Sport 17 F Sparta nog te voorspelbaar Vitesse-publiek wil van Neumann af A Boze spandoeken en een zeperd tegen PSV (1-6) in Arnhem Alles is gericht op spits Bram Marbus. Jan Everse: 'Hij krijgt te weinig steun' We hebben niet van Dick Jol, maar van Feyenoord verlóren' Topcoach, het voethalspel van het Rotterdams Dagblad gaat weer van start. Wie stelt de beste elf op en wordt Topcoach seizoen 1999/2000? Doe mee! Gerets: zorgen om Van Bommel Van Oostrum schiet Emmen naar kop Rotterdams Dagblad Maandag 23 augustus 1999 Anthony Uiriing(t) snelt voorbij Sieme Zijm. Later zou Sparta s verdediger struikelen met de 3-1 voor Heerenveen ais gevolg. Door Piet Oeks Heerenveen Jan Everse moest een klein kwartier voor tijd gokken: quitte of dubbel, ofwel 2-2 maken of met 3-1 verlie zen. Het werd niets, omdat Sieme Zijm vlak voor tijd struikel de, waardoor Anthony Lurling met een breedtepassje Jesper Hakansson voor 3-1 kon laten uithalen. De tweede domper alweer voor Sparta in het nog zo prille seizoen. Deed het m de openingswedstrijd nauwelijks onder voor Willem II, ook by Heerenveen, dat zich niet zo lief en meegaand gedroeg als dne maanden geleden in het slot- duel van de vorige competitie, waarin Spar ta met 0-0 aan recht streekse de- ontsnapte, was de ploeg niet kans- „We zijn nooit echt in de proble men ge weest," mocht Jan Everse dan ook opmer ken. Alleen brachten we voorin te weinig bij balbezit." Alles was gericht op Bram Mar bus, de kopsterke spits, die echter te weinig steun ondervond van Enk Tammer, Ali Elkhattabi en de al na 38 minuten met een her senschudding uitgevallen Michel Langerak. Sparta speelt vooralsnog te voor spelbaar. „Er zit nog te weinig voetbal in," moest Jan Everse concluderen. „Te snel wordt Mar bus met de 'lange bal' gezocht, terwijl hij dan alleen alleen maar kan doorkoppen. Er is niemand ter ondersteuning. Het oogt alle maal wel leuk. maar het rende ment is nog te laag." Cadeau Als Sparta dan ook nog twee doel punten cadeau doet, terwijl het zelf zo moeilijk lot scoren komt, dan is een nieuwe nederlaag on- vermijdelijk. Deze keer was het Steve Goossen, die al na 21 minu ten de bal onder zijn voet door liet glippc waardoor Jeffrey Talan via de „ind van de te laat uitgeko men Roland Jansen 1-0 kon in schieten. „Ik verwachtte dat Goossen die bal zou onderschep pen, daarom was ik te iaat," ver zuchtte Sparta's doelman. De 2-0 van Ra- doslav Samard- zic mocht Goos sen zich ook aan rekenen, hoewel op de manier van afronding van de Joego slaaf niets viel af te dingen. De tweede neder laag leek onaf wendbaar voor Sparta, dat vlak voor rust de ge lijkmaker binnen handbereik had. Maar Antoine van der Lin den rondde te zacht af. Ook Ali Elkhattabi had nog voor een opleving kunnen zorgen, maar hü schoot even na rust zelf zuchtig in het zijnet. En etr mi nuut later zag Bram Marbus zijn kopbal op de doellijn gekeerd door Hakansson. „We zijn te terughoudend begon nen," vond Fuat Usta, Sparta's beste man in Heerenveen. „Pas na een achterstand gooien we alle schroom van ons af en dan zie je dat we veel beter kunnen. Dan pas tonen we lef We moeten ge woon brutaler beginnen," Sparta was in die periode met de ijverige Roy Stroeve (voor de uit gevallen Langerak) niets minder dan de beoogde sub-topper, „maar na de een-nul gaven we te veel ruimte weg, omdat wij druk moesten zetten en risico's moes ten nemen. En nog meer," bena drukte Sparta's trainer, „toen we tol twee-één terugkwamen." Gelijkpel Kew Jaliens bracht Sparta met een kopbal terug in de wedstrijd (2-1). De druk werd bijkans nog groter op het doel van Hans Vonk, die een kopbal van Marbus na een perfecte voorzet van Fuat Usta met een katachtige reactie on schadelijk maakte. Met de extra aanvallers Mourad Mghizrat en John den Dunnen (voor Van der Linden en Tammer) trachtte Jan Everse in de slotfase een gelijk spel te forceren. Tot de blunder van Zijm, die voor Sparta fataal bleek (3-1). „We creëren voldoende kansen," vindt ook Fuat Usta, „maar ze worden niet benut. Toch ben ik er zeker van, dat als we een keer de punten pakken, het beter zal gaan. We zullen alleen vanaf het begin moeten laten zien dat we de betere ploeg zijn." Daarom mocht Foppe de Haan zich gelukkig prijzen met de eer ste overwinning. De trainer van Heerenveen mocht de loftrompet steken over doelman Hans Vonk, die terecht tot man van de wed strijd werd uitgeroepen. „Sparta zette ons na rust behoorlijk onder druk, ook omdat wij te gehaast speelden, Mas; Hans Vonk hield ons overeind." Vandaar de complimenten van Foppe de Haan aan Sparta. „Als de ploeg zo opportunistisch en met zoveel durf blijft spelen, zie ik Sparta niet zo snél als een de gradatiekandidaat." Het was slechts een pleister op de wonde. Feyenoord-Cambutür4-o U-OM Komejev 1-0,48.Cairo2-0,64 Kalou3-0,?5.Ka]ou4- 0. Scheidsrechter: Wegereef. Toeschouwers: 32.500. Gelekaart: Rzasa (Feyenoord), Abma, ELzinga,Femer(Cambuur). Feyenoord: Durlek; Van Gobbel. Konterman (72. Van Wonderen), Paauwe, Rzasa; Bosvelt.To.nasson, De Visser; Kalou, Komejev(46. Cairo), Van Vossen (72. Van Gas tel) Cambuur: Hiibers; Ferrier, Vergoossen, Elzinga, Abma (53. Rook); Goudmijn (60. De Waard), Alflen, Levtsjenko, Van Utrecht; Van der Heide (67. Scharrenburg), Nelisse, Bijzonderheid: Tomasson (Feyenoord) mist strafschop in 64e minuut SC Heercnveen - Sparta 3-1 (IJ)). 22. Talan i-0,66. Samardzic 2-0,78. Jaliens 2-1,90. Hakansson 3-1. Scheidsrechter: Luyten, Toeschouwers: 13.600. Heerenveen: Vonk; Venema $8. Heidens), Hansraa,Klompe, Gérard de NooSjer, Ta lan Samardzic, Hakansson; Nurmela (75. Lurling), Denneboom (13. Ebiede) en Pahl- platz. Sparta: Jansen; Jaliens, Goossen, Noorlancer, Van der Linden (80 Mourad); Lange rak (38. Stroeve), Usta, Zum. Elkhattabi, Marbus, Tammer (71. Den Dunnen). FCTwente-NEC4-3 (1-2). lO.TenHag 1-0,13.F rthuizen 1-1,43.Pothuizen 1-2,62. Ven- negoorofHesselink2-2,66.VennegoorofHesseIink3-2,81.VenöegoorofHesselink4- 2. Scheidsrechter: Temmink. Toeschouwers: 11.000. Gelekaart: Peireroans,Kame- beek (Twente), Pothuizen (NEC). 1 FC Twente: Boschker; Peiremans, Grujic (53. Hulshof), Karoebeek, Sobieeh (71. Heubach); Van der Laan, Ten Hag, TerAvest, De Witte (53. Van der Meyde); Booth, Vermegoor of Hessehnk. NEC: Roorda; Grootaert, Maes, Pothuizen, De Romijn; Goulooze, Van Putten, Jans sen; Latuheiu, De Gier, Van Ryswijk (77 Dos Santos). Vitesse -PSV1-6 (1-3). 13. Bruggink 0-1,33. Bruggïnk 0-2,35. Van Hooijdonk 1-2,43. Faber 1-3,49. Van Nistelrooy 1-4 (strafschop),77. Xhokhlovl-5,82. Van Nistelrooy 1-6. Scheidsrechten Jol. Toeschouwers:24.000. Rode kaart: 65. Kreek(Vltesse)2xgeeL Ge le kaart- Grozdic (Vtesse), Van Nistelrooy, Stïnga, Vogel (PSV). Vitesse: Jevrxc; Nanu, Wisgerhof, Jochemsen, Van Hintum; Trustful!, Grozdic, Kreek, Laros, Van Hooijdonk, Diarra (63. Sikora). PSVWaterreus; Ooijer, Dirkx (66. Nikiforov), Faber, Heintze; Stinga (77.Kolkka),Vo gel, Van Bommel (70. Khokhlov), Bomna;Van Nistelrooy, Bruggink, Willem II - Fortuna Sittard 2-2 <0-1). 37. Kool 0-1,47. Gerritsen 0-2,60. Bombarda 1-2, 90. Bombarda 2-2. Scheidsrechter. Braamhaar. Toeschouwers: 13.500. Gele kaart: Hail, Ceesay (Willem 11), Hermans, Kool, ü-sgrean, Gerritsen (Fortuna Sittard). Willem II: Mampaey; Valk (59, Prommayon), Hill, Victoria, Arts; Sjoekov, Galasek, Landzaat (59. Sanou); Ceesay (90. Schenning), Bombarda, Abdedaoui. Fortuna Sittard: Van Zwam; Zegrean, Hofland, Roest, Hermans; Krijgsman (71. Gesthuizen),Volmer(39.Kjekens),Pariorek1Kool;Gerritsen(90.ïyehon),Hamming. Roda JC RKC1-2 (1-1), 19. Zafarin 1-0,37. Sehops 1-1,90. Hoogendorp 1-2. Scheids rechter: Koopman.Toeschouwers: SOOO. Gelekaart:Texeira, Van der Leegte,Hoog?n- dorp, Van Wanrooy, Schops en Govedarica (RKC). Roda JC: Kalac; Senden (46. 't Hart), Rudge, Luijpers, Van Kaaren; Zafarin (62. Val- gaeren), Nygaard, Van der Luer, Lawal; Peelers, Van Houdt(73. Torma). RKC*. Van Dijk; Tim Comdisse, Narcimentc, Texeïra, Van Wanrooy; Lanckohr, Schops (70. De Graef), Govedarica, Van der Leegte: Heesakkers(84. YuriComelisse), Hoogendorp. FC Den Bosch De Graafschap 1-1 (1-0). 44. Miehels 1-0,79, Tumba 1-1. Scheidsrech ter; Oskam, Toeschouwers: 4000. Rode kaart: 90. Nehoda (Graafschap). Gele kaart: Uneken en Martina (Den Bosch), Lindenbergh, Nok en Nehoda (Graafschap). FC Den Bosch: Aerts; liefden, Van der Hoorn, Uneken; Miehels, Scholten, Willems; Stacker (84, Martina), Bociek, Van der Laan, Hobbelen, De Graafschap: Olyslager; Berck-Beelenkamp, Nok, Vreman, F rinkel; Meerdink, Den Turk, Emam (82. Nehoda), Lindenbergh; Viscaal, Tumba. Den Bosch FC Den Bosch is het verbale geweld van haar sup porters richting tegenstanders en arbiter spuugzat Namens de spelersgroep en technische staf riep aanvoerder Fred van der Hoorn de fans zaterdagavond voor het thuisduel met - De Graafschap op zich voortaan te .gedragen. In de eerste thuiswedstrijd van het seizoen^vorige week tegen Feyenoord, moest arbiter Hick Jol de wedstrijd tien minuten staken wegens beledigende spreekkoren vanuit de beruchte M-side. .Jullie zijn ver over de grens van het toelaathare en het menselij ke gegaan," zo "zei Van der Hoorn richting de harde kem. „Er zijn veel mensen in het sta diondie familie hebben verloren door allerlei ziektes. Die ziektes wensjeduszelfsje ergste vijand niet toe. Bovendien hebben we niet van Jol maar van Feyenoord verforen." De oproep van de aanvoerder hielp overigens slechts gedeelte lijk in de wedstrijd tegen De Graafschap. Arbiter Oskam werd ontzien, maar de buiten landse aanvallers Emam en Tumba werden begeleid met misselijkmakende geluiden. Stand PSV. Feyenoord Ajax FC Twente Willem II RKC AZ FCUirecV. Heerenveen... Graafschap FortunaS RcdaJC CambuurL... Den Bosch Vitesse NEC Sparta MW 2 2 2 2 2 2 1 1 1 2 1 2 2 2 2 2 2 2 2 I 1 X 1 1 0 0 0 2 Topscorers 6 19- 2 1. Van Nistelrooy 6 8-0 (PSV) 5,2: Bombarda 6 9-4 (WiUem ID, Vcnr,eg- 4 5- 3 oor of Hesselink (FC 4 4- 2 Twente), Cruz (Feye 4 3- 2 noord) 3, 5. Talan 3 2- 1 (Heerenveen), Ha 3 1- 0 kansson (Heeren 2 5- 4 veen),Laudrup(Ajax), 2 1- 1 Kncpper (Ajax), Kalou 1 3- 4 (Feyenoord), Hoogen 1 1- 2 dorp (RKC), Pothui 1 1- 5 zen (NEC), Bruggink 1 5 (PSV), Van Galen (AZ) l 2- 7 Van Hooijdonk (Vi 0 2- 5 tesse)! 0 1- 5 fl 310 Programma Vrij. 27/8: Cambuur - Ajax; zat. 28/8: Willem II FC Den Bosch, PSV- Fortuna S-, Roda JC-NEC,Vïtesse-MVV;zott.29/8:FCUixecht-FCTwenle,RKC-AZ,Feyenoord-Hee* ren veen. Eerste divisie Arnhem In de strijd om de bo venste plaatsen heeft PSV de eer ste tik uitgedeeld aan een ver meende concurrent. De Eindho- vense titelkandidaat trakteerde Vitesse ir. eigen huis op een zware nederlaag: 1-6. Coach Herbert Neumann, toch al niet bijster po pulair in Arnhem, staat daardoor na twee wedstrijden al onder gro te druk. De geplaagde Vitesse-trainer klaagde na de teleurstellende ou verture vorige week by Cambuur (1-1) over een gebrek aan automa tismen in zijn vernieuwde (en ver zwakte) ploeg. Die tekortkoming bleek in de topper tegen PSV eens te meer. Er viel weinig tot geen lijn in het Arnhemse spel te ont dekken. Iedereen deed maar wat. Het rommelende team miste vooral een echte leider, een per soonlijkheid die bij zowel ploeg genoten als tegenstanders ontzag afdwingt. „We hebben geen vastigheid, we hebben nog geen eigen identi teit," erkende Neumann. „We zijn in deze wedstrijd als een kaarten huis ingestort. Niettemin komt deze nederlaag volslagen onver wacht. Ik wil er nog niet dieper op ingaan. Ik moet eerst alles rustig analyseren." Aanwinst Pierre van Hooijdonk viel weinig te verwijten. De lange Pierre van Hooijdonk (tweede van links) werkte hard, maar de klasse ontbrak te gen PSV. VI tesse kwam er met aan tu pas. Ook Or lando Trust full (midden) moest dat er varen. Ernest Faber (I.) en Dimitri Khokhlov (r.) stoppen hem af. Foto Hans Sroekhuizerv'GPO Kijk voor de precieze spelregels en het deelnameformuller In het Rotterdams Dagblad van zaterdag 28 augustus. JAMSTEL asszira'® spits werkte zich uit de naad, maar kreeg voorin amper steun. Defensief deed de Brabandei ,/k goed mee. Maar voor het wegkop- pen van hoekschoppen en. het blokkeren van vijandelijke scho ten zal de losvaste international niet naar Arnhem zijn gekomen. PSV zag er in het voUe Geliedome heel wat beter uit. De ploeg van Gerets toonde flair, kracht en kwaliteit. Het Eindhovense team, met Wilfred Bouma (ex-Fortuna) voor de eerste keer in de basisop stelling, maakte bovendien een strijdvaardige en stabiele indruk. Zo spelend als tegen Vitesse hoeft PSV woensdag weinig te vrezen in de beslissende return van de voorronde van de Champions League tegen Zimbru Chisir.au uit Moldavië. „Er zijn van die wedstrijden die bijna perfect verlopen," glunder de Gerets. „Dit was er een. Ik ben uitermate tevreden met onze speelwijze en onze instelling. We hebben bijna niets weggegeven en voldoende kansen en goals af gedwongen. Alleen de balcircula tie moet nog wat sneller. Dan kun nen we echt bovenin blijven mee draaien." Vitesse leidde door persoonlijke fouten de eigen ondergang in. Na een klein kwartier leed nieuwko mer Nanu dom balverlies. Brug gink profiteerde koel, 0-1. Met een van richting veranderd schot bracht hij in de 33e minuut ook de 0-2 op zijn naam. Kort daarna toonde Van Hooijdonk zijn speci aliteit Hij kopte raak uit een scherpe hoekschop van Laros, 1-2. Nog voor de rust liep PSV op nieuw weg van Vitesse. Faber kopte een voorzet van Stinga sim pel in. De reactie van doelman Je- vric was zwak, 1-3. Met een strie mend fluitconcert dook de thuis ploeg de catacomben in voor de rust. Het nietsverhullende span doek met de tekst 'Neumann rot op en neem Karei mee' was toen al weggehaald. Maar voorzitter (Ka rei) Aalbers zal het ongetwijfeld hebben gezien. Na de pauze was PSV snel veilig. Jol kende terecht een strafschop toe, nadat Jochemsen liggend op de grond de bal tegen zijn arm kreeg. Van Nistelrooy schoot feil loos in,1-4. De kansloze achterstand werd Kreek na ruim een uur te veel. De middenvelder, die overhoop ligt met trainer Neumann en zo snel mogelijk wil vertrekken uit Am- hem, liep binnen twee minuten twee keer tegen een gele kaart aan. De oud-Ajacied leek blij dat hij naar de kleedkamer mocht. Daardoor miste hij de laatste twee treffers van PSV, die op naam kwamen van invaller Khokhlov en topscorer Van Nistelrooy. „Ik kan nu lachen, maar mijn col lega kan wei huilen." nam Gerets het voor Neumann op. „Over drie maanden kan het weer andersom zijn. Drie weken geleden speel den we nog dramatisch. Nu klikt het plotseling. We kunnen hier heel even van genieten. Maandag moeten we echter weer nuchter zijn." ArnhemPS" trainer Eric Ge rets maakt zich zorgen om zijn middenvelder Mark van Bom mel. De aanwinst liep in de slotfase van de uitwedstrijd te gen Vitesse (1-6) een voetbles sure op. Hij meldde zich gisteravond in een ziekenhuis voor nader on derzoek. „Hij kan niet op zijn voet staan," het Gerets weten. „Dat is toch lastig als je voet baller bent. Het zou me zeer siechi uitkomen als Mark woensdag niet kan spelen te gen Zimbru. Hij heeft ook te gen Vitesse weer laten zien dat hij heel wat in zijn mars heeft, Met Johann Vogel vormt hij een prima koppel op het mid denveld." -Eindhoven 4-0(1-0). 4. Hofstede 1-0,71. Van Oostrum 2-0,83. Van OostrumR- 0,89. Van Oostrum 4-0. Scheidsrechter: Gerritsen. Toeschouwera: 4700. FC Volendam - Helmond Sport 1-3 (0-0). 50 Streppei 0-158, Streppelö-2.74. Bruin 1-2 (strafschop), 79. Vroomans 1-3. Scheidsrechter Karremans. Toeschouwers:2045. Ge le kaart' Beerens (VoJendam), Van Leerdam, Van Es, Dassen (Helmond Sport). FC Groningen - Excelsior 4-2 (1-1). 17. Mtiliga0-1,41.'Visser 1-1,59. Drent2-1,85. Vis* ser3-l,67.Drent4-l, 69, Pinas4-2. Scheidsrechter: Van cterEnde, Toeschouwers: 75Q0. Gele kaart' Janssen (Groningen), Supuseps, Knnjer (Excelsior). Bijzonderheid: De niet fit te scheidsrechter Van der Fnde iaat zich in de rust vervangen door vierde offi cial Van Dongen. VW - TOP Oss 4-0 (04)). 46. Graef 14), 63. Linssen 24), 69. Graef3-0,71Leferink 4-0. Scheidsrechter: Luinge. Toeschouwers: 1965. Gele kaart: Van Roosmalen, Van der Bocght(TOF). Dordrt-i*nt'9}-Haarlem2-0(l-0).23.Myssingl-0,49.DeGregorio2-0.Scheidsreehten De Graaf. Toeschouwers: 1300. NAC - BV Veendam 54) (24)). 13, Simons 1-0,45. Arveladze 24), 48, Schreuder 3-0,67. Arveladze 4-0,82. Gudelj 5-C. Scheidsrechter Westerink.Toeschouwers: 7728. Stand Emmen FC Groningen VW. Dordrecht'90 FCZwollc NAC Helmond Sport... Excelsior Eindhoven Telstar ADO Den Haag Vclendam. Haarlem TOP. Veendam GA Eagles Heracies RBC .220 .220 .21 1 .21 1 0 1 1 2 1 7- 1 7- 4 5- 1 3- 1 0 3 4-3 13 8-4 1 3 3 5- 4 4- 5 1 3 1- 1 2- 2 1 0- 0 3- 5 2- 4 Topscorers 1. Van Oostrum (Em men), Visser (FC Gro ningen) 4,3 Streppei (Helm ond Sport), Hof stede (Enunen) 3, 5. Arveladze (NAC), Kemper (Haarlem), Drent (FC Groningen) Simons (NAC), Graef (VW), Schreuder (NAC),Kokmeijer(Vo- lendam) 2. 1110-4 2- 7 1-2 0- 1 1- 3 Programma Zat28/8: FC Zwolle - Emmen, VW-Telstar,TOP Oss - Dordrecht'90, Helmond Sport- Haarlem, Excelsior- Volendam, RBC - FC Groningen, Veendam - Heracles; zon. 29/8: ADO Den Haag - NAC; maan. 30/8: Eindhoven -Go Ahead Eagles. Prijsvragen Lotto 33:10 - 28 - 30 - 31 - 33 - 39. Reservegetal: 27 Cijferspel: 704120. Toto33: Juiste njtje: 2-1-3-1-2 -1-3 1-2 -1 -1 -1 -1. Belgische lotto: 14 -18-30-34-39 -42. Reservegetal: 16. Joker: 9 980340. Duitse lotto: 4 - 9-20-23-24 - 41. Reservegetal. 34. Super/etal' 2. Spel 77:495 9496 Super6.332888. Emmen Emmen en FC Groningen hebben ook hun tweede wedstrijd in de eerste divisie overtuigend gewonnen. De Drentse formatie ver sloeg Eindhoven met 4-0. De Groningers klopten Excelsior met 4-2. Bei de ploegen gaan met de volle winst uit twee duels aan de leiding. Em men heeft een beter doelsaldo. De ploeg van trainer Jan de Jonge heeft dit vooral te danken aan Michel van OostrumDe speler produceerde in de tweede helft een hattrick. Hij bracht zijn totaal van dit seizoen al op vier. Peter Hofstede was in de vierde minuut al trefzeker voor Emmen. NAC nam tegen Veendam revanche voor de nederlaag in de eerste wed strijd tegen FC Zwolle. De degradant haalde in Breda voor bijna 8QQ0 toeschouwers met 5-0 uit. Archil Arveladze was de grote man bij NAC, hij zag kans de deelman van Veendam twee keer te passeren. Ook Si mons, Schreuder en Gudelj waren productief voor de Bredase club, die zo snel mogelijk weer naar de eredivisie wil terugkeren.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1999 | | pagina 3