20 Sport Schiedamse titelstrijd begint met regen Grensrechters lopen bij Deitasport op hellend vlak Excelsior'20 trainer Paul de Roos: 'Mijn elftal is de te kloppen ploeg' Aaneenschakeling dopinggevallen in de atletiek lijkt geen toeval Tennishal en ingekorte partijen redden toernooi van VLTC Op cricketderby rust geen zegen Ducks liggen softbalsters Schiedam één duel dwars Honkballers Holy moeten weer buigen voor Braves Honkballer Mc Gwire over magische grens Engelsman favoriet op EK zwemmen niet validen SWSMC verliest ilnaie Rotterdams Dagblad MaandagS augustus 1999 Door Bart Boerop - Geklaagd over de voetbalvelden in Vlaardingen werd er vorig jaar volop. Van DVO*32 tol Deltaspcat, nergens, was het goéd. Groot was daarom de vreugde bij'Deltasport dat de gemeente eens flink in de buidel wilde tasten om het veld van de eersteklasser op orde te brengen. Duizenden guldens zijn inmid dels uitgegeven, aan het veld is een hoop gebeurd, maar het heeft voorlopig tot niets geleld. Sterker nog: het veld is slechter gewor den. De. KNVB heeft hei afge keurd. Er mag niet op gevoetbald worden. „Als je ook een$ ziel hoe het erbij ligt," treurt John de Lange, pen ningmeester van de ambitieuze Vlaardingse club. „Er zitten hele kale plekken op. Het ziet er niet Uit" Toch is niet de schaarse be groeiing er de oorzaak van dat het veld is afgekeurd. Ook al spreekt de KNVB ook daar zijn bezorgd heid over uiL De hoogteverschillen in het veld zijn voor de bond onaanvaard baar. Met name het hoogtever schil in het stuk vanaf de recla meborden tot de zijlijn is enorm, zeker een halve meter. Spelers die een corner willen nemen, moeten in.hun aanloop daarom 'een heuvel oplopen' en grens rechters lopen continu op een hellend vlak. De Lange: „Wij doen er alles aan om een goede organisatie neer te zetten. Alles is by ons prima gere geld, maar het enige dat we niet in eigen hand hebben, is het veld. En digis dan ook meteen een dra ma."" De gemeente zit danig met de si tuatie in haar maag. „Zorgvti wy ervoor dafDeltasport hoger kan voetballen, is het weer niet goed," grapt Herman Berkhout van de gemeente. Daarna serieuzer: „Ik verwacht dat wij er alles aan doen om het veld in orde te maken. Ik kan alleen maar hopen dat dat óp tijd gereed is. want ik weet niet precies wat er moet gebeuren. Ik moet de wethouder er nog over spreken en er zijn hier nogal wat mensen op vakantie, maar we zullen ons uiterste best doen." Door Bart Boerop Schiedam Lekker op een lome zomermiddag naar een pot voetbal kijken. Onder het genot van een verkoelend drankje in de zinderende zon de eerste stappen van de plaatselijke fa vorieten op het groene gras aanschouwen. Zo moeten de orga nisatoren van het Schiedams voetbalkampioenschap het on geveer bedacht hebben. Wat een tegenvaller dat de eerste wedstrijden om de stadstitei za terdag in de regen moesten wor den afgewerkt De eerste wedstrij den van het gloednieuwe seizoen eii hu al stonden de telefoons in dë bestuurskamers roodgloeiend. 'Gèat het door vanmiddag?' Ja, hëi ging door. Het luie zweet van de nog lang niet fitte voetballers vermengde zich snel met het re- géhwater dat uit de lucht miezer- Tweedeklasser WK trad op het eigen veld aan tegen debuterend derdeklasser Excelsior'20 en ging met 0-2 ten onder. De slangen die het veld in de hittegolf van water moesten voorzien, hadden diepe sporen, getrokken in het pro bleemveld van de ploeg uit KetheL Niet dat dat de reden was van het povere teamspel dat de beide ploegen lieten zien. Er is simpel weg nog onvoldoende getraind. De spelers konden elkaar nog niet goedvinden. Goedbedoelde com binaties smoorden in een web van onbegrip. Daarom was het beter ohi in dit* stadium van de voorbe reiding op de individuele presta ties van de spelers te letten. Pim van der Helm bijvoorbeeld speelde aan WK-kant een uitste kende eerstedielft.-Buffelend en sleurend over het hele veld smeet hij met zijn krachten, hetgeen hij in de tweede helft moest bekopen. WK was sowieso na rust geen schim meer van de ploeg in de eerste helft, Exeelsior'20 dat al iets meer training in de benen heeft, kon gemakkelijk het initia tief nemen en drukte de tweede klasser terug in de eigen verdedi ging- De kampioen van 4G van vorig jaar zit opvallend goed in de spit sen. Voor rust speelden Johan Hammerstein en Arne Clary s cen traal voorin. In de tweede rond gang kregen zy steun van Danny Koevermans. Wegens een kleine blessure was de topscorer niet fit genoeg voor een hele wedstrijd, maar hij maakte zijn faam waar door Excelsior naar 0-1 te schie ten. Even later gooiden de bezoe kers de wedstrijd op slot nadat Kevin Stiefel keeper Ricardo Stip kansloos had gelaten. Keeper in de spits Ricardo wie? Waar was eerste doelman Stefan van Hagen? Die liep op dat moment in de spits te voetballen. WK-trainer Gerard Heijdra wisselde in de rust drie man, maar werd in de tweede helft met een probleem gecon fronteerd toen Roy Durenkamp geblesseerd uitviel. De reglemen tenvan het Schiedams kampioen schap staan ecb.ter^6';dag,iB^Kj drie veldspelers oo'k' dë doelman gewisseld mag worden. Daarom kwam Stip onder de;:lat ien proefde Van Hagen, zon der sue-v ces overigens, zijn geluk in de spits. De eerste nederlaag dit seizoen voor VVK dus. „En het zal niet de laatste zyn keek Heijdra alvast vooruit. „Onze eerste zorg is fit worden. Dan zal het zeker beter gaan. Deze wedstrijd was zeer ge schikt om een paar dingetjes te proberen. Ik wil Robin Voets dit seizoen als diepste spits laten spe len en Jim van Oudheusden en Robin Smallggange daar qrpheen lateA draMëtó:daat; -weriüe^a^ daag nog niet helemaal- goed, maar af en toe zag het er aardig Paul de Roos, de'opvolger van Henri van Leeuwen bij Excelsi- or'2Q, was tevreden over de pres taties van zijn jongens. „Ja, als je het over negentig minuten be kijkt wel. De balcirculatie ging na rust omhoog en daardoor kregen wij meer vat op de wedstrijd. We zouden alleen nog meer over de zijkanten moeten spelen." De Roos verstopte zich niet Hij legde extra druk op de schouders van zijn spelers door te stellen: derituUen wijde te kloppen ploeg zijn." Een gewaagde uitspraak voor een oefenmeester van een elftal dat net gepromoveerd is. Schiedams Kampioenschap Poule 1: WK-Excehloriae^ Danny Koeveroans 0-1Kevin Stiefel 0-2. Demos-Spaland 3-3 (2-1). Juan Benito 1-0, de Koning l-l, Raoul Chapper Z-l, Jerry van SchijndeJ 2-2. Juan Benito 3-2, Marco Eehuis3-3, Poule 2: PPSC-Hertnes DVS 1-0 <H), Mark van den Berg 1-0- Poule 3: HBSS-GTB M (1-0). Michél van Zij)liO,AóanBoonsrnal-l. t •Glad. 90tór: .G4\r- Pim van Esschoten sitief worden bevonden door het eten van varkensvlees. Vrijman verdedigt twee marathonzwem mers die werden betrapt op het gebruik van nandrolon. Pleidooi Vrijman staat niet alleen. Een week geleden sprak een panel van de Britse atletiekfederatie Doug Walker vrij, nadat.hij afge lopen winter op het gebruik van nandrolon was betrapt Met suc ces hielden zijn advocaten het pleidooi dat de sporen van de ste- roïden afkomstig zou kunnen zyn van het eten van vlees. Voor Walker is de lucht overigens nog niet geheel opgeklaard, omdat ook de IAAF zich nog over de zaak moet. buigen. De Britse bond UK Athletics bepleit overi gens nader onderzoek naar nandrolon. Linford Christie zal allicht de zelfde advocaten in de arm ne men. In 1988 ontsnapte hij, toen de medische commissie hem vrijsprak van het gebruik van pseudo-efedrine. Vorig jaar won Christie de rechtszaak tegen de journalist John McVigar, die hem in een artikel had beschul digd van jarenlang gebruik van steroïde- Twee jaar geleden stopte Chris tie (39) en geeft nu met hordenlo per Colin Jackson leiding aan een groep jonge Britse sprinters in opmars onder de naam Nuff Respect. Bovendien verzorgt hij voor de BBC commentaar bij wedstrijden. Vooral die nieuwe rol van leider en ambassadeur van de Britse atletiek maakt de affaire voor hem zo pijnlijk. Uitgedaagd door de atleten uit zijn eigen groep, verscheen hij deze winter een paar maal op de indoorbaan, zo ook op 13 februari in Dortmund, de dag dat hjj - naar nu blijkt - 'positief werd be vonden. Christie had er veel te verliezen. tlöèctit „Het zijn de sukkels PÖ&tije pakt," zei vooraanstaand -TOC-lid Jacques Rogge, begin ju ni pp bezoek in Amsterdam. Lin ford Christie behoorde nooit tot dié categorie. Ook al werd wel ge twijfeld aan de bron van zijn sprintkracht, betrapt op doping werd hij nooit Tot nu dan. Nota bene nu zijn carrière in feite is beëindigd en hij zo af en toe voor de lol nog de spikes aantrekt „Een grap dacht hij eerst Ver volgens kwam de schok en de ontkenning. Ook al weet Christie - olympisch kampioen van Bar celona^ op de honderd meter - ook wel dat elke betrapte atleet altijd zo zal reageren, zoals hij woensdag voor de BBC zei. En zo Vermoedde gisteren de al even verbaasde Cubaanse hoogsprin ger Javier Sctomayor (betrapt op 'hët;:gebruik van cocaïne) zelfs eëfi'komplot „Ik ken cocaïne al- leeh uit films." Het gebruik van verboden mid delen leek sinds de Tour du Do- page van 1998 vooral een zaak van wielrenners. Het is een ware reeks van affaires, waardoor nu de atletiek de aandacht (weer) op rich weet gevestigd. En het zijn geen 'kleintjes' of 'sukkels' die tégen de lamp lopen. Marathon loper Julio Rey, de Europese kampioenen van Boedapest '98, Doug Walker (200 meter) en Vita Pavlitj zyn mét Christie en Soto- mayor recente voorbeelden. Mesterolon Spanjaard Rey werd betrapt op hei gebrniK van We anabole ste- roïden) mesterolon tydens de Rotterdam Marathon in april waarin hij derde werd. Over en weer beschuldigen marathontop pers elkaar al langer. De Brit Jon Brown ging daarin dit voorjaar het verst „Het probleem in het wielrennen is, dat EPO een geac cepteerd deel van de sport was geworden. Datzelfde gebeurt nu in het lange afstandslopen." Be wijzen had Brown niet, al was het maar omdat er (nog) geen slui tende methode bestaat EPO te traceren. Toch wonnen de dopingvorsers de laatste jaren terrein. Sinds Se oul '88 en de beruchte affaire Ben Johnson (stanozolol) werden de controles intensiever en ook onverwacht en buiten competi tie. Bij de krachtdisriplines zak ten terstond de prestaties aan zienlijk. Vita Pavlitsj wekte dan ook verbazing toen ze in Boeda pest de kogel naar liefst 21,89 meter stootte. Twee meter méér dan de concurrentie, een afstand in jaren niet vertoond. De Oekra- inse werd dit vooijaar prompt be trapt op het gebruik van stanozo- loL Opvallend vaak blijkt by de re cente affaires sprake van het ge bruik van nandrolon. By Chris tie, bij Doug Walker en de Britse hordenloper Gary Cadogan. Maar ook by de 'positieve' voet baller Christophe Dugarry en tennisser Petr Korda gaat het om juist deze anabole steroïden. „Toeval," zegt Rens van Kleij van het NeCeDo. Volgens hem is er geen reden om aan te nemen dat het middel plotseling popu lair is onder atleten. „Nandrolon is de laatste tijd vaker in het nieuws, dat klopt Maar daar hoeft verder niets achter te wor den gezocht" De verhalen als zou nandrolon langs 'natuurlij ke' weg in het lichaam komen, geloofthij niet. Nandrolon Uitgerekend Emile Vrijman, tot afgelopen najaar directeur van het dopingcentrum, denkt daar anders over. In het Algemeen Dagblad van gisteren zei Vrij man - tegenwoordig advocaat - te willen aantonen dat sporters po- Door Bas van den Berg Johan Ham merstein is laat Ron Huijsman zijn hielen zien en Is op wegnaar het doel van WK. Ray mond Weber kijkt gespan nen toe. Foto Peter Molkenttoer Vlaardingen Het zomerse decor bij het tennistoernooi van het Vlaardingse VLTC werd dit week einde wreed gestoord door onver wacht slecht weer. De organisatie had het aangedurfd om boven het maximum aantal spelers uit te ko men dat gezien de weersverwach ting weinig risico met zich mee bracht. Wel moesten vrijdag twaalf partij en bij tennisclub Holy worden on dergebracht, maar dat vormde geen enkel probleem. Maar zater dag moesten de spelers in allerijl tennishal Kethelhaee in en een dag later werden de partijen zelfs tot een uur ingekort. Daar kwam wat rekenwerk aan te pas, maar uiteindelijk konden alle 307 par tijen worden gespeeld. Het jaarlijkse VLTC-toemooi is misschien niet het grootste ten- nisevenement, maar wel een van de gezelligste. Dat Wouter Ko ning, vroeger lid van VLTC en nu van Holy, winnaar werd, was geen verrassing. Andere finalist Jeroen van Assendelft tobt al lange tijd met een geblesseerde arm en moest na een 64 achterstand in de eerste set opgeven. Wouter Ko ning kwam in de finale door van Michel Vermeeren te winnen in 7- 5,6-2 en te zegevieren over Mauri ce Kramer in 6-2,6-0. Bij de vrouwen enkel B2 ging de overwinning naar Pauline Wong. Het Vlaardingse tennissterretje, dat op de tennisschool zit in En schede, zegevierde over Anne- mieke Struyk in 6-0,6-0. Desi van Otterloo won zowel in het vrouwenenkel Dl als D2. De fina les won zij van Bea Akerboom en Carolien Wessling, in beide geval len in 6-0, 6-3. Ingmar van der Wiel presteerde dat ook, maar dan in het mannenenkel C2 en Dl. In beide finales versloeg hij Davy Visser in respectievelijk 6-1, 6-2 en 6-1,6-3. In het vrouwendubbel Cl waren Conny Jonkman en Ruby Beste man niet opgewassen tegen het duo Kim de Haan en Kelly van Rooyen. Conny Jonkman, die vroeger bekendheid genoot als softbalster van Schiedam verloor met Ruby Besteman in 7-5,7-5. Schiedam Opnieuw kreeg de ontmoeting tussen de cricketers van Hermes DVS en Excelsior'20 geen winnaar. In mei stonden de ploegen voor het eerst tegenover elkaar, maar net als gisteren gooi de regen roet in het eten. De spor- ters mogen het binnenkort weer proberen en het is te hopen dat ze er dan meer spektakel van ma ken, want gisteren was het niet veel. Wat een ouderwetse en gezellige cricketderby moest worden werd een vervelende vertoning. Excel sior'20 had met een buitenbar, een haringtent en een speeltent voor de kinderen, zijn best ge daan om wat van de glans van de voorgaande derby's terug te krij gen. Grote spelbreker in dat streven was echter het weer. Geregeld moesten cricketers en publiek de kantine in om te schuUen. Na de thee moest er zelfs een uur lang gewacht worden tot de weergoden een spelhervatting toelieten. Ex celsior '20 verliet uiteindelijk met 196 all out het veld. Door de aanhoudende regen moest het duel ingekort worden tot 35 overs. Excelsior'20 had de 196 runs in 53 overs gescoord. Aan Hermes DVS de taak om in 35 overs 130 (196 gedeeld door 53, maal 35). Met 126 voor 6 leek Her mes DVS aardig op weg, maar stak het hemelwater een stokje voor een goede afloop van het duel. Umpire David Blake wist de situa tie als volgt uit te leggen. „Her mes DVS moest 130 runs maken om de wedstrijd te winnen, maar dit werd weer doorkruist door een andere regel. Die bepaalt name lijk dat een ploeg minimaal 35 overs gespeeld moet hebben om een rechtsgeldig eindtotaal te krijgen. Door de aanhoudende re gen was er geen tijd meer om dat aantal overs te halen. Daarom moet het hele duel overgespeeld worden." De door regen getergde wedstrijd was door de vele onderbrekingen weinig aantrekkelijk. Alleen de prestaties van Luuk van Troost waren het aanzien waard. De ge routineerde speler van Exeelsi- or'20 wist zijn concentratie te be waren en sloeg uiteindelijk (met onder meer vyf gigantische zes sen en vyf vieren) 84 runs bijel- kaar. Voormalig softbalster ConnyJonk man deed met Ruby Beste man een gooi naardetrtelin het dubbel Cl. In deflna Ie werd het tweetal de zet door Kim de Haan en Kelly van Rooyen. Foto SchiedamDe softbalsters van Schiedam hebben de dubbele ontmoeting tegen Dueks uit Boxtel gewon nen. De Schiedamsen hadden alleen in de eerste wedstrijd moeite met de opponent: 3-1. Het tweede duel werd in zes innings beslist: 12-2. Schiedam blijft door de zeges ranglijstaanvoerder van de kampioens- groep in de eerste klasse. Op papier was Ducks (voorlaatste in de groep)een ge makkelijke tegenstander, maar coach Leo Buiteman liet zich door de cijfers niet in de luren leggen. „Ducks had zich speciaal voor deze ontmoeting ver sterkt met ervaren ex-hootdklassespeelsters. Ik wist dat we het niet cadeau zouden krijgen." Dat bleek al bij het begin van de wedstrijd. Door de regen kon er zaterdag niet om vijf uur worden begon nen. Er werd overwogen het duel naar zondag té.vfiCrj plaatsen, maar daar hadden de gelegenheidsspeel sters die van ver moesten komen geen zin in. Daar om werd er na enig uitstel toch begonnen. 'JL.,/; Ducks schoot uit de startblokken en nam in de eerste inning een 04 voorsprong. Schiedam had lange tijd geen antwoord op het gooien van Klaar ten Meer. Pas in de vierde inning mepte Marieke Hassink de bal weg voor een driehonkslag. Na nog een paar honksla- gen nam Schiedam een 2-1 voorsprong die in de vijf de inning met nog een punt werd uitgebouwd. Als de slagploeg niet optimaal functioneert, kan Schiedam altijd nog terugvallen op de solide verdedi ging. Het sterke gooien van Elske ten Hoope werd gekoppeld aan een foutloos spelend veld. Ook in het tweede duel dat ruim werd gewonnen, was het veld foutloos. In de eerste inning van die wedstrijd nam Schiedam meteen een 4-0 voorsprong. De slagploeg wist wel raad met de ballen van Maaike de Hoorn. Het slaggeweld van Schiedam werd be kroond met homeruns van Marloes Pameier en Mar- tine Zoetmulder. Buiteman: „Volgende week zater dag spelen we tegen Onze Gezellen. Daar willen,we. ook graag van winnen, want we nemen de punten mee naar de play-offs en daaraan willen we met eep; zo groot mogelijke voorsprong beginnen." oimq Vlaardingen „Wat het in met Braves, weet ik niet, maar we hebben altijd moeite met ze," verzuchtte Holy-coach Danny Rossoni nadat zijn honkballers met 3-7 van de Gouwenaars hadden verloren. Eerder dit seizoen was de Goudse ploeg al te sterk voor Holy en ook gisteren ging het mis, „Ik miste beleving bij mijn spelers. Maar liefst zeven spelers wisten aan slag helemaal niets te presteren, geen enkele honk- slag. Dat is natuurlijk veelzeggend. Ikzelf sloeg trou wens ook nul uit drie." De enige die zich met de knuppel onderscheidde, was Rob Meijers hij werkte zich drie keer op de honken. .-i-rs-* Holy stribbelde lang tegen. Een ^achterstand werd langzaam weggewerkt, In.de.,vijfde inning, kwam Braves op 2-3 en in de zevende gmg hei-helemaal mis. Pitcher Stefan Droog kreeg twee 'twcehonksla- gen om zijn. oren en werd op de heuvel afgelost door de coach zelf. Het leed was.pj geschied. Braves ka- chelde door naar 2-5 en later zélfs'naar. 2-7. Een goed bericht uit het Holy,-kamp was contract verlenging van Rossoni. 'moéten,jopg,'wat, punten en komma's gezet worden, maar de coach heeft voor een jaar bijgetekend. „Op vandaag na, is de sfeer al tijd goed. Hoeveel coaches worden op de verjaardag van de spelers gevraagd? Bij ons is dat wel zo. We doen trouwens veel samen, feestjes, barbecues. Het moet zich alleen nog beter vertalen in het halen van- punten op het veld." Holy ziet door de nederlaag het gat met koploper Zwijndrecht groeien. Over twee weken moet Holy in een dubbele ontmoeting aantreden tegen de rang- lijstaanvoerder en kan het gat gedicht worden. St Louis Mark Mc Gwire heeft zich ais zestiep^e- honkballer bij de 500-homerun-elub gesehaarduRQ' speler van de St Louis Cardinals liet tijdens de wed? strijd tegen San Diego Padres zijn 500e en 501e homerun uit zijn loopbaan noteren. Van de zestien leden van de 500-homerun-cÜub kan Mc Gwire bogen op tiet beste gemiddelde. Hij bereik te de mijlpaal slechts in 5487 slagbeurten. Het oude record stond op naam van Babe Ruth. Hij sloeg zijn 500e homerun tijdens tijdens de 3801e slagbeurt. Schiedam Jurjen Engelsman is als grote favoriet afgereisd naar het Duitse Braunschweig waar hij vanaf dinsdag deelneemt aan het Europees kampi oenschap zwemmen voor niet validen. De Schiedam mer, olympisch kampioen op de schoolslag bij de Pa ralympics in 1996, zwemt alle afstanden. Dat houdt in dat hij tot zondag elke dag in het water ligt. Engels man neemt met vier Nederlanders deel aan het EK.v Nieuwen hoorn SWSMC moest in de finale van.de Zilveren Hoorn Bokaal pas na een verlenging en pe nalty's buigen voor het organiserende Nieuwen- hoom. De Schiedammers kregen goede kansen via Amilcar dos Santos en Isandro Galina de Sousa, maar doelman Tobias Duifhuijzen bleek hier een sta- in-de-weg. John Powel opende na rust de score voor Nieuwenhoom. Dos Santos kogelde een schitterende vrije trap achter Duifhuizen, waai na John Lopes Cruz en Schiedammer Ryan Cocman in de verlen ging de eindstand bepaalden op 2-2. Vanaf de penal tystip was Nieuwenhoom met 54 de Schiedammers de baas, Nieuwenhoorn-S WSMC1-1 (2-2 na verlenging, strafschoppen 5* 4): John Powel 1-0, Amilcar dos Santos 1-1, John Lopes Cruz 2-1, Ry an Cooman 2-2. Strafschoppen; Alberto Lima0-1, Roy vanDuppen 1-1, Lionel Eersteling (mist), Chris van Bergen 2-1Patrick Moryé 2- 2, Peter de Vries 3-2, Sami Boukhari 3-3, Gerard van Bergen 4-3, Ed win van Bueren 44, Edwin van der Roest 54. Sportagenda Tips kunt u doorgeven aan de sportredactie van deze krant De sportredactie is telefonisch bereikbaar onder 010-2732700. DINSDAG 10 AUGUSTUS VOETBAL Schiedams Voetbalkampioenschap: 19.00 Dcmos- WK, 19.00 Excelsior"20-Spaiand, 19.00 Hermes DVS-SVDPW. 19.00 GTB-Schiedamse Boys. Oefenduels;19.00 's-Gravendeel-HVO. 10.00 Capelle-SWSMC, 19.00 RKWIK-TSB, 19.30 Deltasport-VDL. 19.30 Hellevoetsluis-DRGS-zo, 19.30 Fortuna-Groen-Wit.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1999 | | pagina 6