13, Vlaardingen wil jonge asielzoekers huisvesten f Rotterdams Dagblad Onderzoek naar geschikte plekken voor zo'n veertig alleenstaanden Zuidbuurt heeft eindelijk verlichting Container als vervanging voor uitgebrande ontmoetingsplek Waterweg FM laat Maassluis vallen Schipper (28) nieuwe directeur van WV Jaloerse blikken voor interim-directeuren In september uitgifte aandelen Fleuropark De mooiste trouwringenstudio van Nederland SATIVAR JUWELIERS H—l Mislukte tasjesroof Strandgangers krijgen prent Brand in kelderbox Beschenken achter het stuur Vechtpartij na aanrijding Staatscircus komt nu ook naar Schiedam Maassluis gaat snoeien in bomenbestand Abonnee Service 6 weken voor ut bel gratis Wv 1 'V~ g^i '^~,.,t- ~S. - - -~ - (J - ■"'êÊr'&i v *w Waterweg Donderdag 2d juli 1999 Schiedam De politie van Schie dam zoekt getuig» n van een mis lukte tasjesroof, die dinsdag avond omstreeks elf uur plaats vond op de Boerhaavelaan. Twee mannen probeerden tever geefs èen 23-jange vrouw uit Delft van haar tas te beroven. Ondanks dat ze geschopt en geslagen werd, weigerde de Delftse haar tas af te geven. Aanvankelijk werd de vrouw be laagd door één man, maar later kwam ztjn kompaan erbij die de vrouw schopte. Het slachtoffer kwam ten val, maar liet de tas niet los. Daarop ging het tweetal er vandoor. Hoek van Holland—Tolerantie kan de politie van Hoek van Holland niet worden ontzegd als bij over bevolking van het strand auto's her en der worden geparkeerd. Maar als er plek zat is en strand gangers parkeren hun voertuig toch verkeerd, dan worden bekeu ringen geschreven. Dat gebeurde gisteren; veertien prenten wer den er uitgedeeld, Verder werden ruim veertig auto eigenaren gewaarschuwd door de parking-watchers omdat ze hun voertuig niet hadden afgesloten of waardevolle spullen zichtbaar in de auto hadden achtergelaten. Maassiuis Bewoners van de Burgemeester Zaneveldstraat in Maassluis hebben vannacht een onrustige nacht gehad. Rond een uur brandde daar een kelderbox uit. De brandweer bluste het vuur maar kon niet voorkomen dat er overlast van rook ontstond. Doordat in de kelder een elektrici teitskabel aki gevolg van de hitte was beschadigd, kwamen bewo ners van de flats boven de kelder zonder strooti 1 te zitten. Viaardingfn— Een 38-jarige Vlaar- dinger is vanochtend vroeg zijn rijbewijs kwijtgeraakt nadat hij was betrapt op het njden onder in vloed van alcohol. De man werd rond half drie aangehouden op de Holysingel naar aanleiding van zijn vreemde rijgedrag. De beschonken bestuurder werd meegenomen naar het politiebu reau voor een biaastest. Hij blies ruim 1,95 promille en moest ter stond zijn rijbewijs afgeven. Schiedam Op de Nieuwe Dam- laan in Schiedam zijn gisteravond een 25-jarige vrouw uit Schiedam en een vijf jaar oudere man uit Hel!eveetsluis na een aanrijding slaags geraakt. De man werd per ambulance naar het ziekenhuis gebracht waar zijn arm uit de kom bleek te zijn. De klappen vielen nadat op de kruising met de Burgemeester van Haarenlaan de vrouw achter op de auto van de man was gere den. Hoewel beide voertuigen geen schade opliepen, kregen de twee onenigheid over de afhande ling van de aanrijding. De politie moester aan te pas komen om het tweetal uit elkaar halen. SchiedamDe affiches op de aan plakborden in Schiedam verwij zen nog naar de weken dat het Groot Russisch Staatscircus in Rotterdam stond, maar het circus zal binnenkort toch ook de tent opzetten in Schiedam. Dat ge beurt eind augustus op de Maas boulevard. Het Groot Russisch Staatscircus is een van de beroemdste circus sen in de wereld en is deze zomer in Nederland, en dan met name in deze regio, te vinden. Zo stond na twee weken Rotterdam ook Hoek van Holland op het programma en is het vanaf donderdag 26 augus tus de beurt aan Schiedam. In to taal worden over vier dagen zeven voorstellingen gegeven. Door Eefje Qomen Vlaardingen Het Vlaarding- se college onderzoekt of er binnen de gemeentegrenzen een groep jeugdige asielzoe kers kan worden gehuisvest. Het gaat dan om een groep van dertig tot veertig zogehe ten AMA's: Alleenstaande Mmdeijarige Asielzoekers. Voor hen moeten tussen de zes en negen wooneenheden worden gevonden. Het huisvestingsonderzoek volgt op een aanvraag van het Rotter damse Centrum voor Dienstverle ning. Gewoonlijk brengt dat de minderjarige asielzoekers onder in de Maasstad. Omdat daar geen capaciteit meer is, heeft het Cen trum voor Dienstverlening zich nu echter ook tot enkele regioge- meenten gewend. Volgens wet houder van welzijn Aart Kool voelt het college er wel wat voor aan het verzoek te voldoen. Hoewel het Centrum eventueel ook zou kunnen zorgen voor de begeleiding van de jongeren, wil Vlaardingen er mogelijk ook an dere instanties bij betrekken. Vol gens Kool zou bijvoorbeeld een beroep kunnen worden gedaan op de Maatschappelijke Dienstverle ning Nieuwe Waterweg, in Vlaar dingen gevestigd aan de Oostha- venkade. Om geschikte woningen voor de jongeren te vinden, zal contact worden opgenomen met de Stich ting Woonservice en de Vlaar- dingse corporatie Waterweg Wo nen. Heikel punt is overigens nog het onderwijs. Omdat het om jonge ren gaal tussen de veertien en achttien jaar, zal een grote deel van hen nog lessen moeten vol gen De vraag is of daar echter wel lokalen en onderwijzers voor be schikbaar zijn. Lessen zullen daarbij ook aan de groep moeten worden aangepast. Dat betekent dat die ook in vele talen zullen worden gegeven. Volgens wethou der Kool gaat het om jongeren van allerlei nationaliteiten. Als het onderzoek naar onder meer de huisvesting dit najaar is voltooid, neemt het college een beslissing over de plaatsing van de jeugdige asielzoekers. Daarna moet de gemeenteraad erover oor delen. Ruziën Bij de collegebeslissing wordt vol gens wethouder Kool rekening gehouden met het feit dat Vlaar dingen mogelijk al een groot asielzoekerscentrum krijgt. Dat moet bij industrieterrein De Ver gulde Hand gorden aangelegd. Voor de zomer had daar overigens al een beslissing over moeten wor den genomen. Dat is echter nog steeds niet gebeurd. Het COA (Centraal orgaan Opvang-Asiel zoekers) en de gemeente ruziën nog steeds over de verdeling van de kosten voor het ophogen van het terrein. Het w tlack spot; een donkere plek waar het als deelnemer aan het verkeer niet zo aangenaam toeven was. De Zuidbuurt In Vlaar dingen was zo'n beetje de enige plek die nog altijd verstoken was van straatverlichting. En toch was het een weg waar met grote regelmaat ge bruik van werd ge maakt Vooral voor fietsers van en naar Maassluis Is het een zeer aantrek kelijke 'binnen door-route'. 's Avonds moest dat altijd in het donker. Eindelijk is daar nu Iets aan gedaan. De gemeente Vlaardingen heeft de weg, als zo'n beetje laatste, van lantaarnpalen voor zien. Foto Roel Dijkstra Maassluis-- De gemeente Maas sluis gaat de komende maanden een aanzienlijke hoeveelheid bo men kappen. Dat is nodig om met de uitvoering van verschillende grootschalige bouwplannen te kunnen beginnen. Voor de Componistenbuurt- Noord is de inspraakprocedure voor een kapvergunning inmid dels ingezet. Hier wil de Woning Stichting Maassluis enkele flats vervangen door eengezinswomn-" gen en een appartementencom plex. De bomen langs de Maasdijk kunnen wel blijven staan. Ook in verband met de herinrich ting van het park tussen de Bats aan de Van Beethovenlaan en de Mozartlaan moet worden gerooid. Aan de Brederolaan zal groen sneuvelen vanwege de uitbrei ding van verzorgingstehuis Zon- neweelde. Gaat de deelsanering van de Amvest-Üats aan de Merel laan door, dan zullen ook hier bo men worden gekapt. Voor deze drie projecten moet het Maasslui- se college echter nog beslissen over een kapvergunning. Bomen die zonder schade ver plaatst kunnen worden, zullen tij dens de bouw ergens anders in de grond worden gezet. Daarnaast eist de gemeente by de afronding van alle bouwprojecten dat er nieuwe bomen worden geplant. j Informatie ovar bezorging van de krant: maandag t/m vrijdag van 18.00 tot 19.00 uur zaterdag van 15 00 fnl 1 fi af) uur Telefoon: 010-4004 444 Schiedam Een zeecontainer dient voorlopig als Jongeren Ont- moetings Plek (JOP) in de Woud- hoek, naast tennisbal Keineiha- ghe, In mei brandde de houten hut, die nog maar drie maanden als onderkomen voor de plaatse lijke jeugd had gediend, tot de grond toe af. De container is vori ge week donderdag geplaatst. De coördinator van het jongeren- opbouwwerk Fred Berkien bena drukt het tijdelijke karakter van de container. „Het is een voorlopi ge oplossing voor de zomer. Zo'n container is snel geplaatst en weg gehaald, Bovendien is hij beter bestendig tegen brand," stelt hij. Na de zomer kauworden bekeken hoe het verder moet met de JOP indeWoudhoek. Nog voordat de gemeenteraad met zomerreces is gegaan dit jaar is er een aanzet gegeven voor een speciaal beleid voor de jongeren ontmoetingsplekken. Tijdens de behandeling van de discussienoti tie werd duidelijk dat alle partijen het er over eens zijn dat jongeren een eigen plek in de Schiedamse wijken moeten krijgen waar ze el kaar zonder al teveel overlast kunnen opzoeken. Dat kan een sportplek zijn, maar ook een hangplek zoals de oude houten schuilhut m de Woudhoek. Hout Er wordt alleen getwijfeld over het materiaal waarmee gewerkt gaat worden. „Liever geen hout meer. Iets wat minder brandbaar is," zei Liesbeth Fluiter van Ge meentebelangen tijdens de com missievergadering van afgelopen 17 juni. Daar werd uitgebreid ge discussieerd over de noodzaak vandeJOP's. „In een andere gemeente gebrui ken ze al een bunker. Misschien is dat wat? Of een container?' grapte CDA'er Maarten Groene na de woorden van Fluiter. Hij consta teerde echter direct zelf na zijn opmerking, dat er wel aan de om geving moet worden gedacht. Hij verklaarde dan ook 'toch niet zo veel voor een container te voelen'. De rest van de commissie was het duidelijk met hem eens. Graffiti 'Maar wat dan? En dat is volgens Berkien nog de grote vraag. „Mis schien dat we de container voor deze zomer wat gezelliger kunnen maken Met een beetje nette graf fiti-tekening bijvoorbeeld," ver telt de coördinator jongerenop- bouwwerk, Na de zomer wordt een beslissing genomen over de JOP in de Woud- hoek. Berkien wijst in dat kader nog op de discussie die gaande is over een skatevoorziening voor de jeugd van Woudhoek en Spaland. Zo'n sportieve plek zou de ge meente volgens hem misschien willen combineren met een schuil- danwel hangplek. VtörardlngenEen half jaar na de doorstart van Waterweg FM wordt de Vlaardingse lokale om roep met ingang van 1 september opgeheven en gaat dezender ver der als Omroep Vlaardingen. De lokale omroep gaat zich vanaf die datum volledig op Vlaardingen richten en zendt niet meer uit in Maassluis. Het uitzenden van programma's voor twee steden is volgens het bestuur van de omroep de kwali teit van de programma's nietten goede gekomen. „Vlaardingen en Maassluis zijn twee verschil lende gemeenten," licht woor- voerder Peter Leneman het be sluit toe. .Maassluis is meer op het Westland gericht en zodoen de is het heel moeilijk gebleken in Maassluis luisteraars te taij- gen. Doordat in Maassluis weinig naar Waterweg FM wêiu geluis terd, was de medewerking vanuit die gemeente aan onze program ma's minimaal. Het feit dat we al leen subsidie krijgen van de ge meente Vlaardingen en Maas sluis er nooit geld voor overheeft gehad, heeft natuurlijk ook mee- Waterweg FM verdween vorig jaar september uit de lucht Het bestuur van de lokale radio trok de stekkers er uit omdat het er geen gat meer in zag de financië le tekorten het hoofd te bieden. De begroting vow dit jaar toonde een tekort van 49.000 gulden en de huur van de studio aan de Markt werd per 1 januari 1999 op- Er lag een aantal oorzaken ten grondslag aan Jiet noodgedwon gen einde van waierweg J? SA, dat twaalf jaar in de lucht was. De omroep had te maken gekregen met een financiële tegenvaller omdat Maassluis niet meer mee wide doen. De gemeenteraad van de buurgemeente weigerde ëen lokale omroepbelasting in het leven te roepen. Dat beteken de een strop van 25.000 gulden per jaar. Ook het verlenen van subsidie zag Maassluis niet zit ten. Daarby bleek dat een zoge noemde paraplu-gebruiker {een organisatie die tegen betaling de apparatuur en zendmachtiging gebruikt) het contract met Water weg FM niet kon nakomen. Daar door liep de omroep, die volledig draait op vrijwilligers, ook nog eens 18.000 gulden mis. Boven dien lieten de reclame-opbreng sten te wensen over. Waterweg FM moest het dus doen van de omroepbelasting die de Vlaardingers moesten beta len; in totaal 46.ÖOO gulden per jaar. Veel te weinig, want er was volgens het bestuur op z'n minst een ton nodig om de lokale om roep fatsoenlijk in de lucht te houden. Na vier maanden 'radio stilte' kwam Waterweg FM plot seling weer tot leven. De begro ting was scherp bijgesteld en de schulden zouden binnen drie jaar worden terugbetaald. De ge meente Vlaardingen stond ga rant. De omroep verkaste naar zorg centrum De Wetering en was vanaf 1 januari dit jaar weer te beluisteren in Vlaardingen én Maassluis. Gehoopt werd dat de gemeente Maassluis alsnog over de brug zou komen en er werd zelfs gedacht om daar voor de uit-, zendingen het Luxor Theater te gaan gebruiken. Maassluis is nu dus, een half jaar na de herstart, op een zijspoor gezet Over de nieuwe opzet wil de lokale om roep geen twijfel laten bestaan en daarom is ook de naam veran derd in Omroep Vlaardingen. „We zijn nu weer echt een lokale omroep," zegt Peter Leneman. „De sptinterprogramma's zijn nu definitief van de baan. De infor matie naar de Vlaardingers wordt weer optimaal. Dat valt van het aantal medewerkers he laas niet te zeggen. We zitten dringend om vrijwilligers verte gen. Nadat we uit de lucht waren gegaan, is er een aantal gestopt We beschikken over rond de vijf tig medewerkers; presentatoren, redactieleden, technici, noem maar op. Daarmee ie onze pro grammering nog maar net te be happen." Vlaardingen De 28-jarige Eric Schipper wordt per 1 augustus de nieuwe directeur van de Vlaar dingse WV. Schipper heeft gestu deerd aan de Hogeschool voor Toerisme in Breda. Tot voor kort was hij manager bij een partyre derij in Almere. De functie van directeur was tweeënhalve maand vacant. Schippers voorganger Karin Hol- legien vertrok al medio mei. Hol- legien werkt tegenwoordig bij de mediatheek van het Proefstation in Naaldwijk. Het bestuur van de WV heeft geen advertentie geplaatst voor de vacature, maar direct contact opgenomen met de Bredase Ho geschool voor Toerisme Uit het aantal kandidaten dat door de school werd voorgedragen, werd enkele weken geleden Scliipper gekozen. Hij is al voorgesteld aan de vijf werknemers, die in dienst zijn bij het gecombineerde ANWB en WV-kantoor op de Markt. Schipper zalbinnenkort naar Vlaardingen verhuizen. Bekend met de stad is hij alleen van een aantal recente bezoeken. Een paar jaar geleden bezocht hij wel al eens de Haring- en Bierfeesten. Toen heeft hij 'een goede indruk' aan de gemeente overgehouden. SchiedamZe hadden gisteren heel wat uit te leggen, de op dat moment werkzame interim-ma nagers bij de gemeente Schie dam. Aanleiding was een artikel in deze krant van afgelopen dinsdag waarin stond dat zij de gemeente tussen de 170 en 200 per uur kostten. Zo veel? Er werd wat afgesmoesd in ka mers, gangen, toiletten en lif ten. Om nog maar te zwijgen van de bedrijfskantine. Twee honderd piek per uur? Voor hem? En heb je gezien wat-ie doet? Dat kunnen wij toch ook. En verschilt het werk nu zoveel van wat wij doen? Nee toch. En hoeveel krijgen wij per uur? Precies. De gemeente Schiedam heeft al zoveel problemen met het amb tenarenkorps dat maar niet op sterkte wil geraken, niet goed geleid zou worden en al jaren al le overeenkomsten met een dui ventil vertoont En dan nu dit weer. Want het in de openbaar heid brengen van de salarissen van superieuren is natuurlijk vragen om moeilijkheden. Overigens is dat helemaal niet gebeurd. De salarissen zyn niet naar buiten gebracht De fractie van Gemeentebelangen in de Schiedamse gemeenteraad had in schriftelijke vragen aan het college van burgemeester en wethouder? om opheldering verzocht over het aantal inte rim-managers, dat thans binnen het gemeentelijk ambtenaren apparaat werkzaam was en de kosten die daaraan voor de ge meente waren verbonden. Burgemeester en wethouders konden daar geen duidelijk ant woord op geven. Per afdeling werden dergelijke kosten op verschillende manieren bijge houden. Wat het college wel zo'n beetje te weten was gekomen, was dat de kosten globaal tus sen de 170 en 200 gulden per uur lagen. En dat er dertien interim- managers waren was vrij een voudig te achterhalen geweest. Het ging echter om een indica tie van de kosten. En niet om het salaris dat de interim-mana gers daadwerkelijk per uur ont vingen. Dat Ugt namelijk veel en veel lager. Natuurlijk altijd nog wel meer dan wat een ge middelde ambtenaar verdient, en vast genoeg om her en der een jaoerse blik bij 'onderge schikten' te ontlokken, maarze ker geen bedrag van tegen de •200 gulden. Hoek van Holland De komst van een tuinbo uwthem apark in de Oranjebuitenpolder bij Hoek van Holland lijkt weer een stapje dich terbij gekomen. Initiatiefnemer Jan van Dijk wil in september starten met de uitgifte van aande len, die zijn stichting de laatste' tien miljoen van de in totaal beno digde vijftig miljoen gulden moet opleveren. Het themapark zou een omvang van vijftig hectare moeten krij gen. De grond is deels eigendom var. de gemeente Rotterdam, die er al een natuurbestemming aan heeft gegeven. De tentoonstelling, voorlopig Fleuropark genoemd, wordt een permanente show met planten, bloemen, groente en bollen. Be zoekers uit binnen- en buitenland kunnen zo zien hoe tomaten groeien of bromelia's worden ge kweekt. Het park bevat kassen, tuinen en een verkoopcentrum. Het is bedoeld voor educatie, re creatie en promotie. Voor-het park is reeds 10 miljoen toegezegd door grote bedrijven uit de tuinbouwsector. Een bank wil 30 miljoen lenen. De laatste 10 miljoen gulden wordt verwacht via aandelen van elk 1000 gulden. De inschrijving staat voor ieder een open. Vooral van Nederlandse tuinders wordt deelname ver wacht. Zij ontvangen dit najaar een brochure via het Product schap Tuinbouw. Een accoun tantskantoor heeft de financiële gegevens van de brochure inmid dels gecontroleerd. TMrtMKmQ voorzo'nv JwWilfTO. '1 tl "T'.l 1 i ÉWlMwjIwMi -Naam:

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1999 | | pagina 1