14 Sociale advocatuur gaat staken wm voor ers I!§méw-M m Wethouder over tekort Roteb: 'Verzin 'n list' 9B8 Dode vrouwen geïdentificeerd Vrouw door fout Riagg twee dagen in gesloten inrichting ös 4s De Coolsii Protest: 'Bijstands- en arbeidszaken kunnen niet meer worden gedaan' Kauw liefdevol opgenomen in buurthuis Diergaarde heeft nog geen voorkeur voor railtracé Essenburgsingel verzet zich tegen RandstadRail 1 mssMÊmvmtm mmS m i Vrijspraak Zeeiandbrug-moord Actie tegen zwartvissers Regering trapt open deuren in RW RRV RZ Rotterdams Dagblad Dinsdag 15 juni 1999 Rendierhof veer. Hij een sponsor kinderen rn achter het vonden. ders, die het huis Rendierhof Gerrit Clubhuis, een jonge kauw, is liefdevol opgenomen In buurthuis de in Kralingse* werd tijdens ioop door de bosjes gebouw ge- Dulvenhou- toevallig in naast De wonen, constateerden dat Gerrit beschadigde vleugels heeft. Desondanks loopt hij vrolijk rond in het kantoor, eet mee met de gezamenlijke maaltijden en is een speelkameraad voor de kinderen. Hij wordt nu verzorgd tot hij weer kan vliegen, maar het buurthuis verwacht dat hij zelfs daarna in de buurt zal blij ven. Foto Jaap Rozema/Rotterdams Dagblad Door Kor Kegel Rotterdam Anders dan de Ge meentelijke Rekenkamer Rotter dam concludeerde, houdt wethou der Van den Muijsenberg voi dat hij wel degelijk actie ondernam, zodra hij in 1997 op de hoogte was gesteld van het schrikbarende ziekteverzuim bij de Roteb. Bij dit gemeentebedrijf ging een miljoenenoverschrijding van het budget ontstaan. De nieuwe Ro- teb-directeur K. Vüormeulen stel de eind mei 1997 binnen tien da gen na zijn aantreden de wethou der op de hoogte. Gistermiddag zei Van den Muijsenberg hierover in de commissie financiën: „Ik heb toen meteen gezegd: verzin een list." „Nou, als dat de actie is die de wethouder ondernomen heeft, dan ben ik daar niet kapot van," reageerde SP-raadslid T. Corne- lissen honend. Comelissen was verbaasd dat PvdA-fractieleider P. van Dijk concludeerde dat de wethouder dus wel maatregelen heeft getroffen, waar het rapport van de Rekenkamer constateert dat er bestuurlijk pas heel laat werd gereageerd. Het SP-raadslid signaleert dat de gelederen zich binnen de coalitie al sluiten, zodat Van den Muijsen berg geen politieke risico's loopt. Voor de SP staat vast dat er van wanbeleid en laksheid sprake was. Dat is niet de definitieve stelling van "de andere fracties in de Rot terdamse gemeenteraad, maar kritisch waren ze gistermiddag al le wel - uiterst kritisch. Wethou der Korthuis, voorzitter van de commissie financiën, zorgde wel dat haar collega Van den Muijsen berg ondanks de tijdsdruk alle ge legenheid kreeg zich te verdedi gen. Van den Muijsenberg wees op de grote problemen die er al bij de Roteb waren voordat het ziek teverzuim en de kosten van uit zendkrachten een nieuwe 'ramp' aankondigden, en hij zei dat er desondanks enorm veel is bereikt in die moeilijke periode. Tussen het management en de werkvloer boterde het niet, er was sprake van afstoting van een Ro- teb-onderdeel naar de Afvalver werking Rijnmond, er was een omstreden decentralisatie gaan de. Dat alles onder leiding van een interim-directeur, R. Houwer, wiens dure contract op verzoek van de bedrijfsleiding tot twee maal toe werd verlengd. „En als u ziet wat er allemaal "ge presteerd is, dan zeg ik: zonder die maatregelen was de ramp vele malen groter geweest. Dan was er een veelvoud van het nu ontstane tekort geweest" Dus, bedoelde Van den Muijsen berg maar, er is adequaat gehan deld en van mismanagement kan interim Houwer beslist niet be schuldigd worden. „Ik vind niet dat je hem dat in de maag kunt splitsen. Dat doet geen recht aan zijn grote inzet," aldus de WD- wethouder gisteren. 'Gek van mezelf En zijn eigen rol dan? Van den Muijsenberg kon geen notulen of andere notities laten zien waaruit bleek dat hij meteen na het alarm signaal van Voormeulen de om vang van hei probleem duidelijk had gemaakt. En tot zijn eigen verwondering had hij wel zijn commissie ingelicht, maar niet het college van burgemeester en wethouders. „Dat vind ik echt gek van mezelf, want andersom was ergens logischer geweest." Van den Muijsenberg zei dat er een taakstelling kwam om het ziekteverzuim met twaalf procent terug te dringen en dat ook de ac countants zich op de Roteb stort ten. Bovendien zijn Houwer en diens opvolger Voormeulen wel veertien keer in collegevergade ringen geweest om de situatie toe te lichten. Van den Muijsenberg ontkende dat er l*ks gehandeld is. Maar met name D66-raadslid M. van Ravesteyn-Kramer wilde de exacte details weten wat de wethouder in 1997 wel en niet heeft verteld. CDA-raadslid L. Ge luk meende echter dat de wethou der heeft gehandeld zoals deze volgens de Rekenkamer had be horen te doen. En WD-raadslid M. Kiebert liet 'haar1 wethouder ook niet vallen,GroenLinks was harder. „De wethouder wachtte te lang met aansturen," oordeelde V. Daal. Een advies of mening van de com missie kwam er gistermiddag nog niet. Daarvoor was de vergader tijd te beperkt. Vernietigend De ondernemingsraad van de Ro teb houdt twijfels over de be trouwbaarheid van al het cijfer materiaal. De OR vindt het jam mer dat de Rekenkamer niet heeft mogen kijken naar de reor ganisatie-aspecten. Over de rol van wethouder Van den Muijsen berg (die sinds vorig jaar niet meer voor de Roteb verantwoor delijk is) heeft de OR een 'duide lijk standpunt', maar dat wordt niet openbaar gemaakt. De poli tiek vermoedt dat het vernieti gend is. Maar het Roteb-personeel wil niet in wrok omzien, zegt. de OR, en daarom steunt hij de aanbevelin gen van de Rekenkamer.' Direc teur Voormeulen werkt voortva rend aan de verbeterpunten, voor al ook op het administratieve vlak. Maar de Roteb rekent wel op de steun van het gemeentebe stuur. De Roteb heeft de reputatie altijd in het rood te staan, maar dat komt door een onjuiste begro tingssystematiek, vindt de OR, waardoor bijvoorbeeld het ge meentelijke kwijtscheldingsbe- leid van het reinigingsrecht op de Roteb-begroting drukt. Rotterdam De sociale advocaten in Rotterdam leggen don derdag het werk neef. Met een aantal ludieke acties willen de raadslieden staatssecretaris Cohen (Justitie) duidelijk maken dat ze het niet eens zijn met het nieuwe vergoedingenbesluit. De sociale advocaten vinden dat de vergoedingen die zij van het rijk ontvangen al jarenlang te laag zijn. Met het nieuwe vergoedingenbesluit menen de advocaten er financieel nog verder op achteruit te gaan. Vooral op de rechtsterreinen ar- gen volgens de raadslieden terug- beids-, bijstands- en vreemdelin- lopen met gemiddeld vijfentwin- genrecht kunnen de vergoedin- tig procent. Een groot aantal van deze advocaten zegt in dat geval hun werk niet meer uit te kunnen voeren. Nieuw Donderdag bespreekt staatssecre taris Cohen het nieuwe vergoe dingenbesluit in de Tweede Ka mer. De Rotterdamse advocaten reizen gehuld in hun toga's naar Den Haag om na een demonstra tieve tocht de vergadering te vol gen vanaf de publieke tribune. De Rotterdamse raadslieden houden vooraf onder meer openbare spreekuren m de Rotterdamse rechtbank. In Den Haag worden de vijftig Rotterdamse advocaten bijge staan door raadslieden uit de rest van het land. De protestactie m Den Haag is een initiatief van de landelijke vereniging voor sociale advocaten, de VSAN. Volgens penningmeester S. Spans sluiten naar verwachting honderd andere leden van de VSAN aan bij de Rotterdammers. Het is volgens Spans niet duide lijk of er nog meer individuele ac ties plaatsvinden zoals in Rotter dam. Iedereen in Nederland met een laag inkomen heeft recht op rechtsbijstand. Sociale advocaten leveren deze bijstand. Ze worden door het rijk betaald. Een sociaal advocaat verdient gemiddeld3Ö0O gulden netto per maand. Rotterdam De c dorp volgt de discussie die inmid dels is losgebrand over Randst- adRail met grote belangstelling, maar stelt zich voorlopig nog even 'neutraal' op, zegt een woordvoer der. „De Blijdorpboog heeft voor ons voordelen, zeker," zegt hij. „Maar die voordelen gelden al leen wanneer het station er ook komt." Zo'n station is inderdaad opgeno men in de Blijdorpboog-variant, maar daartoe blijft voor de dieren tuin het aantal voordelen wel zo'n beetje beperkt. „Om nou te zeg gen: die Blijdorpboog is een enorm goed voorstel, dat gaat wat ver." Er kleven voor de diergaar de ook nadelen aan: „Vijftien tot twintig meter van ons grondge bied moet wijken voor Randst- adRail. De bouwactiviteiten zul len zich jarenlang gaan afspelen aan de rand van ons vemieu- wingsgebied. En de geplande par keerplaats ligt voor ons op de ver keerde plek," zegt de woordvoer der. Blijdorp is al geruime tijd met een grote vernieuwingsoperatie bezig. Onderdeel daarvan is dat de nieu we hoofdingang komt te liggen aan de Stadhoudersweg. „Die nieuwe ingang is nog steeds niet goed bereikbaar met het open baar vervoer," stelt Klapwijk vast. Een RandstadRail-station zou daarom een uitkomst zijn. „Maar nogmaals," aldus de zegsman, „we zeggen daarmee nog niet dat we die Blijdorpboog dolgraag wil len." Rotterdam Bewoners van de Es senburgsingel, het G.W. Burger- plein en de Suze Groeneweglaan verzetten zich tegen de aanleg van RandstadRail door hun sr gel. In een boze brief aan raadsle den en leden van de deelgemeen te Delfshaven leggen zij uit dat aanleg van de nieuwe lightrail- verbinding met Den Haag langs de Essenburgsingel meernadelen heeft dan voordelen. Het college van burgemeester en wethouders maakte vorige week bekend naar welk RandstadRail- tracé zijn voorkeur uitgaat. Dat bleken er twee te zijn: de tracéva riant door de Spoorsingel en de zogenoemde Blijdorpboog langs de Essenburgsingel. De bewoners van de Essenburgsingel protes teerden vorige week al meteen dat zij veel te laat bij de planvor ming betrokken zijn. „Wij zijn geen voorstander van het Spoorsingeltracé, maar de Blijdorpboog is geen reëel alter natief," schrijven ze nu in hun brief. Daarin rekenen ze meteen af met tien 'voordelen', die vol gens anderen voor de Blijdorp boog zouden pleiten. Volgens de bewoners zal bij het dempen van ruim 400 meter Es senburgsingel een prachtige 'eco- gebied' verloren gaan. Het inpas sen van RandstadRail zal ter hoogte van de Statentunnel vrij wel onmogelijk zijn, voorspellen ze. Verder zijn zij bevreesd voor het intensieve bouwverkeer, wan neer voor de Blijdorpboog wordt gekozen. Niet alleen de singelbe woners, maar de wijde omgeving zal last hebben ven de intensieve bouwwerkzaamheden. Bovendien zal een metrostation bij diergaarde Blijdorp 's avonds meer een enge plek zijn dan een goed functionerend station, vre zen de bewoners. Alles vergelij kend kiezen zij voor een andere variant, over de Statenweg, die in de besluitvorming al zo goed als lijkt afgevallen, omdat indertijd het rijk heeft gezegd dat de kos ten, ruim 1,1 miljard gulden, veel te hoog zijn. De bewoners hebben de raadsle den en deelraadsleden uitgeno digd om zaterdag zelf poolshoogte te nemen bij de Essenburgsingel om daar in een roeiboot tijdens de 'actie singeltaxi' kennis te komen maken met het natuurschoon ter plekke. De commissie ruimtelijke ordening van de deelgemeente Delfshaven vergadert woensdag avond over RandstadRail. Voor zonaan- bidders zijn gouden tijden aangebro ken. De echte liefhebbers verschijnen op alle denk bare plekken in de stad om zich te koes teren in de zonnestralen. Deze vrouw bezocht het strandje bij De Esch in Kralingen. Op de achter grond tore nen de hijs kranen van een zandver- werkingsbe- drijf imposant de lucht m. Fo to Cees Kuiper/Rot terdams DögDlad Rotterdam De lichamen van twee dode vrouwen die zondag zyn gevonden, zijn geïdentificeerd. De vrouw die zondagochtend werd gevonden in de Vier- havensstraat blijkt een prostituee uit Nijmegen te zijn. Ze werd gevonden door een voorbijganger, en blijkt met geweld om het leven te zijn gebracht. Het lijk lag achter een horecagelegenheid, vlakbij de tip pelzone aan deKeileweg, De politie heeft tien rechercheurs op de zaak gezet. Het lichaam dat zondagmiddag in het water van de Nieuwe Maas werd ontdekt, is van een 25-jarige Rot terdamse. Ook zij werd met geweld van het leven be roofd. Een visser zag rond het middaguur het stoffelijke overschot bij de Van Brienenoordbrug in het water van de Nieuwe Maas drijven. Middelburg De rechtbank in Middelburg heeft gisteren de 38- jarige T. K. uit Rotterdam vrijge sproken van de doodslag op zijn 40-jarige plaatsgenoot 'Hadji' Ya- lincinkaya. Tegen K. was een ge vangenisstraf van twaalf jaar ge- eist. K werd ervan verdacht in de Vorige week Is Minlsser Kaja {bijna 21) zonder haar zoon Mohamed Baki van driemaan den door mensen van de Riagg onder politiebegelei ding uit haar huis gesleept, met riemen in een ambulance vastgesnoerd en naar een ge sloten inrichting gebracht. Een IBS heet dat, In Bewarlng- stelling. Ze zou eer» gevaar vormen voor zichzelf, haar kind en haar omgeving. Twee dagen later Is ze weer terug. Inschattingsfoute van de Rlagg-mensen?.Ikdurfmenu niet meer op straat te verto nen." Door Bernadette Neelissen gen opname in gesloten inrich ting Duin en Bosch in Castncum pakte ze dié avond een keuken mes. Het bleef bjj dreigen. 'Uit machteloosheid,' zegt Kaja. 'Ze is wel vaker een beetje hyste risch,' zegt de huisarts. 'Ik denk niet dat er fouten zijn ge maakt,' zegt de directeur van de Rotterdam „Kijk, overal kras sen op de vloer, de muren. Hier, mijn jas, heiemaai uitgescheurd. En het tapijt, vol vieze sehoenaf- drukken." Minesser Kaja wijst op de stille getuigen van de schermutseling die op dinsdag 8 juni plaatsvond in haar woning. In een laatste po ging zich te verzetten tegen de door de Riagg bevolen gedwon- Twee medewerkers van de afde ling Akute Psychiatrie van de Riagg waren die middag bij haar opbezoek geweest om met haar te praten over thuishulp voor haar en haar zoontje. Ze waren inge seind door de maatschappelijk werkster van het consultatiebu reau waar Kaja en haar moeder kind aan huis zijn. Men maakte zich zorgen over Ka ja. Die zou tijdens een gesprek ge zegd hebben 'haar kind soms wel m de prullenbak te willen gooien'. Als ik dat al gezegd heb, dan was dat in vertrouwen, én in een emo tionele bui," zegt Kaja. „Dat meen ik helemaal niet." Tijdens het gesprek opperden de Riagg-vrouwen de mogelijkheid van een tijdelijke opname voor Kaja, zodat ze wat tot rust zou kunnen komen, Kaja liet duide lijk weten daar geen behoefte aan te hebben. Kaja: „Op een gegeven moment ging ik Mohamed verschonen. De twee Riagg-medewerksters zei den dat ze even beneden in de au to moesten overleggen en dat ze daarna meteen terug zouden ko men. Na een uur waren ze er nog niet. Ik ben toen maar even gaan rus ten. Ik lag amper toen de bel weer ging. Het waren de mensen van de Riagg, vergezeld door politie mensen. Ik moest maar rustig meekomen, ze hadden besloten dat ik 'maar een tijdje ergens an ders moest gaan uitrusten'. Ik mocht niks meenemen." Kaja verzette zich. „Helemaal op het laatst pakte ik een mes uit de keuken, maar toen mijn vader zei dat ik het moest laten vallen, heb ik dat meteen gedaan," Kaja werd, na een heftige scher mutseling, per politiewagen naar bureau Marconiplein gebracht. Zowel zij ais haar ouders, die later arriveerden, werden in een geslo ten cel gezet. Later mocht de deur open, na herhaald verzoek van de familie Kaja CWe rijn toch geen criminelen?'). Vandaaruit ging het per ambulance naar Duin en Bosch in Castricum. Mohamed bleef thuis achter. Na twee dagen werd Kaja weer ontslagen uit Duin en Bosch. Ze kreeg naar eigen zeggen geen na dere uitleg. Behandelend genees heer D. van Grootheest van Duin en Bosch wil geen commentaar geven. Minesser Kaja was in 1998 al eer der opgenomen geweest vanwege klachten over depressie, zegt haar Rotterdamse huisarts H. Willems. „Het is de tweede keer dat ze zo iets flikt, ze heeft wel vaker hyste rische buien, maar dit is typisch een geval van verkeerde inschat ting. Dat komt voor doordat jonge psychiaters bij de Akute Dienst vaak weinig ervaring hebben. On der grote druk nemen ze dan soms de verkeerde beslissing. Dit had niet mogen gebeuren. Ze had den eerst contact met mij op moe ten nemen. Ze ziet misschien wel spoken, en ze heeft een wispelturig karakter, maar ze heeft geen psychiatrisch beeld. Wij noemen dat een 'bloei ende hysterica'." Minesser Kaja was sinds de bevalling depressief. De slechte relatie met haar echt genoot was weliswaar sinds de komst van Mohamed iets verbe terd, maar ze voelde zich rot. „Ik had nergens zin in," zegt ze zelf. „Ik wist vaak niet meer wat ik moest doen als Mohamed bleef huilen terwijl ik alles had gedaan om het hem naar de zin te maken. Ook hoorde ik wel eens vreemde geluiden, maar dat hoort iedereen die veel alleen thuis is wel eens. Ik hou zielsveel van mijn kindje en wil hem voor geen goud in de wereld missen." Directeur J.F. Lamé van Riagg Rijnmond Noord West: „Het pro bleem is: als hulpverlener mag ik niet op de casus ingaan. Maar ik heb niet het idee dat er fouten ge maakt zijn. Mij heeft in ieder ge val nog geen enkele klacht be reikt." Kaja is inmiddels wanhopig. „Hoe moet het nu verder? Ik durf me niet meer op straat te vertonen. Weggesleept door de politie! Wat moeten de mensen wel niet van me denken?" nacht van 26 op 27 maart van vo rig jaar Yalincinkaya om het le ven te hebben gebracht,doorhem eerst te mishandelen en vervol gens van de Zeelandbrug te gooi en. Vissers vonden het lichaam la ter in de Oosterschelde. Via een telefoonkaart die op het lichaam van het slachtoffer werd gevon den, leidde het spoor naar de Rot terdammer. Aan de hand van verklaringen van zowel de echtgenote van K als zyn zwager en schoonzus kon de Rotterdammer worden aange houden. Volgens K's zwager en schoonzus heeft de Rotterdam mer vlak nadat het misdrijf was gepleegd zijn vrouw verteld dat hij 'Hadji' om het leven had ge bracht. De echtgenote van K ver telde het vervolgens aan de hele familie. In het vonnis stelt de rechtbank dat de enige belastende verklarin gen die door de zwager en schoon zus zijn afgelegd, Van horen zeg gen' zijn. Bovendien hadden bei den daarbij zelfbelang, omdat de zwager ook als verdacht aange merkt is geweest. Rotterdam De Algemene In spectiedienst van het ministerie van Landbouw en Visserij heeft 15 sportvissers een boete van zes tig gulden gegeven wegens zwart- vissen in Rotterdam en omliggen de gemeenten. Van alle 83 gecon troleerde hengelaars bleken er vijftien niet over de benodigde vispapieren te beschikken. Tjonge, wat lijkt het kabinet toch slagvaardig. Zomaar op een vrij dagmiddag met opklaringen be sluiten de ministers dat de tweede Maasvlakte er moet komen en dat het bedrijfsleven de A4-Noord als tolweg mag aanleggen. Huppe- kee, opschieten, aan de slag. Ja, dat imago zou Paars II zich graag aanmeten na alle ongein van de laatste tijd. Maar moetje die twee beslissingen eens tegen het licht houden. Flinterdun. Het2onnetje schijnt er ongefilterd doorheen. Wat heeft de ministerraad nou he lemaal beslist? Dat er twee deu ren opengezet worden. De deur naar de tweede Maasvlakte gaat weer iets verder open. Temeuzen, Vlissingen en de Moerdijk vallen af als alternatieven voor de Rot terdamse bedrijvigheid. Daarom mag er kustuitbreiding komen achter, of zo u wilt voor, de eerste Maasvlakte. Maar het kabinet houdt zich op de vlakte. De nieu we vlakte komt er pas als het be drijfsleven genoeg wil meebeta len. En als eerst de bestaande be drijfsterreinen in de Rijnmond beter benut zijn. Op zijn vroegst wordt in 2002 begonnen met de aanleg. En dan nog maar stukje bij beetje. Eerst 500 hectare, daar-c na nog eens 500 hectare. En met daarnaast 750 hectare voor 'nieu we natuur' denkt het kabinet ze ker te voldoen aan de eis van duurzame ontwikkeling? De Tweede Kamer had als eis gesteld dat de leefbaarheid qua belang nevengeschikt is aan het zoeken naar ruimte voor de mainport. Daar is Tineke Netelenbos echter nog geen stap verder mee. De mi nister van Verkeer en Waterstaat is er niet uit en het zogenaamde besluit over de tweede Maasvlak te moet dat verhullen. En al bij voorbaat legt ze de schuld van een mislukking bij het bedrijfsleven, Als er onvoldoende belangstelling geld) van het bedrijfsleven komt, gaat het feest niet door, heeft Netelenbos verklaard. Met de A4-Noord hetzelfde ver haal. De deur naar een rijksweg door Midden-Delfland gaat ook iets wijder open. Maar dan moet het bedrijfsleven de aanleg beta len - in ruil voor tolheffing over 25 jaar, als het niet langer wordt, want ongetwijfeld zal de Tweede Kamer vasthouden aan de eis van goede inpasbaarheid van de weg langs Schiedam/Vlaardingen en door het polderlandschap (liefst in een tunnel, zoals de Rotterdam se verkeerswethouder Herman van den Muijsenberg met goede redenen bepleit). Dat wordt dus duurder dan twee consortia voor de A4-Noord tot nu toe hebben be dacht. Zien ze dat zitten? Het licht mag dan op groen staan, het kan zo weer op rood springen. Dus wat heeft het kabinet nu ei genlijk beslist? Dat het een be paalde kant op moet. Net zoals dat je zegt dat RandstadRail er moet komen, zonder dat je weet of de voorkeurtracés op draagvlak kun nen rekenen en haalbaar zijn. Op de Coolsingel kun je zien welke dilemma's dat oplevert. Het colle ge van burgemeester en wethou ders wringt zich in alle boehten, maar de Blijdorpboog valt slecht bij de bewoners van de Essen burgsingel en tegen de Spoorsin- gel-variant wordt lekker ouder wets actie gevoerd door de hele Provenierswijk. Een leuke opgave voor een gemeentebestuur dat met de mond belijdt beleid samen met de burgers te willen maken. De tweede Maasvlakte - waarom zouden we dat ding trouwens geen Rijnvlakte noemen, zoals WD-statenlid Ronald Waterman bepleit? - zal volgens het kabinet in fases gerealiseerd worden. Dat is echter voor het bedrijfsleven niet aantrekkelijk, waarschuwt de algemeen directeur van het Ge meentelijk Havenbedrijf Rotter dam, Willem Scholten, een man die van zakendoen meer verstand heeft dan alle ministers bij elkaar. Een fasegewijze aanleg is econo misch minder interessant, het is goedkoper om het in één keer goed te doen - en goed wil zeg gen: rekening houdend met na tuur en milieu (Voomes Duin). Je vraagt je af waarom havenwet houder Hans Simons blij is met dat holle regeringsstandpunt. Een duidelijk signaal, noemt Si mons het. Duidelijk is hooguit dat de ruimte voor de mainport bin nen de Rijnmond gevonden moet worden en niet in Zeeland of Noord-Brabant. En dan is toch de hamvraag: hoe houdt het kabinet de Rotterdamse regio leefbaar?

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1999 | | pagina 4