23 Rallysprint draait om vermogen Rob Sienders vlamt eindelijk voor eigen publiek m Sander Kruis oppermachtig tegen Remco Rapmund Italië grijpt basketbaltitel EK-Ioting voor basketballers Zege Albers in Formule 3 Criville wint GP 500 cc HC Rotterdam verhuist in 2001 Jan Brinkman overleden Scheuren in de Waalhaven: Laat in de remmen, strak de bocht in en hard er weer uit Cricketers VOC compleet van slag Matth ijsse hersteld van schouderblessure Aeolus-Oledo struikelt nipt in halve eindstrijd Verlies softbalsters Rotterdams Dagblad Maandag 5 juli 1999 i Parijs Italië heeft zaterdag de Europese titel in het basketbal be haald. De Zuid-Europeanen wa ren in Parijs in de finale te sterk voor Spanje: 64-56. Voor de Italia nen was het de tweede Europese titel, de eer ste stamt uit 1983. Top scorer was zaterdag de op Jamaica geboren Carlton Myers, met acht tien punten. De eindstrijd in Bercy was be hoorlek eenzijdig. Spanje, dat vier keer in een EK-finale stond en nimmer won, kwam niet in het ritme. Al na 2? minuten bedroeg het verschil tussen beide teams negentien punten. Alberto Herr- eros, speler van Real Madrid, kwam tegen de Italianen tot tien punten, terwijl hij in de twee voor gaande duels goed was geweest voor 57 punten. Italië was scherp aan het net en verdedigde uitstekend. Die solide verdediging had de Azzuri vrijdag al langs titelverdediger en wereld kampioen Joegoslavië gebracht. De Joegoslaven moesten in Frankrijk genoegen nemen met brons, na een zege van 74-62 op gastland Frankrijk. Parijs Het Nederlands basket balteam is in de kwalificatie voor het EK van 2001 ingedeeld in een poule met onder meer Israël en Bosnië-Herzegovïna. Beide lan den waren de afgelopen weken ac tief tijdens de Europese titelstrijd in Frankrijk. Nederland is inge deeld in groep C. De poule bestaat verder uit Zweden, Bulgarije en Finland. De beste twee landen uit de poule plaatsen zich voor het EK dat in september 2001 in Tur kije wordt gehouden Nümberg Autocoureur Christi an Albers heeft zaterdag in Nüm berg zijn tweede zege van dit sei zoen in de Duitse Formule 3 be haald. De Nederlander had op de Noris-Ring in de zevende ronde van de Formule 3 na 35 ronden een voorsprong van 6,934 secon den op de Belg Yves Olivier. De Duitser Thomas Jager werd derde op 11183 secondenIn de race van gisteren werd Albers tweede ach ter de Oostenrijker Lechner, Eerder dit seizoen won Albers al de eerste race in de derde ronde in Oscherleben, De rijder van een Opel Dallara staat in de tussen stand tweede, met 87 punten. Voor hem staat de Duitser Jager, met 107 punten. Donington Park Alex Criville heeft op Donington Park de 500ec- klasse van de Grand Prix van Groot-Brittannie gewonnen. Het was de vijfde seizoenzege van de Spanjaard, die zijn voorsprong in het klassement vergrootte. De Ja panners Tayayuki Okada en Tet- suya Haiada werden respectieve lijk tweede en derde. In zijn honderdste race in de 500cc startte Criville gisteren slecht Na een ronde lag hjj op de zesde plaats. Daarna vocht hij zich op overtuigende wijze terug in de s* 1 om de topposities. Na de tier.i onde had hij de leiding in handen. „Ik weet niet waarom ik zo beroerd begon," zei hij later. Hij heeft nu 154 punten in de strijd om de wereldtitel. Okada volgt op 113, daarna komt Kenny Roberts met 102. De Amerikaan finishte op Donington Park als achtste, een goede start ten spijt. Rotterdam Hockeyclub Rotter dam verhuist in 2001 naar een nieuw complex aan de Molenlaan/ Hazelaarweg. De op een na groot ste hockeyclub van Nederland krijgt de beschikking over zes kunstgrasvelden. De verhuizing gaat versneld van start omdat rijkswaterstaat vol gende maand al begint met de werkzaamheden voor de aanleg van de HSL-ljjn op en rond het hockeycomplex. Besprekingen met het ontwikkelingsbedrijf Rot terdam hebben geleid tot de ver snelde uitplaatsing. RotterdamJan Brinkman, voor malig professioneel wielrenner, is na een lang ziekbed overleden. De zoon van Manus en Dien Brink man werd 47 jaar. Hij wordt mor gen (11.30 uur) ter aarde besteld op de begraafplaats Crooswijk. Door Wim Weeda Zwijndrecht Rob Sienders was heel erg gebrand op een overwin ning in de Ronde van Zwijn drecht. Voor eigen publiek wilde de thirisrijder nog een keer vlam men. Eind dit jaar verhuist hij im mers naar Puttershoek, vlak bij de suikerfabriek waar hij 's win ters als laborant werkzaam is. In zijn langdurige wielercamère was hij er, ondanks het feit dat z'n tweehonderdste overwinning dichtbij komt, nog nooit in ge slaagd m Zwijndrecht op de hoog ste trede van het erepodium te ko men. Hij was het niet altijd eens geweest met de organisatie, die vaak diep in de buidel tastte om nationale coiyfeeen, meestal met de Nederlandse kampioen voor op, op de startüjst te krijgen, Sien ders (36) voelde zich vaak te kort gedaan met als gevolg dat hij lie ver elders aan de start verscheen. Ook deze keer stond hij aanvan kelijk niet op de deelnemerslijst en liet hij zijn naam pas op het al lerlaatste moment toevoegen. Hij vond het tijd worden. Want: „Het is al vijftien jaar geleden dat mijn jongere broer Jacques hierwon en sindsdien heeft er nooit meer een Sienders op de erelijst gestaan." Eind goed, dus al goed. Maar het kostte toch de nodige moeite voor hetzo verwas. Zwijndrechtmocht f dan dit jaar een wat minder sterk deelnemersveld hebben, het zwa re parcours blijft voor iedere ren ner een kwelling. Dat bleek alleen al uit feit dat de renners voor de 96 kilometer 2.24 uur nodig hadden - een uurgemiddelde van nog geen veertig kilometer. Daarbij was het deelnemersveld ook nog eens danig uitgedund en over heel het parcours verspreid. Het strijdvuur kwam voor een groot deel op het conto van Heer- co Gorter uit Vierhouten, die na wat activiteiten van minder be lang, alleen op avontuur ging. Rondenlang tartte hij het peloton maar hij capituleerde toen zijn lei den lijden werd en hij daaruit werd verlost door Roland Rozen veld en Perry Bothof. Toch had Gorter niet al zijn kruit verschoten. Dat bleek toen na on- RobSlenders is dolblij metzijn overwinning. Heerco Gorter (achtergrond) en Ton van der Stap hadden geen schijn van kans tegen de Zwijndrechte- naar. Foto Joep vanderPaKktrVps geveer dertig kilometer koers een nieuwe kopgroep ontstond waar van hij weer deel uitmaakte, nu in gezelschap van Ton van der Stap, Michel Stobbelaar, Lex Nederlof, Arno Wallaard en Rob S1 anders. Dit zestal kreeg voldoende vat op de koers om na driekwart van de af te leggen afstand het peloton te dubbelen. Uit dit peloton was een jachtgroep van acht renners ge formeerd, die echter geen lang le ven was beschoren. Toen na al die schermutselingen alles weer bij elkaar was, met de zes koplopers met een ronde voor sprong, slaagde 'vechtertje' Jan Goedendorp erin opnieuw te ont snappen. Slechts drie van de zes koplopers - Ton van der Stap, Heerco Gorter en Rob Sienders - zagen kans hem bij te halen. Na dat de jury het deelnemersveld 'geschoond' had en de koplopers het onder elkaar voor het zeggen kregen, kwamen de drie voor de beslissende sprint op de finish af. Sienders, die na afloop nog even suggereerde toch wel wat angst te hebben gehad voor de, snelheid van onder anderen Arno Wallaard en Ton van der Stap, haalde op z'n gemak zijn vierde seizoenzege binnen. Door Wietse Dijkstra Rotterdam Laat in de rem men, strak de bocht in en hard er weer uit. John van der Voorde heeft weinig moeite om uit te leggen waar het in zijn sport, de rallys print, om te doen is. De Vlaardinger Fiat-dealer doet al jaren mee en is uiteraard present aan de Rotterdamse Waalhaven waar hij een thuiswedstrijd rijdt. De 5e Proflex-Merwede Rallysprint telt mee voor het Nederlands Kampioenschap, een titel die Van der Voorde niet zal win nen, want daarvoor is zijn Cinquecento 1100 cc domweg te licht. „Ik rij hier voor de lol, op dat klassement let ik niet eens." Meedoen aan een rallysprint - een paar rondjes scheuren over een industrieterrein - is een hob by en nog een dure ook. Daarom zijn zelfs de meest fanatieke deel nemers deze zondagmiddag in de eerste plaats een dagje uit. „Dit is heerlijk om je uit te leven," zegt Frans Verbaas na drie van de vier proeven. De Oud-Beijerlander, re gerend Nederlands kampioen en na drie overwinningen ook weer favoriet voor de eindzege van dit jaar, heeft het ondanks een desa streuze start prima naar zyn zin. „Ik ben hier in de eerste plaats omdat ik dat leuk vind." Sputteren Verbaas is bovendien blij dat hij nog in de race zit. Al in de eerste proef valt zijn Opel Astra plots klaps stil, hetgeen hem 35 kostba re seconden kost. „Ik dacht dat ik hem overtoerd had bij het terug schakelen, maar toen ik de com puter gereset had, deed-ie het weer." Verbaas doet 7 minuten en 49 seconden over de eerste proef en denkt het lek dan boven te hebben'Iets' is mis met de kabel boom, de verbinding tussen com puter en sensoren. „Maar in de tweede proef was de ellende nog niet voorbij en begon de motor te sputteren. Met 7,25 reden we ove rigens niet heel slecht." Pas in de derde rondgang zet Ver baas met 7,08 een tijd neer die van hem verwacht mag worden. Al leen Ries Huisman, die zijn zoon Maurice als navigator naast zich heeft, is met 7,05 nog iets sneller. De Stoiwijkers, die 'voor spek en bonen' meedoen, nemen de eerste prijs mee naar huis en dat is vol gens insiders weinig verrassend. Zijn Ford Escort Cosworth be hoort tot de zogenoemde A8-klas- se, de zwaarste van allemaal. Het grote aantal categorieën dat door elkaar over het parcours (drie rondes van in totaal tien kilo meter) raast, maakt het voor het publiek moeilijk de wedstrijd te volgen. Datzelfde geldt voor het aantal teams dat buiten mededin ging - niet geïnteresseerd in het Nederlands kampioenschap rally sprint - meedoet. Voor navigator Etienne Strays uit Berkel en Ro denrijs, die meer van gewone ral ly's houdt, is het uitje aan de Waalhaven een tussendoortje. „Dit ts toch een soort rally voer be ginners. We zijn aan onze stand verplicht om bij de eerste drie te eindigen. De eerste plaats is met onze auto waarschijnlijk niet haalbaar, want het karakter van deze proef is vry eenvoudig. Er is weinig variatie in de bochten, het gaat hier puur om het vermogen." Kuilen en gaten Makkelijk is het parcours overi gens niet. Van der Voorde: „Het wegdek is slecht, hobbelig vol kui len en gaten. Ook op de stukken waar je moet remmen." De auto sportliefhebbers langs de kant vermaken zich kostelijk, vooral als een overmoedige coureur iets te laat remt en spectaculair de bocht uitvliegt, zoals Lars Ver- braeken die vol de hekken ingaat cr. daarbij zijn achterbumper ver liest. En als Mascha Corvars met eenzelfde actie de struiken mee neemt, verraadt een cynisch ap plausje waar het publiek stiekem voor gekomen is. In elk geval niet voor 'puzzeiritrijders,' zoals de minder snelle deelnemers worden aangeduid. Verbaas is dat zeker niet, blijft ook in de laatste proef schadevrij en eindigt op de zesde plaats in het overall-klassement. Aange zien de 'dagjesmensen' wegge streept kunnen worden, is dat een keurige derde plaats in de strijd om het NK achter zijn concurren ten Edwin Wils en Jan Nijhof, „Maar je kunt nou eenmaal niet alles winnen," klinkt het nuchter. Van der Voorde heeft al net zoveel gevoel voor dc realiteit. Hij rijdt in een klasse (A5) die wagens tot en met 1400 cc toelaat. „Daar kan ik met mijn 1 lOOtje nooit van win nen." Voldaan voegt hij er aan toe dit er 'toch nog mooi wat van die Mantaatjes achter hem zijn geëin digd'. „Het gaat erom dat je eruit haalt wat erin zit. Ik zou ook wel eens in een Escort te keer willen gaan, maar daar kan ik alleen maar van dromen." Door Hans Schelling Rotterdam De tennisverenigin gen in de regio Rotterdam en na bije omgeving moeten volgend jaar bij het opstellen van de toer- nooikalender maar eens goed met elkaar rond de tafel gaan zitten. De planning wekt deze zomer de nodige vraagtekens op. Onlangs waren de toernooien van Deuce Again, TOEG, Overschie - alle drie in de Rotterdam - en Triomf uit Bergschenhöek in dezelfde week geprogrammeerd. Vreemd genoeg stond er twee weken gele den geen enkel toernooi in de Maasstad op de kalender. Plas- wyek '62 (Hillegersberg) en IJs club Kralingen hadden afgelopen week hun open toernooi. En dat terwijl de afstand tussen beide clubs zo'n vier kilometer is. Om het allemaal nog overzichtelijker te maken, wordt er deze week in Rotterdam weer geen toernooi verspeeld. „De belangstelling viel zeker niet tegen," constateerde Plaswijek- wedstrijdieider Marjolein Leib- brandt, die ruim vierhonderd wedstrijden de baan opstuurde. „Tot onze spijt hebben we onge veer zeventig partijen moeten uit loten. Daarbij Rapmund op papier een mooie af fiche. Maar op de baan was het éénrichtingsverkeer. Kruis - dit voorjaar met mixteam er zoveel van het Vlaar- mogelyk op gelet dat de kampioen in de deelnemersin klasse elk geval aan kampioen een onderdeel konden mee gunde de voor TOEG uitkom Rapmund toernooi van zelfs geen enke- Plaswnck is dit jaar een le game. weekverscho- middag revan- ven, omdat we anders in de- cheerde Remco Rapmund zich zelfde samen met Ri als TC Nieu werkerk zouden zitten. Over het weer mochten dit toernooi hele maal niet klagen. Alleen op de dinsdagavond is door de regen een aantal partijen uitgevallen. En dat is de afgelopen jaren wel eens anders geweest. Op het sfeervolle tennispark aan de Plaswijcklaan was de BI-finale bij de mannen tussen de Rotter dammers Sander Kruis en Remco chard van der Torre in net dubbel spel. Het gelegenheidskoppel ve- cirjcr* een scannende driesetter het duo Sander Kruis/Merik Se ven. De tussentijdse speelsterktever- hoging van Dl naar C2 voor Je roen Groh lijkt een juiste beslis sing van de KNLTB. De 14-jarige Rotterdammer verfoor nipt de C2- finale van Pascal van der Sande. De voor Plaswijck '62 uitkomende Groh was wel de sterkste in de Cl- klasse. De nummer negentien van de Nederlandse ranglijst by de jongens tot en met veertien jaar versloeg in de finale Jorrit Rogaar van het Krimpense TV Langeland. De spelers uit de C2- en Dl-cate- gorie kunnen de komende weken weer met een gerust hart de baan opgaan. Joost Hordyk, die in een paar weken al zeven toernooien op zijn naam schreef, gaat op va kantie. De Dl-koploper uit de tus senstand van het tenniscircuit re kende in de finale zonder veel problemen af met de Vlaardinger Joost Huyer (6-3/6-0). Hordijk sneuvelde in de C2-klasse in de openingsronde, omdat de 15-jari- ge Nieuwerkerker door een over belaste lies on halve kracht speel de. De jaarlijkse wisselbeker van Plaswijck '62 ging voor zijn spor tieve gedrag op de baan naar het Rotterdamse talent Johan Goed hart, De 13-jarige speler van Alexandria '66 had eerder op de dag in de D2-fmale moeten bui- De Opel Astra van Frans Ver baas haperde In het begin van de race, maar de Oud- Beljerfander, favoriet voor het kampi oenschap, hield de scha de beperkt. Foto Michel Blsróuf- zwvtorVos Door Sjoerd Bootsma Rotterdam Trainen, trainen en nog eens trainea De komende dagen zyn de cricketers van VOC aan de Overschiesche Kleiweig te vinden om aan slag kracht te winnen. De verdediging was gisteren in de confrontatie met Hennes DVS het zwakke punt van de Rotterdammers, die hun inhaalrace richting het Schiedamse totaal (160 all out) en alle wickets zagen stranden by 126. De belangrijkste rol in de tiende competitiewedstrijd van beide teams was weggelegd voor Robert ter Plegt. De Schiedamse bowler produceerde in de der de VOC-over een hattrick door Tony Barca (voor 2 runs gevangen door Kevin McRae), Davy Bakker én Klaas-Jan van Noortwyk (beiden voor 0 caught be hind door Jasper Beyer) naar de kant te sturen. Reinout van Ierschot, Christiaan de Rooy en Eidert Frank volgden vlot Met 17 voor 6 wickets na 6 overs leek de situatie hopeloos voor VOC. De soms luid ruchtige Rotterdamse aanhang werd zelfs even stil. Ben Goedegebuur bracht de stemming snel terug. De jonge batsman sloeg wat het een lieve lust was en produceerde vijf zessen, en dat nog wel op drie ver schillende (Hartong, Verweij en Klokgieters) bow lers. Met playing coach Peter Mclntyre - goede voor de nodige enen om zyn partner aan het front te bren gen - stormde Goedegebuur richting de thee. Met 98 voor 6 na 30 overs was VOC zeker niet verloren. Het ritme werd gebroken door de pauze. Die storing deed Goedegebuur geen goed. Kort na de hervatting pakte Ter Plegt zijn vierde wicket, waarbij John Verweij met zijn vang een belangrijke inbreng had. Goedege buur (67) verdween bij een score van 107 op het elee- tronischebord. „Had Ben ons nog tien of twintig runs verder ge bracht, dan had ik het nog wel willen zien," conclu deerde captain Davy Bakker. „Maar Ben viel niets te verwijten. Hy kreeg de opdracht om positief, aanval lend te batten. Hy zette een knappe innings neer. Het was jammer dat de eerste zes - onder wie ikzelf - weinig hebben kunnen maken. Die honderdzestig runs van Hermes oogden gemakkelijk. Toch begin ik altijd liever aan bat, want als er eenmaal een score op het bord staat, moetje dat totaal toch maar zien te ha len. Het legt een druk op je." Mclntyre (26 not out) hield zich tegen de Schiedamse bowlerij knap staande, maar zyn medestanders Jelte Schoonheim, Steven van Dijk en Tobias de Rooy sneuvelden vroegtijdig en brachten Hermes DVS de eerder die dag niet verwachte zege. De Schiedammers hielden voor de lunch (114 voor na 34 overs) knap stand. De maaltijd viel Hennes blijk baar zwaar, want het ritme verdween plotseling. Vier wickets verdwenen voor achttien runs in tien overs. Daarbij waren Nick Statham (51) en Lou Borrani (38). Zij sneuvelden beiden op het bowlen van Eidert Frank, VOCs meest succesvolle aanvaller (3 voor 36 in 11). Behoudens Jasper Beijer (24) kon alleen Phil" Keukelaar (13 not out) nog dubbele cijfers aan het Hermes-totaal (160) toevoegen. Zo' n Schiedamse kwartet was iets waar Davy Bakker alleen maar jaloers op kon rijn. De VOC-captain "had met de selectiecommissie besloten om Maarten Bak ker (gisteren 122 not out in het tweede) en Robbert de Widt buiten het team te houden. Reinout van Ier schot (1 voor 6 in 3) en Jelte Schoonheim 0/15/6) maakten als bowlers hun uitverkiezing waar, aan bat deelden de jongelingen (respectievelijk 3 en 2 runs) in de algehele malaise. Als het niet regent zal VOC dan ook vooral in de kooi te vinden zyn. gen voor Olav de Ruiter. Voor het open toernooi van IJs club Kralingen ging dit seizoen een wens in vervulling. De gere nommeerde club - met zestien onverlichte gravelbanen - mocht van de KNLTB weer een Bl-toer- nooi bij de mannen organiseren. Met 22 categorie-spelers in de sterkste categorie was de rentree in het tenniscircuit uitstekend. Ernst Slegtenhorst deed daardoor goede zaken voor de tussenstand van het tenniscircuit. De inwoner van Bergschenhöek won in de Bi- finale van Bram van Gils. Een kleine tegenvaller was dat Maurice Sluiter en Andries Cop- poolse (tegen zijn TOEG-team- maatje Slegtenhorst) zich beiden in halve BI-finale geblesseerd moesten terugtrekken. Frank Raaphorst zette de goede vorm van de afgelopen weken voort. De Nieuwerkerker klopte in de nale de jeugdige Jos Eeland. In de onderste regionen maakte Sheila Maas de meeste indruk. Het talent van het Rotterdamse Victoria schreef zowel de C2- als de Dl-klasse op haar naam. Rotterdam—Margriet Matthljsse mocht van de medi sche deskundigen gistermiddag voor het eerst sinds een kleine maand weer met haar Europe-zeilbootje het water op in voorbereiding op het naderend EK. „Het is dat er hier geen wind stond, anders was ik volop gaan trainen," baalde de wereldkampioen. De zilveren medaille winnares van Atlanta '96 liep vlak na haar triomf tijdens de Spa Regatta een ont steking op in haar schoudergewricht, een oude kwaal. Na de Olympische Spelen raakte het schou derblad van de blonde zeilster uit de kom. Een opera tie bracht daarna uitkomst. „Nu is het gelukkig mijn andere schouder. Bij het uitlaten van mijn hond ben ik van een skateboard helling gevallen. Dat gaf een enorme klap en er kwam een ontsteking bij. Ik ben daarna intensief be handeld door de bond s fysiotherapeut en ik heb veel oefeningen gedaan." Met het oog op de aanstaande EK-wedstrijden in. het Engelse Hayiing Island lijkt de kwetsuur net op tijd hersteld.Morgen ga ik het water op en zaterdag doe ik mee aan de open Engelse kampioenschappen." Hoofddorp Het Rotterdamse Aeolus-Oledo is er in de strijd om het landskampioenschap van de dis trictscompetitie niet ingeslaagd om de Nederlandse- titel te veroveren. De uit Maddy Kooreman, Roos Löf- fer, Arno van Gennip en Marcel Hoogland bestaande formatie verloor in de halve eindstrijd van het Ara- stelveense Overburg: 2-3. Hoogland verving Garry White, die voor werkzaamheden in Taiwan zat. „Het zat echt niet mee," treurde Arno van Gennip, die een jaar geleden de tweede plaats greep. „Aan de andere kant was het best weer een prestatie om tot het finaleweekeinde door te dringen." Apeldoorn De competitiestop heeft Sparta/Feye- noord geen goed gedaan. De dubbel tegen Robur in Apeldoorn leverde twee nederlagen op (6-1/5-4). De twee wedstrijden vergden een speeltijd van bijna vijf uur, waar drie uur meestal de norm is. In de eer ste wedstrijd werd Sparta/F. weggeslagen (12 honk- slagen tegen), door een gretige Apeldoomse oppo nent. In het tweede duel sloeg Robur ook veel beter (10 honkslagen}, maar kon de Rotterdamse formatie de weinige keren dat er vrouwen op de honken kwa men die situaties Beter uitbuiten. In de zevende in ning kwam Sparta/F. nog naast Robur (Thea de Graaf scoorde 44), maar in de gelijkmakende slagbeurt maakte de thuisploeg alsnog het winnende punt. Ie duel ROBUR888 613 x=6 SPARTA/F61» 666 6=1 Werpcijfers: Robur, 4-4-4-3. Sparta/F.: Mirande de Groene-Jansen: (5) 6-3-12-2, Nicole Posno (1) 2-0-0-0. ROBUR16# 216 1=5 SPARTA/F012 066 1=4 Werpdjfers: Robur 3-4-1-0; Sparta/Fj Nancy Braun (5) 5-3-6-3; Ni cole Posno (2) 4-0-4-1.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1999 | | pagina 11