8 Feyenoord komt moeizaam gang 'Uiteindelijk is de zee altijd de baas' Co Adriaanse "weer uit de ban Agassi ontbreekt in Davis Cup Van Hest snei in Tessenderlo Diana Bakker toch naar WK IOC-Iid overlijdt STUBB Passen en meten voor Beenhakker bij eerste test in Gouda Arthur Farenhout ster openingsbal Ajax troeft Aalbers af in spel rond Machlas De Wolf ligt overhoop met Helmond Sport Zeilduo mikt op deelname aan WK en Olympische Spelen Voetballer Mare Maatsen keert niet terug bij HVO Rotterdams Dagblad Woensdag 7 juli 1999 Tilburg De belangenvereniging Coaches Betaald Voetbal <CBV) heeft de schorsing van Co Adri aanse opgeheven,. De trainer van Willem II werd in mei geschorst omdat hij zich laatdunkend had uitgelaten over bondscoach Frank Rijkaard en PSV-voorzitter Hany vanRaajj. T, Antti Sumiala vertrekt bij FC Twente. De Fm keert terug naar zijn vaderland. Sinds 1 juli staat hij onder contract bij FC Jokerit Sumiala mag transfervrij weg. Brookline André Agassi neemt definitief niet deel aan de Davis Cup. De nieuwe nummer één van de wereld ontbreekt in de selectie van coach Tom Gullikson. „Het is zijn persoonlijke beslissing, maar de deur staat altijd open voor hem,11 aldus Gullikson. Team USA voor het kwartfinale- duel met Australië, van 16 tot en met 18 juli in Boston, bestaat nu uit Pete Sampras, Jim Courier, Todd Martin en Alex O'Brien. Tessenderlo Greg van Hest heeft in het Belgische Tessender lo een wegwedstrijd over tien kilo meter gewonnen. De 26-jarige Til- burger liep de zogenoemde Nike Classic in 28,22. Hij finishte voor de Belgen Koen Allaert (28.33) en Christian Nemeth (28.46). Marcel Versteeg eindigde op de zevende plaats (29.15), Marco Gielen op de tiende (29.19). Bij de vrouwen ze gevierde de Belgische Marleen Renders in 31.23. Zoe termeer— Diana Bakker mag toch deelnemen aan de WK tafel tennis, die van 2 tot en met 8 au gustus in Eindhoven plaatsheb ben. Bakker was aanvankelijk door bondeoach Peter Engel bui ten de selectie gehouden. Engel eiste dat de complete ploeg vanaf begon JVrii deelneemt aan trainingskampen, maar Bakker wilde pas op 12 juli beginnen met de voorbereiding gezien haar drukke programma. Het college van arbiters van de NTTB stelde haar gisteren in het gelijk. Lausanne Het Argentijnse IQC- lid Roberto Guillermo Peper is op 86-jarige leeftijd overleden. De voormalige zwemmer, roeier, tur ner en schermer had van 1977 tot 1988 zitting in het IOC. Daarna werd hij erelid. De pas 17-jarlge Paul Kpaka probeert ONA-doelman Pascal Korteweg Marls uit te spelen. De aanvaller uit Sierra Leonezou niet sco rer» voor Feyenoord. Foto Joep van der Pal/Cor Vos Door Sjoerd Bootsma Gouda Leo Beenhakker kijkt reikhalzend uit naar de terug keer van zijn internationals. Pas op het moment dat zijn ge louterde krachten zich de komende week tijdens het trai ningskamp in Doorwerth bij de ploeg voegen, kan Feyenoords trainer oefenduels spelen zoals hij wil. Gisteravond bij de eer ste test tegen ONA (1-5) was het passen en meten voor de oe- fenmeester, die blij was dat hij de negentig minuten met elf man kon volbrengen. Als de groep compleet is, kan ik rouleren. Dan breng ik gewoon in de tweede helft een ander elftal in. Vandaag kon dat dus niet, maar dat is niet iets om je zorgen om te maken," legde de ook in Gouda populaire Beenhakker uit. „We hebben vanmiddag nog vijf kwartier getraind." De trainer zag in de aanloop naar de krachtmeting met de zondag tweedeklasser de Braziliaan Car los Alberto Oiiveira (knie) afha ken. Paul Bosvelt had nog last van zijn lies en moest daarom in de warming up zijn plaats prijsge ven. Ferry de Haan kreeg na een half uur weer pijn in zijn rechter knie. Thomas Buffel tenslotte zocht met kramp in zijn ham string in de tweede helft voortij dig de kleedkamer op. Alle mutaties leidden tot het ver rassende optreden van voormalig A-junior Marvy Redjosebko en Paul Kpaka. De 17-jarige aanval ler uit Sierra Leone staat op de no minatie om in navolging van Ibra him Carbo in het kader van het sa menwerkingsverband aan het Belgische RWDM te worden uit geleend. „Voorlopig is dat niet aan de orde," meldde Bob Baan, bestuurslid technische zaken, „We maken eerst de voorberei ding af." Kpaka mag in competi tieverband niet voor het eerste van Feyenoord uitkomen. Baan: „Hij moet eerst achttien jaar wor den, pas dan kunnen we een werkvergunning voor hem aan vragen." De jonge aanvaller kreeg tegen ONA alle gelegenheid zijn kun sten te vertonen. De Gouwenaren boden op hun beurt stugge tegen stand. Na zeven minuten schoot Simoes Lekatompessy na een misverstand zelfs de eerste goal van de nieuwe jaargang achter Ju- rek Dudek. Thomasz Rzasa en. Igor Kornejev brachten al vlot - na voorbereidend werk van Henk Vos - de verhoudingen terug tot hun ware proporties. Een eigen doelpunt van George Suers, die een voorzet van Kornejev achter zijn doelman tikte, bepaalde de ruststand voor zo'n vierduizend nieuwsgierigen op 1-3. Met Dudek verdween na de pauze ook de laatste basiskracht van Feyenoords kampioenselftal. In de slotfase maakte Jan de Visser zijn eerste doelpunt voor de Stadi- onclub, terwijl aanvoerder Henk Vos namens de vermoeide Feye- noorders het slotaecoord fabri ceerde. Verzorger Gerard Meijer en fysiotherapeut Marcel de Geus wacht de komende dagen nog vol doende werk. ONA-Feyenoord 1-5 (1-3). 7. Simoes Leka tompessy 1-0,16 Thomasz Rzasa l-l18 Igor Kornejev 1-2,38 George Suers 1-3 (ei gen doel), 78 Jan de Visser 1-4, 88. Henk Vos I-S Opstelling Feyenoord: Dudek (46 Zoete- bter), Schuiteman, De Haan (30. Redjoseii- ko), Graff, Rzasa, B ufiel (57, Offers), Korne jev, De Visser, Kpaka, Vos, Tinrnho. Uitslagen Door Hans van Houdt Rotterdam Arthur Farenhout sloeg op de ope ningsavond ran de Rotterdamse Wieier Zesdaag se drie vliegen in één klap. De 26-jarige coureur uit Hekelingen won het criterium door in de laat ste omloop te ontsnappen uit een kopgroep van acht. Eerder al won de jongste van de fietsende broers met de Giant-ploeg de proloog, een ploegentijdrit over twee ronden. Niet meer dan logisch dat hij zich na afloop in de leiderstrui mocht laten hij sen. Een lach van oor tot oor verraadde bij de huldi ging de blijdschap bij 'Kleine Thuur'. „Maar eens zien of we die trui kunnen behouden deze week," was zijn summiere commentaar. De vooruitzichten zijn wat dat betreft hoopvol voor Arthur Farenhout. Hij rijdt in verreweg het sterkste team in deze zesdaagse. Naast Arthur Farenhout bestaat dat uit zijn broer Edward, Louis de Koning en Joost Legtenberg. Deze laatste, uit Nijmegen afkomstige coureur gaat momenteel als meek regelmatige elite-ren ner aan de leiding in het Rabo-klassement Toch had de Nijmegenaar tot nu toe geen koers gewon nen. Lombardijen bracht daar gisteravond verande ring in, omdat Joost Legtenberg met rijn team het snelst was in de ploegentijdrit. En omdat hij als eerste over de streep kwam, was hij tevens de eerste drager van de leiderstrui. De Giant-renner ontbrak echter in de kopgroep die al snel tot stand kwam in het criterium. Mathijs Delen was de eerste aanvaller. De Brabander draafde een paar ronden solo voor de groep uit, voordat hij versterking kreeg. Eerst van Edward Farenhout en de Duitser René Obst, vervolgens van Rob Sienders en Heerko Gorter. De kopgroep werd gecompleteerd door Arthur Farenhout, Camiel Soesbergen en de Belg Jarno van Frachem. Het duurde tot diep in de finale voordat er nieu we actie kwam. Arthur Farenhouts demarrage bij het luiden van de bel voor de laatste ronde was beslissend voor zowel de dagzege alsdeleidingin het klassement. Uitslagen Ploegentijdrit: 1. Giant, 2. Kapclle (België), 3. Volharding, 4. Dresden, 5. West land, 6, Reis, 7. Excelsior, 8, De Hoekse Ren ners, 9. Delta, 10. De Pedaalridders (Rotterdam), 11. Aboy' (Rotterdam). Criterium: 1. Arthur Farenhout (Hekelingen), 2. René Obst (Dresden), 3. Rob Si enden (Zwijndrecht), 4. Jamo van Fra chem (Bejaë), 5. Edward Farenhout (Zuldiand). 6. Mathijs De len (Breda), 7. Camiel Soesbergen (Soest), 8. Heerko Gorter (Werkendam), 9, Joost Legtenberg (Nijmegen), 10. Peep Ifikli (Estland), 11 Louis de Koning (Zwartewaai), 12. Peter Voshol (Nieuwerkerk a/d XJssel), 13.Yuri Martens (Oud-Beijerland), 14. Steven Deschamps (België), 15, Andreas Lader (Dresden). Atletiek Tessenderlo (Bel). Wegwedstrijd 10 kin. Mannen: 1, Van Hest (Ned) 28.22,2. Allaert (Bel) 28 33,3. Nemeth (Bel) 28.46,4 Ruw (Ken) 28.49,5. Ligneeï (Be!) 28.53,6, Goegebeur (Bel) 29.08,7. Ver- steeg(Ned)2915,10 Gielen(Ned)29 19 Vrouwen: 1 Renders (Bel) 3123,2. Sleegers (Bel) 32 30. Prysvragen Toto 26. Eerste prijs geen winnaar, tweede pnjs' 10 win naars, elk brutof 1219,70,derde prijs 149 winnaars, elk f 204,60. Tennis Newp ort. Mannen, 640.000 gulden. Eerste ronde: Woodruff (VSt>'Wassen (Ned) 6-3 6-2, Wessels (NedyRan (Isr) 6-3 6-3, Sargsjan (Arm/5)- Pretzsch{Dui)7-6 2-6 6-4, Tieleman (ItapKetola(Fin) 6-3 64, Mimyi (WRu>Gimelstob(VSt/6) 6-3 7-6, Bla ke (VSt) -Washington (VSt) 1-G 6-3 64, Peseosobdo (Ita}-Godwm (ZAJ) 6-3 6-1 Gstaad. Mannen, 1.1 miljoen gulden. Eerste ronde: Kuerten (Bra/1)-Puerta (Arg)6-4 64, Lapentti (EcuJ-Corretja (Spa/2) 4-3 oogave Corretjo, Rosset (Zwi)-Rusedsla (GBr/4) 7-6 6-7 6-2, Oavet (Spa/6>Baleells (Spa) 5-7 6-17-6, El Aynaoui (Mar)- Federer (Zwi) 6-2 6-3, Koubec (Oos)-AJanu (Mar) 4-6 646-1 Bastad. Mannen, 700.000 gulden. Eerste ronde: Tarango (VSt)-Hrbaty (Slw/1) 6-16-2, Ruud (Noo/2)-Ortegren (Zwe) 8-3 6-2. Dosedel (Tsj)- Vicente (Spa/4) 5-7 7-5 6-2, Kulü (ZweJ-Kohimann (Dm) 1-6 64 6-3, Mann (CRi)-Pescanu (Roe) 6-3 6-0, Gumy (ArgJ-Sangmnetti Jia) 6-2 6-1 Pörtschach. Vrouwen, 225.000 gulden. Eerste ronde: Huber (Dui)-Weingartner (Dui) 6-3 6- 3, Maloeva (Bull-Panova (Rus) 6-0 6-0, Nemeckova (Tsj)-Scbnyder(Zwi) 6-3 3-664, Fanna(Ita)-Torrens- Valero (Spa) 6-3 6-2. Voetbal Oefenwedstrijden. Combinatie Rijssen-Roda JC1-23 (1-10). Doelpun ten Roda' Torma 14, Van Houdt 2, Nygaard 2, Tchoutang 2, Lu tj pers, Peeters en Rudge Streekelftal Hoogkeppel-De Graafschap 0-4 (0-2). Doelpunten: Nehoda 2, Ossama, Meerdink, Apeldoorn» Boys-Anderlecht 0-8 (04), Bijzonder heid- Patrick van Diemen viel in. Wielrennen Ronde van Italië, vrouwen Rit 7, tijdrit: 1 Zaboirova (Rus) 13 km in 16.31 (gem. 47,252 km/u), 2 Mazeikyte (lit) 0,43,3 Somamba (Spa) 0 45,4. Poeanskaite (Lit) 0 49,5 Sundstedt(Fm) 0 50. Klas sement: 1 Somamba 18 0937, 2 Boebnenkova (Rus) 0.34,3 Veronesi (SMa) 1.03,4 Poecinskaite 251,5 Stiajkma (Oek) 4 06 Zeilen Helsinki. EK Star. Stand na 3 races: I. Butzman/Peters (Dui) 10 pun ten, 2. Koesch/Fendt (Dui) 15,3. Hudson/Gowers (G8r) 22,6 Neeleman/Schner(Ned)26 Kopenhagen. WK Tornado. Stand na 4 races: 1, Hagara/Steinacher(Oos) 17,2. Bundock/Forbes (Aus) 23,3 Hagara/Moser (Oos) 31. Machlas als trotse Ajacied. FotoToussaimKiuitere/ANP Amsterdam Het spel rond Nikos Machlas is uitge speeld. Gistermorgen meldde Vitesse nog dat het de onderhandelingen met Ajax over zijn spits had ge staakt, gisteravond poseerde de Griek stralend in het shirt van de club, die de naam van een Griekse held draagt. Machlas is de komende vijf jaar de nieuwe spits van Ajax, de zevende en voorlopig laatste grote aankoop in de jacht op eerherstel. De champagne sprankelde in de Arena om de duur ste transfer binnen de Nederlandse landsgrenzen te vieren. Het oude record stond op naam van PSV, dat vorig jaar voor Ruud van Nistelrooij 17 miljoen gul den aan Heerenveen betaalde. Vitesse ontvangt (vol gens Ajax) 19 miljoen voor zijn Griekse topschutter. Ajax neemt ook Martijn Reuser over van de Arnhem se club. Volgens een clausule in het huurcontract zou Vitesse de speler voor vier miljoen gulden van Ajax moeten kopen. De Arnhemmers hadden echter geen behoefte meer aan Reuser, die zich vorig seizoen af zette tegen trainer Herbert Neumann. Ajax neemt Reuser nu voor een seizoen terug op huurbasis, met daarna het recht op koop voor vier mihoen. Als Ajax de neo-intemational straks zou willen ko pen, gebeurt dat met gesloten beurzen. Vitesse staat thans immers voor hetzelfde bedrag bij Ajax in het krijt. Wenst Ajax Reuser na komend seizoen niet over te nemen, dan ontvangt het alsnog de overeen gekomen vier miljoen van Vitesse. Geen wonder dat directeur spelersbeleid Danny Blind de ingewikkelde constructie grijnzend uitleg de. Een op revanche beluste voetballer zonder finan cieel risico terug in Amsterdam en, fraaier natuurlijk nog, een trefzekere spits (60 goals in drie seizoenen) vastgelegd vooreen relatief laag bedrag. Blind had steeds volgehouden dat Ajax nooit meer dan twintig miljoen voor Machlas zou betalen. Vites- se-voorzitter Karei Aalbers stelde aanvankelijk man haftig dat hij zijn 'kroonjuweel1 niet aan een Neder landse club zou afstaan. Hij voelde er niets voor de concurrentie te versterken en bovendien zou er in het buitenland beduidend meer geld op te strijken zijn. Veertig miljoen, zoiets had de Arnhemse voor zitter in gedachten. De Amsterdamse beleidsbepalers konden zich van leedvermaak richting Arnhem weerhouden. „Ik heb aan z'n gezicht niet gezien of Aalbers teleurgesteld was. Maar ik heb ook niet gezien of hij blij was. Wij zijn heel tevreden met de prijs," sprak Van Os. Aj ax kijkt tevreden terug op de achterliggende perio de. Voor Machlas werden Van Halst, Laudrup, Nieu- wenburg, Winter, Verlaat en Menzo aangetrokken. Blind: „Ik denk dat ik aardig heb huisgehouden." HelmondJohn de Wolf ligt overhoop met Helmond Sport. Volgens het bestuur van de eerste divisieclub draagt sponsor Van Resteren (VKS) voor een deel by in het salaris van De Wolf. De speler vindt dat de club dat met de sponsor moet regelen, de club echter ver wijst De Wolf naar de sponsor. De 36-jange Schie dammer heeft inmiddels de WCS ingeschakeld. Youri Mulder moet opnieuw een domper verwer ken. De aanvaller van Sehalke 04 raakte al op de eer ste trainingsdag geblesseerd. De buitenmeniscus van zijn linkerknie, waaraan hij al vijf keer is geope reerd, is ingescheurd. Door Martijn van der Steen Maassluis Snelheid maken, optimaal ge bruik maken van wind, zeil en stroming. In het wedstrijdcircuit gaat het er niet vrijblij vend aan toe. Wouter Jongeneel en Saeha Larsen zijn twee zeiiers die op bijna semi- professionele wijze hun topsport bedrijven. Een weg die uiteindelijk moet leiden naar deelname aan wereldkampioenschappen en als het meezit de Olympische spelen. Het duo, bestaande uit Sascha Larsen (25) uit 's Gravenzande en Maassluizer Wouter Jongeneel (23), zeilt dit jaar voor het eerst sa men en komt uit in de Inter 18, één van de snelste en best bezette catamaran-klasses. Voor Jonge neel is het zelfs de eerste keer dat hij op wedstrijdniveau de catama ran bemant, maar tegenover dit debuut staat de ervaring van de topper Sascha Larsen. Larsen werd vorig jaar al Euro pees kampioen en wist datzelfde jaar als eerste binnen te ko men by het prestigieuze Rondje Texel. Als team beva ren ze de Nacra Inter 18, zeilen ze wedstrijden door heel Europa en wordt tussendoor hard gewerkt aan de managementkant van het onderhouden van een zeilteam. Jongeneel: „Het was een enorme eer voor mij toen Sascha vorig jaar op de HISWA aan me vroeg of ik geen zin had om met hem te gaan zeilen. Zijn maatje was ge stopt en ik ken Sascha via zijn jongere broertje, Gunnar Larsen. ook één van Nederlandse toppers in de catamaran. Ik had weinig bedenktijd nodig en begin dit jaar zijn we samen in het sportieve hu- Maassluizer Wouter Jongeneel (rechts) en Sascha Larsen zeilen dit jaar voor het eerst samen en komen uit in de Inter 18, één van de snelste en best bezette catamaran-klasses. Foto wouter Jongeneel welijksbootje gestapt." Getrouwd met elkaar zijn de twee nog met, maar de extreme om standigheden en de minimale de tails die het verschil tussen top snelheid en rustig dobberen bepa len, eisen een uitstekende samen werking binnen het zeilteam. Concentratie „Zeilen is voortdurend improvise ren en vereist een enorme con centratie. Je maakt snelheid en wint wedstryden door optimaal gebruik te maken van de omstan digheden. Snelheid is een samen spel van de optimale koers, de stromingen gebruiken en het trimmen van je zeil. De wind is nooit stabiel en het is nu juist de kunst om de windstoten te gebrui ken om snelheid te maken. Maar als je het even niet helemaal goed doet, of je laatje verrassen, verhes je alleen maar snelheid. Dat is zei len in een notendop: uiteindelijk is de zee altijd de baas. Respect voor de vind en het water waar je op vaart zijn het begin van iedere serieuze poging cm hard te va ren." Het duo heeft dit seizoen inmid dels aardig wat snelheid weten te maken. Hoewel het vooralsnog een leerjaar betreft, zijn zowel Larsen als Jongeneel tevreden. Het Rondje Texel werd in 3.16,53 uur afgelegd en dat was genoeg om uiteindelijk als twaalfde bin nen te komen, een goede prestatie in de wedstrijd waarin talloze top pers m een deelnemersveld van 750 boten bet tegelijkertijd tegen elkaar opnemen. Skippers-meeting Jongeneel: „Texel is uniek, zo veel boten en zo'n geweldige wed strijd. Je begint al 's ochtend vroeg met de voorbereidingen. Eerst naar de skippers-meeting, waar de weersverwachtingen en de regels nog eens worden toege licht. Vervolgens hebben we een laatste check van het materiaal en dan gaan we het water op. Daar bouwt de spanning op. alleen al door de imponerende aanblik van al die boten die klaar liggen om met spinaker op weg te vliegen. Texel is de enige wedstrij d waar je mei spinaker op vertrekt, aai geeft het geheel nog iets extra's. We hadden een uitstekende start en lagen vooral in de eerste helft erg goed." „In zo'n groot veld is het echter moeilijk in te schatten hoe je pre cies ligt, behalve voor de toe schouwers, want die konden via Internet de eerste veertig boten volgen. Pas toen we zagen dat de helikopter die boven de finish cir kelde, zijn vuurwerk lanceerde beseften we dat we ook nog maar heel even hoefden en dus zo ver voorin zaten! Soms gaat het he laas ook minder. In de North Sea Regatta sloegen we twee keer om, nadat we na een zwakke start te veel risico's namen. Dan duik je zo de golven in en vliegt de boot over de kop. Op zich erg spectacu lair, maar voor de wedstrijd na tuurlijkdesastreus." Jongeneel en Larsen steken alle bei veel tijd in het zeilen. Overdag wordt er gewerkt en 's avonds en in het weekend zijn de twee met de boot bezig, op de kant of op het water. Larsen: „Het kost inder daad veel tijd en inzet. We hebben sponsors die het voor ons moge lijk maken zo intensief met het zeilen bezig te zijn. Wouter heeft door zijn werk iets meer tijd din gen te organiseren, maar aan boord doe je het echt allemaal sa men. Ik ben stuurman en bepaal het tactische gedeelte, het aan voelen van de stroming en de wind. Dat is voor een groot deel ervaring, maar tevens een soort instinct." „Ik noem het ook wel 'het ouwe- lullenwerk', omdat Wouter het meeste fysieke arbeid levert. Hij is fokkenist en ia verantwoorde lijk voor het grootzeil en spinaker. Ik heb wat meer ervaring dan Wouter, maar dat maakt voor de hiërarchie niet uit. Juist in een tweetal moet je elkaar aanvoelen en dat verloopt uitstekend. Ons doel is om met dit tweetal het ni veau te halen, waarop mijn broer tje Gunnar momenteel presteert: top in Nederland en sterk in de wereld. We leggen nu de basis om volgend jaar heel, héél hard te gaan varen." Door Bart Boerop Spijkenisse„Het begint te kriebelen. Misschien ga ik weer voetballen, maar een ding weet ik zeker: niet meer by HVO." Voetballer Mare Maatsen (30) keert de Vlaardingse eersteklasser na 21 jaar üd te zijn ge weest en dertien jaar in het eerste te hebben ge speeld de rug toe. „En dat ligt niet aan de club, maar aan mij. Ik ben er te lang blijven hangen. De laatste vijf jaar heb ik met tegenzin getraind. Ik kon me al leen nog opladen voor dc wedstrijd. Het werd me ook te makkelijk gemaakt. Ook al kwam ik niet trainen, ik was toch zeker van een basisplaats." De allrounder die verschillende posities op het mid denveld en in de spits bezette, mist de uitdaging bij HVO. „Daar doet het feit dat we naar de eerste klasse zijn gepromoveerd niets aan af. Ik heb het lijstje met tegenstanders gezien die HVO volgend jaar tegen komt. De meeste ken ik door en door. RVVH en Spij kenisse bijvoorbeeld, daar zaten we een paar jaar ge leden ook bij ingedeeld. Je loopt steeds dezelfde clubs af'. Bi heb er geen zin meer in. Het lijkt me al leuker om bij een vijfdeklasser te gaan voetballen, omdat daar alles nieuw is, ook de tegenstanders." Nieuwe trainer Danny Molendijk, de nieuwe trainer van de Vlaardin- gers, heeft Maatsen nog geprobeerd op andere ge dachten te brengen. „Een hele goede, positieve vent, die Molendijk," vindt de voetballer, „Ik heb een goed gesprek met hem gehad en hij wilde me alle ruimte geven, maar ik zal toch niet op zijn eerste training verschijnen. Dat heeft niets met hem te maken. AI was Cruijff of Beenhakker trainer van HVO, dan nog keerde ik er niet terug." Wat niet wil zeggen dat Maatsen zijn voetbalschoe nen nooit meer aantrekt. „Het voetbal trekt me nu al weer. Ik wilde eens zien hoe het leven zonder voetbal zou zijn. Nou, dat valt vies tegen. En dit is nog maar de zomerstop. Misschien verandert het gevoel wan neer het seizoen begint, wanneer de jongens weer een paar keer per week moeten trainen en een eind moeten rijden om te voetballen. Misschien dat ik dan van de rust geniet. Ik wilde eerst nog wat met de jeugd van HVO gaan doen, maar nu ik naar Spijke nisse verhuisd ben, zie ik daar vanaf. Ik heb geen zin een paar keer per week in de file te staan." „Als ik te veel honger naar de bal krijg, stap ik naar de dichtstbijzijnde voetbalclub. Dat is Hekelingen, een zondag-tweedeklasser. Die ploeg is ingedeeld in een competitie met Goes, Roosendaal en nog meer clubs die ik helemaal niet ken. Het lijkt me leuk daar eens tegen te spelen."

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1999 | | pagina 4