12 Rotterdam JPolitie: bruikbare tips over vermoorde vrouw 'Openbare' wachttijden van ziekenhuizen bevallen goed Dodelijke sleutelhanger al eerder gesignaleerd Landelijke databank moet er nog voor 2000 zijn Pauselijke onderscheiding voor priesters Islamitische overvalbende zocht 'verderfelijke' doelen uit Politie schiet op automobilist Oudste populier morgen omver Ballonnen trekken langs Rotterdam naar Fiësta Snelwegen dicht voor werkzaamheden Speuren naar stank in tunnel De Coolsi Siliconen- provincie Rotterdams Dagblad Woensdag 11 augustus 1999 RotterdamDe politie heeft der tig tips binnengekregen over de mysterieuze moord op een vrouw wier lijk an de nacht van zaterdag 24 opzondag 25 juli half verkoold in het. Oudë Noorden op straat werd gevonden. 'Het gaat vermoedelijk, om de 19- jarige Turkse vrouw Yasemin Erdogan-Budabek die sinds 22 li wordt vermist l televisieprogramma Op- ig- Verzocht werd gister- I aandacht besteéd aan de ^zaak. Het is de tweede keer dat Ket programma berichtte over de opgeloste moord. Na de eerste kéer kwamen hen tips binnen. dé dertig reacties dit keer ^worrit een aantal bruikbaar ge- n^poÜfie maakte gisteren pas Bótend dathet lijk in een kastje formaat ÖQbS 8Oby40 centi- meter'zat De vrouw moet vóór de verbranding om- het leven zijn gebracht. Een getuige heeft gezien dat een man het kastje in een nis in de SneUemanstraat in brand stak Aan de hand van een signale ment wordt gehoopt de brand stichter te achterhalen. De brandstichter moet hulp hebben gehad om het kastje met inhoud in de nis te krijgen, Hij is tussen de 18 en 20 jaar, heeft een lengte van 1,70-75 meter en een nor maal postuur en zijn haar, tot in de nek, is donker. De politie heeft moeite de juiste identiteit van het slachtoffer vast te stellen. Op het lijk wer den twee gouden sieraden ge vonden, met op eentje daarvan de letter T. De letter en de be schikbare gegevens over uiterlij ke kenmerken doen vermoeden dat het gaat om Yasemin Erdo- gan-Eudabek. Zij wordt volgens haar zwager sinds 22 juli vermist Net als de verbrande vrouw was zij bijna vijf maanden zwanger en 1,65 meter lang. Ook de donkerblon de haren blijken na onderzoek van het Gerechtelijk Laboratori um in Rijswijk op elkaar te ken. De vrouw heeft na een woorden wisseling met haar echtgenoot hun woning aan de Hoylede- straat in het Oude Noorden ver-, laten. Yasemins man zou op het" moment dat de zwager aangifte deed, 28 juli, in Turkije op zoek zijn geweest naar zijn echtgeno te nadat ze was weggelopen. De politie heeft inmiddels con tact gehad met hem nadat hg is teruggekeerd. Of de man ver dachte is, wil de politie niet zeg gen. Op dit momen zit niemand vast in verband met de moord. Het echtpaar was twee jaar ge trouwd. Yasemin was illegaal in. Nederland en sprak bijna alleen Turks. In de buurt blijken deediteüe- den nie» bekend teajn. Wel «reten tsKs ixrtfonffiS' rai dé, H^tedesteaM wit tweede .baad dat in bét ïiais«in4e ecStdie- den «el das ittde voorkwam. Over een reógsljjke nSatie tot' criminele adawteïten zeffien de twee buurmannen niks te kna- nen vertellen. Van WjvocebeeM d ure aula's die kunnen duiden op. een fflït'bijzondere tevens- wmsds! in de oriopvatode ifr SnEtvandeSoeteDdaalaewbèis .VGieens bengeen amake,;,Vo.T derestbeb|eDok«emifamtact metellwarhier.&wtwtit'toaal- les, rasar normaliter w het. hier. msSg,"2^eénjoiwnia^^>*; ,3ehaJvér,infe!inaüe is depoütte .naar degene 'die Juli bloemen op de de •Sneüer.aB- staet Itè&fgèciC&a^.lttv? zoek naar een' vriendin van Si senunmetwiedevroawveéloie'' trok. Deze vriendin is ook Van' Turkse afleorast en heeö geMon, deerdhaer. 2Ü is 28 jaar. Moge lijk h«fi Yasemin na hetwegfo- wm bij haar onderdak gekregen. Daarnaast stja gontfen Turtose stemden die Yaaanmteeftmee.; gatamen niet meer gevonden, In Opsporing Yenadit weid ge vraagd óf se ergens te knop lijn aangeboden.- Rotterdam De sleutelhanger waarmee een 17-jarige Rotter dammer zichzelf maandagavond per ongeluk verwondde, is moge lijk eenzelfde projectiel als eind december werd aangetroffen bij een bezoeker van een Vlaardingse discotheek. Omdat het wapen in de vorm van een luciferdoosje r niet is teruggevonden kan dat niet met zekerheid worden ge zegd. "Het slachtoffer raapte' maandag avond in de hal van metrostation Marconiplein nietsvermoedend een sleutelhanger van de grond. Nadat hij er even mee had ge speeld, ging het ding plotseling af. De jongen hoorde een klap en zag vervolgens dat hy gewond was aan zijn vinger. Hij het zich aan zijn wond behandelen in het Dijkzigtziekenhuis en belde de "politie. Volgens de politie gaat het om een 'schampschot aangezien op de vin ger van de jongen kruitsporen zijn aangetroffen. „Van schrik heeft de jongen de sleutelhanger echter laten vallen. We hebben het ding later echter niet meer te rug kunnen vinden, ook de poli tiehond niet. Er lag alleen nog wat bloed op de grond," zegt politie- woordvoeider H. Stoop. De beschrijving die het slachtof fer van dc sleutelhanger gaf, doet vermoeden dat het gaat om een nieuw mini-vuurwapen dat in de cember voor het eerst in Viaar din gen werd aangetroffen. Het gaat om een onschuldig ogende sleu telhanger, maar niet eea-druk .op de knop kunnen er twee .22 ko gels mee worden afgevuurd. „Het zijn misschien kleine kogeltjes, maar als ze van dichtbij worden afgevuurd, kunnen ze dodelijk zyn," zegt Stoop. Het mini-vuunvapen werd afgelo pen december gevonden in de zakken van een 24-jarige Antwer penaar die een Vlaardingse disco theek wilde binnengaan. Een por tier vond de sleutelhanger en schakelde de politie in omdat hij de zaak niet vertrouwde. De politie Rotterdam-Rijnmond bleek een dergelijk vuurwapen nooit eerder te hebben gezien. Het nieuw mini-vuurwapen zoals dat in december voor het eerst in Vlaardingen werd aangetroffen. Archieffoto RoeiDijtótra Nadat hij met zijn auto op een politieman was inge reden, is een 28-jarige Rotterdam mer gisteravond op de Schiedam- seweg in Bospolder Tussendijken in zijn schouder geschoten. Politiemensen wilden de man op de Mathenesserdijk een perso nenauto controleren. De bestuur der ging er echter meteen van door. Na een achtervolging reed de verdachte zich Wem op een ter ras nabij de Voorhaven. Hij raakte een andere auto, enkele glazen windschermen en kwam vervol- .gensriegen eenfpaatjCtpt stand. De politie sommeerde hem uit de auto te komen. In plaats daarvan gaf hij gas en reed achter uit. Een agent achter de auto raak te erdoor gewond. Vervolgens reed de Rotterdammer vol gas in op een andere politieman. Deze vuurde een schot af op de ver dachte door de voorruit van de wa gen. De verdachte werd in zijn schouder geraakt. Pas toen kon de man worden opgepakt. Hij is overgebracht naar het Dijk- zigtziekenhuis voor behandeling. Na behandeling voor verhoor isde man meegenomen naar het poli tiebureau. Drie agenten liepen verwondingen op. Een van hen brak een duim, de twee anderen hadden snijwonden. Rotterdam De oudste en groot ste populier van Rotterdam, die op de hoek van de Boezemsingel en Boezembrug, gaat morgen te gen de vlakte. Gemeentewerken kapt de boom, en de boom er naast, en slaat de stam tijdelijk op aan de Bosdreef, op het eigen ter rein aldaar. Er wordt bekeken of de stam nog ergens voor kan wor den gebruikt. De 140mjaar oude boom moet weg voor de bouw van een woontoren voor ouderenhuis vesting bij Hoppesteyn. Rotterdam Het op Internet en de kabelkrant zetten van de wachttijden van ziekenhuizen bevalt goed. In Rotterdam ge beurt dit al geruime tijd en nu wordt overwogen het project aan het einde van dit jaar ook landelijk in te voeren. Patiënten uit Rotterdam kunnen 2000 een landelijke databank ïn al sinds de zomer van vorig jaar op Stadstext en Internet zien hoe groot de wachtlijsten zijn in de Rotterdamse ziekenhuizen. Zo wel de zorginstellingen zelf als de huisartsen, die al een jaar langer over de gegevens beschikken, zijn positief over het project „We zijn er erg blij mee," zegt een woordvoerster van het Acade misch Ziekenhuis Rotterdam CAZR). De Nederlandse Vereniging van Ziekenhuizen wil voor het jaar gebruik nemen. Het is de bedoe ling dat patiënten die databank zelf kunnen raadplegen via kabel krant en Internet en zelf kunnen bekijken waar zij het snelst wor den behandeld. Op sommige plekken in Nederland verwijzen huisartsen nu meestal naar het dichtstbijzijnde ziekenhuis. In Rotterdam is dat allang niet meer het geval. Daar zijn ze twee jaar geleden al een project begon nen om de wachttijden, die vooral bij de oogarts, plastische chirur gie en orthopedie lang zijn, be kend te maken. In eerste instantie richtte dit initi atief zich voornamelijk op de huisartsen. Vorig jaar besloten de ziekenhuizen de gegevens ook voor het publiek toegankelijk te maken. Internet Op Internet en Stadstext pagina nummer 585, kunnen de inwo ners van Rotterdam en omgeving zien hoe het staat met de wacht lijsten voor opname in de polikli niek of een operatie. Niet alle zie kenhuizen doen overigens mee. Het AZR, Sint Clara, Daniel den Hoed, Ikazia, Zuiderziekenhuis, IJsellandziekenhuis, Havenzie kenhuis en Holy/Schieland beho ren wel tot de deelnemers. Ook J. Bouma van het Sint Clara- ziekenhuis bevestigt het succes van het initiatief. „Er wordt be hoorlijk gebruik van gemaakt door de huisartsen," weet hij uit ervaring. „Vooral voor opname in de polikli nieken." Helaas is het volgens Bouma nog niet zo dat alle specia lismen toegankelijk zijn voor het publiek. „Maar de bedoeling is wel dat we het project gaan uit breiden en dat op den duur ook de andere ziekenhuizen mee doen." Reden dat niet iedereen meedoet, zijn de kosten die aan het project verbonden zijn, vertelt hij. Rotterdam Twee priesters van het bisdom Rotterdam hebben gisteren een hoge pauselijke on derscheiding ontvangen. Oud-vi- caris-generaal J. G. M. Zuidgeest, tevens voormalig diocesaan admi nistrator en proost (voorzitter) prof. dr. R.G.W. Huysmans zijn benoemd tot erekapelaan van de Paus. De bisschop van Rotterdam, A, H. van Luyn sdb, heeft deze on derscheidingen voor de priesters aangevraagd wegens hun grote verdiensten voor het bisdom. De directe aanleiding was dat beide priesters dit jaar hun 40-jarige priesterfeest hebben gevierd. Tij dens een eucharistieviering heeft mgr. Van Luyn de bij de onder scheiding behorende bul uitge reikt aan de beide priesters. Jan Zuidgeest was vicaris-gene raal van 1984 tot 1997. Ruud Huys mans was van 1987 tot heden proost van het kathedrale kapittel (adviesraad van het bisdom) en professor kerkelijk recht en lid van de kerkelijke rechtbarik. De pauselijke benoeming tot Erekapelaan van Zijne Heiligheid is een kerkelijke onderscheiding die alleen wordt toegekend we gens uitzonderlijke verdiensten voor de kerk. Aan de onderschei ding is de aanspreektitel 'mon seigneur* verbonden Een woordvoerster van het bis dom zegt dat de onderscheiding 'Erekapelaan' niet vaak wordt uit gereikt Alleen bij bijzondere verdiensten. Slechts enkele per bisdom," zegt zij. Rhoon —Een strook van de Bene- luxtunnel gaat geruime tijd dicht voor het autoverkeer. Tussen dinsdag 21 augustus en vrijdag 3 september krijgt de zogeheten kruipstrook (de derde baan) op de weghelft richting Hoogvliet een nieuwe asfaltlaag. Vrachtwagenchauffeurs krijgen het advies in die periode om te rij den via de Van Brienenoordbrug (A16). Aansluitend op het werk in de Be- neluxtunnel worden in het week einde van 4 en 5 september delen van de rijkswegen A4 en A20 en een aantal verbindingswegen in de ring Rotterdam geasfalteerd. De snelwegen zullen van vrijdag 3 september 21.00 uur tot maandag 5 september 6.00 uur zijn afgeslo ten voor het verkeer. Het gaat om de verbindingsweg van de A13 naar de A20 (richting Hoek van Holland), de noordelij ke rijbaan van de A20 tussen Kleinpolderplein en Kethelplein, de verbindingswegen van de A20 naar de A4 (richting Schiedam en Vlaardingen naar Beneluxtunnel) en de westelijke rijbaan van de A4 tussen het Kethelplein en de Be- neluxster. Tijdens de afsluiting zullen omlei- dingsborden automobilisten de juiste weg wyzen. Ten oosten van Rotterdam zijn deze dagen ballonnen te zien, onderweg naar Breda waar eind deze week het Bre da Ballon Fiésta plaatsvindt. Er worden 35 heteiuchtbal- lonnen verwacht. Enkele trok ken gisteren over de Krimpe- nerwaard. Daartoe behoorde de feestballon (rechts) van het bedrijf Aerostat Rotter dam dat voor particulieren en bedrijven tochten organi seert. Foto Eppo Notenboom. Rotterdam Automobilisten die geregeld gebruik maken van de Botlektunnel Wagen over stank in de oeververbin ding. De vieze lucht is alleen in de tunnel te ruiken. Wie de tunnéLverlaat, ruikt weer fris se lucht. Rijkswaterstaat kan het euvel niet verklaren. Er zijn contro les gehouden na de klachten, maar de dienst komt tot de conclusie dat het niet stinkt in de tunnel Door Marc Floor Rotterdam Is de 26-jarige Rot terdammer Nelson F. een ordinai re op geld beluste crimineel of de gewelddadige leider van een Rot terdamse fatwa? Dat is de ham- 1 vraag in het vier dagen durende megaproces dat gisteren in de Rotterdamse rechtbank van start is gegaan. Tien mannen, afkomstig uit Rot terdam en Schiedam, moeten zich verantwoorden voor hun aandeel in 31 overvallen die vorig jaar wer den gepleegd op horecagelegen heden, winkels en taxichauffeurs in Rotterdam, Schiedam en Vlaar dingen. Volgens twee van de verdachten die gisteren terecht stonden is Nelson F. voorganger bij een isla- SÜUSchc Suaj.Hing, gevesugu ui de Rotterdamse Claes de .Vrieselaan. Hij zou onder het 1 mom van een strijd voor het ge loof jongeren hebben geronseld om ze vervolgens te voorzien van wapens en opdrachten voor over vallen. F. zou als overvaldoelen vooral in zijn ogen verderfelijke neringen hebben uitgekozen als seksclubs, cafés en pornovideotheken. „Nel son is overtuigd islamiet," hield de 21-jarige Jerrei L. -zelf ver dacht van deelname aan tien ge wapende overvallen- de recht bank voor. .Alcohol is voor hem taboe, evenals pornografie." Jerrels vaste overvalpartner Mi chael 'MikeyR. (20), pleger van 23 overvallen, sprak over de aanpak van Nelson als 'hersenspoelen'. „Ik wist wel dat het allemaal on zin was, maar veel jongens namen het heel serieus." Jerrei L. en Michael R., die beiden alle hen tenlastegelegde overval len bekenden, werden volgens ei gen zeggen uuveütueli door de geestelijk leider gechanteerd. Nelson F. zou beide Schiedam mers voor 10.000 gulden per per soon hebben vrijgekocht nadat ze waren gegijzeld door een concur rerende bende in Eindhoven. Na hun vrijlating moesten de twee jongens voor hun redder ver schijnen. Ze werden gedwongen te knielen en kregen door Nelson op rituele wijze een zwaard op de schouder gelegd. Jerrei: „Nelson zei: terugbetalen of je kop gaat eraf. En dat moes ten we doen door overvallen voor hem te plegen." Later kregen de jongens door dat de ontvoering doorgestoken kaart was en dat ze zo op handige wijze door Nelson waren gerecruteerd. De overvalbende van Nelson F-, die in steeds wisselende samen stelling soms wel drie overvallen op een dag pleegde, ging uiterst gewelddadig te werk. Met een riotgun, pistolen en messen kwa men ze het café, de dub, snackbar of winkel binnenlopen en eisten geld en sieraden. Om hun eisen kracht by te zetten werd steevast de riotgun, meestal in handen van Jerrei L., opzichtig doorgeladen. Eenmaal kwam het tot een schietpartij in een café aan de Schiedamse Snelliussingel, waarbij een bezoekster werd ge raakt aan het achterhoofd. Bovendien waren de overvallers meestal voorzien van bivakmuts en in een aantal gevallen van een afschrikwekkend masker dat doorgaans door keepers van ijs hockey wordt gebruikt. De ver dachten refereerden aan het ding als het 'Jasonmasker', omdat het vooral bekend is geworden als vermomming van de seriemoor denaar Jason in de horrorfümcy- clus 'Friday the 13th'. Gisteren lag het spierwitte mas ker de hele dag dreigend op het bureau van rechtbankvoorzitter S.J. van Klaveren, dienend als presse-papier voor de immense stapel procesdossiers. Sporttas Volgens Jerrei L en Michael R. voorzag Nelson zijn bende van de overvaiattributen. Voorafgaand aan elke overval deelde hij aan zijn mannen een sporttas uit waarin naast het hockeymasker een aantal wapens, bivakmutsen, jassen en chirurgenhandschoe nen lagen. In de regel was het doel van de overval al van tevoren 'afgelegd', kortom geobserveerd op onder meer het aantal aanwezi ge mensen in de zaak. De 22-jarige Schiedammer Ryp S. was de derde verdachte die gis teren voor de rechtbank moest verschijnen. Hij werd ervan ver dacht bij twee overvallen zijn neef Jerrei L. en diens maat Michael R. behulpzaam te zijn geweest en daarnaast als tipgever te hebben gefungeerd bij een gewelddadige overval op een Schiedamse groot handel in sanitair waar hij op dat moment werkzaam was. Een vriend van hem maakte daar 78.008 gulden buit, en wist daarbij verdacht goed de weg te vinden in het pand. Ryan S. ontkende iets met de drie hem tenlastegelegde zaken te ma ken te hebben. Ook zei hij niet meer dan een vage kennis te zijn van Nelson F„ die hij slechts een paar keer zou hebben ontmoet toen deze preken hield voor de is lamitische stichting. Om zijn op rechtheid kracht bij te zetten hield hij de rechtbank voor: „Ik heb zó'n strafblad, weet je, maar ik heb altijd eerlijk gezegd wat ik heb gedaan." Ook de vierde verdachte die giste ren moest verschijnen, de 22-jari- ge Schiedammer Mohammed M., ontkende iets te maken te hebben met de zeven overvallen waarvan hij wordt beschuldigd. Hij zou sa men met Michael R. onder meer drie overvallen hebben gepleegd op McDonald's-vestigingen in Schiedam en Vlaardingen. Twee van de bendeleden, onder wie Michael R., beweren dat Mo hammed 31 mededader was. Een film van een beveiligingscamera van McDonald's zou volgens justi tie bovendien bewijzen dat de Schiedammer de overvallen in derdaad heeft gepleegd. Volgens Mohammed M. is hij wel iswaar een kennis van de overval- groep, maar nam hij niet deel aan de activiteiten. „Ik weet wel hoe alles in elkaar zit," stelde hij, „maar daar kan ik niks over ver tellen. Ik wil geen problemen, an ders word ik misschien vermoord. Niet iedereen van de bende is ge pakt" De verdachte zei weliswaar mos lim te zijn, maar 'geen fundamen talist'. „Ik weet dat ook Nelson een moslim is, en daar heb ik res pect voor. Hij praatte veel over de Palestynen en Israël, maar dat doen alle islamieten. En overval len plegen heeft de islam nooit goedgekeurd." Vandaag is het onder meer de beurt aan de vermeend bendelei der Nelson F. om zyn verhaal aan de rechtbank te vertellen. In een pakket van maar liefst 36 bladzij den worden hem door justitie 32 feiten tenhstegelegö. Er is onder meer in te lezen: 'heefl als leider en spreker van een ge loofsgemeenschap misbruik ge maakt van zijn gezag binnen die gemeenschap uit hoofde van zijn vooromschreven functie door op drachten te geven voor het plegen van overvallen'. Niet alleen stiekem bankieren, maar ook financieel wanbeheer. Het accountantsbureau Arthur Andersendat in opdracht van Ge deputeerde Staten onderzoek doet op de 'kapitaalmarkt* van Zuid-Holland, constateert dat de administratie van schatbewaar der Karei Baarspul niet aanslmt bij het provinciale grootboek. Bo vendien heeft meneer enkele be scheiden voortijdig vernietigd en dat bemoeilijkt nu de controle. Het wordt steeds erger. Eerst bleek dat Gedeputeerde Staten in 1995 opeigen houtje, zonder de Provinciale Staten in te lichten, besloten tot semi-bancaire finan ciering van - met altijd even ro buuste - bedrijven. En nu blijkt weer dat ambtenaren, onder wie treasurer Baarspul, buiten mede weten van de politieke leiding ge opereerd hebben. Geld lenen, geld uitlenen, geld terugvorde ren, geld verspelen: een avontuur, waarvan de risico's niemand be kend waren, ook de commissaris van de koningin niet, die niette min alle stukken braaf had zitten tekenen. Er is ongelofelijk gegokt met ge meenschapsgeld. Hadden we ge mopperd in het geval van winst? Ja, want het was echt niet aan de belastingbetalers uitgekeerd. Als straks het tegenovergestelde ge beurt en de provincie Zuid-Hol land geld misloopt, omdat ze ach teraan in de rij staat van instan ties die geld te goed hebben van Ceteco, dan zullen de inwoners van Zuid-Holland er ongetwijfeld wél voor moeten opdraaien. On eerlijk bly ft het. Valt nog te bezien of dat nou be vorderlijk is voor de opkomst bij de volgende statenverkiezingen in 2003 (straf de schuldigen) of juist niet. Arthur Andersen doet opzienba rend voorwerk voprde commis sie-Van Dijk, die in oktober met een rapport moet komen over de illegale ZuidHolland-bank, Dat zal een publiciteit veroorzaken, die bewijst dat alle aandacht van dit moment voor Zuid-Holland niets van doen heeft met kom kommertijd. Het feuilleton over 'ons aller provincie' zal slechts een voorproefje blijken te zijn. Ondertussen zullen nog allerlei details onthuld worden, voorspel de prof. Arnold Heertje onlangs in NRC-Handelsblad. Binnen het provinciehuis bestaat het vermoe den dat nu reeds veel vertrouwe lijke informatie vrijkomt, omdat het de aandacht moet afleiden van de verantwoordelijkheid vim commissaris Joan Leemhuis- Stout, Bij haar collega in Noord-Holland, Jos van Kemenade, bestaat de vrees dat de rel bij de zuiderburen aanleiding zal zyn voor de minis ter van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties om de teugels aan te halen. Bram Fèper zou wel eens het toezicht op de provincies kunnen verscherpen. Van mij mag Peper. En nog meer ook. Hij mag Zuid-Holland vierendelen. Hak de provincie maar in moot jes, dan kan de Rotterdamse regio de eigen boontjes doppen. Het'bankschandaal' toont nog' eens extra aan, hoe bespottelijk het idee van de WD was om grootstedelijke en regionale ta ken over te brengen van Rotter dam naar het provinciehuis. De statenfractie van de WD kwam eindjunimeteen 10-puntenplan, dat neerkwam op ophefftng van de Stadsregio Rotterdam en uit holling van de Coolsingel. De WD wilde de provincie volspui ten met siliconen, nota bene zon derover een Pamela Anderson te beschikken, het kon dus nooit wat worden en het plan was zo absurd dat zelfs de partijgenoten in de Rotterdamse regio er verontwaar digd afstand van namen. Voor aanstaande WD'ers in de Maas stad vonden dat de provincie een te grote broek aangetrokken kreeg. Ze wezen fijntjes op het verschil tussen de begrotingen: in Zuid-Holland gaat een bedrag om dat maar een tiende is van wat er in de gemeente Rotterdam om gaat. (Op een begroting van een miljard zien de statenleden het niet eens als er voor 1,7 miljard wordt gebankierd.) Moet zo'n provincie dsn ook nog verstand krijgen van grootstede lijke problemen? Ze hebben niet eens het geld om dat verstand in te huren. Nog een reden om de Rotterdamse regio provinciale be voegdheden te geven, omgekeerd dus aan wat de provinciale WD- fractieleider Charlie Aptroot wil. I i

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1999 | | pagina 4