Water 9 Reijnhout wellicht langer wethouder f, Telder: geen record, maar toch tevreden SC Feest voor iedereen aan Maasboulevard Ierse Dagen krijgen vervolg Is Kabinet wil gemeenteraden geen vier, maar vijf jaar laten zitten Winnende ontwerpers geven museum speciale Cobra-zaal Man slaat met stok honden en agenten Vlaardinger en Maassluizer mishandeld Beroving op straat '5uin»ess Straatnamen Rotterdams Dagblad Maandag 5 juli 1999 m Het was het gehele weekeinde goed toeven aan de Maasboule vard, waar de elfde editie van het gelijknamige feest ookde suc cesvolste werd. Foto Roef Dijkstra SchiedamOpgetogen gezichten gisteren aan het eind van de mid dag bij de organisatie van het Maasboulevardfeest. Officieel zat de elfde editie er op. Het One Two Trio had net samen met het pu bliek 'Dit is het einde, dit doet de deur dicht' gezongen, maar nog weinigen maakten aanstalten naar huis te gaan. Logisch, want het was nog veei te gezellig op de Maasboulevard, Zoals het 't drie dagen lang was geweest Het met een kratje bier en een transistor begonnen buurtfeestje is uitgegroeid tot een mega«eve- nemerst waar mensen van heinde en verre op af komen. Öm en nabij de 50.000 bezoekers schatte de Schiedamse politie. Zoveel waren Schiedam Op de Berkenlaan in Schiedam is een 35-jarige Schie damse vermoedelijk met een mes bedreigd door een 37-jarige man uit dezelfde stad. De vrouw was haar honden aan het uitlaten toen de man haar bedreigde en de hon den met een stok sloeg. Naar aan leiding van een signalement kon de politie de verdachte op de Laan van Bol'es oppakken. Tijdens zijn arrestatie pleegde hij verzet en sloeg ditmaal met de stok naar de agenten. Vlaardingen/Maassluis Een 29- jarige Vlaardinger is gisteravond door twee stadgenoten van 19 en 20 jaar geschopt en geslagen. Een verkeersruzie op de kruiding van de Julianasingel en de Westland- seweg in Vlaardingen was eraan vooraf gegaan. De 2Ö-jarige ver dachte reed toen achter het slachtoffer aan. Omdat deze rem de, botste de Vlaardinger achter op de auto. De politie nam beide verdachten mee naar het bureau. Op de Frederik Hendrikstraat in Maassluis werd gisteravond een 37-jarige Maassluizer mishan deld. Het slachtoffer was op weg naar huis toen twee jongens hem achterna kwamen en vervolgens klappen en schoppen uitdeelden. De Maassluizer liep een hoofd wond op. De daders zijn gevlucht. Schiedam Een onbekende man heeft op de Korte Singelstraat in Schiedam een 54-jarige Schie dammer mishandeld. Hij pakte het slachtoffer van achteren beet, sloeg hem tegen de grond en eiste geld. De 54-jarige man rukte zich los, stond op en vluchtte. De dader rende hem achterna, maar omdat het slachtoffer om hulp riep, is de verdachte vermoedelijk omge draaid en weggerend. De Schie dammer liep verwondingen op aan zijn hand en knie. Ook brak er een tand. er nog nooit. Dat heeft natuurlijk met het weer te maken (net te on bestendig voor een dagje strand), maar vooral ook door het uitgeba lanceerde programma. Het Maas boulevardfeest is voor iedereen. Dancehefhebbers kwamen in een speciale discotent, waar het zater dagavond helemaal afgeladen was, aan hun trekken, hard rockers konden de gehele zater dag aan de bak toen op verschil lende podia tot half een 's nachts in totaal zo'n 25 bands optraden en liefhebbers van het Nederland se lied genoten gistermiddag met volle teugen van Sugar Lee Hoo per en One Two Trio. Daarnaast was er volop sport en kwamen kinderen tijd tekort om aan al het gebodene deel te kunnen nemen, In totaal was er zo'n 3000 vierkan te meter aan kinderactiviteiten uitgezet. Een groot aantal was gratis en bij de gehuurde evene menten was een maximumprijs van een rijksdaalder bedongen door de organisatie. „Hel was af, perfect," aldus een gelukkige Fred Meijer namens de organisatie. Hendrik van Katwijk komt even langs rennen, duim in het verband. Hij heeft de belang rijkste taak. Hij moet er voor zor gen dat bij alle verkooppunten voldoende bier aangesloten blijft. En dat is op zondagmiddag nog een pittige klus, want dan is het heel druk op het terrein. Sugar Lee Hooper blijkt de grote pu bliekstrekker en het veld staat tij dens haar optreden helemaal vol. Qua belangstelling is zij de top per, maar afgaand op de response van het publiek steelt theater groep Enge Buren op vrijdag tij dens de comedynight al de show. Geen herhaling daarvan volgend jaar. Want de organisatie wil op de vrijdag elk jaar een ander thema. Volgend jaar? De organisatie wil er even niet aan denken. Eerst een paar maanden uitrusten. Maar er komt toch wel weer een Maasboulevardfeest? Meijer: „Volgend jaar is het Europees kampioenschap voetbal. Het bete kent dat er vrijwel niets kan wor den georganiseerd. Spectrum slaat daarom ook een jaartje over. Wij peinzen daar niet over. We gaan gewoon vlak voor het EK of erna zitten." Schiedam De kans bestaat dat de Schiedamse D66-wethou- der Adri Reijnhout een halfjaar langer dan gepland in functie blijft. Het kabinet wil de huidige gemeenteraden namelijk tot 2003 in plaats van 2002 laten zitten. Reijnhout zou een halve raadsperiode aanblijven. Normaal gesproken is dat dus twee jaar, maar nu kan dat tweeenhalf jaar worden. Na de gemeenteraadsverkiezin gen in maart vorig jaar rolde er by de coalitie-onderhandelingen in Schiedam een unieke constructie uit. PvdA leverde twee wethou ders (Aad Wiegman en Peter Groeneweg) en de WD eentje, Luub Hafkamp. D66 en Groen- Links waren in de vorige raadspe riode allebei nog met een wethou der vertegenwoordigd: Adri Reynhout en Bart de Leede. Het zware verlies van D66 bij de ge meenteraadsverkiezingen ont nam hen echter het recht om ook in de nieuwe raadsperiode een wethouder te leveren. Toch wilde met name de PvdA dat D66 'bin nenboord', bleef, maar dat ook Groenlinks deel ging uitmaken van de coalitie. Uiteindelijk werd afgesproken dat D6S en Groenlinks allebei een 'halve' wethouder zouden le veren. Halverwege de rit dient Adri Reijnhout plaats te maken voor GroenLinks-kandidaat An neke Meijer. Daarbij wordt de da tum van 1 mei 2000 aangehouden. Afgesproken is ook dat een deel van de portefeuille van Peter Groeneweg aan Anneke Meijer wordt overgedragen en dat de PvdA-wethouder opzijnbeurt een deel van de taken van Reijnhout overneemt, Meijer draait sinds kort al mee bij de collegevergade ringen om zich zo voor te bereiden op haar toekomstige werkplek. Het kabinet besloot afgelopen vrijdag om de verkiezingen voor gemeenteraden en Provinciale Staten in het vervolg gelijktijdig te laten houden. Dat zou opkomst bevorderend moeten werken voor met name de provinciale vertóe- zingen, In het afgelopen voorjaar was de opkomst daarvoor op nieuw erg laag. Het kabinetsplan moet nog wel door de Tweede Ka mer worden goedgekeurd. Het af gelopen weekeinde waren al de eerste protestgeluiden tegen het voornemen te horen. De vrees be staat namelijk, dat de verkiezin gen dan nog meer dan nu al het geval is een 'landelijk item' zullen worden. Zeker omdat Provinciale Staten de Eerste Kamer kiest, worden de verkiezingen van groot belang voor de landelijke politiek en dat zal ten koste gaan van het gemeentelijk belang. Vlaardingen Uiteindelijk kwam er van de geplande reeordpoging helemaal niets terecht. Vijftien honderd linedancers zouden zich zaterdagmiddag gelijktijdig op het wykfeest van De Telder op de speciale vlonders in beweging moeten zetten. Goed vooreen ver beteringvan het eigen Beneluxre- cord, dat een jaar eerder in de Vlaardingse Westwijk werd ge vestigd. Uiteindelijk stonden er niet meer dan 350. Teleurstelling natuurlijk bij de or ganisatie. „We hadden een hele boel verenigingen aangeschre ven. Uit liet hele land land zouden ze komen. Ze hebben ons alle maal laten zitten." Ze waren er klaar voor geweest. Er was een compleet peloton EHBO'ers aan gerukt. Want je wist maar nooit. Ze konden werkloos toezien toen de Vlaardingers er zelf maar een linedancefeest van maakten. Een uur lang maakten 2e met elkaar netjes op de maat dezelfde bewe gingen. Allemaal hadden ze voor de deelname moeten betalen en zo rolde er toch nog wat geld in het laadje voor de goede doelen. Lee Towers De teleurstelling is dan al wegge spoeld. Het is lekker weeT, er is genoeg te doen; dus waarom ge treurd? En zo wordt het wijk- en countiyfeest van De Telder toch nog een groot succes. De publieke belangstelling concentreert zich op het hoofdterrein. Daar is het meest te beleven en daar treedt 's prijs) Het hadden er 1500 moeten worden, maar zoveel linedancers kreeg üe Telder zaterdag bij lange na niet bij elkaar. Het was er niet minder gezellig door. f«o Roeimjkstra middags ook Lee Towers op voor een publiek vol cowboyhoeden. Want waar countrymuziek en linedancen bij vrijwel elk evene ment opduikt vormt het bij De Telder de hoofdmoot. En dat daar vraag naar is werd afgelopen za terdag duidelijk. Overigens waren het cowboys van* niets. Er was er vrijwel geen een, die het langer dan een minuut uit hield op de speciale rodeostier. Schiedam Twintig jaar geleden voerde hij als toenmalig fractie voorzitter van de PvdA in de Schiedamse gemeenteraad al dis cussies over de toekomst van het Stedelijk Museum. Anno 1999 le verde Nicolaj Dielemans opnieuw een bijdrage. Ditmaal als archi tect van het Rotterdamse bureau RBOI dat in samenwerking met Lutjens en De Groot Architecten de door de stichting Woonpromo- tie Schiedam georganiseerde prijsvraag won. Maak een bijzonder ontwerp voor het Stedelijk Museum, luidde de opdracht aan zeven architecten bureaus, die daar maar heel kort de tijd voor kregen. Voor Diele mans geen probleem. Eigenlijk had hij een te grote voorsprong op de rest. Hij kent het museum als zijn broekzak, weet wat er alle maal mis is, maar vooral water al lemaal mogelijk is. En dus werd de Schiedamse Cobracollectie, die nu al vele jaren gewoon ligt opge slagen als een van de bepalende elementen in het ontwerp opge voerd. „Wij vinden dat er een speciale Cobrazaal in het museum moet komen. Je hebt het en maak er dan ook gebruik van. Zo niet dan moet je het maar gewoon verko pen en dat geld goed gebruiken," aldus Dielemans over zijn ont werp Atrium. Daarin wordt het plein voor het museum optimaal benut Het doet bijna tropisch aan, „Een stukje Barcelona in Schiedam," aldus historicus Han van der Horst, die de prijswinnaar zaterdagmiddag bekend maakte. In alle ontwerpen werd een opval lende entree verwerkt. Vaak werd daarbij gekozen voor een over kapping, die in sommige gevallen doorliep in de richting van de Ap pelmarkt. Bovendien was het alle ontwerpers duidelijk dat er in het museum iets met de rondgang moet gebeuren. Het dient afgelo pen te zijn met de doodlopende zalen. Je moet als bezoeker een rondje door het hele gebouw kun nen maken. De prijsvraag werd gehouden als onderdeel van de Dag van de Ar chitectuur. Makelaar Anke Bode- wes: „Met de stichting Woonpro- motie willen we laten zien wat De winnende architecten met hun Atrium-ontwerp voor het Stedelijk Museum. Foto noei Dijkstra voor leuke dingen je hier in Schie dam allemaal hebt. En als we de aandacht vestigen op de architec tuur is het leuk om daar eens een aansprekend gebouw als het mu seum voor te gebruiken. Wij men gen ons niet in de politieke dis cussie over de toekomst van het museum. Dat is ons pakkie-an niet. Gelukkig niet." In totaal bezochten zo'n 360 men sen zaterdag het museum. Daar zaten veel oudere Schiedammers bij. Van hen vulden er 233 het by de prijsvraag behorende keuze formulier in. 68 stemmen gingen naar RBOVLutjens en De Groot Dielemans: „Natuurlijk gebeurt er helemaal niks met het ontwerp, maar dat maakt niet uit. Het was leuk om te doen." Hoek van Holland Het beoogde bezoekersaantal van zestigdui zend werd bij lange na niet ge haald, maar na afloop van het fes tival 'Ierland op De Hoek' heerste tevredenheid. Voor de politie van Hoek van Holland was het een rustig weekeinde. „Het was rede lijk druk, maar we hebben geen problemen gehad," vertelt een po litieman. Vooraf had Claire de Jong van de stichting Promotie Hoek van Hol land ingezet op zestigduizend be langstellenden. Het werden er tussen de tien- en vijftienduizend, uitgesmeerd over drie dagen. Hoek van Holland was deafge- lopen dagen een beetje Iers en dat kwam met name tot uiting in de vele muzikale optredens. Foto WestJands Fotoburo „Dat hoge bezoekersaantal heb ik geroepen om onze grote aspiraties duidelijk te maken. Het waren de aantallen die na de Havendagen altijd werden doorgegeven, hoe wel ik denk dat ze daar de strand- bezoekers ook altijd bij optelden, Maar ik weet dat meer mensen in Hoek van Holland iets aan dit fes tival hebben gehad. Het centrum was nu ook druk en gezellig. Be woners en ondernemers, die ik heb gesproken, vonden het een fantastisch feest. De sponsors wa ren eveneens enthousiast Vol gend jaar gaan we dus weer ver der." Dan zal er ook weer veel dans en muziek zyn. Want met name de dans sloeg aan by het publiek. Vooral de Peakedansers, die vier maal optraden, oogstten veel suc ces. Kees van den Burg van de onder nemersvereniging De Meerpaal beschouwt het festival, net als De Jonge, als geslaagd. „Zaterdag is de boel verwaaid, maar op vrijdag en zondag was het geweldig. Het centrum, met het Brinkplein als middelpunt, was heel levendig. Op de eerste dag van het festival zou de muziek in het centrum om elf uur stoppen, maar het was zo druk en gezellig dat er nog tot ruim na middernacht muziek werd gemaakt. Bezoekers dans ten gewoon op straat. Zondag pre cies hetzelfde. De terrassen zaten vol en het bungeejumpen by voor beeld hebben we zeker anderhalf uur langer dan gepland door laten gaan. Om vijf uur konden we er echt niet mee stoppen, er stond nog een hele rij mensen te wach ten voor een sprong." Dinsdag 6 jufl SCHIEDAM Wijkpost Zuid. Bingo, 13.30-I530u. Podi um. jamsessie, 2130u, ROTTERDAM Cnme WllgenJwf 9.ÖO-16.00 Kmderacüvi- teiten. Do Molenwei 09.00-16.30 jeugdva- kanbepaspoort BKjdcrp Huid en Haar. Natio naal Schoolmuseum 10.00-17.00 Kinder spektakel. Dizzy 22,00 Hs de Doncker Quar tet. SKVR Muziekschool Oostzeedijk 18.30 Leerlingenurtvoenng. Grand Hotel Central 21.00 Women in Love. Circle Bus 10 00- 17.30 Circle bus. t/mwc.7Juli. I max Theater Wildfire feel theheat"(al)d0g. 14-16. -Extreme' falXteg. 13-18 (nb; 18Eng- .vets,). Africa's EiephantKJngdom (a!) dag. 15. za. Vm wo. ook U. "Whales' (a!) dag. 17, za, V m wo. ook 12. "The matrix" (16) dag. 19-21.45- Lantaren/Vensterl; 'la vtaè befte'(16) dag. 19.30. RJmzomer '99. dag. om 22. herttalmg van drversefilm s afgelopen secoen. 'Avendre' (16) do.vua.ZD. 1930. 'Festen* (16) mazji- .wo. 19.30. "Hideous lanky" (16) dag. 22. Ven-2: Rlmzomer'99. dag. om 19.30-22.15. Ven.3: VUegna' (ai) dag. 1930. "The e post e' (16!dag.22.VBfi,4:"B1ackc3t,Whftecaf (155 dag. 1930-22. Pathé Cinerama Iz 'Notting Hilf' (al) dag. 12.10-15.10-18-21. C&vZ: The watert»/ (al) dag. 19-21.40. Cln3: The matree' (16) dag, 17-20. Wn.4: 'Entrapment' (12) dag. 12.20-1530-18.30, 'Arimgton road' (16) dag. 21.30. Ctn3: "Hilary Jackie' (12) dag. 13.10-16-18.50. 'Lettere from a Fuller" (16) dag. 21.40. Pathé Lumfère is The matrix' (16) dag. 14- 17.15-20.30.Lum. 2: 'She's all that (al) dag. 13.30-16.15-19-2130, lum.3: 'American htstoyX'(16>dag. 18,15-21.15. lum. 4: "Vi rus" (16) aag. 18.45-2130. Pathé Schouwburgplein 1: "Notting HilJ' (al) dag. 11.40-15.20-18.20-21.20. Sch3: 'eXisteriZ' (16) dag 17.30-19.40-21.50, dl. met om 21,50. Sneak Preview. 'Maak hem m3arwakker'(l6)di.2130.Sctu3:'Edtv>(aJ) dag. 18.30-2120. Scfc.4: 'Crnel Intentions' (12) dag- 1150-14.30-17--' 9.20-21.40. Sch.5: The matnx' (16) dag. 11.20-14.40- 18-21.10. Sch.6: Who am I?' (12) dag. 16.10-18.50-2130. Seh.7: 'Entrapment' (12) dag. 1130-15.30-18-10-21.10. KfmJemwtlneea: Pathé Cl»u2: 'Babe in de grote stad' (al) dag. 13.50-1630. Pathé Cin3: 'De koningen ik" (ai) dag 12.30-14.40. Pathé Lum3: 'De koning en ik' (ai) dag. 13- 15,45, Pathé Lum.4: Ratjetoe' (al) dag. 13.15-16. Pathé Scli2: "Quag's le film' (af) dag.11.20-13.20-15.30. PathéSdu3:'Rat jetoe' (ai) dag 11.50-13.50-15.50. Pathé Sch.6: 'Astenx&Obelix tegen Caesar" (al) dag. 11-13.30, Niet lichtvaardig zullen de stads- archecloog en de stadsarchivaris een ingezonden brief naar een krant sturen. Maar het bericht over de straatnaamgeving voor de Vlaardingse wijk-in-aanbouw dKngelsche Boomgaert in de edi tie van deze krant van 30 juni jl. fJonkvrouwe Naaldwijk of Arend van Duvenvoorde?') geeft daartoe alle aanleiding. De feiten: Naar aanleiding van de buitenge woon belangwekkende archeolo gische vondsten (een heus kas teel) op het voormalige Kolpabad- terrein heeft het Vlaardingse Stadsarchief uitgebreid onder zoek gedaan naar de historische achtergronden van deze opgra vingen. Het bestaan van een kasteel, iaat staan een kasteelheer, kon echter uit geen enkele bron worden be wezen. Wel kwam onomstotelijk vast te staan dat de - op grond van bewaard gebleven archief bronnen-oudst bekende eigena resse (1446) van dit terrein Vrou we Willeme van Naaldwijk was. Op grond van het voorgaande is door het Stadsarchief onder ande re geadviseerd om een Vrouwe van Naaldwijklaan' in het leven te roepen. Ons commentaar Uw -overigens door ons zeer ge waardeerde-journalist Ben van Haren heeft in zijn artikelen van 13 en IS juni ji. een fraaie hypo these het licht doen zien, als zou Arend III van Duvenvoorde eige naar zijn geweest van het opge graven kasteel, dat hij echter door de Hoekse en Kabeljouwse 'trou- belen' heeft moeten opgeven. Ter men als 'best denkbaar', 'zou kun nen zijn geweest', Vermoedelijk;', 'alles wijst erop', 'aangenomen mag worden' en 'misschien' kun nen ons hierin moeilijk overtui gen. In het slot van het artikel van uw editie van 18 juni wordt de stads- archeoloog overigens, in de lijn van het door het Stadsarchief vastgestelde, overduidelijk geci teerd: „Tot nog toe heb ik nergens in historische, schriftelijke bron nen gevonden dat op het terrein langs de vroegere Brouckweg een kasteel heeft gestaan. Laat staan wie de eigenaar was." Daarom hechten vrij er aan, in weerwil van uw bericht van 30 ju ni jl., hiermee gezamenlijk te ver klaren dat op wetenschappejjke gronden slechts de naamgeving Jonkvrouwe van Naaldwijklaan verantwoord is. Het verhak van Arend Hl van Duvenvoorde houdt slechts stand in de hooguit inte ressante en enigszins aannemelij ke, maar daarmee voor het gestel de doel absoluut onbruikbare, hy pothese. Harm Jan Luth, stadsarchivaris Vlaardingen Tim cfe Kidder, stadsarcheoioog Vlaardingen

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1999 | | pagina 3