22 'We missen de uitstraling van een kampioen' Gokke viert rentree met een wicket Softbalsters boeken twintigste competitiezege van het seizoen Imhoff wint toernooi TSF na marathonpartij Chantal Achterberg twee keer eerste bij NK zwemmen voor junioren De Groot buiten het podium in Oud Gastel Zesde plek voor veteraan Van Zanten op Kadeloop DWS speelt nog een jaar in plaats van Saturnus'72 Rotterdamse zesdaagse met internationaal tintje Rotterdams Dagblad Maandag 5 juli 1999 Door Bart Boerop Schiedam Wie houdt Schiedam van de softbaltitel in de eerste klasse af? Wie kan de sneltrein van coach Leo Buiteman stoppen? Niemand, zo lijkt het. De softbalsters zijn nog ongeslagen en behaalden zaterdag door de dubbele zege (8-1 en 5-2) op Haarlem de twintigste overwinning van het seizoen. „Wat we nog missen, is de uitstra ling van een kampioen," sprak Buiteman na afloop. trAls we het veld oplopen moeten we uitstra len dat we niet te kloppen zijn. Op het eigen veld zie ik 'dat bij een aantal speelsters wel terug, maar in uitwedstrijden mis ik het. Dat komt ook doordat we een enorm jong team hebben. Voor meiden van vijftien en zeventien is het misschien moeilijk zo over te ko men." Praten De ploeg scherp houden, dat is het grootste probleem voor Buite man. „Veel praten, daar gaat het om. Door veel te praten probeer ik ze bij de les te houden." En praten deed de coach veel. Niet alleen tij dens de 'nazit', maar ook geduren de de wedstrijden. Hij drukte zijn speelsters op het hart de strijd aan te gaan met de Haarlemse pit chers („Durf initiatief te nemen"), wees pitcher Elske ten Hoope te recht toen ze na een geworpen bal de beslissing van de scheidsrech ter in twijfel trok („Hij was te laag, niet bedelen") en stond zijn veld oy („We gaan voor de dubbel, kan jers"). Buiteman raakt niet uitgespro ken over de zee van talent die hij oij Schiedam onder zijn hoede heeft. Vier van zijn pupillen heb- oen net een trip met Jong Oranje naar Taiwan achter de rug en een vijfde (de vijftienjarige Ellen Ven der) heeft in juli een trip naar de Antillen voor de boeg voor de Ko- mnkrijksspelen. Buiteman: „Vijf den jaar is ze, en heb je haar van daag zien spelen? Met een twee- honkslag en een honkslag haalde ie in het tweede duel drie punten voor ons binnen en als catcher speelde ze een ijzersterke partij." De coach was vooraf enigszins be vreesd voor de Haarlemse softbal sters. „Ik wist wel dat wij beter waren, maar Haarlem is een enorm geroutineerde ploeg. Die moet je geen kansen geven, an ders krijg je het gegarandeerd moeilijk." Schiedam legde in de dubbele ontmoeting de basis voor de twee zeges in de eerste inning. In het eerste duel nam de thuisploeg in de openingsslagbeurt een 3-0 voorsprong, in de tweede wed strijd begonnen de Sehiedamsen nog beter (4-0). De coach van Haarlem zag zich genoodzaakt in de tweede wedstrijd zijn starten de pitcher Carolien Soares Lopes al in de eerste inning te vervan gen. Slagzone Soares Lopes kon de slagzone niet vinden en moest na drie keer vier wijd en twee honkslagen tegen meteen naar de kant. Aan Jolanda van der Linden de ondankbare taak de schade beperkt te houden en dat lukte afgezien van de twee- honkslag van Ellen Venker die Vanessa van Duuren en Cyselle Korpel over de thuisplaat bracht, nog redelijk. De twee wedstrijden kenden een vrijwel identiek scoreverloop. Na de eerste inning waarin Schiedam vol uithaalde, volgden een aantal innings waarin zowel Schiedam als Haarlem niet tot scoren kwam. Elske ten Hoope mocht de volle zeven innings gooien en kwam mede door enkele fraaie dubbel spelen van het veld nooit in de problemen. Pas in de laatste in ning stond zij Haarlem toe de eer te redden. In de tweede wedstrijd mocht de Haarlems slagploeg proberen de ballen van Moniek Ver/loet weg te slaan. Vervloet deed het aan merkelijk minder dan Ten Hoope. „Maar ik neem het haar niet kwa lijk" was Buiteman vergevings gezind. „Zij heeft duidelijk nog wat last van de reis naar Taiwan. Chantal Hart man maakt een Haarlem se slagvrouw uit op het tweede honk. Schiedam won twee keer van de geroutineer de Haarlemse ploeg. FotoPeter Molkenboer Het was vreselijk daar. De lucht was enorm vervuild. De bevolking liep zelfs met mondkapjes op. Het eten was verschrikkelijk en zeven speelsters hebben nog een tijd op gesloten gezeten ineen lift." Na twee keer vier wijd in de vijfde inning werd Vervloet vervangen. Gek genoeg nam niet Jennifer Weber het pitchen over, maar Els ke ten Hoope die er al een hele wedstrijd op had zitten. „Jennifer is geblesseerd aan haar rug," leg de Buiteman uit. „Ik had de gok wel kunnen nemen haar te laten gooien, maar dan was ik haar mis schien drie weken kwijtgweest. De stand in de wedstrijd het het t oe Elske terug te halen." Jennifer Weber: ,3ij een oefen wedstrijd vorige week schoot een rugspier van zijn plaats. Ik heb er vaker last van gehad. Hoe ernstig het is, is moeilijk te zeggen. Ik hoop dat die spier dinsdag na fy siotherapie weer op zijn plaats springt." Het beste was er bij Ten Hoope begrijpelijkerwijs vanaf. Zij moest twee tegenpunten in casseren, maar over de winst van Schiedam hoefde het publiek 2ich geen zorgen te maken. Tegenstand Buiteman: „Volgende week spe len we tegen onze grootste con current Run'71. Daar krijgen we te maken met meer tegenstand, maar we kunnen ons best een ver- liespotje permitteren. Ik probeer de druk weg te halen van mijn team. We praten daarom nog met over een kampioenschap. Ook al zijn we daar hard naar op weg." De hoofdklasse lonkt nadrukke lijk voor Schiedam. Toch bete kent de titel in de eerste kiasse niet automatisch een plaatsje tus sen de softbalelite van Nederland. Schiedam moet dan nog een 'best of five' spelen tegen de nummer acht uit de hoofdklasse. „Ik ben al nadrukkelijk aan het kijken naar de mogeiyke tegenstander. Ik denk dat we dat niveau aankun nen," loopt de coach op de zaken vooruit. Zijn team is nog zo jong en er zit nog zo veel rek in datje rustig kan stellen dat wanneer deze speel sters nog een jaar of vijf bij elkaar blijven, zij alles winnen in Neder land wat er te winnen valt. „Een utopie," weet Buiteman. „We moeten nü de hoofdklasse halen, anders dreigt het team al voor een deel uiteen te vallen. Ik vind dat niet verkeerd. De ontwikkeling van de speelsters staat voorop. Mochten we de hoofdklasse niet halen dan zorg ik er persoonlijk voor dat Elske ten Hoope een club op het hoogste niveau vindt. We vangen het wel weer op met talent uit het tweede." Eerste duel SCHIEDAM HAARLEM _._AüO 00 5 x=8 -..000 «00 1=1 Werpcijfers Schiedam: Elske- ten Hoope {7 mn.17-1-5-1. Haarlem: Carolien de Brnijn: (5,5 tnn1-0- 9-4Jolanda van der Linden 0-0-0-2. Tweede duel. SCHIEDAM HAARLEM.. -™400 010 x=5 ...000 020 0=2 Werpcijfers Schiedam. Momek Vervloei {4,5 inn1-4-3-0 Elske ten Hoope 0-3-1-0 Haarlem: Carolien Soares Lopes (vyf slag vrouwen) 0-3-1-0. Jolanda van der Linden' 3-0-5-1 Door Bas van den Berg Schiedam Met dertig procent Hinder deelnemers bleek het aarlijkse tennistoernooi van The Smashing Fellows (TSF) enigs- rins aan gezelligheid te hebben ngeboet. Jaren achtereen waren ie reereatiecategorieën flink be- iet, maar volgens wedstrijdleider Peter de Leede is die tijd voorbij. ,Het zijn in hoofdzaak jongeren 'iie op het tennistoernooi, in het cader van het RD Tenniscircuit, overheersen. Dat is een trend die rich een aantal jaren geleden al reeft ingezet. De jongeren komen •iileen voor de punten en de over winning en hebben verder weinig rijd voor het 'toernooigebeuren'." ,Dat is jammer, maar men ziet het overal terug in de sport. We zijn latuuriijk wel geschrokken van iet mindere aantal deelnemers. Vorig jaar waren dat er nog 241 en 'lit jaar 188 deelnemers. Dat komt overeen met 179 partijen tegen vorig jaar nog 226. Gelukkig hiel den we nog twintig categorieën over, met uitzondering dan van -lamesenkei B2. We hadden maar drie inschrijvingen en hebben het riaarom niet doorlaten gaan." Een van de langste partijen ging 'ussen Bart Imhoff en Reinoud Spliet in het herenenkel B2. De 17-jarige Vlaardinger is dit jaar B2 geworden en won zijn eerste toer- ïooi dit seizoen in drie sets (6-4,4- i), 6-2). „Ik heb er hard voor moe ren knokken," gaf Bart Imhoff uiterlijk toe. „In een wedstrijd net lange rally's had ik veel last van het benauwde weer. De wed- :drijd was zwaar en duurde erg lang. Ik schat zeker twee uur. We •varen aan elkaar gewaagd alleen •/iel het me op dat my n tegenstan der de meeste rally's goed af maakte, Uiteindelijk gaf myn be heersing cfè'doorslag." Makkelijk ;£o moeilijk Bart Imhoff het had, v,o makkelijk zegevierde Guillau- ln het dames- enkel Dl maakten An nemlekeZe- venbergen (foto)enMan- dy dan Tuin der er een spannende fi nale van. Den tuinder won met 6-4, maar Zevenbergen kwam sterk terug en won de tweede en derde set met 6-4. Foto Peter Molkenboer me Vliet m de finale van het he renenkel C tegen Mischa Lutik. Zijn tegenstander begon de wed strijd met een pijnlijke arm en gaf snel op. In het damesenkei C1 had winnaar Simone van Uitert een dnesetter (4-6, 6-1, 6-0) nodig te gen Leonie Roovers. Mandy den Tuinder was in het da mesenkel C2 net iets te sterk voor Danielle van Pelt: 6-3,6-4. Sander Kap won van Marc Schmidt in het herenenkel C2 in 6-3,7-5. Sebasti- aan Schuurman was snel klaar te gen Mare Donkersloot in het he renenkel Dl in 6-0,6-2, Achteraf ken de wedstrijdleiding (Ruby Westerman, Renee Verha gen en Peter de Leede) alsnog te rugzien op een geslaagd toernooi. Niet in de laatste plaats door het uitstekende weer, het regenbuitje zaterdagmorgen buiten beschou wing gelaten. „Het toernooi mag nog zo goed in elkaar zitten, het staat of valt met het weer tijdens de finales," aldus Peter de Leede. TSF organiseert al sinds mensen heugenis jaarlijks het open toer nooi. De club bestaat 46 jaar en telt plus minus 200 leden. Het eer ste mixteam zaterdag komt uit in de eerste klasse, terwijl het eerste zondagteam dit seizoen degra deerde naar de zevende klasse. Al vele jaren maakt TSF gebruik van vier gravelbanen aan de Stadhou derslaan. Bij het open toernooi maakt het ook gebruik van de ba nen van SLV en Los Bigotes. Dc tennissers kunnen deze week hun geluk beproeven op het toer nooi van het Maassluise Bequiek Er wordt daar vanaf vandaag ge streden in de categorieën BI (mannen). Cl, Dl, Dl-35, D2, D2- 25-rDe finales worden zondag op het terrein aan de Sportlsan ge speeld. Door Richard van 't Zelfde Schiedam Na de zeer gemakkelijke overwinning van verleden week tegen Rood Wit, wisten de cricketers van Ex- celsior'20 gisteren het bezoekende Ko ninklijke UD met de minste moeite de punten afhandig te maken. Nadat UD met een schamele 138 voor 8 aan de kant werd gezet, passeerden de Schiedam mers het totaal in 36 overs voor 5 wic kets. Niet de zege op 'de Koninklijke', maar de rentree van Sebastiaan Gokke was het nieuws van de wedstrijd. Aan het begin van het seizoen gaf hij te kennen wegens een rugblessure niet meer in actie te komen voor Exeelsi- or'20, maar enkele weken geleden begon hij voorzichtig weer te cric keten. Gokke vierde zyn rentree in het eerste met het nemen van een wicket. UD-opener Paul Pashly mocht als eerste het veld verlaten na goed bowlwerk van Jorg Henneke. De zelfde Henneke zou luttele minu ten later Pashly's vervanger, Al- bert van Nierop, voor duck het veld uitsturen. Vervolgens kwa men Kuijlman en Steven Lubbers op de mat, maar voordat het erva ren duo echt gevaarlijk kon wor den, was het gedaan met het part nerschap. Jacob Jan Esmeijer bowlde de voormalig captain van het Nederlands team uit, waarna Kuijman run out werd. Nadat ook Esmeijer zijn tweede wicket had gepakt, tegen Maurits van Nierop, was het min of meer gedaan met het batwerk van UD. Hierna was het aan de Schiedam mers om het bat te hanteren, geen van hen wist de goede individuele prestaties van verleden week ech ter door te trekken. Openers Carl Schewe en Eric Gouka waren al snel van het toneel verdwenen. Waar Carl verleden week nog goed was voor 47 runs werd hij nu voor vijftien runs gevangen. Gouka, verleden week goed voor veertien runs, lijkt in een neer waartse spiraal terechtgekomen. Gouka had ditmaal 21 ballen no dig om slechts voor 4 het veld te verlaten. Ook Aijan Ruts stelde in vergelijking met verleden week (44 not out) teleur. Ruts verliet het veio na sieehts tien runs byelkaar geslagen te hebben. International Luuk van Troost zette met onder meer twee vieren en een gigantische zes 35 runs achter zij naam en was daarmee topscorer. Meeste opzien baarde Marcel Schewe. Hij sloeg een bal voor vier runs het veld uit. Buiten de boundary werd een vrouw op rol schaatsen getroffen door de bal van Schewe. Zy werd pardoes omvergeke- geld. Marc Atkinson maakte tenslotte met een zes een eind aan de pot. Excelsior'20 lijkt zich met de recente overwinningen weer hervonden te heb ben. Al moet worden opgemerkt dat de 2eges werden geboekt op de zwakke broeders uit de vaderlandse competitie. Gelijk ieder seizoen is Excelsior'20, ge zien de kwaliteit van de spelers ook dit jaar weer een geduchte titelkandidaat. Toch is het dusver niet volledig naar wens verlopen. Er werden al vier wed strijden verloren: VOC, VRA, HBS en Ghandi, waarbij vooral de nederlagen tegen de laatste twee niets aan duide lijkheid te wensen overlieten. Desondanks ziet Excelsior'20 gastspeler Mark Atkinson de rest van het seizoen positief tegemoet. „Het is waar dat we vier belangrijke wedstrijden verloren hebben, waardoor we ons absoluut niet kunnen veroorloven er nog meer te ver liezen, maar ik zie alles nog heel opti mistisch in. Nu ook Sebastiaan Gokke weer terug is, kunnen we met het bow len meer kanten op. Ik hoop dat Eric Gouka zo snel mogelijk zijn bowlen weer kan oppakken. Tot de cricketstop moeten we alles winnen en wanneer we ook nog gevrijwaard blijven van blessu res kunnen we 2eker voor de titel gaan." Door Bas van den Berg Vlaardingen VZC heeft in Chantal Achterberg een nieuwe nationale juniorenkampioen kunnen begroe ien. De 14-jarige zwemster uit Vlaardingen presteer de het in Nijmegen om zowel op de 100 en 200 meter schoolslag als eerste aan te tikken. De tijd van Chantal Achterberg op de 100 meter schoolslag was 1,19,91 minuten en op de dubbele af stand 2.49.86 minuten. Op de 200 meter wisselslag realiseerde zij de achtste tijd in 2.39.26 minuten. Het was de eerste keer dat de talentvolle jeugdzwemster zo overtuigend van zich deed spreken. Ook Finn van der Bas oogste lof met zijn bronzen me daille op de 200 meter rugslag in 2.13.35 minuten. Eerder finishte de Vlaardinger als derde op de 100 meter rugslag in 1.04.64 minuten. Op de 100 meter vrije slag finiste hij als achtste m 58.91 seconden. Verder opvallende resultaten waren: Sjoerd Pijper negende op de 100 meter vlinderslag in 1.07.36 minu ten, Paul Brinkman tiende op de 200 meter rugslag in 2.30.67 minuten, Laura Kormann negende op de 200 meter wisselslag in 2.44.70 minuten, Laura Kormann twaalfde op de 100 meter vlinderslag in 1.18.44 minu ten en zesde op de 200 meter vlinderslag in 2.47.35 minuten. 'Walter Redering verbeterde op de 200 me ter schoolslag zijn persoonlijk record tot 3.01.01 mi nuten. Op de 4x100 meter vrije slag jongens kwam het kwartet Finn van der Bas, Sjoerd Pijper, Paul Brinkman en Roelof Imhoff tot 4.06.06 minuten, het geen een dertiende plaats betekende. Met dit juniorkampioenschap van Nederland kwam voor VZC het einde van een succesvol seizoen. Trai ner Martijn van de Maagdenberg blijft ook volgend seizoen bij de Vlaardingse club en begint in septem ber weer met de eerste trainingen. Oud Gastel Schiedammer Richard de Groot is vijf de geworden op de kwarttriatlon in Oud Gastel. De wedstrijd gold voor De Groot als generale repetitie voor het open Nederlands kampioenschap halve tri atlon dat zondag in het Limburgse Sfcein wordt ge houden. De Schiedammer voltooide de 1,5 kilometer zwemmen, veertig kilometer fietsen en tien kilome ter lopen in 2.00.31 uur. De Groot was ruim drie mi nuten langzamer dan winnaar Rob Schilder. Schipluiden—Bij de21e Kadeloop van Schipluiden is Rob van Zanten op een zesde plaats geëindigd. De Vlaardinger, die uitkwam in de categorie mannen 40, deed over de twaalf kilometer 40.32 minuten. Rob van Zanten was in een sterk veld de tweede veteraan die bij de eerste tien lopers eindigde. De Kadeloop die dwars door de Zouteveensepolder ging, onder de rook van Vlaardingen, telde 612 deel nemers. Winnaar werd Abdel Aziz uit Den Haag die een tyd realiseerde van 38.24 minuten. Het parcours- record staat al negen jaar op naam van Miehei de Maat in 36.20 minuten. De Vlaardinger, elk jaar een bekende verschijning op deze Kadeloop, moest door omstandigheden verstek laten gaan, Han van der Weck uit Maassluis finishte als veteraan mannen 40 op een zestiende plaats in 41.59 minuten. Kees Paalvast uit Vlaardingen nestelde zich als vete raan mannen 40 op de twintigste plaats in 42.34 mi nuten. Rob van Noordt (Hoek van Holland) volgde in zijn spoor in 43.25 minuten. Daarachter kwamen Ro nald Kolloffel uit Maassluis in 44.19 minuten en Niek Lievaart uit Maassluis in 45.00 minuten. Alfred van pelt uit Vlaardingen, ooit nog keeper van Sparta 2, eindigde op de 58e plaats in 45,52 minuten. Schiedam De mannen van handbalvereniging DWS spelen ook dit seizoen in de plaats van Satur nus'72 in de eerste divisie, Afgelopen seizoen be kroonde DWS het optreden in de eerste divisie met een derde plaats Saturnus'72 dreigde aan het begin van het afgelopen seizoen de plaats in de eerste divi sie te verspelen, omdat de club geconfronteerd werd met een leegloop. De vereniging uit Ridderkerk stelde Schiedam voor in haar plaats in de eerste divisie te spelen. Die asso ciatie-overeenkomst is nu met een jaar verlengd. DWS en Satumus'72 kwamen afgelopen seizoen overeen dat de Schiedammers drie jaar de plaats van de Ridderkerkers innemen. Die afspraak moet elk seizoen voor de handbalbond bekrachtigd worden. Mark Atkinson is op weg zijn eerste en enige wicket te nemen tegen Koninklijke UD. De speler van Excelsïor'20ziet nogtitelkansen voor de Schiedammers. FotoPe ter Molkenboer. RotterdamZes Rotterdamse wijken zyn deze week het strijdtoneel van de Rotterdamse wielerzesdaag- se. Voor de derde maal in successiezal dit evenement worden gehouden met met deelname van nationale en internationale clubteams, die elk uit vier renners bestaanDe regio is vertegenwoordigd door De Hoek se Renners, Delta (uit Spijkenisse) en de Rotterdam se clubs De Pedaalridders en Ahoy'. Uit het buiten land is deelname toegezegd van ploegen uit Duits land, België, Frankrijk en Engeland. Naast een 'ge woon' criterium rijden de renners een ploegentijdrit, een puntenrit en een afvalrace. Zeker is dat er een nieuwe winnaar komt. Tommy Post, de triomfator van de twee voorgaande afleve ringen, ontbreekt. Hij zette eind vorig jaar een punt achter zijn loopbaan. Het programma ziet er als volgt uit: Dinsdag: 18.00, Spinozaweg (Lombardijen), woensdag: 18.00, Lust hofstraat (Kralingen), donderdag: 18.00, Peppelweg (Schiebroek), vrijdag: 18.00, Jacques Dutielhweg (Prinsenland), zaterdag: 14.00, Doenkade/parcours Ahoy' (Oversehie), zondag: 12.00, Mariniersweg (Cen trum). Sportagenda Ups voor deze rubriek kunt a doorgeven aan de sportredactie van deze krant, post bus 373,3109 AJ Schiedam. De sportredactie is telefonisch bereikbaar onder 010-2732700 (Cat 01IM265227). MAANDAG 11 JULI TENNIS: Toernooi Bequick (Maassluis), Bl (mannen), Cl, Dl, Dl- 35, D2.D2-35+.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1999 | | pagina 10