9 6" m 'Het strand is wel leuk, maar niet voor ons.' hhi m Proefrit eindigt op afrit Families bevolken parken en kiezen KTp!S voor rustig barbecuen in de schaduw £SSS.mag Mortierbom op bedrijfsterrein Ontploffing in slagerij Opgepakt met flinke slok op Weigering geldboetes 'Illegale' automobilist gesnapt Rotterdams Dagblad ïvhandag 19 juli 1999 De familie Yiidenm uit Maassluis komt graag dij in het Uckebaertbos Foto's Roe! Dijkstra de schommel mee naar het Beatrixpark. Kleungevlaggetjesen een gezamenlijke picknick in het bos om de verjaardag van oma Fükweert uit Maassluis te vieren. Chefkok Ed mundo Papai houdt een oogje in het zeil bij de bar becues terwijl een van zijn vrienden het vuur wat op stookt. Grote troepen dagjesrecreanten stonden gisteren vrijblijvend in de file op weg naar het zinderende strand van Hoek van Holland. Na een enerverende heenreis is het zoeken geblazen naar een parkeerplek. h* Eenmaal op het strand moet wederom worden uitgekeken naar een ideale stek om de dag bakkend in de zon door te brengen. Na een hoop gfe gestrcss eindelijk languit in het zand, hutje mutje met honderden an- §ff dere strandliefhebbers. Een gruwel voor de mensen die juist een plek je in de schaduw prefereren en willen genieten van een rustige zon dag. Deze groep strijkt liever neer in één van de parken of bosrijke omgevingen in de buurt of kiest voor een plekje aan de waterkant. Een sfeerimpressie van een middagje relaxed recreëren in het park en in het bos. Door Daniëllé Hermans Vlaardingen/Schiedam De meeste recrean ten in het oeverbos Lickebaert, tussen Vlaar- dingen en Maassluis, hebben zich goed voor bereid op een dagje aangenaam verpozen aan de waterkant of iets verderop op ,één van de kortgewiekte grasvelden. Gezeten op een tuinstoel of gestrekt op een ligbed lezen ze in een tijdschrift of keuvelen ze met elkaar. De koelbox of boodschappentas boordevol voed sel en drank ontbreekt niet. Sommigen lum melen maar wat of mijmeren voor zich uit De blik gericht op uc glinsterende Nieuwe Water weg waar zware coasters in een beducht tem po voorbij varen. Een enkeling is druk in de weer met vishengels. Maar bovenal ademt de ze plek ru st en bedaardheid uit Op een strookje verhard terrein tussen twee grasvelden in hebben sommige recreanten, die niet van half werk houden, hun caravan met voortent gestald. Voor je weet maar nooit. Een schril contrast met de sobere stijl van recreëren die de Turkse familie Yildirim uit Maassluis aanhangt. Wak achter een greppel, aan de voet van een groot, glooiend grasveld, zijn de dag afgesproken op het favoriete plekje van oma om gezamenlijk haar 66ste verjaardag te vieren. Het beschutte en schaduwrijke plaatsje met uitzicht op het strandje en het water wordt daar om gemarkeerd door een sliert kleurige vaantjes. Ze hebben zo juist gepicknickt en de grote kin deren spelen in de modder, terwijl de kleintjes met poppen rond scharrelen op eeri handdoek. Oma besluit even een dutje te doen. Ze zijn van plan om halverwege de echtparen met hun kinderen neergestreken. Er liggen diverse kleden op de grond en er staan en kele klapstoeltjes. Enigszins ver scholen op een open plekje tussen de brandnetels onder de bomen, zitten ook nog twee familieleden met ëen baby op schoot. Zij heb ben de schaduw opgezocht. On dertussen wordt op een butagas- stelletje een ketel water opge warmd voor de'thee. Er is ook co la, appelsap en jus d'orange voor later. De barbecue zit nog in de doos, maar zal terstond worden Een 26-jarige Rotterdam mer heeft zaterdag slechts kort plezier gehad van een proefrit met een gloed nieuw bestelbusje. De man reed op rijksweg A 20 ter hoogte van de afrit Vlaar- dingen West met nog slechts 35 kilometer op de teller toen zijn achterwielen plotseling blokkeerden. Hierdoor raakte de auto in de slip, schoot dwars door de berm de afrit op, omver volgens in het gras aan de andere kant van de afrit op z'n zijkant tot stilstand te komen. De man is met arm en schouderletsel naar het Holy Ziekenhuis gebracht. Hij liet nog weten dat hij de auto zeker niet zou kopen. De politie heeft het busje meegenomen naar de Boe zembocht in Rotterdam waar het wordt onderwor pen aan een technisch on derzoek. Foto Roel Dijkstra het Beatrixpark. t t t omdat je hier „Daarnaast heb je volop de ruim te en is de parkeerplaats vlakbij. Wel handig als je zoveel spullen mee moet sjóuwen." Onderwijl bemoeien de andere mannen zich met het vuur en een tje krijgt de opdracht om met een opdienschaal het zaakje wat op te porren. Een groepje witte ganzen waggelt nieuwsgierig een stukje dichterbij om het tafereel beter gade te slaan. In de consternatie die volgt, verbranden de speklap pen, De vrouwen en kinderen houden zich verre van het gekra keel en keuvelen samen op een ta pijt van dekens in de schaduw on der de bomen. Enkele meters verderop zwiept Zeynep Ozcay op haar schommel hoog in de lucht Het jonge Turk se meisje wordt door haar moeder geduwd en geniet met volle teu gen. De mannen zitten in een stoeltje rustig de krant te lezen. Ze vinden het strand veel te druk en komen liever naar het Schïe- damse park. De familie woont in Rotterdam, maar daar is volgens hen geen park te vinden waar zo veel bomen staan en waar zoveel ruimte is. „Het is hier lekker rus tig," zegt een van hen. Net op dat moment scheuren twee scooters met opgeschoten jongeren voor bij. „Ach, als dat alles is. In Rotter dam hebben de meeste scooters ook nog hun radio keihard aan," vergoelijkt hij de stoorzenders. Het is eigenlijk opvallend hoe weinig jongeren er in het park of in het bos rondhangen. Het fami lieleven voert hier duidelijk de boventoon op deze zonnige zon dag. uitgepakt en aangestoken. In de verscheidene plastic tassen die op de grond staan, zitten de pakket ten met kippenpoten, vlees en brood. De familie denkt het wel tot een uur of tien in de avond uit te houden. Lekkerbekje Als de Turkse thee goed heeft ge trokken wordt deze in plastic be kertjes uitgeschonken door één van de vrouwen in het gezelschap. Allemaal verdragen ze, met uit zondering van de kleine knulle tjes die in blote buik rondlopen, volledig gekleed de tropische hit te. Een van de mannen vertelt dat ze het strand heel leuk vinden, maar dat een bezoek op een war me dag als deze, niet voor hen is weggelegd. „Dat heeft met onze cultuur te maken. We gaan wel naar het strand hoor, maar alleen 's avonds of in de winter. Een lek- kerbekje of een haring eten." Een dagje uit in het Lickebaertbos is voor hen een goed alternatief. Be ter dan op een snikheet balkon zitten. Ook belangrijk is het sa menzijn met familieleden. Er wordt veel gepraat en gelachen en de kinderen spelen samen. Ze hebben springtouwen, ballen en tennisrackets meegenomen. Straks mogen ze lekker in het wa ter poedelen. Het hoogtepunt van de middag. Net als de familie Yilderim ver kiest de familie van oma Flik weert uit Maassluis ook de rust van het bos boven de drukte op het strand. Ze hebben deze mid- middag weer naar huis te fietsen. Een familielid vertelt dat deze plek zo prettig is omdat het niet zo druk is. „Je kunt hier tenminste kiezen wat je wil, in de zon zitten of in de schaduw. Ideaal. Al mo gen de kinderen niet het water in omdat dit te gevaarlijk is. Er staat een {linke stroming en dan heb je ook nog de trek van de schepen." Volop privacy De meeste bezoekers van het bos zijn op de hoogte van de gevaren die kleven aan een frisse duik in de Nieuwe Waterweg. Het blijft vooral bij pootje baden en ont spannen zitten of liggen. Dit laat ste gaat ook op voor de bezoekers van het Beatrixpark. In dit groot ste recreatiepark van Schiedam, rondom de middeleeuwse Polder-1 vaart, heerst zondagmiddag even eens een serene rust. De overvolle parkeerplaats aan de Parkweg doet anders vermoeden, maar in het park zelf is volop plek om met grote families in alle privacy een dagje te bivakkeren. De wandel paden worden regelmatig kort stondig aan het oog onttrokken door grote rookwalmen afkomstig van de barbecues. Aan de vijver kant, onder de hoge bomen, staan er maar liefst drie opgesteld. Een kleine barbecue voor de sardien tjes wordt ondersteund door lege blikjes cola en bier. Over de twee grote sissende barbecues zwaait 'chefkok' Edmundo Papai uit Rot terdam de scepter. Met zijn knal rode shirt, donkere baard en pet is hij een opvallende verschijning in de grote groep familie en vrien- Schiedam Medewerkers van een bedrijf in de Schiedamse Nieuwe Waterwegstraat hebben vrijdagmiddag op het bedrijfster rein een explosief gevonden. De politie stelde vast dat het om een afgeschoten en dus lege mortier- bom ging. Er werden ook nog en kele oude geweerpatronen en af geschoten granaatkopjes aange troffen. SchiedamIn de bergruimte van een slagerij aan de Schiedamse Burgemeester van Haarenlaan is gisteren een ontploffing geweest Door de knal werd het gasfornuis een meter verplaatst. Hoe de ont ploffing ontstond is nog niet dui delijk. Maassluis Een 37-jarige auto mobilist uit Maassluis is zaterdag avond op het Maassluise Westein de aangehouden voor rijden on der invloed. Een voorbijganger had gezien dat de man slingerend over de weg reed en belde de poli tie. Toen de agenten arriveerden, probeerde de Maassluizer nog on der een boete uit te komen door zijn auto snel in een parkeervak te zetten. Op het politiebureau bleek dat hij 2,20 promille alcohol in zijn bloed had. SchiedanWlaardingeii Vijf auto mobilisten die dit weekeinde in de regio Waterweg werden aange houden met een 'glaasje teveel' op, hebben geweigerd hun geld boetes te betalen. Het ging om drie bestuurders die in Schiedam werden opgepakt en twéé die in "Vlaardingen werden aangehou den. Ze moeten allen voor de rechtbank verschijnen. den, allen afkomstig van de Kaap- verdische Eilanden. Eetfestijn Papai draait ondertussen onver moeibaar de shaslickspiezen, de schouderkarbonades en de spek lapjes om. Op een -tafeltje naast hem liggen alle etenswaren netjes uitgestald. Twee dagen geleden zijn de voorbereidingen voor dit gezamenlijke eetfestijn- begon nen. Ze spreken in de zomer middeld zo'n twee a drie keer met z'n allen af in Hoek van Holland Puur toeval was het dat de politie gistermid dag een 26-jarige Haagse automo bilist aanhield die geen rijbewijs had. De agenten waren voor een andere zaak aanwezigin de Hoek se Rietdijkstraat, toen ze zagen dat een automobilist een wagen ramde. Toen de Hagenaar daarop werd aangesproken, bleek dat hij zich 'illegaal' op de weg had bege- Maandag 19 Juli ROTTERDAM BIJJdorp Huid en Haar. Kinderboerderij de Kooi Jeugdvakantiepaspoort. Dinsdag 20 JuU SCHIEDAM Centrum Zuid. Themadag Havendienst Jeugdland2000, lO.OOen 13.00 u. Podium. Jamsessie. 21.30u. VLAARDINGEN Dc Soenda. Koffieochtend, aansluitend lunch, 10.00-13.00u. HOEKVAN HOLLAND Fort aan den Hoek van Holland. Rondleiding Kustverdedigngsmuseum, 13.30u. t/mwo21julL ROTTERDAM I max The at er Wildfire fed the heaf (al) dag. J.4-16. 'Extreme' (al; dag. 13-18 (nb: 18 Eng- .vefs.j.Africa'sBephantWngdom(ai)dag-12- 15. "Whales'(al) dag, 11. Thematrtx'(16)dag. 17. The mummy" (12) dag. 19.30-22. Lantaren/Venster l:Filmzomef'99.dag. om 19.30-22. herhaling van diverse films afgeto- pen seizoen. 'A vendre' (16) do.vr.zazD. 19.30. 'Festen' (16) ma.di.wo. 19.30. 'Hi deous kink)'' (16) dag. 22. Ven2: Ftlmzomer '99. dag. om 19,30-22.15, herhaling van di verse films afgelopen seizoen. Vwu3: Henry foor (16) dag. 19.30. 'Regrets' (16) dag. 22. Ven, 4: 'La parola am ore esiste' (16) dag. 20." 'Black eat, White cat' (16) dag 22. Pathé Cinerama 1: 'Netting HiL' (al) (Sag. 18.30-21.30. Cin.2: 'Swing' (af) dag 12.45- 15.20-18.10-21. CLn.3: 'eXister* (16) dag 19.15-21.45. Cln.4: 'Entrapment' (12) dag 13-15.45. 'Arlington roadf (16) dag 18.30- 2120. Cin.5: Varsity blues' (I2)dag 12.30- 15.15-18-21. Pathé Uunlère i: The mummy" (al) dag 12.15-15.15-18.15-21.15. Lum. 2: The matrix' (16) dag 14.15-17.30-20.45. LunU: 'She's ail that' (al) dag 1630-19- 2130.Lum.4:Virus'(16)dagl4.15-21.45. The watertwy' (al) dag 16.45-19.15. Pathé Schouwburgplein 1: 'NotüngHiH' (al) - dag ll.40-15.20-1820-21.20.Sch2: 'Eiv trapment' (16) dag 18.10-21.10. Sch-3; Waking Ned' (at) dag 17-19.20-21.50. Sch.4: The matrix' (16) dag 1130-14.50- 18-21.10. Sch.5: The mumm/ (16) dag 1L50-14,40-18.10-21.Sch.6: Who am IT (16) dag 16.10-18.50-2130, di. niet om 2130. Sneak Preview. 'Laatje eens vrolijk uit- kniioert' (16) di. 21.30. Sch.7: 'Oud inten tions' (12) dag 17-19.20-21.40 kindermatinees: Pathé Cln.1: 'Kabouter plop' (ai) dag 13.15-15.45. Pathé CtaA'De koning en ik' (al) dag 13.30-16. Pathé Lum2: 'De koningen ik' (al) dag 12.15. Pa thé Lum,3: 'Ratjetoe' (al) dag 14. Pathé Sch.2: 'Ratjetoe' (al) dag 1120-13.20- 1520. Pathé Sch3: 'Doug's le film' (af) dag1 11-13-15. Pathé Sch.6; 'Astenx&Obelixte- gen Caesar* (a!) dag 1120-13.40. Pathé Scft.7:'Kabouter Ptop'(al)dag 11.5Q-14.1D.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1999 | | pagina 1