8 X Kirsten Vlieghuis heeft weer praatjes IS 5s De Bruijn verjaagt Sjöberg alvast uit haar rijk 'Ik merk dat ik er weer bijhoor, dat geeft een sterk gevoel' Daniëlle de Bruijn zet alles opzij voor Sydney 2000 0> Warners derde na eerste dag Volleybalsters doen iets terug Kats zakt naar vijfde plaats Figueras klopt Blijlevens Boogschutters pakken zilver Hockeysters stunten tegen wereldkampioen Pril tennistalent schakelt bij NK titelhoudster uit Douglas en Pennings winnen in Barcelona Derks weken uitgeschakeld Ritsma, Hulzebos en Priem in Oostvoorne Rotterdams Dagblad Vrijdag 30 juli 1999 9 Göteborg Na de eerste dag van de EK voor neo-semoren (tot 23 jaar) ïn Göteborg bezet Chiel War ners de derde plaats in de tien kamp. De atleet van AAC '61 uit Assen verzamelde 4280 punten. Dat is 158 punten minder dan bij zijn beste meerkamp eind mei in het Oostenrijkse Götzis. Daar kwalificeerde Warners zich met 8363 punten voor de WK in Sevilia {eind augustus). Warners moet de Hongaar Attila Zsivotsky (4362) en de Brit Dean Macey (4358) voor zich dulden. SlupskWat twee dagen geleden niet ging. lukte gisteren wel: de Nederlandse volleybalsters gaven de score een draaglijk aanzien. Weliswaar was Polen opnieuw te sterk, maar Oranje redde in elk geval de eer; 3-1 (25-23,20-25, 25- 14,25-23). Met het tweede verlies op rij (woensdag won Polen met 3-0) kwam een einde aan een korte oe- fentrip naar het voormalige Oost blok. De ploeg van coach Pierre Mathieu bereidt zich de komende weken in onder meer Australië en Azië verder voor op het EK in sep tember, waar het team in de poule Rusland, Italië en Roemenie treft. Sandefjord/Helsinkl— Zeiler Serge Kats is bij het EK laser na acht ra ces van plaats twee naar vijf ge zakt. De Kralinger kwam gister- enin de twee races tot respectieve lijk de 13e en 12e plaats. Na afloop van de tweede race was coach Jaap Zieïhuis ziedend. Hij vond dat de wedstrijdleiding de race ongeldig had moeten verklaren. Aartsela ar De Italiaanse wiel renner Guiliano Figueras heeft de Grote Prijs van Rik van Steenber gen gewonnen. De renner van Mapei, oud-wereldkampioen bij de beloften, bleef net het aanstor mende peloton voor. TVM-sprïn- ter Jeroen Blijlevens werd twee de, voor de Belg Jo Planckaert. Riom Het Nederlands vrouwen team heeft bij de WK handboog- schieten in Riom zilver behaald bij het onderdeel compound. Het team, bestaande uil Irma Luyting, Annemarie Puts en Marjon Pig- ney, verloor in de finale van Tai wan met 245-228. Door Hans Vos Istanbul Terug aan het front op de 800 meter vrije slag na een sportieve crisis. Praatjes had zilveren Kirsten Vlieghuis gisteren weer genoeg, maar toch met een ondertoon van te leurstelling. „Want ik ging voor het goud. Ik was erop gebrand te winnen. Doordat er niet meer inzat op dit moment, moet ik tevreden zijn met de tweede plek." Merkwaardig genoeg schoven de Duitse winnares van het goud. de pas zeventienjarige Hannah Stockbauer, en haar landgenote Jana Henke, de nummer drie, bei den opzij bij de officiële perscon ferentie, waardoor Vlieghuis pon tificaal in het midden achter de ta fel kwam te zitten. Het plaatsje dat ze stiekem voor zichzelf had ingeruimd op de vierde dag van de Europese zwemkampioen- schappen in Istanbul. Door het hoge aanvangstempo - ontwikkeld door de Britse kami- kaze-pilote Sarah Collings - kon Vlieghuis, die wel mee móest, in de laatste blokken van 200 meter onvoldoende doorstomen. Stock bauer, m de slipstream van Col lings meegetrokken, behield daardoor haar voorsprong. Door zeuren over de medaille met de verkeerde kleur deed Vlieghuis niet. „Het gaat om het gevoel dat je erbij hebt." Dat van terugge keerd optimisme, een dik jaar voor het laatste ijkpunt: Sydney. De inspiratiebron, gevoed met bronzen medailles van Atlanta (Zomerspelen '96) en Perth (WK '98), raakte eind vorig jaar lang zaamaan leeg. Met haar opgave bij de EK kortebaan in Sheffield als absolute dieptepunt. Fysiek ongemak met geestelijke bijwer kingen, Vlieghuis leek eraan ten onder te gaan. „Toen zag ik het niet meer zitten. Ik was er nog nooit tijdens een race uitgestapt, moest ik op mijn belangnjkste nummer na iets meer dan 400 me ter opgeven. Ik kan met uitleggen wat dat nietje doet." Terug uit Sheffield sloeg de twij fel om in vastberadenheid. Door gaan was nutteloos, meende Vlieghuis. De overwegingen te stoppen met haar Sydney-missie leken onomkeerbaar. Van dat mi ni-uitstapje naar Sheffield, waar de Nederlandse zwemploeg met een stortvloed aan medailles. Eu ropese topvemchtingen en zelfs een heus wereldrecord huishield, keerde de 23-jange zwemster droefgeestig terug. „Dat deed zo veel pijn." Waar haar clubgenoten van PSV, Pieter van den Hoogcnband, Mar cel Wouda en Mark Veens, begin dit jaar al verlekkerd uitkeken naar het volgende reisdoel, de WK kortebaan van april in Hongkong, worstelde Vlieghuis met zichzelf. „Het kostte me heel veel moeite om er overheen te stappen." Ze redde het, gesteund door clubtrai ner Jacco Verhaeren en haar ou ders. Vlieghuis klauterde uit het dal, stapje voor stapje, tijdens een trainingskamp in Australië. „Ik zwom wel, maar trainde niet." Hongkong werd haar bedevaarts plaats. Het gesmeek om herstel had succes, al werd dat m de Azia tische lichtstad niet direct in ere metaal omgezet. Op de kortebaan kwam Vlieghuis in cadans, zwom zij haar beste tijden van het win terseizoen en verliet zij het Colise um 'vol zelfvertrouwen'. In Istanbul ontving zij vier maan den later de beloning voor haar opofferingsgezindheid en door zettingsvermogen. Het zilver - een primeur voor de zwemster van Twentse komaf kwam haar toe. Bij drie eerdere EK-aflevenn- gen had Vlieghuis niets in de melk te brokkelen. En over Sevil ia, twee jaar geleden, geen woord in het Atakoy stadion. Daar had zij ziek te bed gelegen op de dag van de finale, waarin Carla Geurts (nu vijfde) tweede werd achter de gisteren afwezige Duitse Kerstin Kielgass. Toegewijd richting Sydney, met tweemaal brons uit Atlanta als redmiddelen in de bagage. Vlieg huis, keurig terug op de route, gaat haar trainingsuren 'na een vakantie' uitbreiden in de veron derstelling dat haar olympische trucs te kopiëren zijn. „Ik merk dat ik er weer bij hoor, iedereen moet weer rekening houden met mij. Dat geeft een heel sterk ge- voet. Druk voel ik met. Het hoge verwachtingspatroon hebben Pie ter van den Hoogenband en Mar cel Wouda van mij overgenomen. Ik vind het wel lekker in de scha duw." Door Hans Vos Istanbul Of Inge de Bruijn er klaar voor is, voor de tweede be klimming van het erepodium bij de EK zwemmen in Istanbul? Welzeker. Johanna Sjóberg werd gisteren in de halve finales van de 300 meter vlinderslag door De Bruyn uit haar rijk veijaagd. Door, zoals ze zei: „Lekker te rof felen met die benen." Zonder pardon ging de Baren- drechtse met het nog geen jaar oude Europese record van de Zweedse aan de haal, met één honderdste van een seconde ver schil: 58,92. „Voorspel ik het niet, gebeurt zoiets... Zo is het altijd met mij. Maar ik moet die Sjóberg niet onderschatten. Ik heb nog lang niet van haar gewonnen. Maar een tikje heb ik zeker uitge deeld. Ik hoop dat ik de kracht kan verdubbelen in de fi nale." Dal zij op de gouden woensdag van Pieter van den Hoogenband en Marcel Wouda 'slechts' zilver pakte, zat De Bruijn een dag later nog steeds niet lekker. „Ik had voor de hattrick moeten zorgen. Zeker na het zien van de tv-beel- den van de 100 vrij kan ik me wel voor de kop slaan. Ik kwam die laatste meters helemaal niet door, het leek wel of iemand aan mijn benen trok. Ik denk dat ik het goed heb rechtgezet. In vorm ben ik. anders laat ik dit niet zien. Het buitenbeentje hoort er weer een beetje bij," De remedie voor haar eerste Europese record op een 100 meter? Heel eenvoudig. „De beentjes heb ik nog eens extra ge schoren en ik heb een lekker warm badje genomen tot ik er rood van werd. Op aanraden van Pieter van den Hoogenband. Lek ker ging het, ik kan niet anders zeggen. Ik kwam progressief die tweede 50 door. Elke slag was effi ciënt. Ik vond ook dat het tijd werd om wat van mijn persoonlijk record af te snoepen. Dat stond er al sinds de US Open ran juli '98." Man met hamer Een EK-dagje zonder blikvanger. 'Big Pete' van den Hoogenband kon in Istanbul eens niet uit zijn dak gaan, ook al sleepte hij een plaatsbewijs eerste rang in de wacht voor de fmaie van vandaag op de 200 meter vrije slag. „Ik dacht dat ik de man met de hamer wel zou tegenkomen, want ik merkte bij het opstaan dat de ex plosie op de lOü meter heel veel kracht had gekost. Maar tot mijn verbazing kon ik lekker blijven doorglijden." Op de fabuleus van 'tsaar' Alek- sander Popov gewonnen veldslag volgde een slapeloze nacht. „Ik staarde maar naar het plafond, moest er toch even van nagenie ten." En bij terugkeer op het EK- complex ontdekte hij een wereld van verschil. „Iedereen herkende me ineens. Ik werd continu be groet en gefeliciteerd door Jan en alleman. Dat was wel heel grap pig. Zelfs met inzwemmen merk te ik het, niemand kwam bij mij in de baan. Of zou het toeval zijn?" De vierde gouden plak ligt voor hem klaar, vandaag. Van de 200 meter vrije slag gaat Van den Hoogenband een nieuw succes nummer maken, zoveel werd gis- Door 'lekker te roffelen met die benen' ging Inge de Bruijn met het Europese record op de 100 meter vtlnderslagaan de haal. "Voorspel ik het niet, gebeurt zoiets... Zo gaat het altijd met mij,' stond de Barendrechtse versteld vanzicti- zelf. Foto Murad Sezer/AP teren duidelijk tijdens het uittes ten van de mogelijkheden tijdens series en halve finales. Die voor de'golden boy' overbodige sessies verliepen naar wens. De Italiaan se outsider Massimiliano Rosoli- no en de Britse titelverdediger Paul Palmer kunnen hooguit nog wat tegensputteren. In de euforie was het nationale re cord van EK-debutante Ilse Kik kert op de 50 meter schoolslag (32,40) klein nieuws. De Britse Zoe Baker verraste op deze af stand met een Europees record (31,43). Dat deed de Duitser Stev Theloke op de 50 meter rugslag (25,66). Klein leed was er ook. Ste fan Aartsen blies zichzelf op. De 200 vlinder leent zich daarvoor bij uitstek. Na 100 meter keerde de Rotterdammer als tweede, na 150 als derde. Hij dreef uiteindelijk totaal uitgeput aïs achtste tegen de kant op, na 1.59,86. Niet goed genoeg voor een olympisch start bewijs. UtrechtOp bijna dezelfde plek waar de Nederland se hockeyvrouwen vorig jaar de WK-fmale var. Au stralië verloren, hebben zij gisteren revanche geno men. De ploeg van bondscoach Tom van 't Hek ver sloeg in de aanloop naar de EK, eind augustus, de 'Aussies' in een vriendschappelijk duel ruim: 3-1. De laatste keer dat beide ploegen elkaar troffen was in de finale van de Champions Trophy, half juni. Toen won Australië met 3-2. Ageeth Boomgaardt (strafcorner), FatimaMoreira de Melo en Julie Deiters maakten op het veld van Kam pong in Utrecht de doelpunten voor Nederland. De Australische Alyson Annan scoorde tegen. Zonder open kansen te creëren, vertoonde Neder land in de eerste helft het beste spel. Vijf strafcomers leverden echter niets op: 0-0. Na rust begon Oranje opnieuw sterk. De ploeg zette de opponenten via een sleeppush van Boomgaardt en een rebound van Mo- reira dc Melo binnen twintig minuten op een achter stand van 2-0. Deiters maakte er zelfs 3-0 van, voor Annan iets kon terugdoen. Van 't Hek bleef realistisch. „We moeten nu niet di rect de vlag uithangen, we zijn nog lang geen Euro pees kampioen. Maar het is wel een feit dat we steeds beter worden. En dat is een prima constatering." Nederland doet vanaf 4 augustus in Engeland mee aan een vierlandentoernooi. waaraan ook Australië. Engeland en Spanje deelnemen. Goirle Het prille tennistalent Michelle Gerards deed gisteren in Goirle tijdens de nationale titelstrijd van zich spreken door Hanneke Ketelaars, de kampi oene van vorig jaar, uit te schakelen. De speelster uit Helden, die begin deze maand vijftien werd, beschik te tegen Ketelaars (25) over de meeste strijdlust Nadat Gerards de eerste set met 6-3 had verloren, ze gevierde ze in de volgende twee sets in de tiebreak met respectievelijk 9-7 en 7-3. In de halve finales treft Gerards de als derde geplaatste Lottie Seelen uit En schede, die met 6-16-4 won van Stephanie Gomperts. De andere halve eindstrijd gaat tussen de als eerste geplaatste Petra Kamstra uit Rhoon en Debbie Haak uit Strijen. Kamstra won met 6-2 7-5 van Brcchtje Bruis, Haak bleef overeind tegen Steohanie Rottier, die aan een rentree bezig is: 6-7 6-3 7-6. In het mannentoernooi sneuvelde de als eerste ge plaatste Martijn Bok. De 26-jarige tennisser uit Vught moest het afleggen tegen Melle van Gemer- den: 6-2 6-0 3-6 6-1, Titelverdediger Marcel Reuter, als tweede geplaatst, bereikte wel de halve finales. De Amsterdammer kende geen moeite met Bas Wild (7): 6-3 6-3 6-2. In de halve eindstrijd komt Reuter uit tegen Martijn Belgraver (5), die de als derde geplaatste Marc Merry uitschakelde. De andere halve finale gaat tussen Van Gemerden en Sliedrechtenaar Wouter Standaart (4), die sterker bleek dan Mark Paul Burgersdijk. Barcelona Troy Douglas en Wilbert Pennings heb ben tijdens internationale atletiekwedstrijden in het Olympisch Stadion van Barcelona overwinningen behaald, Douglas zegevierde op de 200 meter in 20,56 seconden. Dat was zeshonderdste seconde boven de richttijd, die de atietiekunie voor deelneming aan de WK van Sevilia eist. Pennings won het hoogspringen met een persoonlijk record voor buitenwedstrijden van 2,27 meter. Dat is één centimeter onder het twintig jaar oude nationale record van Ruud Wielart en eveneens slechts een centimeter onder de richthoogte voor de WK De Delftse student probeerde tevergeefs drie keer over 2,30 m te geraken. „Ik voel dat die hoogte er binnen kort inzit," aldus de pupil van Frans Bosch, die het indoorseizoen oversloeg wegens een voetblessure, Rotterdam Basketballer Eeico Derks is zeker vier weken uitge schakeld. Dc oud-international van Gunco onderging afgelopen week in het Dijkzigt-ziekenhuis een kijkoperatie, .waarbij losge raakt kraakbeen is verwijderd uit de enkel. Derks raakte na het sei zoen geblesseerd tijdens een toer nooi in het Duitse Ibberburen. Het gewricht bleef de forward uit Waddinxveen tijdens de zomer- training dermate parten spelen dat in samenspraak met chirurg Fontijne tot een kijkoperatie werd besloten. Derks mist het begin van Gunco's oefencampagne die zich in hoofd zaak in België afspeelt. Op zater dag 14 augustus is Smt Niklaas de tegenstander, daags daarna Ant werpen. Beide wedstrijden wor den in België gespeeld. Donder dag 19 augustus maakt Gunco z'n opwachting voor eigen publiek te gen het eveneens Belgische leper. Het verdere oefenprogramma van de Rotterdamse eredivisieclub: 21/22 augustus: twee wedstrijden in Duitsland tegen nader te be noemen tegenstanders; 26 aug.: Leuven uit; 28 aug.: Wevelgem uit; 29 aug.: Houthalen thuis; 4 sep.: Brussel uit: 5 sep.: Wevel gem thuis. Tips voor deze rubriek kunt u doorgeven aan de sportredactie van deze krant, post bus 373,3100 AJ Schiedam, De sportredac tie is overdag telefonisch bereikbaar on der 010-2732700 (fax: 0104265227) en in de VRIJDAG 30 JULI SOFTBAL: 19.30 Schiedam-ST(m). ZONDAG I AUGUSTUS TENNIS: Finales Soenda ftlaardingent. B2 (mannen). Ci. C2, C2-25-S Dl. Dl-25-s D2. D2-25+. HONKBAL: 14 3QHoly.Bullfighters VOETBAL Oefenduels: 14 00 Delfia-Her- mes DVS, 14.00 DRGS-SVDPW. 14.00 OH- YV-VFC Door Bas van den Berg Viaaramgen Danieiie de Bruijn noemt zich een topsportster in hart en nieren. De 21 -jarige Vlaar- dingse waterpoloster van lands kampioen Donk en van Oranje ge draagt zich er ook naar. Ze volgt nauwgezet de trainingen- van bondscoach Jan Mensink elf uur per week in hetKNVB-centrum in Zeist. Alleen aan reistijd kost het haar per week al zes uur. Naast zwemmen, technische en tacti sche tips maakt ook krachttrai ning deel uit van het pakket. Het enige verschil is dat het gevecht met gewichten en halters thuis in Viaardingen moet plaatsvinden. De aanvalster van Oranje heeft er zelfs haar kamer voor moeten ont ruimen om de attributen een plaats te geven. Zij is een van de eerste studentes die vijf jaar over haar studie bedrijfseconomie mag doen, zodat ze zich perfect kan voorbereiden op de Olympische Spelen. Twee keer in de week ver andert de studiekamer dan ook in een zweetkamertje. Er wordt ge steund en gekreund bij de oefe ningen met dumbles (kleine ge wichten) en een katrol aan de muur. „De bedoeling is dat m'n armen en benen sterker worden." zegt ze. „En ik moet eerlijk zeggen dat ik al meer kracht in m'n benen heb gekregen. Ik ben al zuiverder gaan schieten, terwijl krachttrai ning verder blessures kan helpen voorkomen. Bij waterpoloers zijn knie- cji suiuuueiblessures ue meest voorkomende kwetsuren, maar ik heb er gelukkig nog geen last van. De bondscoach vindt het belangrijk dat m'n linkerarm nog verder wordt ontwikkeld. Af en toe gooi ik ook met rechts, maar links wordt gekoesterd. Ik ben zuiverder gaan schieten, maar niet harder gaan gooien. Ik weet echt niet hoe groot de snelheid Daniëlle de Bruijn bereidt zich met Oranje nu al J voorop de Olympische Spelen: „We spreken er nog niet echt over, maarwe zijn er wel al mee bezig." Foto Peter Molken- boer van de bal is. Het motiveert wel als je steeds zuiverder gaat schie ten, Vooral ook omdat ik steeds meer scoor. Ik schat dat er maar vijf speelsters in de hoofdklasse zijn die linkshandig zijn. Ik ben het zelf van jongs af aan. Ik ben op m'n achtste jaar gaan zwemmen bij Viking'60 en bij het school zwemmen eruit gepikt omdat ik zo snel was. Maar m'n liefde ging eerder uit naar waterpolo." Ontzag Daniëlle de Bruijn heeft veel ont zag voor de landen waar spelers de mogelijkheid hebben dagelijks te trainen. „In Italië, Spanje en Griekenland kunnen ze nu een maal professioneel werken," zegt ze. „In die landen is veel geld be schikbaar voor waterpolo. We moeten in Nederland zien te voor komen dat het verschil te groot wordt. In kwalitatief opzicht zijn wij de concurrenten nog steeds de baas. We trainen wel minder, maar wel effectiever en intensie ver. Elke minuut is belangrijk. We trainen als .voorbereiding op de Olympische Spelen drie keer in de week in Zeist. Volgend jaar ko men er ook ochtendtrainingen bij. We hebben een dietiste die ons vertelt wat we bij voorkeur moe ten eten. Ook al trainen we veel minder, er wordt van alles aan ge daan om ons op een andere ma nier m perfecte conditie te krij gen." Het NOC*NSF, dat financiële on dersteuning gcel't, ztet voor het vrouwenwaterpolo medaillekan sen. De Bruijn gelooft daar zelf ook in. „Op het FINA World Cup toernooi hebben we al ons visite kaartje afgegeven. Van de twaalf keer dat het toernooi werd gehou den, was het de achtste keer dat we kampioen werden. Al voor aanvang van de finale waren we verzekerd van olympische deel name. Dankzij winst in de halve finale op wereldkampioen Italië en door het resultaat van de andere halve finale (Australië versloeg Honga rije) voldeed Nederland aan de kwalificatie-eis. De sterkste Euro pese en de sterkste Noord-Ameri kaanse ploeg in Winnipeg plaats ten zich voor Sydney. Vooral de overwinning op Italië met 74 werd door Oranje gevierd alsof het ai kampioen was geworden. „Hoewel midvoor Giussi Malato ontbrak (problemen met de bond. red.) was Italië moeilijk te bestrij den," blikt Daniëlle de Bruijn te rug. „Het duel was hard, ruw en gemeen, óp het Europese kampi oenschap, dat op 2 september be gint, zal Giussi Malato er wel weer bij zijn. Ik ga er vanuit dat Italië alles in het werk zal stellen de Eu ropese titel te prolongeren. Daar naast is het ook altijd nog zo dat Italië zich nog moet plaatsen voor de Olympische Spelen. Dat be loof) riu<5 wat' De vraag is wie de trainer aanwijst om Malato af te stoppen. 2e is niet snel, maar fy siek erg sterk en ze gebruikt ook veel geweld. Ik heb dat zelf erva ren in de halve finale van de Euro pa Cup met Donk tegen Orizonte in Moskou. We wonnen met 10-6, maar zij gaf een staaltje van fysie ke kracht te zien dat er zijn mocht. Ingrid Leyendekker en ik zijn aanvallers die ook moeten meeverdedigen. We 2ijn snel en beweeglijk, maar ik geloof niet dat ik gezien m'n leeftijd al de taak krijg om Malato te volgen. Ik mis daardoor nog teveel ervaring en routine. Om zo'n speelster af te stoppen, moetje volgens mü zone spelen en ze geen moment uit het oog verliezen." Basisplaats Het is pas het tweede jaar van Da niëlle de Bruijn in Oranje. „We behaalden de derde plaats op het EK in Sevilia, eindigden op de tweede plaats op het WK van 1998 in Perth en werden onlangs Fina World Cup kampioen in Winni peg. Het EK wordt m'n vierde be langrijke toernooi. Onder bonds coach Jan Mensink heb ik pas echt een basisplaats afgedwon gen. Daarvoor genoot ik in het na tionale jeugdteam al enige be kendheid door het EK van 1994 op Papendal, het WK in Canada en op het EK in Israel waar we kam pioen werden. Vanaf vorig jaar staat de hele voorbereiding in het teken van de Olympische Spelen. Er wordt niet uitgebreid over ge sproken, maar iedereen is er al wel mee bezig. Een Europese titel past zonder meer in de voorberei ding op de Zomerspelen. En dan de Olympische Spelen! Ik droom er nog niet van, maar het lijkt me een fantastische ervaring. Ais al les meezit ben ik er in 2004 in Athene weer bjj." Oostvoorne—Rintje Ritsma, Cees Priem en Erik Hul- 7PbfK 7i»ri enkele bekende namen die meedoen aan de prominenten-demykoers die tijdens de profwie lerronde van Oostvoorne, op donderdag 5 augustus, wordt verreden. Ook het veld van de profs vermeldt enkele klinkende namen. Maarten den Bakker, Rob bie McEwen, Mark Lotz, John Talen en de in de Tour de France goed presterende Belg Kurt Van de Wou- wer rijden de 80 kilometer. De traditionele profwielerronde van Oostvoorne be leeft zijn vijftiende editie. Zonder Michael Boogerd, zo Iaat de organisatie met spijt weten. Die was te duur. „Het door Rabobank-kopman Michael Boogerd ver langde startgeld was voor slechts vijf profcriteriums m het Nederlandse circuit op te brengen," laat de or ganisatie in een persbericht weten. „Oostvoorne hoort niet tot dat selecte groepje en moet het dus zon der de best presterende Nederlander in de Tour van 1999 doen." Maar de vervangers mogen er zijn, meent de organi satie. „Naast Maarten den Bakker verwelkomt Oost voorne de 'Tour-Nederlanders' Erik Dekker en de voortreffelijke debutant Mark Lotz." De Nederland se toppers worden aangevuld met buitenlandse ka nonnen, die zeker voor de nodige sensatie kunnen zorgen. „McEwen en O'Grady zullen bij start en fi nish ongetwijfeld voor het nodige sprintspektakel gaan zorgen." Voor spektakel staat ook de dernykoers van de pro minenten garant De koers wordt voor de vijfde keer gehouden en elk jaar weer is het leuk om de koppel tjes van brommer en fietser te zien ronddaveren. Schaatswereldkampioen Rintje Ritsma, met gang maker Bruno Walraven, neemt het op tegen onder anderen TVM/Farm Frites-ploegleider Cees Priem {met Guy Vervoort), collega-schaatsenrijder Martin Hersman, 'Dolle' Dries van Wijhe, Sanex-ploegleider Geert Kuiper, Arnold Stam (met Joop Zijlaard) en Rien de Roon uit Roekanje. De prominenten starten om 18.15 uur. Dan is de wielerronde al een paar uur bezig. Want om 14.00 uur starten de vrouwen, met veelvraat' Leon- tien Zijlaard-Van Moorsel (dit seizoen al goed voor dik dertig overwinningen) in de gelederen. Zij leg gen 60 kilometer af. Om 15.45 uur volgen de ama teurs, die 20 kilometer —eer rijden, evenveel als de profs die om 19.45 uurfiets i n gang trekken. Na de wielerwedstrijd \ulgen optredens van arties ten. Op het Dorpsplein zingt Sugar Lee Hooper de longen uit haar lijf. Aansluitend treden in dorpscen trum De Man Jack Cross en Erik Hulzebos op.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1999 | | pagina 2