Sport 17 7 Sparta is nog in de maak Excelsior heeft moeite met hoofdklasser Capelle Ajax gooit vlak voor de aftrap nog het roer om Experimentele fase duurt voort, ook na eerste bekerwinst op ARC (0-7) PSV tweede in België rVolendana spant kort geding aan Tjriest record _vpor Clydebank An ei ka naar Real Madrid Crisis rond Duits elftal Brazilië tegen Mexico in finale Vier doelpunten van Rafaele de Gregorio Rangers start met kleine, Celtic met ruime winst Veel gewonden op eerste speeldag in Joegoslavië Rotterdams Dagblad Maandag 2 augustus 1999 Gent PSV is er zaterdag niet in geslaagd de Guldensporen-trofee in bet Belgische Gent te winnen. De Eindhovenaren waren in een wedstrijd over 45 minuten te sterk voor AA Gent (1-0), maar verloren even later met 2-0 van Antwerp, de latere winnaar van het toernooi Tijdens de wedstrijd tegen Ant werp gunde Gerets zijn tweede keus speeltijd. Van Nisteirooy scoorde het enige doelpunt tegen Gent. Bij PSV keerden OoijerAd- do en Van Nisteirooy terug na blessureleed. Volendam - Het bestuur van Vo- lendam heeft een kort geding aangespannen tegen de Raad van Toezicht om in functie te kunnen blijven. Het geding dient vandaag voor de rechtbank van Haarlem. De onlangs opgerichte Raad van Toezicht kwam tot het oordeel dat het bestuur van de club uit de eer ste divisie dient op te stappen. Volgens het bestuur heeft dat ad vies geen rechtskracht en zou af treden de continuïteit van Volen dam, dat vorig jaar met faillisse ment werd bedreigd, in gevaar brengen, GlasgowDe Schotse eerste divi- Sjgplub Clydebank heeft zaterdag •reen triest record gevestigd. Voor de wedstrijd in de eerste ronde van de League Cup tegen East Sti rling kwamen slechts 29 betalen de toeschouwers opdagen. Clyde bank verloor nog ook, met 2-1. De kans is groot dat de club het einde van het seizoen niet haalt. Al en kele jaren speelt Clydebank op 'vreemde bodem' omdat de oor spronkelijke basis in Kilbowie Park te Glasgow aan een project ontwikkelaar werd verkocht. De bekerwedstrijd vond plaats in Greenock, 35 kilometer verderop, het tijdelijke onderkomen van Clydebank. De meeste spelers wachten al eni ge tijd op uitKéüag vati'Mt' sala ris, Vrijdag -dreigde Clydebank failliet te worden verklaard, maar de betaling van een belasting schuld van circa 50.000 gulden bracht op het laatste moment uit komst. Volgens waarnemers is dit echter uitstel van executie. LondenArsenal en Real Madrid hebben overeenstemming bereikt over de overgang naar Madrid van de Franse voetballer Nicolas Anel- Jta. Trainer Arsène Wenger van -Arsenal verklaarde na afloop van -hej duel met Manchester United ~bm het Charity Shield (2-1) dat Ar eaal en de Spaanse club er uit azijn. Arsenal zou ruim 70 miljoen -gulden ontvangen. Voorzitter Lorenzo Sainz van Real Madrid meldde dat de komst van Anelka de grootste transfer in ja ren zou betekenen. „Hij is zeven tig miljoen waard. Het zou een sensationele aanwinst zijn." Inmiddels is de Engelse club op zoek naar een vervanger Daarbij heeft Wenger het oog laten vallen op Thierry Henry van Juventus, „Hij heeft de nodige kwaliteiten en wil vc^r ons spelen." "Guadalajara Heel Duitsland lacht om het eigen voetbalelftal Denationale pers haalde hel elftal van coach Erich Ribbeek onge- .kend door de mangel Aanleiding was de nederlaag van zaterdag te gen de Verenigde Staten in het toernooi om de Confederatiebe ker (2-0), waarmee Duitsland zich zelf uitschakelde voor de halve fi nales. „Een vernedering," schreef Welt am Sontag. „De hele wereld lacht ons uit." Bondscoach Erich Ribbeek: „Ik zal op het juiste moment de juiste beslissing nemen. Ons belang rijkste doel is de kwalificatie voor Euro 2000. Pas als dat mislukt, zal men mijn hoofd op het hakblok leggen." GuadalajaraBrazilië heeft de fi nale van het toernooi om de Con federatie-beker bereikt. De Zuid- Amerikanen wonnen in de halve eindstrijd met 8-2 van Saudi-Ara- biê. In de finale speelt de winnaar van de Copa America woensdag tegen het gastland Mexico, dat na verlenging met 1-0 won van de Verenigde Staten. Door Piet Qcks Alphen a/d RijnStilaan vallen de stukjes op de juiste plek. Weliswaar zal Jan Everse nog enkele spelers op een aantal plaatsen moe ten uitproberen, maar in de eerste poule- wedstrijd om de KNVB-beker tegen ARC (0- 7) lijkt Sparta's trainer de goede weg te zijn ingeslagen. Hoewel het duel in Alphen a/d Rijn tegen de hoofdklasser uit het 2aterdagvoetbal niet als graadme ter mag worden gezien, bleek de ploeg na enkele mutaties in ver gelijking met het dramatische treffen met NAC (2-5) enkele da gen eerder, aan evenwicht te heb ben gewonnen. Niet alleen van wege zijn drie treffers bewees Ali Elkhattabi de aangewezen man achter de spits (Bram Marbus) te zijn, maar ook gelet op zijn techni sche vaardigheid, Michel Lange- rak opereerde nu vanaf zijn niet favoriete positie aan de rechter kant van het middenveld, van waar hij de 0-3 vond, maar voor de balans in het elftal lijkt de wisse ling vooralsnog een noodzaak. „Ali zou ook eventueel aan de lin kerkant kunnen spelen," twijfelft Jan Everse nog op weg naar zijn ideale formatie. „Maar er is nog even tijd om iets anders te probe ren." MM*wfpt 2~- te wisselvallig, zoals hij dat ook in voorkeur te krijgen boven de voorgaande jaren deed. Zijn voor zetten laten over het algemeen weinig te wensen over, maar zijn totale inbreng is vooralsnog te ge ring. Dit in tegenstelling tot Mourad Mghizrat, die als rechterspits een heel sterke eerste helft kende en na rust vanaf elf meter de 0-7 in schoot. „Maar hij had een back te gen, die een half uur nodig had om zich om te draaien," ba- counterspits, die niet eens in het veld kwam.Marbus kan je in de voeten aanspelen, hij kan een bal vasthouden, waardoor we met zo snel balverlies zullen lijden als vo rig seizoen," voorziet Jan Everse. „Bovendien is hij ook in de lucht aanspeelbaar." Afltoopsom In verdedigend opzicht is aan- John Veldman lijkt in dit verband wat dichterbij te zijn gekomen, nu Vitesse zich wat billijker opstelt ten aanzien van de afkoopsom voor de centrale verdediger. Ook Sieme Zijm maakt aanpra- ken op een vaste plek gezien zijn loopvermogen en zijn vasthou dendheid in de duels, al bleven zijn technische kwaliteiten daar bij achter. Silvan Inia lijkt voor alsnog voorbestemd voor de bank, John den Dun nen (rechts) wisselde te gen ARC goe de met zwak ke momenten af. Sparta s linkerspits is van een vaste plaats. Foto Cor Jan Everse het optreden van de Marokkaan, voor wie FC Utrecht na zijn huurperiode Slachtoffer Daarvan zou John den Dunnen wel eens het slachtoffer kunnen worden. De linkerspits presteert slechts twee ton bood, terwijl Sparta in de huurovereenkomst een afkoopsom van zes ton had bedongen. Ook dreigt Erik Tammer buiten de boot te vallen, Bram Marbus, goed voor twee treffers, lijkt de voerder Steve Goossen zeker van zijn plaats en lijkt ook Mark Noor- lander na zijn sterke optreden in de nacompetitie te kunnen reke nen op een vaste plaats, tenzij Sparta alsnog overgaat tot het aantrekken van een inschuivende vrije verdediger. De komst van evenals de jonge Roy Stroeve, die desondanks in de tweede helft als vervanger voor Elkhattabi aan toonde over een goede neus voor de goal te beschikken. „Hij moet nog groeien," verdedigt Jan Ever se de van Emmer» overgekomen aanvaller. „Hij maakte afgelopen ïiacfc^Sf--1 seizoen nog zijn debuut bij Em- men. Dat was al een stap. Nu moet hij er meteen nog een grotere stap achteraan maken. Maar in hem heb ik alle vertrouwen. Hij komt er wel, het zal alleen even tijd no dig hebben." Sparta's trainer toonde zich over het geheel niet ontevreden. „Ook aan zo'n wedstrijd mag je niet te veel waarde hechten, maar ze konden elkaar al redelijk vinden. Daarbij heb ik een aantal goe de goals ge zien. Maar ik ben er nog niet helemaal uit. Er zijn met de ze selectie vele variaties mogelijk. Die gaan we de komende week nog maar eens uitproberen." Opstelling Sparta; Jansen, Jaliens, Noor- 1 ander (65. Smith), Goossen, Van der Meer; Langerak (65 Nielsen), Elkhattabi (46 Stroeve), Zjjm, Mghizrat, Marbus, Den Dunnen Excelsior-verdedlger John Feskens (links) achjervolgt Capetle- spits Alex van der Made, die eenmaal scoorde In het oefenduel. Foto PeterS. Molkenboer DoorArién Stuyt Capelle aan den Ussel „We zijn er bijna uit,".zegt Adrie Koster na weer een bèfenvtedstrijd. De trai ler van ■Exeelsior-'heeft net zijn manschappen met 3-1 zien win nen van hoofdklasser Capelle, dat nog maar amper een week in trai ning is. Natuurlijk verbindt Kos ter geen conclusies aan het vriendschappelijke potje. „Wij hebben net een week trainings kamp achter de rug, waar we da gelijks tweemaal getraind heb ben." De Kralingse voetballers die ko mend seizoen moeten proberen de positieve lijn van de voorgaan de jaargang te overtreffen, heten inderdaad maar bitter weinig zien aan de ongeveer zevenhonderd toeschouwers. Voor Capelle was het de eerste wedstrijd in een se rie van drie tegen de Rotterdamse betaald voetbalclubs. Morgen komt Feyenoord op bezoek, don derdag is het de beurt aan Sparta. De revenuen gaan naar de stich ting Doe Een fes, ten bate van kinderen die lijden aan een le vensbedreigende ziekte. Bij Excelsior bleven David Con nolly, Michael van der Kruis en de Deen Patrick Mtiliga uit voorzorg langs de kant. Tijdens het trai- niwafjfpmn jj; DsïdSJl V25 e* ilTI- mers hard geschaafd aan de con ditie. „Bijna alle spelers hebben wel ergens wat last van, maar zij waren er iets erger aan toe," aldus Adrie Koster, Excelsior startte op 't Slot wel sterk en nam via Geert den Ou den, na een individuele actie in het strafschopgebied, de leiding. Na de 0-1 zakten de Kralingers echter geleidelijk weg en kreeg het deze zomer behoorlijk ver sterkte Capelle zelfs het beste va# het spel Het leidde totde gelijk maker van de voet van' voormalig Excelsior-speler Alex van 'der Ma- de, die zich langs Michel Kruïjer wurmde en vervolgens Carlo TA- mi kansloos liet Dankzij een blunder van Capeile-doelman Ron Ververs, die een ongevaarlijk schot van Volkan Kahraman door de handen liet glippen, kwam Excxelsior pal voor rust weer op voorsprong: 1-2. Rampseizoen In de pauze wisselde CapeUe-trai- ner And Andriessen zyn gehele team voor een 'tweede' selectie. Aan Excelsior-zijde zocht onder meer John Feskens de kleedka mer op. De van NAC gekomen verdediger is zichtbaar opgeleefd na het rampseizoen van vorig jaar bij NAC. „Het ia heerlijk om weer eens volgens een logisch systeem te voetballen, bij NAC was daar echt geen sprake van," maakte Eeskens een compliment aan zijn nieuwe teamgenoten. „Er zit ook heel veel voetbal in de ploeg, al denk ik wel dat we in het begin wisselvallig zullen spelen. Ook dit seizoen heeft Excelsior namelijk weer eer, jonge ploeg er. dat bete kent doorgaans pieken en dalen." Na de rust bleef Excelsior door modderen. Alleen het spel van de Braziliaan Carlos Alberto, vorige week gekomen van Feyenoord, was een lichtpuntje. Hij zal hoogstwaarschijnlijk met de Tsjech Jarda Simr de twee centra le middenveldposities gaan inne men. Met John Feskens als vrije verdediger en Michael van der -Kruis als centraal duo in dedefen- $téstaat hef hart.Vjm'dp'pld^g wel vast Sjaak) Polak en Daniël Rijaard zijn de beoogde vleogel- vei^edigers.(c Alleen' in aanvhflend 'dpacftf £s Adrie Koster er nog niet uit. Geert den Ouden en David Connolly zijn de kandidaten voor de spits- positie. „En ze doen het allebei goed," vond Koster, Achter de spits is Volkan Kahraman vrijwel zeker van zyn plaats, als is ook Geert den Ouden een optie. Met Brian Pinas, tegen Capelle wel actief, maar niet bijster effec tief, en Patnck Mtiliga herbergt de selectie twee linkeraanvallers. „Ik wil daarom Mtiliga op rechts gaan proberen," aldus Koster. Aan die kant heeft de oefenmees- ter inderdaad een probleem, al speelt Michel Breuer momenteel niet onverdienstelijk. Het is ech ter de vraag of Mtiliga op rechts uit de voeten kan, „We zijn dan ook nog steeds op zoek naar een goede rechtsbuiten." De enige treffer na de pauze kwam op naam van Jarda Simr. De jonge Tsjech schoot een straf schop in, die gegeven werd omdat Bekri Bajraktaraj gevloerd was. Morgen begint voor Excelsior het echte werk als het tweede elftal van ADO Den Haag wacht in de voorronde van de Amstel Cup. „Maar dat zien we als een halve voorbereidingswedstrijd," stelde Adrie Koster." Opstelling Excelsior; 1'Arm, Ruaard, Kruij- er, Feskens (45. Carlos Alberto), Polak, Breuer, Simr, Supusepa (45, Bajraktaraj), Pinas (65. Langeberg), Den Ouden (45 Van Zanten), Kahraman DoorYpe Minkema AmsterdamOude glorie werd te ruggehaald, voor zeventig miljoen werd het succes al ingeslagen. Spelers die riepen dat ze voor de prijzen gingen, dét wilden ze ho ren in Amsterdam. De presentatie van het nieuwe Ajax voor eigen publiek werd een faliekante mis lukking. Omdat Jan Wouters m de branding het roer plotseling om gooide. En ook direct omsloeg. Het kostte nog geen punten. Maar in één week, de laatste oe- fenweek, al wel twaalf tegendoel punten m vier wedstrijden: Aston Villa (2-2), Fanathinaikos (3-2), Santos (4-1) en Lazio (3-2). Zeven goals in twee dagen. In de wed strijd van zaterdag blameerde Ajax zich tegen de Brazilianen, gisteravond tegen de Italiaanse nummer twee volgde iets van ver betering. Het leverde de Amster dammers, door een ingewikkelde puntentelling, nog een voorlaat ste plaats op, Ais speler was Jan Wouters er een die van duidelijkheid hield. Dat liet hij zien. Opdringerige tegen standers konden rekenen op een ferme afrekening, brutale mede spelers zagen niet zelden alle hoe ken van het trainingscomplex. Ie dereen wist meteen wie het com mando had. Als trainer heeft Jan Wouters die duidelijkheid niet. Hij lijkt vooral te twijfelen, Over de beste plek voor steraankoop Brian Laudrap, over de huisstijl van Ajax zelfs. Twijfelen mag, wikken en wegen moet. Het is menselijk, en dat is nog met verboden. Zelfs nog niet in de wereld van het topvoetbal, waar het gevoel per definitie als zwakte wordt uitgelegd. Het is misschien wel dapper van de trai ner dat hy zijn twijfels voor ieder een zichtbaar maakt. Er is ook moed voor nodig, om vlak voor de aftrap het elftal nog eens flink door elkaar te schudden. Maar het is de vraag of het verstandig is, als er al veel eerder een heldere koers naar de toekomst was gevraagd. Dat kan heel gemakkelijk als pa niek worden uitgelegd. Een halfjaar mocht Wouters in ventariseren, evalueren, verlie zen. En vervolgens mocht hij ko pen, een elftal vormen naar zijn denkbeelden. In een maand tijd heeft de trainer nog geen duidelij ke lijn in het elftal kunnen bren gen. Sterker, nu spreekt hij plots andere taal. De spelers die hij haalde kunnen,het systeem niet uitvoeren. Dat zei de trainer na de 14 van zaterdagavond tegen San tos. Klonk het als een schuldbe kentenis, als zou Wouters de ver keerde spelers hebben gekocht? Misschien kwam het antwoord wel uit onverwachte hoek. De bes te Ajarieden kwamen dit week einde niet van ver, 2oals Laudrup en Machlas, ze kostten ook niet bijna dertig miljoen, zoals de Deen en de Griek. Mitchell Pique, een jonge verdediger (18) met lef, en Richard Knopper, hij maakte 'op tien' tegen Lazio beide mooie treffers, komen uit de buurt en ze waren gratis. Eigenlijk beeft Wouters, zei hij za terdag, het steeds wel geweten. Hij had zijn twijfels of deze spe lers de huisstijl van Ajax wel aan konden. In de Verenigde Staten, bij een toernooi, kwam de pijnlij ke bevestiging. Én dus moest, een dag voor het Amsterdam-toer nooi, het hele systeem op de schop worden genomen. Zelfs de meest ervaren, de meest doorgewinterden van het stel, de den prompt de verkeerde dingen. Aron Winter had aan de rechter kant moeten blijven, hij wilde al les doen, overal zijn. Maar de fou ten zaten in de defensie, net als voorheen. Achter elkaar ging niet, Verlaat en Van Halst moeten nu dus naast elkaar spelen. Tier keer scoorde Santos zaterdagavond, vier keer ging het tweetal hope loos in de fout. Lazio schoot drie keer raak, en dit keer was er een fout van Grim bij. „Van Halst is dit niet gewend," oordeelde Wou ters. Van Halst is nu eenmaal geen Blind, Verlaat geen Frank de Boer. Het zijn hardwerkende, goede profs. Zou dat zorgelijke centrum - en niet de rol van Laud rup, of die van de vleugelspelers - de reden zijn van de twijfels van de trainer? Op de argumentatie van Wouters viel weinig af te dingen. Hij moest zijn opmerkelijke ommezwaai wel toelichten, na de 14 tegen Santos. De trainer deed dat helder, en dui delijk. Hij wil zijn vier verdedi gers op lijn laten spelen. „Ik wil niet dat de twee buitenste mid denvelders als backs komen te spelen. Dat is zonde." Zij moeten vooral de twee buitenspelers on dersteunen. „Want we hebben geen spelers meer als Overmars en Finidi, die ver terug konden spelen. Het zal daarom meer naar een 4-3-3 gaan." Wouters sprak duidelijke taal. De toekomst is zichtbaar gemaakt. De positie van Litmanen is nu toch wel definitief ingevuld? Wouters: „Daar ben ik nog niet uit. Ik wil niet dat het een speler wordt die alleen maar loopt te schakelen." Maar het systeem staat in elk geval wel vast? Jan Wouters: „Niet definitief Het kan geen kwaad om twee systemen te kunnen spelen." Krimpen aan den UsselRafaele de Gregorio had het belangrijkste aandeel in de 1-5 overwinning van Dor- drecht'90 bij het Knmpense DCV. De Dordtse inval ler scoorde gisteren viermaal tussen de zeventigste en tachtigste minuut. De meeste indruk maakte ech ter Ken Waianabe, die voor Dordrecht'90 een proef- wedstrijd speelde. De voormalige speler van Willem H en TOP Oss bereidde vier treffers voor en nam de vijfde voor z'n rekening. DCV nam al in de tiende minuut de leiding via Dan ny Trouwborst, die een voorzet van Paul van de Pen- ne achter Johan van de Werff mikte. Onder leiding van aanvoerder Nico Jalink had Dordrecht'90 in de eerste helft weliswaar een overwicht, maar de spitsen Marco Boogers en vooral Chima Onyeike lieten een handvol kansen onbenut. Na rust verving Robert Verbeek vrijwel het gehele elftal Alleen Karsten Myssing en Germain Wattamaleo speelden negenlfg minuten. In de laatste twintig minuten was de pjjp leeg bij DCV en hepen de Dordtse aanvallers bijna zonder tegenstand door de verdediging. Een tóch nog ruime zege was het gevolg. Een dag eerder had Dordrecht'90 het Flakkees elftal met 2-0 opzij gezet. Echt imponeren kon de eerstedi- visionist echter niet. Onder leiding van Nico Jallttk had Dordrecht'90 de hele wedstrijd een overwicEt, maar de spitsen Marco Boogers en Chima Onyeike lieten een handvol kansen onbenut. Pas na een half uur wist Chima Onyeike de score te openen. Na de rust was de spits opnieuw succesvol en verschalkte hij voor de tweede keer doelman Marco de Koning. Celtic startte de competitie gisteren met een indrukwekkende zege in en op Aberdeen, 5-0. Oud-Feyenoorder Henryk Larsson maakte doelpunten, de eerste na vier minuten, de tweede zb 52 minuten uit een strafschop. Ook de Australiër £i- duka scoorde twee keer. Burchill maakte 5-0. y~o Kampioen Glasgow Rangers begon zaterdagse Schotse competitie daarentegen met een kleine over winning, De ploeg van trainer Dick Advocaat bleef Kilmarnock met 2-1 de baas, Arthur Numan en Gio vanni van Bronckhorst maakten deel uit van de ba siself bij de Rangers. Landgenoot Michael Mols, woensdag tijdens de voorronde van de Champions League tegen het Finse Haka nog goed voor twee doelpunten, ontbrak wegens een blessure. Van Bronckhorst stond in de 39e minuut aan de basis van de openingstreffer. Aanvaller Wallace schatte een voorzet van de ex-Feyenoorder goed in en scoor de koelbloedig, Rangers putte weinig moed uit dit doelpunt en zag Kilmarnock na 65 minuten via een treffer van Mitchell terecht langszij komen. Michael Jeffrey, vorig seizoen nog speler van Fortuna Sittard, kon zijn eerste competitiewedstrijd met Kilmarnock echter niet opluisteren met een punt. Reyna behoed de Rangers voor vroegtijdig puntverlies: 2-1. Cacak Op de eerste speeldag van de Joegoslavi sche voetbalcompetitie vonden tijdens de ontmoe ting Borac Cacak - Rode Ster Belgrado (2-2) ongere geldheden plaats. Tientallen mensen, onder wie vier agenten, raakten gewond. De politie loste waarschu wingsschoten om de oververhitte gemoederen na de openingstreffer van Rode Ster te sussen. Na een half uur kon het duel worden hervat. Oef e n wedstrijden Amsterdam toernooi. Ajax-Santos FC(Bra) 14(0-2} 11 AdtonO-1.13 DodoQ-2,52 Dodo 0-3, 71. Arveladze 1-3, 80 Vaidir 14 Scheidsrechter Braamhaar Toeschouwers 20 000 Gele kaart Claudmuro, Jean (Santos) Opstelling Ajax: Grim, Mokoena, Verlaat, Van Halsten Pique. Win ter, Laudrup (46 Wamberto) en Witschge, Arvelad2e, Machlas<«(6 Knopper) en Gronkjaer (74 Bobson) U3U Aiax - Lazio Roma 2-3 (1-2) 15 Boksic0-1,19 Mihajlovie 0-2 (dtröP- schop), 39 Knopper 1-2, 59 Andereson 1-3, 71 Knopper <51# Scheidsrechter; Wegereef Toeschouwers 3QOOO Gelè kaart 'Mo koena (Ajax), Nesta (Lazio). 7. j Opstelling Ajax; Gnm, Mokoena (81, Cnstopher Kami), Vertaal, Van Halst (89. De Cler), Pique, Winter, Knopper en WitscJige, Gronlqaer(46 Bobson), Arveladze(81.Cuiina), Wamberto Atiebco Madrid (Spa) - Lazio Roma (Jta) 1-3 (1-1) 10 Couto 0-1,16. Luquel-1,50 Lombardo 1-2,90 Inzaghi 1-3 Scheidsrechter Tem mink Toeschouwers 15 000 Gele kaart Fa valk (Lazio) Atletico Madrid Santos FC 0-0. Santos wns, Scheidsrechter Van Huiten Toeschouwers 25 000 Rode kaart: Jean (Santos) Gele kaart. Attenza, Pedro (Atletico) Eindstand: 1 LazmR(?ms,2 Santos FC, 3 Ajsx,4 Atletico Madnd Gent. Guldensporen Trofee. PSV FC Antwerp 0-2, PSV - AA Gent 1-0. Doelpunt Van Nisteirooy, FC Antwerp AA Gent 0-0 Eindstand: 1. Antwerp, 2. PSV, 3 Gent Den Helder, Marttiemloernooi, finale: RodaJC-OFI Kreta (Gn) 3- 0(1-0) Doelpunten Torma 3. Derde plaats De Graafschap-Ajax 2 1-0(0-0) Doelpunt Nehoda Go Ahead Eagles - Vitesse 0-6 (0-2) Doelpunten. Sikora 3. Laros, Fortes, Kreek. NAC-Qatar 5.0(3-0) Doelpunten Arveladze 3, Chnstiano, Van As. Heerenveen-Valencia 1-2(1-1) Doelpunt' Denneboom Lierse SK-FC Utrecht 5-2 (3-1). Doelpunten Utrecht- Martel, Lucius, Cambuur - FC Den Bosch 0-1 (0-1) Doelpunt Hobbelen Rode kaait: 30 Uneken (FC Den Bosch) e i Ipswich Town (Eng) - FC Twente 1-2 (0-1) Doelpunten FC Twente; VennegoorofHesseluik.Bootb.Bijzonderheid. Wouden (Sparta)op proef by Ipswich Town. NEC - FC Xöln 3-3 (3-1) Doelpunten NEC De Gier 2, Schultz By- zonderheid. wedstrijd in 73e minuut na supportererellen gestaakt Ut Groesbeek. Willem II - Real Sociedad (Spa) 0-2 (0-0) Borussia Mönchengladbacb 2 - Fortuna Sittard 1-2 (0-1). Doelpun ten Fortuna Paeiorek, Tychon Westlands elftal-AZ 04 (0-2) Doelpunten Bosman 2, Mutsaers 2. RegicteamRuurlo -De Graafschap 0-11 (0-6>Doelpunten Baakman, Holm, Meerdmk en Splinter 2, Nehoda, Rabehnk en Sanda Heracles - FC Groningen 1-1 (0-1) Hugo 0-1, Lukassen 1-1 ADO Den Haag - Barcelona 04 (0-1) Doelpunten Celades 2, Dam, ïïgo RKC - Helmond Sport 1-0 (1-0) Doelpunt Heesakkers Bijzonder heid Rode kaart. 67. Tim Cornelisse(RKC) Intemaaonale (Ita) - Real Madnd (Spa) 2-3 (1-2) 20 Raul 0-1,30. Vïen 1-1, 31 Monentes 1-2, 89 Pirfo 2-2,90. Monentes 2-3 Toe schouwers- 40 845 Mexico-Stad. Confederatiebeker. Groep B: Verenigde Staten - Duitsland 2-0 (t-0) 23. Olsen 1-0 50 Moore2-0 Brazilié - Nieuw-ZeeLand 2-0 (1-0) 45 Faulo 1-0,88 A.-.M-. 2-0 Toeschouwers 50 GÖO Halve finale: Brazilië - Saudi-Arabië 8-2 (4-2) 8 Joao Carlos 1-0,11 Ronaldinho 2-0,22 AI Ortaibi 2-1,30 Al Ortaibi 2-2,33 Ze Roberto 3-2,35.Alex4-2,61 Rora5-2,64 Ronaldinho6-2,74 Alex7-2,90 Ro naldinho 8-2 Amstel Cup, groepsr onde Po ule 7ARC - Sparta 0-7(0-5) Doelpunten Elkhattabi 3, Marbus 2, Langerak, Mourad Prijsvragen Lotto 30:3-14-17-184143 Reservegetal 15. Cjjferspel: 620442 Toto 3(1:2-1-3-2-1-1-2-1-3-1-1-1-2 Belgische lotto; 2-3-7-13-1640 Reservegetal 42 Joker 3762830 Duitse lotto: 3-16-21-29-3344 Reservegetal 18 Supergetal: 5 Spie) 77:5759462 Super 6.274282

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1999 | | pagina 6