen in kannen en kruiken zijn, mogen we wat zeg gen', luidt hun mening. We wor den alleen gehoord om de kleur van de stoeptegels te bepalen'. „Men wist dat de bestemming daar voor het ziekenhuis was. Er wordt wel gezegd dat in het verle den ook andere zaken in Bijdorp gepland waren, die er uiteindelijk niet zijn gekomen. Maar men wist dat er in principe een ziekenhuis zou komen. De discussie is nu ge start omdat het niet eerder kon." Kunt u dat uitleggen? „Ik zal het illustreren. In 1991 werd gepraat over een ziekenhuis met zeshonderd bedden. In de loop van de tijd zijn de inzichten gewijzigd, Er komt nu een zieken huis met vierhonderdzeventig bedden. De kortdurende behan deling de dagbehandeling heeft veel meer de nadruk gekre gen. De inzichten in de zieken huiswereld zijn ook veranderd. Doordat bepaalde zaken door de tijd zijn gewijzigd, krijg je dus ook een ander ziekenhuis. Na de nodi ge processen ben ik nu zo ver dat de eerste schetsen zjjn ingediend. Die schetsen zijn ook direct ge toond. Aan mijn commissie, maar ook aan een ieder die geïnteres seerd was. Dus ik kon niet veel eerder dan op dit moment de dis cussie starten." Maar de locatie staat vast. Daar valt niet meer aan te tomen? „Klopt. Destijds is al een onder zoek uitgevoerd naar de locatie, dus daar hoefje nu niet meer over te discussiëren. Dus is de volgen de stap: hoe gaat het ziekenhuis eruitzienJ Koe ga je het parkeren regelen? Hoe ga je de bereikbaar heid realiseren? Dat zijn de groot ste knelpunten. De mensen heb ben het beeld dat dit een giganti sche overlast betekent voor de wijken Bijdorp en Nieuwland. Daarom zijn ze er tegen. Ik denk dat het heel erg mee zal vallen." Tijdens een eerdere informatie avond is door insprekers gesugge reerd dat de locatie Bijdorp te klein is voor het ziekenhuisOm wonenden menen ook dat het een krappe bedoening wordt... „De locatie is niet te klein, daar is destijds ook naar gekeken. Er wa ren zeven criteria op basis waar van dat locatie-onderzoek is ge daan. Er is rekening gehouden met de verkeerskundige kenmer ken, milieukundige kenmerken, bestuurlijke, financiële en plano- logiosche kenmerken. Er is vier hectare nodig om het ziekenhuis te realiseren. Op basis daarvan zyn andere locaties afgevallen. Er is niet veel ruimte meer over, maar die vier hectare is voldoende. In eerste instan tie dacht men aan het zie kenhuis, inclu sief parkeren. Dat ligt wat moeilijk, is gebleken. Maar het is niet zo dat een zieken huis voor vijf hectare wordt gerea liseerd op vier hectare. Het zie kenhuis kan hier uitstekend wor den gerealiseerd. Er is voldoende ruimte om er een mooie tuin bn te maken en de bereikbaarheid goed te regelen. Alleen het parkeren is een punt van discussie. We moe ten ervoor zorgen dat er zo weinig moeilijk overlast voor de wijken komt. Ik ben ervan overtuigd dat als het ziekenhuis er straks staat, de mensen zeggen: tjonge, heb ben we ons daar zo druk over ge maakt?" De omtoonenden- maken zich dus onnodig zorgen? „Het huidige ziekenhuis aan de Burgemeester Knappertlaan K- Laan ligt vlak bij de bebouwing. Op sommige plaatsen is de af stand nog geen vijfentwintig me ter. De parkeerplaatsen? Dat zijn er tweehonderd, hooguit driehon derd. Natuurlijk hebben de bewo ners last van de auto's, die daar worden geparkeerd. Maar er is nooit geroepen dat het onaan vaardbaar is, dat de privacy wordt geschaad, de geluidsoverlast niet uit te houden is, de waarde van de huizen daalt. Er wordt gezegd dat er drieduizend auto's per dag op het terrein komen. Die rijden er niet allemaal tegelijk natuurlijk. Allemaal verhalen waarvan ik zeg dat de mensen zich te veel zorgen maken. Ik moet als bestuurder kijken naar de rapporten en de cijfers. Aan de hand daarvan kan ik niet anders concluderen dan dat het ziekenhuis op deze locatie goed is te realiseren." In het rapport uan het verkeerson- derzoek uitgevoerd door de firma Haskoning, wordt geadviseerd de hoofdontsluitingsweg via de Har galaan te laten lopen. De gemeen te heeft een voorkeur voor de Nieu we Damlaan. „Het locatie-onderzoek heeft be vestigd dat de bereikbaarheid van het ziekenhuis goed te realiseren is. Hoe ga je dat doen? Dat er maatregelen getroffen zouden moeten worden, dacht ik al. Ook als je vanaf de Hargalaan via Sportlaan over de Poldervaart zou moeten. Dat was mij ook wel dui delijk. De hamvraag was voor mij, hoe kan je dat via de Nieuwe Damlaan regelen? In principe zou dat wel kunnen, maar als je het op de beste manier wil regelen, dan maar via de Hargalaan. De hoofd stroom via de Hargalaan, en ne venstromen zoals de ambulance via de Nieuwe Damlaan." Het parkeren op het ziekenhuister rein,. Daar is voorlopig het laatste woord nog niet overgevallen. Van uit'de omringende wijken komen daar ook de meeste protesten te gen. „Ik heb niet voor niets gezegd dat het parkeren eigenlijk gereali seerd moet worden onder het zie kenhuis en als dat niet kan, op dat korfbalveld. Dan hoeft het ver keer helemaal de Poldervaart niet over. Ik ben niet degene geweest, die beweerd heeft dat hel parke ren op maaiveldniveau zou moe ten plaatsvinden. Dat heeft de commissie gezegd. We hebben na tuurlijk wel gekeken naar een al ternatief en zodoende is dit tot stand gekomen." Wethouder Hafkamp zegt er voor te zor gen dat met de komst van het zieken huis zo weinig mogelijk overlast ont staat voor de omringende wijken. „Ik ben er van overtuigd dat als het zie kenhuis er straks staat, de mensen zeggen: tjon ge, hebben we ons daar zo druk over gemaakt?" Foto Roef Dijkstra Waarom het parkeren niet op het korfbalveld? Volgens de samen werkende ziekenhuisbesturen kan het financieel worden gereali seerd. „Het is een emotionele kwestie. De commissie wil geen twee sportvelden opofferen voor een zooitje blik. Dat is voor mij ook onbespreekbaar. Je gaat niet op maaiveldniveau 750 of 100 auto's neerzetten. Als we dat doen, dan hoogstens op één sportveld en in passen in het groen. Zo heeft het college het naar de commissie ge bracht. Parkeren onder het zie kenhuis is veel te kostbaar. De commissie ziet parkeren op het korfbalveld niet zitten en zegt dat het dan maar op het ziekenhuis- terrein moet. Kan het er niet on der, dan maar op maaiveldniveau, hoewel we dan niet toekomen aan het aantal parkeerplaasten dat het ziekenhuis graag zou willen. Het gaat wel ten koste van de groene-zone, waar je overigens wel nuchter naar moet kijken." Voor wat betreft die groene zone komt er de nodige kritiek uit de milieu-hoek. Want was u het niet zelf die enkele jaren geleden trots het groenstructuurplan presen teerde en er nu zelf in gaat hak ken? „Ik zal dat nooit ontkennen. Ik heb wat dat betreft wel eens te genstrijdige dingen in mijn porte feuille. Als lid van het college moet ik ook een besluit nemen over het ziekenhuis. En als het ziekenhuis op deze locatie het beste kan worden gerealiseerd, moet ik me ook realiseren dat het ten koste gaat van dingen, die ik niet kwijt zou willen. Dat is de po sitie waar ik in zit. Mijn voorkeur gaat nog steeds uit naar parkeren op het korfbalveld. Dan heb ik de mogelijkheid het in het groen in te passen, dan wordt de Polder vaart niet aangetast en hebben we een goede verbinding." Das de commissie ruimtelijke or dening, verkeer en vbrvoer is ei genlijk de dwarsligger? „Ja, de commissie heeft er een an dere mening over. Die kijkt er an ders tegen aan." Er wordt dus een stuk van de Pol dervaart opgeofferd voor het par keren? „Ja, daar wordt afbreuk aan ge daan. Maar we gaan de Polder vaart niet dempen. Ik ga nog steeds zoveel mogelijk vóór de za ken, die in het groenstructuur plan staan." De betrokken bewonersverenigin- gen zijn van mening dat het loca- tie-onderzoek van 1091 is verou derd. De locatie Vijfsluizen kwam er niet slecht af voor wat betreft de bereikbaarheid en die is nu nog be ter. Men toil dat het rapport wordt herzien. Is dat een gekke gedachte? „Er zijn zestien locaties onder zocht en veel vielen er al vrij snel af. Het merendeel van het rapport is niet verouderd, maar er is na tuurlijk best een aantal situaties gewijzigd. Het Shell-sportpark in Vlaardingen zou verdwijnen naar de Broekpolder. Daar hoor ik de laatste tijd niets meer over. Dat zijn zaken die je dan opnieuw zou moeten bekijken als je wilt weten of die locatie nu geschikt is. Maar een nieuwe locatie kan je ook zo maar niet even realiseren. Dan ben je weer een jaar verder en is de vraag: komt het überhaupt nog wel aan de orde om een zieken huis te realiseren?" Volgens de protesten wordt het zie kenhuis er willens en wetens door gedrukt om de subsidie niet mis te lopen. Kunt u het subsidie-verhaal uitleggen? „De heer Rook van de Stichting Samenwerkende Schiedamse en Vlaardingse Ziekenhuizen heeft de situatie dinsdag tijdens de hoorzitting verwoord. We zitten nu in de situatie dat we bovenaan de prioriteitenlijst staat. We krij gen een x-bedrag gebaseerd op normen voor het aantal bedden. Sowieso zal dan een discussie ont staan over de nieuwe prioriteiten lijst. Dan is de vraag: blijven we daar bovenaan staan, als we op nieuw naar een nieuwe locatie gaan kijken? Dan komt Schiedam al heel snel lager op de prioritei tenlijst. Daarna wordt de zaak weer bekeken. Gelden dan dezelf de normen nog? Het zou ook aan de orde kunnen zijn, en dan schets ik een doemscenario, datje van de prioriteitenlijst afgaat en er niet meer op terugkomt. Je loopt dan het risico dat je op ter mijn het ziekenhuis kwijtraakt én de werkgelegenheid." Ook het geplande tunneltje voor treinreizigers onder liet spoor heeft in de wijk Nieuwland bekoorlijk wat losgemaakt. Is er nooit met de Nederlandse Spoorwegen gespro ken overeen overdekte verbinding - bijvoorbeeld in de vorm van een wandélpromenade - van het per ron naar het ziekenhuis? „Er zijn gesprekken geweest Zo is het tunneltje ook ontstaan. Het is bedoeld om de reiziger uit de richting Vlaardingen makkelijker bij het ziekenhuis te brengen. En dus niet om automobilisten in Nieuwland te laten parkeren. Het tuimefje heeft emoties opgeroe pen, die ik niet heb vooTzien. Als dat tunneltje echt een probleem is, is dat zo uit het bestemmings- plein geschreven. Het is waar, zo als tijdens de hoorzitting dinsdag werd gezegd, dat de trein vanuit Vlaardiiïgen doorrijdt tot het ein de van het perron, dus is dat tun neltje waarschijnlijk niet nodig. De NS wil het perron geen trot toir-functie geven in verband met de veiligheid. We moeten nog maar eens grondig naar dat tun neltje kijken. Het is nooit onze be doeling geweest voor bezoekers van het ziekenhuis het parkeren in Nieuwland te stimuleren." Even iets anders tenslotte. Klopt het dat het bezwaarschrift van de politie tegen de bouw van het zie kenhuis niet ontvankelijk is ver klaard omdat het te laat teas inge diend? „Voor wat betreft de politie gaat het om de bereikbaarheid en de parkeervoorzieningen. Als het be zwaarschrift te laat is ingediend, is het niet ontvankelijk en wordt het niet in de behandeling meege nomen. Maar ook bezwaren die te iaat binnen komen, worden door mij serieus bekeken. Formed neem ik het niet mee, anders kan ik nooit meer een termijn stellen. Tk moet me aan de termijn hou den, anders ga ik juridisch in de fout. De parkeervoorzieningen voor de politie gaan er niet aan. Die staan los van dit bouwplan. Daarover bestaat geen onduide lijkheid." Door Canis Zijlmans" Rotterdam De rechtbank in Rotterdam acht het met wettig en overtuigend bev,\ ..en, dat Mï- moun el B. (30) de dader is van de op Nieuwjaarsdag gepleegde overval op Hotel Campanile aan de Kethelweg in Vlaardingen. Gisteren werd vervroegd uit spraak gedaan in de strafzaak tegen de Rotterdammer, die slechts tot acht weken cel werd veroordeeld voor de diefstal van een auto en het niet terugbezor gen van een ander voertuig, dat hij had 'geleend'. De verdachte werd meteen in vrijheid gesteld. Officier van justitie mr. P, Spoon eiste woensdag nog vier jaar cel tegen de man wegens de gewapende overval en diefstal van beide auto's. Advocaat mr. M. KL Agema wees de rechtbank erop dat twee van de drie slacht offers in het hotel weliswaar uit een fotoconfrontatie de verdach te als dader hadden aangewe zen, maar dat een derde slacht offer en een voorbijganger, die de overvaller naar buiten had zien komen.een ander aanwe zen. Zij concludeerde dat bij twee slachtoffers van de overval de wens, dat de dader snel ge- pakt zou worden, mogelijk zorg de voor de grote zekerheid waar mee zij Mimoun aanwezen. Familieleden gaven aan, dat de verdachte na het tijdstip van de overval zijn uiterlijk had veran derd, in het verleden in het bezit was van nepvuuxwapen, en net als de overvaller in een lichtge kleurde auto reed Toch oordeelt de rechtbank dat het overtui gende bewijs voor betrokken heid van verdachte niet is gele verd. De verdachte werd aangehou den na een politie-oproep via TV Rijnmond. Eén kijker meldde dat El B, die aan harddrugs was verslaafd, mogelijk de dader was. Opmerkelijk is dat het sig nalement van verdachte op een aantal punten afweek van de Zaterdag 5 Juni SCHIEDAM Inloopconcert met Vrouwenkoor Trés Arome, 1500u. VIMRDINGEN Dc Soenda. Hanng- en Bierfeest: gevarieerd programma, 13.45-16-00u.Sportpark Vijfs- luizen. Ruilbeurs Shell Postzegelvereniging, ll-00-16.00u. Joannes da Dooperfterk, Gedempte Bterstoat MxWenteconcert, 20.15ü. Stadsgehoorzaal Theatergroep Roth met Van de omgaf gezien, 2Q.G0u. Villa Muslca, Kon. Wilheimlnahsven HZ 10-B. Led Zeppelin special 2L00U- ROTTERDAM Afioy' Vm 17.00 PC Discount. 20.00 Shirfey Bassey. StudloTtieater DRD 20.30 StudiO- Theater DRD. 20.30 WorkshOppiügramma '9&f 99de Doelen gr zaal 19.30 Muscforthe millions JeugdtheaterHcfpleln 19.QOAsse- poester. Ma rtöem M useum t/m 16-00 Maak je eigen tovedantaamplaatje. Nationaal Schoolmuseum Vm 17.00 Kinderspektakel, Blauwe Vis23.00-05.00 Blauwe Vis Cluba vond. L'Esprit22.00Jimi Hettonx Revival, Ba- rocca 23.00-0930 Cruse Control. De Vlerk 0030Suöway.2130Nohw$t+Mina, Dorps kerk 15.00 VrouwenkoorVoo Blanche. Grote Kerk 20.15 Orgelconcert Grote- of St Lau- renskerk 15,00 Feestelijk openingsconcert vandeorgelcydus. Baroeg 2L0QAItematieve Dansavond, De Buurman 21.00 StiüBom. 21.00 DJ Jo DJ Andor, fflgftttown23.00The Tube. Bultensportcentnim Tiekamp t/m 17.00 20-5porten-weekend. Rotterdamse Schouwt>urg20.30Fa waka, BoulevardZuid t/m 17.00 Braderie. Dormer Maand van het Spannende Boek. Het Park/ParkJaaiVWH- lemskade 19.00-01.00 Dunya Festival. Larrtaren/Venster On/Off. Muzflrantencen- trum Total Musfc t/m 18.00 Muzikale mdmarkt. Vertrek NAI t/m 19.00 StacFu, r en Platteland, t/m 16.00 Kop van Zuid. Cen trum Vlaardingen t/m 17.00 27e Hanng- en bierfeest Rotterdam centrum t/m 19.00 Festival markt Zwaanshals t/m 2Q.Q0Millen- uimbradene. Zondag 6 juni SCHIEDAM Dc de 4 Molens. Contactmiddag, 1330- 16.Q0u. Grote Kerk. Gospelavond met New Life Singers, 20.00u. ROTTERDAM Ahoy' 10.00-17.00 PC Discount Museum 'Sch Ie landshuis' 11.00-17.00 Kanonnen, - Wekken en kandelaars. 14.00 Rondleiding. 11.00 Demonstratie: Brorsgleten en patine ren. Blljdorp Huid en Haar. Jeugdtheater Hofplein 14.00 Assepoester. Maritiem Mu seum 12.Q0-**X0C Maak je eigen toverian- taamplaatje. Na. naai Schoolmuseum 13.00-17.00 Kind* fektakel. NAI 14.00- 16.00 Vissenvilla's. SKVR Muziekschool Cen trum-West 13.00-15.00 Open Dag kinde ren Ajongeren. UE$prft21.00Jerosessie. 8a- rocca 01.00-08.00Let the b» jntroiyour body. Grote- of St. Lauren»,,. n.OOZon- ctagmiddagconcert. Immanuelkerk 19.00 Zondagavondzang. De Buurman 20.00- 23.00 Jamsessie. Rotown 22.00 Gea Russel Company. Wljkgebouw de Esch 15.00 Theeconcert. Bu (tonsportcc rrtrvi m Tlokam p 10.00-17.00 20-sporten-weekend. Hal 4 Good Guys and Bad Guys. Rotterdamse Schouwburg gr zaai 14.30 De broeikas. Bl- bflotheektheater 13.00 NK Schaken. Bon- heur 7e Klem Booheur Festival. Delf shaven Dehshaven Culinair. Donner Maand van het Spannende Boek. Het Park/Pa rklaan/Wil- lemskade 13.00-20,00 Dunya festival. Lantaren/Venster On/Off. Rotterdam cen trum 13.00-19,00 Fesövaimaikt Scfile- damsedijk 10.00-16.00 Zondagsmarkt Spido afvaart Leuvehoofd vertrek 15.30 High Tea Cruise. soonsbesehrijving van de dader. Bij de overval is ruim 2300 gul den buitgemaakt. Van do.3junl. t/m wo. 9junl. ROTTERDAM Cinerama 1; 'Entrapment* (16) dag. 13.20- 16-18.40-21.30.Cin.2: 'Message in a bottle' (12) dag 12.40-15.30-18.20-21.20. Cin.3: 'At first sight' (12) dag 12.40-18.20-21.20, do.vr.rn3.dt. ook 1530. Cin.4: 'Shakespeare in love'(16) dag12.20-15.20-18.20-21.20. Cin.5: 'Lavitaè bella'(a!) dag 13-21.20- 'As- ténx Obélix centre Cesar* (al) dag 15,50- 18.40. Imax Theater: 'Extreme' (al) dag 14-16- 19.30(nb: 19.30 EngvemD.Afhca'sEJephant Kingdom (al) dag 15. do.vr.ma.di.ook 18.30. Whales' (a!) dag 13, do.vr.ma.di. ook 17.30. 'Sa/mg private Ryan' (I6)vtza.21. The Horse Wïsperer' (12) dag (beh.vr.za.) 20.30. Venster 1: Vaarwel Pavel' (16) dag 20. 'My name is Joe' (16) dag (behjna.) 22, vr. ook 18. Sneak preview (16) ma. 22. Vert2:'Lavie rêvéa des anges' (16) do. t/m zo. 1930. "Sit com' (16) do. t/mzo.22. Mcvtezooe:A life less oidinary' (16) vr.15.30. Cinema 2000: 'Frtz- carratóo' (16) ma.di.wo. 1930. Ven .3: 'Leaf on a pillow' (16) dag 20. 'Brown's requiem' (16) dag 22. Ven.4: 'Journey to the sum' (16) dag 19.30. 'Festcn' (16) dag 22. UimlèreL 'She'saiithaf (al) dag 13.30-16- 1830-21. Lum. 2: 'l stil know what you did iast summer' (IS) dag 13.30-16-18.45- 21.30. Lurn.3: 'Arlington road' (16) dag. 15.45-18.30-21.15, tto.vr.ma.dr. ook 13. 'Holy ma n' (a I) za jo.wo. 1315. Lum.4: 'Rush hour" (16) dag 13*21.30. 'Bnde of Chuck/ (16) dag. 15.45-18.45. Pathé 1: 'Entrapment' (12) dag 11.50- 15.30-18.15-21.10. PaL2: 'Hurfy Burl/ (16) dagll.40-15.20-lB.40-21.20.Pat3: 'Let ters from a killer1 (16) dag 11-13.35-18.50- 21.30, di. met om 21-30, do.vT.ma.di.ook 16.10. Sneak Preview: 'Stad doemt opnieuw uit het donker op' (16) üi. 2130. Pat4: "For ces of nature' (al) dag 11.30-14-16.30-19- 21.40. Pat5; Who am I?' (12) dag 11- 13 35-1610-18.50-2L30.zo. metomlL P3t6: Lolita' (aO dag 11.50-18.15-21.10. do.v.ma d>. ook 15. Pat7: 'American history X' (16) dag 16-18.45-2L20, do.vrxna.di. ook 11-13.30. Nachtvoorstelllngen: Lum.1: Thewaterboy' (al) vr-za. 0030. Lum.2:1 still know whatyou didlastsummer'(l6)vr.za.00.15.lum3:'Ar- lington road' (16) vr-za. 0030. Lum.4: 'Pay Back' (16) vr.za. 00.15. Kindermatinees: Cln.3: 'Abettje' (al) 2a- .zo.wo. 15.30, ImaxTheate r. 'Ba be in de gro te stad'(aJ)2a .20,11-17, wo. 17. PaL3:'Aste- nx en Obelar' (al) zazo.wo. 16.10. Pat 6: 'Een luizenieven' (al) zazD.wo."l5. Pat7: 'Babe in de grote stad' (ai) za.zö.wo. 11-1330. SCHIEDAM Filmhuis: 'A simpte plan' do.vr.z3. VLAARDINGEN Het Zeepaard: 'La vita bella' vrxa. SchiedamDe Kerkweg, Mozart- laan en de Zwaluwlaan worden in de periode van woensdag 9 tot en met dinsdag 15 juni geasfalteerd. De werkzaamheden hebben tot gevolg dat weggedeelten tijdelijk worden afgesloten enomieidings- routes worden ingesteld De asfalteiing is nodig omdat sommige weggedeelten scheuren vertonen en dringend aan onder houd toe zijn.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1999 | | pagina 5