Feyenoord bijna weer compleet Ronaldo schiet Brazilië verder Raemon Sluiter groeit op gras Scurry heldin voetbalsters VS •vMJCII Winter juiste aanvoerder voor nieuw Ajax Collen stapt naar rechter Oude Kamphuis uitgeschakeld Heerenveen loot Hammarby Bebeto aan slag in Mexico Hoofdprijs voor Barbara Koot .J3 mm» Coulthard profiteert van pech concurrentie Alberto Costa terug in top-25 na zege in Gstaad De Wolf en Helmond Sport alsnog akkoord Bulk zekere Analiste, podiumplaats nog te hoog Rotterdam» Dagblad SjV^k Maandag 12 juli 1999 0 Arnhem De Belgische voetballer Pieter Collen heeft een kort ge ding aangespannen tegen de Bel gische voetbalbond (KBVB). Col len wil dat de KBVB AA Gent ver plicht het transfercertificaat af te geven, zodat de overgang van AA Gent naar Vitesse eindelijk zijn beslag kan krijgen. Vitesse en AA Gent zijn al gerui me tijd aan het onderhandelen over de afkoopsom van de 19-jan- ge verdediger, die in Gent nog drie jaar onder contract stond. AA Gent vroeg in eerste instantie dne miljoen gulden, maar Vitesse houdt vol dat de club wettelijk znet meer dan acht a negen ton hoeft te betalen. De Arnhemmers baseren zich op de Belgische 'wet van 1978 op de betaalde sportbe oefenaars'. Deze wet houdt in dat 'sportbeoefenaars hun contract kunnen verbreken, wanneer ze een half jaarsalaris als vergoeding betalen aan de club. Oldenzaal De Nederlandse spe lers by Schalke'04 haken onvrij willig één voor één af. Na Youn Mulder moet ook Niels Oude Kamphuis een tijdje rust houden met een blessure. De oud-speler van FC Twente loopt op krukken, nadat hy vrijdag op de training een middenvoetsbeentje brak. -Oude Kamphuis, geopereerd in Gclsenkirchen, staat zeker zes -weken buitenspel. 'Hét Nederlandse tramersduo bij „jde Duitse club, Huub Stevens/Ed die Achterberg is er met bepaald bly mee. „Het is net of de duivel ermee speelt. Vorig seizoen viel de een na de ander weg en ook nu lykt het weer zo le moeten zijn," meende Achterberg. „Eerst Youn en nu Niels." Rotterdam Heerenveen speelt in de derde ronde van het Interlo- to-toernooi tegen Hammarby IF. De Zweedse ploeg schakelde in de tweede ronde het Wst-Russische Gomel uit Hammarby won vorige week de thuiswedstrijd met 4-0, glsferen eindigde "de*" return m Minsk m een gelykspel, 2-2. De wedstrijden voor de derde ron de worden gespeeld in de week einden van 17/18 en 24/25 juli. Hecrenveen speelt eerst thuis. Na de derde ronde volgen zes halve finales, dan dne finales. Jevgeni Levtsjenko blijft by Cambuur Leeuwarden. De Friese club huurt de twintigjarige Oe kraïner nog een jaar van Vitesse. MexJco-Stad De voormalige Braziliaanse international Bebeto gaat voetballen in Mexico. De 35- ^jarige aanvaller maakt de over- 'Ksgang van het Braziliaanse Botafo- '.'Eo naar Toros Neza. De spits te- •Zkênde voor een jaar met een optie voor nog een seizoen. Luxemburg Barbara Koot heeft tijdens het concours hippique in het Luxemburgse Bereldange de kur op muziek gewonnen. De amazone uit Oude Tonge verdien de met haar paard Galliano een score van 71,49%. De Duitse Bri gitte Gerards legde met 66,98 be slag op de tweede positie. Mischa Koot bezette in de lichte tour met Countycar Controversy de tweede plaats met 68,84%. De overwinning ging naar de Duitser Marcus Erkens (68,94). Veloc-PSV0-9(0-5). Doelpunten Kolklca 2, Addo, Van der Doelen, Nibs, Bouma, Ftichs, Gakhokidze, Demo Taxandria- Ajax 1-9 (1-5). Doelpunten Ajax Heuser 3, Arveladze, Machtas 2, Culina, Vier- klau Lon^a'30-Roda JCO-4 (0-2). Doel punten Van Houdt 3, Van Haaren, Tchoutang.Zafann Polderdftai-AZO-8 (0-2). Doelpunten Landerl 2, Bosman, Buskermolen, Hernandez, Ricksen, Van der Weert, Van der Woude CDW-FC Utrecht 1-3 (0-1). Doelpunten FC Utrecht Van Beelen, Oliseh, Robbem- ond (strafschop) DAW-Vitesse 0-7 (0-2). Doelpunten FortesenAmoah2,Sikora. Ax en Laros Streekelftal Hengelo-FC Twente 0-16 (0-9Doelpunten Booth 4 Van derMeijde, DeWitte3, Vennegoorof Hesseiwk, De Vries 2, Van de Paar, Hoekstra Quick N-NEC 0-7 (0-3). De Gier 3, Latuheru 2, Van Rtjswyk, e d Quick. Be Graafschap-TOP 1-1 (1-0). Doelpunt De Graafschap Den Turk; TOP.VanGrunsven Gaasterland-Hee- reavees 0-S (0 5). Doelpunten Samard zic2, Pander, Gérard deNooijer, Jensen, Talan, Pahlplatz en Denneboom RBC- Eendracht Aalst (Bel) 1-3 (0-2). Doel punt RBC Van Loenhout Regioteam Oldenzaal-Schalke (H (Dui) 1-7 (1-5). Racing Genk-MW 4-1 (3-0). Doelpunt MW' Anton Vnesde. Door Hans Schelling Bristol/Rotterdam Tennisser Raemon Sluiter heeft zijn eerste grote toernooizege m het interna tionale circuit geboekt. De 21-jari- ge Rotterdammer won na een zwaarbevochten zege (6-3,6-7,7-6) op Chns Wilkinson het Chailen- gertoemooi in het Engelse Bris tol. Het evenement was met een totaal prijzengeld van 50.000 dol lar gedoteerd. De eerste pnjs was goed voor ruim 7.000 dollar. Be langrijker voor Sluiter waren de zestig ATP-punten voor de we reldranglijst, die de Nederlandse indoorkampioen van '98 kon bij schrijven. „Ik zal Gp de ATP-rankmg naar een positie rond de tweehonderd stijgen," vertelde Raemon Slui ter, die op de oude ranglijst de 257ste plaats bezette. „Dat wordt dus een career high. Binnenkort moet ik de halve finaleplaats-pun ten van de Challenger van Sehe- venmgen verdedigen. Mocht ik daar vroeg verliezen, dan heb ik deze punten nog achter de hand." De speler van TV Halfweg uit Spykenisse had in de tweede ron de veel problemen met de Span jaard Oscar Burrieza (6-7,7-5,6-3). Daarna had hij de smaak hele maal te pakken met duidelyke overwinningen op de Australiër Ben Ellwood (6-2,6-3) en de Zuid- Afrikaan Damien Roberts (6-2, 6- 0). In de eindstrijd moest Sluiter het in het winderige Bristol opne men tegen local hero Chris Wilk inson. „Na de eerste setwmst had ik in het begin van de tweede set een aantal breakkansen" oordeelde de pupil van trainer Ad Luttik- huis. „In de tie-break van de twee de set had ik helemaal geen mo gelijkheden. Bij 54 in de derde set mocht ik voor de wedstrijd ser veren, maar dat ging met naar wens. Gelukkig won ik wel de be slissende tiebreak met 74. Eigen lijk had ik het vooral in de tweede ronde tegen Burrieza moeilijk. Hij kon de wedstrijd uitserveren." Sluiter werkt deze week ook op gras zijn volgende toernooi af. Hy is rechtstreeks toegelaten tot het Challengertoemooi in Manches ter met een totaal prijzengeld van 50.000 dollar. „Het spelen op gras gaat mij rede lijk goed af. Dat is de afgelopen twee jaar wel gebleken bij mijn optredens m het Duitse Halle en Rosmalen. Helaas is na volgende week het grasseizoen in nagenoeg de hele wereld afgelopen. Of ik moet naar een heel klein toemooi- tje ergens in India gaan, maar daar pas ik voor." Door Sjoerd Bootsma PuttenDe selectie van Feyenoord wordt per oefenduel meer compleet. Ontbraken tijdens de eerste wedstrijden tegen ONA (5-1) en OSC (15-0) nog diverse spelers, zaterdag tegen SD- CP (10-1) en de komende dagen tegen Benne- kom en Herpinia zullen velen hun rentree maken in de opstelling van trainer Leo Been hakker. Ulnch van Gobbel hoopt van avond in Bennekom voor het eerst weer m actie te komen. De rechtsachter had de laatste maan den van het vong seizoen last van een blessure aan het bekken. „Het gaat steeds beter. Alleen heb ik donderdag iets te veel gedaan. Daar heb ik een beetje terugslag gehad, maar vandaag ging het lekker. Ik reken op maandag," al dus de verdediger, die sinds de kampioenswedstrijd tegen NAC geen wedstrijd speelde. Ook Patrick Paauwe hoopt tegen de oude club van de nog herstel lende Kees van Wonderen zyn heroptreden te maken „Ik heb een beetje last gehad van een peesje nabij mijn dikke teen. Dat was een beetje geïrriteerd, maar het was allemaal met 20 erg als is gesuggereerd Met twee behande lingen per dag.gaat het de goede kant op." Paauwe tramde voor aanvang van de ontmoeting met SDCP op de bijvelden van de Putter Eng met Aanvoerder Jan de Visser (midden) gaat de combina tie aan met IgorKomejev. Foto Frank Kans- vtdJkUohr» de Pater de andere Brazil ie-gangers, Peter van Vossen en Bert Konterman. Ook zij zyn de komende dagen weer inzetbaar. Er is Feyenoord, dat gisteren Jan de Visser als aanvoerder had, alles aan gelegen om de spelers aan de vooravond van een lang en slo pend seizoen rustig te brengen. Jean-Paul van Gastel kreeg zater dag rust na zyn helftje van vrij dagavond tegen-OSC. „Het bo venbeen is nog een beetje styf," meldde de Tilburger, die door een spierscheurmg was uitgescha keld. Ook Chns Gyan had een vrije middag, zoals Paul Bosvelt w,. SI ■*Vr "y 3 Lt v*5 v- ff/-- *.t> (liesblessure) nog altijd geen mi nuut heeft gespeeld. Jon-DahlTomasson werkte zater dag wel zijn eerste 45 minuten af, De Deen speelde na het seizoen nog twee interlands, waarbij zyn laatste tegen Wales een hele spe ciale was. „Ik maakte een doel punt en kreeg een strafschop mee. Dat was een hele mooie wed strijd Daarna heb ik vier weken lekker vakantie gevierd. Ik heb twee dagen langer vrij gehad dan de anderen. Het is zeker belang rijk om rustig op te bouwen. Vorig seizoen hebben we het geluk ge had van weinig blessures. Du se lectie is weer wat breder, dat is al leen maar goed." Komejev Tomasson scoorde in de eerste helft tegen SDCP twee keer. De grote man was dit meal Igor Kor- nejev. De Rus noteerde voor de pauze drie assists en scoorde in de tweede helft vier keer op rij. „Het gaat lekker, maar het is ook ver moeiend," voegde de aanvaller la chend toe. De bijna vierduizend toeschou wers in Putten kregen bij haast tropische temperaturen wederom waar voor hun geld. Aanvaller Frank Snijders had daarbij de dag van zijn leven, want hij zette zijn ploeg in het duel der kampioenen (SDCP van de eerste klasse A van het zaterdagvoetbal) na twee mi nuten na een foutje van Steve Oi- fers op voorsprong. SDCP-Ftyeaoord 1-10 (l-a>. 3 Frank Sny der? 1-0, 5 Tmrnho ï-1, U Jon-Dahl To masson 1-2,15. Bonaventure Kalau 1-3,18 Bonaventure Kalou 1-4, 32 JorvDahi To masson 1-5,5868ÏO.en 80 Igor Knmejev 1-0, (strafschop) 1-7,14,1-9,82. Thomasz RzasaMO Opstelling Feyenoord: Dudek (40 Zoete- bier), Olfers, De Haan (46. Redjositeko), Schuiteman, Rzasa; Buffet Tomaason (46 Vos), De Visser, Kaïou (62. Graff), Komejev, Tirurtho{46 Cairo) Brians Scurry stopt de be st rafschop tij dens de flna- le. Foto Eric Ris- oerg/AR Pasadena De Verenigde Staten bly ven de dienst m het vrouwenvoetbal uitmaken. De Amerikaansen wonnen na het olympisch goud van Atlanta ook de wereldtitel in eigen land. Evenals dne jaar geleden was China de opponent. Alleen had de gastploeg dit keer strafschoppen nodig om de Aziatische concur rent op de knieen te knjgen. Briana Scuny was de heldin van de Amerikaansen. De doelvrouw stopte de derde strafschop van Liu Ymg. De overige kalktrappen, inclusief de beslissen de van Brandi Chaslam, waren van grote kwaliteit. FIFA-voorzitter Sepp Blatter mocht daarom na af loop de hoofdprijs uitreiken aan aanvoerster Carla Overbeck, die de uitzinnige formatie vertegenwoor digde. Voor 90 185 toeschouwers m de Pasadena Rose Bowl kreeg de Verenigde Staten de overwinning aller minst cadeau. De torenhoge favoriet was in de eerste helft nog de sterkste Na de pauze kwamen de Chine- sen sterk terug. Beide defensies overheersten, waar door een verlenging noodzakelijk was. Een 'golden goal' bleef m Cabformë uit. Met dank aan Chris Lilly, de Amerikaanse recoid-mtemational, die in de extra tijd een Chinese kopbal de lyn haalde. De strafschop- pensene moest aldus een beslissing brengen. Scuny, volgens insiders de beste doelvrouwe van het toer nooi, bleek de koelbloedigste en koos by de inzet van Liu Ymg niet lukraak een hoek. Het was na 1991 de tweede wereldtitel voor de Verenigde Staten. Bill Clinton was een aandachtig toeschouwer. Na af loop troostte de president de Chinesen m de kleedka mer. Ook voor de Aziatische vrouwen was er presi dentiele ondersteuning. Voor de finale kreeg de ploeg een telefoontje van president Jiang Zemin. Hij wenste ze geluk. „Jullie kwaliteiten en uitstekende verrichtingen hebben de gehele natie goed gedaan. Jullie hebben de Chinese eer hoog gehouden." Eerder op zaterdag behaalde Brazilië in Pasadena brons De Zuid-Amerikaansen versloegen titelverde diger Noorwegen na strafschoppen. Na verlenging was de stand 0-0. AsuncionRivaldo heeft eens te meer het belang van zyn aanwe zigheid voor het Braziliaanse voetbal bewezen. Het voormalig wonderkind schoot het nationa le elftal van zijn land gister avond in de kwartfinales van de Copa America langs aartsrivaal Argentinië: 2-1. De Brazilianen stuiten in de halve eindstrijd op Mexico, terwijl de andere fina list uit hetkoppel Chili-Uraguay moet voortkomen. Argentinië begon de ontmoeting voortvarend. Juan Sorin zag na elf minuten een vrije trap van richting veranderd: 0-1, De ge lijkmaker kwam eveneens uit een spelhervatting. Rivaldo, die zijn schorsing had uitgezeten, schoot de bal van twintig meter in de bovenhoek. Drie minuten na de pauze maakte Ronaldo eveneens van afstand de tweede treffer. Waarmee aan alle onze kerheid nog geen einde was ge komen. Roberto Ayala miste dertien minuten voor het einde een strafschop. Waarmee Argen tinië na het trio missers van Pa lermo tegen Colombia met een penalty-syndroom uit Paraguay vertrok. Eerder op de dag had een ander Inter-spits, Ivan Zamorano, Chi li naar de laatste vier geschoten. De aanvaller scoorde de 3-2 te gen Colombia, dat in de voorron de drie duels op ry had gewon nen. De Chilenen stuiten op Uruguay, ook al een nummer drie uit de voorronde. Uruguay had strafschoppen nodig om het gastland Paraguay te elimine ren. Benitez schoot tot enthousi asme van de 45,000 toeschou wers de 1-0 op de borden, maar Zaiayeta maakte ver in de twee de helft gelijk. In de strafschop- penserie (5-3) schoot uitgere kend doelpuntenmaker Benitez mis, Magallanes bezorgde Uru guay met zyn benutte penalty een plaats in de halve finales. „Dit is de grootste teleurtstel- ling voor ons land", zei Gamar- ra. „Het zal moeilijk worden de mensen onder ogen te komen die de illussie. hadden dat we in de finale zouden komen." Mexico had eveneens penalty's nodig om Peru uit te schakelen. Peru nam twee keer een voor sprong (0-2) en (2-3) maar twee minuten voor het einde tekende Torrado de gelijkmaker aan. On danks de problemen rond de twee op doping betrapte spelers hadden de Mexicanen de zenu wen vanaf elf meter het beste in bedwang. Doelman Jorge Cam pos zag de inzet van Soto en Reynoso hoog overgaan. Hier door won Mexico de serie met 4- 2. Door HenkHoytmk Oistenvijk Jan Wouters aan schouwde zaterdag zyn nieuwe Ajax en, hoe nietig zo'n eerste oe- fenwedstrydje ook is, hy kon din gen zien die zyn voetbalhart raak ten. Dingen die hy in de tweede helft van het vorige seizoen zo no de had gemist. De trainer zag ze bovenal by Aron Winter, zyn nieu we aanvoerder. Winter speelde te gen de vierde-kiasscamatc-urs van Taxandna (1-9) één helft controle rend en onbaatzuchtig Aan de eerste oefenwedstnjdjes kunnen geen conclusies worden verbonden, roepen de trainers elk jaar weer. Wouters vormde daarop zaterdag geen uitzondering. Toch kan na Ajax' opening in Oister- wyk reeds worden gesteld dat Winter een aanwinst is en zyn uit verkiezing tot aanvoerder een juiste. Wouters had by de toewij zing van de band geen enkele twijfel gekend, zo liet hy zaterdag ulykeii. Wliueina zeven jai en m Italië terug by zyn oude club, sprak van 'waardering'. Hy hoopt, zei hy, iets extra's aan het nieuwe Ajax te kunnen toevoegen. Zaterdag speelde Winter op de centrale positie voor de defensie die is toebedacht aan Jan van Halst. Van Halst ontbrak met een lichte blessure, evenals Menzo, Dam, O'Brien en Babangida. Nieuwenburg, inmiddels m trai ning na een iets langere vakantie, en Benru (mterlandvoetbal voor Zuid-Afnka) waren evenmin van de party. Dribbelaar Winter wordt waarschy nlyk rech termiddenvelder. De trainer ziet m Brian Laudrup 'in eerste in stantie' zyn centrale middenvel der achter de spitsen. In de buurt van de Deen, nog altyd een speel se dribbelaar, zal menig gaatje moeten worden opgevuld. Daar zal Winter, voor de balans, op zyn plaats zyn. In Oisterwyk speelde Laudrup, in de eerste helft, op de rechtervleu gel. Wouters wilde ook anderen speelruimte geven op de centrale positie m het Ajax-systeem. Voor rust mocht Reuser er spelen, erna zelfs Arveladze. Martyn Reuser scoorde driemaal. Nikos Machlas, met Reuser (doch in luidruchtiger sferen) van Vitesse overgenomen, maakte in de tweede helft zyn eerste twee treffers voor Ajax, De spits zou 45 minuten spelen, maar tien minuten voor het einde viel hy met hoofdpijn (en pas twee trainingen in de benen) uit. Voorts toonde de Australische middenvelder Jason Culina (bijna 19) zich een vaardige voetballer, bleek de even jeugdige Nigeriaan Pius Ikedia razendsnel (doch on nauwkeurig by zyn voorzetten) en maakte Frank Verlaat ondanks een gemiste strafschop (bij 0-5) een stoere indruk als centrumver dediger. Sifverstone David Coulthard heeft de Grand Prix van Silverstone gewonnen. De Schotse McLaren- coureur profiteerde in de achtste en turbulentste ra ce van het seizoen van de crash van Michael Schuma cher in de eerste ronde en het uitvallen van zijn teamgenoot Mika Hakkinen in de 36ste ronde De wereldkampioen lag op kop, toen een band van zyn McLaren afvloog. In de resterende 24 ronden ontstond een boeiend ge vecht tussen Eddie Irvine, Heinz-Harald Frentzen, Half Schumacher, Damon Hill en Coulthard, die vo rig jaar in San Marino voor het laatst een Grand Prix won. In zijn Formule I-loopbaan was het zyn vijfde zege. De Ier Irvine werd tweede, voor de Duitsers Ralf Schumacher en Frentzen. Hill, die voor de laatste keer in eigen land een Grand Prix reed, werd in zijn 108ste race vijfde. Hill lag tot enthousiasme van de 100.000 toeschouwers zelfs even op kop, maar de McLaren van Coulthard is nu eenmaal veel sneller dan de Jordan van de Engelsman. Of Hill in Silvers tone zijn laatste GP heeft gereden, werd ook gisteren niet duidelijk. Irvine was de grote winnaar. In de WK-stand staathij nu met Michael Schumacher tweede met 32 punfeh. Hakkinen blijft nog leider, met 40 punten. Frentzen staat vierde, op 14 punten van Hakkinen. Coulthard. klom naar de vijfde plaats, met 22 punten. Coulthard reed een constante race en kwam het snelst uit de pits. In de laatste tien ronden nam hij af stand van Irvine. Door het uitvallen van Hakkinen en Schumacher neemt de spanning in het WK toe. GstaadTwee Spaanse oud-kampioenen wist Nico las Lapentti m Gstaad te verslaan. Drie was net te veel gevraagd. In de finale van de Swiss Open moest de Ecuadoriaan zijn meerdere erkennen in Albert Costa: 7-6 6-3 64, Voor de Spanjaard een welkome ommekeer na een slecht voorseizoen. Hij keert J$rüg. in de top-25. -tb- Zijn opponent Lapentti had op weg naar de finaïë^ gerekend met Feüx Mantilla en Alex Corretja,^ winnaars van 1997 en 1998. Costa, kampioen in J996, bleek in de iets meer dan twee uur durende eind strijd te sterk. Een Spaanse overwinaar, hoe kon het ook anders op gravel? De laatste negen jaar wist al leen de Rus Kafelnikov (1995) de Spaanse zegereeks in Gstaad te onderbreken. Lapentti had al vier jaar geen toernooi meer gewon nen. Hij nam direct een 3-0 voorsprong. Costa ver trok geen spier en trok alsnog de set met 7-6 naar zich toe. „Dat was de sleutel tot de winst," meende de Spanjaard. Costa begon zich steeds lekkerder te voe len en sloeg vanaf de baseline de ene "winner1 na de andere. Hij speelde zich snel naar de tiende titel van zijn car rière. Dit jaar won hij één toernooi, daarna ging het bergafwaarts. Lapentti bleef dus opnieuw droog staan, maar stormt wel de top twintig binnen. Dat is behalve Andres Gomez nog niemand uit Ecuador ge lukt De Nederlanders ontmoeten Lapentti in sep tember in de Davis Cup. Juan Antonio Marin uit Costa Rica won het toernooi van Eastad (Zweden). Hy versloeg in de finale de Zweed Andreas Vinciguerra met 6-3 7-6. In Newport (Verenigde Staten) had thuisspeler Chris Woodruff zyn handen vol aan de Deen Kenneth Carisen. De Deense bedwinger van Peter Wessels capituleerde in drie sets: 6-7 64 64, De Slowaakse Kanna Habsudova klopte de Kroati sche Silvya Talpja met 2-6 64 64 in de finale in het Oostenrijkse Portsehach. Helmond De problemen tussen John de Wolf en Helmond Sport zyn opgelost. De voetballer heeft M de club uit de eerste divisie zijn handtekemng.gë^èt onder een contract voor komend seizoen. - De Wolf en Helmond Sport kregen bij de afronden^ gesprekken over een nieuwe verbintenis een conflict over de uitbetaling van zijn salaris. Volgens het be stuur van Helmond Sport had sponsor VKS hier voor een deel aan moeten bijdragen. De Wolf vond daf de club dat met de geldschieter moest regelen. Met behulp van de spelersvakbond WCS zijn beide partijen tot een oplossing gekomen. Het salaris van De Wolf wordt komend seizoen volledig door Hel mond Sport betaald. Heracles heeft te veel spelers. Trainer Fritz Kor- bach telde een voorlopige groep van 34 man (inclu sief de Ghanese proefspeler Moussa Nadhamou). Hierin krijgt iedereen zijn kans, aan het einde van deze week hoopt Korbach dan zijn eerste achttien spelers op papier te hebben. De rest maakt deel uit van de tweede selectie, die straks nog eens wordt aangevuld met zes spelers die 'normaal' op papier staan voor het reserve-elftal. ZagrebMet een vierde en een zesde plaats heeft Ni cole Bulk de laatste regatta voor de wereldtitelstrijd afgesloten. Nederlands beste kanovaarster bleef tij dens het EK in Zagreb een seconde verwijderd van het brons op de 500 meter. Zeven weken voor het mondiale toernooi in Milaan behoort Bulk zowel op de 500 als de 1000 meter tot een groepje van zekere finalistes. Podiumplaatsen lijken nog te hoog gegrepen. Voor de hoogste plek ko men alleen de Italiaanse Josefa Idem en de Canadese Caroline Brunet in aanmerking. Idem prolongeerde haar titels van Plovdiv, waar twee jaar geleden het Europese toernooi nieuw leven werd ingeblazen. De vroegere Duitse, geboren op een der tigtal kilometers van Nijmegen, is een fenomeen in de kanowereld. In duurzaamheid wordt Idem, die ai tijdens de Olympische Spelen van 1984 brons behaal de in de tweepersoonsboot, slechts overtroffen door de Duitse Birgit Fiseher. Halverwege de 500-meterfmale leek Bulk de enige die enigszins m schaduw van Idem kon varem De Nederlandse passeerde als tweede, maar moest op het laatste deel buigen voor de Hongaarse Katalin Kovacs en de Poolse Êlzbieta Urbanezyk. Bulk (30) zag de verdienstelijke klassering als een re vanche voor de tegenvallende zesde plaats op de 1000 meter. De vroegere marathonvaarster gaat zich op de kortere afstand steeds beter thuis voelen. Dat moet ook wel, want de 500 meter is by de vrouwen het eni ge oixmpische onderdeel In Milaan moet rij zich kwalificeren voor Sydney

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1999 | | pagina 5