'Sampras kon vandaag over water lopen' 21] Liefde tussen 'Bonnie' en Van Grunsven wederzijds Davenport ontneemt Graf laatste titel Brabantse amazone verovert Europese titel met drie zeges en twee wereldrecords Winnaar laat in Wimbledon- finale niet veel heel van Agassi Paul Haarhuis haalt Eltingh nog niet in Zwart jaar voor Bnjïsé- amazone Isabell Werth Volleybalteam eindigt met twee zeges uit twaalf duels Studerende volleyballers doen 't beter op Mallorca Zware EK-loting waterpolopioeg Skeeler Erik Huizebosch eerste in Vinkenbimrt Rotterdams Dagblad Door Renévan Hattum Londen Nadat hij Tim Henman had verslagen, huurde Pete Sampras zaterdagmiddag een paar video's. Hij at voor de buis en kroop bijtijds onder de wol. Pete Sampras slaapt graag lang. Tien uur is niets bijzonder. Lekker in het huis dat hij in Londen al jaren huurt, vlakbij Wimbledon. 'Zo ben ik. Een ge heim heb ik niet'. Zijn tennis is van een andere planeet, hij niet. Pete Sampras gaat ook gewoon naar de videotheek. Als Pete Sampras volgend jaar in tonen, om zes keer Wimbledon te Londen terugkomt en de routine herneemt die hij sinds zijn eerste overwinning jn 1993 aanhoudt, vindt hij in de videotheek ver moedelijk een band met de titel 'Pete en de perfectie'. Ondertitel: 'Hoe de grootste tennisser aller tijden over water liep en voor de zesde keer Wimbledon won, één keer meer dan Björn Borg.' Die videoband, speeltijd twee uur, gaat over hemzelf. Er zijn vijf mi nuten interviews bijgeplakt. In een bijrolletje doet An dié Agassi mee, soms ook een groot kampi oen, maar niet op deze band. Hij mag de ballen aangeven, die de beste tennisser ooit neerlegt waar hij wil: ace als het even lastig is, passeerslag als hij in het nauw zit en een onhoudbare tweede opslag als de eerste in het net of uit is ge gaan. Wanneer zijn tegenspeler serveert, slaat de kampioen der kampioenen de bal zo diep terug, dat er bijna niets meer mee te be ginnen valt. Het is dé manier, zo zal de band MWfflWBiMlII'lTJHJJMI Mannen, halve finales: Sampras (VSt/l)- Hernnan (GBr/fl) 3-6 64 6-3 (M, Agassi (VSV 4>-RafU:r (Aus/2) 1-51-6 6-2. Finale: Sarop- ras-Agassi 6-3 6-4 7-5. Dubbelspel, halve finales: Haarhuis/Pal- mer N ed/VSt/8> Knowies/Nestor (Bah/óm/ 6) 3-6 7-5 7-6 4-8 8-6, Bhupathi/Paes (Ina/IF Oelaitre/Santoro (Fra/5) 2-66-37-64-67-5. Fi nale; Bhupathi/Paes-Haarhuis/Palmer 6-7 6-3647-6. Vrouwen, halve finales: Davenport (VSt/3> Stevenson (VSt) 6-1 6-1, Graf (Dui/2>Lucie (Kro)6-7 6-4 6-3. Finale: Davenport-Graf&4 7-5. Dubbelspel, kwartfinales: De SwardV Tatarkova (ZAtfOek/flJ-Femandez/Seles (VSV12) 6-7 6-1 6-4. Halve finales: De Swardt/Tatarkova-Novotna/Zvereva (T$j/ WRu) 6-4 2-6 7-5, Davcnport/Morariu (VStJ- Hom/Srel»lnik (ZAlTSlo) 7-6 6-3. Finale: Davenport/Moranu-De Swardt/Tatarkova 64 6-4. Gemengddnbbel,kwartfinales: Bjórkman/ Koernikova (Zwe/Bus/34Leach/Neiland (VSt/Lct/6) 7-6 4-6 6-3, Knowlestikovtseva {BaWLetf44Damm/Rittner(Tsi(Dui) 63 7-5, Paestftaymond (Ina/VSUD-Biyar/McStea (VSVAus) 6-4 7-6, Halve finales: Björkman/ Koemikova-McEnro&'Graf(VSt/Dui/9)walk over, Paes/Raymond-Knowles/Iakcrvtseva 62 0-4. Finale: Paes/Baymond-Björkman/ Koernikova 6-4 3-6 6-3. Jongens, finale: MelzeriOosWless (Den/1) 7-663. Meisjes, finale: Toeljaganova (Oez/4)- Krasnoroetskry (Rus/?) 7*6 64. winnen, vier keer de US Open en twee keer de Australische kampi oenschappen, Bovendien dé ma nier om zes jaar achtereen de bes te van de wereld te blijven. Van Roy Emerson, de inmiddels bejaarde Australiër,, die als enige andere speler twaalf Grand Slam- titels bezit, bestaat zo'n band niet. Maar dat was in een andere tijd. Van Rod Laver, in 1969 winnaar van de vier grote toernooien in één jaar en houder van elf Grote Titels, is ook nooit zo'n film ge maakt. Laver was groots, maar niet perfect. Hij was wel het grote voorbeeld van de kampioen aller tijden. De banden die er van La ver zijn, draaide de kampioen der kampioenen al grijs. Ook in Lon den, ook met zijn bord op schoot. Er keken gisteren in de tv-com- mentaarboxen op Wimbledon tal van oud-kampioenen naar de bes te ooit. 'Zo dicht bij perfectie als je bij perfectie kunt komen', conclu deerde Pat Cash, graskampioen in 1987. 'Perfecter kan niet', zei Michael Stich, de beste in 1991. Dat staat ook allemaal op de band. Een nederlaag Als Pete Sampras die video huurt, hoort hij zichzelf dingen zeggen die hij niet meer kan overtreffen, al zou hij volgend jaar zijn reeks van 47 overwinningen in 48 Wim- bledon-duels voorzetten en weer winnen. Die ene nederlaag? Krgjï- cek, in 1996. 'Ik kon niet beter', zal hij zich horen zeggen. 'Dit is het beste tennis dat ik in jaren heb ge speeld. Zo spelen in een finale is geweldig bevredigend. Beter kon niet, Ik serveerde groots op de breakpunten tegen. Maar hoe ik gewonnen heb, weet ik eigenlijk niet.' 'Ik sloeg op hol en het ging ge woon door. Voordat dit echt tot me doordringt zal wel een paar dagen duren, misschien een paar weken. Het tolt nog in mijn hoofd.' André Agassi, de held van Parijs, weggestopt in een bijrol ont breekt uiteraard ook niet. Zijn tekst verschilt weinig van de grootste van allemaal. 'Hij speel de soms ongelooflijk. Onverslaan- Maandag 5 juli 1999 Pete Sampras smasht tegen Agassi. 'Onverslaanbaar,' aldus de geklopte Amerikaan. Foto Reuters baar. Ik wist dat een goed begin enorm belangrijk zou zijn, want Pete is iemand die geweldig door stoomt als hij voor komt. Maar hij begint met vier bommen en daar kon ik niets tegen doen. Het ging precies zoals Pete graag speelt Je moet z'n storm zien te luwen, maar dat lukte niet. Natuurlijk is hij de grootste ooit. Hij heeft iets gedaan dat nog nooit iemand heeft gedaan: zes jaar op rij als nummer één geëindigd.' Dan zal de kampioen in de bijrol iets prachtigs zeggen: 'Mensen denken dat hij over water kan lo pen totdat hij een paar fouten gaat maken, maar dat deed hij niet. Dus liep hij vandaag over water.' De alleszeggende slotzin tenslotte zal uit de mond van de kampioen zelf komen. Gaat over de ace waarmee hij zijn zesde Wimble- don-titel binnenhaalde, een on houdbare tweede opslag, tegen de man die de beste returns van de wereld pleegt te slaan. 'Dat is de slag die je hier nodig hebt om te winnen, de tweede opslag.' Als je die gaat slaan, zal hij verder zeggen, dan gaat er niets in je om. 'Dat is instinct, je slaat hem ge woon.' Door René van Hattum Londen Paul Haarhuis heeft zyn oude maatje Jacéo Eltingh nog niet ingehaald. Hij heeft nog steeds vijf Grand Slamtitels in het dubbelspel, geen zes. De finale van Wimbledon verloor hij giste ren met Jared Palmer met 7-6 3-6 4-6 en 6-7 van de Indiërs Bhupathi en Paes. „Als ik beter had gere tourneerd, hadden we kunnen winnen," trok hy zelf het boete kleed aan. Het was Haarhuis1 derde dubbel- finale op Wimbledon op rij. Alleen vorig jaar won hij met Eltingh. Het jaar daarvoor verloor hij, ook met Eltingh. Maar dat dubbel is niet meer. Nu heet het Haarhuis/ Palmer, pas vijf toernooien. AI drie keer stonden ze in een finale. De eerste wedstrijd die ze samen speelden, werden ze 'compleet af gemaakt', herinnerde de Ameri kaan zich gisteren. Roland Garros was ook nog geen geweldig suc ces. Maar ineens viel het kwartje en klikte het. Daardoor wonnen ze in Londen van Woodbridge/ Woodforde en van Knowles/Nes tor, topdubbels. Haarhuis had gisteren ook best te vreden achterover mogen leunen, ondanks de nederlaag, die bijna vier uur in beslag nam. Het zou hem niet kwalijk genomen zijn. De prestatie mocht er zijn; na een paar weken partnerschap al een Wimbledon-finale halen. Zelf zei hij begin dit jaar dat het vormen van een nieuw dubbel a la Haar- huis/Eltingh zeker drie jaar zou kosten. „Maar dat geldt voor een dubbel van nieuwe jongens. Jared was drie jaar geleden ook al een topdubbelaar en ik ook." Gisteren voelde hij alleen teleur stelling. Als ik meer returns had gemaakt, had ik Jared meer kan sen gegeven. Dat was cruciaal." Londen De Amerikaanse Linds ay Davenport heeft op bijzonder orginele wijze de nationale feest dag van haar land opgesierd. Ze won gisteren op Independence Day voor het eerst in haar loop baan Wimbledon. In de^finale ver sloeg ze zevenvoudig winnares St effi Graf (6-4 7-5), die haar tijdperk op de All-Engeland Club onmid dellijk na afloop definitief afsloot. Twee breakpoints kreeg Daven port In de partij. De als derde ge plaatste speelster, inmiddels de nieuwe nummer één van de we reld, benutte ze beide. De tweede keer gebeurde dat vrijwel onmid dellijk na een regenstop van een half uur. Met een prachtige fore hand forceerde Davenport bij 5-5 de officieuze beslissing. In een vaak gelijkopgaande match waren de krachtige servi ces en groundstrokes van Daven port doorslaggevend. Graf, die haar opponente onlangs op weg naar de titel in de Open Franse nog had verslagen, verloor de ei gen service in de eerste- en elfde game. De Duitse, tweede ge plaatst, kreeg evenals Davenport twee breakpoints. Ze benutte er niet één. Het was Davenports tweede Grand Siamtitei, nadat ze vorig jaar september de US Open won. Ze was de eerste Amerikaanse die won in Londen sinds Navratilova in 1990 (en de eerste Amerikaanse van orgine sinds Chris Evert in 1981), Op Wimbledon stond ze geen set af. „Het is een droom, ik kan het niet geloven," waren Da venports eerste woorden. „De titel op Wimbledon zegt me zoveel meer dan de positie van nummer één van de wereld. Dit is de mooi ste trofee die ik ooit heb behaald." Wegens een blessure had Graf zich eerder teruggetrokken van het mixed-double, waar ze samen met de legende McEnroe uit kwam. Gezien de wijze waarop ze speelde, liep en versnelde, leek ze voldoende fit. Desondanks kreeg ze geen vat op het solide spel van de Amerikaanse. Graf verklaarde vooraf al de be slissing te hebben genomen dat het haar laatste optreden op Wim bledon zou zijn. Zie speelde er veertien keer. „De laatste paar weken waren verbazingwekkend. Ik won in Parijs, bereikte hier de finale. Won in zes weken dertien partijen in het enkelspel. Het was geweldig om terug te keren op dit niveau. Ik had niet gedacht dit na al dat blessureleed nog in me te hebbenHet was wel heel moeilijk dit weer te bereiken." De Duitse liet in het midden of ze ooit nog een Grand SI am zal spe len. Eerder dit jaar kondigde ze ook in Parijs, waar ze voor de zes de keer won, haar definitieve ver trek van dat toernooi aan. In sep tember is de US Open, Graf wilde er gisteren geen uitspraak over doen. Op de eeuwige ranglijst van de vrouwen won alleen de Austra lische Margaret Court meer Grand Slams dan de Duitse, 24 te gen 22. Door Tom van den Berg Arnhem Amazone Anky van Grunsven droeg haar eerste Euro pese titel dressuur gisteren op aan Gestion Bonfire. De 16-jarige ruin presteerde op nationaal sportcentrum Papendal in Am- hem op de toppen van zijn kun nen. Tijdens de afsluitende kür op muziek was Bonfire dermate op dreef, dat Van Grunsven hem al tijdens de proef beloonde voor zijn inzet. De 15.900 fans keken ademloos toe en werden bijkans dol van vreugde na het zien van de jurybeoordeling. Met haar tweede wereldrecord (85.84 pro cent) werd Van Grunsven in stijl kampioen. De 31-jarige Van Grunsven uit het Brabantse Gemert sprak vol ont zag over haar 'Bonnie*. Geëmotio neerd was ze niet over het kampi oenschap, wel over de manier waarop Bonfire zich presenteer de. „Ik ben na mijn proef bij Bon nie gebleven," vertelde Van Grunsven. „Normaal ga ik dan snel terug naar de ring om naar de anderen te kijken. Nu moest ik gewoon bij Bonfire blijven. Mis schien klinkt dit kinderachtig, maar zo voelde ik dat. Ik ben met hem gaan lopen, heb hem alle ap pels gegeven die ik nog had en ben een beetje met hem gaan knuffelen." Liefde was volgens haar trainer en vriend Sjef Janssen één van de drie ingrediënten waardoor Bon fire het zo ver heeft kunnen schoppen. „Liefde, discipline en hard werken. Zonder liefde gaat het niet En die genegenheid is wederzijds, anders doet zo'n ¥fÊ --T rft j Anky van Grunsven met haar paard Gestion Bonfire tijdens het slot van de kür opmuziek. De 16-jarige ruinpresteerde op Papen dal in Arnhem op de toppen van zijn kunnen. Foto Marcel Antonisse/ANP paard echt niets voor je. Hij was in Arnhem super, minstens zo goed al vorig jaar tijdens de Wereldrui- terspelen in Rome." De held op sokken van weleer stapt anno 1999 bijna met bravou re door het leven. In 1994 moest Janssen het paard tijdens de We- reldruiterspelen in Den Haag nog voorgaan richting dressuurring. Met het stijgen der jaren ontgroei de Bonfire zijn reputatie van 'angsthaas'. Met Van Grunsven aan de teugels werd de bruine 01- denburger een hippische per soonlijkheid. Van Grunsven: „Zo'n paard kom je maar één keer in je leven tegen, 't Maakt mij echt niks uit of ik nu win of niet. Bonfi re doet altijd zo vreselijk zijn best. Ik merkte bijvoorbeeld dat hij vermoeid was voor de Kür, maar in de ring gaf hij zich weer hele maal. Daar kan ik emotioneel van worden." Ongekende schoonheid De Kür van Van Grunsven op mu ziek uit de musical West Side Sto ry was van ongekende schoon heid. Lichtvoetig danste Bonfire tussen de witte hekjes rondom de ring. Zelfs de doorgewinterde juryleden raakten in de ban van de immens populaire combinatie. Juryvoorzitter Eric Lette ver klaarde dat op het protocol diver se tienen waren gegeven, onder meer voor de overgangen en voor de harmonie lussen paard en amazone. Bondscoach Jürgen Koschel stond tijdens de Kür van Van Grunsven te genieten, „Bonfire is een uniek paard. Zijn drang om te presteren is ongekend. En de ma nier waarop hij door Anky wordt gereden, is al even zeldzaam. Ja, van zo'n prestatie kun je alleen maar dromen." Na het behalen van de wereldtitel in de Kür op muziek in 1994 duur de het tot gisteren voor Van Grunsven een internationaal kampioenschap weer eens win nend kon afsluiten. Wel won de Brabantse byna traditioneel het nationaal kampioenschap en schreef ze viermaal de wereldbe ker dressuur op haar naam. Zodra het echter ging om een EK, een WK of de Olympische Spelen moest Van Grunsven genoegen nemen met zilver, steevast achter de Duitse Isabel Werth met Gigo lo. Het laatstgenoemde paard raakte in de aanloop naar het EK in Arnhem tijdens het CHIO in Aken echter geblesseerd. Door de afwezigheid van de titel verdedigster kreeg Van Grunsven onmiddellijk de rol van favoriet. Terecht bleek achteraf, want Bon fire was in topvorm. Het EK om vatte drie proeven, de Grand Prix, de Grand Prix Special en de Kür op muziek, die allemaal werden gewonnen door Van Grunsven en Bonfire. Werd in het verleden wel eens gemokt over de puntenver deling, die discussie bleef ditmaal achterwege. En bondscoach Kos chel nam bij de stallen vervolgens even de gelegenheid om Bonfire een dikke zoen te geven. Hy dacht weiiicnt ai aan de Olympi sche Spelen, volgend jaar in Syd ney. Janssen en Van Grunsven zeiden beiden dat Bonfire alleen op het vliegtuig richting Australië wordt gezet wanneer hy topfit is. „We wülen voorkomen dat we te lang met hem doorgaan," aldus Janssen. „Met Bonfire zijn we heel voorzichtig. We willen geen afgang voor hem. Bovendien heb ben we voor de toekomst al nieu we toppers op stal." Ook Bonfire blijft op stal in Bra bant. Want de liefde tussen Van Grunsven en 'Bonnie' gaat verder dan het wedstrijdterrein, veel ver der. ArnhemDe Duitse amazone Isabell Werth heeft gisteren nog voor de afsluitende proef op het Eu ropees kampioenschap dressuur in Arnhem haar paard Nissan Anthony FKH teruggetrokken. Eer der al verdween Chacomo van Alexandra Simons- de Ridder vanwege een infectie uithettoemooi op nationaal sportcentrum Papendal Ook de 13-jari- ge ruin Anthony werd getroffen door een infectie, mogelijk werd hij aangestoken door teamgenoot Chacomo. Werth zou aanvankelijk in Arnhem haar Europese titel verdedigen met Gigolo. Met de 16-jarige ruin behaalde Werth een reeks successen.De combina- tie was regerend Europees-, wereld-en Olympisch kampioen. Tijdens het CHIO in Aken, vlakvoor het EK, werd Gigolo getroffen door een blessure. „Dit is sportief gezien het zwartste jaar ooit voor me," aldus Werth. „Maar ja, het was onverant woord om vandaag nog met Anthony van start té gaan. Hij had koorts en werd daarvoor metpeni- cilllne behandeld."" r.v Werth zet haar eigen sportieve loopbaan de ko mende maanden op een laag pitje. De29-jarigein-r woonster van Rheinberg concentreert zich eerst op haar studie rechten. In het najaar wacht haar- Sao Pauio De Nederlandse volleyballers hebben ook de laatste wedstrijd in de voorronde van de World League verloren. Brazilië was zonder aanvoer der Nalbert in Sao Paulo opnieuw te sterk- Het team maakte althans iets minder fouten en had operudale momenten voor 15.000 supporters het fortuin wel mee: 3-1 (25-23 25-22 21-25 25-19). De Europese kam pioen eindigde met twee zeges uit twaalf duels te leurstellend laag in het WVL-seizoen '99. Oranje speelde wel beter dan zaterdag, kreeg ook vol doende kansen maar liet ze liggen. De eerste set ging weer eens uiterst schlemielig vertoren. Bij 23-23 za gen de Venezolaanse arbiter en Braziliaanse en dus partijdige lijnrechter een bal in die uit was. In de tweede liet de Nederlandse ploeg zich in de slotfase, bij een voorsprong van 22-20, foppen door door de verraderlijke opslag van de ingevallen spelverdeler Ricardo. Die serveerde met floaters de set uit In de derde set klopte het voor het eerst in weken wel allemaal meer dan redelijk. Cristina groeide door in zijn nieuwe rol als vrije aanvaller, nu met Richard Schuil nog geen risico wordt genomen en Martijn Di- eleman bescherming genoot Guido Görtzen en Bas van de Goor kregen er zowaar plezier in en Misha La- tuhihin vond enige onbevangenheid en gevoel in de vingertoppen terug. Het geluk duurde maar even. In de vierde set was het begin even niet scherp genoeg. Met rallypointtelling is dat funest Brazilië liep vlot uit naar 10-5 en 16-9 en heeft ervaring en breedte genoeg om zo'n voorsprong over de streep te helpen. Negrao demonstreerde dat onder meer met een reeks van opportunistische smashes en aces op Nummerdor en Van de Goor. Palma In een ware marathonpartij is het Neder lands studententeam knap overeind gebleven in zijn tweede duel op de Universiade. De jonge volleybal lers waren in het Son Moix stadion in Palma te sterk voor Mexico en zegevierden uiteindelijk met 22-25, 25-22,32-30,25-27 en 16-14. De Nederlandse stuaentenploeg won zaterdag ook al van Zweden: 29-27 25-23 25-18. Bert Goedkoop maak te daar als coach zijn rentree in het internationale volleybal. Over de wedstrijd van gisteren 2ei hij: „Dit was een echte thriller, met emoties, provocaties, 'ups en downs'. We speelden met drie jonkies in de basis, die toch goed op de been bleven. Dat is dan ook vooral de winst die we in deze partij geboekt hebben." Aan voerder Twan van Kuijk was de enige speler die nor maal ook in de basis staat In de zeer gelijkopgaande wedstrijd was het aan Ne derlandse zijde vooral Joost Kooistra die aanvallend goed werk leverde. De speler van Zwolle kon - met ondersteuning van Robert Horstink - steeds vanaf de zijkant indruk maken op de defensie var. de Mexica nen met harde smashes. Die konden meestal slechts richting tribune worden verwerkt. Ook verbaal was de student in goede doen. Hij ging in op alle provocaties van de Mexicanen en leek daar- mee zichzelf, alsmede zijn ploeggenoten, op te zwe- pen. De bondscoach hierover „Joost is metzyn ge drag heel goed voor de jongere spelers. Die kregen vandaag ook echt iets van 'kom maar op." Utrecht De loting voor het Europees kampioen schap waterpolo is door mannenbondscoach Johan Aanljes met gemengde gevoelens ontvangen. Neder land is voor het EK in Florence begin september in gedeeld met Joegoslavië, Rusland, Spanje, Roeme nië en Duitsland. De Nederlandse ploeg heeft met deze tegenstanders kansen op de vierde plaats in de poule. Met die positie kwalificeert Oranje zich voor het olympisch kwalificatietoernooi in Duitsland in mei volgend jaar. De andere poule wordt gevormd door Italië, Kroatië, Hongarije, Griekenland, Slowakije en Slovenië. Ne derland behoort met Duitsland en Roemenië tot de mindere landen in de poule. Joegoslavië, Spanje en Rusland zijn de toplanden. „Tegen Duitsland en Roemenië hebben we kansen," meent Arie van de Bunt, doelman van Nederland. „De andere drie landen zijn een paar maatjes te groot Misschien, als we een hele goede dag hebben, kunnen we stunten." Volgens Van de Bunt ontlopen de poules elkaar qua sterkte niet veel. „Het maakt niet zo veel verschil. Met Griekenland, Slowakije en Slovenië in een poule met Nederland was beter geweest Dan hadden we een gunstige loting gehad. Van Duitsland hebben we op het EK in Sevilla in 1997 met 10-7 gewonnen. Met de vierde plaats in de poule, dat betekent dat we ze ker bij de eerste acht eindigen, plaatsen we ons voor het olympisch kwalificatietoernooi in Duitsland. Dat behoort zeker tot de mogelijkheden." Het EK voorde mannen word van 2 tot en met 11 september in Flo rence gehouden. De vrouwen van Nederland zyn favoriet voor de Eu ropese titel, zeker nadat de ploeg van bondscoach Jan Mens ink in Winnipeg de Fina Cup veroverde. In Florence treft Nederland Italië, Griekenland en Frankrijk. Hongarije, een andere kandidaat voor het Europees kampioenschap speelt in de andere groep met Rusland, Spanje en Duitsland. De vrouwen wer ken de titelstrijd af van 4 tot en met 10 september af inPrato. Loting mannen, poule A: Nederland, Joegoslavië, Rusland, Spanje, Roemenië, Duitsland Poule B: Ita lië, Kroatië, Hongarije, Griekenland, Slovenië, Slo wakije. Vrouwen, poule A: Nederland, Italië, Griekenland, Frankrijk. Poule B: Rusland, Hongarije, Spanje, Duitsland. Vinken buurtErik Huizebosch heeft zaterdag InVïn- kenbuurt de tiende wedstrijd van de Zwolse Cou rant-skeelercompetitie gewonnen. De Gramsherger was na de 70 kilometer de snelste van een kopgroep van vier, die halverwege de wedstrijd geformeerd was. Meteen vanaf de start lag hei tempo hoog en na 6 ki lometer was het peloton al opgesplitst in diverse groepen. Vooraan koerste een achttal, waaruit hal verwege de wedstrijd Huizebosch, Frank Fiers, Phi lippe .Boulard en BJ Steketee weg reden. In de finale trok Huizebosch van ver de sprint aan. Fiers eindig de als tweede, voor Boulard en Steketee.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1999 | | pagina 9