rf* 21, Flexibiliteit hét toverwoord in streekziekenhuis De Salon is zowel café, concertzaal als theater f/[0aËÊ Be echte biljartfans kunnen De Griffioen niet missen Wonderlijke contouren bouwterrein vragen om ontwerp met 'een knik' Schenking Ouder Kind Centrum Rotterdams Dagblad 4, I JjK JJSjf a<&* ^5# Zaterdag 12jtmï 1999 Door Sander Sonnemans Schiedam Geen recht gebouw, maar twee geknikte 'poten', trapsgewijs in vijf lagen, met daartussen twee doorzichtige verbindingen. Dat is in grove lijnen de vorm van het zieken huis zoals dat ontworpen is door architect Bas Molenaar. Met veel natuurlijke bouwmaterialen en pasteltinten wordt het in terieur op Scandinavische leest geschoeid en wordt zo moge lijk ook de buitengevel opgetrokken in een zachte terracotta- kleur. Binnen in het gebouw moet flexi- bliteit het toverwoord worden. Dat kan ook niet anders met de toekomstige ontwikkelingen voor ogen. De langdurige bezetting van ziekenhuisbedden moet afne men; de prioriteit komt te liggen bij een groter aantal dag- en poli klinische behandelingen, Patién- ten zullen sneller moéten door stromen naar andere instellingen. Daarom zal er intensief samen worden gewerkt met de thuiszorg en met voorzieningen als ver pleeg- en verzorgingstehuizen. Omdat het ziekenhuis de komen de jaren mee moet kunnen groei en met dit beleid, diende Mole naar bij het ontwerp nadrukkelijk rekening te houden met de tech nische aspecten. Op zijn tekenta fel werd een vernuftig bouwplan geboren, een bouwplan waar niet alleen de raad van bestuur van de Stichting Samenwerkende Sehie- damseen Vlaardingse Ziekenhui zen (SS"Z) bij wijze van spreken zijn vingers by aflikt. Ook de be langenverenigingen van patiën ten zijn ermee m hun element. Extra uitdaging Waar het om flexibliteit gaat, is het uitgangspunt dat op elk ge wenste plek van het ziekenhuis elke afdeling moet kunnen wor den gehuisvest zonder dat het technische problemen oplevert. Grote en kleine veranderingen moeten in de toekomst zonder grote overlast realiseerbaar zijn. Zo moet een beddenzaal zonder al te veel ingrepen omgebouwd kun nen worden tot bijvoorbeeld een poliklinische afdeling. Voor Bas Molenaar van het Dordts/Rotterdamse bureau EGM Architecten zorgden die eisen voor een extra uitdaging. „Het terrein," zegt hij, „heeft sowieso Het ontwerp van het fusieziekenhuis. Rechts bevindt zich het spoor en rechtsboven ligt het politiebureau. Links, waar de Pol dervaart loopt, Is de hoofdingang van hetziekenhuls gepland. Ook aan de kant van het politiebureau komt een ingang. Die is vooral voor de bezoekers en patiënten, die methetopenbaar ver voer komen. Illustratie EGM Architecten al een bijzondere vorm. Op een bepaalde manier is het dwingend voor het ontwerp van het zieken huis, maar in de huidige vorm, met de twee vleugels, past het er mooi in. De bouwgrond heeft de contouren van een taartpunt en daar past een recht gebouw niet in. Daarom heb ik er als het ware een knik in gemaakt." De 'verkeersstroom' van patiën ten en bezoekers; daar is in de vi sie van de raad van bestuur van de SSVZ de meeste aandacht op gevestigd. Hoe hoger men in het ziekenhuis komt, des te rustiger wordt het er. „We willen de men sen zo snel mogelijk op de juiste plek hebben," legt Gert de Bey van de raad van. bestuur uit. „Daar is de logistiek dan ook op afgestemd. De afstanden naar de verschillende afdelingen en voor zieningen moeten zo kort moge lijk zyn, Om in de toekomst mak- kebjk interne verbouwingen plaats te laten vinden, beschikt el ke etage over dezelfde technische voorzieningen. Dat zorgt ook voor de nodige financiële voordelen, want bij verbouwingen in een zie kenhuis gaat driekwart van de kosten in de techniek zitten." Op de begane grond zijn de meest voor de hand liggende afdelingen gevestigd en daar zal dan ook het meeste publiek over de vloer ko men. Op de eerste etage worden onder andere de polikliniek en de afdeling fysiotherapie gehuisvest. Daarboven ligt de zogenoemde 'moeder-kind-laag'. Verloska mers, de kraamzalen, Üe afdeling gynaecologie, de couveuse-ruimt? en de kinderafdeling zyn bij el kaar ondergebracht. De derde eta ge behelst de medium- en intensi ve eare-afdehngen, de operatie kamers en de zalen voor de dagbe handelingen. Het is de bouwlaag met het grootst aantal bedden. Op de bovenste verdieping, waar het meest met de ruimte kan worden 'geschoven', worden directie ge vestigd, vergaderzalen en het per- soneelsrestaurant met terras. Ook is er ruimte voor een crèche. Intensive care, de operatieka mers, spoedeisende hulp, hartbe- waking en röntgenafdeling de zogeheten 'kernfuncties' van het ziekenhuisliggen boven elkaar op de verschillende etages aan de kopse kant van het ziekenhuis; aan de zijde van de Nieuwe Dam- laan. Dat deel wordt ook wel 'het technische hart' van het zieken huis genoemd Een aparte perso- neelslift zorgt voor grote mobili teit van het patientenvervoer en het personeel. In het midden tus sen de twee vleugels zyn aan weerszijden van de centrale balie liften voor bezoekers gepland. Het ziekenhuis wordt voorzien van, zoals De Bey dat uitdrukt, „logische en heldere oriëntatie punten voor de patiënten". „De menselijke maat is heel belang rijk. Daar bedoel ik mee dan de patiënten zich er thuis moeten voelen, al kom je niet voor je ple zier in een ziekenhuis. De plek waar je geweest bent, moetje later als je er weer eens terugkomt, herkennen." Hoewel de ontwerptekening van architect Bas Molenaar aan duide lijkheid niets te wensen overlaat, wordt door de raad van bestuur nog onderhandeld over een cen trale huisartsenparktijk. Ook wor den pogingen ondernomen om een geriatrische afdeling in het nieuwe ziekenhuis te vestigen, waar gespecialiseerde genees kunde voor ouderen wordt gebo den. „En dat," licht De Bey toe, „is vooral met het oog op de toene mende vergrijzing. Ouderen kam pen vaak met een aantal kwalen tegelijk en op deze afdeling kun nen ze daaraan worden behan deld door één gespecialiseerde arts. In deze regio kan dat alleen in het Haven- en het Dïjkzigt Zie kenhuis." Met enige trots meldt De Bey dat het ziekenhuis ook een afdeling hemo-dialyse voor nierpatiënten krijgt. Voor het nierspoelen kan die groep in het gebied Nieuwe Waterweg-Noord tot op heden al leen terecht in de Rotterdamse ziekenhuizen Dijkzigt en Francis- cus. „Moetje eens voorstellen, dat je in Hoek van Holland woont en datje dan drie keer per week naar Rotterdam moet voor behandelin gen van zo'n vier uur per dag," legt De Bey uit. „Zo'n functie hoort dit streekziekenhuis dus ook te krijgen. Daarom zijn we dan ook blij dat we de toestem ming van de overheid om zo'n he- mo-dialyse-afdeling te realiseren, binnen hebben." Waar precies die afdeling in het ziekenhuisgëbouw wordt onder gebracht, is nog even de vraag. Maar met het toverwoord 'flexibli teit' in het achterhoofd zal dat de architect en de raad van bestuur geen hoofdbrekens bezorgen. Door Daniélle Hermans Vlaardingen Horecaonderne mer Ben Vuyk nodigde vroeger in d' Oude Stoep al beginnende ca baretiers, theaterduo's als de Berini's en popmuzikanten uit om op te treden. In zijn nieuwe etablissement de Salon aan de Oosthavenkade in Vlaardingen wil hij de zaken wat grootser aan pakken. Het is namelijk altijd zyn jeugddroom geweest om 'theater- directeurtje' te zijn. Hoewel hij zich zeker niet wil vastpinnen op theater en muziek- optredens alleen. „We willen ons met deze zaak op een zo breed mo gelijk publiek richten. De Salon zal de ene avond een concertzaal voor optredens zijn of een podium voor theater. Maar ook gewoon een gezellige kroeg en 's nachts een bruisende tent met dance, soul, rock, salsa en top 40-mu- ziek," legt de Vlaardinger uit. Hij zit ontspannen op een houten bar kruk aan de glimmende bar van messing en kijkt geregeld tevre den om zich heen. In de grote zaal waar de vele kroonluchters domi neren, ruikt het naar verf en wordt druk geklust. Een jaar gele den smeedde hij samen met zake lijk compagnon Jan Groeneveld het concept voor het nieuwe nachtbedrijf. En vijf maanden ge leden begon de ingrijpende ver bouwing van het pakhui uit 1650. Het zal nog hard aanpoten zyn om de zaak spie en span op te leveren voor de opening op vrijdag 18 ju ni. Maar de Salon straalt al duide lijk de grandeur uit van een grand-café uit de jaren dertig. Precies zoals Vuyk, die aan de ba kermat stond van onder meer café De Arepol, d' Oude Stoep en de Carribbean Beachclub, het voor ogen had. Hij liet het interieur ontwerpen door architect Huib de Jong die ook het Prinses Theater en Schellings in Rotterdam onder handen nam. De sfeer wordt gezet door gelig getinte wanden met houten lambrizeringen, een don kere vloer, chesterfield-zitjes, twee stylvolle bars en achterin de Schiedam Het Juliana Welzijn Fonds helpt Stichting Welzijn Schiedam met het opzetten van het Ouder Kind Centrum (OKC). Het fonds schenkt 95.000 gulden om een tijdelijke beroepskracht voor het OKC te bekostigen en het centrum in te richten. Het OKC is bedoeld voor een speciale vorm van kinderopvang, waarbij de moeders in ruime mate betrokken zyn. De betaalde werknemer zal de moeders begeleiden bij het op zetten van het centrum. Het Juliana Welzijn Fonds onder steunt projecten die mensen be trekken bij hun eigen omgeving. Bijvoorbeeld buurtverenigingen, dorpscentra en projecten voor al lochtonen. zaal een royaal podium. Het podi um is uitgerust met professionele geluid- en belichtingsapparatuur en kan aan het oog worden ont trokken door roodfluwelen gordij nen. Een van de pronkstukken van de Saion is het bijzondere pla fond by het podium waarop een groot motief van stemmig ge kleurde, glazen panelen is aange bracht. Originele gevel Ook aan de buitenkant heeft de zaak de nodige veranderingen on dergaan. Het pand ging zeker twintig jaar schuil achter een ano nieme, donkere voorzetgevel. Daarachter probeerden diverse horeca-gelegenheden hun hoofd boven water te houden. Het geslo ten uiterlijk van het gebouw was al jarenlang een doom in het oog van de huidige eigenaar, Hy wilde de buitengevel weer in originele staat terugbrengen omdat hy vindt dat je voorzichtig moet om gaan met de Vlaardingse historie. „De haven en de oude Markt zyn eigenlijk de enige leuke, oude plekjes die nog zyn overgebleven. De Salon zit aan de haven en het uitzicht op het v.r mag je je be zoekers eigenlijk niet onthou den," De gemeente Vlaardingen kon de restauratiedrift van Vuyk blijkbaar zeer waarderen. Hij ont ving binnen drie dagen al toe stemming om de gevel aan te pak ken. Een dergelijke slagvaardig heid van ambtelijke zijde had hij tot dusver niet meegemaakt. De Salon oogt dankzy de vele art- deco elementen best sjiek, maar wil zeker niet deftig overkomen. „Jong en oud moet er zich thuis voelen. Al mikken wij niet op hele jeugdige gasten. De minimum ïeeftyd van onze bezoekers is 21 jaar. Het is niet zo dat als je sport- - schoenen draagt, je niet binnen mag komen. Maar je moet er niet verwaarloosd uitzien," legt de ei genaar uit De portier is, net ais de rest van het personeel, door Vuyk geïnstrueerd om vooral vriende lijk en servicegericht te opereren, „Het liefst zou ik helemaal geen portier by de ingang hebben, maar je kunt in deze tijd moeilijk om twee uur 's nachts je deur voor iedereen openzetten." Stand-up comedian De zaak is met het oog op de ko mende zomerperiode voorlopig op vrijdag en zaterdag van acht uur 's avonds tot vijf uur 's ochtends geopend. Speciale optredens be ginnen om tien uur en zijn rond Vroeger straalde het onooglijke, dichtgetimmerde pand aan de Oosthavenkade weinig allure uft. Maar sinds horecaman Ben Vuyk het gebouw onder handen heeft genomen, heeft het interieur weer de grandeur van een grand café. Foto Roel Dijkstra middernacht afgelopen. De en treeprijzen voor concerten en the ateroptredens zullen zo rond een tientje liggen. Behalve als er grote artiesten optreden, dan ligt de toegangsprijs hoger. Al richt Vuyk zich niet zozeer op gevestig de artiesten, maar meer op aanko mend talent. „We willen voor hen een tree op de ladder zijn. We heb ben bijvoorbeeld al een samen werkingsverband gesloten met de Comedy Factory uit Amsterdam. We zijn van plan om zes keer een groep van stand-up comedians te laten optreden. Ook gaan we pop bandjes uitwisselen met de Hee- ren van AmsteL" De horecaman heeft daarnaast een optreden van Herman Brood met zijn bigband op het verlanglijstje staan. Hy verwacht vanaf september een goed programma te kunnen draai en. De artiesten die op het podium van de Salon komen, moeten in ieder geval kwaliteit in huis heb ben. En topkwaliteit dacht hij in huis te hebben voor het openingsfeest komende vrijdag. Helaas blies Candy Dulfer haar geplande op treden deze week af. De bekende saxofoniste kampt met hevige mi- graine-aanvallen, veroorzaakt door langdurig nachtelijk tanden geknars. Een fikse tegenvaller, geeft Vuyk toe. „Je wilt op zo'n opening toch graag met een grote naam scoren. Maar we vinden wel een andere topper." Hy weet ze ker dat het beoogde concept van de Salon in Vlaardingen zal aan slaan. „We hebben de hype van themahoreca gehad. Wat wij bren gen is tijdloos en uniek voor Vlaardingen. Ik ben ervan over tuigd dat deze zaak er over twin tigjaar nog staat" De locatie aan de Oosthavenkade is volgens hem ook prima. „We zitten recht tegenover het uit gaanscentrum. Als die brug een probleem is, laten we gewoon een ponfje overvaren. Nee, even zon der gekheid. Ik geloof niet in een goede of slechte locatie. Als het concept van een horecabedrijf goed is, dan komen de mensen wel Al zetje een zaak midden in een weiland." Biljarttempel De Griffioen werd vorige week failliet verklaard. Voorlopig kunnen de liefhebbers van de keu nog in de zaal terecht, maar de toekomst is voor de be trokken spelers en clubs onze ker. En dat terwijl de ruimte vol gens de biljarters juist zo ge schikt is voor het organiseren van allerlei grotere wedstrijden en toernooien. „Sluiten van De Griffioen zou rampzalig zijn," vinden spelers en clubbestuur ders. Door Jan-Willem van de Wal ■Vlaardingen Aan de overkant van de Vlaardingse le Van Ley- den Gaelstraat werken fitnesslief hebbers zich in het zweet met al lerlei apparaten en halters. De bil jarters in De Griffioen spannen zich fysiek dan wel minder in, maar hun sportieve bezigheid ver eist evenzeer de nodige concen tratie. Een kleine, kalende man legt zijn shaggie in de asbak en concen treert zich vervolgens op de drie ballen op het blauwe, strak ge spannen laken. Hij wikt, weegt, en kiest uiteindelijk de route van zijn speelbal, voordat hy zijn keu tegen de bal tikt. Via drie banden schampt het ivoor droogjes en subtiel de twee andere ballen.Te- vreden een trekje van zyn roker tje nemend, schat de biljarter al weer de nieuwe spelsituatie in. Het voorspellen van de richting en het effect van de bal, valt hem redelijk gemakkelijk. Een stuk moeilijker zal het voor hem zijn om in te schatten op welke plek Een potje bil jarten op het groene laken In De Griffï oen. Zal het na de zomer nog kunnen? Foto Roel Dijkstra hij de komende jaren zijn caram boles moet maken. Door het re cente faillissement van centrum De Griffioen staat de thuisbasis van veel biljarters op de tocht. „Tuurlijk ben ik wel al een beetje aan het rondkijken of er niet er gens anders nog speelruimte is," zegt Dirk van Vliet, secretaris van driebandvereniging Rijnmond. „Begrijp me goed, wy willen hier niet weg. En ik venvacht nog steeds dat de problemen worden opgelost. Maar mocht De Griffi oen dichtgaan, dan moet onze ver eniging wel dóór." Rijnmond en Het Oude Noorden/ DRS, de andere van oorsprong Rotterdamse biljartclub, kozen anderhalf jaar geleden voor De Griffioen als thuishaven Ger Ver boom, voorzitter van Htt Oude Noorden/DRS, zegt net als Van Vliet nu in het ongewisse te ver keren. „Sluiting van dit centrum zou rampzalig zijn. Ik zou een- twee-drie geen andere biljartgele genheid weten, die aan deze zaal kan tippen." De twee Rotterdammers hoeven alleen maar op de vier grote wed strijdtafels te wijzen, de pronk stukken van De Griffioen. Ver boom: „Hier in de regio vmd je nergens een café met zoveel 'matchtafels'. Die zijn een voor waarde om grote toernooien te mogen organiseren." Voor het komende seizoen staan er de nodige wedstrijden in De Griffioen op de agenda. „Diverse districtsfinales," geeft Verboom aan. „En op 13 oktober zal hier een landelijk toernooi worden ge speeld. En vergeet de jeugdfina les niet. Die wedstrijden, speciaal voor beginnende biljarters, vin den de komende weken plaats." Genoeg te doen dus in De Griffi oen, constateert ook Ed Vergroe- sen, die zojuist is aangeschoven aan het tafeltje. Start'75, de ver eniging waarvan Vergroesen voorzitter is, werkt al sinds haar oprichting de wedstrijden af aan de le Van Leyden Gaelstraat. De Maassluizer, die al ruim twintig jaar de keu hanteert in dit cen trum, meent dat er m en om Vlaar dingen voldoende ammo is voor het biljarten, „Landelijk gezien loopt het aantal spelers terug. Maar in De Griffi oen is het de laatste jaren alleen maar drukker geworden." Dat zelfs op deze doordeweekse avond heel veel van de tafels bezet zyn, zegt volgens Vergroesen al ge noeg. „En nu zyn er al mensen op vakantie. Kun je nagaan," onder streept Verboom de populariteit van de zaal. Potentie Mooie wedstrydtafels. Veel toer nooien. Drie clubs, waarvan de 65 leden van maandag tot vrijdag al lemaal in De Griffioen hun potjes afwerken. En ondertussen het no dige consumeren. Hoe kan een bedrijf met zoveel potentie dan in de financiële problemen komen? Van Vliet, happend in een verse schuimkraag: „Ik kan niet in de boekhouding van de eigenaars kijken. Ze hadden wel te kampen met een oude schuldenlast van 180.000 gulden, hoorde ik. Wat ik zeker weet, is dat het echtpaar Hardenbol, dat het centrum be heert, alles gedaan heeft om De Griffioen aantrekkelijker te ma ken." „Toen wij anderhalfjaar ge leden hierheen wilden komen," gaat Van Vliet verder, „garandeer de de leiding ons nieuwe wed strydtafels. Ze zijn er gekomen." Verboom en Vergroesen knikken instemmend. De verklaring van het faillise- ment kwam volgens de drie bil jartfanaten op een 'slecht mo ment'. Om zijn bestaansrecht te bewyzen en om de schuldetsers tevreden te stellen, heeft de zaak juist nu immers dringend behoef te aan inkomsten. „Dat zal vooral in dit seizoen moeilijk zijn. De zo mermaanden gelden als kom kommertijd, ook in de biljartwe reld." Of de curator, die op dit mo ment met een onderzoek naar de financiële situatie van De Griffi oen bezig is, dan ook tot een voor de biljarters gunstig besluit zal komen, blijft dus nog maar de vraag. De jeugdtoemooien van de ko mende weken leveren in ieder ge val niet veel geld op, realiseren de drie bestuursleden zich, Vergroe sen; „Die jonge gasten nuttigen, niet zo veel. Maar juist voor de toekomst van het biljart is hun aanwezigheid heel belangrijk." Vergroesen heeft in twintig jaar verschillende eigenaren van het bedrijf meegemaakt. De laatste overnames vonden binnen de fa milie van de huidige uitbaters plaats, zo sehynt het. Vergroesen, Van Vliet en Verboom denken niet dat de verschillende wisselin gen van de wacht werden veroor zaakt door slechte inkomsten. „Het is duidelijk dat er hier ge noeg geld in de kassa belandt Niet onbelangrijk, ook voor men sen die de zaal eventueel willen overnemen," zegt Verboom. In De Griffioen wordt uiteraard .een biertje en een borrel gedron ken, geven de biljarters grif toe. „En dat mag ook", lacht Verboom. „Maar het is hier geen zuïptent. Juist het sportieve karakter maakt De Griffioen zo geliefd bij biljarters. Het biljarten wordt hier puur als sport beschouwd". „Dat is ook belangrijk voor het aantrekken van jonge spelers", vult Vergroesen aan. „Ais ouders merken dat hier een sportief kli maat heerst, zullen ze eerder ge neigd zijn het biljarten bij hun kinderen te stimuleren." Zaterdag 12 juni SCHIEDAM Podium Café, Lange Haven 28. Tulp (Ska), 22.0ÖU. Filmhuis, Nieuwstraat 12. DieSalz- mén r>er von Tibet, 21-OOu. VLAARDINGEN Winkelcentrum De Loper. Vcorjaarsüfafle- ne, lO.OOu. Visserijmuseum, Westhaven- kade 53/54. Ledendag, 10.00u. Ooster- fcerk. Boekenmarkt, 9-0O-l2-0Oü.£ntmaus- kerk. Concert The Messengers, 20.00u. Jo hannes de Doperkertt, Gedempte Biersloot, Rommelmarkt Carnavalsvereniging De Leutloggers, 10.00-14.30u. Onsterkerk, Schiedamseweg 95, boekenmarkt, 9,00- 12.00u. Lljnbaanhallen, Rommelmaikt met leerlingen Albeda College, 9.00-l6.00u. Streekmuseum Jan Anderson, Kethelweg 50, start van wandelingdoor historisch Vlaar dingen Ambacht, 15.30u. Villa MuaJca. Peter Pan Speedrock support Neurobc, 21,Ü0u. Stadsgehoorzaal, Jeugdtheaterschoot Vlaar- dingen presenteert eigen productie 'Een pnjs voor een weeshuis' (zang, dans en spel), 19.3Cu. ROTTERDAM Cnme Wilgenhof t/m 16.00 KinderactMtei- ten. De Larenkamp 15,00 SKVR Kmderuit- voenngen. Blljdorp Huid en Haar. Nationaal Schoolmuseum t/m 17.00 Kmderspeklakel. SKVR Hennekijstraat 15.00 SKVR-Theater- school. Muziekschool Larenkamp Marathon. Hennekijstraat 20.30 De winnaarvan de misr handeling. Blauwe Vis 23.00-05.00 Blauwe Vis Clubavond. L'Esprtt 22.00 The Fusebus- ters. CS Jazz 21.00 Stable Roff Jazzband. Ba- rocca 23.00-09.30 Cruise Control. De Vlerk 22.00 Strictly Techno. Gereformeerde Keik Be/gsmgel 16.00-16.45 Orgelconcert. HJU. gebouw 23.00-06.00 MTC Party presents: Glamorama. Jeugdtheater Hofplein t/m 18.00 Koorfestival Zmgetts. The Little Cave 21.30 Count Ziggenpuss, Baroeg21.00 80's More. Luxor Blood Brothers. Nlghttown 23.00-15.00 Union. De Buurman 2L00 Jamsessie. Rotown 22.00BigRude Jake. Hal 4 20.30 Getekend door Vertangens. Buurt huis De Voorpost 20.00 Heeft Spangen dat verdiend? Ro theater 20.30 Kater. 'tKapel- lefle 20.30 So Mi Tan. 20.00 Van de brug af gezien. Bult en sportcentrum Tlekomp Ska- teCenter Disc Golf toernooi. Centrum Oost voorn e t/m 17.00 Jacoba van Beierendag. DelfsJiaven Poëtisch Delfshaven. Donner Maand van het Spannende Boek. Hoogvliet W.Tellpiaats Vm 16.00 Braderie. Parkkade (bij de Euromast! t/m 16.00 Proef de rrt Rot terdamse Schouwburg diverse tijden 30e Poetiy International. Vertrek NAl t/m 19.00 Ontdek de Rotterdamse Haven en de Hoek- sche Waard, V2 16,00-19.00 WORM-sa- lonWinkelcentrum De Loper t/m 17.00 Bra derie. Zondag 13 Juni SCHIEDAM Dc de 4 Molens. Koffie-lnloop, 11.00- 13.00u. en contact-middag, 13.30-16.00u, Podium Café, Lange Haven 28. Akoestische sessie, 21.3ÖU, VLAARDINGEN J Dc -Soenda. Zomer thé-dansant, 14.00- 16.30U. HOEK VAN HOLLAND Koningin EmmaboulevaKl, Vissen 13.00 en 16.30 uur 4 voorstellingen van buitenpoppen- kastMuoemuis. ROTTERDAM Blljdorp Huid en Haar. Maritiem Museum 14.00 De Weglooppop. Nationaal School museum 13.00-17.00 Kinderspektakel. Barocca 01.00-08.00 Let the beat control your body. Baroegl5.00 Ba roeg presenteert De Buurman 20.00-23.00 Jamsessie. Nlghttown 16.00 Ba roeg presenteert. 22.00 Nighttram. Rotown 22.00 Smashing Pumpk ins sessie. Ahoy" 15.00 Wortcf Volleybal Lea gue, SKVR Ca land straat 15.00 en 19.30 SK- VH-Theaterschool. Hennekijstraat 20.30 De winnaar van de mishandeling. Binnenrotte 12.00-17,00 Zondagsmarkt. Blaak De Rot terdamse Kunstdagen, Buitensport centrum Tlokamp SkateCenter Dsc Golf toernooi. Cuf- tuurhlstorfschePlantentuln 13.30 Rondlei ding, Creadans De Klerk 14.00-17.00 The-Dansant. De SUJde Wel 11.00-16.00 Buitendag Pnns Alexander. Donner Maand van het Spannende Boek. Museum 'Schle- landshuis' 14.00-16,00 Taxatiemiddag. Maritiem Buitenmuseum 11.00-16.30 Vaar mee met een stoomsleper. Oostplein 15.00-17.30 Kralingen Klassiek. Rotter damse Schouwtourgdiver5etjden30e Poetry International. SchJedamsedJJk 10.00- 16.00 Zondagsmarkt. Spldo af/aart Leuve- hoofö vertrek 15.30 High Tea Crutse. Vrije Academie 13.00-16.00 Open dag. Bioscopen T/mwo.l6Juni. ROTTERDAM Cinerama h 'Forces from nature' (al) dag. 13,10-l6-18.40-2l.30.Cin.2:'Message In a bottle' 112) dag. 12.20-21.20, 'Lolita' (16) dag. 15.20-18.20. Cln.3: 'Entrapment' (16) dag. 12J30-18.50-21.30, do.vr.ma.di. ook 15.30. Cln.4: 'Hurty Buriy' (16) dag. 13- 15.50-1S.40-21.30. Cin.5: 'la VÏ2 beüa' (al) dag. 12,40-21.20. 'Shakespeare in love' (16) dag. 15.40-18.40. I max Th eaten 'Extreme5 (al) dag, (beh.do.) 14-16-19.30, do. 19.30 (nb: 19.30 Eng- .vers.). Africa's Elephant Kingdom (al) dag. (beh.do.) 15, vr.ma.di. ook 18.30,23.20. ook 12. Whales' (al) dag. (beh.do.) 13,vr.ma.di, ook 17.30, za.zo. ooklL 'SavmgpnvateRyan' (16) vr.za. 20.30. The Horse Wispered (12) dag. (beh.w.) 20.30. Venster 1: 'A vendre' (16) dag, (beh.ma.) 19.30-22, di. met om 22, 'Brown's requiem1 (16) vr. 15.30. Sneak preview (16) di. 22. Ven.2:Leaf on a pillow" (16) do.vr.za. 20. 'La vie rêvée des anges' (16) do. Vm zo. 2145. Moviezoner'A life less ordinary" (16)vr.l5.30. 'Adieu Foram' (16) zo. 19.30. Cinema 2000: Ftearraldo'(16) di.wo.l9.30.Ven.3; "Vaar wel Pavel' (16) dag. (beh.ma.) 20. "My name is Joe' (16) dag. (beh.ma.) 22, Ven.4: 'Journey totoesun'(16)dag. (beh.ma.) 19.30.'Festen' (16) dag. (beh.ma.) 22. Lumlère 1; Vims' (16) dag. 12.45-15.36- 18.30-21.15, Lum. 2: 'She'sallthat'(al)dag. 13.30-16-19-21.30. Lum.3: 'Arlington road' (16) dag. 15.45-18J30-21.15, do.w.ma.di. 00k 12.30. Lum. 4; 'Rush hour" (16) dag, 16.15-19. 'I still know what you did last sum mer* (16) dag. 13.30-21.30. Rexane: Erotische films (18) dag. 12 t/m 01. Pathé 1: 'Entrapment1 (12) dag. 11,50- 15.30-18.15-21.10. Pat2'Cruelmtentions' (12) dag.11.50-14.30-17.10-19,30-21.50. PaC3: "Letters from a killer* (16) dag. 11- 13.35-18.5O-21.5O,dl.metom21,30,do.vr- ,ma.di,ookl6.10.SneakPreview:'GezK:htver- lies voor Jim Carey" (16) di. 21.30, PaL4: The Waterboy (al) dag. 11.30-14-16.30-19- 21.40. Pat.5: "Who am I?' (12) dag. U- 13.35-16.10-18.50-21.30. Pat6: 'Amen- can history X' (16) dag. 11.10-16,20-19- 21.40, do.vr.ma.di. 00k 13.40, Pat7; 'Edtv* (al) dag. 15.40-18.30-21.20, do.vr.ma.di. 00k 11.40. Nachtvoorstellingen: Lum.l; The Matrix' (16) vnza00.15LumJ2:'The bride of Chucky* (16) vr^a. 00.30. Lum.3: 'Arlington road' (16) vr,za. 00.15. Lum.4; 'I sbil know what you did last summer1 (16) vrja. 00.30. Kinoermatinees: Cin.3; 'Aoeiqe' (al) za- -zo.wo.15.30. Imax The aten 'Babe inde gro te stad' (al) za.zo,wo. 17. Lum.3: 'Dubbel en dwars' (al) za.zo.wo. 12.30. Pat.3: 'Astenxen Obeiix' (a!) za.zo.wo. 16,10. Pat6: 'Een lui zenleren' (al) za.zo.wo. 14. Pnt7: 'Babe In de grote stad' (al) zazo.wo. 11-13.20. SCHIEDAM Filmhuls: The horsewtsperer'do.vr., 'DleSaiz- ménner von Tibet" za.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1999 | | pagina 7