20 Sport Verweij en Keukelaar vermorzelen Gandhi alvesen Varela overwint inzinking en wint tweede toernooi Bowlinggeweid helpt Hermes DVS aan één zege in dubbel weekeinde Hagenaars bezorgen Excelsior'20 hoofdpijn Verloren bidon kost De Groot goede uitslag Eindelijk tegenstand voor softbalsters Schiedam Succes voor roeiers dankzij groter budget Korfballers voldoen op j WK aan verwachtingen Hageman deelt derde plaats in French Open Rotterdams Dagblad Maandag 12 juli 1999 Door Richard van 't Zelfde Schiedam Na de kansloze nederlaag tegen HBS op zaterdag zag het er voor Hermes DVS tegen Gandhi een dag later wederom niet florrissant uit. Met de cijfers 78/6/34 op het scorebord leek het erop dat de gastheren aan het eind van de wedstrijd weer met de hoof den omlaag het veld zouden verlaten. Niets was echter minder waar, de Schiedammers gingen na zeer goed spel met de overwinning aan de haal. Een hoofdrol was weggelegd voor bowlers John Verweij en Phil keukelaar die respectievelijk vijf en vier wickets namen. De toss gewonnen, besloot Her- me'* DVS als eerste aan bat te gaan. Net als in voorgaande wed strijden hielden deopeningsbsts- men het al snel voor gezien: Gui- do Borrani (3), Jasper Beijer (19), Nick Statham (1) en Lou Borrani (3) waren niet in staat een aardig totaal bij elkaar te slaan, waardoor het onvermijdelijke verlies nog slechts een kwestie van tijd leek. Hoop voor de thuisclub kwam er uiteindelijk door Gavin McRae (28) Frank Nijman (30) en Robin ter Plegt (31) die het totaal met hun scores nog enigszins wisten op te schroeven tot 163 all out. Met gerenommeerde batsmen als Nolan Clarke, Gary Gravesande, Shaviu Panchu en Gokoel in de gelederen, was de verwachting „van het meegereisde publiek dat het',totaal van 163 snel en gemak kelijk gepasseerd zou worden. Dat dit niet gebeurde, kwam door dat Hennes DVS op alle fronten gewoonweg veel beter was dan de bezoekers. Het fielden van de Harga-bewoners was zeer goed verzorgd en het bowlen was feno menaal. Verweij en Keukelaar waren bezig Hermes DVS- wicketkeeper kan Juichen. De zuur kij kende Nolan Clarke is caught be hind op het bowlen van uitblinker John Verweij. Foto Peter Molken met een strafexpeditie van onge kende omvang. Zij waren er bei den verantwoordelijk voor dat de gevaarlijke batsmen amper aan batten toekwamen. Keukelaar stuurde Ahmed Zulfiqar (4) al snel het veld uit, waarna Robin ter Plegt enkele minuten later het zelfde deed met Pakjaj Joshi (4). Ook de overgebleven bezoekers werden niet gespaard door Ver- wey en Keukelaar, die zich ais wa re bowlingmonsters presenteer den. Vooral Verweij deed de be zoekers de das om door heel de middelbattingorder op te rollen met zuinige cijfers: 5/12/11. Maar liefst vjjf batsmen konden door toedoen van Verweij het veld rui men: Gary Gravesande (15), Sha viu Panchu (0), Payre Gokoel (0) Nolan Clarke (64) en Vim Tawarie (0). Daarnaast had Keukelaar ook een aardige kluit in de aarde met 4/21/10: Ahmed Zulfiqar (4), Asif Sheikh (20), Asim Rhan (2) en Iq- bal (2). Uiteindelijk strandden de bezoe kers door het goede fielden en bowlen op het totaal van 117 all out. Fantastisch „Het bowlen en fielden was inder daad fantastisch," aldus een zeer tevreden captain Nick Statham na afloop. „Gandhi leunt als team op vier belangrijke batsmen (Clar ke, Gravesande, Josji en Gokoel, red) en daarvan wisten de bowlers er twee heel snel weg te krijgen. Als Verweij en Keukelaar dan mei alle gemak de rest ook nog uit we ten te krijgen, is het natuurlijk heel snel gedaan." Toch kwam er ondanks de knappe zege ook nog wel een wanklank uit de mond van Statham, „Het wordt tijd dat we wat minder op onze bowlers moeten vertrouwen, onze batsmen mogen ook wel weer eens een prestatie neerzet ten." Hij doelde daarmee ook op de kansloze nederlaag die Hermes DVS zaterdag leed. De Schiedam- se battingside ging 105 all out te gen koploper HBS. De bowlers van Hermes DVS bewaarden hun kunsten voor het thuispubliek van gisteren, want in Den Haag had HBS slechts 33 overs nodig om het totaal van de Schiedam mers te passeren: 108/6/33. Stein Het open Nederlands kampioenschap halve triatlon in Stein is voor Richard de Groot te leurstellend verlopen. De Schie dammer kwam gisteren als vijfen twintigste over de eindstreep in vier uur, dertig minuten en 31 se conden. Hij was b(jna een halfuur langzamer dan winnaar Dennis Loore die de 2,5 kilometer zwem men, 83 kilometer fietsen en tien kilometer lopen voltooide in 4.03.53. Vlaardinger Rob van Zanten had meer succes. Hij finishte in 4.19.27. Een tijd die hem aan de dertiende plaats 'overall' hielp en hem de titel opleverde ïn de cate gorie van de veertigers. De tijd van Van Zanten was beduidend sneller dan die van 'jongeling' De ■Groot (26). ,De Schiedammer begon voortva rend aan de uitputtingsslag. Op het zwemonderdeel kon hij met de besten mee, maar tijdens het fietsen ging het mis. „Hij verloor tijdens een beklimming een bi don," legde Henk de Groot, zijn vader en coach uit. „Hij heeft op één bidon het hele stuk gefietst en dat in die tropische hitte. Het ging ten koste van zijn herstel. Hij heeft lopend nog een heleboel mannen ingehaald, maar een goe de prestatie was onmogelijk." Vo rig jaar eindigde De Groot nog op een twintigste plaats en was toen ruim vijf minuten sneller dan gis teren. Het fietsen nekte Richard de Groot. In het Limburgse Stein was een parcours uitgezet van vier ronden van 21 kilometer die de renners over twee bergen voer de. Het stijgingspercentage lag op de beklimmingen tussen de tien en veertien procent „Maar Ri chard wist wat hij voor zijn kiezen zou krijgen. We zijn vrijdag ai naar Stein gereden om te kijken naar het parcours. Hij heeft toen ook al een rondje gefietst. Het zag er goed uit, maar de hitte en het verliezen van zijn drinkfles heb ben hem de das omgedaan." Vlak voordat de onfortuinlijke triatleet over de finish kwam, werd hij nog voorbijgestreefd door de eerste vrouw in het deelnemersveld: Ir ma Heeren. De Groot neemt een week rust en gaat zich dan voorbereiden op de triatlon van Almere die op 4 sep tember wordt gehouden. Uitslag open Nederlands kampioenschap halve tria Uon in Stein (2J> kmi» emmen. 83 km fietsen. 10 km lopen). Mannen: x Denras Looze (Assendeüt) 4 03.53,2 Fions JanKooIefWoIphaartsduk) 4 08 22, 3 Rolf Lauterbacher (Duitsland) 4.08.59, 25 Richard de Crool (Schiedam) 4.3031. 76 Leon van der Wiide (Vlaardin- gen) 50059, 78 Aad Geluk (Vlaardingen) 50121, 83 Marcel Verburg (Schiedam) 5.02.10 M4& I. Rob van Zanten (Vlaardxngen) 4.19.27,2. Harry Roumpol fRuurlo) 4 4146. 3 Feme Zoontjes 4.43.30- Vronwen: 1 Irma Heeren (Zeewolde) 4^30.24,2. Asa Anderson (Vilvoorde) 4 32 13, 3Tracy Har greaves (Australië) 4 35 07. Den Haag Excelsior'20, jaren lang koploper en kampioen in de vaderlandse cricketcompetitie, kan na het afgelopen weekeinde geen enkele hoop meer koesteren op de titel. De Schiedamers gin gen twee keer onderuit. In beide gevallen velde een Haagse club het vonnis. Zaterdag was Quick Haag te sterk en een dag later ver loor Excelsio'20 van HCC. Zaterdag bowlde en fielde Excel sior'20 op eigen veld zeer matig. Daar profiteerden vooral batsmen Darron Reekers (34), Edgar Schi- ferli (72), en Hendrik Jan Mol (41) van. Reekers (vier vieren), Sehi- ferli (zeven zessen en een vier) en Mol (vier vieren) zorgden ervoor dat Excelsior'20 een totaal van 209 gepresenteerd kreeg. Tegen Quick Haag was het vooral het onverantwoord batten dat de- Schiedammers de das om deed. 209 runs: een pittige kluif voor de Schiedammers, maar niet onmo gelijk. Net zo slecht als het bowlen en het fielden, was echter ook het batten van de Thurlececlub, Kop stukken als Carl Schewe (33), Enk Gouka (4), Luuk van troost (8) en Marcel Schewe (30), waren voor hun niveau veel te snel van de pitch af. Merkwaardig is dat Ex celsior'20 ondanks het slechte spel makkelijk de zege naar zich toe had kunnen trekken. Met nog slechts 81 runs te gaan in 20 overs, was ex-mtemational Marcel Schewe de laatste bekwa me Sehiedamse batsman op het veld. Hij vormde een koppel met Jacob Jan Esmeijer, qua ervaring toch zeker ook niet de minste. De verwachting was dan ook dat dit duo makkelijk de zege binnen zou slepen. In plaats van langzaam de pot uitte batten, vergreep Schewe zich aan het willen slaan van zes sen. Dat hij hierdoor onnodige ri sico's nam, werd hem duidelijk toen hij tijdens een van zijn po gingen gevangen werd. Hierna was het snel gedaan met het Sehiedamse verzet (188 all out). Tegen HCC was het gisteren niet anders. Na dit keer wel goed ge- bowled en gefield te hebben, He ten de Sehiedamse batsmen het wederom af weten, Carl Schewe (18), Erik Gouka (0), Jan Wesland (5) Luuk van troost (24) en '&?7 .el Schewe (8) presteerden ail -n er onder de maat. „We hebwn te licht over die 182 van HCC ge dacht, dat mogen we ons aanreke nen," aldus de weinige spraakza me Marcel Schewe over de slechte Sehiedamse prestatie: 106 all out. Door Nick van der Sluis Okteraaal De titelkansen voor de softbalsters van Schiedam groeien nadrukkelijker naarma te het einde van de competitie in het zicht komt, maar de moge lijkheid dat de ploeg van coach Leo Buiteman binnenkort wel eens punten kan verliezen, wordt niet buiten de prognoses gehouden. Zondagmiddag, in Oldenzaai, leek het bijna zover, Run'71voor de Schiedamsen de gevaarlijkste tegenstandster op de ranglijst, dreigde de ongesla gen positie aan te vallen maar de 'double' in Twente leverde uit eindelijk toch een dubbele over winning, 3-4 en 2-7, op. „Voorde poort van de hel wegge sleept," karakteriseerde Schie dam-coach Leo Buiteman de eer ste overwinning. De Oldenzaal- sen bouwden namelijk al in de eerste slagbeurt een degelijke 3- 0 voorsprong op, toen startende pitcher Elske ten Hoope nog dui delijk naar de juist vorm zocht „Drie dean hits en even zovele verdiende punten," moest Buite- man dan ook toegeven, „we vreesden op dat moment het erg ste." ïn de tweede inning kon Schie dam die 3-0 achterstand licht verkleinen toen Monique Deuze scoorde op een driehonkslag van Mijke Debets, maar overtuigend was het Sehiedamse verweer op dat moment nog niet De aanval lende kwaliteit kreeg in die eer ste wedstrijd pas vorm; en het ijzersterke karakter van de ploeg gestalte, in de vierde slag- beurt van Schiedam. Op orde Defensief hadden, eerst Elske ten Hoope (vier innings) en later Jennifer Weber, de wedstrijd toen al weer op orde, aanvallend kreeg de ploeg van Buiteman de aansluiting weer toen achtereen volgens Vanessa van Duuren en Gyselle Korpei op een honkslag van, alweer, Monique Deuze, konden scoren. De Sehiedamse winst werd vervolgens verzil verd in de vijfde inning, toen Marieke Hassink kon profiteren van een (denk-)fbut in het veld vanRunt71. „Toen al," stelde de Sehiedamse coach na afloop van de tweede wedstrijd verheugd vast, „kon den we zien dat tweede Lcnk- vrouw Chantal Hartman een ste vige greep op het wedstrijdver loop had gehad, maar in de twee de wedstrijd (die Schiedam ove rigens wat gemakkelijker met 2- 7 wem, red.) sleepte zij de ploeg door het gevaarlijkste vaarwater. Ze speelde zo scherp, zo attent, zo boven verwachting goed, dat bewondering," zeker van mljö' kant, niet kon en mocht uitblij ven." - 1 En al heroverde Hun weer even het initaitief (1-0 in de eerste in- ning) al in de gelijkmakende slagbeurt scoorde Inge Dikke- boom de gelijkmaker, bracht Mijke Debets Schiedam in de tweede inning op voorsprong en kreeg de Oldenzaai se slagforma tie verder nog nauwelijks een voet aan de grond. Ook en vooral omdat het ijzersterke pitchers duo van Schiedam (rijp voor de hoofdklasse) heel sterk gooide, het Sehiedamse veld maar een fout maakte en de aanval attent de kansen uitbuitte. Eerste wedstrijd: rwra. SCHIEDAMII* til 1-4 Werpdjfm SdüetUm: Hake ten Hoope fó i-0-5-1, Jennifer wroet (3; 04J-34». Tweede wedstrijd: im m 1*2 SCHIEDAM til 8*7 Werpdjfert Schiedam: Jennifer Weber (4) 241-4-1, Elske ten Hoope (3)20-241 Door Bas van den Berg MaassluisZijn tweede toernooi zege dit seizoen (na Nieuwerkerk) kwam veel moeilijker tot stand dan waarop Joao Varela had ge hoopt. De 24-jarige Kaapverdiaan dwong in de eerste set van de fina le BI van het toernooi van Bequick uit Maasluis Maurice Kramer snel tot overgave (6-1). Hu hield echter geen rekening met het warme weer waardoor de ar men en benen al snel loodzwaar aanvoelden. Omdat de speler van Bequick met clubgenoot Ruud Thijssen kort daarvoor ook al het mannendubbel B naar zich had toegetrokken, plofte hij in de tweede set van de enkelpartij in elkaar. „Ik voelde me op dat moment met fris meer," verklaarde de winnaar zijn tijdelijke inzinking. ,.tn de derde set had ik mijn draai weer gevonnden en stuurde ik m 6-2 aan op de overwinning. Als speler van Bequick was ik eigenlijk wei verplicht om voor het vele publiek het toernooi op mijn naam te schrijven." Zo opgetogen de organisatie op de overwinning van Joao Varela rea geerde, zo slecht was het te spre ken over de handelwijze van Pau line Wong. Het speeistertje van Maas Vlaardmgen het weten niet de finale BI te spelen. Ze gaf de voorkeur aan het K2-toemooi in Groningen. Bondsgedetegeerde Adri Hofman zal dat ongetwijfeld in zjjn rapport aan het district Rotterdam van de KNLTB heb ben vermeid. „Ik vind dat zoiets met kan," reageerde voorzitter Rien van der Knaap van de wed strijdleiding van Bequick. „Ais je voor een toernooi kiest, moetje er ook voor gaan en zeker niet je te genstander laten weten dat je geen tijd hebt om de finale te spe- *en. Het smetje op het toernooi was echter snel weggepoetst door het stralende weer dat veel toeschou wers lokte. Vorig jaar moest Bequick door het slechte weer op de laatste dag hals over kop naar sporthal Kethelhage in Schiedam vluchten om de finales te spelen. Deze keer stond het prachtige weer garant voor een soepel ver- JoaoVarelawonvooreigenpubliekdefinaleinhetherenenkelBl van het toernooi van Bequick in Maassluis. Foto Peter Momeoboer deelname. De xuüp \cdï ue p&itycn. i-»e eiuge lui* zondering was de partij in het da- mesdubbel Dl die Karin en Mir jam Lems in een langdurige drie setter in 4-6 6-2 7-5 wonnen. Aan het toernooi, dat sinds men senheugenis bij Bequick wordt gehouden, namen 220 tennissers deel. Het had echter weinig ge scheeld of het jaarlijks tenniseve- nement was afgelast door geringe w'Cu c r.g zat met de handen in bet haar toen op de sluitingsdag krap veer tig tennissers waren geregi streerd, „Daar sta je dan met je goede gedrag," aldus Peter Bouw huis, „Dat was tien dagen voordat het toernooi startte een groot dra ma. We hebben de inschrijvings termijn met een week verlengd en zijn ook op grote schaal kandida ten gaan bellen. Dat heeft enorm geholpen. Het toernooi heeft mij wel geleerd dat we volgend jaar het accent op Dl, D2, D25+ en D35+ moeten leggen. Het mag niet voorkomen dat een speler van 35 jaar tegen een speler van 16, 17 jaar komt te spelen. Dat werkt niet motiverend en de kans is groot dat zo'n oudere speler vol gend jaar niet meer terugkeert." Opvallend waren de vele partijen die in hooguit drie kwartier wer den beslist. Een uitzondering was de finale damesenkel Cl tussen Cora Vos van Hoogvliet en Anne- chien Strijbis van Bequick. Hoe wel de Maassluise uitstekend be gon met een 6-4 overwinning, moest ze daarna snel terrein prijs geven in 4-6 4-6. Bij de heren was Arjen Brouwers van Sehïebroek in 6-16-2 een maatje te groot voor Wilco Gamaat van TSN. Ook in het damesenkel Dl was de finale snel gespeeld. Desi van Ot- terlo van TSN trakteerde Saskia van Putter van het Vlaardmgse VLTC op een 6-1 6-0 nederlaag. Ook Jeroen Mulder van Bequick verging het slecht in het herenen kel Dl. De Maassluizer verloor van Sebastiaan Schuurman van TSN in 6-0 6-4. Olav de Ruiter van Bequick hield echter in het heren enkel D2 tegen Lennard van Eijs- den van TSN de Maassluise eer hoog in 6-3,6-0. Luzem - Het contrast met vorig jaar was groot, toen Nederland slechts twee boten in finale had bij de we- reldbekerroeiwedstrijden in Luzem. Dit keer waren er maar liefst zeven finalisten, met drie zilveren me dailles voor de vrouwen dubbeltwee, acht en de man nen lichte vier zonder. Brons was er voor de Holland Acht n. Verbetering van de faciliteiten en de inbreng van oud-atleten als Nico Rienhs, Niels van der Zwan en Laurien Vermulst, noemt Tjark de Vries als de be langrijkste verandering die het verschil in succes moet verklaren. De Vries is in het roeibondsbestuur verantwoordelijk voor het toproeien. De betere faciliteiten waren mo gelijk door verruiming van net budget van 1,7 mil joen gulden naar 2,5 miljoen gulden. De Holland Acht II, met Adri Middag, Derk Fontein. Niels van der Zwan, Stephan van Dongen, Geert-jan Derksen, Gijs Kind. Jocri van Leeuwen, Nico Rienks en stuur man Merijn van Oyen ligt goed op koers met de der de plaats achter de Russen en Britten. Maar de roei ers hadden op meer hadden gerekend, nadat zij in de series het wereldrecord hadden verbeterd. De derde plaats smaakt naar meer. Dat vindt ook Ni co Rienks die samen met Niels van der Zwan ook in de Holland Acht I (die Olympisch kampioen werd) zat. „Bij de wedstrijden in Hazewinkel viel de vierde plaats tegen en ik heb me afgevraagd of het project nog wel kansrijk was, Nu gaan we voor de eerste plaats." aldus Rienks. Sterk was ook het optreden van de mannen dubbel- vier. Jochem Verbeme, Dirk Lippits, Diederik Simon en Michiel Bartman varen nog maar amper drie we ken samen met elkaar in de boot. Daarom verbaas den zjj met een goed gevaren sterke halve finale, maar in de finale bleven ze net buiten de prijzen met de vierde plaats op twee seconden achter winnaar Oostenrijk. Jeroen Spaans, Joris Trooster, Simon Kolkman en Robert van der Vooren blijven verbazen mei hun opvallende prestatie in de lichte vier zonder stuurman. De Twente Vier, die buiten de bond om werd samengesteld, behaalde de tweede plaats ach ter de Denen. De veelvuldig wereldkampioenen en olympisch kampioen blijven in de eindsprint de Twente Vier nog steeds de baas, hoewel het verschil steeds kleiner wordt. Piëta van Dishoeck en Eeke van Nes, vorig jaar op de Rotsee winnaar in de dubbeltwee en winnaar vamde Wereldbeker, moesten nu de Duitsers Kathiin Bon» en Jana Thieme voor zich dulden, In Luzem verraSfè het snelle Australische tweetal Hatzakis en Roy, dat derde werd op 0,19 seconden achter de Nederlandse boot en lijkt een nieuwe concurrent erbij voor Van Dishoeck en Van Nes. De komst van René Mijnders bij de vrouwen boordroeiers heeft een positief effect. Bij de eerste wedstrijd in de Wereldbeker in Hazewinkel werden Carin ter Beek, Annemieke Eijgelaar, Hardewich Jansen, Marloes Bolman, Tessa Appeldoorn, Marieke Westerhof, Ellen Meijer, Nelleke Pcnrunx en stuur- vrouw Martijntje Quik al tweede achter de Roeme nen. In Luzem evenaarde het octet de prestatie, maar het verschil van vier seconden is inmiddels ge slonken tot 2.30 seconden. De Nederlandse roeibond (KNRB) heeft voor 38 at leten verdeeld over tien ploegen de tickets klaar lig gen voor het wereldkampioenschap die vanaf 22 au gustus in het Canadese St. Catharines worden geva ren. De equipe kan uitgebreid worden met drie bo ten, waardoor het aantal atleten op 43 kan komen. Bij de mannen gaan de acht (Adri Middag, Derk Fon tein, Niels van der Zwan, Stephan van Dongen, Geert-Jan Derksen, Gijs Kind, Joeri van Leeuwen, Nico Rienks en stuurman Merijn van Oyen) duböel- vier (Jochem Verbeme, Dirk Lippits, Diederik Si mon, Michiel Bartman), vier zonder stuurman (Er- win Heennga, Richard Jansen, Jos Kiinge, Peter van der Noort), lichte vier zonder stuurman (Jeroen Spaans, Jons Trooster, Simon Kolkman, Robert van der Vooren), lichte acht (Jouri Groot, Laurens van Graafeiland, Jelle Agema, Karei Dormans, Job Jan sen, Bas Hilckman, Jeroen Hilckman, Jeroen de Zwart, stuurman Paul van Bakel). Adelaide Geheel volgens verwachting hebben de korfballers de eerste twee wedstrijden bij het WK in Adelaide met ruime cijfers gewonnen. De titelverde diger klopte Duitsland met 32-9 en Japan met 42-8. „Ik heb de ploeg drie opdrachten gegeven," keek bondscoach Jan Hof op de tweede wedstrijd terug „De concentratie vasthouden om blessures te voor komen. Alleen aanvallen door combinatiespel en daarna pas schieten. De verdediging moest de Japan ners per aanval minstens eenmaal laten schieten. Verder zegt deze wedstrijd mij natuurlijk niets." Japan is een nieuwkomer in het korfbal. De Aziaten nemen deel aan het WK op invitatie van de Interna tionale Korfbalfederatie (IKF), Voor de vijf buiten- Europese plaatsen hadden zich slechts vier landen gemeld. Omdat de bond wil dat bij de World Games in 2001 in Akito een thuisploeg meedoet, kreeg Japan een uitnodiging. Maar het ziet er niet naar uit dat de IFK dit zal herhalen. Japan verloor zaterdag ook al dik met 31-3 van Spanje. „Dit is niet leuk," zuchtte Jonm Abbenhuis. „Je gaat je lopen vervelen in het veld. Ik kreeg de neiging mijn tegenstandster te zeggen hoe ze moet korfbal len." Dennis Voshart was tegen de Japanners topsco rer met elf doelpunten. In het duel met de Duitsers toonde Taco Poelstra zich het meest productief. Hy kwam tot negen treffers. ParijsMette Hageman is tijdens het Ladies French Open als derde geëindigd. De Nederlandse golfpro- fessional moest die positie delen met twee Australi sche speelsters, Fiona Pike en Anne-Marie Knight. Het drietal eindigde na 72 holes op 285 slagen. De overwinning in de Parijse voorstad Baillet-en- France ging naar de Britse Trish Johnson. Haar land genote Alison Nicholas werd tweede. Hageman stond voor het toernooi om de open Franse vrouwen titel op de 46e plaats van de ranglijst van de Europese tour, zeven plaatsen beter dan haar eindpositie vorig jaar. Na rontfies van 71,73 en 69 slagen stond ze na zater dag op de eerste plaats, ex aequo met de Francaise Patricia Meunier-Lebouc. Dat lukte niet geheel. Door een ronde van 72 zakte ze naar de derde plaats. Het Nederlands vrouwenteam is in Frankrijk door een nederlaag van 5-2 tegen Duitsland vierde gewor den bij het Europees Kampioenschap golf. Van de vijf singles gingen er drie verloren. Alleen Mareella Neggers en Kim van Tienhoven behaalden overwin ningen. Frankrijk werd Europees kampioen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1999 | | pagina 6