Schiedam betaalt dertien interim-managers ruim tweehonderd piek per uur S» Rotterdams Dagblad fa KflJKENSPUiMO te KONi.INFNIM.IK BAPfNDPCCHT Gemeente heeft nog negentig vacatures Tientallen verder onderzocht op tbc Bewoners Vlaerdingerhout dreigen met rechter na 'slechte en te late oplevering' Aannemer Van Markenstraat: 'Juist gemeente onoordeelkundig' Personeel pakt dieven Pool twee këer opgepakt Jongen gewond bij aanrijding Kind valt van balkon Autokraker opgepakt Nieuw bord in strijd tegen de hondenpoep weken o r - - "mm&m I Of bel gratjs i 0800 - 08 42 rirl"i"i" i Rotterdams Dagblad Dinsdag 27 juli 1999 Vlaardlngen/Schiedam— Perso neelsleden van drie verschillende winkels in Vlaardingen hebben gistermiddag winkeldieven be trapt Om half drie hield de politie op de Rijkstraat een 26-jarige Ha* genaaf aan, nadat personeel van een kledingzaak aan het Liesveld zijn signalement had doorgege ven. De man bekende direct vjjf broeken uit de winkel te hebben gestolen en kreeg daarvoor pro ces-verbaal. Om kwart over vier betrapte een werknemer van een winkel aan de Kuiperstraat een 48-jarige Vlaardinger op het ste len van twee flessen port. Deze man is door de politie voor ver hoor ingesloten. Een 19-jarige vrouw uit Maassluis werd rond half zes betrapt in een winkel aan de Van Hogendorplaan. Zij wilde ongezien met 68 tubes tandpasta de winkel uitlopen. Ook zij werd betrapt en kreeg proces-verbaal. Een 25-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats is gister middag om kwart voor vier aange houden, omdat hij een fles drank, een flesje citroensap en een doos gehaktballen wilde stelen uit een supermarkt aan de Lange Kerk straat in Schiedam. Op het politie bureau bleek dat de man Ulegaal in Nederland was. Maassluis— Tegen een 18-jarige Pool is gistermiddag een uitzet tingsprocedure gestart, nadat de man voor de tweede keer in een paar uur werd gearresteerd voor diefstal. Om half vier ging het alarm van een schoenenwinkel aan de Koningshoek in Maas sluis-West af, toen de man met een paar onbetaalde kindervoet balschoenen naar buiten liep. De politie gaf hem een boete en liet hem na betaling ervan gaan. Nog geen drie uur later kreeg de politie te horen dat de Pool ver dacht rondliep bij een fiets op de Zaneveldstraat Agenten zagen hem daar op een damesfiets weg rijden. De manbeteftde.dathijde flets had gestolen. Omdat het de tweede keer was dat hij werd aan gehouden, is de Pool overgedra gen aan de vreemdelingenpolitie, die de uitzettingsprocedure zal uitvoeren. Een 20-jarige landge noot van de Pool is gisteravond rond zes uur betrapt op diefstal van bijna zestien gulden aan le vensmiddelen uit een winkel aan de Rietdijkstraat in Hoek van Holland. De man vertelde de poli tie op vakantie te zijn in Neder land. Ook hij is overgedragen aai de vreemdelingenpolitie. Maassluis— Gisteravond rond half tien is een 15-jarige Maassluizer met zijn been bekneld geraakt tussen de brommer, waar hij ach terop zat, en een auto. Een 40-jari- ge automobiliste uitMaassluisgaf de 17-jarige bestuurder van de bromfiets geen voorrang op de kruising van de Chopinlaan met de Schumannstraat. De 15-jarige passagier is naar het Dijkzigtzie- kenhuis gebracht, vermoedelijk met een gebroken heup. Maassluis— De traumahelikopter van het Dijkzigtziekenhuis is gis termiddag ingezet voor een 2-ja- rïg meisje uit Maassluis. Het kind was rond kwart over twee naar be neden gevallen vanaf de tweede verdieping van een flat aan de Za neveldstraat. Vermoedelijk was zij op een tuinstoel geklommen en zo over de balustrade gevallen. Het meisje is met onbekend let sel, samen met haar moeder, naar het Dijkzigtziekenhuis gebracht. Schiedam— Een 32-jarige Rotter dammer is gisterochtend rond half zeven op het Brandewijnpad in Schiedam-Oost aangehouden, nadat hij even tevoren had inge broken in een geparkeerde auto op de Rurgemposter van Haaren- laan. Een getuige tipte de politie, die de man betrapte met een zon nebril, een fototoestel, een autora dio en twee portemonnees, De ra dio had hij eerder uit een auto op de Rubenslaan gehaald. Schiedam Bij de gemeente Schiedam zijn op dit moment dertien interim-managers werkzaam, mensen die tijdelijk van buitenaf voor zo'n leidinggevende functie zijn binnengehaald Die krachten kosten de gemeente per uur zo'n tweehonderd gulden. Worden in 'de top' van de ambtelijke organisaties va catures wel, zij het op interim-basis, vervuld; elders lukt dat nauwelijks. De gemeente Schiedam heeft negentig banen openstaan. Dit blijkt uit de antwoorden van het college van burgemeester en wethouders op schriftelijke vra gen van de raadsfractie van Ge meentebelangen Schiedam. De raadsleden Liesbeth Fluiter en Henk Metaal verlangden ophelde ring over het reilen en zeilen bin nen het ambtenarenkorps. Aan leiding vormden berichten in de ze krant en een artikel in het per soneelsblad Intern, waarin amb tenaren onverbloemd hun visie geven op de oorzaak van allerlei mogelijke 'miscommunicatie'. „Op bestuurlijk en ambtelijk ni veau wordt langs elkaar heen ge werkt en de mogelijkheid wordt geschapen om in een achterafka- mertje van alles met een ambte naar te regelen." werd onder meer gesteld. Andere aanleiding voc? de vragen was oe aanstelling van weer een interim-directeur, dit maal bij het Stedelijk Museum. Uit intern onderzoek, dat in op dracht van het college is uitge voerd, blijkt nu dat er bij dé ge meente dertien Interim-directeu ren zijn aangesteld. Zij kosten de gemeente tussen de 170 en 200 gulden per uur. Hoe hoog de kos ten in zijn totaliteit zijn en waar dat geld vandaan komt is niet dui delijk geworden. Elke afdeling blijkt dit op een eigen manier te verwerken. Totale kosten zijn niet te achterhalen, geeft het college van burgemeester en wethouders toe. De ene afdeling betaalt 'ge woon' uit de vacaturepot; een an der houdt het weer op een andere manier bij. Zouden de interim-managers full time werkzaam zijn dan kosten zij bij een 40-urige werkweek 8.000 gulden. Dat is zo'n 35.000 gulden per maand per persoon. Op jaar basis is dat ruim 400.000 gulden. Mocht dat voor alle interim-direc teuren gelden dat overschrijdt het bedrag ruim de rijf miljoen gul den. In de praktijk ligt dat echter aanzienlijk lager omdat de mees te ingehuurde krachten minder uren maken. In klachten van en over het Sehie- damse ambtenarenkorps wordt de laatste tijd steevast gewezen op het personeelstekort. Burge meester en wethouders erkennen in de schriftelijke beantwoording dat dit inderdaad een wezenlijk probleem is. Op een formeel be grote formatie van 850 werkne mers (zowel full-time als part-ti me) zijn er liefst negentig vacatu res. Naast de dertien interim-ma nagers heeft de gemeente om het ergste leed te verzachten thans 33.2 inhuurkrachten rondlopen. Gemeentebelangen wil ook weten of wordt bijgehouden waarom ambtenaren het Schiedamse Stadskantoor verlaten. Volgens het college zjjnver echter geen richtlijnen voor'zogeheten exit- gesprekken en heeft er om die re den ook nooit een inventarisatie van de redenen kunnen plaats vinden. Volgens Gemeentebelangen heb ben leidinggevenden de taak om een goed personeelsbeleid te voe ren en moet het college maatrege len kunnen nemen wanneer in ge breke wordt gebleven. Burge meester en wethouders beamen dat. Er zou recent ook zo'n maat regel zijn genomen. Het betrof hier de directeur van de sector Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu. Wat die stap inhield wil het college echter niet zeggen. Het was al Jaren één van de grootste er voor de buurt: bon denpoep op de plekten waar peu tersen kleuters spelen. Dit bord moet hondenbe zitters voor eens en al tijd duide lijk maken dat ze hun viervoeter speelveldje In de Ko ningstraat In de Vlaar Oostwfjk plet meer mogen uit laten. An dere wijken die ook wei wat zien In zo'n bord kunnen zich bij de ge meentelij ke Dienst melden. Foto Vlaardingen Enkele tientallen mensen die zich voor de tbc-test meldden, hebben positief op het mantoux-prikje gereageerd. Dat betekent dat bij hen op de plek van de prik een 'bobbeltje' is ont staan. Gewoonlijk hoort de huid glad te blijven. Om hoeveel men sen het precies gaat wil de GGD Nieuwe Waterweg Noord in Vlaar dingen niet kwijt. Wel wordt be nadrukt dat de positieve reactie op het prikje niet per se betekent dat deze groep mensen de ziekte ook onder de leden heeft. Op de vraag bij hoeveel mensen het daadwerkelijk mis is, wil de GGD nog niet vooruitlopen. Deze week wordt bij de groep die posi tief op de test heeft gereageerd nog verder onderzoek verricht Daar hoort ook een röntgenonder zoek naar de longen bij. Volgende week zal dan pas duide lijk worden wie daadwerkelijk tbc hebben opgelopen. Maandag heb ben zich nog ongeveer honderd mensen laten controleren. Voor dat die het hele traject hebben doorlopen, is er minstens ander halve week verstreken. Vrijdag hadden zich al vierhonderd men sen gemeld. De controleronden volgen op de GGD-waarschuwing twee weken geleden dat bij één van de vaste gasten van de Vlaardingse uit gaansgelegenheden Ouroboros en The Bull open tbc is geconsta teerd. Het leeuwendeel van de groep die zich bij de gezondheids dienst heeft gemeld, behoort tot de vaste cliëntele van deze cafés. Door EefjeOomen Vlaardingen De bewoners van •het nieuwe wooncomplex Park Vlaerdingerhout overwegen een kort geding aan te spannen tegen aannemer Slokker Vastgoed. Ze zjjn woedend, omdat het bedrijf uit Huizen de opleveringsafspra ken heeft geschonden. Ook zou het bedrijf volgens hen de bouw- klus amateuristisch hebben uit gevoerd. Volgens Gert-JanBras, lid van de technische commissie van de ko persvereniging, zjjn er onder meer problemen met de dakcon structie. In sommige woningen is die niet goed op de dragende mu ren bevestigd. Lekkage ligt daarom op de loer. Klachten zijn er ook dat er vocht tussen de spouwmuren is gelo pen. Dit-zou-al .(jjdens de bouw zijn gebeurd. Die werd tijdens de periode van overvloedige regen val vorig na]aar stilgelegd. Dat heeft volgens de bewoners echter niet kunnen voorkomen dal er toch wat vocht in het ïsolatiemate- Lekker zonnen opeengloednleuwterras. De kersverse bewoners van ParkVlaerdingerhoutzagen het al helemaal voor zich. Het werk Is echter niet tijdig afgerond en dus Is het voorde bewoners nu maar hopen op een mooie nazomer. Foto Fred ubochant/Roei Dijkstra riaal tussen de binnenmuren is beland. Daarnaast zou op sommige plek ken het metselwerk 'ronduit prot serig' zijn uitgevoerd. Bras: „De gevel hoort kaarsrecht te zijn. Maar sommige stenen zijn er zo amateuristisch ingezet, dat er gol vend oppervlak is ontstaan." Het gebouw zal er met van instorten, geeft hij toe. „Maar het ziet er wel erg lelijk uit." Namens de andere kopers vraagt het commissielid zich af of de aan nemer wel echte vaklui heeft in gezet. „Zoiets als metselwerk moet je aan professionals overla ten. Of Slokker Vastgoed dat ook gedaan heeft, betwijfel ik echter." Vreemd, vindt hij. „Het gaat hier toch om een heel bekende en heel grote aannemer. Van zo'n firma verwacht je niet dat die zich er zo van afmaakt." Een reactie van Slokker Vastgoed op de aantijgingen is niet te krij gen. Volgens een woordvoerder zijn alle directieleden op vakantie in het buitenland. Daar zijn ze niet bereikbaar. Ook de projectlei der is op vakantie. Bij de aan de firma gelieerde bouwmaatschap pij Slokker Bouw wordt de tele foon vanwege de bouwvak niet opgenomen. Niet alleen de bouwkundige fou ten zitten de bewoners hoog. Dat de firma veel opleveringsdata aan de laars heeft gelapt, ergert ze ook mateloos. Zo was afgesproken dat alle terrassen van de woningen nu af zouden zijn. Deze zomer zou den de nieuwe bewoners dan al op eigen erf van de zon kunnen ge nieten. Velen moeten, bctnu och- ter nog doen met een grote 'zand bak' zonder tegels. Bras: „De meeslen maken er toch het beste van. Zetten toch nog wat tuin meubilair neer. Maar, laten we eerlijk zjjn, het ziet er heel slordig uit." Ook heeft de aannemer zich niet gehouden aan de afspraak over de bestrating vóór de torenflat. Die had nu ook al gereed moeten zijn. In plaats daarvan liggen er bij de statige entree aan de Maassluise- dijk nog stapels bouwmateriaal uitgestald. Daaromheen is het nog een grote zanderige vlakte. Zonder licht Het is niet de eerste keer dat deadlines niet gehaald worden. Zo werden feerder al woningen op geleverd zonder gas, water en licht. Hoewei kopers in zo'n geval het huis nog niet hoeven te accep teren, konden ze volgens Bras vaak niet anders.Mensen heb ben natuurlijk hun eigen plan ning. Moeten hun vorige huis uit, omdat ze dat met de makelaar hebben afgesproken. Die kunnen dan geen kant meer op. Dar, maar even een tijdje zonder licht, den ken ze." Opgeteld hebben alle problemen de bewoners het gevoel gegeven dat er 'een zwarte kraai' boven het bouwproject vliegt. Bras: „De wet van Murphy: die is op Park Vlaer dingerhout echt van toepassing. Alles wat zo'n beetje mis kon gaan, isookmlsgegaan.'' Daarbij" doelt hij ook op'de grote vertraging die het project opliep toen omwonenden bezwaar maak ten tegen de bouw. In 1995 begon de verkoop van de woningen al. Pas in 1997 kon echter de eerste paal worden geslagen. Die liep wederom vertraging op door de stortbuien vorig najaar. Ook heeft de gemeente zich vol gens de kopers niet aan alle af spraken gehouden. Zo was beslo ten dat de drie eengezinswonin gen aan de kant van de Maasslui- sedijk een parkeerontheffingzou den krijgen. Voor hen was geen plaats in de gemeenschappelijke parkeergarage. Toen deze bewoners een beroep wilden doen op de ontheffing, bleek die echter toch niet gere geld te zijn. Ze kregen van de ge meente slechts de toezegging dat ze voor ruim zevenhonderd gul den per jaar een plaats in de par keergarage bij het stadhuis zou den kunnen krijgen. Die moet echter nog gebouwd worden. Over dit onderwerp heeft de bewoners- vereniging inmiddels een brief naar wethouder Kees van der Windt gestuurd. Firma Slokker Vastgoed zullen de bewoners volgende week confron teren met een onafhankelijk on derzoek door TNO. Het concept rapport is al af, maar nog niet be schikbaar. Volgens Bras, die het rapport al wel heeft gelezen, wor- den de bevindingen van de bewo ners door TNO bevestigd. Neerleggen Het rapport moet de aannemer er toe overhalen vaart achter de laat ste werkzaamheden te zetten. Ook moeten alle bouwkundige fouten voor zover mogelijk wor den hersteld. Bras: „Voor zover mogelyk, omdat een huis natuur lijk niet opnieuw kan worden op gebouwd. We zullen ons bijvoor beeld neer moeten leggen bij die fouten in het metselwerk," Als de aannemer niet snel aan de eisen van de bewoners voldoet, zullen zij een rechtszaak aanspan nen. In dat geval wordt een scha devergoeding geëist Het complex Park Vlaerdinger hout bestaat uit zo'n honderd wo ningen. In de zogenoemde toren fiat van negen verdiepingen be vinden zich ongeveer dertig wo ningen. In de vier lagere hoek- flats zjjn het er dertig. Tussen de flats in staan meer dan veertig eengezinswoningen. De Vlaerdin- gerhout-woningen werden voor prijzen van tussen de 290.000 gul den en de ruim zeven ton ver kocht. Het laatste huis werd vori ge week opgeleverd. Door Edwin Cornelisse Schiedam Zwanenburg/Oud, de Amsterdamse aannemer van de sloopklus in de Van Marken straat, Storkstraat en Mgr. Nolen- slaan reageert met verontwaardi ging en boosheid op de beschuldi ging dat het de klus in de Schie damse wijk Nieuwland amateu ristisch heeft uitgevoerd en daar bij de milieuregels aan de laars geeft gelapt. Search Milieu bv kwam eerder tot deze conclusie. Dit bureau heeft, in opdracht van de gemeente Schiedam, een on derzoek gehouden naar de asbest- vervuiling in de Van Marken straat en omgeving. Conclusie: de aannemer is 'onoordeelkundig' te werk gegaan. Maar volgens Zwa nenburg/Oud is deze kwalificatie juist op Search Milieu én de ge meente Schiedam van toepassing. „Het is intern een rommeltje bij Gemeente Schiedam zegt di recteur A. Oud. „De ene afdeling weet niet wat de andere doet en als dat wel het geval is dan zijn ze het niet eens met elkaar. Als je daar vjjf keer komt vooreenzelfde zaak, krijg je vijf keer een andere persoon te spreken. Een zooitje is het daar. Ik wil nu nog niet te veel zeggen over deze zaak, maar re ken maar dat het goed zal stor men in dat Stadskantoor ais wjj wél onze mond opendoen. De ge meente wil het eigen straatje schoonvegen en alles op het bord je van de aannemer leggen. Maar dat pikken wjj niet. Wij zijn een net bedrijf dat het werk goed uit voert" Amateuristisch De sloop van de flatgebouwen in de Van Markenstraat en de Stork straat en van de gebouwtjes in de Mgr. Nolenslaan werd eind mei stilgelegd omdat de gemeente ontdekte dat er asbest vrijkwam. Voorafgaand aan de sloopwerk zaamheden was er een sanering geweest maar dat werk is amateu ristisch uitgevoerd, concludeert Search Milieu dat in opdracht van de gemeente Schiedam onder zoek heeft gedaan naar de oor zaak en de ernst van de asbestbe- smetting. Als gevolg van de sloopwerkzaam heden is het gehele gebied rond de flats nu volgens Search Milieu ernstig verontreinigd met asbest. Voordat dan ook verder gegaan kan worden met het slopen van de flatgebouwen moeten de panden van onder tot boven Worden schoongeveegd en -gezogen. Het plan van aanpak dat Search Mi lieu heeft gepresenteerd om de rommel op te ruimen op de sloop- locatie is vrij ingrijpend. Het ma teriaal dat wordt afgevoerd moet grondig women gereinigd of dub bel worden verpakt in speciale plastic zakken. Verder moet de bodem bij grote delen van de sloo- plocatie worden afgedekt met een laag gewapende folie en zal het puin nat gehouden moeten wor den om verdere verspreiding te voorkomen. Ook de bekende 'mannen in de witte pakken' zul len aan de slag moeten met speci ale asbeststofzuigers. De gemeente Schiedam laat we ten dat Zwanenburg/Oud aan sprakelijk wordt gesteld voor de schade die is ontstaan door de as- bestvervuiling. Want de slooplo- catie is zo zwaar verontreinigd met asbest dat alleen een groot schalige asbestsanering uitkomst kan bieden, zo valt te lezen in het onderzoeksrapport van Search Milieu. De kosten die hiermee zijn gemoeid lopen in de tonnen en deze rekening wi! Schiedam bij de aannemer neerleggen. Aangedragen Directeur A. Oud heeft geen goed woord over voor het onderzoek van Search Milieu en wil al hele maal niets weten van een schade claim. „Dat rapport deugt met, rammelt aan alle kanten," zegt hij. „Er staan nota bene zaken in die wij zélf hebben aangedragen. Die kitlaag waar asbest in bleek te zitten bijvoorbeeld. Die hebben wij ontdekt en onder de aandacht van de gemeente gebracht. En zo zijn er .eer zaken die niet m het mventarisatierapport stonden op basis waarvan wij de klus hebben aangenomen. Dat inventarisatie rapport is óók door Search Milieu gedaan. Dus kan je nagaan hoe dat bedrijf de werkzaamheden vemcht. Wij zijn bij aanvang van de sloop grondiger geweest dan Search Milieu en krijgen dat nu voor de voeten geworpen." Overdreven Zwanenburg/Oud laat de gehele zaak zeker niet over zijn kant gaan. Het bedrijf presenteert bin nenkort een onderzoek, óók ge houden door een gekwalificeerd bureau, waarin geheel andere din gen te lezen staan dan het rapport van Search. „Dat rapport van Search is zwaar overdreven en dat zullen wij binnenkort ook aanto nen," zegt directeur Oud. iem nu een proefaoonneme Pafnèöw w® voér voofAsfc' aarorot f,Pqstcüdfi Talafoón óBank/glroRr;; „Handtekening: DORPSSTRAAT 174 2992 AB BAREND RECHT BV DE WATERTOREN m. 0180-611100 MAANDAG GESLOTEN mi DAG KOOPAVOND

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1999 | | pagina 3