9 Gemeente stelt aannemer aansprakelijk Vierhonderd cafégangers melden zich voor tbc-prik Met saneren asbestbesmetting rond Van Markenstraat is tonnen gemoeid 'Bewoners Van Markensstraat lopen geen gevaar door asbest' Frans sfeertje op Maassluise Markt Toneelstuk voor patiënten van het Zonnehuis feest voor vijf zintuigen I Hennepkwekerij ontmanteld Potloodventer aangehouden Doorgereden na ongeval 'Drankwagen' van weg gehaald Groep jongeren mishandelt man Visdief in de kraag gevat feöfi 2 Rotterdams Dagbiad tö# «ié *532 Maandag 26 juli 1999 9 Vlaardingen Na klachten over wateroverlast is afgelopen week einde in een woning aan de Vlaar- dingse Mesdaglaan een hennep kwekerij ontmanteld. Er werden een kleine tweehonderd planten aangetroffen. De'politie nam de planten en de volledige kweekinstallatie in be slag. Op het moment dat de kwe kerij werd binnengevallen, was niemand in het pand aanwezig. Vanochtend trof de politie ook in een woning aan de Sportlaan een kleine kwekerij aan. Er werden 120 planten in beslag genomen. De 34-jarige eigenaar was zelf al bezig de kwekerij af te breken in verband met een verhuizing. Hoek van Holland Aan de Wier- straat in Hoek van Holland is gis teravond rond negen uur een pot loodventer gearresteerd. De man, een 35-jarige Vlaardinger werd door omstanders aangehouden en overgedr ,;n aan de politie. Hij werd meegenomen naar het bu reau waar proces-verbaal tegen hem op werd gemaakt. Vlaardingen Een jongen op een scooter heeft zaterdag in de Broekpolder in Vlaardingen een ongeluk veroorzaakt waarbij een 17-jarige Vlaardinger, die ook op een scooter reed, gewond is ge raakt. De veroorzaker van het on geval bleef onbekend, want hij reed door na het ongeluk. De onbekend gebleven jongen nam op de Broekpolderweg de bocht te ruim waardoor de Vlaar dinger moest uitwijken en ten val kwam. Met een gebroken enkel werd de jongen naar het Holyzie- kenhuis gebracht Schiedam/Vlaardingen—De politie van het district, Schiedam heeft zondagochtend vroeg de auto van een 22-jarige Schiedammer van de weg gehaald omdat daarin, tot twee keer toe een dronken be stuurder werd aangetroffen. Bei de mannen moeten binnenkort voor de rechter verschijnen: Eerst werd de Schiedammer in de Lange Kerkstraat aangehouden wegens het rijden onder invloed. Een maand eerder was hij ook al met een slok op achter het stuur betrapt. Later in de nacht werd op de Hargalaan een 23-jarige Vlaar dinger aangehouden. Hij reed in de auto van de Schiedammer en had eveneens te diep in het glaas je gekeken. Na de blaastest moest hij zijn rijbewijs inleveren. Ook een 35-jarige Vlaardinger raakte afgelopen weekeinde zijn rijbewijs kwijt De man reed za terdagmiddag rond drie uur in zwaar beschonken toestand op de Marathonweg. Het resultaat" van de blaastest was ruim 2,20 promil le waarop zijn rijbewijs werd inge vorderd. In totaal werd afgelopen weekein de in Schiedam en Vlaardingen tien automobilisten bekeurd we gens het rijden onder invloed van alcohol. Hoek van HollandDe politie van Hoek van Holland heeft een on derzoek ingesteld naar de mis handeling van een 47-jarige man uit Hagen. De man werd zaterdag ochtend vroeg door een groep jon geren mishandeld. De jongeren belaagden eerst de caravan aan de Wierstraat waarin de man sliep. Na de mishandeling ging het slachtoffer op zoek naar hulp, maar eenmaal buiten kwam hij enkele jongens uit de groep weer tegen waarna hij met een ijzeren staaf werd geslagen. Over de aard van zijn verwondingen is niets bekend. SchiedamIn een supermarkt in winkelcentrum Hof van Spaland in Schiedam is zaterdagmiddag een winkeldief in de kraag gevat. De man, een 34-jarige Rotterdam mer, had geprobeerd vier pakken vis weg te nemen. By zijn aanhouding bleek hij ook nog eens een reep chocolade en een fles frisdrank te hebben ge pikt. De man werd overgebracht naar het politiebureau. Door Edwin Comelisse Schiedam De gemeente Schiedam stelt de aannemer van de sloop in de Van Markenstraat, Storkstraat en Mgr. Nolenslaan aansprakelijk voor de schade die is ontstaan door de asbest- vervuiling. De slooplocatie is zwaar verontreinigd met asbest waardoor nu een grootschalige asbestsanering gehouden moet worden. De kosten die hiermee zijn gemoeid lopen in de tonnen. De sloop van de flatgebouwen in de Van Markenstraat en de Stork straat en van de gebouwtjes in de Mgr. Nolenslaan werd eind mei stilgelegd omdat de gemeente ontdekte dat er asbest vrijkwam. Voorafgaand aan de sloopwerk zaamheden heeft de aannemer een asbestverwerkingsbedrijf aan het werk gezet maar dat heeft de sanering amateuristisch uitge voerd. Het onderzoeksbureau Search Milieu BV dat in opdracht van de gemeente Schiedam een onderzoek heeft gehouden naar de oorzaak en de ernst van de as bestbesmetting spreekt van een 'onoordeelkundige opruimbeurt'. Als gevolg van de sloopwerkzaam heden is het gehele gebied rond de flats nu ernstig verontreinigd met asbest. Voordat dan ook ver der gegaan kan worden met het slopen van de flatgebouwen moe ten de panden van onder tot bo ven worden schoongeveegd en - gezogen. Het plan van aanpak om de rommel op te ruimen is vrij in grijpend. Het materiaal dat wordt afgevoerd moet grondig worden gereinigd of dubbel worden ver pakt in speciale piastic zakken. Verder moet de bodem bij grote delen van de slooplocatie worden afgedekt met een laag gewapende foüe en £al het puin nat gehouden moeten worden om verdere ver spreiding te voorkomen. Ook de bekende 'mannen in de witte pak ken' zullen aan de slag moeten op de locatie. Zij zullen de binnen kant van de flatgebouwen'met speciale asbeststofzuigers te lijf gaan. Gezien de ernst en omvang van de verontreiniging moet de sanering volgens Search Milieu door een onafhankelijke milieu deskundige worden begeleid. De ze moet erop toezien dat alle mi lieuregels en -voorschriften nu wél in acht worden genomen en dat alleen asbestvrij of goed ver pakt afval van het terrein wordt gereden. Met de saneringsopera tie is een bedrag gemoeid dat waarschijnlijk de één mihoen gul den dicht benadert. De gemeente vindt dat de aannemer moet op draaien voor deze kosten omdat deze de sloop- en saneringsklus niet goed heeft uitgevoerd. De aannemer heeft zich volgens Schiedam niet gehouden aan de afspraken met de gemeente. Met de aannemer werd namelijk afge sproken dat deze vóór de start van de sanering en de sloop roet de ge meente zou overleggen. De ma nier van saneren en de te volgen procedures zouden dan nog kun nen worden getoetst. In mei con stateerde de gemeente echter dat de aannemer, tegen de afspraken in, al was gestart met zowel de as bestsanering als de sloop. Hierna werd de asbest ontdekt, werd de sloop stilgelegd en werd het ge bied afgezet met hekken. Het is in Neder land de cam- pingsport bij uit stek: jeu des bouies. Voor sommigen is het echter pure top sport. Met een speciaal doekje worden de ballen opgepoetst zo dat niets een vlekkeloze gang richting het rode balletje in de weg staat. Be zoekers van de Maassluise bin nenstad waren er zaterdag ge tuige van dat er Inderdaad wel wat meer komt kijken bij dat voor de meesten zo ontspannende spelletje. Op de Markt was een heuse baan aan gelegd, waar de monstraties van het spel werden gegeven. Ook anderen konden een balletje gooien. Het jeu ademde de Franse sfeer uit Schiedam De laatste drie be woners van de Van' Marken- straat lopen geen gevaar door de asbestverontreiniging 'van hun woonomgeving. Volgens de ge meente Schiedam hebben de ge zondheidsinstanties die zijn be trokken bij het probleem in de Nieuwlandse buurt, waaronder de GGD, laten weten dat de maatregelen die zijn genomen om de veiligheid van de bewo ners te waarborgen, afdoende zijn. „Die instanties hebben me de garantie gegeven dat alles veilig.is, dus daar vertrouw ik op," zegt wethouder Aad Wieg man. De'drie huishoudens zijn de laat ste bewoners van de sloopflats in de Storkstraat en de Van Mar kenstraat. De bewoners houden het nu al lange tijd vol in .de sterk verpauperde en door van dalisme geteisterde huüit. 'Ze willen niet uit hun huurflats om dat ze het niet eens zijn met dé plannen die de gemeente heeft met het gebied en omdat ze de vergoeding die de gemeente te genover hun gedwongen verhui zing stelt, te laag vinden: Er zijn al verschillende keren onderhandelingen gevoerd tus sen de advocaat van de bewo- ners en die van de gemeente over een onkosten- en verbuis- vergoc-ding. Eind vorige week heeft de gemeente het aanbod gedaai jdat er voor vergelijkbare vervangende woonruimte wordt gezorgd;een onkostenvergoe ding word t gegeven van vierdui zend gulden, de bewoners drie maanden huur cadeaukrijgen en een bijdrage in de kosten van rechtsbijstand.-, antvangen van vijfhonderd'-gulden. Daam&ist: ontvangen de bewoners een ver goeding voordé verbeteringen die ze in him huurflat hebben aangebracht De hoogte van dit bedrag varieert per bewoner.'Bij een van hen loopt dit op tót intim - vijftienduizend gulden.- is één - voorwaarde verbonden aan het gemeentelijk aanbod: de.wónrag moet uiterlijk 1 september werdt veriaten. -. - De gemeente wil nü zosnel mo- De gemeente gelijk tot ee; in'de Van M. Van Markenstraat en ver-<; zoekt de bewoners om voor! au-.- gustus te reageren het aan bod. „Die mensen kunnen daar niet blijven wonen,",zegt houder Wiegman.:.„Diej.Hats.; gaan straks tegen de grond. Bo-- vendien dóen we zenu een gene- reus aanbod".",'-.V-V/.- Als de .bewonere ^volharden in hun verzet ziet de gèmeentezich i vólgens de wethmider, genood-; zaakt een procedure te; starten ora tot een ontruimmg te kómesL-' des boules was onderdeel van een speciale Franse dag die in het Centrum werd gehouden. Alles en dat ook het weer daar aan meedeed was mooi meegenomen. Foto Fred Libochant/Roel Dijkstra Vlaardingen Ruim vierhonderd mensen zijn bij de GGD Nieuwe Waterweg Noord geweest om zich op tbc te laten controleren. Vol gens verpleegkundige José Gram bestond het grootste deel van die groep uit frequentebezoekers van de Vlaardingse café's Ouroboros en The Buil Beide uitgaansgelegenheden werden begin vorige week ge waarschuwd door de GGD, toen bleek dat bij één van hun stam gasten open tbc was geconsta teerd. Dié 32-jarige Vlaardinger wordt inmiddels behandeld. Bij de controleronde voor het weekeinde kreeg de regionale ge zondheidsdienst hulp van ver pleegkundig personeel van de Rotterdamse GGD. Die heeft meer ervaring met het 'zetten' van de zogenaamde 'mantoux- tests', die worden gebruikt om tbc vast te stellen. De vierhonderd die vrijdag een prikje hebben gepreken, moeten vandaag terugkeren. Dan wordt bepaald of er sprake is van tbc. Bij diegenen die de ziekte onder de leden hebben, ontstaat een 'bob beltje' op de plek waar het prikje is gezet. Als de huid glad blijft, is er niets aan de hand, GGD -verpleegkundige José Gram wilde vanmorgen nog niet op de testresultaten vooruit lopen. „De mensen kunnen vandaag'tussen tien en drie uur bij ons tereèht. Pas aan het einde van dé dag zal duidelijk zijn óf er mensen be smet zijn en hoeveel het er zijn. Verbaasd over de toeloop afgelo pen vrijdag is Gram overigens niet. „We hadden vooraf geen en kel idee hoeveel zich zouden mei- Door Eefje Oomen Vlaardingen—Het geluid van gol ven die tegen een kade aanbeu- ken. De vuurrode jurk van de moeder van de bruid. Een stukje zure haring. De stugge haren van een wc-borstel. En, als laatste, het zakdoekje met eau de cologne. Speciaal geschreven voor demen te patiënten is het toneelstuk 'Ja, Ik Wil' vooral een feest voor de zintuigen. De acteurs nodigen het publiek uit mee te doen door niet alleen het oor en het oog te prik kelen, maar ook de tong, de vin gers en de neus. In Het Zonne huis in Vlaardingen vond zater dag de première plaats van deze 'snoezelvoorstelling' van de Rot terdamse theatergroep Werk op Maat, Twee jaar geleden voerde dit ge zelschap ook al een toneelstuk op voor deze publieksgroep. De 3ö-ja- rige regisseur Jolanda van Klave ren, die een studie verpleegkunde en toneelopleiding volgde, be dacht toen een kerstvoorstelling voor de zogenoemde 'psychogeri atrische' afdelingen van zorgcen tra. Op die opvoering kreeg ze zo veel reacties dat ze zich voornam er nog een te maken. „De patiën ten en het personeel reageerden zo enthousiast, dat ik wist dat er een vervolg op moest komen." Net als het kerstverhaal moest op nieuw 'iets heel herkenbaars' de leidraad voor het' nieuwe stuk worden, vond ze. „Iets dat deze mensen terug doet denken aan vroeger, aan de jeugdjaren." Als vanzelf kwam ze op 'het ritueel by uitstek', de bruiloft. Zo'n onder werp brengt immers direct een hele hoop oude, vertrouwde beel den op het netvlies: de witte bruidsjurk, de toren-taart, de ce remoniemeester en de confetti. Voorbereiding Een week geleden al werden de bewoners van het Vlaardingse zorgcentrum voorbereid op de op voering van 'Ja, Ik Wil'. Op de deuren werden roze A4-tjes met trouwerijfoto's geplakt. Aan de plafonds kwamen roze slingers, Tode harten. Geen entreekaartjes werden er voor de voorstelling verkocht, wel werd er een officiële aankondiging verspreid. 'De heer Zonnehuis-bewoners, familieleden en verpleegkundigen kijken muisstil toe, als de twee acteurs van Theater Werk op Maat elkaar tijdens een dansje het ja-woord geven. FotoFred ubochanvRoeioijkstra en mevrouw Van der Pol zouden uw aanwezigheid op prijs stellen bij het theaterhuwelijk van hun dochter' luidde de statige tekst Als de kommen tomatensoep van de middagdis de eetzaal uit zyn gereden, start de plechtigheid za terdag in stijl. Alle bewoners en hun familieleden krijgen een cor sage opgespeld. In hun beste goed - sjieke bloemenrokken, geste ven bloezen- treden de patiën ten aan. 'Tante Emmy', zoals één van de patiënten liefkozend door het personeel wordt genoemd, draait in een elegant zwart-wit colbert rondjes op de toneelvloer. Uit de luidsprekers komen de klanken van een kerkorgel. De ac teurs komen met plumeaux, spie gels en grote wc-borstels achter het rode doek vandaan. Regisseue Van Klaveren, die als moeder van de bruid in het to neelstuk meespeelt, staptbehoed- zaam door het publiek heen. Ze laat de bewoners de spiegel inkij ken. „De bruiloft gaat beginnen. Effe kijken hoor, of u er wel netjes uitziet." Met de borstel strijkt ze over de handen van een patiënte in rolstoel. „Ja, mevrouw, het feest gaat zo van start. Dus we moeten alles nog even netjes aan kant maken." Op Van Klaverens woorden reageert de bewoonster niet. Haar handen voelen wel even aan de ruige haren van de borstel. De regisseur legt uit: „Gewoonlijk maak je als toneelspeler contact met het publiek door vanaf het po dium een verhaal te vertellen. Maar zo'n soort contact is met een groep zwaar demente patiënten niet mogelijk. Communiceren kan echter wel door naar ze toe te lopen, door ze aan te raken. Hun zintuigen kun je ook prikkelen met muziek, met geuren en sma ken. Of door ze dingetjes in han den te geven die prettig zijn om aan te raken. Een stukje lilt, een zacht babypakje." Het beetje verhaallijn dat wel in de voorstelling zit, is er volgens haar dan ook vooral voor het an dere publiek. Voor de werkne mers of de familieleden die uitge nodigd zijn. Om ook die te enter tainen heeft ze een stukje inge last, waarin ze de moeder van de bruid uitgebreid Iaat vertellen dat de bruidegom eerst een oogje op haar had. Daarom ook schreef ze een kluchtig verhaaltje voor de ceremoniemeester. Het leeuwendeel van de scènes Is echter gericht op het zogenoemde 'snoezelerf; het snuffelen, knuffe len en doezelen. Het stukje haring dat aan het einde van het toneel stuk wordt geserveerd, is erom de tong te prikkelen, 'Zuur', roept één van de patiënten direct met een vies gezicht. De begeleidende klanken van de branding moeten het één met het ander verbinden. De haring, de zee. Een strandva- kantie in een ver verleden? Wie weet roept ook die ouderwetse ro dejurk van de schoonmoeder her inneringen op. Of anders de zak doekjes met parfum '4711' die worden rondgedeeld. 'Mooi' vinden de twee Rotterdam- se activiteitenbegeleidsters in het publiek 't dat het toneelstuk meer is dan alleen tekst en beeld. Ze be zoeken Het Zonnehuis om te pei len of de opvoering ook iets is voor 'hun' bejaardencentrum Slingedael. Jolanda Vis: „Je merkt dat deze voorstelling speci aal voor demente patiënten is op gezet. Heel goed, hoe gebruik wordt gemaakt voor alle zintui gen." Haar collega Linda Kerst waardeert het vooral dat de to neelspelers steeds naar de bewo ners toelopen. „Zo worden de pa tiënten er echt bij betrokken." Tempo Onverdeeld positief zijn de twee professionals echter niet. Ze vin den beiden dat cr teveel op de pa tiënten wordt losgelaten. Bege leidster Vis: „In nauwelijks an derhalf uur komt er zoveel voorbij dat ik me afvraag of hét de bewo ners niet teveel vermoeit. Het ene moment bruiloftsmuziek, het an dere moment opeens weer1 de klank van de zee. Ik denk niet dat deze patiënten het tempo bij kun nen benen." Van Klaveren begrijpt wel iets van die kritiek. Ook zij wil meer rust in de voorstelling. „De en de andere acteurs moeten het alle maal nog een beetje uitproberen: wat wel werkt, wat niet. Waar schijnlijk moet er inderdaad iets uit het toneelstuk geschrapt wor den." Het script, benadrukt ze, is flexibel „Ik moet het aan elke omstandigheid aan kunnen pas sen. Elke afdeling van elk bejaar denhuis is immers weer anders. Zo maakt het bijvoorbeeld nogal wat uit of je het stuk voor een groep zwaar- of lichtdemente be jaarden opvoert. Bij de laatsten kan je veel meer met spraak en gebaren doen." Galant Een van de Zonnehuis-bewoon sters voegt zich aan het einde van de voorstelling bij het dansende bruidspaar op de toneelvloer. De bruidegom in zwart pak reikt haar galant de hand. Elven later zweeft ze met hem over de vloer van de eetzaal. 'Nee, nee, nee', riep ze nog bij het begin van de voorstel ling, een babypop in haar handen. 'Nee' schudde ze het hoofd, toen een verpleegkundige haar vroeg of ze de voorstelling wilde zien. Nu straalt ze. De pop ligt vergeten op het zitkussen. Dt professionals twijfelen nog, maar de patiënten genieten. den. Wel vertelde de GGD Rotter- dam ons dat we tussen de hon derd en duizend mensen konden f verwachten." Diegenen die nog in aanmerking willen komen voor zo'n mantoux- test kunnen overigens vandaag ook nog terecht Van die test is de uitslag dan donderdag bekend. Op die dag zal dan ook kunnen worden bepaald hoeveel mensen er in totaal in Vlaardingen besmet zijn geraakt. Maandag 26JuH ROTTERDAM BJIJdorp Huid en Haar. Informatiecentrum Kop »an Zuid Deelname Informatiecentrum Kop van Zuid. Marftfem Buitenmuseum Jeugd Vakantie Paspoort. Ahoy* 19.30 Back street Boys. Dinsdag 27 Juli SCHIEDAM Maasboulevard,. HigMandgames Jeugdland 2000. ll.00-15.00u. DC Oost Bingo. 14.00u. Podium. Jamsessie, 21A0u. HOEK VAN HOLLAND Fort aan den Hoek van Holland. Rondleiding Kustverdedjgingsmuseum. 1330u.. ROTTERDAM Cu roe Wilgenhof 9.00-16.00 Wnderacüw- tenen. De Molenwei 09.00-16-30 Jeugdva- kantiepaspooft. BWjdorp Huid en Haar. Infor- matiecentnjm Kop van Zuid. Maritiem Bm- tennurseum Jeugd Vakantie Paspoort. Natio naal Schoolmuseum 13.00-17.00 Kirxtef- spektakef. TheatorWost 14.00 Mini-work shop voor kinderen. Ahoy" 19.30 Backstreet Boys. Dizzy 22.00 Marcelo Godoy. Boom pjeskade 10.00,12 AO en 15.30 Bootexcur- sie Kinderdijk. Circle Bu» I0.0Ö-17.3Ü Cir cle bus. Centraal Station tussen 10.15 en 17.00 ietter halfuur HistortscheTramfijn 10. T/mwo.28juU. I max Theater. Wildfire feel the heat1 {al) dag. 14-16- 'Extreme' (al) dag. 13. Africa's Ele phant Kingdom (a!) dag. 12-15: Whales' (al) dag. 11. Thematrix'{16)dag.l7. "The mum-, my'(12) dag. ±9.30-22. Lantaren/Venster 1: Frimzomer "99.dag. om 1930-22. herhaling van diverse films afgelo pen seizoen. 'A vend re' (16] do.vr.za.zo. 1030. 'Festen' (16) ma.tii.wo. 19.30,'Hi deous kinky' (16) dag. 22. Ven2: Filmzomer '99, dag. om 19.30-22.15. herhaling van di verse films afgelopen seizoen. VanA: 'Hënty fooi' (16) dag. 19.-30. 'Under the skin* (16) dag. 22.15. Ven.4: 'La pa rota amore esiste' (16) dag, 20. "Blackcat, White cat' (16) dag. 22. Patrio Cinerama li 'Notting Hill' (al) dag. 18.30-21 AO. GnJ;'Ba by geniuses' (aö dag. 12.45-15.20-16.10.'American histmyX' (16) dag. 21. ClnA: 'aXistenz" (16) dag. lfti&- 21.45. Cln.4r Waking Ned' (?Q dag. 13- 15.45-18A0. 'Arlington road' (16) dag. 21.20. CJn.5:'Butworth'(16) dag. 12A0- 15.15-18.21. Pathé LumJéns li The mummy' (af) dag, 12,15-15.15-18.15-21.15; Lutn. 2: The matrix' (16) dag. 14.15-17.30-20.45. LumA: 'She's all that' (al) dag. 16.30-19- 21.30. Luro. 4; "Virus" (16)dag. 19,15-21.45. Pathé Schouwburgplein 1: 'Notting HUT (al) dag. 1L4Q-15.20-18.20-21.20.SchJ: "En trapment" (16) dag. 11-15.40-18220-21,10; SchA: 'Cruel intentions' (al) dag. 17.20- 19.35-21.50'. Sch.4: The matrix' (16) dag. 11.30-14.50-18-21.10. SchA: The rnum- my (16) dag. 1L50-14.40-18,10-21. Scri.8:Whoam l?'(16)dag. 18.50-21.30, di. riet om 21A0, SneakPreviev.'Oraiemaagie- Hjkheid' (16) di. 21.30. Sch.7: 'Sliding doom' (al)dag.llA0-16.3O-19-2L4O. Raxano:Erotischefilms(18)dag.l2ti,m01. Klndermatlnaes; Pathé Cirtl: 'Kabouter pbp' (ai) dag. 13.15-iö,45. Paifcé Cin.2: 'Babygenuises'(al)dag.lZ45-15A0-"18.10.. PathéClnA: 'De koningen ik' (al) dag, 13.30- 16. Pathé Lum.2: 'De koring én ik" (al) dag. 12.15. Pathé Ljjm.3: 'Ratjetoe' (al)dag. l4. PethéUm.4:'Mutan'(al) dag. 13.15-16. Pa thé SchA: "Doug's le film' (al) dag." 1340. Pathé SchA: "Ra^etoe' (aO dag. 1-L20- 1320-15.20. Pathé SchA: 'Kabouter Ptbp' (al) dag, lJL.10-i3A0-15.50. Pathé Sch.6: - 'Asterix Obeüx tegen Caesar* (al) dag. 14.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1999 | | pagina 1