De lieveling belandt in een crisis KORTING Cuba Feyenoord maakt zich zorgen om Van Wonderen Michael Boogerd zoekt wanhopig naar verklaring voor het falen in tijdrit Pagina 21 Independence Day extra feest voor Lindsay en Pete in Londen Pagina 21 Liefde tussen 'Bonnie' en Anlcy Van Grunsven is wederzijds tterdam sefoaü Ajax: 'Niet meer dan 20 miljoen voor Machlas' 6 weken voor 0800-0642 Rotterdams Dagblad Drieënhalf jaar achtereen is Mi chael Boogerd iedere dag dichter bij de wielertop gekomen. Hij is niet het type dat stormenderwijs zijn plek bij de vedetten bevocht, maar de coureur die langs de weg der geleidelijkheid de wielero- lympus beklom en steeds nadruk kelijker zichzelf en het publiek verbaasde. Hij legde zichzelf een ijzeren trainingsdiscipline op; koos in het prille voorjaar niet voor de koesterende warmte van Spanje, Afrika of Australië, maar hardde zichzelf in slopende toch ten, vaak in ijzige regen, die hem tot op het bot verkilde. Voor Mi chael Boogerd is dat geen opoffe ring. Wielrennen is zijn lust en zijn leven, waarmee hij - kan het mooier? - ook nog eens een dik- belegde boterham verdient. 'Boogerdje' groeide uit tot de lie veling van het Nederlandse wie lerpubliek, dankzij zijn ontwape nende glimlach, zijn vermogen om temidden van alle successen zichzelf te blijven en vooral dank zij zijn aanvallende manier van koersen in internationale topwed strijden. Vorig jaar had Boogerd voor het eerst doelbewust naar drie pieken Maandag 5 juli 1999 is r De Nederlandse honkballers vieren feest in Neptunus' Familiestadion: de hoofd prijs In het Worid Port Tournament bleef na een fascinerend gevecht met Cuba in eigenland. Foto Miehei BtertiuizerVCor Vos Port Tournament Door Joop Holthausen Chalons Twee dagen na de 'schofterig slechte' proloog (het zijn zijn eigen woorden) is de lach nog altijd niet teruggekeerd op het gelaat van Michael Boogerd. Vanmorgen, voor de start van de tweede etappe, naar Saint-Nazaire, zocht Nederlands troef voor een podiumplaats nog altijd wanhopig naar een ver klaring voor zijn desastreuze verrichting in het mini-tijdritje waarmee deze Tour aan de marathon naar Parijs begon. Boo gerd maakt voor het eerst in zijn wielercarrière een crisis door. toegewerkt: de voorjaarsklassie kers, de Tour en het najaar. En hij slaagde met glans. Hij was opval lend sterk m het vooijaar, eindig de op een gedroomde vijfde plek in de Tour en verraste in het na jaar met een zesde plaats op het WK en een tweede in de Ronde vanLombardije. De wintertraining - vaak samen met zijn maatje van TVM, Steven de Jongh - werd nog fanatieker, het resultaat in het voorjaar nog indrukwekkender: de eindzege in Parijs-Nice, tweede in Luik-Bas tenaken-Luik en - de climax - eerste in de Amstel Goldrace, De riem ging eraf. In mei trok hij met zijn Sacha naar de Alpen om zich voor te bereiden op de Tour. In de ronden van Luxemburg en Zwit serland zou de ultieme voorberei ding volgen voor zijn tweede ob jectief voor dit seizoen: de Tour de France. Een weekje betrekkelijke rust en dan moest de eerste explosie vol gen in de proloog. Maar de ver richting van Boogerd deed meer denken aan een weigerend klap pertjespistool. Achtenzestighon derd meter lang faalde hij, Het verlies, om en nabij de minuut op zijn belangrijkste concurrenten, Ontzetting, ongeloof en schrik tekenen het gelaat van Michael Boogerd na zijn mislukte tijdrit. De Nederlandse troef had gefaald, en niet zo zuinig ook. Foto Cor vos is in tijd gemeten minimaal, voor al omdat er toen nog 3673 km en 200 m restten om dat recht te zet ten. Had Pantani vorig jaar in de proloog immers ook met gefaald? Pantani had maar acht renners achter zich gehouden, Boogerd, vierendertig. Iedereen in de overi gens falende Rabo-formatie had sneller gereden dan de kopman. Met uitzondering van de persoon lijke dienaar, Marc Lotz, die - zo als het een knecht betaamt - zijn meester een tel voor had laten gaan. Mokerslag De nederlaag kwam vooral men taal aan als een mokerslag. Alles had Rabo eraan gedaan om Boo gerd naar het podium te leiden, speciaal geconstrueerde tijdrit- fietsen, een uitgebalanceerd pro gramma en een gemotiveerde equipe van coureurs tot en met verzorgers. Hij was zelfs de wind tunnel ingestuurd om de meest aërodynamische houding te vin den. Ach arme Boogerd. Zouden de Rabo-wetenschappers hem in de verkeerde windtunnel hebben laten trainen, of waren ze verge ten om een klim in die windtun nel te bouwen van het formaat dat de kopman zaterdag voor de we len kreeg geschoven? Boogerd was ontroostbaar na zyn nederlaag. Met tranen in de ogen gaf hij zijn verlies toe. Er kwam geen enkel excuus over zijn lip pen, maar je zag hem bezwijken onder de last, die hij zelf op zijn schouders had geladen. Hij, de kopman had gefaald. De vergelijking met Pantani, die vorig jaar ook zo'n beroerde start kende, venvees hij terecht naar de prullenmand. Want Michael mag dan met de besten mee kunnen in het hooggebergte, hij is geen Pan tani, die daar alle concurrenten tot figuranten kan degraderen. Boogerd vreest nu al de tijdrit van komende zondag in Metz, de laat ste proef voordat de coureurs de Alpen in trekken. Als hij een mi nuut verliest, op 6800 m, hoeveel zal hij dan niet moeten prijsgeven op 56,5 km? Ooit was Boogerd een acceptabel tijdnjder, maar sinds vorig jaar is iedere rit tegen de klok een zelfkwelling, waaraan hij zonder overtuiging begint. Om half elf 1s avonds was hij van de massagetafel gekomen en had toen maar om een slaappil ge vraagd. Michael wist dat hij zon der die pil de hele nacht vol gewe tenswroeging zou hebben liggen woelen. Wie zijn rust niet neemt, is bij voorbaat verloren. Boogerd weet dat de woorden van ex-cou reur Hermie Kuiper nog altijd van toepassing zijn* 'De Tour wordt gewonnen in bed.' Boogerd noch de ploegleiding heeft een verklaring voor de on dermaatse prestatie. Maar wie even terugkijkt naar de afgelopen weken, beseft dat er geen wonde ren van Boogerd mochten worden verwacht. In Luxemburg, de eer ste serieuze wedstrijd sinds de Amstel Goldrace, presteerde hij zeer matig. In Zwitserland was het amper beter en in het Neder lands kampioenschap, waar een deel van het publiek hem vanwe ge 2ijn matige optreden op boe geroep onthaalde, stapte hij af. In de opwinding over het verlies van Boogerd werd een ander op merkelijk feit over het hoofd ge zien: de matige prestaties van de andere Rabo's. Zberg en Den Bak ker reden bijna even dramatisch als Boogerd. Dekker en Jonker verdienden hooguit de kwalifica tie 'redelijk'. En dat leidt tot de vaststelling dat sr iets heeft ge schort aan de trainingsopbouw in de laatste fase. Zie verder pagina 17 Rotterdam De medische staf van Feyenoord maakt zich zor gen om Kees van Wonderen, die herstellende is van een operatie aan zijn buikspieren en die vori ge week een terugslag heeft ge kregen. Door de infectie, die bij de wond is gekomen, bestaat er geen zekerheid meer dat de in greep in het Dijkzigt-ziekenhuis Trainer Leo Beenhakker hoopt dat de international deze week het ziekenhuis mag verlaten, maar hij zegt niet gerust te zijn over de nasleep waarmee Van Wonderen wordt geconfronteerd. Het is de tweede keer binnen een jaar dat Van Wonderen zo'n zwa re blessure heeft gekregen en ook de tweede keer dat hij onder het mes is gegaan. „Dat geef! ind al leen een fysieke maar ook een mentale dreun. Kees is een. ont zettend belangrijke speler voor Feyenoord en ik zit echt te dui men voor hem dat hij er goed doorheen komt. Een bepaald ver trouwen heb ik wel, want ik weet dat het een sterke gozer is. Maar zo'n virus-verhaal gaat natuurlijk niet in je kouwe kleren zitten," uitBeenhakkerzijn bezorgdheid. Tussen de buikspieren en het spierweefsel in het onderlichaam is in het ziekenhuis een kunststof matje aangebracht. Daardoor heen moet het littekenweefsel gaan groeien, waardoor de boel weer stevig aan elkaar komt te zitten. Als gevolg van een bacte- riële infectie dreigde het lichaam van de speler het kunststof mat je, dat voor de rest van zijn leven blijft zitten, af te stoten. Met anti biotica wordt getracht het herstel weer te bevorderen. Het is stom toeval dat juist de be langrijkste spelers van Feye noord deze zomer door blessure leed worden achtervolgd. Aan het eind van het seizoen werd bij Jean-Paul van Gastel een zware spierscheuring in de lies ontdekt Daardoor traint hij nog niet vol uit. Beenhakker, zaterdag tijdens Feyenoords eerste training in het nieuwe seizoen:„Ik hoop dat hij gauw weer de oude is." Hetzelfde geldt voor Ulrich van Gobbel. En dan is er nog Julio Cruz, wiens medische rapporten inmiddels zijn binnengekomen. Beenhakker „Ze ziin keurig op gestuurd door de Argentijnse voetbalbond. Daaruit blijkt dat hij inderdaad een. spierscheur in Geen Kees van Wonde ren, welde nieuwelingen Jan de Visser, Carlos Alber to en Tho- masz Rzasa op de eerste trainingvan Feyenoord. De eerste twee lopen hier voorop, met in derde positie Ber nard Schuite man, die een nieuwe coupe heeft. Foto Mi chel BierhulzerVCor Vos zijn dijbeen heeft Ik heb hem aan de lijn gehad en weet dat hij nu elke dag in een snm+merifcrh centrum van de Argentijnse bond wordt behandeld." Zie verder pagina 19 Amsterdam Ajax is officieel in onderhandeling met Vitesse over spits Nikos Machlas. Dat heeft Danny Blind, directeur spelersbe- leid bij de Amsterdamse club, be vestigd. Vxtesse-voorzitter Karei Aalbers stelde herhaaldelijk dat hij zijn topschutter, die ook in de belangstelling staat van Atletieo Madrid, niet wenst te verkopen aan AjaxNu is hij toch overstag gegaan. Vitesse wil veertig mil joen gulden voor Machlas ontvan gen. „Of Vitesse te veel vraagt? Wij zullen in elk geval nooit meer dan twintig miljoen betalen." al dus Blind. Een terugkeer van Dennis Bergkamp naar Ajax is volgens Blind niet aan de orde. Volgens de Britse pers zou de Am sterdamse dub de Arsenal-aan- valler als alternatief achter de hand hebben. Door Loet van Schellebeek RotterdamTien jaar profhonkbal in Amerika heeft hij gespeeld. Maar na het allereerste World Port Tournament in zijn rijke carrière was Robert Een hoorn als een kind zo blij met de 'nul', die hij gister middag na zestien innings fascinerend finale honkbal maakte op het eerste honk. De man die daar'sneuvelde', catcher Frank Tamayo, was de laatste Cubaan die had kunnen voorkomen dat het Nederlands team in eigen huis met de hoofdprijs aan de haal ging en dat vond zelfs de door gaans zo 'cool' ogende korte stop van Neptunus en Oranje een juichkreet en een extatische sprint naar zijn werper (Orlando Stewart op dat moment) waard. En waarom ook niet? Wereld- en olympisch kampioen Cuba mag dan sterkere teams op de been kunnen brengen dan de 'mix* van jong en oud, die de voorbije tien dagen in Rotterdam aantrad, van Cubanen winnen is en blijft een prestatie van formaat zeker als je dat in drie van de vijf ontmoe tingen doet. Op de 8-3 overwin ning van de eerste zondag en het verlies van dinsdagavond (2-5) liet Nederland zaterdag een onvoor stelbare zeven innings-zege (14-23 volgen. Op de revanche van de in hun trots gekrenkte krachtpat sers van Fidel Castro kon je gis termiddag wachten (1-4). Aanslui tend moest een derde finale-wed strijd de beslissing brengen. Het werd een fascinerend gevecht waarin de formatie van Jan Dick Leurs de in de derde slagbeurt veroverde 3-0 voorsprong in de resterende vier innings met hand en tand verdedigde. Cuba, vier voudig winnaar in Rotterdam, kwam terug tot 3-2, maar stuitte toen op pitcher Patrick de Lange en diens opvolger voor één. in ning, Spartaan 'Peppi' Stewart, 3- 2. Aanvoerder Johnny Balentina, de man van de meest waardevolle klap in de Verlenging' (hij sloeg er twee ploeggenoten mee bin nen), nam de trofee in ontvangst uit handen van burgemeester Ivo Opstelten die voor de gelegenheid werd bijgestaan door oud-interna tional Hamilton Richardsoa Ruim 52.000 betalende toeschou wers woonden in het pas geopen de Neptunus Familiestadion ('het mooiste honkbalstadion van Eu ropa,' aldus WPT-voorzitter Ge rard Vaandrager) de achtste editie van het World Port Tournament bij. Dat komt neer op een evena ring van het topjaar 1995. De be grote recette (twee ton) is daar mee licht overschreden. Door een paar tegenvallers, zoals het af branden van de Hard Ball Lounge aan de vooravond van het evene ment, is de verwachting dat de or ganisatie zo ongeveer quitte speelt. Over twee jaar wijkt het WPT wel- liehtvooréén keervoor de wereld kampioenschappen. Nederland is mét Taiwan kandidaat voor de or ganisatie. In oktober valt in Syd ney de beslissing. In de plannen is Rotterdam hoofdlocatie van het WK 2001. „Maar we doen het al leen als het flnandeei en organi satorisch verantwoord is," aldus Vaandrager. „We willen per se géén Wereldruiterspelen (in Den Haag) of Gay Games (in Amster dam) worden. Maar ais we ervoor gaan, is er een grote kans dat we. het krijgen." Zie verder Sport Achterop - Neem nu een proefabonnement op h Rotterdams ftggtrdt 6 weken', lang Indebus Dat I» «im korting varm»arIÏ«f»t/jl"4,V> V; "J- y'\.y.!yulsnelde oen hiVdV; *B J.Ï3. noteer mil voor ro'n voordelig proefabonnement' (Aweten voor slechtsfrZS,-} Nr., JlCu. Naam: Adres: Postcode:Plaats: Telefoon:. (Gm c«*pteJ»zo(ging) Bank/gironr.:I. Handtekenlngi;„„.„.f Stuur deze bon in een envelop zonder posteegelnaan r^ Rotterdams Dagblad, Afd. Abonnee Service''.,',^] Antwoordnummer 1579, 300Q VB Rotterdam iijflTOimTni «4 i

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1999 | | pagina 7