Spert 9 7 Somalia goed door eerste test Marjolein Jongepier steeds meer los van Nederland 1 tpOïïEM Concurrentie voor De Goey Boateng 4 jaar bij Aston Villa Nieuwelingen van Sparta scoren in Bakkeveen Braziliaanse spits met Feyenoord mee naar Belfast; Alvaro en Fabrizio naar huis Brons John den Braber op wielerbaan van Alkmaar Honkballers Sparta/F 'niet scherp' b(j RCH Zware loting Fed Cup Matthijsse terug aan kop Waterskister;even terug voor verse kaas,, lekker brood én kampioenschappen liteSi ■atllfcj Team Ferrari komt naar de Masters in Zandvoort Rotterdams Dagblad Woensdag 21 juli 1999 Londen Doelman Ed de Goey krijgt bij Chelsea concurrentie van een Italiaan. De 25-jarige Car lo Cudicini (ex-AC Milan en Lazic) speelt komend seizoen op huurba- sis bij de Engelse club, die in de Champions League uitkomt. Hij is nog eigendom van Castel di Sandro uit de Serie C. Bij Chelsea ts Mario Melchiot (ex-Ajax) even eens nieuw. Stephane Chapuisat verlaat na acht seizoenen Borussia Dort mund en keert terug naar zijn va derland. De 30-jarige aanvaller zette gisteren zijn handtekening onder een driejarige verbintenis met Grasshoppers. Met de over gang is een bedrag van ongeveer anderhalf miljoen gulden ge moeid. Terry Venables is de voornaam ste kandidaat om bondscoach van Wales te worden. „Ik ben in ge sprek, het ziet er interessant uit," aldus de voormalig manager van Engeland en Australië. Bobby Gould nam onlangs, na de neder laag (4-0) tegen Italië in het kader van de EK-kwalificatie, ontslag als bondscoach van Wales. Thijs Waterink (ex-PC Den Bosch) is op proef bij Arminia Bie lefeld. De 30-jarige aanvaller staat nog onder contract bij FC Güt- ersloh, met welke club hij afgelo pen seizoen uit de tweede Bun- desliga degradeerde. De Europese Commissie heeft de organisatie van het WK voetbal van vorig jaar in Frankrijk veroor deeld tot een symbolische boete van 1000 euro. De organisatie had Fransen voorrang verleend voor de ticketverkoop, hetgeen in te genspraak is met de Europese eoncurrentiewetgeving. Als reden voor de lage boete droeg de com missie aan dat dit de eerste keer was dat een sportorganisatie be straft werd voor zo'n vergrijp. En omdat er geen jurisprudentie was, kon de WK-organisatie niet weten welke problemen de verkoopwijze zou kunnen opleveren. Birmingham George Boateng staat de komende vier jaar onder contract bij Aston Villa. Daags na dat de club uit Birmingham een akkoord had bereikt met Coven try City over de transfer van de oud-Feyenoorder, kwam de ver dediger ook persoonlijk rond met zijn nieuwe werkgever. Fans van Feyenoord kunnen Boa teng op 1 augustus in actie zien. Dan presenteert de landskampi oen zich aan het legioen tijdens een oefenwedstrijd tegen Aston Villa. Naast Boateng presenteerde As ton Villa gisteren nog een aan winst, Naguan Garayeb, interna tional van Israel, tekende even; eens een vierjarig contract. Hij speelde afgelopen seizoen voor Hapoel Haifa. Öakkeveen Een dag nadat Sparta voor een trainings weekje zijn intrek had geno men in het Drentse Norg en een begin had gemaakt met de voorbereiding op het nieuwe seizoen, wachtte de ploeg al de eerste oefenwedstrijd Voor trainer Jan Everse was dat geen probleem. De tegenstan der, de Friese zaterdag vierde klasser Bakkeveen. immers was op voorhand geen serieuze test „En een zware training of zo'n wedstrijdje, dat maakt niet veel uit," aldus Everse. Sparta won in Bakkeveen na een 3-1 voorsprong bij de rust met 6-1Opvallend was dat alle goals welfden gescoord door nieuwelingen in het Rotter damse gezelschap, op één na dan, want die kwam op naam van een speler van Bakkeveen die zijn eigen doelman pas seerde. Michel Langerak (AZ) en Sime Zijm (FC Zwolle) had den twee keer succes, Bram Marbus (GA Eagles) maakte één doelpunt. Nieuwe gezich ten in het elftal waren ook die van Steve Goossen (Vitesse), die voor rust met Mark Noor- lander het hart van de defensie vormde, Roy Stroeve (Emmen) en Silvan Inia (Volendam). De laatste twee speelden elk een helft als rechterspits. Everse sprak na afloop van 'een typische wedstrijd in de voorbereiding,' „De weerstand was gering, maar toch moet ik zeggen dat de ploeg een greti ge indruk maakte. Soms zelfs té gretig, hetgeen enigszins ten koste ging van de organisa tie. Maar ik heb dit liever dan dat ik de jongens moet aanspo ren." Sparta trad in Bakkeveen aan zonder doelman Roland Jan sen, die wat last had van een achillespeesblessure. Amoud Toet verving hem. Opstelling Sparta; Toet; Jaliens, Noor- lander (45. Smith), Goossen, Van der Meer, Langerak, Ali Elkathabbi (75. Bezzai). Zijm; Stroeve (46. Inia), Mar bus, Den Dunnen (75. Molendijk). Door Wietse Dijkstra Halsteren De boomlange nummer 31 heeft als één van de weinige spelers geen naam op zijn shirt, zodat een groot deel van de 4000 toeschouwers bij Hal- steren-Feyenoord zich een half uur afvraagt wie toch in hemelsnaam die lange spits is die Igor Kornejev in de rust is komen vervangen. Ook het programma boekje biedt geen uitkomst, zijn naam is onvindbaar. De speler in kwestie draagt zelf in de 76ste minuut het antwoord aan als hij de Rotterdammers op 6-0 zet en de speaker zijn naam omroept: Somalia, ,,'t Is even wennen," zegt een Feyenoord-fan met een Brabantse tongval. „Maar 't klinkt wel goed," Hoe goed de van America Belo daag-als Feyenoord naar Belfast Horizonte afkomstige Braziliaan gaat - weer terug naar Brazilië. Somalia Sabino (23) werkelijk is, Ook de geblesseerde Jean Paul van Gastel, die zich maandag weer bij de groep meldt, Kees van Wonderen en Carlos Alberto gaan niet mee. Net als Julio Cruz, die nog steeds geen geboortekaartje beeft gestuurd, en de op het twee de plan geraakte Bernard Schui teman, Patricio Graff en Pablo Sanchez. mag hij de komende dagen bewij zen in Belfast als Feyenoord in het Noord-Ierse Glentoran (vrij dag) en het Engelse Liverpool (za terdag) twee tegenstanders treft die voor meer weerstand zorgen dan de amateurclubs waartegen tot dusver is gebald. Dan moet blijken of de spits, die sinds vori ge week maandag in vijf potjes opdraafde en daarin vier keer scoorde, een aanwinst is. Tegen zondag-hoofdklasser Hal steren. is Somalia één van de op vallendste spelers en dat heeft niet alleen met zijn lengte te ma ken. Of toch: de Braziliaan is on danks zijn lengte namelijk opval lend behendig en beschikt over verrassend soepele passeerbewe gingen. Twee minuten nadat zijn naam voor het eerst is omgeroe pen, sleept hij zich met een korte beweging langs de Halsteren doelman: 7-0. Het publiek vindt het prachtig. Een eerder gescoord doelpunt wordt afgekeurd omdat de enthousiaste Somalia iets te opzichtig zijn tegenstander opzij heeft gezet. Beenhakker heeft dan al besloten dat 'die lange' mee mag naar Noord-Ierland. Dat geldt niet voor zijn tegelijkertijd gearriveerde ploeggenoten Fabrizio (Souza) en Alvaro (dos Santos). De twee 19-ja- rige proefspelers zijn gewogen en te licht bevonden en vliegen van- De boomlan- Somalia Sabi no (23), die in Noord-Ier land moet la- tenziendathij een aanwinst Js voor Feye noord. Foto John de Pater Bert Konterman Bert Konterman gaat wél gewoon mee. Nadat een delegatie van Real Madrid afgelopen vrijdag met het Feyenoord-bestuur over een eventuele overgang van de verdediger sprak, is er uit Spanje niets meer vernomen. Konter mans zaakwaarnemer Henk van Ginkel gaat er dan ook van uit dat Real is afgehaakt.Al zijn de ver rassingen natuurlijk niet de we reld uit." Senior manager Fred Blankemeijer laat weten dat Fey enoord de hele zaak als afgedaan beschouwt. Konterman speelt in Halsteren met Patrick Paauwe (en na rust met Ferry de Haan) in het cen trum. Meer dan eens meldt de verdediger zich voorin. Op een voorzet van Kornejev probeert hij zelfs met een omhaal te scoren, maar halverwege zijn poging rea liseert hij zich het kansloze van zijn missie en landt hij eerder dan gepland. Hij moet er zelf ook om lachen. Uitslagen Feyenoord freewheelt via een ra ke kopbal van Bonaventura Ka- lou, een attente rebound van Jon Dahl Tomasson, een rebound op eigen inzet van Kornejev en een door Tomasson afgestraft verde- digingsfoutje in de eerste helft naar 4-0. Tomasson, andermaal schero na een vrije trap van Paau we, tikt na rust ook de 5-0 in, waar na Somalia en de dolblije Michel Jaspers - hij redt voor Halsteren de eer - de eindstand bepalen. Feyenoords rondje door Neder land zit erop. Beenhakker vindt het wel best, al zet de ook in Bra bant immens populaire trainer met liefde nog een zoveelste handtekening. „Ik krijg alleen zo langzamerhand las-ogen van al die foto's." Hij heeft het nog niet gezegd of een vrouwelijke fan ver zoekt om een kiekje. „Nou, effe snel dan." Halsteren-Feyenoord 1-7 (64), 5,Kalou 0-1. 30. Tomasson 0-2,35. Kornejev 0-3.38, To masson 0-4,59. Tomasson 0-5,76. Somalia 0-6,78. Somalia 0-7,80, Jaspers 1-7. Opstelling Feyenoord: Dudek (64. Zoete- bier); Rzaaa (De Haan), Paauwe, Konter man, Aliach (ÓO.Gyan); De Visser (64, Vos), Tomasson, Bosvelt (79. Buffei); Van Vossen (46.Tininho),Kome)w(48. Somalia), Kalou (64. Cairo), Cricket Lewille. Oefenduel; Herefordshire (Eng)- Nederland 0-2. Herefordshire 2 IQ/9, Neder land 211/7. Schaken Dieren. Open NK. Eerste ronde: De Heer- Van Wely0-1, Savts)enko (OekHJdendahl 1/2-1/2, Ladden-Golod 0-1, Hort-Zimmer- man 1-0, Ryn-Goloebev (Oek) 0-1, Barsov- Hopman 1-0, Wilgenhof-Gershon 1-0, Van den Doel-Van de Etburg 0-1, Roebers-Bere- lovisj (Oek)O-l, Meijers-Van Wissen 1-0 Sportprüsvragen Toto 28. Eerste prys: geen winnaar; tweede prijs. geen winnaar; derde pros: 8 win naars, elk bruto f6967,50. Softbal Antwerpen, EK vrouwen. Nederland De nemarken 4-1, Nederland - Itabé 1-4, itaUê- Sparjje 3-1, Tsjechië - België 2-1, Rusland - Spanje 5-1, Tsjechië - Denemarken 9-5. Rusland - België 6-2. Stand: 1. Italië 3-6,2. Nederland 34,3. Tsjechië 34,4. Rusland 3- 4,5. Denemarken 3-2,6. Spanje 2-0,7. Bel- gië3-0. Tennis Schevcningen. Challenger, 150,000 gulden (mannen). Eerste ronde: Gilbert (Fra)-Van Gemerden (Ned) 6-1 4-6 6-3, Varez <Spa> Van Scheppingen (Ned) 64 6-1, Stanoitsjev (BuD-Calatrava (Spa) 7-6 7-5, Cabello (Arg>- Morgjon (Ecu) 63 2-6 7-5, Ran (Isr>Huet (Fra) 61 04, De Chaunac (FraXFaicher (Bra) 7-6 62, Goossens (Bel)-Gonzalez (Chl) 64 64, Navarro (Spa)-NicoIas (Spa) 64 62, Fontaine (BeD-VInciguerra (Zwe) 2-6 64 6 I,Lopen-Moron(Spa>-Chauiïray(Fra)4-66 461. Dubbelspel, eerste ronde: Coutelot/Fontai- ne (Fta>Op der Heyde/Verkerk (Ned)w.o. Stuttgart. Mannen, 2 miljoen gulden.Eer ste ronde: Novak (Tsj)-Santoro (Fra) 7-661, Gustafsson (Zwe>Arazi (Mar) 62 2-6 63, Ruud (Noo)-Medvedev(Gek) 7-51-0 opgave Medvedev, Al am i (Mar)-Callen (Arg) 64 4-6 7-6, Knippschild (Dui)-Kroslak(Slw) 64 63, Koubek (OosJ-Ibe (Aus) 7-5 6-3, Gumy (Arg) -Grosjean (Fra) 62 61, Puerta (Arg)-Safin (Rus) 63 64, Tweede ronde: Moya (Spa/2)- Ulihrach (Tsj) 63 4-6 7-6, Clavel (Spa/!2)- Phau (Dui) 64 6-0 Fromberg (Aus>El Ay- naoui (Mar/15) 7-61-8 7-8, Voetbal Vriendschappelijk. Tubbergen. Twents elftal-FC Twente 64 (62). Doelpunten: VennegoorofHessellnk 2, Booth 1, De Wittel. Norg. FC Groningen-De Graafschap 61 (2- I), ViscaalO-1, Drent 1-1, Broerse 2-1, Drent 3-1. VeenendaaL GWV-Betis Se villa 66 (61). Topscorer; Finidi2. Oploo. Eicellen t-MW 614 (610). Doel punten: Kortchagulne, Kociski 4, Taiwo, Joordens 2, Sabbadmi, Vnesde. Beverwijk. Telstar-NEC 4-0(1-0). Doelpun ten: Dibi 2, Ommel, Van den Herik. Baccum (Dnl). SC Baccum-FC Den Bosch 0-6 (04). Doelpunten: Boriek 2, Umeken, Verhagen, Michels, Jones. Mesiun (Dni). Mesum-FC Utrecht 14 (63), Doelpunten FC Utrecht' Van der Gaag, Berger, Rekondie, Robbemond. Ede. Blauw Geel-WUlem D 616 (68). Doel punten: Sjoekov4, Bombarda 3, Kamzt, Sa- nou. Schulp 2, Genttle, Arts, Kapel. Zeilen Hay ling Island. EK Europe. Stand na 5 ra ces: 1. Matthijsse (Ned), Robertson (GBr) 5 pnt, 3. Petzke (Dui) 13,22. Maaike de Ko ning 35,46. Bes 53,58. Marcellen de Koning 64. Alkmaar—John den Braber heeft gisteren tijdens de nationale kampioenschappen op de wielerbaan van Alkmaar de bronzen medaille behaald op de kilome ter tijdrit De Rotterdammer legde de afstand af in 1.08,19. De titel ging, voor de vierde keer op rij, naar Robert Slippens. De renner uit Opmeer deed dat in een nieuw baanrecord: 1.05,81Tweede werd Martijn Lust in 1.07,94. Schaatser Jan Bos, voor het eerst actief op de wieler baan, werd in Alkmaar vijfde. Hij deed een kleine vier seconden langzamer over de kilometer, maar sloeg geen gek figuur. „Ik train veel op de fiets, rijd af en toe mterclubwedstrijden. En voor deze wed strijd heb ik een paar keer op de baan in Sloten ge traind. Misschien ben ik vandaag iets te hard van start gegaan. Ik stuiterde bovendien door de boch ten. Het zal een gebrek aan ervaringzijii," aldus Bos. Heemstede De honkballers van Behaenk Sparta/ Feyenoord hebben een kans laten liggen aansluiting te vinden bij de bovenste vier van de hoofdklasse. In Heemstede ging de inhaalwedstrijd tegen RCH Ce- mentbouw gisteravond door eigen schuld met 2-4 verloren. „We waren niet scherp genoeg," vatte coach Rob Hendriks het gebrek aan slagkracht (slechts vijf hits) en het teveel aan fouten (vier) kort en bondig sa men. De Rotterdammers scoorden alleen in de tweede in ning dankzij een tweehonkslag van de enige man die RCH-werper Dave Drayer tweemaal verschalkte, de jeugdige Jochem Theunissen. De andere hits kwa men van de knuppel van Maikel Benner, Ramphis Trinidad en Sherton Satumino, De nummers 3,4 en 5 van de slaglijst, de zogeheten 'clean-up hitters', sloegen niets. RCH Cementbouw deed het met zes honkslagen niet veel beter, maar kreeg daarnaast nog eens zes vrije lopen geoffreerd vanwege 4 wijd.;'. Eén van die vrije lopen, weggegeven door 'reliever Mikel Gijselaar, leverde de thuisploeg in de zevendem en (vanwege de invallende duisternis) laatste inning", de 3-2 op na een wilde aangooi van Melfried Comen- encia op de thuisplaat „Er gebeurden zulke rare din gen," stelde Hendriks vast, „we waren er niet bij met het koppie." SPARTA/P020 OM 0*2-64 RCH~000 110 2=4-63 Werpcijfera RCH Cementbouw: Dave Drayer (6 inn 2 man) 666 3Miehïel van Kampen (1) 1-0-60Behaenk Sparta/Fey enoord: Leo Voogd (5) 144-2, Mikel Giïseiaartl 2) 1-1-24), Orlando Stewart(1) 1-1-62. Homeruns; geen. winnaar. Van Kampen. Verliezer Gijae- AmsterdamDe tennissters hebben het niet getrof fen met de loting voor de Fed Cup. In de strijd om de plaats in de wereldgroep moet Nederland het in groep I opnemen tegen Wit-Rusland, Japan en Slove nië. „Het wordt loodzwaar," concludeerde bonds-, coach Hans FéUus, In de andere poule komen Au stralië, Roemenië, Ar gentinië en Taiwan uit Kristie Boogert, Miriam Oremans en het dubbel Ca roline Vis/Manon Bollegraf beginnen vandaag tegen Japan. Daarna volgt het duel met Wit-Rusland en vrijdag met Slovenië. Kristie Boogert is na de terug val van Oremans op wereldranglijst (93e) en met de 83e positie de kop vrouwe van Oranje- Zij speelt haar partijen tegen de nummer een van de andere landen. Hayling Island Wereldkampioene Margriet Mat thijsse heeft de koppositie heroverd by het EK zeilen in de Eu rope-klasse. De Rotterdamse moet de eerste plaats nog wel delen met de Engelse Shirley Robert son. Door de harde wind in de baai van Hayling Is land kon gisteren slechts één race worden gevaren. Matthijsse won, gevolgd door Robertson. De Schiedamse Marjolein Jongepier studeert tien maanden per jaar in Amerika. Foto Piet Jongepier Door Bart Boerop SchiedamZe snuift en hoest wal Ver kouden geworden tijdens het vieren van alweer een Nederlandse waterskiiitel? Nee. Marjolein Jongepier heeft net ge traind en is niet meer gewend aan het Nederlandse water. „De algen die hierin het water zitten, hebben we in Amerika niet." Tien maanden per jaar verblijft de Schiedamse in de Verenigde Staten. Jongepier (19) studeert aan een univer siteit in Monroe, Louisiana. Ze combi neert daar intensieve waterskitraining met een studie journalistiek/pr. Zomers keert ze terug naar Schiedam om deel te nemen aan het Nederlands kampioen schap, het Europees kampioenschap on der 21 jaar en het open EK. Vorige week maandag,zette ze voet op Nederlandse bodem en krap een week later had ze de eerste titel al te pakken: haar vierde Nederlandse titel. Op de sla lom behaalde ze een tweede plaats en de andere twee onderdelen, het springen en de figuren, schreef ze op haar naam waardoor de titel overall opnieuw een prooi was voor de Schiedamse sportster. Drie jaar geleden maakte ze de overstap van Schiedam naar Amerika. Coach Bill Bagley vroeg de toen 18-jarige Jonge pier deel uit te maken van het waterski team van de Northern Louisiana Uni versity (NLU), Met veertien andere ski talenten traint ze zich een weg naar de wereldtop. „We zijn een team, komen als ploeg uit tegen andere universiteiten en NLU is al vijftien keer nationaal college kampioen geworden. Dat is leuk, maar niet het belangrijkste. Uiteindelijk zit iedereen er voor zichzelf, om zelf beter te worden." Draai gevonden Na een moeilijke eerste periode in den vreemde, heeft ze er nu helemaal haar draai gevonden. „Ik sliep eerst op cam pus, maar dat beviel niet Op een klein kamertje met twee personen en altijd eten in een grote zaal. Het kwam mijn sport niet ten goede. Ik moet vooral veel pasta eten. Nu ik op mezelf woon, heb ik dat beter in de hand." Trainen, studeren, trainen. Een door snee week laat weinig rust over.,Maar dat maakt niet uit, want ik kan toch moeilijk stilzitten." In september begint ze aan haar laatste studiejaar. De kans is groot dat ze er nog een paar jaar studie aan vastplakt. Misschien vestigt ze zich zelfs voorgoed in de Verenigde Staten. „Mijn hele leven speelt zich daar af. Mijn vrienden zitten er, mijn vriendje ook. Daar moet ik nu twee maanden zon der. Daar staat tegenover dat ik mijn fa milie weer kan zien en dat ik weer lek ker verse kaas en brood kan eten." Geen Nederlands meer Ze praat al drie jaar geen Nederlands meer („Ik lees wel boeken om mijn taal bij te houden") en denkt ook als een Amerikaanse sporter: „aan het begin van het jaar stel ik een aantal goals voor mijzelf. Dit seizoen wil ik mijn Europese titel onder de 21 jaar prolongeren. Ik mik op een finaleplaats op het open EK en ik wil goed presteren op het WK." Dat zijn de doelen op de korte termijn. Op de lange termijn hoopt Jongepier zich tussen de wereldtop te nestelen én hoopt ze deel te nemen aan de Olympi sche Spelen. „Waterskiën is in Sydney een demonstratiesport. Ik hoop dat het in 2004 een officiële Olympische sport is zodat ik voor Nederland uit kan ko men." Absolute top Om de absolute top te breiken, zal de Schiedamse nóg meer moeten trainen, .Meestal bereik je als waterskiër je hoogtepunt rond je zevenentwintigste. Dat heeft puur te maken met de hoe veelheid training die je door de jaren heen hebt gedaan. Ik spring nog lang niet zo ver als de wereldrecordhoudster. (Jongepier is Nederlands recordhoud ster met 39,40 meter,red). Ik hoop dit jaar over de veertig meter te komen." Terug in Nederland kan ze weer met haar oudere broer Sander trainen. Vroe ger deden ze dat altijd samen. Toen ze elf was ging ze al met haar broer op wa terskikampen in het buitenland. Het globetrotten is ze gewend. „Sander is mijn coach als ik weer in het land ben. Af en toe bel ik met mijn Amerikaanse coach, maar mijn broer kan ook goed aanwijzingen geven. En andersom kan ik hem ook goed bijstaan. Het college jaar stopte in mei en vervolgens heb ik twee maanden lesgegeven op een ski- school. Dat is heel leerzaam geweest. Door zelf te coachen verandert het beeld op de sport. Ik ben anders naar mijn ei gen skiën gaan kijken. Kan mijzelf nu aanwijzingen geven en mijn broer ook." Waterskiën is een dure sport. Marjolein Jongepier mag dan een beurs hebben voor haar studie, die dekt de kosten niet volledig. Haar sponsors O'Neill en HO voorzien haar van het nodige materiaal en zij krijgt een toelage van NOC*NSF. „Die toelage neemt toe als ik de finale haal van het open EK Vorig jaar weid ik negende terwijl alleen de eerste acht naar de finale gaan. Op tien centimeter miste ik de finale en daardoor ook een bak met geld. Dat moet straks in augus tus veranderen." Niet ryk Nu zal ze van haar sport nooit echt rijk worden, Er is een Pro-tour, een aantal toernooien waarin het een en ander te verdienen valt, maar: Je doet het vooral voor de liefde van de sport en niet voor het geld. Misschien dat ik wel iets in het waterskiën blijf doen. Het lijkt me leuk over de sport te schrijven, want er wordt lang niet genoeg aandacht aan besteed." Na de Europese kampioenschappen in augustus keert Jongepier voor een week of twee terug naar Amerika om dan me teen weer naar Europa te reizen. Van 13 tot en met 19 september zijn de wereld kampioenschappen waterskiën in Mi laan. Die kampioenschappen worden slechts eens in de twee jaar georgani seerd. „Twee jaar geleden in Columbia eindigde ik als twintigste. Ik denk dit jaar hogere ogen te gooien op het WK Als het goed loopt, kan er een finale plaatsvoor me inzitten." Zandvoort Het team Ferrari komt naar Zandvoort. Tijdens de Marlboro Mastera op 7 en 8 augustus zal de Italiaanse renstal aanwezig zijn voor een demon stratie met de huidige Formule 1-bolide. Wie in de cockpit zal plaatsnemen is nog niet bekend. Het team werkt sinds de uitschakeling van Michael Schumacher een intensief testprogramma af en kon nog met bekend maken welke rijder wordt afgevaar digd. Mogelijk dat Mika Salo, de vervanger van Schuma cher in de Grand Prix", naar de Noord-Hollandse dui nen komt Maar waarschijnlijker is dat Eddie Irvine, nu de eerste rijder van Ferrari, zal tekenen voor een demo-run, waarmee Jos Verstappen enkele jaren ge leden ook furore maakte. Het wordt de eerste keer dat een Formule 1-wagen op het vernieuwde circuit te zien zal zijn. Een maand la ter komt opnieuw een Formule 1-stal de kwaliteit van de vernieuwde baan testen. Het betreft het WInfield Williams-team, met Ralf Schumacher en Alex Zanar- di. Begin dit jaar kreeg Zandvoort al een test-licentie voor Formule I-stallen. De flirt van Zandvoort met de Formule i wordt overi gens behoorlijk gedwarsboomd door de Nederlandse Aanvankelijk had het circuit een onthef- het verbod op tabaksreclame tot het jaar kister Els Borst van Volksgezondheid wü al in 2002 een totaal verbod op tabaksreclame en loopt daarmee ruim voor op de Europese richtlijn, die pas in 2006 een totaal verbod in Europa eist Als Borst haar zin krijgt zullen de kansen voor Zandvoort om de Formule 1 binnen te halen aanzienlijk slinken. Bovendien zal de Marlboro Mastera in zijn huidige vorm niet meer gehandhaafd kunnen worden. De Marlboro Mastera is van orgine een Formule 3-ra- ee, waarin rijders van alle internationale competities bijeen komen. Jos VerstapDen won ooit net als Tom Coronel en David Coulthard. Het is nu de meest pres tigieuze Formule 3-wedstrijd ter wereld en geldt als officieus wereldkampioenschap. De Mastera fun geerde lange tijd als Zandvoorts laatste contact met de internationale autosport De race is een begrip ge worden voor de liefhebbers. De laatste jaren kwamen zo'n 80.000 toeschouwers op het evenement af, mede omdat de toegnag gratis is. De negende aflevering van de Mastera wordt niet al leen opgesierd door Ferrari. Er is een keur van bij zondere demonstraties uit verschillende takken van de racesport Jan Lammere komt met zijn Le Mans wagen, de 6-liter Lola Ford van Racing for Holland en motorcoureur Max Biaggi, van het Team Yamaha met zijn 500cc wegracer. Ook het Finse raüysportfe- nomeen Tommi Mëkinen vertoont zijn kunnen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1999 | | pagina 1