6 Sptrl 7 Bart Voskamp wil nog eens 'n klapper maken Tennissers Halfweg mikken op play-offs Heister en Keen op verschillend spoor Eva Bes en Fernon Wibier nieuwe gezichten in Spijkenisser formatie TVM boekt ook winst in Spanje Sparta/F speelt ,op eigen veld Ton Sijbrands maakt rentree MSTEL £1 Aynaoui hoopt op Marokkaanse finale Tafeltennisbond heeft vertrouwen in Peter Engel Hoogspringer Sotomayor vermoedt een complot Gemeente geeft HVO ton voor kleedkamers Holy moet duel inhalen Hermes DVS in winning,.;: mood naar Excelsior'20 2 Van Duijvenbode start In ronde van Maassluis Rotterdams Dagblad Vrijdag 6 augustus 1999 - Jeroen Blylevens heeft gisteren de vijfde en laatste etejO- pe in de Bonde van Castilla Léon gewonnen. Een dag eerder was hij als tweede geëindigd achter land en TVM-ploeggenoot Steven de Jongh. De eindzege m de Spaanse etappekoers ging naar de Italiaan Leonardo Piepoü. In de vijfde rit, over 167 kilometer van VaUadolid naar Grajera, bleef het peloton tot de finish intact, In de slotfase verzetten de renners uit de TVM-ploeg het meeste werk. De Duitser Andreas Klier bleef tot 100 meter voor de streep het tempo bepalen. Blijlevens maakte het werk van zijn ploegge noten goed af. Laurent Jalabert is uit het zie kenhuis van Madrid ontslagen. De Franse wielrenner werd zon dag met verwondingen aan het hoofd en een gebroken sleutel been opgenomen nadat hij ten val was gekomen tijdens de etappe- wedstrijdCastilIa-Leon. De eerste 24 uur lag hij op de in tensive care. Jalabert heeft deel name aan de Ronde van Spanje (4-26 september) nog met uit zijn hoofd gezet. Hij wil eerst rust ne men en neemt daarna een beslis sing. Rotterdam Honkbalhoofdklas- "%ëf Behaenk Sparta/Feyenoord speelt de return van de derby te- 'gerï DOOR Training Neptunus zóndag gewoon op eigen veld. Aan de Edo Bergsmaweg is het bïrfnenveid onlangs van een nieu we drainage voorzien. Om die re den moest afgelopen dinsdag avond de inhaalwedstrijd tegen RCH worden uitgesteld (nieuwe datum; 31 augustus). Inmiddels heeft bet gras zich in zoverre her steld dat er weer gespeeld kan worden. Aanvang zondagmiddag 14.30 uur) De avond tevoren wordt in het Neptunus Familiestadion om 19.30 uur begonnen. ah edenTon Sijbrands keert te rug ophet hoogste darnnivpau. De wereldkampioen van 1972 en 1973 neemt deel aan het Europees kampioenschap dammen in Hoo- gezand-Sappemeer, dat op 6 se£ tember begint. Daar ontmoet hij onder andere Wiersma, Clerc, Gantwarg, Georgiev en Guet- manski. Het is voor het eerst sinds 1992 dat Sijbrands deel neemt aan een internationaal kampioenschap. De dammer, die ook nog vier keer tweede werd op een WK, overweegt tevens aan het NK en WK deel te nemen. Daar naast wil hij in november in Gou da zijn. eigen wereldrecord blindsimultaan scherper stellen. Door Koen de Vries Eindhoven Gebroederlijk zaten ze naast elkaar en probeerden ze uit te leggen waarom het verkeerd was gegaan. De hevig zwetende Danny Heister aanvaardde de uit schakeling in het dubbeltoemooi van het WK tafeltennis, zijn part ner Trinko Keen, met het hoofd op tafel, worstelde met tal van ne gatieve gevoelens. Heister: „Ik zat er na twee dagen lichamelijk helemaal doorheen. Ik ben een poos geblesseerd geweest en ben vooral blij dat ik weer terug ben." Trinko Keen: „Ik had meer twij fels dan ik de laatste jaren ge wend was." Twee zielen, twee ge dachten. Het WK in Eindhoven gaat verder zonder Nederlanders. De dag voor gisteren gaf al te den ken. Nadat Trinko Keen verras send was uitgeschakeld door Leung Chu Yan uit Hong Kong, verscheen hij als een murw gesla gen bokser voor de televisiecame ra. Het was alsof hij zijn laatste woorden tot de kijkers nehtte. Zijn gezicht, behoudens enkele rod° vlekken wit als sneeuw, zijn ogen bloeddoorlopen. Zelden zat iemand na een nederlaag meer kapot dan Trinko Keen. Danny Heister, die de dag nog had afgesloten met een knappe overwinning op de Tsjech Peter Korbel, klaagde niettemin over vermoeidheid en tal van pijntjes. Kon dat een dag later wel goed gaan? Nee dus. Heister sneuvelde in de ochtenduren eervol tegen de Wit-Rus Samsonov(3-l). Superdag In de eerste game van zijn partij tegen nummer één van de wereld had Heister bij 21-21 een opgeleg de kans om op setpoint te komen. Hij miste. „Ik dacht dat ik Samso- nov had liggen," treurde hij na. Na dik verlies in de tweede game (9-21), redde hij de eer in de derde (21-19), om in de vierde nogmaals op zijn nummer te worden gezet (8-21). „Je moet een superdag heb ben om Samsonov te verslaan. Die had ik vandaag niet" Thuisnadeel Tijd om te treuren had hij nauwe lijks. Met maatje Keen had Hei ster nog een fc-oef in handen: in het dubbeltoemooi. Een plaats bij de beste acht dubbels van de we reld leek tegen Leung (de man die Keen uit het toernooi geslagen had) en de nog piepjonge Chinees Tan (17) haalbaar. De Aziaten had den weliswaar de voormalige we reldkampioenen Persson en Waldner (Zweden) uitgeschakeld, maar waren niet meer dan een ge- legenheidskoppel. Er was echter geen chemie in het Nederlandse dubbel, dat met het oog op de Olympische Spelen speciaal on dersteund wordt door de Chinese trainer Yang Jianhua. Er stonden twee dode vogeltjes achter de ta fel. Voor de derde keer op rij wer den Keen en Heister op een WK bij de laatste zestien uitgescha keld, „Het was een slechte wedstrijd," vond Yang Jinhua. „Volgens mij was de druk te groot De volle tri bunes verwachtten dat Trinko en Danny zouden winnen. Ze had den geen thuisvoordeel, maar thuisnadeel. Er was geen overtui ging, de service werd slecht ont vangen, er werd slecht geplaatst," Yang Jinhua vindt dat Heister en Keen met het oog op de Spelen de komende maanden veel met el kaar moeten optrekken. „Twee drie keer per week trainen zou fijn zijn," vond de Chinese kampi oen var. 1985, die al elf jaar in Eu ropa bivakkeert. „Vaak samen zijn is goed voor de onderlinge band, er ontstaat overtuiging dat je het samen aan kunt." Richtpunten zijn de kwalificatie wedstrijden voor'Sydney. In no vember van dit jaar worden de tic ketsvoor het enkelspeltoemooi in Griekenland vergeven, in decem ber is Rotterdam het tortel voor het olympische kwalificatietoer nooi voor dubbels. Of er van een intensieve voorbe reiding op die toernooien iets te rechtkomt, is zeer de vraag. De komende maand zijn de agenda's van Heisteren Keen overvol. Mis schien kunnen ze daarna wat gaatjes vinden, maar dan zit Yang als manager van Bundesligadub Bad Honneff weer krap. Tenslotte is het nog de vraag of Heister en Keen so'n intensieve samenwerking wel zien zitten. Trinko Keen: „Woensdag hebben we onder moeilijke omstandighe den laten zien dat we het nu al kunnen. We hoeven niet veel meer te communiceren. We spe len al zo lang samen, we hebben aan een enkel woord genoeg." Door Hans van Houdt OostvoomeVoor Bart Voskamp was de profronde van Oost- voome een goed begin van het naseizoen. De renner uit de stal van het niet toevallig naburig gelegen Farm Frites, won door in de finale te ontsnappen uit een kopgroep van tien renners. Ondanks de hartstochtelijke toejuichingen het duizend kop pige publiek strandde streekfavoriet Maarten den Bakker, de winnaar van het vorig jaar, op de tweede plaats. Bij de ama teurs ging de zege naar Louis de Koning, Voor veel profs was de koers in Oostvoome het sluitstuk van de après Tour de France periode. Morgen wacht in San Sebastian weer het serieuze werk met de wedstrijd voor de wereldbeker. Voor de renners van TVM-Farm Frites, geweerd in Frankrijk, was het een van de weinige mogelijk heden te laten zien hoe men de maand juli was doorgekomen. Bart Voskamp werkte met een aantal ploegmaten aan zijn vorm in de Spaanse Sierra Nevada. Niet zonder succes bleek in Oost voome, waar de in het Belgische Meerle wonende prof een paar ki lo's lichter aan het vertrek stond. „Het najaar wordt voor ons dan ook hartstikke belangrijk," wist Voskamp. „Daar hebben wij ons helemaal op gericht. Ik vod dat ik frisser aan de start sta, dan in de jaren die ik wél in Frankrijk mee reed. San Sebastian komt wellicht nog wat te vroeg. Maar vooral voor de Ronde van Spanje heb ik hoge verwachtingen. Mijn contract bij TVM loopt dit jaar af. Binnenkort moet ik daar maar eens met Priem over praten. "Wij komen er samen wel uit. Aan de andere kant, ik ben nu 31 jaar. Wil ik nog eens een goeie klapper maken, dan. zal het toch deze keer moeten Maarten den Bakker had er geen moeite mee, dat hij door Voskamp werd verslagen. „Bart reed ge woon goed vandaag," was het nuchtere commentaar van de Ne derlands kampioen. „Het is voor mij belangrijk dat ik mij weer be ter ga voelen. Van de week heb ik drie dagen vrij genomen zodat eens kon genezen van die ver koudheid die ik sinds de Tour on der de leden had. Van mij hadden die criteriums best wat langer mo gen duren. Ik vind het een goeie aanloop naar het naseizoen. En ik heb het niet zo slecht in die koer sen gedaan. Eerste in Steenwijk, derde in Heerlen en vandaag hier in Oostvoome tweede. Belangrijk toch voor je erelijst, maar belang rijk ook voor wat ga komen." Bij de amateurs bleken de Giant- renners ook nu weer de koers goed in de hand te hebben. Na de gebroeders Edward en Arthur Fa- renhout was dit keer Louis de Ko ning aan de beurt. De dne 'Giantjes', maakten deel uit van een kopgroep van tien renners. Ontstaan vooral door de aanrü- Iende de acties van de distr s- kampioen Nico Vuurens, Onaer aanvoering van Louis de Koning zouden nog eens zes renners aan sluiting vinden. „De broers Fa- renhout hadden beloofd dat zij vandaag voor mij zouden rijden," genoot De Koning na afloop. ItNa Charlois begin juni had ik geen koers meer gewonnen. De laatste week voelde ik mij weer beter, maar de overwinning bleef uit. Tot vandaag, ai had het nog wel de nodige voeten in de aarde. In de finale reden er nog drie man weg. Het is dat Edward Farenhout het gat voor mij dicht reed, anders was het gebeurd." Bij de vrouwen ging de zege naar Andrea Bosman. De Rotterdamse, die in het vop^a^]*# een keersongeluk zwaar gebisseerd raakte, versloeg in de eindsprint haar medevluehtster en Leontien Zijlaard van Moorsel, die met de overwinning van haar stalgenote net zo blij was. Ronde van Oostvoome, Profi: 1 Bart Vos kamp (Meerle), 2 Maarten den Bakker (Heenvliet), 3 Jan Svorada (Ita), 4 Höbie McEwen(Aus),5 John den Braber (Rotter dam), 0. Jan Horcyk (Mynsherenland), 7. Michael van der Wolf (Ridderkerk), 8 Mi- quei van Kessel (Ter Aar), 9. Harm Jansen CAlmcre), 10. Enk Dekker (Hoogstraten), 11. Geert Omloop (Bel), 12 John Talen. (Spijkemsse), 13 Jans Koerts (Baarle Her tog), 14 Martin van Steen (Dongen), 15 Aart Vierhouten (Oud-Turnhout), 16 txido Amateurs; 1. Louis de Koning (Zwarte- waal), 2. Enk Bos (Rotterdam), 3. Nico Vuurens (Meerkerk), 4. Arthur Parenhout ^(Hekelingen), 5. Theo Akkermans(Woens- gward;F^eni^t(?uid]aid>,?iRLnaldRoos .(Zoeremeer^Si, LexNêderlof (Gc^come) ËiWel van Duk (Spykerusse), 11. Jan Goedencorp (Oudenhoorn), 12 Gerhard Kiynhout ('s-Gravendeel), 13, Wim Olden burg (Uitwijk), 14 Richard Vïsseher (Zoe- termeer), 15. Perry Bothof (Zwyndrecht). Vrouwen: 1. Andrea Bosman (Rotterdam), 2. Leontien Zijlaard van Moorsel (Rote- trdam), 3. Debby Mansveld (Gasséltemj- veen), 4 Manei van Scheppingen (Uit hoorn), 5 Knsty Miggels (BaLfeld), 8, Sissy van Alebeek (Rotterdam), 13. Joyce van der Nuift(Spijkerosse), 16 Annuska van Vlaan deren (Hellevoetsluis) BartVoskamp hoogst op het erepodium in Oostvoome. gefinishte kaarten den Bakker Jan Svorada die derde werd. FotoJohn de Pater Amsterdam Voor het Marokkaanse tennis zou het fantastisch zijn als er m de finale van de Groisch Open twee Marokkanen tegenover elkaar zouden staan. Dat vindt Younes El Aynaoui, met zijn 27 jaar de vaandeldrager van de No ord-Afrikaanse tennisna- tie, die gisteren doordrong tot de laatste vier met een overwinning van 6-1 64 op de Braziliaan Fernando Meligeni. Maar daarvoor is nog wel heel wat nodig. Om te be ginnen moet Hicham Arazi de prestatie van El Ay naoui vandaag zien te evenaren in zijn kwartfinale tegen Lapentti, „We hebben het erin de kleedkamer over gehad. Het zou de eerste keer zijn en een gewel dige stimulans betekenen voor het Marokkaanse tennis," aldus El Aynaoui. Dan zouden beiden nog door de halve finales heen moeten komen. Daarvoor moet de Marokkaanse nummer één zaterdag nog afrekenen met de 19-jari- ge Rus Marat Safin, Die won gisteren ondanks een pijnlijke elleboog van de Fransman Amaud diPas- qua!e:7-6 (8-6)0-6 64. Een jochie van een jaar of twee met een stevige krul- lebol gooide intussen de aarde uit de plantenbakken in de persk' er op de grond. Het was het zoontje van El Aynaoui, die nooit zonder vrouw en kind op reis gaat. „Voor mij is dat de ideale combinatie. Op de baan ben ik tennisser. Daarbuiten huisvader." Eindhoven De Nederlandse Tafeltennisbond (NTTB) heeft er vertrouwen in dat bondscoach Peter Engel na de WK tafeltennis zal aanblijven. De Duitse trainer het de laatste tijd herhaaldelijk weten zichna het toernooi op zjjn positie te willen beraden. Wel wil de hij eerst nog een gesprek met de bond. Dat.'ge- sprekkomt er, en voorzitter Raymond Gradus van de NTTB stelt zich positief op. „Ik heb er alle vertrouwen in dat we er uitkomen," zei hij gisteren. De kvrestie-Diana Bakker was voor Engel de voornaamste reden om te twijfelen aanzijn toekomst Hij had haar voor de WK uit de selectie ge zet omdat ze door een vakantie een gedeelte van de voorbereiding zou missen. De arbitragecommissie van de bon d tikte hem vervolgens op de vingers door te bepalen dat Bakker toch naar de WK mocht. „Als ik mijn eigen selectie nietmeer mag maken, wat moet ik dan nog," vroeg Engel,zich af. Ook de be perkte (financiële) mogelijkheden zitten de Duitser dwars. Maar daar kan wellicht wat aan gedaan wor den. „Gezien het succes van de WK kunnen we mis schien extra geld besteden," voorzag Gradus. De kwestie-Bakker vindt Gradus geen reden voor Engel om op te stappep. „De arbitragecommissie heeft alleen een ander oordeel geveld omdat de WK op korte termijn werden verplaatst van apnl naar au gustus. tn mijn optiek is het niet zo dat' het selectie beleid van de NTTB inhoudelijk ter discussie is ge steld." Hoogspringer Javier Sotomayor heeft ont kend ooit verboden middelen te hebben gebruikt. De Cubaanse atleet werd woensdag geconfronteerd met een positieve dópingtest tijdens de Pap-Amerikaan- se Spelen in Winnipeg. In zijn urinestaal werden spo ren van cocaïne aangetroffen. „Ik ken cocaïne alleen uit films," zei Sotomayor gis teren in een interview met de Granma, het dagblad van de Cubaanse communistische partij. Jk ben er zeker van dat hier sprake is van manipulatie. Ik weet niet hoe en waarom, maar ik ben het slachtoffer ge worden van een complot. Ik heb geen verboden mid delen nodig. Ik gebruik niet eens extra vitamines. Ik kan over 2,30 meter springen zonderde nachtte heb ben geslapen." De Viaardingse voetbalvereniging HVO kan 100.000 gulden, tegemoet zien van de gemeente Vlaardingen. De eer steklasser heeft het geld nodig voor de bouw van extra kleed ruimte. HVO heeft negen kleed kamers, maar gezien de grootte van de vereniging moeten er drie kleedkamers bij. De kosten van de bouw bedragen 161.150 gulden. HVO betaalt zelf61.000 gulden. VlaarfïnganDe honkballers van Holy spelen zaterdag 14 augustus om vijf uur thuis tegen Bullfigh ters. Het duel stond gepland voor het afgelopen weekeinde, maar Bullfighters belde af, omdat het niet voldoende honkballers op de been kon krijgen. Sportagenda Tips kunt u doorgeven aan de sportredac tie. De sportredactie is telefonisch bereik- baar onder 010-2132700 (fax:öl(M755227). VRIJDAG 6 AUGUSTUS SOFTBAL: ISOOSchiedam-Bravesftii) VOETBAL. Amstel Gap: 19,30 Excelsior Maassluis-Donirecht'90. ZATERDAG 7 AUGUSTUS SOFTBAL: 17 00 en 1840 Schiedam- Ducks VOETBAL Schiedams Voetbalkampioen schap: 1430 WK-Excebior^O, 14,30 De- reos-Spalaad, 14-30 PPSC-Hermes DVS, 14.30 HBSS-GTB Oefenduels: 1130 Schip luiden-Hoekse Boyi, 14.00 DRGS-WOR2, Cion-DVO'32,14 A0 MW27-SCVoome ZONDAG8AUGUSTUS CRICKET; 11 (X) ExceUior'20-Hermes DVS. HONKBAL: 1430 Holy-Braves TENNIS: Finales VLTC (Vlaardingen), BI (mannen), B2, Cl, C2, Dl, DI-25+, 02 VOETBAL Oefenduels: 14.00 Kion-VFC, 14 00 Lyra-MSV71,12,00 Naaldwijk-Fortu- Rotterdam - - De Nederlandse tennisbond brachtonlangs ter gelegenheid van het hon derdjarig bestaan een jubile umboek uit. In deze uitgave werd nagenoeg geen aan dacht aan de eredivisie van vorig jaar besteed. Dat was misschien maar goed ook, want de competitie van 1993 was niet de meest feestelijke uit de vaderlandse tennisge- schiedenis, De acht clubs lagen vanaf de eer ste speeldag niet alleen met el kaar, maar ook met de KNLTB in de clinch. Het regende protesten en beroepszaken over speelge rechtigde tennissers, verkeerde namen en ontbrekende pasfoto's opwedstnjdpasjes. Twaalf maanden later is het ho pen op betere tijden. De clubs hebben met elkaar goede afspra ken gemaakt, maar of die afspra ken allemaal worden nagekomen moet worden afgewacht. Zo heb ben alle clubs een basisteam bij de tennisbond opgegeven. Debu tant TV Topspmners uit Ensche de presenteerde Ruxandra Drago- mïr als één van de speelsters. De Roemeense zou echter met alle wedstrijden by de formatie van de voormalige Halfweg-coaeh Fbp van Betuw spelen, omdat zij zich in Amerika voor een toernooi had ingeschreven. Sommige clubs spraken al voordat er maar één bal was geslagen over competitie- vervalsing. Nu is het afwachten of Dragomir daadwerkelijk in actie zal komen. De nummer 26 van de wereld werd in het verleden ook al eens door Van Betuw bij Halfweg Halfweg coach Rob Mentinkzlet de nieuwe competitie volvertrou moet; We hebben op pa pier een bo- vengemid deldteam. aangekondigd, maar schitterde telkens door afwezigheid. Tóp- spinners heeft inmiddels voor alle zekerheid de Argentijnse Fed Cup-speelster Paola Lorena Sua- rez aangetrokken. Over de samenstelling van het team van Estron/Halfweg bestaan al lang geen twijfels meer. Lubomira Bacheva, Deboy Haak, Fiemon Sluiter en Ralph Kok zun de vertrouwde gezichten bij de Spijkenisser formatie. De Spaanse Eva Bes en Fernon Wi- bier nemen de plaatsen in van Pe tra Kamstra en de Griek Vassihs Mazarakis. „Wij hebben een redelijk sterk team," oordeelt Halfweg-teamma- nager Kees van Veen. „De doel stelling blijft het halen van de play-offs. Daar is alles mogelyk. De eredivisie heeft mij vorig jaar veel energie gekost, Eén van de afspraken met de clubs is dat de spelers uit het opgegeven basis team met meer him pasjes voor aanvang van de wedstrijden hoe ven te tonen." TV Halfweg beschikt over een sterk tno vrouwen. Lubomira Ba cheva stond deze zomer al by de beste honderd speelsters van de wereld. De25-jarige Bulgaarse de buteerde vong seizoen uitstekend in de eredivisie. Ook Eva Bes lijkt goed m vorm, want de nummer 166 van de wereldranglijst won i vorige week een 50.000 dollar- toernooi in Spanje. Debby Haak veroverde afgelopen zondag de nationale titel in het enkel- en dubbelspel Zelfvertrouwen „Ik ga er vanuit dat ik alleen in de dubbel in actie zal komen," meent de Strijense Haak (22). „Bacheva en Bes zijn natuurlijk van een ho ger niveau, maar ik ben er klaar voor. Zo'n Nederlandse titel is al tijd goed voor het zelfvertrou wen." Raemon Sluiter is wederom de kopman van de Spijkenisser for matie, die de thuiswedstrijden op Racketcentrum Halfweg aan de Einsteinweg afwerkt. De 21-jarige Rotterdammer verkeert na de Challengertoeinooizege in Bristol en zijn goede optreden tijdens de Groisch Open in de vorm van zijn leven. Fernon Wibier en Ralph Kok, die beide met full-time ten nis zijn gestopt, zorgen voor de nodige ervaring. „We hebben op papier een boven gemiddeld team," meent Half- weg-eoach Rob Mentïnk. „Je blijft altijd afhankelijk van de vorm van de spelers. Daarom kan ik vooraf alles moeilijk inschatten. Halfweg zal van de eigen kracht uitgaan en zich zeker niet aan de tegenstanders aanpassen. Be langrijk is dat iedereen fit blijft. Over de opstelling ben ik nog niet uit Zeker de dubbelcombinatjes staan nog niet vast." De thuiswedstrijd van Halfweg komende zondag tegen Groene- kan wordt een pikant duel voor de Barendrechter, die vong seizoen als coach bij de Utrechtse tegen stander op de bank zat De Belgi sche Laurence Courtois - 80ste op de WTA-ranking - en James Sekulov zijn de troefkaarten van Groenekan Raemon Sluiter kan zondag zijn borst nat maken tegen Sekulov, die vorige week tijdens het ATP- toemooi van Los Angeles een ge weldige indruk achterliet De 22- jange Australiër doorstond eerst dne partijen in de kwalificaties en versloeg vervolgens in het hoofd toernooi gevestigde namen als Martin Damm, Thomas Enqvist en Michael Chang. Uiteindelijk stopte niemand minder dan Pete Sampras in de halve finale de ze gereeks van Sekulov. De eredivisie bestaat uit acht teams, die in slechts twee weken een halve competitie afwerken. De nummers één tot en met vier plaatsen zich voor de paly-offs op zaterdag 21 en zondag 22 augus tus op het park van Amstelpark ia Amsterdam. In de eredivisie wor den geen gemengd-dubbelspelen afgewerkt. Om elf uur wordt met de vrouwen-enkelspelen begon nen. De toegang voor alle compe titiewedstrijden is gratis. Propramm&EstronrtV Halfweg. Zonflag 8 augustus: iïalftveg-Groenekan (Laurence Courtois, Stephanie Devüie, James Seku lov, Mare Merty), dinsdag 10-8: Popeye Gold Star-Halfweg (Leanne Baker, Susan- ne Tnk, Phillipo Messon, Marcel Reuter), donderdag 13-8 De Manege-Halftreg (Kim Clysters, Flora Perfetü, Maaike KoutstaaL Jan Frode Anderson, Martyn Bok), zater dag 14-8 Hoorn-Hal fweg (Natas cha de Kra mer, Hennêtte van Aalderen, Tamara Rol- lenberg, Eddy Bank, Melle van Gemerden), sondag 15-8: Halfweg-Doetinchem(Hanne- ke Ketelaars, Noelle van Lottum, Lea Ghi- rerdi, Martyr. Bejgnr.'cr, Thicny Cham pran. Grant Doyle), dinsdag 17-8: Amstel- park-Kalfweg (Kim de Weille, Stephanie Rottier, Michelle Gerands, Martin Verkerk, Melvm op der Heyde), donderdag 19-8 Halfweg-Topspinners (Ruxandra Drago mir, Lottie Seelen, Paola Lorena Suarez, Stephanie Gomperts, Nicolas Couteiot, Je roen Heinhuis, Enk Brumraer, Vasihs Ma zarakis) Schiedam Hermes DVS en Excelsior'20 spelen slechts een bijrol in de nationale cncketcompetitie, maar wanneer de twee Schiedamse hoofdklassers el kaar treffen, kunnen de vonken er vanaf vliegen. Zondag is het weer zover. Excelsior'20 ontvangtiom elf uui de stadgenoot en heeft het nodige georgani seerd om de krak er meer cachet te geven. De winnaar van het duel komt twee punten los van de verliezer. Hermes DVS en Excelsior'20 staan m punten namelijk precies gelijk: 14-12. De dubs ken den een tegenovergesteld competitieverioop. Excel sior'20 begon goed, maar zakt de laatste weken steeds verder weg terwijl Hermes DVS in de eerste competitieweken nederlaag op nederlaag stapelde, maar door een overtuigende zegereeks de stadge noot weer heeft achterhaald. Twee keer eerder dit seizoen stonden de twee rivalen tegenover elkaar. Op 31 mei werd Hermes DVS van een afstraffing op eigen veld gered, Excelsior'20 had 239 runs bij elkaar geslagen en Hermes DVS stond op het bepaald niet indrukwekkende 39 voor 4 toen re gen verder spelen onmogelijk maakte. Twee weken later trok Excelsior'20 de wedstrijd alsnog naar zich toe. Zo makkelijk als het toen ging, zo eenvoudig zal de Thurlede-club het zondag niet krijgen. Hennes DVS is in de winning mood en is niet van plan Excel sior'20 terug in het zadel te helpen. - Ton van Duijvenbode, Nederlands kam pioen bij de veteranen verschijnt maandag aan de start van de 35ste wielerronde van Maassluis. Hij is een van de zestig deelnemers die vanaf kwart voor zes veertig kilometers voor de kiezen krijgen. De or ganiserende wielervereniging RCMD De 'Coureur heeft met Paul Robijn en Mark Brouwer een paar ijzers in het vuur. Om zeven uur beginnen de amateurs en de cyclo- sportieven aan de tachtig kilometer. De uitslagen van de ronden van Vlaardmgen, Schiedam (26 sep tember) en Maassluis worden in een algemeen klas sement verwerkt. Ferry Bergwerff uit Maassluis neemt daann na de ronde van Vlaardingen een keu rige derde plaats in achter Jaco Bouwer (Gouda) en Jean Pierre Verstraten (Roosendaal), Andere Maassluizers die een gooi doen naar de over winning zijn: Edwin Bergwerff, Iwan Jonkman, Pe ter Jordaan en Martin Schouten. Start en finish van de ronde zijn in de Keueheniusstraat

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1999 | | pagina 2