27 F Everse dacht dat hij droomde Imh We hebben echt geen cadeautjes weggegeven Greene rekent af met mythe-Johnson Sparta put nieuwe moed uit royale zege in derby tegen Excelsior: 6-0 'Heel' Groningen is woedend op Excelsior Robin Korving weer sneller over de horden Dordrecht '90 zwaait arbiter Uilenberg uit RKC: de kunst van 't overleven Waterreus keert PSV de rug toe De Graafschap trekt Tsjech aan Rudy tekent bij MecheJen ULLLkUK ESP13ST S3ÖEÖB lESHEMF Rotterdams Dagblad Sport Donderdag 17 juni 1999 DordrechtVeel deed de 2-1 zege van Dordrecht'90 gisteravond op Emmen er met meer toe, want beide clubs waren al uitgescha keld voor promotie naar eredivi sie. Toch glom Robert Verbeek na alloop van trots. ..V.'e zouden het lachertje van de nacompetitte worden. Zeker de media hebben we een fikse draai om de oren ge geven." Scheidsrechter Jaap Uilenberg floot aan de Krommedijk zijn laat ste wedstrijd van zijn carrière. Ook m de laatste ronde van de na- competitie zal de man uit Losser ruet meer aan bod komen. Uilen- berg legt zich bij dit voldongen feit neer, al koestert hij wel enige hoop dat de KNVB hem alsnog voor een keer dispensatie ver leent. Zoniet, dan hangt de scheidsrechter het tricot defini tief aan de wilgen. „Want in het amateurvoetbal zien ze my in elk geval niet terug." Cbima Onyeike en Abilio Maxi- miano brachten Dordrecht'90 te gen Emmen op een 2-0 voor sprong, alvorens Martin Drent le- genscoorde. DordrtchlDO: Do Ligt. Summervtllc, Wat- Limaleo, Van Dalen, Sand vliet, Monteiro, Schaap, Aandcwiel Di Gregono (59 Maxi- miano). Simons (59 Xnusa\ Onyeike WaalwijkDe kunst van het over leven. RKC kent 'm als geen an der, Dank zij de zege van 2-0 op FC Zwolle - de enig overgebleven concurrent - handhaafde de ploeg uit Waalwijk zich gisteren voor de derde maai op rij via de nacompetitie in de KPN Teiecom- petitie Van Arum opende de sco re vyf minuien na rust. Cornelisse maakte pas in de slotminuut aan alle onzekerheid een einde. EindhovenRonald Waterreus zal toch vertrekken bij PSV. De om streden doelman was aanvanke lijk vastberaden de concurrentie strijd aan te gaan met de Joegosla vische keeper Ivica Krab. Maar inmiddels gelooft Waterreus niet dat hij een eeriyke kans zal krij gen van de nieuwe PSV-trainer Eric Gerets, Daarom staat hij open voor aanbiedingen van an dereclubs. Waterreus, die zijn profcarrière begon bij Roda JC. liet onlangs nog weten te willen vechten voor zijn plaats. „Krab zit zo weer op de bank," zei hij onder meer. Na overleg met zijn zaakwaarnemer Kees Ploegsma is de Limburger daar op teruggekomen. Belang stelling is er volop voor de keeper, niet vanuit Nederland maar wel van gereputeerde clubs uit de En gelse Premier League. Vooral As ton Villa en Leicester City zyn concreet. Doetlnchem De Graafschap Heeft zich versterkt met de Tsje chische spits Michal Nehoda. De Doeünchemse club kwam gister avond tot een akkoord met de Tsjech. Nehoda krijgt een half jaar om zich te bewijzen in Doe- tinchem, waarna De Graafschap een optie heeft om de speler voor nog eens 4,5 jaar aan zich te bin den. Deze afspraak is gemaakt omdat De Graafschap de Tsjech nooit heeft zien spelen. De spits is ge- scout door Udinese, de Italiaanse club uit de Serie A waarmee De Graafschap een samenwerkings verband heeft. Nehoda is de zoon van de Tsjechische recordintema- tional Zdenek Nehoda, die negen tig interlands speelde en in 1976 met Tsjecho-Slowakye Europees kampioen werd. Amsterdam De Poolse midden velder Andrzej Rudy verlaat Ajax. Hij signeert deze week een twee jarige verbintenis bij de Belgische club KV Mechelen, dat is gepro moveerd naar de hoogste afde ling. Rudy's contract bij Ajax looplat. Spits Benni McCarthy is ook van plan te vertrekken bij Ajax, even als Sunday Oliseh. De Nigeriaan- se verdediger, die ook weg mag. besluit binnen enkele weken of hij ingaat op het aanbod van Atlé- tico Madrid. Door Sjoerd Bootsma RotterdamVertwijfeld zat een aantal spe lers van Excelsior te wachten op het vertrek van de bus. „Wat wordt er gezegd9 Ze gelo ven toch met echt dat wij een wedstrijd zou den weggeven?" klinkt het bezorgd. Zij, de Kralingers. hadden zo graag nog één keer willen vlammen, maar na de snelle ope ningstreffers van Sparta bleek de accu leeg. Toch namen lang met alle leden van Excel sior genoegen met die uitleg. „Schande," riep directeur Simon Kelder. „Alle goodwill die je hebt opgebouwd, geef je één wed strijd weg," meende voorzitter Martm de Jager. „We verdedigden als makrelen," vond trainer Adne Koster. Marvin Brunswijk was - met de halverwe ge vervangen Raymond de Waard (hy ver trekt zo goed als zeker naar Cambuur) - de voornaamste boosdoener in de ogen van Excelsiors oefenmeester. De vervanger van de geschorste Sjaak Polak liet Ah Elkbalta- bi binnen twee minuten achter zich langs glippen en mocht na zeventien minuten plaats maken voor Michiel Sol. „Ik snap er mets van," mopperde Brunswijk. „Ik baal nog steeds. Ik weet niet wat er mis ging, maar het begon allemaal bij my." „We wilden," legde spits Geert den Ouden uit, „het Sparta wel degelijk lastig maken. Het begin was identiek aan het duel bij ons. Sparta kwam op twee-nul, waarna wij een goede kans kregen. Die leverde nu geen doelpunt &p. Daarna gmg er bij ons achter alles in. Het leek anders, maar we hebben echt geen cadeautjes weggegeven „Na die vroege goals konden wij vrijuit spe len," besefte Sparta's tweevoudige doel puntenmaker All Elkhattabi, die de eerste en de laatste treffer voor zijn rekening nam. „Wij hebben alle kansen benut. Maar ik had niet verwacht dat het zo gemakkelijk zou worden, want Excelsior heeft een goede ploeg." „Het liep zoals wij het wilden," analyseerde John Nieuwenburg. „Vroeg scoren en dan uitlopen, zo hadden we het gepland. Maar we zijn er nog niet. Het wordt hee! moeilijk in Groningen. We moeten winnen en mis schien is dat wel goed ook. Nu moeten we vol aan de bak." „Het is leuk dat Huizingh niet speelt," wist Mark Noorlander, die in de rust met een on willige kuit afhaakte, „maar Groningen heeft vast een goede vervanger klaar staan. We mogen het nu niet meer laten glippen. Neg drie punten en we zijn klaar. Eind goed, al goed." Door Piet Ocks RotterdamEindelijk was er weer eens reden tot vreugde op het bijna voltooide Kas teel, waar de trouwe aanhang van blijdschap de wave intro duceerde. Eindelijk ook straalde Sparta vertrouwen uit, al is het nog te vroeg om te juichen. De beslissing valt zaterdag in het Groningse Oosterpark-stadion, waar voor Sparta na de 6-0 over winning in de derbj tegen Excelsior slechts een zege toereikend is voor handha ving in de eredivisie. „De wetenschap dat we moeten winnen is beter dan dat we by een gelijkspel al zeker zouden zijn," vond Jan Everse. „We hebben geen ploeg om op een gelijkspel te gokken." Sparta's trainer kon eindelijk ook eens positief reageren op zyn dit seizoen zo fel bekritiseerde ploeg. Eindelijk kon hij de loftrompet steken over Manila, die de op het laatste moment de geblesseerde Kew Jaliens diende te vervangen. Niet alleen vanwege diens inzet, maar ook vanwege de twee-doel punten (3-0 en 5-0), die hij voor zijn rekening nam. Maar ook over Mark Noorlander, die een degelij ke indruk maakte en over Arjan van der Laan, die naast zijn ge bruikelijke inzet ook weer eens aan scoren toekwam (3-0). Doeltreffend Lovende woorden ook aan het adres van Aii Elkhattabi, die te gen Helmond Sport zo opvallend faalde, maar tegen Excelsior eveneens twee keer doeltreffend was. De vierde treffer kwam op naam van Dennis Krygsman, die een voorzet van Arjan van der Laan onberispelijk inkopte. „Op een gegeven moment," grapte Jan Everse, „heb ik Adri van Tig- gelen gevraagd mij wakker te ma ken. Ik dacht dat ik droomde." „Toch," meende Sparta's trainer, ..heb ik tegen deze wedstrijd op gezien. „We misten met Dave van der Meer, Joehem van der Hoe ven, Kew Jaliens en Nico Jalink bijna de gehele verdediging. Daarom was ik genoodzaakt een zeer aanvallend elftal op te stel len. Gelukkig is het goed uitge pakt. Het scoreverloop was bepa- Sparta viert feest na de zesde treffer van Ali Elkhat tabi, die aan gever Romeo Wouden (15 op zijn schou ders draagt. Dave Kaste lein komt aan gerend, ter wijl arbiter RoelofLuInge toekijkt. Foto Joep van der Inzet: Yurtcan Kayls (I) en DanielRjjaard strijden om de w* Foto John de Pater lend, want als je na vijf minuten al op een twee-nul voorsprong staat, krijg je alleen maar meer vertrou wen." De insinuaties van 'Rotterdam mers helpen elkaar' ten spijt, was Excelsior niet van zins de punten voetstoots aan de stadgenoot te la- Helmond Het bloed van Hans .Nijland ,had het kookpunt al langbereikt, toen arbiter Bossen de wedstrijd' tussen sHelmond Sport en FC Groningen (0-1) de geschiedenisboeken- - inblies. Woest was de -Groningse direc teur. En met hem elftalleider Theo Huizinga en "heel' Gronin gen. „Dit is een grove schande,- brieste Nijland, doelendopded- 0 overwinning van Sparta op stadgenootExcelsior. r „Die De Jager heeft zyn'zin ge-' kregen," bromde Nijland. „Het is toch niet te geloven." Nijlands. ergernis was begrijpelijk. ExCel- siors voorzitter Martin de Jager had na het duel tegen FC Gro ningen immers uitgeroepen dat hy 'er niet aan moest denken' dat Sparta zou degraderen. „Dat kan toch niet," riep Nyland ver- .twyfeld. „Hy zou er verstandig aan düëfi uiu uiumuueiiijk af ie treden." „Het gaat me," zo raasde hy ver der, „niet dm die 6-0, maar om het principe. Helmond Sport heeft tegen ons zijn sportieve plicht vervuld, maar dat kun" je van Excelsior toch moeilijk zeg gen als het na twintig minuten al 5-0 is. Er zaten twee scouts van ons in Rotterdam op de tri bune en die belden me na een kwartier. Weet je wat ze zeiden? Hans, we gaan weg. Iedereen op de tribune zit hier om deze wed strijd te lachen,". Trainer Jan van Dijk wilde aan de derby in Rotterdam geen woorden vuil maken. „Dat lijkt me niet verstandig. Ik vind wel dat Excelsior vreselijk, voor lui staat," maar daar wil ik het bij la ten." John de Wolf, oud-speler van Sparta.en FC Groningen, wilde niets van competitievervalsing weten. „Zulke dingen gebeuren. De Jager kan wel allemaal din gen roepen, maar hij staat toch niet op het veld?" aldus de ver dediger van Helmond Sport, die gisteravondgeschorstwas. .ken fraaie treffer van invaller Pascal Averdijk (0-1) voorkwam in'Helmorid dat FC Groningen de dupe werd van het resultaat op Spangen. Meevaller voor Spartais dat Harris Huizingh te gen zijn tweede gele kaart .opliep ten. Martin de Jager mocht zich dan hebben laten ontvallen dat hij liever Sparta dan FC Groningen in de eredivisie ziet, „het was echt de bedoeling er een echte wed strijd van te maken," benadrukte Adrie Koster. „Nu lijkt het alsof we het hebben weggegeven. Maar dat is niet zo. Er is geen sprake ge weest van opzet. Wc waren juist van plan het Sparta moeilijk te maken, maar de scherpte ont- Nacompetitie Groep A Dordrecht '90-Emraen 2-1 (0-0), 55. Onyeike 1-0, 70. Maxumano 2-0, 73. Drent 2-1. Scheidsrechter: Uilenberg. Toeschouwers 1000. RKC-FC Zwolle 2-0 (0-01.50. Van Arum 1-0,90 Cornelisse 2-0. Scheidsrechter: Braamhaar. Toeschouwers: 620Ó. Gele kaart. Vaji der Leegte (RKC), Wijnands (FC Zwolle). brak. Want als je ziet wat voor fou ten ten grondslag liggen aan de eerste twee doelpunten..." Sparta's snelle 2-0 voorsprong brak alle weerstand bij de Kralin gers. „Niet zo vreemd," vond Jan Everse, „als er niets meer op het spel staat. Excelsior was al uitge schakeld. In de eerste wedstrijd kwamen wij ook snel met 2-0 ach ter, maar dat was de tweede wed strijd van de nacompetitie, waarin ook Excelsior nog alle kans had op een eerste plaats. Nu lag het an ders." Omdat Sparta ook niet meer zo hoefde - het doelsaldo speelt geen rol meer in de slotwedstrijd bij FC Groningen - werd er na rust nog slechts één treffer aan het totaal toegevoegd. „We hoef den met meer vol gas te geven. Maar als we desondanks slim wa ren blijven spelen, hadden we zelfs de dubbele cijfers kunnen halen," luidde de enige kritiek van Everse. Lichte blessures van John den Dunnen, Mark Noorlander en Er ik Tammer deden Sparta's trainer besluiten hen te wisselen, waarbij invaller Romeo Wouden zich 'on derscheidde' door steeds weer in buitenspelpositie te lopen. Everse cynisch: „We zullen hem deze re gel morgen nog een keer uitleg gen. Maar ach, met zes-nul wor den deze foutjes vergeven." Sparta staat zaterdagavond voor de laatste krachttoer. Everse: „La ten we hopen dat we zaterdag net zo'n eerste kwartiertje hebben." Sparta: Jansen, Mariba, Nieuwenburg, Noorlander (4G Kastelein), Van der Lui der., Ysr. der Laan, Krijgsman, Ferguson, Elkhattabi, Tammer (57 Kayis), Den Dun nen (46, Wouden).* Excelsior: Zegers, Ryaard, Van der Kruis, AUach, Brunswijk (16 Sol). Fattouchi, Tu- ray, Hertog (67.Heerkens); Kahraman, Den Ouden, De Waard (46. Breetveld) Maurice Greene na zijn nieuwe wereldrecord op de ÏOO m. Foto Reuters de honderd meter werd hij in 1997 wereldkampioen, toen als relatie ve nobody. Vorig jaar bewees Greene geen eendagsvlieg te zijn. In juni liep hij 9,79 in Eugene en drie weken later 9,84 in New Or leans. Beide tijden werden niet er kend, een teveel aan rugwind had hem geholpen. Indoor lukte het wel in Madrid, toen het wereldre cord op de 60 m met 639 voor hem was. Begin dit jaar, in Japan, werd hij ook wereldkampioen op dat onderdeel. Greene en Greene al leen is de huidige koning der sprinters. Gisteravond, in Athene, was het praktisch windstil. De ééntiende voordeel was te verwaarlozen. Al les zat mee, de eerste start was meteen goed, En wéér bleef hij Boldon (tweede in 9,86) voor, ter wijl de Canadees Surin als derde onder de tien seconden bleef (9,97). Athene Het wereldrecord op de 100 m, het koningsnummer van de baanatletiek, is terug in Ameri kaans bezit. Wereldkampioen Maurice Greene liep de afstand gisteravond tijdens de Grand Prix Il-wedstrijden in Athene in 9,79 sec. Dat was 0,05 sec sneller dan de Canadees Donovan Bailey bij de Olympische Spelen in Atlanta 1996. Officieel stond het wereldrecord bijna drie jaar lang op 9,84, maar de herinneringen aan de 9,79 van Ben Johnson vervaagden nooit. De Canadees werd na de olympi sche finale van Seoul 1988 op het gebruik van verboden middelen betrapt, waarna zyn tyd uit de re cordboeken werd gegumd, Gree ne heeft nu ook met de mythe- Johnson afgerekend. Voor Greene was het weercien met Athene een succes. Op dezelf- Athene Robin Korving b*",rt tijdens de Grand Prix Il-mee- ting in Athene zijn Nederlands record op de 110 m horden ver beterd. De Nederlandse atleet eindigde in 13,18 sec. Dat was éénhonderdste seconde sneller dan zijn oude toptijd, die hij vo rige week donderdag in Helsin ki liep. Korving werd in de Griekse hoofdstad uerde. De race, waar bij de atleten 0,3 meter per se conde tegenwind hadden, werd gewonnen door de Amerikaan Larry Wade (13,11). De Cubaan Anier Garcia werd tweede, 13,12. Europees kampioen Colin Jack son (GBr) werd in dezelfde tijd als Korving vierde. Lieja Koeman werd in de Tsikli- tiria-meeting vierde bij het ko- gelstoten, met een prestatie van 18,40 m. Dat was acht centimeter minder ver dan haar persoonlijk record van 18,48, dat ze afgeloH pen weekeinde bij de Gouden Spike in Leiden op 18,48 stelde. De 18,40 m was wel precies de riehtprestatie voor deelname aan de Olympische Spelen in Sydney. Stand RKC FCZwoile. Dordrecht'90... Emmen ...5 4 t 0 13 10- 3 ..5 2 2 1 8 7-6 ...5 1 1 3 4 8-12 ..5 1 0 4 3 30-14 Groep B Helmond Sport-FCGroningen 0-1 (0-0) 62. Averdijk 0-1. Scheidsrechter; Bos sen. Toeschouwers- 2425 Gele kaart: Huizingh, Atteveld, Matthys, Johans son (FC Groningen). Sparta-ExcelsiorS-0 (5-0),2. Elkhattabi 3 -0,3 Manila 2-ü, 14 Van der Laan 3-0, 16 Krygsman 4-0, 24 Manila 5-0, 46. Elkhattabi 6-0 Scheidsrechter: Lumge. Toeschouwers- 6000. Stand FC Groningen5 4 1 0 13 16- 5 Sparta5 4 0 l 12 16- 6 Excelsior5 1 1 3 4 9-17 Helmond Sport5 0 0 5 0 4-17 X DOE MEE: En win een VIP-arrengement voor twee personen tijdens de finale van het World Port Tournament op 4 juli 1999 Het deelnemersveld voor het WPT '99 dat wordt gehouden van vrijdag 25 juni tot en met zondag 4 juli 1999 in het nieuwe Neptunus-honkbaf-stadion te Rotterdam staat vast, Naast de teams van Nederland, het win nende team van twee jaar geleden Cuba. Taiwan en de Dallas Sox (USA) is het uit de Haarlemse Honkbal Week bekende team van de Sullivans (USA) aan het deelnemersveld toe-gevoegd. Met deze vijf teams heeft het World Port Tournament weer een enorm sterke bezetting en beloofd het ook dit jaar weer een enorm suc ces te worden. Lezers van het Rotterdams Dagblad maken kans op een ViP-arrangement voor twee personen tijdens de finale van het World Port Tournament op 4 juli 1999. Wie de juiste antwoorden op onderstaande vragen geeft dingt mee naar een van de volgende prijzen: Hoofdprijs: VIP-arrangement voor 2 personen tijdens de finale op zondag 4 juli 1999 bestaande uit Lunch voor 2 personen tijdens sponsor- en persbrunch; VIP-uitnodiging in de VIP-box waar, onder het genot van een drankje, kan worden qekeken naar de finale van het WPT; Overhandigen van bloemen tijdens de uitreiking van de Donald Bax Award aan een door de pers aangewe zen speler van het toernooi; Sponsorpakket van Stichting Rotterdam Baseball. Troostprijzen: 10 tnbunekaarten voor 2 personen voor de finale op zondag 4 juli 1999. Wie won twee jaar geleden het zevende World Port Tournament? A. Nederland B. Cuba C. Baltimore Uorrigans Bij welke major Leaque- organisatie bracht de huidige manager van Neptunes, Robert Een hoorn, de langste tijd door? A. New York Mets B. Anaheim Angels C. New York Yankees Wie is de huidige Van welke Europese manager van het honkbalbeker is Nederlands team? Neptunus op dit moment de houder? A. Robert Eenhoorn A« Europa Cup 1 B. Charles Urbanus B. Europa Cup 2 C. Jan Dick Leurs C» Geen Inzendingen met vermelding van naam, adres, leeftijd en telefoonnummer moeten uiterlijk 25 juni in ons bezit zijn en kunnen worden opgestuurd naar: Rotterdams Dagblad, Prijsvraag WPT (afdeling PR/Promotle), Postbus 1162,3900 BD Rotterdam

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1999 | | pagina 9