Waterweg 15 ad Audiozaken in Vlaardingen maken overuren Maassluis: linke afrit moet worden aangepakt Nieuwe jongerenwerkers op bakfiets door Schiedamse wijken Uit in Stadsgehoorzaal Uitbreiding kabelnet leidt tot massale vraag om hulp bij instellen televisie genda Voor de jongsten volop te beleven Rotterdams Dagblad Woensdag 7 juli 1999 Stel je voor datje op woensdag 9 februari 2000 gezellig uit wil naar de Stadsgehoorzaal Dus pakje het programmaboekje en je zoekt de be- sclirijving op van de voorstelling op die avond. En stel je voor datje geen Engels spreekt en nog nooit hebt gehoord van 'comedytrain' en 'stand-up comedians'. Dan kunnen er rare dingen gebeuren. Je leest dat vier of vijf personen het podium beklimmen voor een 'so lo-act': Volgens Comedy-train is stand-up een soort jazz: je hebt een schema en daarop ga je improviseren. Ritmisch razendsnel inspelen op grillen en luimen van je publiek. Het publiek kaatst weer terug waardoor er een dialoog ontstaat..' Leuke voorstelling denk je Jam mer dat er niet bijstaat welk instrument deze jazzmusici bespelen Stel je voor datje op woensdag 23 februari gezellig uit wil naar de Stadsgehoorzaal. Weer het programmaboekje gepakt Je mag Booy- akkers, Kamps en Kamps verwachten. Theatermakers.' Maar wat doen ze? Het boekje zegt 'Geen cabaret, geen toneel, geen decor, geen pauze, geen titel, geen glaasjes water op de piano, geen oplei ding, geen genade, geen idee waar het over gaat' En daar mag je dan 27,50 voor betalen. Je zal op dezelfde manier toch worden geholpen bij de bakker. Klant Wat is dat, lakker?' Bakken TIetis geen brood, mevrouw, maar ook geen cake. Het heeft geen naam, ik heb geen vakdiploma, ik heb geen idee hoe het smaakt.' Of bij de groenteboer: Het kan een appel, zijn, maar misschien is het ook wel een peer, perzik, aardbei, aalbes, nectarine, druif, banaan. Geen Idee.' Stel je voor dat je een kind hebt 'vanaf 6 jaar1. Je telt 35 gulden (voor jezelf) en 27,50 (voor je kind) neer op zaterdag 13 november 1999 voor 'Pippi Langkous'. Het boekje zegt: 'Ze komt nog een keer langs de Stadsgehoorzaal' om vervolgens iets te vertellen over het paard Witje,liet aapje meneer Nïlsson, de buurkinderen Tommy en Anni- ka, haar vader en piraten op het eiland Taka-Toeka, namen die voor een Pippi-fan gesneden koek zijn. Maar wat kunnen we verwachten voor het toch niet luttele bedrag van 42,50 plus nog wat uitgaven voor snoep en frisdrank? Een film voorstelling, voorleesavond, musical of toneelstuk? Door wie wordt de voorstelling verzorgd? Een professionele theatergroep (want het schijnt theater te zijn) of door een stel amateurs uit de Achterhoek? En hoe goed is het? Trektde groep volle zalen of is met moeite de eer ste rij gevuld met familie en kennissen van de theaterdirecteur? DICK VAN DER LUGT H»o oXoJSj m Woensdag 7 juli SCHIEDAM Thurlede, sjoelcompetitie, 14.00u. VLAARDINGEN DcSoenda, Spellenavond, 19,00u. ROTTERDAM Hist, Museum 'Schielandshuis' t/m 17.00 Kanonnen, klokken en kandelaars. Cnme Wilgenhof t/m 16.00 Kinderactiviteiten. De Molenwei t/m 16.30 Jeugdva- kantiepaspoort. BlijdorpHuid en Haar. Nationaal Schoolmuseum t/m 17.00 Kinderspektakel. Plas- wijckpark 15.00 Een vreemde gast. TheaterWest 16.00-17.00 Stemworkshop voor kinderen. 19.30- 21.30 Koor: Spelen met je stem. Wijkgebouw Het Klooster t/m 16.30 Indianenfeest. de Doelen gr zaal 20.30 5th World Symposium on Choral Music Rotter dam '99. Baroeg 21.00 le band Earthcrisis. Night- town 21.00 Morphine. 23.00 Fresh Up. Grand Hotel Central 21.00 Women in Love. Circle Bus t/m 17.30 Circle bus. Donderdag8juli SCHIEDAM Dc Woudhoek, bingo 13.30u. VLAARDINGEN Grote Kerk. Lunchconcert, 12.45-13.15u. HOEK VAN HOLLAND Fort aan den Hoek van Holland. Rondleiding Kust verdedigingsmuseum, 13.30u.. ROTTERDAM Cnme Wilgenhof 9.00-16.00 Kinderactiviteiten. De Molenwei 09.00-16.30 jeugdvakantiepaspoort. Blij- dorp Huid en Haar. Nationaal Schoolmuseum 10.00-17,00 Kinderspektakel. Wijkgebouw Het Klooster 16.00-17.30 Indianenfeest. de Doelen gr zaal 20.30 5th World Symposium on Choral Music Rotterdam '99. Grote- of St. Laurenskerk 20.30 Avondconcert World Symposium. Grote- of St. Lau renskerk 12.30-13.15 en 13.45-14.30 Aanvang con certreeks. Baroeg 20.00 Crowbar. Nighttown 23.00 Transmitter. Rotown 22.00 Songs: Ohia. Kastanje zaal 19.45 8x Open Zomercompetitie. Feyenoord Sta dion (to.) 16.00 en 20.00 Het Groot Russisch Staats circus. Circle Bus 10.00-17.30 Circle bus. Vertrek ANWB/WV Coolsingel 10.00-16.30 Mainport(s). Bioscopen wo.ljuli. Iraax Theater: 'Wildfire feel the heat' (al) dag. 14-16. 'Extreme' (al) dag. 13-18 (nb: 18 Eng.vers.). Africa's Elephant Kingdom (al) dag. 15, za. t/m wo. ook 11. Whales' (al) dag. 17, za. t/m wo. ook 12. The matrix' (16) dag. 19-21.45. Redactie Lantaren/ Venstar 1: 'La vita bella' (16) dag. 19.30. Waterweg: Ftimzomer '99. dag. om 22. herhaling van diverse John films afgelopen seizoen. 'A vendre' (16) do.vr.za.zo, Bunte, 19.30. 'Festen' (16) ma.di.wo. 19.30. 'Hideous kinky' Edwin (16) dag. 22. Ven.2: Filmzomer '99. dag. om 19.30- Comelisae, 22.15. herhaling van diverse films afgelopen seizoen. Beft van Ven.3: 'Alegria' (al) dag. 19.30. 'The apostle' (16) dag. Haren, 22. Ven.4: 'Black cat, White cat' (16) dag. 19.30-22. Danielle Pathé Cinerama 1: 'NottingHill'(al)dag. 12.10-15.10- Hermans, 18-21. Cin.2: 'The waterboy' (al) dag. 19-21.40. Cin.3: Mariëtte 'The matrix' (16) dag. 17-20. Cin.4: 'Entrapment' (12) Olsthoom, dag. 12.20-15.30-18.30. 'Arlington road'(16) dag. 21.30. Eelje Cin.5: 'Hilary Jackie' (12) dag. 13.10-16-18.50. 'Let- Oomen, ters from a killer' (16) dag. 21.40. Sander Pathé Lumière 1: 'The matrix' (16) dag. 14-17.15- Sonnemans 20.30, Lum. 2: 'She's all that' (al) dag. 13.30-16.15-19- 21.30. Lum.3: 'American history X" (16) dag. 18.15- Over de 21.15. Lum. 4: Virus' (16) dag. 18.45-21.30. Vesten 3, Pathé Schouwburgplein 1: 'Notting Hdl' (al) dag, 3116 AD 11.40-15.20-18.20-21.20. Sch.2: 'eXistenZ' (16) dag. Schiedam 17.30-19,40-21.50, di. niet om 21.50. Sneak Preview: Postbus 373, 'Maak hem maar wakker' (16) di. 21.30. Sch.3: 'Edtv' 3100 AJ (al) dag. 18.30-21.20. Sek.4: 'Cruel intentions' (12) dag. Schiedam 11.50-14.30-17-19.20-21.40. Sch.5: 'The matrix' (16) dag. 11.20-14.40-18-21.10. Sch.6; Who am I?' (12) dag. Telefoon 16.10-18.50-21.30. Sch.7:'Entrapment'(12) dag. 11.30- 2732700 15.30-18.10-21.10. Telefax Rexane: Erotische films (18) dag. 12 Vm 01. 4265227 Kindermatinees: Pathé Cin.2: 'Babe in de grote stad' (al)dag. 13,50-16.30. Pathé Cin.3: 'De koning en Sponredac ik' (al) dag. 12.30-14.40. Pathé Lum.3: 'De koning en tie: ik' (al) dag. 33-15.45. Pathé Lum.4: 'Ratjetoe' (al) dag. Bart 13.15-1G. Pathé Sch.2: 'Duug's ie film" dag. i 1.20- Boerop 13.20-15.30. Pathé Sch.3: 'Ratjetoe' (al) dag. 11.50- Telefoon 13.50-15.50. Pathé Sch.6: 'Asterix Obelix tegen 2732700 Caesar' (al) dag. 11-13.30. 4004310 Door Joyce E Vlaardingen Vlaardingse audiozaken worden 'platgebeld' door burgers die hulp nodig hebben bij het opnieuw instellen van hun televisie. ENE CO is drie weken geleden begonnen met de uitbreiding van het kablenet met de zenders Discovery Channel en Cartoon Network. Heel veel mensen blijken die niet op eigen kracht te kunnen vinden en roepen de hulp in van de vier winkels, die ENECO in een informatiefolder heeft genoemd. Zjj vragen daar een vooraf afgesproken vergoeding voor van 35 gulden gulden voor een eerste tv-toeste) en 15 voor elk volgend voor. Een woordvoerder van Radio Mo dem vindt de drukte 'te gek voor woorden'. „We ontvangen gigan tisch veel aanvragen. Het is wer kelijk niet te geloven. We hebben al ruim duizend aanvragen gekre gen en de mensen blijven bellen. Dat komt ook, omdat we de eerste op de lijst zijn van de vier." Het bedrijf probeert zo veel mogelijk mensen op één dag te helpen. „Toch hebben we lange wachtlijs ten en moeten onze klanten een paar dagen wachten." Volgens het bedrijf bellen de meesten omdat ze het herinstalle ren 'echt niet kunnen'. „Maar er zijn ook een heleboel mensen die denken: dat doen ze wel even voor me. Als blijkt dat ze moeten wach ten bellen ze een dag later op dat het ze toeh is gelukt. Het is ge woon niet leuk meer. We komen niet toe aan ons eigenlijke werk." Voor Vogel Elektro World zijn de aanvragen 'maar net te overzien'. „We krijgen dagelijks tussen de vijftig en de honderd aanvragen. We hebben er al drie extra men sen op gezet." Ook hier moeten de mensen een aantal dagen wach ten voordat ze geholpen kunnen worden. Ook Expert Radio Schipper wordt iedere dag overspoeld. „We heb ben geen wachtlijst," zegt het be drijf. „Maar het klopt wel dat er zo'n tweehonderd mensen heb ben gevraagd of wij de kanalen konden instellen." Voor het be drijf werken twee mannen. Per dag helpen ze samen zo'n veertig mensen. „Dat moet ook wel," zegt een woordvoerder, „anders ko men we nooit uit." Alleen ITs, het vierde en laatste - bedrijf op de lijst, heeft nauwe lijks te maken, gehad met hulp in roepende Vlaardingers. De voor lichter van ITs laat weten dat het allemaal 'best meevalt.' „Gemid deld zijn er zo'n drie tot vier men sen per dag die ons inschakelen, Ze bellen duidelijk van bovenaf." Hij heeft wel gehoord dat mensen toch bij zijn winkel terecht kwa- 'men omdat er bij andere zaken een wachtlijst was van honderd personen. Ook ENECO krijgt dagelijks en kele tientallen reacties op de uit breiding van haar kabelnet, „Die zijn vrijwel allemaal positief," zegt Cor Ruiter, voorlichter van het bedrijf. „De mensen zijn juist blij dat er weer wat kanalen bij zijn." Met de recente uitbreiding biedt ENECO in Vlaardingen nu 25 kanalen. Volgens ENECO moeten de men sen het makkelijk 'zelf in kunnen stellen als ze de gebruiksaanwij zing er maar bij houden'. Ruiter: „Per slot van rekening doe je dat ook als je een nieuwe tv hebt." De kabelexploitant adviseert anders een familielid of kennis in te scha kelen. Als dat niet lukt zou in ui terste nood in van de vier ge noemde bedrijven kunnen wor den ingeschakeld. Vlaardingers blijken de afgelopen weken ech ter toch massaal tot die laatste stap hebben besloten. Vorige weekwas het opnieuw prijs op de afslag Maassluis-Maasland. Opeens Is er eon the en kan een automobilist geen kant meer op. Foto wwi Dijkstra Maassluis Vorige week ging het nog mis. Een wagen kukelde zo van de afrit Maasland-Maas sluis van de A20 af. Een maandje geleden gebeurde dat ook aL Toen vielen er gewonden. Voor de gemeente Maassluis is de maat nu vol, De o zo onveilige si tuatie moetzo snel mogelijk wor den opgelost. Om die reden wor den Rijkswaterstaat, Stadsregio Rotterdam, Stadsgewest Haag landen en buurgemeente Maas land op korte termijn door Maas sluis bij elkaar geroepen. De gevaarlijke situatie doet zich voor bij filevorming op de betref fende afrit Al op de rijksweg zelf komt het verkeer plots tot stil stand. Bestuurders kunnen geen kant meer uit Terugstu wing' heet dat in verkeerstaal. Inwoonster W.M. Stekelenburg kaartte het probleem enige tijd geleden aan bij burgemeester en wethouders van Maassluis, die het vervolgens doorstuurden naar Maasland. Dit omdat de si tuatie zich geheel op het grond gebied van die gemeente voor doet Maasland voelt er echter niets voor om/zoals voorgesteld door Stekelenburg, de voor rangssituatie te wijzigen. Auto's die van de A 20 komen zouden dan voorrang moeten krijgen op het andere verkeer. Als oorzaak van het probleem wijst Maasland op het grote aan deel van Maassluis' bestem mingsverkeer dat van de route Oude Veiling-Maassluiseweg ge bruik maakt Maassluizers moe ten de andere route via de Laan 1940-1945 nemen, vindt het Maaslandse college van b en w. Daardoor worden de auto's opde afrit immers beter verdeeld over de overigens niet aangegeven voorsorteérrielcn. - Het gemeentebestuur vanMaas- sluis vindt deze verklaring een beetje te kort door de bocht Er zijn meerdere oorzaken en het probleem raakt niet alleen Maas sluis maar ook Maasland en. Rijkswaterstaat meent men.. Dat noodzaakt overleg. - Onge^ acht het overleg werkt Rijkswa terstaat inmiddels, zo weet 'de- gemeente Maassluis uit infor meel contact, aan signalerings apparatuur. Vanaf de rijksweg wordt het verkeer uit de richtk^ Vlaardingen dan gewezen op fi levorming op de afrit Maassluis juicht die'signalering toé, maar wil niettemin het gezamenlijke overleg door laten gaan. „Want er wordt hiermee nog geen óp- lossing geboden Voor de oorzaak - van de terugstuwing.""U Twee nieuwe Schiedamse jongerenopbouwwer- ker^ riin,deze week begonnen met activiteiten voor ae xomer. Peter van. den Berg en Desi Beans treKkënföfén met 20 augustus als ambulante jon gerenwerkers per bakfiets.van wijk naar wijk door Schiedam. In de bakfietsen hebben zi j sport en spelmateriaal voor allerlei activiteiten b(j rich om de jeugd te vermaken. Door Sentina van der Meer Schiedam—Voor de oudere jeugd is erin de zomer in Schiedam wei nig te doen. Tot je 12e, 13e doe je mee aan Jeugdland en dan houdt het opeens op. Met het mooie weer zoek je je de vrienden op, die ook niet met vakantie zijn, en gaat op een grasveldje tussen de flats van Groenoord of in de straten van de Gorzen een balletje trap pen of gewoon wat kletsen. Buurt bewoners lij ken dat echter niet al tijd op prijs te stellen. Waar de jeugd bij elkaar komt, ontstaat er altijd wel wat van her rie. Hard gelach, wat schreeuwen naar elkaar, het rijden op brom mers en scooters en het geluid van de bal dat tegen de muren van de flat weerkaatst. En ze hebben vaak ook nog een grote mond als je als buurtbewoner vraagt 'of het niet allemaal wat minder kan'. Vorige zomer kwam het tot grote conflicten tussen jongeren en buurtbewoners op het Bart Ver- hallenplein. Vorige maand barstte de bom op het eveneens in Groenoord gelegen Louis Zim- mermannplein. Hierbij werden twar'f jongeren opgepakt. De jeugd verveelt zich en bezorgt de wijk overlast. Bewoners voelen zich onveilig, nemen een omweg om de groep te ontwijken en bel len de politie. Voor de twee nieuwe ambulante jongerenwerkers is het in Schie dam niet anders dan in welke an dere stad dan ook. Schiedammer Peter van den Berg (33) zegt niet het idee te hebben dat de jeugd van tegenwoordig 'minder, verve lender of beter' is dan vroeger. „Wat me wel direct is opgevallen dat in bepaalde wijken - Zuid en een groot deel van Noord - weinig te doen is voor de jeugd." Zijn collega Desi Beans (24) komt uit Rotterdam. Hem viel op toen hij voor het eerst kennis maakte met de Schiedamse jeugd, dat ze 'toch wel ondernemend zijn' en vooral heel graag met elkaar ac tief bezig willen zijn. „De jonge ren van het Zimmermannplein voetballen bijvoorbeeld elke woensdagavond op het Bachplein bij De Blauwe Brug en laatst heb ben ze nog een toemooitje tegen de Woudhoek gespeeld." Het tweetal is sinds 1 mei bezig in Schiedam. „We hebben ons eerst moeten inwerken. Maar nu, m de zomer, kunnen we beginnen. Via de activiteiten komen we elke dag weer in een andere wijk. Voor ons Peter van den BergenDesl Beans, de twee nieuwe jonge renwerkers in Schiedam: "Wie zijn wij om te zeggen dat ze m oaten gaan voetballen?'Foto Roel Dijkstra een kans om de jeugd wat beter te leren kennen," vertelt Van den Berg. „Na de zomer kunnen we dan met meer serieuze zaken aan de slag en wat structueler bezig zijn. Bijvoorbeeld, bekijken waar de nieuwe jongernontmoetings- plaatsen moeten komen." Lastpakken De twee jongerenwerkers zijn overigens niet van plan zich deze zomer alleen te richten op de last pakken en de brandhaarden in de Schiedamse wijken. Dat zou geen recht doen aan het gros van de jongeren, volgens Beans. Het is altijd een klein groepje dat verve lend is en verpest voor de rest. „Wij willen vooral de jongeren, die zichzelf al proberen te verma ken, daarin stimuleren. Zoals het groepje dat op woensdagavond voetbalt op het Bachplein, maar ook de jongeren die basketballen in het Volkspark," vertelt Beans. Dat heeft meer effect in de wijk volgens hem. „Het werkt preventief," meent hij. Het gaat erom dat jongeren merken dat ze gewaardeerd wor den en dat goed gedrag met res pect wordt beloond. Volgens de jongerenwerker, die als sportin- structeur heeft gewerkt in een jeugdgevangenis, sportschool en voor de Dienst Recreatie Rotter dam op straat actief is geweest, is respect krijgen voor jongeren enorm belangrijk. Investeren in jongeren die goed bezig zijn, heeft bovendien ook ef fect op jongeren die minder actief zijn en verveeld rondhangen, vol gens Van den Berg. „Als zij zien dat het ook anders kan, zullen ze zich misschien wel anders gaan gedragen," De twee jongerenwerkers zullen deze zomer met de activiteiten proberen aan te sluiten by wat er al gebeurt. „In het Volkspark wordt er door de jeugd gebasket bald. Daar zy ze gewoon leuk be zig," geeft Beans als voorbeeld. „En waarom nog iets verzinnen als er al wat gaande is? Wie zijn wij eigenlijk om te zeggen dat ze Door Joyce Esser Schiedam— Vlotten bouwen, zeephellingen, modderpoelen, touwbruggen, hindernissen. Het komt allemaal aan bod tijdens het spel 'survival of the fittest' dat als theraa-dag voor komt in het programma van het door de Schiedamse dienst Sport en Re creatie georganiseerde Jeugd land 2000. Drie weken lang wor den sportieve, creatieve, culture le, interactieve en educatieve da gen met gratis activiteiten voor kinderen tussen de 5 en 14 jaar oud gehouden. Zaterdagmorgen opent wethou der Luub Hafkamp het feest op spectaculaire wijze. „Het thema dan moeten gaan voetballen?" gaat Van den Berg verder. Het duo wil de jongeren, die Jeugdland zijn ontgroeid, wat meer bieden. Want misschien is de situatie in het Volkspark niet helemaal ideaal om daar regelma tig te gaan basketballen en zijn er wat aanpassingen nodig in de in richting. In Oost wordt er bijvoor beeld leuk gevoetbald. In zo'n dicht bebouwde wyk zorgt dat echter al snel voor overlast. „En waarschijnlijk willen ze ook wei eens wat anders doen. Dan kun nen ze dat regelen via ons," zegt Peter van den Berg. De jongerenwerkers bieden hen volop mogelijkheden. Met twee volgeladen bakfietsen trekkenze tot en met vrijdag 20 augustus van wijk naar wijk. Op maandagen fietsen ze naar Zuid (Dwarsplein of aan de Maasboulevard) en in West (Volkspark, Frans Halsplein of in het Strickledeperk). Dins dags gaan ze naar Nieuwiand (Klaas Katerstraat, Piersonstraat of bij de speeltuin) en naar Tuin dorp. Op woensdag trekken ze naar de Woudhoek (de JOP bij tennïshal Kethelhaghe) en Groenoord (Louis Zimmermann plein of naar het Bachplein). En donderdag zijn ze te vinden in Oost (aan de speeidam bij de ba- die dag is lucht Er komt dan een venassingsact letterlijk uit de lucht vallen," zegt Daphne Meij er van de dienst Sport en Recrea tie. Elke dag staat er een nieuw the ma centraal. Zo zijn er op de tweede dag Keltische Spelen zo als paalgooien, zakstingeren, har mervangbal en ton-sjouwen. Er is onder meer een vossenjacht dag, waar gezocht wordt naar een dief en een havendienst thema dag, waar kinaeren kennis kun nen maken met de haven. In de derde week worden de acti viteiten in een andere wijk her haald. Meijer: „Kinderen die om wat voor reden dan ook niet eer der aan een onderdeel mee kon den doen, krijgen nu een nieuwe kans in een andere wijk. Boven dien wordt de band tussen kinde ren onderling zo versterkt." De laatste dag wordt afgesloten met een grote barbecuemaaltijd Deze dag staat geheel in het te ken van vuur en tijdens de maal tijd worden dan ook diverse vutrracts gepresenteerd Het ge heel wordt in stijl afgeslotem met vuurwerk. Onlangs nog deed een aantal moeders in de Schiedamse bin- sisschool De Peperklip of aan de Marconistraat) en in het Centrum (Grofbaan). Verder zullen ze vijf keer skate- activiteiten organiseren. Telkens in een andere wijk. Waar het is, wordt van te voren via flyers in de buurt bekend gemaakt. Jongeren kunnen ook gaan paintballen in Delft. Aan het einde van deze maand gaat al een groepje uit de Woudhoek. „Daar is wel een klei ne bijdrage van de jongeren zelf voor nodig," zegt Peter. Alle ande re activiteiten (totale kosten 13.000 gulden) worden gefinan cierd door het wijk- en buurtbe heer van de gemeente Schiedam. t m.j? ii*l i nenstad hun beklag overfret feit dat er metnamë in^é zonèrva- - kantie niks voor hun. kleintjes te doen is. Volgens Km,Scnéhke- laars, eveneens een medewerker by Jeugdland 2000,-Ts dat/'com- plete onzin'-. „Dieraoeders:heb- ben oogkleppen op ofz&rija met aanwezig, We zorgen moor. dat er altyd activiteiten zynrin -de schoolvakanties omdat, niét al-, leen. de scholen, tnaar'ook de buurt- en dubhuizeri dichtrijn." Het programmavaii Jeugdlandis', als het goed is'uitgedeeld op aUe-); krantje ligt óok in "de^frfbliëtfae1: ken, dé stadsvrinkel.byhetVW-i kantoor en alle dub-en bunrtina-1 zen.i

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1999 | | pagina 7