Waterweg 15, Omwonenden gunnen pension voordeel van de twijfel Luidina basiliek staat weer fier overeind Brommer wordt beetje fiets, beetje auto 'Ze bleven volhouden dat het goed gaat, daar hopen we maar het beste van' i^ÉSZ =«aSS I SB i PPSS8S! 11 Maassluis houdt 'm op fietspad. Schiedam, Vlaardingen halen 'm naar de rijbaan Rotterdams Dagblad Zaterdag lOjuli 1999 1 *- -wussuw 0M&Ê& Maassluis Het sociaal pension dat over een half jaar voor hun deur wordt gevestigd, zorgt bij de bewoners van de Jan Luykenstraat in Maassluis voorlopig niet voor bezwaren. Tij dens een informatiebijeenkomst eerder deze week was er van tegengas geen sprake; de omwonenden nemen een afwach tende houding aan. De initiatiefnemers stelden hen gerust door onder meer te vertellen dat de twintig dak- en thuislozen die in het klooster gaan wonen, gebonden zijn aan strenge re gels. Het veroorzaken van overlast in de buurt is voor de pen sionbewoners uit den boze. En als ze zich niet aan de regels houden, zijn ze niet meer welkom in het pension. Dan komen ze letterlijk op straat of zijn ze overgeleverd aan 'het Rotter damse circuit'. De omwonenden van het toekomstig sociaal pension in Maas sluis nemen een afwachtende houdingaan en gunnen de opvang voorlopig het voordeel van de twijfel. Foto Roei oijKstra De uitleg van woensdagavond heeft ook L. Wigmore, één van de bewoners van de Jan Luyken straat, behoorlijk gerustgesteld. „De mensen moeten een contract tekenen, en mogen absoluut geen drank en drugs gebruiken," zegt Wigmore. „In eerste instantie was ik er niet echt blij mee. Want als je het hebt over daklozen, denk ik aan de onderste laag van de bevol king. Aan perron nul. En ik zit er niet op te wachten dat er steeds stennis is in de straat; want daar associeerde ik het eerst mee." De houding van Wigmore is er nu vooral één van afwachten, iets dat ook z'n buurman van een paar huizen verderop doet. „Ze bleven constant volhouden dat het in pensions in Delft en Wateringen goed gaat. Daar hopen we dan maar het beste van." De bewoner van de Luykenstraat is geen te genstander van het pension maar of hij er echt blij mee moet zijn, weet hij niet. „Het is allemaal nog een beetje vaag, je weet gewoon niet hoever die mensen zijn." Tot op zekere hoogte kan M, Feu- er'erg van de Stichting Onder Eén Dak (SOED), de beheerder van het pension, uitleggen 'hoe ver' het met de toekomstige bewo ners is gesteld. In ieder geval moeten zeal hulp aan het zoeken zijn via maat schappelijk werk of bij een psychiatrische instelling. Daarbij kan het onder meer gaan om voormalige he- roïneverslaaf- den. „Maar," benadrukt Feuer- berg, echt actueel verslaafden zit ten er niet bij. Spuiten zijn dus niet aan de orde." Op straat gezet Ook mensen die wegens overlast uit hun huis zijn gezet en op straat belanden, behoren tot de doel groep *'an het pension. En men sen die nu begeleid wonen, maar dat eigenlijk niet aan kunnen. Feuerberg; „Een pension is het laatste middel, eentje die wij het bad-bed-brood principe noemen." Het sociaal pension is een 24-uurs voorziening met permanente be geleiding. Bewoners mogen er maximaal één jaar verblijven. Als resultaat van de begeleiding van de SOED moeten ze dan weer in staat zijn om in meer of mindere mate zelfstandig te kunnen wo nen. Het pension is bedoeld voor Maas- sluizers, maar ook voor hulpbe hoevenden uit Schiedam, Gaar- dingen en Hoek van Holland; en mensen die nu wonen in (volle) pensions buiten de regio of bege leid wonen terwijl ze dat eigenlijk niet kunnen. De verwachting is dat het Maassluise pension na in gebruikname snel vol zal zitten. De SOED gaat er van uit dat die ingebruikname op 1 januari zal gebeuren. De vier nu nog in het klooster wonende zusters verhui zen dan naar hun 'moederhuis' in Bergen. Het vertrek is met name ingegeven door de hoge leeftijd van de 'religieuzen' ('vroeger noemden we ons normen') en door het ontbreken van aanwas, vertelt één van de zus ters. Het kloos ter is daardoor veel te groot, ook in verband met het onderhoud. Ze zegt het fijn te vinden dat het gebouw in zijn huidige vorm blijft bestaan, en ook dat de buurt 'heel positief heeft gereageerd op de nieuwe be stemming. Over haar eigen vertrek is de zus ter vrij nuchter, „Natuurlijk ben je altijd gehecht aan het plekje waar je het naar je zin had. Maar er tegenoop zien doe ik niet. An ders ligt dat misschien met de twee zusters van in de tachtig. Die zitten er al meer dan dertig jaar." ■.v.' w.s In Vlaardlngen zal de bromfietser per 1 december verplicht op de rijbaan van de Van Hogendorplaan moeten rijden. Foto Roer Dijkstra Door Eefje Oomen Waterweg Als het aan de lande lijke overheid ligt worden alle brommers auto's. Per 1 december moeten brommers en scooters zich verplicht tussen de auto's op de rijbaan begeven. Het 'brom men' op het fietspad mag niet meer. Gemeenten mogen echter zelf uitmaken of ze de rijksmaat- regel overnemen. In de waterweg regio zal die keuzevrijheid nog tot heei wat verwarring leiden. De drie steden verschillen grondig van mening. Maassluis wijst de nieuwe verkeersregel voorlopig af Schiedam neemt 'm waar schijnlijk over, met enkele uitzon deringen. Gaardingen wil een mix van de oude en nieuwe situa tie. De bromfietsers en seooterrijders die volgend jaar van Schiedam naar Maassluis snellen, zullen hun kop er bij moeten houden. ïn de jeneverstad wordt het, als alles volgens plan gaat, verplicht 'brommen' tussen de auto's. In Gaardingen is het vooral goed uit je doppen kij ken. Nieuwe verkeersbor den geven daar aan waar je wel en waar je niet de rij baan op mag. In Maassluis is de situatie weer to taal anders. Daar bljjft het ver plicht om het fietspad aan te hou den. In Maassluis en Gaardingen heb ben bestuurders al beslissingen genomen over de nieuwe ver keersregel. In Schiedam moet dat nog gebeuren. De uitgewerkte voorstellen liggen daar al wel klaar in een ontwerpbeleidsplan. Volgens verkeersmedewerker Lex Boersma van die gemeente zuilen de plannen op tijd worden ingevoerd. Afwachtende houding Maassluis verwerpt de maatregel, omdat de snelheden van auto en bromfiets officieel notf steeds te veel verschillen. Een bromfiets mag volgens de wet binnen de be bouwde kom maximaal optrek ken tot 30 kilometer per uur. Au tomobilisten mogen daarentegen 50 kilometer per uur lijden. Rob Bakkenes van de gemeente Maas sluis vindt dat er eerst iets aan die snelheden moet veranderen. „Daarom nemen wij voorlopig nog een afwachtende houding aan." Sjees en Gaardingen en Schiedam gaan daarentegen uit van het prakti sche gegeven dat brommers in het dagelijks leven toch een stuk sneller dan voorgeschreven door de stad sjeesen. Volgens Jan-Kees van Elderen van die eerste stad gaat de rijksoverheid om die re den al op korte termijn de regels veranderen. Dan wordt de maxi male snelheid voor de brommer opgeschroefd naar 45 kilometer per uur, voorspelt hij. Brommers zullen naar zijn mening in de na bije toekomst zo gefabriceerd worden dat ze ook niet sneller kunnen. „Dan behoren de opge voerde exemplaren tot het verle den." Zijn gemeente kiest ervoor de ou de verkeersregel met de nieuwe te mixen, omdat bepaalde rijba nen 'gewoon te gevaarlijk' zijn voor bromfietsers. Van Elderen doelt daarbij op ondermeer de we gen die uit vier rijstroken be staan. Het gaat echter ook om die routes waar automobilisten met grote snelheden aan komen rij den en waar de bromfietser of scooter snel in de verdrukking komt. Ook de wegen die veel door vrachtwagens worden gebruikt, blijven taboe voor de brommer. In Gaardingen zal de bromfietser per 1 december verplicht op de rij baan van de Van Hogendorplaan moeten rijden. Het fietspad daar wordt een echt Jïefspad. Ook een deel van de Westlandseweg wordt domein van auto's èn brommers. De wegen waar de laatsten zich niet op mogen begeven, zijn on dermeer de Burgemeester Heus- denslaan, de Kesperweg, de Mara- thonweg, de Vulcaanweg en de Galgkade. Die mengeling van de oude en nieuwe regels is 'op pa pier wei enigszins verwarrend' geeft ook Van Elderen toe. Hij gaat er echter vanuit dat het in de praktijk snel genoeg duidelijk is welke weg niet en welke wel be gaanbaar is voor de brommers. Alle wegen die gereserveerd blij ven voor auto's, vormen één hel der netwerk." Brommerauto Schiedam kiest er waarschijnlijk voor slechts een klein aantal uit zonderingen te maken op de regel 'brommer=auto'. De rijbanen van de Churchillweg en de Nieuwe Damlaan blijven volgens dat sce narioverboden terrein voor brom mers. Datzelfde geldt ook voor de Burgemeester Van Hsaienlaan en een deel van de 's Gravelandse- weg. Brommers mogen zich ook niet begeven op die wegen, die di rect aansluiten op de rijkswegen. Lex Boersma van de gemeente Schiedam: „Daar zijn de verschil len in snelheid tussen brommers en auto's gewoon te groot." Gaar dingen kiest er ook voor de routes die aansluiten op de snelwegen, 'brommervry' te houden. De twee buurgemeenten moeten beide nog be slissen wat er met de zogehe ten 'vryliggen- de' fietspaden moet gebeu ren. Zowel Boersma als Van Elderen vinden dat brom mers niet van die paden geweerd kunnen worden als er te weinig al ternatieve routes zijn. Boersma: „We kunnen brommers niet enor me omwegen laten maken." Van Elderen zal voorstellen om op het stuk Gaardingse Maassluissedijk waar auto's niet mogen komen, wel brommers toe te staan. Wat er moet gebeuren met bijvoorbeeld de korte doorsteek, die fietsers gebruiken om vanaf de Holysin- gel naar winkelcentrum De Loper te komen, is nog niet duidelijk. Op die locatie wordt door buurtbe woners herhaaldelijk geklaagd over de overlast van opgevoerde brommertjes. Vervangen Met de afkondiging van de ver keersmaatregel komen er ook nieuwe verkeersborden. Als bromfietsers tegen de landelijke regel in wel op het fietspad mogen blijven rijden, moeten ze dat kun nen zien aan een nu nog onbe kend blauw rond bord, waar zowel een bromfiets als een fiets op staat. De gemeenten die net zoals Maassluis de oude regels in stand willen houden, zullen vele borden moeten vervangen. 'Zo'n 200 300 exemplaren' denkt Bakkenes van de gemeente Maassluis. Vanaf volgend jaar betekent het beken de ronde blauwe bord met alleen een fiets erop, dat het pad alléén toegankelijk is voor fietsers en snorfietsers. Naast de ronde exemplaren komen er ook nog rechthoekige witte borden die aangeven wanneer een fietser of bromfietser voor een ander pad moet kiezen. Om alle bewoners op de flinke veranderingen voor te bereiden, lanceert het ministerie van Ver keer en Waterstaat in het najaar een grote publiciteitscampagne. De gemeenten zullen hun speci fieke maatregelen in ondermeer de huis-aan-huisbladen toelich ten. De maatregel die in het kader van het rijksplan 'Duurzaam Veilig Verkeer' wordt afgekondigd, moet een einde maken aan de tal loze ongelukken tussen bromfiet sers op rechtdoorgaande fietspa den en auto's die rechtsafslaan. Omdat de eersten vaak een fikse snelheid hebben, komen ze er bij een botsing vaak slecht van af. Ook botsingen tussen fietsers en bromfietsers moeten door de maatregel afnemen. Van Elderen van de gemeente Gaardingen wijst er ook op dat fietsers zich vaak behoorlijk ergeren aan het rijgedrag van bromfietsers. „Veel fietsers vinden het zeer hinderlijk als bijvoorbeeld een pizzakoerier met grote snelheid langs hen raast. Met deze maatregel komt er ook een einde aan. die bron van er gernis." Uit proefprojecten die eerder in Den Haag, Apeldoorn en Tiel wer den gehouden, bleek dat de nieu we verkeersmaatregel het aantal ongelukken flink doet afnemen. Daarmee is volgens Van Elderen de kritiek weerlegd dat de brom mer een 'te kwetsbaar' voertuig is om zich tussen auto's te begeven. „Het blijkt er een stuk duidelijker op te worden ais zowel auto's als brommers dezelfde rijrichting aanhouden." Door Sander Sonnemans Schiedam Pastoor Vismans heeft nog nooit zo vaak zijn schoe nen gepoetst als in de afgelopen vijf jaar. Dagelijks moest het bor steltje over het doorgaans zwarte schoeisel, want de 'baas van de Singelkerk' had tijdelijk een ne venfunctie; die van opzichter. Er ging geen dag voorbij of hij begaf zich wel in het stof tussen de werklui in het statige gebouw aan de voet van het Stadserf om de vorderingen van de ingrijpende restauratie te volgen. Hier en daar gaf hij advies over de uitvoering van bepaalde werkzaamheden, maar meer nog stekkerde hij tus sen de puinhopen door om de her- opstanding van de kerk van het begin tot het einde mee te maken. Nog voor de bouwbak moet de omvangrijke operatie zijn afge rond. Er wordt dan ook hard ge werkt om de laatste verbouwin gen op tijd klaar te krijgen. Het uurwerk in de kerktoren geeft in middels weer de juiste tyd aan en de steigers rondom het gebouw zyn inmiddels verdwenen. Maar binnen valt nog wef het een en an der te doen. In de hal van de hoofdingang moeten de laatste te geltjes nog de vloer in, hier en daar worden delen van de muur gevoegd, de vloer van het altaar wacht nog op de laatste marmeren tegels, en muurschilderingen worden vottooid. Aan de verbou wing van de doopkapel - links van de ingang - waar het Liduinabeeld een nieuw plek krijgt, wordt de laatste hand gelegd. „Dit deel van de kerk," bakent pastoor Vismans met wijdse handgebaren de ruimte af, „wordt opengesteld voor het publiek. Voor de achterste banken komt een hek te staan, zodat men de hal kan betreden en de kerk in kan kijken. Helemaal openstellen kunnen we de kerk niet, want dan heb je elke dag beveiliging nodig. De Singelkerk moet weer een trekpleister worden. Daarom gaan we ook kijken hoe we dat in de toekomst in kunnen vullen. Daarop voortuitkijkend, zijn di rect naast de hal wel al toiletgroe pen aangelegd. Waar zie je dat in een kerk als deze?" Zestien miljoen September 1994, toen ging de eer ste paal onder de fundering van de in 1881 gebouwde kerk die in 1990 werd verheven tot basiliek, de grond in. Daarmee ging de ruim zestien miljoen gulden kos tende restauratie van start. Twee jaar lang werd gewerkt aan de op knapbeurt van de onderbouw, waarna de werklui 'naar boven' gingen. Niet alleen het kerkge bouw werd in oude luister her steld, ook de pastorie werd stevig onderhanden genomen. De serre moest zelfs helemaal gedemon teerd worden omdat die verzakte en de rest van de pastorie scheef trok. Jarenlang moest voor de kerkmis sen behoorlijk worden geïmprovi seerd, Een houten schot, noodza kelijk omdat grote stukken met selwerk van een muraalboog aan het plafond naar beneden dreig den te vallen, knipte de kerk in tweën. „Zo kon tegelijkertijd ge werkt en gekerkt worden," lacht vismans (65) die plotseling ver baasd naar boven kijken als hij in eens de klokken hoort luiden, „De verkeerde knop," grijnst hij. „De electriciteitsgroepen zijn omge gooid. Ik dacht dat ik het licht aandeed." Met een gelukzalige blik in de Zaterdag 10 Juli SCHIEDAM Stadserf. Start Jeugdland 2000,. 32.00- 16-00u. De Erker, dans en karaoke voor al- leengaanden, 20.0011. <1 VLAARDINGEN Grote Kerk. Wandelconcert,15.00-17.00u ROTTERDAM Bibliotheektheater Beroepsbeuro voorkun- stenaais. China Ho&KonfTrada Centre tfm 17.00CfinaTechnotogySnW99.CnmeWJJ- genhof Vm 16.00 Wnderactiviteiter. DeMo- ienwel fm 16.30 Jeugdvakantiepaspoort BUJdorp Hu id en Haar. Zoocamp. KJnderboaf- dedj de Kool Jeugdvakantiepaspoort, N naai Schoolmuseum l/m 17.00 Ki 5th World Symposium 00 Choral Music R'dam '99. Blauwe Vtó 23.00-05.00 BUM** Vis Clubavond. Baroccs 23.00-09.30 Cruise Control. 22,00 Strintiy Techno. Grote Kerk 15.00 Wandelconcert. Grote- of St Lau- De steigers aan de buitenkant van de Lfduina Basiliek zijn inmid dels afgebroken maar binnen in het gebouw moet nog veel werk worden verzet. Foto's Roel Dijkstra ogen, struint de pastoor tussen de met plastic afgedekte kerkban ken die worden geflankeerd door schuur- en zaagmachines, lad ders, zakken cement en bouwaf val, Al het muurwerk is opnieuw gevoegd, alle'glas-in-loodramen zijn er uit geweest, opgeknapt en weer teruggezet. In de kerk is een hele nieuw vloer gelegd en de ou de doopkapel is volledig opge knapt Ook het Heilig Hartbeeld naast de trappen van de kerk wordt nog gerestaureerd. Dat heeft straks dus ook zijn handen weer terug. Tegenvallers Hoewel de herstel-operatie voor spoedig is verlopen, vielen ook enkele tegenvallers te incasseren. Een aantal natuurstenen tegels voor het altaar moest terug naar de leverancier omdat het was als of er haarscheurtjes in zaten. „Het was niét zo, maar het had er alle schijn van," legt Gsmans uit. ,Om te voorkomen dat we telkens weer uit hadden moeten leggen dat het echt geen scheurtjes zijn, hebben we nieuwe tegels laten ko men. Nee, dan waren de proble men met de klokkenstoelen (op hanging van de kerkklokken; red.) groter. Die bleken rotter dan gedacht." De grootste tegenvaller deed zich voor b(j aanvang van de herstel werkzaamheden. Het had niet veel gescheeld of de nis aan de zuidzijde van de basiliek was in gestort, Door het heiwerk werd een houten fundering onderuit getrokken, waarna alle zeilen bij gezet moesten worden om het deel van de kerk te redden. Op de bouwplaats werd tweemaal inge broken waarbij diverse gereed schappen werden ontvreemd en ook werden enkele meters blik sembeveiliging afgeknipt, maar dat is volgens de uitvoerder te verwaarlozen bij de anderen on gemakken, „Zondag 5 september komt de bisschop van Rotterdam om met een feesetlijke viering de voltooi ing van de restauratie te vieren," zegt Gsmans met gepaste trots. „Dan is het kerkplein nog niet klaar, want het opknappen daar van vergt nog de nodige tijd. Er is een nieuw plein ontworpen dat vi sueel gezien, aansluit bij het stad serf. Als dat straks ook klaar kan je de Liduïna basiliek met recht 'de parel van het stadserf noe men." avond. 21.00 80's Mere. De Buurman 21.00 Jamsessie. Nlghttown23.00The Tube presents Rk) de Janeiro. Psradïjikeffc 16.00-16.45 Orgelconcert. V.T. de Hoek Van Staalduinen open Tennistoernooi. Feye- noord Stadion (tegenover)16.00 en 20.00 Het Groot Russisch Staatscircus. Arboretum Trompenburg ZKA-Wandeling. Circle ButV m 17.30 Circle bus. Euromast Abseilen en tokseien vanaf de Euromast Maritiem Bui tenmuseum trim 16-30 Historisch weetend. Centraal Station (Vertrek) tot 17.00 ieder half uur Historische Tramlijn 10. Zondag 11 juli SCHIEDAM Voorlichtingscentrum De Groene Raat, Harreweg. Rondleiding door Voorbeeldtui nen, 13.30U. Thurtede. Zondagmlddagcon- cert. 14,00 u. Podium Café. Akoestische ses sie, 21.30a VLAARDINGEN Dc Soenda. The-dartsant, 14-OOu ROTTERDAM Bb&otheektheeter Beroeps beurs voor kun stenaars AsfattvtaWe Motódóds. De Molen- wei 09.00-16.20 Jeugdvakantiepaspoort BJIJdorp Huid en Haar. KfeNferboerdedf de Kool Jeugdvakantiepaspoort. Maritiem Bui tenmuseum JeugJ Vakantie Paspoort 11.00-16.30 Historisch weekend. 1100-. 16.30 Vaar mee meteen stoomsleper. Natio naal Schoolmuseum 13.00-17.00 Kinder spektakel. Barocca 01.00-08.00 Let the Oeat control yvurbody. De Buurman 20.00- 23.00Jamsessie.V.T.deHoekVanStaaWui- nen Open Tennistoernooi, de Doelen 5th Worid Symposium on Choral Music Rotterdam '99. Feyerroord Stadion (tegenover) 16.00 en 20.00 Het Groot Russisch Staatscircus. Binnenrotte 12.00-17.00 Zondagsmarkt Circle Bus 11.00-17.30 Circle bus. Euro mast AbseHen en tokkelen vanaf de Euromast Cultuurhistorische Plantentuin 13.30 Rondleiding. Museum "Schlelandshui»' 14.00 Excursie naar de Lautenstoren, Muse umpark Zomerpodium. Schtedamsedijk 10.00-16.00 Zondagsmarkt SpWo (afvaart LeuvehooW) vertrek 15.30 Nigh Tea Cruise. Centraal Station (vetrek) tussen 10.15 en 17.00 ieder 'nalf uu r Historische Tramlijn 10. Maandag 12 Juli SCHIEDAM Dc de 4 Moten». Contactmiddag. 13.3Qt). Van do^ull. t/M wo.l4Jutl. ROTTERDAM - Imax Theater: "Wildfire feel the heat' (afl dag. 14-16. 'Extreme' (al) dag. 13-16 (nb; 18 Eng- .vers.).Afrca'sBephantMngdom(a()dag.ll- 15. Whales' (al) dag. 12-17. The matrix' (16) dag. 19-21.45. Lzmtorerv' Venster 1: FÏImzomer'99. dag. om 19.30-22- herhaling van diverse films afgelo pen seizoen. 'A vend re' (16) do.vrjajo. 19.30. Testen' (16) ma.di.wo. 19.30. 'Hi deous kinky' (16) dag. 22. Vwi.2: Fiimzomer '99. dag. om 19.30-22.15. herhalingen di verse films afgelopen seizoen. Ven.3: 'Hemy foof(16) dag. 19,30. 'S hort, sharp shock'(16) dag. 22. Van.4:'BIackcat, WMtecat'(16)dag. 19.30-22. Pb thé Cinerama ii 'Notting Hill' (al) dag. 18.15-21,30. Chi2: 'EdtV (al) dag. 15.20- 18-21. Cln.3: The matrix' (16) dag. 17.30- 20.30. Cln.4:'Entrapment' (12) dag. 12.30- 15.45. 'Arlington road' (16) dag. 1B.3Q- 21.20. Cln.5: The watert»/ (12) dag. 13.50- 15.30-19-21.40. Pathó tumirire 1; The matrix' (16) dag. 14- 17.30-21, Lum. 2: The mummy' (al) dag, 14.45-17,45-20,45. Lum.3: 'American his- toryX' (16) dag. 18.45, 'She's all that" (aDdag. 13.30-16.15-21.30,Lum.4:'ViTUs,(16)dag. 19-21.45. Pathé Schouwburgplein lj "Netting Hilt' (al) dag. 11.40-15.20-18.20-2120. SchA 'eXistenl' (16) dag. 1730-19.40-22. di. niet om 22. Sneak Preview: 'Mis vooral de metro niet" (16) di. 21.50. Sdu3: Varsityblues' (12) dag. 17-19.25-21.50. Sch.4: 'Crue) inten tions' (12) dag. 11.50-14.30-17-19,20- 21.40. Sch,5: The matrix' (16) dag. 11.30- 14.50-18-21.10. Seh.6: Who am I?' (16) dag. 16.10-18.50-21.30. Sch.7: 'Entrap- ment1 (12) dag. 15.10-21.10. Rexane: Erotische films (18) dag 12 t/m OL Nachtvoorsleiringen: Pathé The Matrix' (16) vrja. 00,15. Pathé Lynv2: 'Mummy' (12) vr.za. 00.15. Pathé Lum.3: "Who am i?(12) wtza.00.30. Pathé Lum.4: still know what you did last summer" (16) vr.za. 00.30. Kindermatinee»: Pathé Clrt.l: 'Kabouter plop' (al) dag. 12.45-15.45. Pathé Ciru2: 'Babe in de grote stad' (al) dag. 13. Pathé Cin.3'De koningen ik' (ai) dag 13.15-15.30. Pathé Lum.3: 'De koning er ik' (al) dag. 12.45, Pathé lum.4: "Raljetoe1 (al) dag. 13.15-16. Pathé Sch.2: 'Ra^etoe' (a!) dag 11.20-13.20-15.20. Pathé Sch.3: 'Doug's le film' (al) dag. 11-13-15. Pathé Sch. 6: 'As- terix Obelix tegen Caesar" (al) dag. 11.10- 13.40. Pathé Sch.7: "Kabouter Piep' (al) dag. 11.20-13.40-1555. Een deel van de kerk wordt volgens pas toor Vismans voor het pu- hlinU y«« banken komt een hek te staan, zodat men de hal en de kerk in kan kijken,"

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1999 | | pagina 1