Bewoners van de Stationsstraat lopen beloofd voordeel mis Bewonersvereniging wil gesprek over mislukt energie-experiment 'Regen alleen maar goed voor bloemen' Liesveldviaduct op de schop Nieuwe voorstelling van Roth zet de toeschouwers flink aan het werk Agenten met moker bedreigd Bestuurders rijbewys kwijt Met auto tegen bankgebouw Bouwdorp voor jeugd Maassluis Taxichauffeur beroofd van portemonnee Spookrijder aangereden Fietsenheler H aangehouden h Maandag 9 augustus 1999 Schiedam De Bewonersveréniging Schiedam Oost (BVSO) wil een gesprek met de gemeente, verhuurder Woonplus Schiedam en ENECO over het mislukte energie-experiment in het appartementencomplex in de Stationsstraat. De voorde len bij de stookkosten die de bewoners bij het betrekken van de woningen zijn voorgespiegeld, zijn nooit waargemaakt, schrijft de BVSO in een brief aan het Schiedamse college. De bewoners zijn hun financieel voordeel misgelopen doordat de diverse snufjes op het gebied van de energiebesparing het af lieten weten. Het laatste voorbeeld hiervan is het stilzetten van de warmtekrachtcentrales twee jaar geleden door de toen malige exploitant ONS. In het wooncomplex dat de Sta tionsstraat, Reaumurstraat en de Celsiusstraat beslaat, zijn in 1987 op voorspraak van toenmalig wet houder Chris Zijdeveld, naast de al aanwezige hoge rendementske tel ook twee warmtekrachtcentra les geïnstalleerd. Daarbij werd ge bruik gemaakt van een fikse sub sidie van de landelijke overheid. De installatie zou een forse daling van tie stookkosten in de hand werken, waardoor het milieu weer minder belast zou worden. En een mooi voordeel voor de bewoners was dat de stookkosten omlaag zouden gaan. De centrales wek- Schiedam Twee Schiedammers van 16 en 22 jaar hebben zich za terdagavond verzet tegen hun ar restatie. Agenten wilden de twee op de Hotterdamsedijk in hun woonplaats bekeuren, omdat ze zonder helm op een brommer re den. Het tweetal protesteerde agressief tegen dè bekeuring. Toen de politie hen daarom wilde arresteren, greep de 22-jarige Schiedammer naar een moker en dreigde daarmee te slaan. De agenten konden hem overhalen de moker los te laten. Dé twee zijn daarna alsnog meegenomen naar hetbureau. Maassluls/Vlaardlngen Een 40* jarige Maassluizer is zaterdag nacht rond half twee zijn rijbewijs kwijt geraakt, omdat hy '/toer in vloed achter het stuurat. Op de Witte Zee op industrieterrein Nieuwe Waterweg liet dt politie de mart een blaastest doen. Om het exacte promillage te weten te kooien, is de automobilist meege nomen naar het bureau. Daar bi&k hij 1,55 promille alcohol in zijn bloed te hebben, waardoor hij zijn','.rijbewijs moest inleveren. Justitie moet nu beslissen of en wanneer hy dit terugkrijgt. Ook o^in Q3.iorjrtü y7|Qflwlinrfpr rwrtöot dit weekeinde zijn rijbewijs inle veren. Hij werd afgelopen nacht betrapt met een promillage van 1,5. De politie in Vlaardingen heeft ook twee mensen beboet met 390 gulden voor rijden onder invloed. Schiedam Door nog onbekende oorzaak verloor zaterdagavond een 21-jarige automobilist uit Rot terdam op de Broersvest de macht over het stuur. Hij raakte daar door, van de weg, reed tegen een paal aan en stond tenslotte stil te gen de gevel van een bankge bouw. De man liep by het ongeluk geen lichamelijk letsel op. Maassluis Kinderen tot 13 jaar uit Maassluis kunnen zich volgen de week uitleven in een speciaal bouwdorp, dat op de ijsbaan langs de Vlaardingsedijk wordt neerge zet. Het bouwdorp is er var. dins dag 17 tot en met zaterdag 21 au gustus en wordt georganiseerd door het wijkbeheer van de ge meente Maassluis. Voor twee gul den per dag kunnen de kinderen van tien tot vier uur terecht. Er zijn activiteiten als vlot varen, schminken, klimmen, skaten, vlechtjes maken, spijker slaan en disco. En natuurlijk hutten bou wen. Op de laatste dag kunnen de bouwers spelen in hun zelf gefa briceerde dorp. ken namelijk stroom op waarbij warmte vrijkomt. Die warmte wordt vervolgens gebruikt om de 193 appartementen in het com plex te verwarmen, terwijl de op gewekte stroom wordt terugge kocht door de ONS. De centrales zijn echter twee jaar geleden uitgeschakeld zonder dat de bewoners van het complex Sta* tionsstraat/Reaumurstraat daar over zijn ingelicht. En daardoor hebben deze bewoners zonder het te weten jarenlang meer energie kosten betaald dan hen aanvan kelijk was voorgespiegeld. Want de BVSO stelt dat de hoogrende mentsketel op een duurdere wijze warmte levert dan de twee warm tekrachtcentrales. „De bewoners is een goedkopere vorm van ener gie beloofd," zegt J, Freyee van de BVSO. „Maar wat ze nu hebben is een dure vorm van stoken. Toen malig wethouder Zijdeveld expe rimenteerde met nieuwe vormen van energievoorziening en de mensen in het wooncomplex zit ten nu met de erfenis hiervan." Per jaar wordt de bewoners nu ruim dertig gulden door de neus geboord. Dit lijkt op zich niet zo'n groot bedrag, maar als het wordt vermenigvuldigd met het aantal woningen (193) en de periode dat dit nu al aan de gang is (zo'n vijf tien jaar) dan telt dit op tot een be drag van 86.000 gulden. „Maar be halve de misgelopen besparing ligt er ook het feit dat de bewoners destijds fout zijn voorgelicht," zegt Freijee. „Er werd hen een energiezuinige woning en lagere stookkosten voorgehouden. Maar wat ze nu hebben is een conven tioneel woningcomplex met con ventionele blokverwarming," De problemen met de stookkos ten zijn niet de enige tegenvallers die de beheerder en de bewoners van het blok in de loop der jaren voor de kiezen hebben gekregen. Al vanaf de oplevering in 1985/86 zorgen de technische snufjes die voor laag energieverbruik moes ten zorgen, voor tegenslagen. Zo bleek al snel dat de woningen niet goed geïsoleerd en niet kierdicht waren. Hierdoor zitten de bewo ners van de begane grond, veelal ouderen, 's winters met koude voeten. Verder bleek ook de af zuig- en inzuiginstallatie niet goed te werken. Zo kon het gebeu ren dat de afvalgassen uit het ke telhuis het ventilatiesysteem wer den ingezogen en zo voor een slechts klimaat zorgden in de wo ningen. Bovendien was de instal latie waarmee frisse lucht de wo ningen in werd ingezogen ver keerd aangelegd. Hierdoor be reikte de frisse lucht de ruimtes waar verversing gewenst was, de woon- en slaapruimten, niet. In de jaren tussen 1989 en 1997 zijn verschillende maatregelen genomen om de problemen in het wooncomplex op te lossen. Het re sultaat van deze operatie is dat er nu een conventioneel woonblok staat aan de Stationsstraat waar alle technische snufjes op het ge bied van energiebesparing zijn weggerenoveerd. de publieke belangstel ling wat te gen, maar dat kort ook met anders met zoveel regen. Op andere was het weer van belang langs de vaar wegen. Orga nisatie en toeschou wers toonden zich meer dan tevreden over het Varend Corso. Foto Fred Dijkstra Maassluis Drie jongens van on geveer 16 jaar hebben gisteravond een taxichauffeur van zijn porta- monnee beroofd. De jongens hadden vanaf het Westeinde een taxi naar de Lijs terlaan in Maassluis-West geno men. Toen ze moesten betalen, sloeg een van hen de chauffeur in het gezicht, terwijl een ander de portemonnee uit rijn handen gris te. De buit bedroeg een paar hon derd gulden. De jongens renden weg richting het Lepelaarplant- Vlaardingen—Een 37-jarige brom fietser uit Schiedam is gister avond rond elf uur aangereden door een 20-jarige automobilist uit Vlaardingen. De bromfietser reed op het fietspad van de Van Hogendorplaan in Vlaardingen tegen het verkeer in. De Vlaardin- ger, die rechtsaf sloeg, zag hem daarom niet. De Schiedammer is met onbekende verwondingen naar het Schielandziekenhuis ge bracht. De man had geen brom fietscertificaat. Maasland Ondanks het slechte weer mag het Varend Corso van afgelopen weekend een succes worden genoemd. Dat vinden zo- Vlaardingen Wie de komende weken het Vlaardingse centrum binnen wil, zal zeer inventief te werk moeten gaan. Vanaf van daag wordt dé doorgangsroute, het Liesveldviaduct, voor al het verkeer afgesloten: auto's, bus sen, fietsers én voetgangers. De komende week is de weg in beide richtingen afgesloten. De daarop volgende weken wordt er wel één rijstrook opengesteld. Bussen en auto's zullen de ko mende dagen worden omgeleid. Tot en met '.Tijdag moeten be stuurders de binnenstad in via de MarkgraaflaanCronj éstraat, Kor te Hoogstraat en de Westhaven plaats. Vanaf zaterdag moet dat via de Burgemeester Pruissingel, de Westlandseweg en de Haflaan. Die dag vinden er tegelijkertijd met de activiteiten op het viaduct namelijk ook onderhoudswerk zaamheden plaats aan het dek van de Oude Havenbrug bij de Blokmakersplaats. Zaterdagoch tend is de brug van zes uur tot en met twaalf uur afgesloten, voor verkeer én scheepvaart. De gemeente heeft in totaal drie weken nodig om de laatste werk zaamheden aan* het Liesveldvia duct af te ronden. Ter hoogte van de Hoogwitte en Chinees restau rant Peking wordt nieuw asfalt gelegd. Daarnaast wordt ook de entree van de Hoogwitte afge maakt. Ook zullen er vrijliggende fietspaden worden aangelegd. Nu delende rijwielen het wegdek nog met auto's en bussen. Omdat die vaak met grote vaart over het via duct denderen, levert dit gevaar lijke situaties op voor fietsers. De augustus-werkzaamheden vormen de laatste etappe van de herinrichting van het viaduct. Al in 1896 maakte de gemeente Vlaardingen er een begin mee. Vooral door bewoners van het cen trum is herhaaldelijk geklaagd over de moeizame en trage afron ding van de renovatie. Tijdens de werkzaamheden blij ven de parkeergarage en de par keerdekken bereikbaar. Voetgan gers kunnen doorlopen naar de ingang van de Hoogwitte en naar het Chinese restaurant. wel de mensen die langs de water kant stonden als de organisatie die op de veilingschuiten mee voer. Het aantal bezoekers wordt geschat op ruim honderdduizend. Vooral op vrijdag waren veel men sen naar de waterkant gekomen. De eerste dag deed het Varend Corso Maasland en De Lier aan. Organisator Piet Vellekoop: „Het precieze aantal mensen is natuur lijk niet te schatten. Honderddui zend is wel een hoop, hoor. Mis schien zjjn het er maar tiendui zend geweest." Voor Vellekoop maakt het juiste aantal ook eigen lijk niet zo heel veel uit. „Het was druk en dat is het belaiigrükste." De zware regenval op zaterdag gooide wel wat roet in het eten. Er waren een stuk minder toeschou wers op de been dan vorig jaar. „Tijdens het eerste Varend Corso waren er zeker meer. Maar de ech te volhouders waren er en bleven ook onder hun paraplu staan," al dus Vellekoop. „Voor de bloemen is regen alleen maargoed," wimpelde een 52-jari- ge Poeidijker langs de kant het slechte weer met gemak weg, „Vo rig jaar was het ontzettend heet en zag je de bloemen verdorren. Nu krijgen ze water en wordt het corso alleen maar frisser van ui terlijk." In totaal deden er aan de tweede edite van het Varend Corso zestig boten mee. Even leek het erop of het er minder zouden worden doordat enkele schuiten met rao- torpech kampten. Zo werd de Theaterboot van het uitzendbu reau [mpuls op zaterdagavond uit de vaart genomen. Maar in Schip luiden lieten zij zondagmiddag la chend aan een verbaasde agent wéten er gewoon weer te zijn. Tijdens de schippersavond op za terdag werden de prijzen uitge reikt. De mooiste boot van het cor so werd Aziëland van Fides uit Maasland, een schuit waarop een rokende draak lag. Vliegendland van Prominent VDD, een boot waarop twee tomatenstartbanen waren aangelegd, Sportersland van Van den Ende diensten en Kassenbouwersland van Combi- fieur scoorden ook hoog en ont vingen tijdens de gehele vaar tocht van ongeveer zestig kilome ter het grootste applaus. In de categorie 'zeilende Westlan ders' won Nic. Sosef rort zijn schuit De Tijdsgeest de eerste prijs. Goede tweede was de boot Onze Praam van Iniergreen. By de losse deelnemers scoorden Fleuresto, de Carlton en Fresh met hun opvallende palingstro- persboot Vellekoop kijkt tevreden terug op de tweede editie van hetVarend Corso. „Ook in Delft hadden we succes. Wel was het jammer dat we by de Gist weer dezelfde route terug naar hetWestland moesten nemen. Want zeker met dit weer bleven de mensen niet wachten tot je nog een keertje langs kwam." Of het Varend Corso er volgend jaar er weer is, kan Vellekoop niet zeggen. „Maar gezien het succes en de animo moeten we er toch voor kunnen zorgen dat het Corso volgend jaar letterlijk voor de der de keer wordt gevaren." Door Edwin Cornelisse Vlaardingen Een waarschuwing voor de mensen die straks in het kielzog van regisseur Angela Ver meulen meelopen naar de kapel op het Emaus om de voorstelling 'Ashes to Ashes' bij te wonen: na afloop van het toneelstuk uit de pen van Harold Pinter zullen ze met meer vragen zitten dan op de heenweg, Mensen die totaal geen ervaring hebben met de Pinteri- aanse stijl zullen zich zelfs ver twijfeld afvragen waar ze in gods naam naar gekeken hebben. De medewerkers van Theater groep Roth hebben voor deze der de keer dat ze een voorstelling op voeren op het Vlaardingse Hoffes- tival voor een vrij recent toneel stuk gekozen van Pinter. En dat betekent dat het publiek de borst nat kan maken, dat er meer wordt verwacht dan alleen simpelweg zitten, kijken en klappen. 'Ashes tot Ashes' is geen hapklare brok toneel met een duidelijke rode draad en dito gebeurtenissen. In tegendeel. De. voorstelling draait geheel om woorden. En dan ook nog eens om de woorden die niet worden uitgesproken. Voor do bezoeker die de moeite neemi om de opmerkingen van de hoofdpersonen Devlin en Rebec ca onder het fileermes te leggen, is 'Ashes tot Ashes' vermoeiend maar zeker ook boeiend. En in ie der geval onbevredigend want na afloop van de voorstelling weetje in feite nog minder dan bij aan- Dat 'Ashes tot Ashes' veel stof tot nadenken op levert, bleek ook zaterdagavond tijdens het eten na afloop van de try out. Roth gebruikt deze methode om met de toeschouwers na afloop van de voor stelling van gedachten te wisselen. De ideeën, aan wijzingen en meningen van drie try outs worden gebruikt om het stuk bij te schaven. Foto Fred uoochant/Roet Dijkstra vang. Regisseur Angela Vermeu len, die zelf speelde in de Roth- voorsteiling 'De Meiden', beseft dat het zware kost is die de bezoe kers van het Hoffestival wordt voorgeschoteld. Bij Pinter zijn de vragen belangrijker dan het ant woord. In veel gevallen wordt het antwoord zelfs niet gegeven, dat moet 'e zelf maar uit de voorstel ling destilleren. En dat maakt het er bepaald niet gemakkelijk op. „Het is een vervreemdend stukje raakt ervan in de war ais bezoe ker," zegt Angela Vermeulen. „Maar als je de moeite neemt om erin te duiken, merk je dat het een prachtig stuk is. De woorden zim zó goed ^ekozen.*' Het vervreemdend effect van de voorstelling wordt versterkt door manier waarop het publiek naar en van de voorstelling in de kapel aan het Emaus wordt begeleid. De regisseur haalt de mensen op bij het venzamelpunt op het terrein van het Hoffestival en brengt ze in het schemer naar de lommerij- ke begraafplaats aan het Emaus. In de kapel staan twee stoelen, twee tafeltjes en twee lampen op een smetteloos wit stuk vloerbe dekking: de huiskamer van Re becca (een sterke rol van Roth- nieuweling Ilse Vegter) en Deviin (oudgediende Maurice de Jong), de hoofdpersonen van het stuk. Het publiek mag plaatsnemen aan de rand van de huiskamer, bijna met de neus op het veront rustende leven van Devlin en Re becca. Het wordt namelijk al snel duidelijk dat de emotionele Re becca getraumatiseerd is en daar door geen plek weet in te ruimen voor liefde. Haar man Devlin is de vlees geworden orde en regel maat, eigenschappen die hij ge bruikt om grip te houden op een wereld die hem steeds meer ont glipt. De twee zijn weliswaar ge trouwd maar je vraagt je af wet ze ooit heeft gebonden. Tussen de twee ontstaat een ge vaarlijk spel met toespelingen, halve waarheden en verzinsels dat alleen maar richting de onder gang kan leiden. En op het mo ment dat je dit als toeschouwer duidelijk wordt, krijgt de voyeu ristische blik aan de rand van de huiskamer een uiterst ongemak kelijke keerzijde. Tenenkrom mend en vol met plaatsvervan gende schaamte sla je het gestun tel en de onmacht van het tweetal gade om nog wat van hun relatie te maken. Een effect dat nog eens wordt ver sterkt door het eind van het stuk. Als Rebecca en Devlin de laatste woorden hebben uitgesproken, verzoekt de regisseur de toe schouwers om niet te klappen en in stilte de kapel te verlaten. Het resultaat is dat je een paar minu ten later met een uiterst onbevre digend gevoel buiten staat „Ap plaus is een vorm van ontlading," legt Angela Vermeulen uit. „Je klapt na een voorstelling en daar mee is het afgelopen, schud je het van je af. Slechts een klein deel van het publiek zal er daarna die per op ingaan. Door het publiek niet te laten applaudisseren wil len we bereiken dat het de span ning en de vragen vasthoudt." 'Ashes tol Ashes' zal voor veel be zoekers een vervreemdende erva ring inhouden die meer vragen oproept dan beantwoordt. Maar volgens de regisseur is het geen probleem als je het toneelstuk niet tot in de details begrijpt. „Het is belangrijker dat het iets met je doet "zegt ze. Een geruststellende gedachte voor de bezoekers. Ashes to Ashes wordt tijdens het Hoffestival gespeeld van woens dag 18 tot en met zondag 22 au gustus aüttwang 20.90 uur aan vang zondag 15.00 uur. Kaarten kosten tien gulden en zijn ver krijgbaar op het festivalterrein. Onder de noemer Theater achter de Schermen wordt het stuk ook opgevoerd in de Stadsgehoorzaal op 19 september cn 24 oktober, aanvang 15.00 uur. Maassluis— Een 22-jarige Maas^ sluizer is betrapt op het te kobp aanbieden van een gestolen mountainbike. De fiets, eigendom van een 13-jarige Hoekenaar, was vrijdag op de Stationsweg in Hoek van Holland gestolen. De politie trof de heler aan op het Mackayplein in Maassluis. Hij be kende dat hij het rijwiel probeer de te verkopen, maar zei dat hij de fiets van iemand had gekregen. Maartdag 9 aufudan VLAARDINGEN Grote Keik. Qpensn©cortceit Internationale orgetweekdoor Jean Boyer, 2Q.15u. ROTTERDAM Qtijdorp Huid en Haar. Informatiecentrum Kop win Zuid Deelname Informatiecentrum Kop van Zuid. Kinderboerderij de Kool Jeugctvakantiepaspoort. Maritiem Buiten- museum Jeugd Vakantie Paspoort. De Buur man 21.00 DJ. Winkelcentrum O'n Wok Vm 21.00 Braderie. Dinsdag 10 augustus SCHIEDAM Dc de 4 Molens. Boottocht Guus Kiepke met bezoek aan de Porceleyne fles te Oefft, 9.30u. VLAARDINGEN DC de Bijenkorf, rei Chi, 09.30-ll.00u. Grote Kerk. Lering l?e en 18e eeuwse Ma- Wefinstrumenten in de Zuidelijke Nededan- defi.20.15u, HOEK VAN HOLLAND Partycentrum Bos en Duin, KerkhofWeg22. Start Avondvierdaagse, vertrek vanaf 18,00u. ROTTERDAM Cnme Wilgenhof 9.00-16,00 KinderatM- teiten. Do Molenwei 09.00-16.30 Jeugdva- kantiepaspoort. BHJdorp Huid er Haar. Biij- öorp bij Ni0it Informatiecentrum Kop van Zuid 'Deelname Informatiecentrum Kop.varf; Zuid. Kinderboerderij de Kool jeugrha^an,- tiepaspoort. Maritiem Buitenmuseum Jeugd Vakantie Paspoort Nationaal Schoolmuse um 10,00-17.00 KinderspeWakel. Theater- West 14.00 Mini-workshop voor kiiWawk Dbzy22.00 Free Fair. De Buurman 21.00 £U. Recreatiecentrum Bos en Duin 18.00- 18.15-18.30 36e VW Vakantie Avondyiéf- Vóagac. Boompjeskade 2C.CC. 12.öy 15.30 Bootexcu-sie Rotterdam - Kinderdijk V.V. Circle Bus10.00-17,30 Circle bus. Ver trek Centraal Station tussen 10.15en 17.00 ieder halfuur Historische Tramlijn 10. Bioscopen T/m wo.llaug ROTTERDAM Imax Theater: "Wildfire feel the heat' (al) dag. 14-16. 'Extreme' (al) dag. 13. Africa's Ele phant Kingdom (a!) dag. 12-15. Whales' (al) dag. 11. The matrix' (16) dag. 17. The mum my'(12) dag, 19.30-22. Lantaren/Venster 1: Fjlmzomer '99. dag. om 19.30-22, bemaling van diverse films afgelo pen seizoen. 'Dance to my song" (16) dag. 19.30-22. Ven.2: Filmzomer '99. dag. om 19.30. herhaling van diverse films afgelopen seizoen. 'Festen' (16) do.vnzajo. 22. Vmu3: 'Sue'(al)dag,20. 'Maxet8obo'(16)dag.22. Ven.4: 'Black cat. White cat' (16) dag. 19.30. 'Hideous kinky* (16) dag. 22. Pathé Cinerama 1: Wild wild west' (12) dag. 15.45-18.45-21.45.CIa2: 'Cruel intentions' (al) dag. 18.30-21.15. Cln-3:'Never beentds- sed' (ai) dag, 12.30-15,30-18.30-21.30. Cin.4: Netting Hill' (al) dag. 35.10-18-21. Cin.5: 'eXistenz' (16) dag 19.30-21.45. Pathé Lumiére 1: The mummy* (al) dag 12.15-15.15*18.15-21.15. Urm. 2: The matrix' (16) dag 14.15-17.30-20.45. Urm.3: Who am i?' (12) dag. 12.30-15,30- 21. 'Pieasanwtlie' (al) dag 18,15. Lum. 4; 'Entrapment' (12) dag 15.45-18.15-21.15. Pathé Schouwburgplein 1: Wild wild west" (12)dag11,10-13.40-16.15-18.50-2130. Sch.2: 'Never been kissed' (al) dag 16,20- 18.50-21.50. Sch.3: 'Sliding doors' (al) dag 11.30-16.30-19-21.40. Sch.4: The mum- my- (12) dag 11.50-14.40-18.10-21. Sch.5: 'Netting Hill' (al) dag. 11.40-15.20- 18.20-21.10. Sch.6: The matrix' (16) dag 15.10-18.10*21.10, di. niet om 21.10. SneakPreview: "We temmende gladde jongen' (16) di. 21.30. Sch.7: 'Instinct* (12) dag 15.30-18.30-21.20. Kindemwrtlnees: Pathé Ctn.1: 'Kabouter pi op (<ai) dag 13.15. Pathé Cm.2: Jungle Jack2*(a!)d3g 13.10-16.PathéCln.4:'Mu* lan'(a!)dag. 13. Pathé Cln5: 'Baby genuises' (al) dag 12-45-14.50-17. Pathé Lnm.2: 'Jurg!eJack2'(al)dag 12.15. Pathé Lunu3: 'Dougsleftlm' (al) dag 13.15. PathéSchJ: 'Ratjetoe' (al) dag 11.20-13.20. Pathé Seh.3:'Asten*&0bel lx tegen Caesari (al) oag 14. Pathé Sch.6: 'De koningen ik' (al) dag 11-13. Pathé Sch.7:'Kabouter Plop'(al) dag 1113.15,

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1999 | | pagina 1