24 ►Sport? Leurs faeefjjjieer lol in Oran e dan ooit Bal na Negen nationaliteiten in Feyenoord-selectie A C 0 P Coach ziet honkbalteam steeds sterker worden, maar de kans dat hij blijft is gering Donald Bax Award voor Ken Brauckmiller itterdam *a!l Bolle Piet United opent winkelketen in Midden-Oosten Rotterdams Dagblad Maandag 5 juli 1999 nog niet op hem is uitge keken. „Maar er zijn grenzen, ik zal toch ook een keer aan m'n lijf moe ten gaan denken. Zo- Door Loet van Schellebeek RotterdamJan Dick Leurs kan voor meerde re jaren bijtekenen bij de honkbalbond, maar de kans dat hij het doet is niet erg groot. Het is zelfs zeer de vraag of de bondscoach de Olympi sche Spelen van volgend jaar in Sydney haalt. Zijn werkgever staat bepaald niet te springen om hem vrijaf te geven in de periode september/ oktober, die in de branche waarin Leurs zijn brood verdient (de inkoop van kleding in het Verre Oosten), de drukste van het jaar is. Niet dat Oranjes skipper uitgeke ken is op de job en geen toekomst ziet in het team dat gisteren in Rotterdam de achtste editie van het World Port Tournament won na een fascinerende finale tegen Cuba. Integendeel. „Ik heb altijd gezegd: ik blijf het doen zolang ik er lol in heb." En de lol is groter dan ooit, omdat Leurs - naar eigen zeggen - nog nooit zo'n goed Nederlands team heeft gecoacht. Dat wordt vermoedelijk alleen maar beter, nu zo mogelijk nog vóór de Europese kampioen schappen van eind deze maand twee in de Verenigde Staten spe lende profs, Ralph Milliard en Evert-Jan 't Hoen, aan de selectie worden toegevoegd. De komst van Milliard, op AA-niveau spe lend bij de Cincinnati Reds, staat al vast Zijn club is akkoord, Ma jor League Baseball heeft groen licht gegeven en de speler zelf is enthousiast. Met de club van 't Hoen (Anaheim Angels) moet nog worden onderhandeld, maar ook de Alphenaar wil er straks in Ita lië en volgend jaar in Australië dolgraag by zijn, Geld hoeft geen belemmering te zijn. Leurs kan lezen en schrijven met Joop Alberda, de voormalig volleybalcoach die bij NOC*NSF over de centjes gaat. „Hij is heel enthousiast over het team en ik kan inmiddels zo goed met hem door de bocht dat daar geen bondsmannetje meer tussen komt," aldus 'JD'. „Joops stelre gel is dat het niet mag gebeuren dat we na de Spelen in Sydney moeten vaststellen: Als we dit of dat hadden gedaan, waren we der de geworden." Als Alberda écht zo veel op heeft met Leurs en zijn team, zal hij het als een 'must' beschouwen dat de coach van de partij is in Sydney, Ook de bond wil hem graag hou den en de eigenzinnige Noord- Hollander, van wie velen bij zijn aanstelling zeiden dat hij het geen jaar zou volhouden, wil best toegeven vereerd te zijn dat de KNBSB na acht jaar kennelijk lopen weken heb gewerkt - ik geef het je te doen. De woens dag voor het toernooi kwam ik uit Bangkok gevlogen. Een paar uur na thuis komst werd ik opge haald om naar Papen dal te gaan. En hier in Rotterdam was ik elke morgen om zes uur op en zat ik om acht uur achter m'n bureau, 's Middags reed ik dan met gierende banden en een boterham in m'n kontzak terug naar het hotel waar de spelers zaten. Dat kun je moeilijk nog gezond noemen." Leurs stelt Neptunus ten voorbeeld aan de bond, Dat heeft voor ex-prof Robert Eenhoorn de mogelijkhe den gecreëerd om dage lijks met honkbal bezig te zjjn, ter meerdere eer en glorie van de club. JD: „Ik heb altijd gezegd dat er een professionele ke rel moet komen die zich fulltime met alle teams, van klein tot groot, kan bemoei en. Of ik die man zou kunnen zijn? Ik zou het heel graag trillen, maar daar hangt een prijskaartje aan. De bond heeft het me aange boden - tot en met Sydney, maar dat doe ik niet. Op het nieuwe aanbod heb ik nog niet gerea geerd. Binnen veertien dagen, drie weken valt de beslissing. Maar ik ben bang dat het een moeilijke zaak wordt." Aan de overkomst van Ralph Mil- ij. De Cubaan Doei Reyes is m [I op bét derde.honk, maar dat i kar! niet verhinderen dat Ne- I derland het WPT wint. Aaii- j. yoërjder Johnny Balentina r' toonjt trots de trofee. Jotu 'i liard werd al vóór het WPT ge werkt. De noodzaak om ook met Evert-Jan 't Hoen in de slag te gaan, ontstond gaandeweg het ge slaagde evenement aan de Abra ham van Stolkweg. Derde honk- man Elston Hansen liep een arm- blessure op en omdat vervanger Reily Legito nog een zo goed als onbeschreven blad was (na dit toernooi niet meer, de jonge Antil liaan is zonder meer een aanwinst Raoul Swijnenberg (m) had tot gisteren nog nooit een honk- bal wedstrijd 'live' gezien. Toch won de 20-jarige Capelle- naar de prijsvraag van het Rotterdams Dagblad die hem een Vip-arrangement voor twee personen tijdens de finale van het World Port Tournament ople verde. Hoe hij aan de wijsheid kwam om de waarachtig niet kinderachtige vra gen goed te beantwoor den? SimpeL Bij rijn ou ders op de camping ih Ro- ckanje staat ook Geoöry Kohl en met de werper van DOOR Training Nep tunus praat de leerling-kok van tijd tot tijd uitvoerig over honkbal. Op het WPT kreeg Raoul wel voor het team), kwam 't Hoens naam bovendrijven. Die speelt bij de Anaheim Angels derde honk op AA-niveau. Minstens zoveel zorgen baart de technische staf van Oranje de peesblessure van pitcher Rob Cor- demans. De Neptuniaan is al een paar weken niet in goede doen en nu pas is gebleken waarom: hij PorEToufhamenfrf Boxscore Zaterdag, eerste finalewedstrijd: NED504 041 0*14-134 CUBA 010 100 0= 2- 64 Werpdjfers Cuba: Gervasio Miguel Govïn (21/3 miung 5 man) 3-54-1 Naury Fernandez (3 2/3) 1-24-3, Je sus Reyes <1)2-0-1-0 Nederland: Ken Brauckmiller (7) 4-1-6-0. Winnaar: Brauckmiller, Verliezer Covin. Zondag, tweede finalewedstrijd: CUBA0 00 020 101=4-104 NED.OIO 00 0 000=1- 6-1 Werpcijfers Nederland: Patrick Bel- j aards (5) 2-1-5-0, Jumaan Lobbezoo (3 2/3) 2-2*5-1René Rijst 1/3} 1-044. Cuba: Idalberto Gonzalez (7 2) 24- 54, Jorge Tisert (2) 1-044 Homerun Cuba: Frank Tamayo, 5e inning 1) Winnaar Gonzalez Save: Tisert Verliezer Beljaards Zondag, derde finalewedstrijd: NEDERLAND 003 000 0=34-1 CUBA00 0 20(1 0=2-5-1 Werpcijfers Cuba: Lmoel Dons (2 2/ 3) 04-5-1, Gervasio Miguel Govm (41/ 3) 24-14. Nederland: Patnck de Lange (6) 0-3-5-1, Orlando Stewart (1) 1 0-04 Winnaar De Lange Save: Stewart Verliezer Dons Om 3e plaats: Teiwan-Sullivans 6-7. Eindstand 1 Nederland 2 Cuba 3 Suilmns 4 Taiwan Persoonlijke prijzen Donald Bax Award (persprijs): Ken Brauckmiller (Nederland) Grootste belofte: Chung-Nan Tsai (Taiw) Populairste speler Ryan Pond (Sul- livans) Meest waardevolle spelers: Robert Eenhoorn/Mike Hofer (Nederland). Homerunkoning: Mike Danes (Sul- Uvans), Beste werper Peppi Stewart (Neder land) Beste slagman: Jamie Abbgy (Sulli- vans) meteen de vuurdoop. De finale Nederland-Cuba vergde gisteren liefst zestien innings en de win naar zat ze, met zijn jongere broer, ademloos uit in de VIP- box van de organisatie. Het was al ver na zessen, toen hij samen met sportredacteur Loet van Schelleek de Donald Bax i Award lütrèakte aan de man die volgens de honkbalpers de beste heeft al zes weken last van zijn arm. Normaal gesproken was hij zaterdag startende werper ge weest in de eerste finale tegen Cu ba, maar Leurs en de medische staf zetten het sein op rood. Club genoot Ken Brauckmiller kreeg nu de kans en greep die met beide handen. „Cordemans en Orlando Stewart speler van het toernooi was. Dat werd_ Ken Brauckmiller (rechts), werper, aangewezen slagman en wat al niet meer van Neptunus en Oranje.'"Het 'was een keuze waarmee Donald Bax, de vorig jaar overleden voorma lig honkbalverslaggever van het 'Rqtaiains Dagblad, ongetwij- fël|M$an harte zou hebben inge- stehfd. zijn mijn aces," legde Leurs uit, „dan kan ik het risico niet nemen dat we Robbie kwijt zijn voor het EK. Het is nog maar de vraag of hij het haalt." De coach, niet te vreden over het midrelief-werk van nog weer een andere Neptu niaan, Micha Klooswijk, haalt er sowieso een werper bij. Dat wordt KinheimerEelco Jansen. Voor de opgeroepen profs moeten straks onvermijdelijk spelers wij ken. Leurs, die bekend staat als een keiharde, zegt daar 'best moeite' mee te hebben. „Maar als coach doe je alles om de beste spe lers bij het team te halen. Je ziet het niveau waarop Eenhoorn speelt. Daar wordt een team toch alleen maar sterker van?" Korte stop Eenhoorn en tweede honkman Raymond Hofer, samen de keystone van het Nederlands team vormend, werden gisteren tot meest waardevolle spelers van het toernooi uitgeroepen. Zij wa ren goed voor tien dubbelspelen, het één nog mooier dan het ander. Vorig seizoen op triple A-niveau zorgden Eenhoorn en Milliard ge zamenlijk voor 92 van die hoog standjes. Milliard zal Hofer dus wel van het tweede honk verdrij ven. „Dat is hard," realiseert Leurs zich. „maar ik ben eerlijk geweest naar de spelers toe." Moet kunnen ,Jk werd twee weken geleden nog gebeld door de Engelse Sun. Overmars zou iets hebben met Batistuta en toen belden ze mij om een reactie. Ik heb natuurlijk niets gezegd, maar als hij het heeft gedaanheeft hij wel een goede smaak. Die Batistuta is een ongelofelijk lekkere gozer." Zanger Gordon in Het Parool. „De enige met wie Frank en ik een probleem hadden was met Sunday Oiiseh. Niet als mens maar als voetballer. Oliseh dacht dat hij The King was. Hij is een goede voetballer, echt, verdedi gend althans. Maar hij dacht dat hij de beste was en wilde alleen vrije man spelen. Maar ais Oli seh dan in de dekking moest spe len, had hij ineens een blessure." Ronald de Boer in VI Als je achteraf verwijten krijgt vind ik dat triest. Volgens mij dienden ze alleen maar als extra excuus voorde slechte prestaties. Maar het maakte wel dat ik het prima ging vinden dat Ajax weer een wedstrijd op de kloten kreeg. Echt, koewei ik van de club hou, zag ik ze het liefst elke week verliezen. Waarom? Omdat dat voor ons ego beterwas." Idem „Daarom is dit ook geen droom die uitkomt. Want als je ergens van droomt neb je er ook een beeld bij. Ajax is nooit één mo ment in mijn gedachten ge weest." Jan van Halst in Sportweek over z'n transfer Jn die tijd kreeg ik ook les van Jack Spijkerman. Daar baalde ik verschrikkelijk van, want hij uxzs superstreng. Hij heeft me een keer van het schoolplein af geschopt, omdat ik tussen louw- tjespringende meisjes door liep te voetballen. Hij wist precies hoe hij me aan moest pakken. Hij heeft me ook wel eens een voetbalverbod van een week op het schoolplein gegeven. Nou, er ger kon je mij niet straffen." Nogmaals Jan van Halst. „In de Tour van 1986 heb ik de scheidslijn wiüen doorbreken. Ik zakte volledig door het ijs op Al- pe d'Huez. fk heb overlegd met mijn ploegleider of ik zou afstap pen of testosteron zou gebruiken als laatste redmiddel. Hij liet mij de keuze. Ikzei: klop het ermaar in." Oud-wielrenner Peter Winnen in NRC Handelsblad. floor de komst van EPO hecht ik geen enkele waarde aan de uit slagen van de a/ge/open tien jaar." Nogmaals Peter Winnen. „Ik kon mijn vak niet meer naar behoren uitvoeren. Ik wilde stoppen. Het was de periode dat er behoorlijk veel dooien vie len." Weer Peter Winnen. ,Jiij moet gemener worden, zich misschien tijdens Wimbledon niet meer scheren, eens een keer jïink op de lijnrechter scheiden. John McEnroe in de Volkskrant over Tim Henman: „Ais McEnroe zoiets zegt dan luister je natuurlijk. Wellicht heeft hij gelijk. Als het moment komt om een keer met een racket te smijten, dan zal ik het overwe gen." Tim Henman in de Volkrant Feyenoord heeft komend sei zoen negen nationaliteiten in de selectie. Naast de Nederlandse in breng is de verdeling als volgt: 2 Polen (Dudek, Rzasa), 2 Brazilia nen (Tininho, Alberto), 2 Argentij nen (Cruz, Graff), 1 Beig (Buffel), 1 Rus (Komejev), 1 Deen (Tomas- son), 1 Ghanees (Gyan) en een speler uit Ivoorkust (Kalou). De eerste training van Feye noord in het seizoen 1999/2000 was een kwartiertje bezig, toen Bernard Schuiteman even liet merken dat hij terug was in de Kuip. Met een snoeiharde tackle kegelde hij reserve-doelman Ed win Zoeiebier onderuit, die me teen naar de kant moest voor ver zorging. Beenhakker zag het met enige schrik aan en dacht: 'Zo, die Bernard is ook weer van de partij'. Schuiteman, grijnzend en quasi- serieus: „Van de week was Zoete- bier nog op een kinderfeestje van die kleine, madgje-ziet het, op de training ken ik geen mededogen. Die keepers denken dat ze een beetje kunnen goochelen met de bal aan de voet. Maar dat leer ik ze gauw af..." Voor het gros van de 3000 sup porters was Schuiteman overi gens onherkenbaar. Met een hel blond en zeer kort kapsel leek hij in de verste verte niet op de verde diger die vorig seizoen in de Kuip speelde. Schuiteman, die leek weggelopen uit de Roemeense se lectie op het WK m Fankrijk: „Op het WCS-gala was ik zelfs voor mqn eigen collega's niet herken- Ulrich van Gobbel, terug met blonde wen sik. FotoMichei SlerhuKÉrfvuorVos baar. Ze liepen me straal voorbij. Ach, dit is even een dolletje voor de zomer." De vorig jaar aan FC Utrecht uit geleende Feyenoorder bezocht deze zomer van alle spelers de meeste landen. Schuiteman ging met FC Utrecht naar Curasao, ver volgens op vakantie naar Portu gal, naar Duitsland en naar Enge land O an een nieuw kapsel voor zien Ulrich van Gobbel, Een don kere, kortgeschoren schedel met een blond baardje. Leo Beenhakker eist ook van de Bernard Schuiteman, onher kenbaar voor de fans en z'n ei gen spelers. FotoMichetBiertiulzerV CorVoS nieuwe buitenlandse spelers dat ze op de training en in de kleedka mer van Feyenoord Nederlands als voertaal gebruiken. Carlos Al berto keek een paar keer fronsend naar zijn coach, toen die zaterdag op de eerste training riep: „Hè Carlos. Sneller spelen. Speel die bal sneller!" De Braziliaan: „Que" Beenhakker: „Sneller die baL" Daarna, met een beetje begrip voorde nieuweling: „Oké, rnasm- pido!" Vraag van verslaggever aan Beenhakker: „Heeft u Julio Cruz nu al aan de telefoon gehad?" Beenhakker: „Ja, dat mag je wel zeggen. Ik krijg volgende keer een telefoonrekening waar je u te gen zegt." - Maar Cruz belt zelf toch ook wel eens vanuit Argentinië? Beenhakker: „Jazeker. Dan gaat by my de telefoon en zegt-ie: 'Trainer, we moeten even praten'. En dan plettert-ie de hoorn erop. Kan ik 'm voor een vermogen te rugbellen..," Cruz heeft volgens Beenhakker in Zuid-Amenka een uitstekende indruk achtergelaten en bleek zwaar aangeslagen door het feit dat hij met een blessure weer uit de Argentijnse selectie verdween. „Hij heeft echt fantastisch gevoet bald, dat heb ik van zijn eigen 'bondscoach gehoord. Het is een flinke teleurstelling dat hij nu niet in de Copa America zit." Feyenoord heeft bij Cambuur bedongen dat de aan de Friezen uitgeleende spits Robin Nelisse op elk moment van het seizoen oproepbaar is, Naast de drie nieuwe aankopen (De Visser, Alberto en Rzasa) za gen de fans dit weekeinde ook Leo Beenhakkers nieuwe assis tent: Mario Been. Samen met John Metgod zit hij dit seizoen naast Beenhakker op de bank. De wedstrijd Heerenveen-Spar- ta op zaterdag 21 augustus komt te vroeg voor Sparta-fan Nico de Borst. Omdat Sparta in Heeren veen (0-0) in het afgelopen seizoen zeker werd van de nacompetitie, beloofde de voorzitter van de stichting Breath van het Kasteel naar het Abe Lenstra-stadion te lopen voor Sparta's eerstvolgende uitwedstrijd tegen Heerenveen. Sparta zou zich dan immers heb ben gehandhaafd. De voorberei ding op de 230 km lange voettocht acht hij evenwel te kort, waardoor De Borst heeft besloten de af stand in omgekeerde richting af te leggen voor de return Sparta- Heerenveen op woensdag 2 febru ari 2000. De Capellenaar is van plan zondag 30 januari in Heeren veen te starten om woensdag om 19.30 uur op het Kasteel te arrive ren. Pierre van Hooijdonk is blij te rug te zijn in Nederland. Van Not tingham Forest kreeg hij slechts nachtmerries. „Ik weet niet of ik het ooit doe, maar over Notting ham kan ik wel een boek sehry- ven. Ik heb het afgelopen jaar zo veel conflicten gehad met mensen in de club en met de pers. Notting ham was een vergissing, een vre selijk amateuristische club. Ik zou mij schamen als ik met Not tingham tegen een Nederlandse club zou moeten spelen. Vooral vanwege de spelers. Er spelen daar jongens, die zijn zo slecht. Dat wal je niet weten. En ze krij gen er vorstelijk voor betaald. In Engeland denken ze altyd dat ze de beste competitie van Europa hebben. Maar de beste voetballers van Europa, zoals Ronaldo en Zi- dane spelen echt niet in Enge land." VOOR WIE IK altijd een zwak heb gehad is Piet Schrijvers. Van af de 'Beer van de Meer' tot en met de 'Bolle van Zwolle'. Helaas eindigde hij als het 'Lek vanPEC'. Maar is hij mij altijd bijgebleven als die uit de kluiten gewassen, goedmoedige lobbes. Zijn keepersloopbaan was impo santer dan die als trainer. In wel ke hoedanigheid hij bij geen en kele club het einde haalde van zyn contractperiode en nu moet hij ook weer weg als keeperstrai ner bij PSV. Patrick Lodewijks en Ronald Wa terreus waren niet zo te spreken over zijn aanpak. En onlangs onthulde Henk Tim mer nog als doelman van FC Zwolle niet onder de indruk te zijn geraakt van de benadering van de oud-doelman van Oranje. We konden het niet met elkaar vinden, het klikte gewoon niet tussen ons.' De ietwat naïeve Schrijvers, ja renlang rondtrekkend als ambu lant keeperstrainer, gelijk een handelsreiziger maar dan met voorzetten, zweefduiken en straf schoppen, vond een tijdelijke standplaats bij FC Twente en FC Utrecht, voordat hij als volwaar dig trainer werd aangesteld bij TOP OssenAZ. Bij die laatste club verloochende Piet Schrijvers zich door zich een permanentje en een lange regen jas aan te schaffen, Hij deed zich zelf daarmee geweld aan. Zijn melkboerenhondehaar hoort piekerig te zijn ter verfraaiing van zijn trouwhartige, enigszins tries te uiterlijk. Hij hoort niet in een lange regen jas, maar in een jack van de Wi- bra. Geen Mercedes, maar een Opel Kadett. En geen dure, wel riekende aftershave, maar ge woon eerlijke Fresh Up. Het was daarom pijnlijk te zien hoe bolle Piet in de handen viel van de nouveau riche, het wereld je van de flexibele continu-credie- ten, dat AZ regeert. Daar is Piet-met-de-pet geen type voor. En daarom moest hij ook weg bij PSV. Toen voorzitter Harry van Raaij hem ontbood op zijn kantoor om hem zijn ontslag aan te zeggen, moet Piet in een met modder be smeurd trainingspak, pet in de hand, nerveus op de deur hebben aangeklopt met het vage vermoe den dat het weteens zijn laatste bezoek aan de PSV-burelen ge weest zou kunnen zijn. De verstrooide voorzitter moet eerst nog gevraagd hebben wat precies de bedoeling van zijn be zoek was, voordat hij zich de klaagzang van zijn twee keepers herinnerde. Straks moet Piet Schrijvers weer als ambulant keeperstrainer het land door in zijn bemodderde trai ningspak, in zfjn Opel Kadett en met zijn fris opgeknipte hoofd. Dan herkennen we de echte Piet Schrijvers weer. Manchester United gaat zijn populariteit in het Midden- Oosten exploiteren. De Engel se voetbalclub wil er een ke ten van winkels openen onder de naam Theatre of Dreams. Volgend jaar moet in de Golf staat Dubai de eerste winkel opengaan. Daarna volgen ves tigingen in onder meer Saoe- di-Arabië, Egypte, Libanon en Koeweit In de winkels wor den tenues en fanartikelen van de populairste voetbal club ter wereld verkocht Een maand geleden kondigde de club al aan winkels te begin nen in Zuid-Oost Azië.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1999 | | pagina 12